Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

NLZ

uTorrent, egyértelmű. Bár az 1.8.x nem tetszik.
[reserved]

.Attila

:merci:

Ebbe már nem kötött bele a HDpre.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-11-08, 18:46:25
namármost nekem volt alkalmam mostanában fölmérni a wifi-k védelmét szúrópróbaszerűen és sajnálattal kellett megállapítanom, hogy igenis, legalább 85%-uk védett. lehet hogy ti vagytok rohadt mázlisták, hogy olyan környéken laktok, ahol csak hülyék laknak (persze az olvasó kivétel), de én az utóbbi időben akárhol próbálkoztam nyílt hálózatot találni a mobilommal, szinte mindegyik védett volt...
Akkor szerencsés vagyok mert szinte mindenhol szoktam találni nyílt hálózatot. :)

White SeeD

 :merci: a válaszokat. Akkor marad a router, ha árban úgy is azonos szinten vannak.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Fazék

#2404
a kurva anyjukat... ilyen nincs. gondoltam minek vegyem meg azt az 5.1-es genius vacakot, hátha még csökken is az ára karácsonyig. erre megemelték mindenhol 2-3ezer forinttal. rohadjanak meg. (szerk: legalábbis red tower és extreme digital is följebb vitték az árát 2-3k-val)

Próféta


Kuroi Tenshi

Amit augusztusban vettem 30.x eFt-ért 4850-es videókártyát,
most 40 eFt fölött van...

Cobra

Kedves Fazék, gondolom nem most vetted észre, hogy szeptember végén kaptunk egy szép 30%-os Forintromlást. Ezután komolyan arra számítottál, hogy még megy le az ára?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#2408
Quote from: Cobra on 2008-11-15, 19:44:27
Kedves Fazék, gondolom nem most vetted észre, hogy szeptember végén kaptunk egy szép ~20%-os Forintromlást. Ezután komolyan arra számítottál, hogy még megy le az ára?
Kedves Cobra, gondolom nem most vetted észre, hogy vmikor nyár elején kaptunk egy szép 15%-os Forintjavulást. Ami után egy fillérrel sem lettek olcsóbbak a dolgok, csak a szokásos évülés szerint. a forintromlás meg csak annyi volt, hogy kb visszaállt a helyzet alapállásba. most ebből pontosan miért kéne azt gondolnom Kedves Cobra, hogy a geci eladók ezáltal a raktárkészleten lévő cuccokra is rápakolnak 10-20%-ot? nem hiszem, hogy ezt az áremelést a forintromlásra, meg a pánik pánik gazdasági VILÁGVILÁGválságra pánik pánik lehetne fogni.

White SeeD

Ez itt Fungary. Fölösleges a kereskedők és eladók stratégiáját elemezni, mivel ez nagyon egyszerű. Noha a világban a nagyobb értékű cuccok (kocsi, ház, nagyértékű műszaki cikk) ára a kereslet visszaesése miatt csökkenni fog, nálunk a büdös életbe nem fog ez bekövetkezni, mert ebben az országban pontosan geci eladók vannak, és minden pozitív változásra tesznek pl deviza árfolyam, nem csökkentenek, de amint valami negatív dolog bejön nyomban emelnek és emelnek, sőt még többet mint ami indokolt lenne.
+Jön a karácson, muszály emelni, hogy majd a kamucsökkentést be tudják nyomatni a birka nép tudatába.
pl ez: Ennek az ára már hónapok óta ugyanennyi. Most rányomattak egy -34% os kamuhúdezaztánolcsó árat, hogy a nép ezt elhiggye, hogy wow, most 30K-t spórolok, noha már nyár óta ennyi  :smile: Ráadásúl ez még csak nem is Fungaryban van, hanem külföldről postázzák a cuccot...
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

