Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

NLZ

Az emberek szeretik, ha van irányításuk a dolgaik felett, nemtom miért kell emiatt gúnyolódni.
[reserved]

Fazék

#4111
Quote from: Próféta on 2010-12-26, 19:52:39
Quote from: Fazék on 2010-12-26, 19:43:58
csodálkoztam is, hogy miért drágább ~10%-kal a sima My Book 3.0, mikor azon nincs semmi extra. hát ezért. mert az használható is.
Egészen pontosan mi a probléma? Hogy egy mondjuk 2000 gigabájtos vinyóról kb. 0.6 gigabájtnyi el van rejtve és nem tudod felhasználni? Ez szörnyű! (Már ha egyáltalán vinyóterületről van szó, és nem ROM... tuti, hogy disk volume?)
1. igen, disk volume, és a 600 MB is 600 MB. hasznos adat is mehetne oda.
2. elolvastad, hogy mit művel ez a drága program? kb sony rootkit botrány kategória. vmelyik tesztoldalon a felhasználók legalább fele arról panaszkodott, hogy vagy "csupán" megrokkantotta a rendszerét erőforrásigényével, vagy akár kompletten összeomlasztotta azt

Próféta

Quote from: Fazék on 2010-12-26, 20:09:04
1. igen, disk volume, és a 600 MB is 600 MB. hasznos adat is mehetne oda.
Jogos. Akkor vonj le ennyit a kapacitásából, és viszonyítsd így az árához.

Azt amúgy honnan lehet tudni, hogy tényleg partíció? Valaki szétszedte?

Quote from: Fazék on 2010-12-26, 20:09:04
2. elolvastad, hogy mit művel ez a drága program? kb sony rootkit botrány kategória. vmelyik tesztoldalon a felhasználók legalább fele arról panaszkodott, hogy vagy "csupán" megrokkantotta a rendszerét erőforrásigényével, vagy akár kompletten összeomlasztotta azt
Ne telepítsd fel, én se tettem. Ugyanúgy, ahogy az mp3 lejátszó, egér, monitor, stb. CD mellékleteivel se kell foglalkozni - a vinyó se más ilyen téren. Boldog tulajdonosa vagyok egy MyBook Essentialnak és egy Passport Essentialnak, és semmi bajom nincs velük; a virtuális CD meghajtó sok vizet nem zavar, semmiféle nehézséget nem okozott. Ha meg egyszer mégis fel szeretnéd rakni valamiért (pl. kellene a titkosítás?), akkor nem lesz abból gond, hogy elkeverted a CD-t; bár addigra remélhetőleg kijön valami update ami orvosolja a memóriazabálást.


Fazék

#4113
Quote from: Próféta on 2010-12-26, 20:51:08
Ne telepítsd fel, én se tettem. Ugyanúgy, ahogy az mp3 lejátszó, egér, monitor, stb. CD mellékleteivel se kell foglalkozni - a vinyó se más ilyen téren. Boldog tulajdonosa vagyok egy MyBook Essentialnak és egy Passport Essentialnak, és semmi bajom nincs velük; a virtuális CD meghajtó sok vizet nem zavar, semmiféle nehézséget nem okozott. Ha meg egyszer mégis fel szeretnéd rakni valamiért (pl. kellene a titkosítás?), akkor nem lesz abból gond, hogy elkeverted a CD-t; bár addigra remélhetőleg kijön valami update ami orvosolja a memóriazabálást.
ezt most nem teljesen értem.
semmi szükségem a szoftverre. bármi tárolón lévő szoftvert többnyire csak átrakom a gépre és elrakom, hogy azért meglegyen, de sosem használom.
akármihez mellékelt cd-ket szintén elrakom, de gépbe szinte sose kerülnek be, inkább mindig letöltöm a legfrissebb driver-t/szoftvert a gyártó oldaláról.

ha jól értem a beszámolókat, akkor amit művel ez a My Book Essential usb 3.0, (a korábbi essential típusok nem csinálták) azok a következők:
rádugod a gépedre. automatikusan miközben telepíti hozzá a driver-t az oprendszer, kapásból létrehoz egy virtuális cd-t is, amit el is indít, és futtani szeretné magát ezt a Smartware program.
minden egyes gépre dugáskor előjön ez virtuális cd és vele a program futási igénye, egészen addig, amíg el nem mész a WD oldalára, ahol van egy leírás, hogy hogyan lehet deaktiválni.
de eltávolítani ekkor sem lehet.

disk volume az blöff volt, csak gondoltam megelőlegezek ennyi intelligenciát a tesztek készítőinek, hogy leellenőriznek ilyesmit, hogy miből van elfogyasztva az a 600 MB és hogy vszleg ők is kevésbé rinyálnának, ha külön rom lenne felelős érte.

kikuchiyo

Gyere már, mért nincs bedugva ez az egér, vagy hova kell bedugni, vagy mi van már ezzel?

