Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Cobra

Majd írjál 05 meg 06 eredményeket, kíváncsi vagyok az 1950pro-mhoz képest hogy teljesít.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

3DM05 alapjáraton 7710 volt; emelve már nem volt időm végig
kivárni. Ennek a kártyának nem is annyira az alapjárati, alapfesz
melletti teljesítménye az érdekes, hanem a tuning  :lazza: viszont
gyári hűtővel nem emelek feszt, új blokkot készíteni meg kb jövő
év elejéig még nem lesz elég időm...

Ramiz

Tököm kivan. A régi dvd-imet igen gyakran nem, vagy csak lassan, köhögve, bénázva tudom beolvasni. Ennyire nem időtállóak? ??? Nem (csak) olcsó márkákkal jártam így. Asszem átmegyek Zsigába és elkezdem televenni a gépem vincsivel, ott legalább kényelmesen hozzáférhetek minden filmhez és nem kell állandóan nyersanyagra költenem sem... Csak utálok a gépen filmezni. :ejj: Esetleg vincsi + RW dvd-k? Lehet, hogy az lesz.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Quote from: Ramiz on 2007-12-06, 01:19:39
Tököm kivan. A régi dvd-imet igen gyakran nem, vagy csak lassan, köhögve, bénázva tudom beolvasni. Ennyire nem időtállóak? ??? Nem (csak) olcsó márkákkal jártam így. Asszem átmegyek Zsigába és elkezdem televenni a gépem vincsivel, ott legalább kényelmesen hozzáférhetek minden filmhez és nem kell állandóan nyersanyagra költenem sem... Csak utálok a gépen filmezni. :ejj: Esetleg vincsi + RW dvd-k? Lehet, hogy az lesz.
nekem is meghalt minden régi archívom, viszont az íróm is, szóval egy jóideje minden gépen van, és winyót is előbb vszek mint kombóírót :muhahah: problem solved :Kiraly:

Ramiz

Hát igen, csak ha meg a vinyó megsül (vagy valaki hazavágja), akkor MINDENT elvesztesz...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2007-12-06, 01:25:59
Hát igen, csak ha meg a vinyó megsül (vagy valaki hazavágja), akkor MINDENT elvesztesz...
hát igen, ez a veszély is fönnáll, erre való a vinyók raid1-be "kötése"
rohadt fájdalmas dupla tárhelyet áldozni a tárolásra, de ha olyan az anyag, akkor megérheti...
álmaim között szerepel 2 db 1 TB-os vinyó...

dvd-imet ki se merem próbálni mostanában, majd csak akkor ha már lesz helyem hova menteni őket...

.Attila

LaTeX-hez keresek word to latex ingyenes konvertert. Valaki ismer ilyet?

Próféta

#1777
Quote from: .Attila on 2007-12-07, 13:51:55
LaTeX-hez keresek word to latex ingyenes konvertert. Valaki ismer ilyet?
Nem ismerek, csak a szokásos google találatokkal szolgálhatok:
http://kebrt.webz.cz/programs/word-to-latex/index.html
http://www.mit.bme.hu/services/textprocessors/Word-LaTeX/Word2TeX (A lap utoljára javítva: 2001. december 7. :haha:)
... stb, jó nyomozgatást.

De egy kicsit szkeptikus vagyok az egész üggyel szemben. Egyrészt az automatizált eszközök valószínűleg teleszemetelik a tex forrást mindenfélével, márpedig az ember általi szerkesztésre való.

Másrészt nem valószínű, hogy értelmesen ki tudnák használni a LaTeX-es trükköket. Erre egy példa: bár elvben van lehetőség a Word-ben is arra, hogy a "lásd a 2.3. fejezetben" jellegű hivatkozások ne sima szövegként legyenek, tapasztalataim szerint úgy lesznek. És akkor a 2.3. elé beszúrva egy másik fejezetet nem fog automatikusan 2.4-re ugrani a hivatkozás, mint egy tisztességes \ref{} esetén.

Szóval azért a konverzió után tutira lesz vele még munkád.
Írtam viszont egy ismerősömnek, aki emlékeim szerint csinált már ilyet. EDIT: mégse egészen ilyet csinált, úgyhogy passz.

.Attila

Ok, kösz, akkor inkább nem kísérletezek, most mondjuk úgy sincs időm rá.

