Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: Cloud on 2010-11-02, 22:11:48
Jahogy már annyi idős. :) (mondjuk az én Tp-linkemre 5év garancia van. Bár az kicsit más kategória  ^^ )

Mitől más?

Cloud

Csak annyiban hogy ismerőseim senkinek nem ajánlják a tp-linkeket, mert hogy nem megbízhatóak. Ami szerintem nagy hülyeség, mert lassan két éve tökéletesen kiszolgál engem, kábelesen és wifivel is. És össz-vissz kb 5 ezer ft újonnan 5 év garival.
Ilyenem van: 
TPLink TL-WR340GD 54M wireless router

Tudom van ennél jobb is de nekem ez bőven elég. :)

Selmo

A tp-link routerem tökéletesen kiszolgált úgy 2.5 évig, aztán kalap/kabát.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

d-link di514 - 20 hónap - garis csere
d-link di514 - 19 hónap - garis csere
d-link di524 - 40 hónap and counting...

1 éve vettem egy linksys router-t, remélem ez jó sokáig húzza majd, és ajánlásra vettem 1-2 hónapja egy tp-link wr1043nd router-t, remélem ez is sokáig bírja majd, illetve ha nem, akkor meg kíváncsi vagyok, hogy tényleg érvényesíthető-e az 5 év gari, vagy csak a szokásos 1-2 évnyit adja rá a nagyker :) (most lusta vagyok előkaparni a számláját)

Kuroi Tenshi

Nálam egy usb-s wifi (külső antenna-csatlakozóval
és cantennával, free wifi, fuck yeah :angyali: addig
nagyon jól jött, amíg nem kötötték be a kábelt ill. a
t hibás modemet küldött), ill. egy modem+wifis router
otthon, valamint volt mhelyemen switchek, bár az előbbi
kettő még nincs fél éves, de eddig semmi bajuk, 5 év
gari van rá, és sokkal olcsóbban lehetett őket kapni,
mint más hasonlóakat. Arra azért én is kíváncsi leszek,
hogy meddig bírják.
Volt asus wl500gp-m, amit anno 20k-ért vettem,
és pont a gari lejárta után kicsinálta egy villám miatti
áramingadozás... ha ez a tp-link modem+wifi+routerrel
is meg fog történni, ami egybe volt asszem 7.xk, azt
kevésbé fogom sajnálni.

Cobra

Linksys WRT54G-m élt kb 6 évet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila


Kuroi Tenshi

Heh, amilyen pozitív csalódás volt a sima w7-32 memóriakezelése
(igaz xp még így is feleannyival beérte), annyira negatív csalódás a
w7-64-é.
Példa: az Atomos gépben volt 1GB RAM, w7-32 alapból 450-480MB-
tal indult, úgy, hogy semmi nem futott. Viszont CoH -- Atom miatt
alacsony beállításokkal -- futott azon az 1GB-on, swap nélkül, és
belefért a keretbe; a CoH bezárása után a w7 300MB körül/alatt
volt.
Namármost új gép i5-750 + 4GB RAM, w7-64, és CoH + EF, magas+
(néhány ultra, többségben magas beállítás), gép alapból 7-900MB
futó program nélkül, EF alatt pedig min. ötször dobta be az üzenetet,
hogy majdnem elfogyott a memória... kilépés után w7 ugyanúgy
7-800MB-on terpeszkedett...
32-bithez képest amennyivel többet látok a 4GB RAMból, azt el
is viszi az oprendszer, heh...

Nektek is ez a tapasztalatotok, vagy csak van valami ajánlottan
letiltandó process, amit nem tiltottam le?

Selmo

1 gigát simán megzabál.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Minél több van annál többet eszik meg belőle, de cserébe gyorsabb is, és ha kell akkor automatikusan fel is szabadítja. Nem tudom mit csinálsz vele, de nekem még semmivel nem sikerült 2,5GB fölé vinni a memória-használatot. CoH is gond nélkül ment, 2GB alatti "fogyasztással".

<troll>
Lehet hogy a szarfos intel platform miatt szívsz. :__devil: Vagy csak mert megérdemled. :D

Fazék

sztetek egy nokia 5230-as ragaszkodik a saját nokia gyártású rövid (~18cm) micro usb kábelhez a megbízható kommunikáció és töltés céljából, vagy megfelelhet neki egy olcsóbb 1,8m körüli ilyen kábel is?

Cloud

Simán jó kell hogy legyen.