>Pl. oda előre

>Na vajon a panelen lévő 2 ikon közül melyik a böngésző?

>"Kapcsolat nélküli munka - ellenőrizze az internetkapcsolatot"

Nem igaz, hogy egyszer akarom használni ezt a gépet, és akkor sem lehet!

>A testvérem kihúzta a hálózati kábelt, amikor idehozta a laptopját
>Visszadugom


>gmail mint default, jó hosszú címmel a címsorban

>belekattint középre

>betűzi
>h
>t
>t
>p
>s

>ez így nem lesz jó

>kitörli az egészet egyenként nyomott backspace-ekkel

>h t t p s / / <munkahelyi webmail címe>

>bejön a wikipédia a https szócikkel, mert nem írt kettőspontot

Mi ez már? Én nem ezt írtam be! Ez nem működik rendesen!

>fffffffuuuuuuuuu.jpg

>beírom a címet

>nem kell a https

De mért nem kell? Az kell!

>tudja magától

De akkor meg máshol miért nem tudja?

>fontos üzenetek: csupa karácsonyi üdvözlet, amit egymásnak küldözgetnek, okádék flash csatolmányokkal

>persze azért megnézi őket

Hogy lehet visszalépni vagy ezt eltüntetni vagy mittudomén már?

>kis x a sarokban

>bezárja a hülye angyalkás flash böngészőlapját

>bezárja a webmail böngészőlapját

>hhhhnnnnggggggggg.jpg

Ez most miért tűnt el? Mért nem lehet ezt rendesen kezelni? Teljesen máshogy van, mint nálam!

>Ctrl+shift+t

És most akkor hogy megyek vissza, a többi levelet megnézni vagy mi?
Mondtam már, hogy nem jó ez!

>hörg
Failure is the default option


Én


Member


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Fazék on 2010-12-26, 21:03:18
kiegészítés: ha jól olvasom WD oldalán, akkor a VCD letiltásához mindenképpen firmware update szükséges. valószínűleg a sok elégedetlenkedő vásárló hatására kényszerből gyorsan átdolgozták a firmware-t, hogy kikapcsolható legyen. ez végülis pozitív a részükről, hogy ilyen gyorsan reagáltak az igényre, de azt is mondhatnám, hogy egy ekkora cégtől mint ők, ez a minimum elvárható :lazza:

de tudod mi a vicc? hogy mégis ezt veszem, mert most már kíváncsi vagyok arra a Smartware gyalázatra, és továbbá mert ez a legolcsóbb 3.0-s :redface:

Makos

Quote from: Fazék on 2010-12-27, 01:26:35
de tudod mi a vicc? hogy mégis ezt veszem, mert most már kíváncsi vagyok arra a Smartware gyalázatra, és továbbá mert ez a legolcsóbb 3.0-s :redface:
bahh  :lul:

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2010-12-26, 22:10:07
Tisztelt Szülő számítógépezik
Hmmm. Én késői gyerek vagyok, és a szüleim ezt-azt nem fognak a modern világ csodáiból, de azért ennél sokkal egészségesebb a hozzáállásuk.
Részvét.

Quote from: Fazék on 2010-12-27, 01:26:35
már kíváncsi vagyok arra a Smartware gyalázatra :redface:
Most a kedvedért elindítottam a virtuális CD-ről, hogy legalább egyszer megnézzem, mi a fenéről van szó. Eddig nekem is kimaradt  :redface:

