Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Cobra

Pont a hétvégén olvastam, hogy nagyon elszálltak a DDR2 árak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: Cobra on 2009-11-30, 22:16:44
Pont a hétvégén olvastam, hogy nagyon elszálltak a DDR2 árak.
Na de ennyire?  :eek:


Selmo

Jaja tuningram, de akkor is kurvasokat ugrott az áruk.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Visszaszereztem a régi gépemből az 500 GB-s vinyót és betettem egy külső házba. Firefly 720p és társai, welcome back!

Egy baj van csak: a dög egymaga hangosabb, mint az egész laptop.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Emlékeztek arra a flashre, amiben a "What is love?
Baby don't hurt me" különböző verziói voltak?
Na ezt is be kéne oda tűzni :D
http://www.youtube.com/watch?v=IY2j_GPIqRA

Nakedape

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-12-16, 00:18:12
Emlékeztek arra a flashre, amiben a "What is love?
Baby don't hurt me" különböző verziói voltak?
Na ezt is be kéne oda tűzni :D
http://www.youtube.com/watch?v=IY2j_GPIqRA
yarp
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

#3247
nem tudtok vhol véletlenül win7 akcióról? amazon.co.uk-n van egy 30%-os akció, (így pont 30k,) de én telhetetlen vagyok és olcsóbbat akarok :D

amúgy vszleg egy angol nyelvű home premium full mellett döntök, nem akarok frászolni, hogy csak 1 gépre rakható stb. és csak kb 10%-kal drágább, mint egy hazai OEM. mondjuk az utóbbi sok-sok évben csak magyar nyelvű oprdsz-t használtam, de talán nem fogok meghalni az angoltól se :)

mondjuk az ultimate full is kicsit jobb áron van jelenleg, mint itthon: szállítással együtt 48k

Zsiga


Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#3250
Quote from: Zsiga on 2009-12-20, 19:51:40
Home Premiumban nincs XP mode. http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions#Comparison_chart
tudom. csak emiatt, meg az össze-vissza váltogatható nyelvek miatt gondolkodok az ultimate verzión
de xp mode végülis ha macerásan is, de kiváltható egy sima telepített xp-vel és amikor rákérdeztem itt, akkor nem túl sokan írták, hogy rendszeresen használniuk kellett volna. magyar nyelv nélkül meg talán megleszek. elvégre mégiscsak +18k az az ultimate...

szerk: ez még okozhat problémát sztetek az elkövetkező 5-8 évben: "Maximum physical CPUs supported" ?
mert home premium csak 1-et állítólag, pro és ultimate meg 2-t
illetve home premium meg 16GB memóriánál szabja meg a határt, de talán az elkövetkező 5-8 évben ez se lesz átlépve, mint szükség

szerk2: azt meg továbbra se értem, hogy az ultimate support-ja miért ér véget a home premium-mal együtt 2015-ben és a pro meg 2020-ig tart ki...
szerk3: pro-ra is csak vmi bővített támogatásnak írják a 2020-at, nála is 2015 az alap. mi ez a bővített támogatás?

Flaser

Quote from: Fazék on 2009-12-20, 20:12:57
Quote from: Zsiga on 2009-12-20, 19:51:40
Home Premiumban nincs XP mode. http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions#Comparison_chart
tudom. csak emiatt, meg az össze-vissza váltogatható nyelvek miatt gondolkodok az ultimate verzión ja meg ugyebár +3 év support, de kétlem hogy 9 évnél tovább használnám a win7-et, szóval home premium support is elég kellene, hogy legyen.
de xp mode végülis ha macerásan is, de kiváltható egy sima telepített xp-vel és amikor rákérdeztem itt, akkor nem túl sokan írták, hogy rendszeresen használniuk kellett volna. magyar nyelv nélkül meg talán megleszek. elvégre mégiscsak +18k az az ultimate...