A javulás viszonylag lassan történt, ezért nem nagyon lehetett érzékelni, de a Forint mélyrepülése pár nap alatt következett be és utána a javulás is minimális volt. De mint kereskedő, neked ezt át kéne látnod.
Hangfal meg ráadásul nem is olyan termék, ami hamar elavul, ezért nem kell gyorsan kiszórni a raktárkészletet, tehát nem nagyon kell követni más dolgok árcsökkenését.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#2411
Quote from: Cobra on 2008-11-15, 22:32:51
A javulás viszonylag lassan történt, ezért nem nagyon lehetett érzékelni, de a Forint mélyrepülése pár nap alatt következett be és utána a javulás is minimális volt.
az a pár nap volt bő fél hónap, de sebaj, megszoktam, hogy túlzol, a 30%-on is már egy jót mosolyoghattam :)
speciel az amerikai ingatlanhitelek bedőléséről legalább fél-1 éve voltak nyomok, régóta sejteni lehetett, hogy jön egy válságszerűség, és ezzel a forint is vissza fog menni a helyére. a javulás meg szintén spekulánsok munkája volt, nem volt mögötte realitás.
Quote from: Cobra on 2008-11-15, 22:32:51De mint kereskedő, neked ezt át kéne látnod.
(a hangnem továbbra se jön be, de ha az előző hozzászólásomból nem érezted, hogy milyen volt a tied, akkor most már mindegy)
éppenséggel mi mindent, amit kintről hozunk az aktuális árfolyammal számolunk ki és úgy adjuk ki az árat a vevőknek. namármost ennek a leghalványabb nyomát sem láttam a számítástechnikában, gondolom örültek, hogy egy kicsivel nagyobb hasznuk lehet a szokásosnál. de persze amint visszatért a forint a kiindulópontra és ismét csak az eredeti "kevés" haszon maradt meg, rosszul esett nekik és megemelték az árakat. ennyi történt. és speciel nem tartom ezt korrekt üzletpolitikának
Quote from: Cobra on 2008-11-15, 22:32:51Hangfal meg ráadásul nem is olyan termék, ami hamar elavul, ezért nem kell gyorsan kiszórni a raktárkészletet, tehát nem nagyon kell követni más dolgok árcsökkenését.
ismét csak egyik oldalát nézed az érmének. ha az árcsökkenést nem kell követniük, mert úgyis régóta raktáron voltak és még az eredeti drága áron lettek megvéve, akkor miért kéne az árnövekedést követniük? "pont most" fogyott el a készlet és már drágán kellett utánrendelni? de miért drágább, ha egyszer a másikat is kb ugyanezen az árfolyamon vették? követhető amit írok?

szerk:
Quote from: White SeeD on 2008-11-15, 21:40:10nálunk a büdös életbe nem fog ez bekövetkezni, mert ebben az országban pontosan geci eladók vannak, és minden pozitív változásra tesznek pl deviza árfolyam, nem csökkentenek, de amint valami negatív dolog bejön nyomban emelnek és emelnek, sőt még többet mint ami indokolt lenne.
hajszálpontosan.

Dreamcleaver

Fazék sztem ezt ne próbáld továbbmagyarázni, mert nincs értelme. Te is tisztában vagy azzal, hogyan működnek itthon a dolgok, ehhez képest elméleti fejtegetésbe kezdesz, hogy hogyan kéne csinálni. Ja úgy kéne, de nem úgy van. Teljesen nyilvánvaló volt, hogy drágulás lesz, a már meglévő készleteket beleértve is.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

White SeeD

Jah igen, most jutott eszembe a témához.
Nemrég vettem patront, a pénztáros béna volt így vagy 5 percet vártam mire megtalálta a gépében az adataim, hogy számlát adjon. Közben tekintetem átfutott a polcokon és megakadt egy pendriveon. 256mb-s usb1-es vajon mennyiért? [spoiler=csak erős idegzetűeknek]5599 huf !!!  :facepalm:  :zomg:[/spoiler] Mellette 4gb-s 3500 ért...
Ha rájuk rohad akkor sem fogják olcsóbban adni :ejj: Aztán persze sírnak hogy nem megy a bolt és mennek tüntetni ::)

