Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Cloud

Olyan jól néz ki hogy hozzá se mernék nyúlni. :D

Zsiga

Szerintem meg
[spoiler=rant, 18+]bassza szíven a kurva anyja oszló hulláját a Logitech összes dolgozója, a mérnökökkel az élen hogy nincs egy olyan wireless egerük ami 2 méterről, tiszta rálátással gond nélkül működik.[/spoiler]

Fazék

#4083
Quote from: Zsiga on 2010-11-20, 00:29:00
Szerintem meg
[spoiler=rant, 18+]bassza szíven a kurva anyja oszló hulláját a Logitech összes dolgozója, a mérnökökkel az élen hogy nincs egy olyan wireless egerük ami 2 méterről, tiszta rálátással gond nélkül működik.[/spoiler]
???

pont tegnap vettem netbook-hoz egy M505-öst, holnap kipróbálom messzebbről is, de nem rémlik, hogy tesztekben bárki is panaszkodott volna a távolságra. mintha olyanok rémlenének, hogy akár 10m-ről is faszán működik.
ha bemegyek az üzletbe hétvégén, akkor teszek vele egy próbát

szerk: amúgy az a bajod, hogy egyáltalán nem reagál olyan távolságból, vagy az, hogy túl lassan?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2010-11-20, 00:30:56
Quote from: Zsiga on 2010-11-20, 00:29:00
Szerintem meg
[spoiler=rant, 18+]bassza szíven a kurva anyja oszló hulláját a Logitech összes dolgozója, a mérnökökkel az élen hogy nincs egy olyan wireless egerük ami 2 méterről, tiszta rálátással gond nélkül működik.[/spoiler]
???

pont tegnap vettem netbook-hoz egy M505-öst, holnap kipróbálom messzebbről is, de nem rémlik, hogy tesztekben bárki is panaszkodott volna a távolságra. mintha olyanok rémlenének, hogy akár 10m-ről is faszán működik.
ha bemegyek az üzletbe hétvégén, akkor teszek vele egy próbát

szerk: amúgy az a bajod, hogy egyáltalán nem reagál olyan távolságból, vagy az, hogy túl lassan?
Néha tökéletesen működik (kis túlzással fps-re alkalmas), néha kicsit vagy nagyon laggol, néha annyira szar a vétel hogy pl. beragad valamelyik gomb, vagy spontán ugrál a kurzor a képernyőn. Nagy élmény amikor egy 100 részes sorozatot nézel ágyból és próbálod átugrálni az openingeket, endingeket.
Eddig négy egérrel próbáltam (valami low-end szett egere, egy sima MX1000, egy Bt-s csúcskategóriás szett MX1000-e, és egy Revolution), mind ugyanezt csinálta.
Most untam meg végleg, és hirtelen felindulásból rendeltem egy 5m-es USB-hosszabbítót ebay-ről, amivel a vevőegységet 50cm-en belülre tudom majd vinni. Ha úgy se lesz jó megyek és felgyújtom a Logitech hazai képviseletét.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2010-11-20, 00:42:31
hirtelen aggodalomból kb 10 perce m505 felhasználói értékeléseket olvasgatok és tipikus módon, amikor a vételt fontolgattam, akkor nem futottam bele ezekbe. a panaszkodók jó része azt emelte ki, hogy a vevőegység hajlamos megdögleni már pár hónap használata után. remélem nem lesznek ilyen gondjaim...

Cobra

Zsiga, a billentyűzetek jobban szokták kezelni a zavarokat, inkább azt használd. Vagy lőjj ki minden más 2.4Ghz-en üzemelő wireless készüléket :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2010-11-20, 20:00:04
Zsiga, a billentyűzetek jobban szokták kezelni a zavarokat, inkább azt használd. Vagy lőjj ki minden más 2.4Ghz-en üzemelő wireless készüléket :)

Vagy üzemeljen be egy 5GHz-en működőt, már ha van ilyen egér egyáltalán.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !


Fazék

állítólag marhasokat bír feltöltve, és lámpafénytől is töltődik, szóval talán rendben lesz, de persze majd várok 1-2 hónapot a tesztekre :)

Fazék

#4091
Jónak tűnik ez a Soluto, de úgy látom elvesz kb 8mp-et nálam az indításból. így is nyertem általa 14mp-et, de még jobb lenne, ha azt a 8-at is visszanyerném.

de ha jól sejtem a programnak futnia kell, hogy a beállított dolgai működjenek :)

na mindegy, most már legalább tudom, hogy mik azok, amik fölöslegesen lassítanak, és ha soluto uninstall után vissza is kerülnek, akkor is hatékonyabban tudom most már majd eltávolítani őket :)

szerk: és igen, pontosan így is történt. ebből is látszik, hogy semmi sincs szívességből, ez a program is azért született, hogy jól megszedjék magukat az adatokból, statisztikákból :)
jól csinálják, tényleg színvonalas program, de hogy folyamatos használatra működjön a gépemen, az egyszerűen kizárt.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2010-11-22, 00:09:20
most már legalább tudom, hogy mik azok, amik fölöslegesen lassítanak, és ha soluto uninstall után vissza is kerülnek, akkor is hatékonyabban tudom most már majd eltávolítani őket :)

pontosan erre használtam én is, megnéztem mi az, majd avval ezt is
uninstall, amit pedig nem lehet átrakni/késleltetni, az így járás, azért
nem tartom meg. Zsigánál viszont jobban jöhet, mert a viszonylag
erős gép ellenére durván lassú volt a boot...

