Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

NLZ

Ha langyosak, az még okés. NB hűtést meg cseréld le, kivéve persze ha ilyen beépített hőcsős szarság.
[reserved]

Moha

Sima borda van rajta, csak nem tudom, azt mire tudnám lecserélni. Ventit nem akarok rátenni, mert így is örülök, hogy halk a gép.

Fazék

ja igen, amúgy végül ebay-en volt a legolcsóbb, 27371 Ft-ért sikerült vennem a Win7 HP angol nyelvű retail változatot.

Cobra

Ez OEM vagy dobozos bármennyiszer újrarakható?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#3334
Quote from: Cobra on 2010-01-07, 11:09:17
Ez OEM vagy dobozos bármennyiszer újrarakható?
(full) retail, tehát dobozos, tehát elméletileg nem fogok szopni alaplapcserekor :)
QuoteFull License – also known as Full Packaged Product (FPP). The full version of Windows has no limitation on how customers can install and use the OS, as long as each PC has its own legitimate license. Full retail can perform either clean (custom) and upgrade install, and can be transferred to upgraded or entirely new systems as long as only one copy is installed at a time. Full license is always the most expensive edition, and is normally purchased for computer that does not sold with Windows operating system originally.

további előny, ha vkinek szüksége lenne rá:
QuoteRetail version of Windows license includes full support from Microsoft,

Ramiz

Quote from: Fazék on 2010-01-06, 01:32:59
Quote from: NLZ on 2010-01-06, 01:28:18Ööö, nálam se ugyanaz a felhasználónév, csak azért így írtam, hogy ne legyen kavarodás belőle, ez nem lehet a gondja.
Szal felülírod azt a négy darab .dat file-t és nem történik változás? Ez azért furcsa nekem.
akkor tényleg nem értem, hogy miért nem ment ez a rohadék. lazán fogta azokat a file-okat, amiket odaraktam neki régieket, mögéjük biggyesztett egy .bad kiterjesztést és újakat hozott létre. mindegy most már túl vagyok rajta, csak ez a tipikusan nálam ugyan miért működne a dolog kategória


your sooo bad...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2010-01-07, 11:19:34your sooo bad...
who's bad?

amúgy gog.com-on win7 kompatibilitás topic olvasása közben botlottam ebbe:
QuoteXP Mode has NO 3D acceleration (it emulates an old S3 Trio card), and it is NOT the magical key to get everything working flawlessly. I am starting to get angered at this ignorance, perhaps I should just try to ignore this type of posts in the future.

Microsoft VirtualPC is just a virtual machine, similar to VMWare Workstation, or VirtualBox. XP Mode is VPC's version of VMWare's Unity, or VirtualBox' Seamless mode - that is, possibility to run the virtual machine with its windows intertwined with those of the host system.
ez tényleg így van?
erről én nem tudtam :eek: ha tudom, akkor egy pillanatig se gondolkodtam volna, rajta, hogy pro vagy ultimate-et vegyek esetleg :)

Selmo

Persze, mit vártál egy virtuális XP-től? Játszani nem fogsz alatta és egyéb 3D-t igénykő programot futtatni se, bár ezekből nem hiszem, hogy túl sok lenne.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2010-01-07, 15:09:05
Persze, mit vártál egy virtuális XP-től? Játszani nem fogsz alatta és egyéb 3D-t igénykő programot futtatni se, bár ezekből nem hiszem, hogy túl sok lenne.
igen, belegondolva már én is elismerem, hogy a lehetetlent vártam el. én azt álmodtam, hogy kb kapsz vele egy teljes értékű xp-t is és nem csak ilyen virtual machine-szerűséget. igen, ennyire néztem utána az ún. xp-mode-nak :)

Cloud

Én azt is megkockáztatom, hogy szinte soha nem is használod majd az xp-módot. :D

Fazék

Quote from: Cloud on 2010-01-07, 15:44:02
Én azt is megkockáztatom, hogy szinte soha nem is használod majd az xp-módot. :D
én garantáltan nem fogom használni, mert nálam nincs is :D

szóval én azt álmodtam, hogy ami játékok nem futnak majd vista/win7 alatt, azt majd tudom futtatni xp-mode-ban. de ez tényleg nem volt egy megfontolt feltételezés :) szóval jobb is, hogy még tudatlanságomban is HP változat mellett döntöttem :)

Próféta

Quote from: Selmo on 2010-01-07, 15:09:05
Persze, mit vártál egy virtuális XP-től? Játszani nem fogsz alatta és egyéb 3D-t igénykő programot futtatni se, bár ezekből nem hiszem, hogy túl sok lenne.
Megj: legújabb VMware Workstation már-már használható 3D gyorsítást ad a guest gépnek.
http://www.usenix.org/event/wiov08/tech/full_papers/dowty/dowty_html/

Zsiga

Btw. mi a fenéért kell emulálni a hardvert az alá a szerencsétlen XP mód alá, amikor nyugodtan lehetne neki közvetlen elérést adni a valós VGA felé...