Amivel sok szívás lehet azok a régi játékok telepítői. Ezek tipikusan 16-bites, de már windows-ra írt programok...
...és a mai napig nem tudtam kideríteni, hogy a Win7, hogy kezeli őket.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cobra

Ha látsz elég olcsón Home Premiumot, akkor szóljál, valószínűleg engem is érdekel (bár a gépcserém erősen csúszni fog, a jelenlegi meg nem nagyon szereti a W7-et).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2009-12-20, 20:17:26
Ha látsz elég olcsón Home Premiumot, akkor szóljál, valószínűleg engem is érdekel (bár a gépcserém erősen csúszni fog, a jelenlegi meg nem nagyon szereti a W7-et).
jelenleg ezt találom legolcsóbbat:
http://www.amazon.co.uk/Microsoft-Windows-Home-Premium-Version/dp/B002DUCMT2/
és erre még rájön 8 font postaköltség. (5 font alapköltség csomagonként és 3 font tételenként, szóval ha 2-t rendelünk, akkor csak 11 font postaköltség jön rá)

viszont azt nem igazán értem, hogy full verziónak írja, mégis a technical details-nél egy ilyen van:
Quote# Single license, 1 installation
az előbbi az rendben, de mi az hogy csak 1 telepítés? ???

a többi szerkesztésemről úgy látszik lemaradtatok, szóval copy&paste ide:
szerk: ez még okozhat problémát sztetek az elkövetkező 5-8 évben: "Maximum physical CPUs supported" ?
mert home premium csak 1-et kezel állítólag, pro és ultimate meg 2-t
illetve home premium meg 16GB memóriánál szabja meg a határt, de talán az elkövetkező 5-8 évben ez se lesz átlépve, mint szükség

szerk2: azt meg továbbra se értem, hogy az ultimate support-ja miért ér véget a home premium-mal együtt 2015-ben és a pro meg 2020-ig tart ki...
szerk3: pro-ra is csak vmi bővített támogatásnak írják a 2020-at, nála is 2015 az alap. mi ez a bővített támogatás?

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2009-12-20, 21:32:22

szerk: ez még okozhat problémát sztetek az elkövetkező 5-8 évben: "Maximum physical CPUs supported" ?
mert home premium csak 1-et kezel állítólag, pro és ultimate meg 2-t

Csak akkor, ha tervezel olyan szerveralaplapot használni, amibe 2-nél több valódi, fizikai processzor fér. Ma, amikor már a kenyérpirítóban is kétmagos processzor van, nem hiszem, hogy a magok számát korlátoznák a fentiek szerint.
Failure is the default option

NLZ

Jah, minden PCben egy darab CPU van, szal emiatt ne aggódj. Valsz 7 év múlva is ez lesz. Ez a korlátozás tényleg arra való, hogy ne szervergépeken használják.
[reserved]

Fazék

#3256
ok. köszi.

akkor már csak 1 kérdés maradt, mi az az "1 installation" hülyeség a home premium full leírásánál. pro illetve ultimate full leírásnál nincs ilyen szöveg

vagy ez a "single license, 1 installation" szöveg csak annyi hogy 1 licensz, tehát 1 gépre telepíthető egyszerre és pro és ultimate-re is vonatkozik, csak ott nincs kiemelve?

Cobra: ja de ez ugyebár angol nyelvű változat, nem tudom, hogy te magyarra vadászol-é. magyar oldalakon is próbáltam nézegetni win7-et, de az upgrade változat van kb olyan áron, mint amazon-ról a full és az itthoni full változatok nevetséges árakon vannak

Moha

Csak egy rövid kérdés: Win XP 64-bit verzióból létezik magyar nyelvű? Faterom folyton emiatt nyúz, de utánakeresve úgy tűnik, abból csak angol verziót csináltak...

Cobra

Nekem mindenképpen angol nyelvű kéne, de ez a 33k elég húzós most, még ha dobozos is, nem OEM. Az 1 installation meg szerintem arra vonatkozik, hogy csak 1 gépen lehet egyszerre használni.
Moha: tudtommal nincs belőle, csak angol.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2009-12-21, 00:03:40
Nekem mindenképpen angol nyelvű kéne, de ez a 33k elég húzós most, még ha dobozos is, nem OEM. Az 1 installation meg szerintem arra vonatkozik, hogy csak 1 gépen lehet egyszerre használni.
én most épp ebay-en nézegetem és ott vannak pár ezressel olcsóbban példányok akár már 90 fontért szállítással együtt, csak éppen nem tudom, hogy mennyire bölcs dolog oprendszert ebay-ről venni... még vacillálok egy kicsit (hátha addig véget ér az amazon-os akció és tényleg ebay-re kényszerülök végül)

Fazék

#3260
kicsit frászos ez a dinamikus lemez --> alaplemezzé visszakonvertálás folyamata :D

először is lemezkezelőben partíció törlése, majd lemez alaplemezzé konvertálása és reboot után testdisk programmal a partíció visszaállítása, majd ismét reboot.
az egész folyamatban a reboot tölti ki a leghosszabb részt, de mégis olyan frászos ez az egész, hogy lazán törlök egy partíciót csurig adatokkal  ^^"