Próféta

#4062
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-08, 20:51:34
Heh, amilyen pozitív csalódás volt a sima w7-32 memóriakezelése
(igaz xp még így is feleannyival beérte), annyira negatív csalódás a
w7-64-é.
Ez nem biztos, hogy teljesen a memóriakezelés hibája. A 64 bites programok adatstruktúráiban bizonyos elemek (pl. pointerek) kapásból duplaannyit foglalnak (de természetesen nem nő minden duplájára). Ha most van egy 64 bites kerneled, 64 bites OS userlandod és az alkalmazásaid egy része is 64 bites, akkor ez már önmagában adhat egy jelentős memórianövekményt. A maradék meg lehet, hogy a két telepítvény közötti különbség: más videokártya driver, más háttérszolgáltatások, más futó programok.

EDIT: ja igen, el is felejtettem, hogy bizonyos rendszerkönyvtárakból esetleg egyszerre memóriában kell tartani a 32 bites és 64 bites változatot, mert egyik program ezt használja, a másik amazt. Ez viszont nem feltétlenül túl jelentős többlet (ezt szigorúan érzésre mondom, nincs mögötte mérés).

Fazék

note to self: le kéne már szoknom a shift+del használatáról, ha már ennyire béna vagyok :D

kijelöltem sgu utolsó részt átmásolásra másik vinyóra
észrevettem pár file-t a letöltési könyvtárban, amik már fölöslegesek
kijelöltem ezeket a törölni kívánt file-okat
shift+del
persze elfelejtettem, hogy ki lettek jelölve az sgu file-ok is...
szedhetem le újból :)

Cloud

Quote from: Fazék on 2010-11-11, 00:40:46
note to self: le kéne már szoknom a shift+del használatáról, ha már ennyire béna vagyok :D

kijelöltem sgu utolsó részt átmásolásra másik vinyóra
észrevettem pár file-t a letöltési könyvtárban, amik már fölöslegesek
kijelöltem ezeket a törölni kívánt file-okat
shift+del
persze elfelejtettem, hogy ki lettek jelölve az sgu file-ok is...
szedhetem le újból :)

Nem kell. Ha nem másoltál utána semmit akkor simán visszahozható a fájl.

Selmo

Ez a "simán" nem szokott működni.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2010-11-11, 00:47:18
Ez a "simán" nem szokott működni.
egen. nekem is ez a tapasztalatom sajnos.

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-08, 20:51:34
Heh, amilyen pozitív csalódás volt a sima w7-32 memóriakezelése
(igaz xp még így is feleannyival beérte), annyira negatív csalódás a
w7-64-é.
...
Nemtom, én azért veszek ramot, hogy a rendszer használni tudja, nem azért, mert jól néz ki, hogy xy mennyiség szabad. És a Vista/W7 is pont ezen az elven működik. Ahogy Zsiga is írta, minnél több a ram, annál jobban terpeszkedik, hogy gyorsuljon, de amit épp nem használ, gyorsan ki tudja pucolni, ha más appnak kell a hely.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Fazék on 2010-11-11, 00:48:57
Quote from: Selmo on 2010-11-11, 00:47:18
Ez a "simán" nem szokott működni.
egen. nekem is ez a tapasztalatom sajnos.

Bár csak egyszer kétszer volt nálam példa erre de sikerült már visszahoznom törölt fájlt. :D

Zsiga

#4069
Quote from: Fazék on 2010-11-11, 00:48:57
Quote from: Selmo on 2010-11-11, 00:47:18
Ez a "simán" nem szokott működni.
egen. nekem is ez a tapasztalatom sajnos.
Valamit rosszul csináltok. Ha nem írtad felül semmivel, akkor 100% hogy vissza lehet hozni, ugyanis a Shift+Del nem töröl semmilyen adatot fizikailag a vinyóról, csak kiszedi a file-t az MFT-ből, magyarul szabadon felülírhatónak jelöli meg azokat a szektorokat amiket a törlendő file foglal.

Szerk.: Csatoltam egy Total Commander plugin-t ami tuti működik. TC-ben megnyitod a zipet, automatikusan települ, és a meghajtó-választó menüben a hálózatot választva lesz egy új rovat, az Erased files. A többire rá fogsz jönni magadtól. :) (Admin módban kell hozzá futtatni a TC-t.)

Cloud

Zsiga:


Köszi ez nekem is jól jön majd szerintem.

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2010-11-11, 00:50:02
Ahogy Zsiga is írta, minnél több a ram, annál jobban terpeszkedik, hogy gyorsuljon, de amit épp nem használ, gyorsan ki tudja pucolni, ha más appnak kell a hely.