Kvikveg

Profeta: en tudtam ilyen athivatkozast csinalni teljesen jol. Neha ki kell jelolni az egesz doksit es azt mondani, hogy hivatkozasok frissitese (mint tartalomjegyzeknel).
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2007-12-08, 17:01:34
Profeta: en tudtam ilyen athivatkozast csinalni teljesen jol. Neha ki kell jelolni az egesz doksit es azt mondani, hogy hivatkozasok frissitese (mint tartalomjegyzeknel).
Félreértesz; lehet, hogy nem fogalmaztam elég precízen :) Mint mondtam,
Quote from: Próféta on 2007-12-08, 00:15:43bár elvben van lehetőség a Word-ben is arra,
..csak éppen nem nagyon szokták használni, és ha mondjuk Attila doksijában nem használták, akkor ezen a TeX-é konvertálás se fog segíteni.

Kvikveg

Ok. Az en ertelmezesemben az elvben van = gyakorlatilag nem mukodik jol.
En azon lepodom meg, hanyan nem hasznaljak a bekezdes azon tulajdonsagat, hogy be lehet allitani, hogy a kovetkezovel egy oldalon legyen. Igy lehet egy csomo oldaltorest meguszni, ami ha az ember a doksi elejebe beszur meg valamit boritja az egesz kinezetet.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Winamp-om megkergült. A régi (5.13-as) verzió minden a számok elejét 2x-3x újrajátsza, aztán fut normálisan tovább a következő számig. Az új verziónak memóriacímzési problémája van már az indításnál. (megjegyzem, mindez azután, hogy feltelepítettem a Samsung Media Studio 5-öt)

Milyen más jó zenelejátszót tudnátok ajánlani?

Manitu

Quote from: .Attila on 2007-12-20, 13:28:10
Winamp-om megkergült. A régi (5.13-as) verzió minden a számok elejét 2x-3x újrajátsza, aztán fut normálisan tovább a következő számig. Az új verziónak memóriacímzési problémája van már az indításnál. (megjegyzem, mindez azután, hogy feltelepítettem a Samsung Media Studio 5-öt)

Milyen más jó zenelejátszót tudnátok ajánlani?
Foobar 2000 :jee: De ha az a Samsung izé kevert be valamit a kodekekkel, akkor más lejátszó sem fog működni.


.Attila

#1784
Quote from: Manitu on 2007-12-20, 14:52:41
Quote from: .Attila on 2007-12-20, 13:28:10
Winamp-om megkergült. A régi (5.13-as) verzió minden a számok elejét 2x-3x újrajátsza, aztán fut normálisan tovább a következő számig. Az új verziónak memóriacímzési problémája van már az indításnál. (megjegyzem, mindez azután, hogy feltelepítettem a Samsung Media Studio 5-öt)

Milyen más jó zenelejátszót tudnátok ajánlani?
Foobar 2000 :jee: De ha az a Samsung izé kevert be valamit a kodekekkel, akkor más lejátszó sem fog működni.

Tudom, de ez csak akkor derül ki, ha kipróbálom más lejátszóval.
Egyébként a Samsung lejátszója tökéletesen működik.

Köszönöm a tippet, foobar tökéletesen működik. Még ki kéne ismerni, mert úgy tűnik, nem kicsit másképp működik, mint a winamp.

Kinézetét hogyan lehetne felturbózni?

Hmm... egyszerre több playlistet is kezel. Egy jó pont :jee:

Selmo

Nemtom más is találkozott-e a problémával de XP bácsi néha úgy dönt, hogy a buborékírásokat száműzi a háttérbe és ilyenkor ugye hiába viszi az ember az egeret a tálcaikonhoz, csak a kiírás tetejéből egy kis csík látszik jó esetben. Van erre valami módszer, hogy visszaálljon, az újraindításon kívül?

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Régóta ismerem a problémát. Nem tudom megoldani.
Ha kikapcsolod a tálca elrejtését, akkor talán nem jut eszébe ilyet csinálni, de ebben nem vagyok biztos.

Gregory

Esetleg Feladatkezelő, folyamatok fül, és ott kilövöd az explorer.exe-t, aztán Fájl - Új Feladat(Futtatás...) - explorer.
Nem tudom, h ebben az esetben beválik-e, de sokszor kisegített hasonló esetekben ez a módszer.

Kuroi Tenshi

Quote from: Gregory on 2007-12-20, 20:16:02
Esetleg Feladatkezelő, folyamatok fül, és ott kilövöd az explorer.exe-t
Jah, meg töröld a windows/system32-t ::)
A rendszer mesterséges összeomlasztása nem jó megoldás.
Még az a szerencséd, hogy az xp egész stabil; me/98 erre kiakadna.

Quote from: .Attila on 2007-12-20, 15:53:07
Köszönöm a tippet, foobar tökéletesen működik. Még ki kéne ismerni, mert úgy tűnik, nem kicsit másképp működik, mint a winamp.
Jó a foobar, én is évek óta használom. Eleinte szokni kell, de nagyon sok
hasznos és érdekes kis applikáció van benne, csak keresni kell és kiismerni.