Fazék

Quote from: Zsiga on 2010-01-07, 22:14:35
Btw. mi a fenéért kell emulálni a hardvert az alá a szerencsétlen XP mód alá, amikor nyugodtan lehetne neki közvetlen elérést adni a valós VGA felé...
én éppenséggel ilyen gondolattal a fejemben tippeltem az xp módot, de úgy látszik ez a nevetséges képtelenség kategóriának számít :)

Próféta

Quote from: Zsiga on 2010-01-07, 22:14:35
Btw. mi a fenéért kell emulálni a hardvert az alá a szerencsétlen XP mód alá, amikor nyugodtan lehetne neki közvetlen elérést adni a valós VGA felé...
Nem értek hozzá, de azért gondolom a hoszt OS is szeretné a VGA-t használni. Nem ugyanaz a kategória, mint egy pendrive. Aztán hogy full screenbe váltáskor nem adható-e át a teljes kontroll valahogy, az jó kérdés. Könnyen lehet, hogy nem; az x86 platformot egész egyszerűen nem virtualizációra tervezték.

Ez persze csak elméleti eszmefuttatás, mert a MS Virtual PC emlékeim szerint eleve csak egy fix referenciahardvert emulál, nyilván 2D videókártyával.

Flaser

#3345
Quote from: Cloud on 2010-01-07, 15:44:02
Én azt is megkockáztatom, hogy szinte soha nem is használod majd az xp-módot. :D

Quote from: Flaser on 2009-12-20, 20:16:26
Quote from: Fazék on 2009-12-20, 20:12:57
Quote from: Zsiga on 2009-12-20, 19:51:40
Home Premiumban nincs XP mode. http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions#Comparison_chart
tudom. csak emiatt, meg az össze-vissza váltogatható nyelvek miatt gondolkodok az ultimate verzión ja meg ugyebár +3 év support, de kétlem hogy 9 évnél tovább használnám a win7-et, szóval home premium support is elég kellene, hogy legyen.
de xp mode végülis ha macerásan is, de kiváltható egy sima telepített xp-vel és amikor rákérdeztem itt, akkor nem túl sokan írták, hogy rendszeresen használniuk kellett volna. magyar nyelv nélkül meg talán megleszek. elvégre mégiscsak +18k az az ultimate...

Amivel sok szívás lehet azok a régi játékok telepítői. Ezek tipikusan 16-bites, de már windows-ra írt programok...
...és a mai napig nem tudtam kideríteni, hogy a Win7, hogy kezeli őket.

Azaz mi a helyzet a 16-bites programokkal? Ezekkel már win2k/xp 32-bites rendszereken is tud lenni probléma (itt, hogy miért és egy patch ami esetleg működik) de ezt még egy sima újraindítással orvosolni lehetett. Kis utánaolvasással, úgy tűnik, hogy a hibát a Vista is örökölte.

DOS-os programokra ott van a Dosbox, de a 16-bites windows programok nagyon árván vannak.

"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Selmo

Tud valaki olyan programot, amivel megjeleníthetném a csillagozott jelszót? Ugyanis csak a routerben van elmentve a net jelszava, nekem meg szökség lenne rá. ^^"

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Quote from: Selmo on 2010-01-09, 00:49:57
Tud valaki olyan programot, amivel megjeleníthetném a csillagozott jelszót? Ugyanis csak a routerben van elmentve a net jelszava, nekem meg szökség lenne rá. ^^"
Firefox Preferencesben pl. simán a Security fül megmondja a tárolt jelszavakat.
Mármint ha úgy érted, hogy a böngészőben el lett mentve.
Mert amúgy senki se kötelezi a routert, hogy a valódi jelszóval inicializálja az űrlapon a kicsillagozott mezőt. De ha mégis ilyen buta, pl. simán firebugban passwordről textre cserélni az input type-ját esetleg?

motifator

Hmm, fura ez így. Ha a jelszót tényleg beleírja a html formba, akkor a forrást megnézve látnod kéne, vagy tegyél fel egy firebugot, a password field-re jobb-klikk és inspect element. Vagy csak szimplán kijelölöd, jobb-klikk és view selection source. Ott a
<input type="password" value="XXXXXXXXX" />
részből a value attribútum értéke kell neked.
De ez csak tipp, látatlanban nehéz ez így, de erre elindulhatsz.
Amúgy biztos, hogy a böngésződ se tárolja a jelszót? Firefoxban könnyen megnézheted az elmentett jelszavakat.

Edit: a francnak olvasom át, mielőtt elküldöm, pont megelőztél :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: motifator on 2010-01-09, 01:16:38
Hmm, fura ez így. Ha a jelszót tényleg beleírja a html formba, akkor a forrást megnézve látnod kéne
Ha JS kódolja ki és teszi bele, akkor nem... bár nem fog ennyire trükközni. Szóval jogos.