BTW: Hamarosan kipurcan mp3 lejátszóm.
Valaki ajánlana valamilyet?
Jelenleg Creative Zen van. Meg voltam vele elégedve, csak ugye rögzített akkus, és egy akkucsere többe kerülne mintha vennék egy új lejátszót :frown: Meg a képernyője kicsi, noha lehet vele képet nézegetni, azt igen körülményesen lehet.
A követelmények: mp3, videólejátszás, képnézegetés, és egyéb programok fussanak rajta. Mivel már a telefonom is haldoklik, nem baj ha az is van benne.
Nézegettem a dolgokat. Sokan fikázzák az apple termékeit, hogy hú de milyen drága. De ahogy láttam ahhoz képest amekkora képernyő megy hozzá, meg amennyit tud nem is olyan drága ::)
(jó, a kiegeket ne nézzük, mert azok tényleg mocskosul drágák.)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

Ws, ha telefonnal együtt akarod, akkor inkább egy SE Walkman mobil. A magasabb kategóriájúak tudnak videót is nézhető minőségben (persze animézésre azért karcsú).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Quote from: Fazék on 2008-11-15, 19:49:58
Quote from: Cobra on 2008-11-15, 19:44:27
Kedves Fazék, gondolom nem most vetted észre, hogy szeptember végén kaptunk egy szép ~20%-os Forintromlást. Ezután komolyan arra számítottál, hogy még megy le az ára?
Kedves Cobra, gondolom nem most vetted észre, hogy vmikor nyár elején kaptunk egy szép 15%-os Forintjavulást. Ami után egy fillérrel sem lettek olcsóbbak a dolgok, csak a szokásos évülés szerint. a forintromlás meg csak annyi volt, hogy kb visszaállt a helyzet alapállásba. most ebből pontosan miért kéne azt gondolnom Kedves Cobra, hogy a geci eladók ezáltal a raktárkészleten lévő cuccokra is rápakolnak 10-20%-ot? nem hiszem, hogy ezt az áremelést a forintromlásra, meg a pánik pánik gazdasági VILÁGVILÁGválságra pánik pánik lehetne fogni.
Kiemeltem a lényeget, hogy miért is kellett volna erre számítani :D
Autót javíttattam és pont így jártam. Felment a festék ára mert válság van, az hogy a festék már kb két éve áll a raktárban nem zavarta az eladót :D

White SeeD

Quote from: Cobra on 2008-11-16, 17:04:44
Ws, ha telefonnal együtt akarod, akkor inkább egy SE Walkman mobil. A magasabb kategóriájúak tudnak videót is nézhető minőségben (persze animézésre azért karcsú).

Megnéztem a termékeket a témában, de a képernyő túl kicsi. A telefon másodlagos, a szórakoztatás lenne az elsődleges cél.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2008-11-17, 10:57:09
Megnéztem a termékeket a témában, de a képernyő túl kicsi. A telefon másodlagos, a szórakoztatás lenne az elsődleges cél.

Persze, csak ugye tudod, hogy telefonos mp3-lejátszó nincs,
csak mp3-at is lejátszó telefon ;)
Valami okostelefon, pda? 2-2.4" 320×240-es képernyő, tud
videót is lejátszani, viszont 40-50-60k, naponta-kétnaponta
merül, és a legtöbbön 2.5mm-es jack van, nem 3.5-ös, ezért
a fülesek többsége átalakítóval működik csak.