Fazék

#4122
hmmm. ez a WD My Book Essential VCD mizéria nekem kimaradt. úgy néz ki fölösleges volt a hiszti.
rádugtam a vinyót, volt a gyökérben pár kacat, azokat átmentettem a gépre és ezen túl semmi.
semmi virtuális cd meghajtó, semmi szopatás. :mittomen:
még a szokásostól eltérően a vinyó is alapból NTFS-re volt formázva, szóval azzal se ment el 10mp :)

a 3.0 sebesség egyelőre mérsékelten nyerte el a tetszésemet.
mondjuk könnyen lehet, hogy a green vinyóim fogják vissza szegények teljesítményét, mert mikor a két 3.0-s vinyó között másoltam, akkor elérte a 100MB/s-et is :D
így WD Green, meg Samsung Eco vinyókról 55-95MB/s között ingadozik :)

de természetesen ez is komoly előrelépés az eddig megszokott usb2.0-s 20-26MB/s sebességekhez képest :)

persze az is lehet, hogy nem a legolcsóbb usb3.0-s kártyát kellett volna megvennem a gépbe, de ezt majd az idő eldönti :)

NLZ

Nemtom pontosan milyen típusú a vinyó, de egy kis gúgli ezt adta ki, és kb mindenhol ez a teljesítmény, szal a mért sebességed reális.
http://img.whirltools.com/i/16409545407921091432.png
[reserved]

Fazék

#4124
Quote from: NLZ on 2010-12-27, 22:49:36
Nemtom pontosan milyen típusú a vinyó, de egy kis gúgli ezt adta ki, és kb mindenhol ez a teljesítmény, szal a mért sebességed reális.
http://img.whirltools.com/i/16409545407921091432.png
eme prómóciós teszt alapján vártam volna egy kicsit többet, (de közben azért sejtettem, hogy kb a 3/4-e lehet igaz, illetve, hogy a legolcsóbb vezérlőkártya kb a notebook-os eredményt fogja produkálni), ugyanakor az is tényleg simán meglehet, hogy csak a többi vinyóm nem képes annyival adni az adatot neki, ahogy ő azt írni tudná :D

NLZ

http://www.smallnetbuilder.com/nas/nas-reviews/31063-usb-30-drive-smackdown
Itt is kb hasonló van, szal viszonylag reális az általad tapasztalt teljesítmény.
[reserved]

Cobra

Melyiket vegyem:
WD10EARS
Samsung HD105SI (F3 Ecogreen)
A hang, melegedés és fogyasztás számít, a sebesség nem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Amelyik olcsóbb vagy több rá a garancia.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Azt mondanám, hogy Spinpoint F4-est, de abból úgy látom, hogy csak 2 terrás EcoGreen van (HD204UI). Szal akkor a HD105SI, ha mindenképp egy terrás kell. Vagy ha a WD jobb árban/garanciájával, akkor azt.
[reserved]

Cobra

200Ft a különbség és mindkettőre 3 év garanciát írnak :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Akkor azt, amelyik szimpatikusabb. Én Samsung párti vagyok, de biztos jön mindjárt egy WD buzi, aki azt fogja ajánlani.
Arra ügyelj, hogy a WD már advanced format (4k sector), szal régebbi rendszerek és néhány NAS zavarban lehet tőle.
[reserved]

Cobra

Igazából Zsigát, KT-t meg Fazekat várom, hátha nekik van valamelyik :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#4132
Quote from: Cobra on 2010-12-29, 18:36:34
Igazából Zsigát, KT-t meg Fazekat várom, hátha nekik van valamelyik :)
szívesen segítenék, de hangerő témában nem vagyok kompetens, lévén a házamban több közepesen hangos ventillátor is van, így a vinyók eléggé eltörpülnek zajaikkal.
hőmérsékletben szintén nem sokat tudok segíteni. jelenleg ezeket írja hdsentinel:

WD10EACS - 32 fok (2db) (max 55) - 233 nap
HD154UI - 22 fok (max 30) - 86 nap
HD321KJ - 24 fok (max 45) - 405 nap
HD204UI - 25 fok (max 29) - de csak tegnap lett berakva, viszont kapásból másoltam is rá folyamatosan 5 órán keresztül
HD154UI - 21 fok (max 31) - 211 nap

de ugyebár tudjuk, hogy a samsung-ok kicsit szépítenek a hőmérsékletükön, szóval nem tudom ténylegesen összevetni a WD vinyókkal

WD5000AAKS
WD5000AACS
vinyóim voltak még 1-1, mindkettő még mindig működőképes, csupán eladósorban vannak, jelenleg a polcomon porosodnak. mindkettő 32 fok körül volt szintén alapjáraton, mikor még a gépben volt.