Próféta

Quote from: Fazék on 2010-11-22, 00:09:20ha soluto uninstall után vissza is kerülnek, akkor is hatékonyabban tudom most már majd eltávolítani őket :)

szerk: és igen, pontosan így is történt. ebből is látszik, hogy semmi sincs szívességből, ez a program is azért született, hogy jól megszedjék magukat az adatokból, statisztikákból :)

Eh, ez akkor egy amatőr program. A régi jó ADSL-es időkben volt menő a cFos. Na az olyan volt, hogy ha eltávolítottad (pl. mert lejárt a trial), akkor durván elállított mindenféle TCP ablakméretet meg ilyesmit, hogy jó lassú legyen utána a net :)

Fazék

Quote from: Próféta on 2010-11-22, 00:50:01
Eh, ez akkor egy amatőr program. A régi jó ADSL-es időkben volt menő a cFos. Na az olyan volt, hogy ha eltávolítottad (pl. mert lejárt a trial), akkor durván elállított mindenféle TCP ablakméretet meg ilyesmit, hogy jó lassú legyen utána a net :)
:DDDD na ezt nem tudtam. anno én is telepítettem és töröltem is a francba, mert nem tetszett. lehet hogy tényleg lassult is a gép, de szerencséjére nem tűnt föl, különben picit morcos lettem volna :haha:

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-22, 00:31:14
Zsigánál viszont jobban jöhet, mert a viszonylag
erős gép ellenére durván lassú volt a boot...
Lefuttattam és arra jöttem rá amit eddig is tudtam, semmit nem tudok kiszedni belőle, minden kell. Egyébként kb. havi 1-2 alkalommal indítom újra a gépet, olyankor meg kibírom a 3 perces bootot.

Moha

Hmm.... szerintetek ha egy bizonyos programra a Virustotal 42/12 arányban trojan-t jelez, akkor hogy lehetne kideríteni, hogy tényleg gáz van vele? Virtuális gépen lefuttattam, látszólag minden rendben, anomália nincs, se plusz process, se plusz autorun entry.

Vagy esetleg tud valaki jó kresz oktató/gyakorló programot? Barátnőm most fog vizsgázni, neki kellene...

Cobra

Üljetek autóba és vidd ki a városba, majd ott tedd fel a vizsgakérdéseket neki :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Már nem érdekes, találtam frissebbet, ami működik is rendesen.

Flaser

Eddig is volt egy sanda gyanúm, hogy nem stimmel vlm. a CCCP-vel, mert mp4 file-ok némelyikénél (holott ezt semmi se indokolta) csúszott rendesen a hang. Végre kiderítettem, hogy a Haali splittert kilőve mennek ezek is, csak akkor meg nem lehet levinni az SSA feliratot a kép alá...

...erre látom, hogy van új CCCP. Fölrakom, problem solved.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

heh...

meséltem múltkor, hogy alignolás közben elszállt egy partíció, s csak látszólag
tudtam a fájlokat, foldereket visszahozni, amiket eddig néztem, mind hibások.
Tehát legalább a listázható, hogy mi volt, nosza cmd dir /a /s /-p >filelist.txt
Először azt hittem, hogy elírtam, azért nem történik semmi. Aztán kiderült,
hogy megy az, csak kicsit hosszú a lista... konkrétan 9,5MB lett csak az a
sima egyszerű txt file :muhahah: :3x3: 125e fájl volt a partíción...  :muhahah: :3x3:
legnagyobb rész abból egy sérült xp-ből átmásolt nyers docs and settings
volt...

Cloud


Selmo

0x000006d9 avagy a win7 csodái. Gondoltam megosztom a nyomtatót hálózaton, hamár. A win az előbbi csodával fogadott. Negyed óráig szencedtem, mindent kipróbáltam ugyanaz. Google közli velem, hogy Kapcsold VISSZA a win tűzfalát, hogy megoszthasd, utána letilthatod. :he: És tényleg. :falba:

A tökéletesség unalmas.

Fazék

halovány lila fingom sincs hogyan működik iphone-okon a zene kezelése.
aki egy kicsit is tájékozott a témában, fölvilágosítana röviden, hogy hogyan lehet megoldani, hogy letöltött mp3-akat, stb fölrakjon rá az ember, vagy akár olyan helyet mondjatok, ahonnan lehet iphone-ra "ingyen" zenét leszedni?

csak mert unokatesóm nekemszögezte ezt a kérdést és tényleg nem ismerem az iphone-okat (előítéletből kerülöm az apple termékeket), és valahogy 0 kedvet érzek google használatához, hátha ti 1-2 sorban egyszerűen fölvázoljátok. köszi előre is.