Érdekes, Mr. Troll, hogy a postom másik felét nem idézte,
mert pont abban van, hogy ez nem igazán működött, inkább
bedobta a "mindjárt elfogy a memória, akkor most kilőném a
programot amit használsz, oké?" üzenetet ötpercenként, de
terpeszkedett tovább önmagában egy gigán, ahelyett, hogy
a programnak felszabadítaná. Ja, hogy az már ellentmondana
a mondandódnak?...

Quote from: Darkstar on 2010-11-11, 00:50:02
Nemtom, én azért veszek ramot, hogy a rendszer használni tudja,

Én pedig azért, hogy a programok használják, ne az
oprendszer nyelje le...

fema

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-11, 02:19:16
Én pedig azért, hogy a programok használják, ne az
oprendszer nyelje le...

Így van, ezért használok linuxot :D

Darkstar

Francokat, azért csak a felét idéztem, mert a hülye tördelés miatt még nálam is majdnem 3/4 oldalt elvitt volna csak az idézet.
Lényeg a lényeg, nálam is 4Gb van, és még egyszer sem rinyált WoW alatt sem, hogy kevés lenne a memória, pedig az aztán zabálja a helyet, mint kevés más, főleg ha jössz mész benne és betölt egy rakat mapet.
Egyébként most nálam ~840megát eszik meg.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Quote from: Zsiga on 2010-11-11, 01:05:01
Valamit rosszul csináltok. Ha nem írtad felül semmivel, akkor 100% hogy vissza lehet hozni, ugyanis a Shift+Del nem töröl semmilyen adatot fizikailag a vinyóról, csak kiszedi a file-t az MFT-ből, magyarul szabadon felülírhatónak jelöli meg azokat a szektorokat amiket a törlendő file foglal.

Szerk.: Csatoltam egy Total Commander plugin-t ami tuti működik. TC-ben megnyitod a zipet, automatikusan települ, és a meghajtó-választó menüben a hálózatot választva lesz egy új rovat, az Erased files. A többire rá fogsz jönni magadtól. :) (Admin módban kell hozzá futtatni a TC-t.)

A gyakorlat meg mégis az, hogy a törlések kb. 20%-a nem visszaállítható.

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-11, 02:19:16
Én pedig azért, hogy a programok használják, ne az
oprendszer nyelje le...
De a SuperFetch csak prediktív cache jelleggel tölt be adatot, nem fogja erősen. Ha kellene hely valamelyik programnak, akkor azonnal elengedi a memóriaterületet. Jó esetben meg sikerült egy nyugis időszakban előre betölteni azt, amiker később szükséged lesz, így gyorsabban fognak elindulni a programjaid.

Az persze igaz, hogy időnként egy program által betöltött, de réges-rég nem használt memóriaterületet kilapozza, és a helyére más programoknak esetleg hasznos cuccot előcache-el; namost ha mégis pont akkor pont az a memóriaterület hirtelen újra kéne a programnak, akkor vissza kell lapozni; ezesetben valóban van némi hátránya. További esetleges hátrány, hogy a cserélgetés miatt nyugis helyzetben is képes felpörgetni a vinyót, ami fogyasztás és élettartam szempontjából nem annyira nyerő. Gondolom Windows alatt is lejjebb szedhető a swappiness (vagy hogy hívják), ha ez izgat.

Quote from: fema on 2010-11-11, 02:28:47
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-11, 02:19:16
Én pedig azért, hogy a programok használják, ne az
oprendszer nyelje le...
Így van, ezért használok linuxot :D
A linux is többé-kevésbé hasonló stratégiával dolgozik (konfigurációtól függően YMMV). Írd csak be, hogy free ;)
Nekem most 24M "free" a  2G-ből. Cached és Buffers-t hozzávéve azért realisztikusabb a kép.

Quote from: Darkstar on 2010-11-11, 02:29:22
és még egyszer sem rinyált WoW alatt sem, hogy kevés lenne a memória
Gondolom csak akkor rinyálna, ha a fizikai RAM mellett a lepozófájl is telítés (illetve trashing) közelébe jutna. De már jóval előbb jelentkezik a lassulás.

.Attila


Próféta


Selmo

Az MSN linkek másnál se működnek, vagy helyi hiba? Amíg bemásolok egy linket nincs baj, de amikor elküldöm sima szöveg lesz belőle.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

[reserved]