persze 2 ventillátor is van mellettük és a ház is jól szellőzik.

mostanában nálam is csak az ár dönt, és ebből a szempontból bizony a samsung vinyók a győztesek

NLZ

Quote from: Cobra on 2010-12-29, 18:36:34
Igazából Zsigát, KT-t meg Fazekat várom, hátha nekik van valamelyik :)
Akkor arra vársz, hogy WD-t ajánljanak. :)
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2010-12-29, 15:19:41
Melyiket vegyem:

Attól függ, milyen oprendszerrel. Ha xp, akkor a samu, mert a wd 4k tömény szívás.
Ha win7 vagy friss linux, akkor mindegy, minimális a különbség.

De ha már, akkor 1.5TB se sokkal drágább

Fazék

#4135
WD My Passport 320GB
HD Sentinel véleménye:
QuoteMeghibásodás várható - Attribútum: 5 Reallocated Sectors Count, Tartalék területre áthelyezett szektorok száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.
A lemez felületén található 1365 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.
Azonnali merevlemez csere szükséges.
működési idő: 5 nap, 14 óra
becsült hátralévő élettartam: 0 nap

tudtommal nem lett leejtve, legalábbis külső sérülés nem látható rajta

hosszabb használattól teljesen lehal, nem reagál semmire, csak manuális leválasztás és újracsatlakoztatástól éled föl.

kezdeti másolás 20-22MB/s, ami fél percen belül leesik 5MB/s-re, ezen tudja egy 10-20-30 percig folytatni, de aztán jön az említett lehalás.
a sikeresen rámásolt adatok leszedése hibátlanul megy 20-25MB/s sebességgel.

2011 márciusig tart a 2 éves garancia rá.
hány %-ra tippelitek az esélyét, hogy ha AQUA szervízbe leadom, hogy kicserélik? :)

Selmo


A tökéletesség unalmas.

NLZ

Szar a vinyó, van ilyen. Ezért nem árt minden új vinyónak egy alapos teszt megvétel után.
[reserved]

Cobra

Ha 2011 tavaszán jár le a 2 éves garancia, akkor nem éppen új :)
1.5Tb-os sajnos mág 4k-val drágább, és még ez a 15k is elég húzós most (főleg, hogy 35k-ért kel vennem akkumulátort is holnap az autóba...) Bár W7-em van (viszont Nforce4-es lap), de azt hiszem maradok a Samsungnál, mivel nem írtatok rá egyértelmű hátrányt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

#4139
Quote from: Cobra on 2010-12-30, 00:21:33
Ha 2011 tavaszán jár le a 2 éves garancia, akkor nem éppen új :)
1.5Tb-os sajnos mág 4k-val drágább, és még ez a 15k is elég húzós most (főleg, hogy 35k-ért kel vennem akkumulátort is holnap az autóba...) Bár W7-em van (viszont Nforce4-es lap), de azt hiszem maradok a Samsungnál, mivel nem írtatok rá egyértelmű hátrányt.
http://hardverapro.hu/apro/2010_12_13_04/hsz_1-50.html
Ez 16k, 1,5-ös, és még a régebbi fajta, ezzel nincs szívás régi oprendszeren se. Van is pont ilyenem, teljesen jó, halk, hűvös, Green-hez képest egész gyors is.
Samsunghoz egyértelmű hátrány hogy szarfos, nem elég? :) Kicsit komolyabban, nálam a WD bevált (kb. 30 fordult meg nálam, abból 3-nak volt valami problémája, de az is minimális, ilyen 1-2 áthelyezett szektor meg ilyesmi, egyik se halt meg teljesen, adatot sose vesztettem.), a Samsung meg nem (6-7 volt, mind meghalt, volt ami hirtelen és teljesen, adatokkal együtt). WD-k kevésbé érzékenyek a melegre, a Samsungokra jobban oda kell figyelni, mert a hőmérőjük hazudik, és szeretnek gyorsan halni ha túlmelegednek.

Fazék: Ha nincs rajta látható sérülés akkor 100% hogy cserélik, cseréltettem már náluk 1-2 bad sectorral vinyót, nem is egyet. (Azóta nem veszek Szarszungot.)

Szerk.: Btw. ma átléptem a 10TB-t, ha az átváltási hiányt nem számoljuk. :Kiraly: