Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Azért a Dell U2311H az eH-IPS-panel ellenére nem sokkal
drágább (70k), mint egyes hasonló felszereltségű TN-panelesek,
és ennyi egy ilyen monitorért már egész baráti ár... én is erősen
gondolkozok rajta.

.Attila

Nem volt most kedvem különösebben utánanézni, ezért LG e2350-re kerestem rá, ez 50k-ba kerül. A Dell 40%-kal kerül többe. Azért ez sok, attól függően persze, hogy mennyi pénzed és nyújt-e neked annyival többet.

Bicskei

#4022
üdv

érdemes erre kiadni???
http://shop.radium.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=8966&category_id=1&keyword=asus+n61&option=com_virtuemart&Itemid=8

tesóm behuzta a laposom emiatt uj utan nezek...
ha valakinak van jobb ötlete ne tartsa magában..

ui.
link ujrarakva
Ultras liberi

Raggie

#4023
Én ezt néztem ki, ha most kellene laptopot vennem:
http://prohardver.hu/teszt/konnyu_es_vekony_jatekos_acer_notebook/acer_aspire_timelinex_4820t.html
Ár:
http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptopok/acer-aspire-timelinex-4820tg-464g50mn/956/

Nem nagy(14"), könnyű, jó a procija és a videókártyája is(és 3év gari van hozzá), ez is 240k-s árkategória, de azért sztem klasszisokkal jobb az ASUS-nál.
Bár nemtom, hogy mire lenne használva a gép.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

[spoiler]
GÉMER laptop
[/spoiler]

not this shit again.jpg...

azaz képzeljétek ide a gémer notikkal kapcsolatos szokásos
lebeszélőszövegem. Ennyiért enyhe túlzással normál notit
és hasonló játékos teljesítményű, de később is fejleszthető
asztali gépet lehet kapni, és azok mindketten tovább fogják
húzni, mint egy gémer noti.

azt is számoljátok bele, hogy jövő évben, talán már az első
negyedévben érkezik a Llano.

Xzone

Én vettem használtan 80k-ért egy ormótlan nagy 17"-os laptopot. C2D T7200, Radeon X1800, 2 giga ram (egy modul, szóval jön bele még 2). Még egy második winyó is belefér. Megy rajta jól a SC2 és a Wow, a Mass Effectek és a Dragon Age is. Így szerintem totál megérte "gémer" laptopot venni. Lanparty-t nem akar valaki tartani? :D

Bicskei

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-10-19, 23:56:22
[spoiler]
GÉMER laptop
[/spoiler]

not this shit again.jpg...

azaz képzeljétek ide a gémer notikkal kapcsolatos szokásos
lebeszélőszövegem. Ennyiért enyhe túlzással normál notit
és hasonló játékos teljesítményű, de később is fejleszthető
asztali gépet lehet kapni, és azok mindketten tovább fogják
húzni, mint egy gémer noti.

azt is számoljátok bele, hogy jövő évben, talán már az első
negyedévben érkezik a Llano.

akkor ajáljon az úr lapost  ;) :Kiraly:
Ultras liberi

Raggie

#4027
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-10-19, 23:56:22
[spoiler]
GÉMER laptop
[/spoiler]

not this shit again.jpg...

azaz képzeljétek ide a gémer notikkal kapcsolatos szokásos
lebeszélőszövegem. Ennyiért enyhe túlzással normál notit
és hasonló játékos teljesítményű, de később is fejleszthető
asztali gépet lehet kapni, és azok mindketten tovább fogják
húzni, mint egy gémer noti.

azt is számoljátok bele, hogy jövő évben, talán már az első
negyedévben érkezik a Llano.
Csak azért ajánlottam ezt a laptopot, mert amit előtte posztolt Bicskei is ebben az árkategóriában volt.

Ettől függetlenül nekem is (két éves) gamer laptopom van, amit meg iszonyatosan megszerettem. Hurcolom mindenhová, viszi az 1080p-t, van rajta HDMI, viszi a mostani játékokat is alacsony/közepes részletességgel de legalább natívban(1280x800), és úgy amúgy is olyan mintha lenne egy PC-m, ami mindig nálam van. Szóval nagyon jó és kényelmes is tud lenni, csak hát ezt is kaptam anno karácsonyra, tehát ha saját zsebből kellett volna venni nem költök rá ennyit.

(amikor SZIN-ről hazafelé a vonaton MAFIA II-ztünk a srácokkal az azért nem volt semmi! :D igaz, hogy húsz percet bír csak az aksi ilyen terhelésnél, de az a húsz perc jó volt)



Bicskei: ahoz hogy normálisan tudjunk ajánlani kicsit körül kellene írni, hogy mire használnád, de mintha már az előző posztban is javasoltam volna ezt :rolleyes: .
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

http://kaloz.blog.hu/2010/10/23/fordulat_az_irhato_cd_k_jogdijanak_ugyeben

ééérdekes.

kíváncsi leszek hogyan választják szét a magáncélú vételt a céges vételtől.

bemegyek akármilyen boltba és veszek egy fiktív cégnévre cd/dvd-t, ki a fene fogja ott helyben ellenőrizni, hogy én most jogosan veszem matrica nélkül vagy sem?
vagy úgy gondolják, hogy a cég is kifizeti, de utólag az adóbevallásában visszaigényelheti? kicsit nehezen hiszem el, hogy ennek létrehozna a kedves apeh egy külön rubrikát a bevallásban :)

Selmo

Amelyik cég eddig nem külföldről rendelte nagy tételben, az meg is érdemli.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2010-10-24, 02:17:49
Amelyik cég eddig nem külföldről rendelte nagy tételben, az meg is érdemli.
:rolleyes:
én a jövőbeni lehetőségekről beszéltem, nem arról, hogy eddig mi volt. nyilvánvaló, hogy bárki, aki 10-nél több lemezt vesz, az kintről rendeli, mert egyértelműen onnan éri meg venni.

de ha a jövőben leveszik róla a matrica kötelezettséget, lehet hogy itthon is normalizálódhatnak az árak és kvázi fölösleges lesz kintről rendelni.
én csupán azt nem értem, hogy hogyan fogják szétválasztani a céges és a magáneladásokat

Cloud


.Attila

Quote from: Cloud on 2010-10-24, 22:37:52
http://bitmarket.hu/termek/pny_tesla_s1070.html
Ezeket mire használják? És miért ennyire drága?  :wtf: :eek:

4 grafikus processzor (ATI kínálatában max. 2 gpu-s kártya van, az valahol 200k körül jár azt hiszem.)
Memória sávszélessége: 4 × 512 bit (mind a 4 gpu-nak)
Összehasonlításképp: a GeForce GTX480-nak 384 bit.

Mire? Pl. bonyolultabb (esetleg szarabbul megírt) CAD programokhoz vagy más 3D-s megjelenítésekhez, ahol bizony sok ideig számol a grafikus kártya.

Zsiga

Quote from: Cloud on 2010-10-24, 22:37:52
http://bitmarket.hu/termek/pny_tesla_s1070.html
Ezeket mire használják? És miért ennyire drága?  :wtf: :eek:
3D renderelésre, CAD-re, tudományos számításokra. Egy ilyen cuccnak olyan teljesítménye van mint egy kisebb szerverfarmnak.
Két számjegyű ilyenből összepakolt szuperszámítógép reggelire eszik sok(tíz)ezer magos sima procikból épített rendszereket.

NLZ

http://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_Tesla
Meg ez már GPGPU, szal elvileg arra használják, amit programoznak rá. Minden jól párhuzamosítható számítás hasít vele, otthoni felhasználásnál meg pl a víruskeresést hozták fel.
Rohadt ninják.
[reserved]

kikuchiyo

Mai rant:
[spoiler]A rézfaszú kassai hóhér bassza meg az anyjuk sírján a Genius rajztábla tervezőit, az Ubuntu fejlesztőit meg úgy általában mindenkit, aki felelős azért, hogy linxon ilyen kibaszott szar a hardvertámogatás. Tetves kétszer fél napot basztam el egy gennyes rajztábla beüzemelésével, és még mindig nem tökéletes. Ez a szájonbaszott szar még mindig három példányban ismeri fel azt a kurva rajztáblát, mert ezek a mocsok fasszopó Ubuntusok nem tudják azt a nyomorult udevet rendesen a rendszer alá hegeszteni.
Az a bűzölgő foshalom MyPaint, amit a számítógépesen duplaplusztehetségtelen öcsémnek gondoltam egyszerű rajzprogram gyanánt feltelepíteni, összefossa magát emiatt, mert nem lehet benne bemeneti forrást változtatni.
Marad a szájbaobaszottul bonyolult GIMP, amivel akár seggbe is kúrhatja magát, mert produktívan nem fog vele egyhamar rajzolni, az biztos.
[/spoiler]
Failure is the default option

Cobra

Miért is szenvedtek Linuxszal?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Cobra on 2010-10-30, 01:26:13
Miért is szenvedtek Linuxszal?
Ha helyette más OS-sel szenvedünk, az jobb? :D
Amúgy hobbi.

Quote from: kikuchiyo on 2010-10-30, 01:21:46
Mai rant:
[spoiler]
Az a bűzölgő foshalom MyPaint, amit a számítógépesen duplaplusztehetségtelen öcsémnek gondoltam egyszerű rajzprogram gyanánt feltelepíteni, összefossa magát emiatt, mert nem lehet benne bemeneti forrást változtatni.
Marad a szájbaobaszottul bonyolult GIMP, amivel akár seggbe is kúrhatja magát, mert produktívan nem fog vele egyhamar rajzolni, az biztos.
[/spoiler]
Krita? Az nekem szimpinek tűnt. Remélem nem zavar az a K betű.

Kvikveg

Hat ehhez most nem tudok hozzaszolni, en egy ideig Wacom tabletet hasznaltam, de Windows alatt...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Késői válasz egy troll-megjegyzésre:

Quote from: Próféta on 2010-10-30, 01:33:43
Quote from: Cobra on 2010-10-30, 01:26:13
Miért is szenvedtek Linuxszal?
Ha helyette más OS-sel szenvedünk, az jobb? :D
Amúgy hobbi.

Nem feltétlenül. A gép elsődleges feladatára még alkalmasabb is a linux, mint a windows lett volna, arról nem is beszélve, hogy ingyér vót. Azt is el kell mondani, hogy ellenkező előjelű tapasztalatom is volt egyes hardverek támogatottságával (USB-soros átalakító pl.: linux alatt bedug -> működik. Windows alatt bedug -> ismeretlen eszközt észlel -> hülye drivertelepítő varázslót feldob -> driver nem talál -> lemez bedug -> driver telepít -> újraindít -> nem működik -> másik driver telepít -> néha működik, néha nem)

Quote
Quote from: kikuchiyo on 2010-10-30, 01:21:46
Mai rant:
[spoiler]
Az a bűzölgő foshalom MyPaint, amit a számítógépesen duplaplusztehetségtelen öcsémnek gondoltam egyszerű rajzprogram gyanánt feltelepíteni, összefossa magát emiatt, mert nem lehet benne bemeneti forrást változtatni.
Marad a szájbaobaszottul bonyolult GIMP, amivel akár seggbe is kúrhatja magát, mert produktívan nem fog vele egyhamar rajzolni, az biztos.
[/spoiler]
Krita? Az nekem szimpinek tűnt. Remélem nem zavar az a K betű.