így első próbánál természetesen csináltam backup-ot a lemez tartalmáról, most jön az igazán izgalmas próba, amikor olyan lemezzel csinálom ugyanezt, aminél nincsen backup-om :D

szerk: nu, 3 vinyónál hiba nélkül teljesítve a feladat, már csak a 2 raid-es vinyó van hátra, de azokat elhalasztom azt hiszem, mert ott már kicsit bizonytalanabb vagyok a módszert illetően :)

kikuchiyo

Shit nobody cares about rovatunk következik:

Néha tudom értékelni, ha apróságok működnek: pl linux alatt kijelölök egy szöveget, akár japán szöveget, amit aztán be lehet illeszteni a virtuális gép alatt futó Share-be. És visszafelé is.

Azt viszont nem értem, mi esett a Share-be, állandóan Diffuse up és down kapcsolatokat csinál (ez az, amikor nem azt tölti, amit én adtam meg neki, hanem random szart). Korábban sokat használtam a programot és nagyon ritkán fordult ez elő.
(Mellesleg a Perfect Dark éppen emiatt alkalmatlan leechelésre: állandóan legalább 150 kB/s-mal tölt valamit, amiről nem is lehet tudni, hogy mi.)
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Grafikus kártya jelmezbál, témánk: Batman Batmobile

[spoiler][/spoiler]

[spoiler][/spoiler]

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2009-12-31, 11:52:34
FullHD Ambilight

Ez az Ambilight nem egy kibaszott nagy parasztvakítás?

Az rendben van, hogy az jól mutat, amikor a reklámban mindenféle virágcsendéletet meg hasonló fasságot mutatnak, akkor mögötte is babarózsaszínűre vetíti a falat; de ha én filmet nézek, akkor ne csessze már el az élményt a TV azzal, hogy hülye fényeket okád ki a képernyő mellé.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2009-12-31, 13:13:18
Ez az Ambilight nem egy kibaszott nagy parasztvakítás?

Az rendben van, hogy az jól mutat, amikor a reklámban mindenféle virágcsendéletet meg hasonló fasságot mutatnak, akkor mögötte is babarózsaszínűre vetíti a falat; de ha én filmet nézek, akkor ne csessze már el az élményt a TV azzal, hogy hülye fényeket okád ki a képernyő mellé.
Nekem tetszik, film közben is. Meg nyugtatja a szemet, jobban túl lehet élni vele egy egész éjszakás filmezést a sötétben. :)
De menüből kikapcsolható elvileg.

Én

#3265
gmailben amikor beírom a címet, rak két kacsacsőrt automatikusan a végére. Ha ezeket letörlöm, ugye attól még elküldi a levelet, és csak bebeszélem, hogy elbasztam? (Már kétszer küldtem egy fontos helyre így levelet amire legkésőbb ma válaszolniuk kéne, de még nem tették meg)

Cloud

Ha kitörlöd akkor is elküldi.

Fazék

kis érdekesség:
üzletben router-től egy másik szobában egy switch osztotta szét a net-et.
időnként nevetségesen rossz volt a belső hálózat 100-200KB/s másolási sebességek, folyamatos timeout-ok, stb és ugyanígy a net is volt, hogy megvolt a normális 6,7Mbit körüli érték, de sokszor csak 1Mbit körül volt.
kb mostanra jutottam el a hibakeresésig és végülis egyértelmű lehetett volna mindenki más számára, de nekem csak most esett le, hogy vszleg a switch a szar. be is vittem a lanparty-ra vett switch-et, kicseréltem és lám csoda történt, azonnal 9MB/s körüli belső hálózati másolási sebesség lett simán és még a net is stabilan hozza a 6,7Mbit körüli értéket.

igazából nem gondoltam volna, hogy egy switch így is tönkre tud menni, hogy időnként jól működik, időnként meg tetülassan, de még épphogy működik. vmiért azt gondoltam, hogy ha megadta magát, akkor kampec és nuku forgalom. de most már ezt is tudom.

kérdés: egy ilyen haldokló SMC switch-csel a kukába hajításon kívül érdemes bármit is kezdeni?

Flaser

Lábtámasznak jó, esetleg megpróbálhatod a firmware-t frissíteni/lecserélni hátha tisztán szoftveres a hiba.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Moha

Hmmm... egy mezei switch-en hogy csinálsz firmware frissítést?