White SeeD

Tudom, de ízért is írtam, hogy elsősorban mp3/videó lejátszó kéne, és nem baj, ha van benne telefon is. pda biztos nem kéne. az a túl drága kategória, meg nem is erre van.
De elégé kiakasztó, hogy ilyen drágák ezek a kütyük. ennyiért már laptopokat lehet venni :frown:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Nakedape

#2419
Quote from: White SeeD on 2008-11-17, 15:41:25
Tudom, de ízért is írtam, hogy elsősorban mp3/videó lejátszó kéne, és nem baj, ha van benne telefon is. pda biztos nem kéne. az a túl drága kategória, meg nem is erre van.
De elégé kiakasztó, hogy ilyen drágák ezek a kütyük. ennyiért már laptopokat lehet venni :frown:

na ja de laptoppal kevésbé kényelmes telefonálni villamoson
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

sirtomi

Quote from: Nakedape on 2008-11-17, 15:49:22
Quote from: White SeeD on 2008-11-17, 15:41:25
Tudom, de ízért is írtam, hogy elsősorban mp3/videó lejátszó kéne, és nem baj, ha van benne telefon is. pda biztos nem kéne. az a túl drága kategória, meg nem is erre van.
De elégé kiakasztó, hogy ilyen drágák ezek a kütyük. ennyiért már laptopokat lehet venni :frown:

na ja de laptoppal kevésbé kényelmes telefonáli villamoson
headset? :)

Nakedape

Quote from: sirtomi on 2008-11-17, 16:51:57
Quote from: Nakedape on 2008-11-17, 15:49:22
Quote from: White SeeD on 2008-11-17, 15:41:25
Tudom, de ízért is írtam, hogy elsősorban mp3/videó lejátszó kéne, és nem baj, ha van benne telefon is. pda biztos nem kéne. az a túl drága kategória, meg nem is erre van.
De elégé kiakasztó, hogy ilyen drágák ezek a kütyük. ennyiért már laptopokat lehet venni :frown:

na ja de laptoppal kevésbé kényelmes telefonáli villamoson
headset? :)
nem az mondtam h nem lehet

(najó lehet h nyertél, de itt a fórumon ezt nem szokás beismerni   :angyali: )
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

Másik fórumon a Cowon-t ajánlják, bár nem a kedvező árú kategória.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

White SeeD

Hát valóban nem. Hozzáraknék még 10-15K-t és már vehetnék egy touchot, ami azért jóval többet tud.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

White SeeD

Hátha valakit érdekel. (Igen, biztos van tört verzió, de ha már egyszer legálisan lehet hozzájutni miért is ne  :D )

http://itcafe.hu/hir/zonealarm_ingyen.html
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote from: Cobra on 2008-11-20, 20:43:34
Nekem ingyen se kéne ZA :)
Szintén zenész. Outpost. Az tűzfal.

De ha már ingyenes legyen, akkor Sunbelt vagy Comodo.

White SeeD

Nekem eddig bejött. Egyszer sem tudták még áttörni. ::)
(Bár ha nagyon ostromolnak inkább újraindulok, és IP-t cserélek)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

Csak az a baj, hogy kifelé se nagyon megy semmi, sajnos néha olyan se, aminek kéne.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

White SeeD

Well igaz, hogy a kimenő progik első blokkolását néha elfelejti / nem bírja megjeleníteni így előfordúl kiakadás.
De legalább tuti hogy semmi sem jut ki engedély nélkül. Most sikerült úgy leblokkolnom az RA3-mat hogy offline sem indul el :D De már látom mi a gondja.
Egész hasznos ez a lehetőség, hogy ha kell teljesen leblokkolható egy futtatható állomány.
Szokni kell még, de tetszik.

Viszont ahogy elnézem ki lett "javítva" az, hogy a krakokat alapból letiltja, és nem lehet semmi esetre sem indítani. Legalább is eddig minden indúlt ami nemtúleredeti. végre tudtam updatelni a 2 éves verziómat.

Bár a legfrissebbet nem sikerült felrakni. sp3 kéne hozzá... Ezért meg biztos nem fogom felrakni. Jó ez a verzió is, folyamatosna frissül hozzá az adatbázis, így nem gond szerintem hogy 8.x helyett a legújabb 7-es van fent.
Bár a régi sem volt rossz, mivel a friss telepítés ellenőrzésnél mindössze 1 db sütit szúrt ki, valamilyen számlálót.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6