Quote from: motifator on 2010-01-09, 01:16:38
részből a value attribútum értéke kell neked.
De hülye vagyok, még ezzel is egyszerűbb. Ilyesmit akartam mondani, csak rákerestem firebug+password+asterisk kulcsszóra, és valamelyik fórumon azt a bonyolult módszert ajánlották, én meg ész nélkül átvettem. Egyszerűbb lett volna a mindenható G helyett simán kipróbálni. Nagyon ellustul az ember.  :oops:

Selmo

#3350
Biztos, hogy nem a Firefox tárolja, azt alapból kikapcsolom. A router maga mentette el, és valószínűleg nem is írja ki, de ezen kívül csak egy bin fájl van, mint beállítások mentése, az meg ugye kódolt. ^^"

Firebug szerint:
<input class="text" type="password" onfocus="doClick();" maxlength="118" size="25" value="" name="psw"/>

HTML forrás szerint:
Quote<SCRIPT language="javascript" type="text/javascript">
var pppoeInf = new Array(
1,
1,
1,
0,
2,
0,
0,
"Hello123World",
</SCRIPT>
És biztosan nem Hello123World a jelszó. :D

Annyit még megpróbálok, hogy jelszót módosítok és elmentem, aztán a 2 bint összehasonlítva talán jutok valamire a különbségek alapján.

Ok, ez így esélytelen, asszem kénytelen leszek hétfőn bemenni hozzájuk és kérni egy új szerződést. :ejj:

A tökéletesség unalmas.

Moha

Quote from: Selmo on 2010-01-09, 01:50:06
Ok, ez így esélytelen, asszem kénytelen leszek hétfőn bemenni hozzájuk és kérni egy új szerződést. :ejj:
Nem mered felhívni a telefonos helpdesket? XD

Selmo

Itt van a ház alatt az irodájuk, nem gondolod, hogy telefonálok 10+ percet? :P

A tökéletesség unalmas.

Moha

Quote from: Selmo on 2010-01-09, 15:37:18
Itt van a ház alatt az irodájuk, nem gondolod, hogy telefonálok 10+ percet? :P
Ja, az más tészta. :D

Fazék

#3354
explicit rant[spoiler]kurva szarfos msn hogy ilyen gecinehéz normálisan kezelni a contact list-et. tetves mirandából nem tudom törölni őket, újraindításkor visszajönnek följelentkezve, msn live-on fönt meg már nem látszanak. az isten rohassza a tetves belét az msn kitalálójának. nagyon hülyebiztos a rendszer, nehogy elveszíts egy rossz mozdulattal kontaktot, de azért kurvajó lenne, hogy ha akarom, akkor azért eltűntethessem már a picsába[/spoiler]
van vagy 10 msn kontaktom, akikkel soha nem is beszéltem, soha nem is fogok, de nem lehet ebből a ****ból rendesen törölni. agyam eldobom

Moha

Nekem multkor a nickemet írta folyton át az emailcímemre, akármit csináltam. Aztán csak úgy tudtam megoldani, hogy a life profilban átírtam a nevemet a szokásos nickre...

NLZ

Fazék, úgy sincs fenn azok az emberek az msn listádon, mint non-instant messaging contactok? MSN-be belépve az offline tagok legaljánál kéne lennie, és a szürke msn ikon helyett nyitott könyvecske van a nevük mellett.
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2010-01-11, 17:57:00
Fazék, úgy sincs fenn azok az emberek az msn listádon, mint non-instant messaging contactok? MSN-be belépve az offline tagok legaljánál kéne lennie, és a szürke msn ikon helyett nyitott könyvecske van a nevük mellett.
msn lenni eltávolítva gépemről (, de lehet hogy kénytelen leszek fölrakni a helyzet tisztázása érdekében). miranda im-et használok. a web-es msn felületre (amit mittoménhogyhívnak msn life/live akármi) léptem be, hátha ott tudom törölni, de ott meg nem látszanak, amiket a miranda-n keresztül megpróbálnak visszaerőszakolni rám

Nakedape

Quote from: Fazék on 2010-01-11, 19:02:16
Quote from: NLZ on 2010-01-11, 17:57:00
Fazék, úgy sincs fenn azok az emberek az msn listádon, mint non-instant messaging contactok? MSN-be belépve az offline tagok legaljánál kéne lennie, és a szürke msn ikon helyett nyitott könyvecske van a nevük mellett.
msn lenni eltávolítva gépemről (, de lehet hogy kénytelen leszek fölrakni a helyzet tisztázása érdekében). miranda im-et használok. a web-es msn felületre (amit mittoménhogyhívnak msn life/live akármi) léptem be, hátha ott tudom törölni, de ott meg nem látszanak, amiket a miranda-n keresztül megpróbálnak visszaerőszakolni rám

dobj egy pm-et adatokkal, belépek live-val s törlöm amiket akarsz
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

Rakd fel a régi 8.1-es verziót, énis aztat használom most. :)
[reserved]