Kuroi Tenshi

valahogy meg lehet kerülni az ájtyúnsz-t, de szerencsére nem nekem kellett
vele foglalkoznom. Google semmi használhatót nem dobott?

Cloud

Itunesban:

Automata sync-et ki kell kapcsolni. Fent a file nál van olyan hogy add file/folder to library. Ki kell választani a mappákat, amiben vannak a zenéink és hozzáadni.De lehet csak a fájlokat is persze.  Nem jelenthet problémát. ( ugyanez érvényes a videoinknál stb )
Katt az eszköz nevére bal oldalt kétszer, kipipálni hogy szinkronizálja a könyvtárból a fájlokat.
Ezek után katt a sync gombra és tolja is már fel a apple eszközre.

Röviden. :D

Fazék

Quote from: Cloud on 2010-12-25, 20:14:41
Itunesban:

Automata sync-et ki kell kapcsolni. Fent a file nál van olyan hogy add file/folder to library. Ki kell választani a mappákat, amiben vannak a zenéink és hozzáadni.De lehet csak a fájlokat is persze.  Nem jelenthet problémát. ( ugyanez érvényes a videoinknál stb )
Katt az eszköz nevére bal oldalt kétszer, kipipálni hogy szinkronizálja a könyvtárból a fájlokat.
Ezek után katt a sync gombra és tolja is már fel a apple eszközre.

Röviden. :D
és semmi allergiás reakciója nem lesz a készüléknek a nem teljesen legális file-okra?

Cloud

Zenemásolásnál semmi gond nem lesz. Ha programot, játékot kell feltenni az már más kérdés, annál jailbreakelni kell a készüléket. De utána ugyanúgy itunes-t kell használni.

Fazék

kell vennem egy külső vinyót, és ha már nézegetem, akkor már inkább vszleg egy usb3.0-sat vennék, mert nem sokkal drágább mint a 2.0-s, és ugyan egyelőre nem sok helyen van kihasználási lehetősége, de hosszútávon azért mégiscsak használhatóbb marad.

20-30 perces nézelődés után majdnem vettem egy My Book Essential 3.0-t

szerencsére vmi 6. érzéktől hajtva tovább keresgéltem értékeléseket, és ekkor csak belebotlottam a lényegbe:
QuoteThe Western Digital's backup and encryption capabilities are handled by the manufacturer's SmartWare application. Having used the software for a few days we are to sorry to report it just isn't that smart. The software is clearly designed for beginners as all files are catalogued under the categories of "pictures", "system", "music", "movies", "documents" or the rather ambiguous "other". You can elect to back up all or some of these categories, but you can't add or remove folders manually as you can in virtually any other backup application. The software is also excessively slow to back your data up and uses a vast amount of resources. An inexplicable 231MB was consumed by the application just while it sat idle on our desktop.

All of this we could forgive if the SmartWare application was simply an EXE file that users could choose to either use or delete from their drive. Instead WD, in its infinite wisdom, has elected to deliver the software on a virtual CD. This means that as soon as you plug the drive into a PC it detects not only the volume but also a CD drive.

Try as we might we could find no way to delete this function and free up the 644MB of data it used up, even by going into the disk manager and removing and reformatting the volume.
On the Western Digital site there is a tutorial on how to disable the virtual CD, but we just don't think this is good enough. Firstly, we don't want to be nagged by an autorun prompt every time the drive is turned on and secondly, we want that 644MB of space back please!


Read more: Western Digital My Book Essential 2TB review - IT Reviews http://www.itreviews.co.uk/hardware/h2235.htm#ixzz19Ez6EBPz
http://www.itreviews.com
hogy ezt melyik eszement barom találta ki a WD-nél...

csodálkoztam is, hogy miért drágább ~10%-kal a sima My Book 3.0, mikor azon nincs semmi extra. hát ezért. mert az használható is.

Próféta

Quote from: Fazék on 2010-12-26, 19:43:58
csodálkoztam is, hogy miért drágább ~10%-kal a sima My Book 3.0, mikor azon nincs semmi extra. hát ezért. mert az használható is.
Egészen pontosan mi a probléma? Hogy egy mondjuk 2000 gigabájtos vinyóról kb. 0.6 gigabájtnyi el van rejtve és nem tudod felhasználni? Ez szörnyű! (Már ha egyáltalán vinyóterületről van szó, és nem ROM... tuti, hogy disk volume?)

Ha a hozzá adott szoftvert szeretnéd használni, akkor bocsi, nem szóltam. De javaslom, hogy használj valami mást a backupjaidra, mondjuk Cobian Backupot.