Quote from: Selmo on 2007-12-20, 20:01:55
Nemtom más is találkozott-e a problémával de XP bácsi néha úgy dönt, hogy a buborékírásokat száműzi a háttérbe és ilyenkor ugye hiába viszi az ember az egeret a tálcaikonhoz, csak a kiírás tetejéből egy kis csík látszik jó esetben. Van erre valami módszer, hogy visszaálljon, az újraindításon kívül?
Nálam is előfordul, ez van.

Cobra

Fáradt és lusta vagyok mélyebben utánakeresgélni, szóvla inkább itt kérdezek: magyar XP-re felkerült az eredetiségvizsgáló program, hogy lehet leirtani?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-12-20, 23:56:32
Fáradt és lusta vagyok mélyebben utánakeresgélni, szóvla inkább itt kérdezek: magyar XP-re felkerült az eredetiségvizsgáló program, hogy lehet leirtani?
azt hiszem én ezzel tűntettem el egy ismerősöm gépéről:
RemoveWGA 1.2
de persze nem biztos, csak így rémlik hirtelen.

Selmo

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/RemoveWGA.shtml
De egyszerűbb egy jó kódot megadni, mert sp3 biztosan nézni fogja + az összes új ms program online letöltéses lett.

Fene XD De legalább Fazék jól emléxik. :P

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-12-21, 00:12:15De egyszerűbb egy jó kódot megadni
ezt már azt hiszem kérdeztem egyszer és akkor nagy hallgatás volt az eredmény, de szóval hol találok egy működő xp keychanger-t? mert pár spyware-t sikerült csak eddig letöltenem, amikor keresgéltem... (persze föl lettek ismerve és törölve lettek, de miattuk meg is untam a keresést)

Cobra

#1793
Meg honnan szerezzünk jó kódot?
Ja igen, elfelejtetem megközszönni... szóval köszönöm
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

#1794
Quote from: Fazék on 2007-12-21, 00:29:53
ezt már azt hiszem kérdeztem egyszer és akkor nagy hallgatás volt az eredmény, de szóval hol találok egy működő xp keychanger-t? mert pár spyware-t sikerült csak eddig letöltenem, amikor keresgéltem... (persze föl lettek ismerve és törölve lettek, de miattuk meg is untam a keresést)
Benne van az XP-ben. ;)
Nem visszaélni vele, mert akkor...

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-12-21, 01:33:18Nem visszaélni vele, mert akkor...
Foggalmam sincs miről beszél. Mi itt se voltunk, nem láttunk/hallottunk/töltöttünk le semmit se. :lazza:

Gregory

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-20, 23:51:47
Jah, meg töröld a windows/system32-t ::)
A rendszer mesterséges összeomlasztása nem jó megoldás.
Még az a szerencséd, hogy az xp egész stabil; me/98 erre kiakadna.
Az ablakkezelőt állítom le, nem a rendszert. Ettől függetlenül ugyanúgy futnak a programok, ugyanúgy tudok internetezni, mintha futna az explorer.exe. Eddig még egyszer sem okozott problémát, ezért nem teljesen értem az összefüggést a system32 törlésével(mert azért szvsz van egy kis különbség a kettő között). A probléma pedig tudtommal xp esetében lépett fel, így irrelevánsnak tartom, hogy a me/98 mihez kezdene hasonló helyzetben.
Mint fentebb említettem, nekem eddig nem volt ezzel problémám, ezért mertem ajánlani.

Manitu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-20, 23:51:47
Quote from: Gregory on 2007-12-20, 20:16:02
Esetleg Feladatkezelő, folyamatok fül, és ott kilövöd az explorer.exe-t
Jah, meg töröld a windows/system32-t ::)
A rendszer mesterséges összeomlasztása nem jó megoldás.
Még az a szerencséd, hogy az xp egész stabil; me/98 erre kiakadna.
A 98/ME maga volt az explorer. XP és társai esetében az explorer csak egy process. Ki lehet lőni, nem történik semmi. Sőt, XP-ben van bűvésztrükk is, amitől szabályosan leáll magától, nem kell "kényszeríteni" sem. A logoff képernyőn ctrl+shift+alt és cancel. Ez küldi a leállítási szignált az explorernek. Aztán futtatásban újra lehet indítani.
[spoiler][/spoiler]
Vistával is biztos meg lehet csinálni, de ott csak a task manager -> stop process módszert ismerem.


Én

#1798
Ehh

Próféta

Quote from: Én on 2007-12-22, 01:39:31
Ehh
:lol:
Ezt IE Tab segedelmével sikerült?
Vagy ez azoknak a manapság gyakran felbukkanó PDF-eknek a szellemi örököse, amelyeknek az a title-jük, hogy Microsoft Word?