Leszedte a fél internetet az összes KDE függőséghez, ez nem is zavart volna, de az már inkább, hogy ebben sem lehet a bemeneti eszközt kiválasztani.
Failure is the default option

Próféta

#4040
Quote from: kikuchiyo on 2010-10-30, 20:42:55
Leszedte a fél internetet az összes KDE függőséghez, ez nem is zavart volna, de az már inkább, hogy ebben sem lehet a bemeneti eszközt kiválasztani.
Pedig elvileg támogat tableteket, azért is ajánlottam. Itt pont Ubuntun, pont Genius tablettel használja valaki.

Quote from: kikuchiyo on 2010-10-30, 20:42:55
Azt is el kell mondani, hogy ellenkező előjelű tapasztalatom is volt
Igen, épp erre akartam utalni azzal, hogy "Ha helyette más OS-sel szenvedünk, az jobb?"

Cloud


kikuchiyo

Quote from: kikuchiyo on 2010-10-30, 01:21:46
Mai rant:
[spoiler]herp derp Genius rajztábla
hurr durr Ubuntu
herpity derp udev
herp da derp három példányban ismeri fel azt a kurva rajztáblát
herpa derpa MyPaint
[/spoiler]

A saga folytatódik!!!1
Újabb néhány óra elbaszása után kénytelen voltam ráébredni, hogy az udev/X.org párost nem lehet lebeszélni arról, hogy több példányban ismerje fel ezt a szart, és majdnem össze is omlasztottam az egész rendszert eközben. Tarzan csinál másik lyuk jeligére beírtam három sort a MyPaint forráskódjába (szerencsére python az egész), amivel elérhető, hogy ignorálja a kamu beviteli eszközöket. És sikerült megtalálni a konfig fájlok (xorg.conf, faszom.rules, whatever.conf) olyan valószínűtlen kombinációját, ami mellett működik is így.

A kommenteket a "vadász, vadász, te szopni jársz ide" postafiókra várom.
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2010-10-31, 19:33:08
Quote from: kikuchiyo on 2010-10-30, 01:21:46
Mai rant:
[spoiler]herp derp Genius rajztábla
hurr durr Ubuntu
herpity derp udev
herp da derp három példányban ismeri fel azt a kurva rajztáblát
herpa derpa MyPaint
[/spoiler]

A saga folytatódik!!!1
Újabb néhány óra elbaszása után kénytelen voltam ráébredni, hogy az udev/X.org párost nem lehet lebeszélni arról, hogy több példányban ismerje fel ezt a szart, és majdnem össze is omlasztottam az egész rendszert eközben. Tarzan csinál másik lyuk jeligére beírtam három sort a MyPaint forráskódjába (szerencsére python az egész), amivel elérhető, hogy ignorálja a kamu beviteli eszközöket. És sikerült megtalálni a konfig fájlok (xorg.conf, faszom.rules, whatever.conf) olyan valószínűtlen kombinációját, ami mellett működik is így.

A kommenteket a "vadász, vadász, te szopni jársz ide" postafiókra várom.
:lol: Gratulalok a sikeres uj lyuk kesziteshez Tarzan.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Milyen router márkát ajánlotok?
A mostani D-Link DWL-614+ vezeték nélküli része eléggé megbízhatatlanná vált, mára gyakorlatilag teljesen használhatatlan.
Olyan kéne, ami egyaránt vezetékes és vezeték nélküli.

Selmo

Ha 3+ éves, akkor vegyél ugyanilyen márkát.

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Mert hogy ezek 3 évenként pusztulnak?

Cloud

Garancia nincs már rá? Akkor elvileg cserélniük kellene.

.Attila

Quote from: Cloud on 2010-11-02, 19:40:35
Garancia nincs már rá? Akkor elvileg cserélniük kellene.

Cirka 5 év után? Nem hiszem.

Cloud

Jahogy már annyi idős. :) (mondjuk az én Tp-linkemre 5év garancia van. Bár az kicsit más kategória  ^^ )