Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Zsiga on 2010-12-31, 21:36:51
Quote from: Fazék on 2010-12-31, 20:00:41
szerk: aham. tehát naivitásom mellett a bénaságom áldozata is vagyok. a másik vinyó, amiről másolok, szintén usb-vel van csatlakoztatva a géphez, és a 2 usb eszköz között mintha kb megfeleződne a sebesség, mert amúgy a netbook belső vinyójára mindkettő hibátlanul 20-25MB/s sebességgel másol... :(
Persze, az USB nem eszközönként/portonként tud ~30MB/s-t, hanem összesen, vezérlőnként.
hence the "bénaságom"
vagyis rájöttem én is, hogy itt a vezérlő a szűk keresztmetszet, csak kicsit későn.
mindegy, megoldom úgy, hogy bármit amit másnap át akarok másolni, este logmein-en keresztül elindítom az átrakását a fő vinyóra, onnan pedig tud majd jönni max sebességgel, így felezve az ott töltött másolási időt :D
(de cserébe persze fölösleges vinyóhasználatot produkálok)

Selmo

Quote from: Fazék on 2010-12-31, 20:00:41
ma úgyis kell még pakolnom a vinyóra, szóval ha nem felejtem el, akkor leellenőrzöm a szektorméretet, de a most vett WD My Book Essential 2TB-os vinyóról hibátlanul olvassa a tv az adatokat :)
vagyis jó eséllyel az van, amit Flaser mond, miszerint nincs gond ezekkel, ha egyszer normálisan van megformázva.

szerk: ellenőriztem, 4096 B/sector van formázva, szóval nincs gond médiacenterhez alkalmazással :)
Remek, csak továbbra is két különböző dologról beszélünk. :) Amiről én beszélek az a lemez fizikai kialakítása, nem a logikai formázás. Az új Green winyók fizikailag 4k-s blockokat tartalmaznak az eddigi 512 helyett. Ha jól vettem ki, akkor ezzel lehetnek problémák. Nálam is 4k a formázott sector de a fizikai 512. De cáfolj meg, én csak örülni fogok neki. :D HDSentinelben nézd meg a lemez információkat, az ATA információknál a bufferméret felett van, a bytes per sector érték az. Ha ez nálad 4096, akkor remek, ha 512 akkor fenntartom a véleményem.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2011-01-01, 18:15:55
Quote from: Fazék on 2010-12-31, 20:00:41
ma úgyis kell még pakolnom a vinyóra, szóval ha nem felejtem el, akkor leellenőrzöm a szektorméretet, de a most vett WD My Book Essential 2TB-os vinyóról hibátlanul olvassa a tv az adatokat :)
vagyis jó eséllyel az van, amit Flaser mond, miszerint nincs gond ezekkel, ha egyszer normálisan van megformázva.

szerk: ellenőriztem, 4096 B/sector van formázva, szóval nincs gond médiacenterhez alkalmazással :)
Remek, csak továbbra is két különböző dologról beszélünk. :) Amiről én beszélek az a lemez fizikai kialakítása, nem a logikai formázás. Az új Green winyók fizikailag 4k-s blockokat tartalmaznak az eddigi 512 helyett. Ha jól vettem ki, akkor ezzel lehetnek problémák. Nálam is 4k a formázott sector de a fizikai 512. De cáfolj meg, én csak örülni fogok neki. :D HDSentinelben nézd meg a lemez információkat, az ATA információknál a bufferméret felett van, a bytes per sector érték az. Ha ez nálad 4096, akkor remek, ha 512 akkor fenntartom a véleményem.
mea culpa, nem értettem a helyzetet úgy tűnik, de ettől függetlenül pont onnan mondtam be az értékeket, ATA infók, "puffer mérete" fölött "szektoronkénti bájtok" :D

a logikai szektorméretet ezek szerint hol lehet kideríteni? :lame:

Selmo

Quote from: Fazék on 2011-01-01, 18:21:28
mea culpa, nem értettem a helyzetet úgy tűnik, de ettől függetlenül pont onnan mondtam be az értékeket, ATA infók, "puffer mérete" fölött "szektoronkénti bájtok" :D

a logikai szektorméretet ezek szerint hol lehet kideríteni? :lame:
:hail:

A legegyszerűbben chkdsk, alulról a 3. sorba írja ki. Talán valami foglalási egység vagy milyen néven.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Quote from: NLZ on 2010-12-30, 23:50:36
chkdsk hátulról a harmadik sora írja. :D
pl így:
3987395 KB total disk space.
1674800 KB in 14548 files.
4176 KB in 1582 indexes.
0 KB in bad sectors.
38767 KB in use by the system.
22000 KB occupied by the log file.
2269652 KB available on disk.

4096 bytes in each allocation unit.
996848 total allocation units on disk.
567413 allocation units available on disk.


vagy

fsutil fsinfo ntfsinfo C:
[reserved]

Fazék

igen, ezt már NLZ is írta anno (meg újra, csak lassú-gyors volt és már törölte szerk:de most mégis újra beírta), csak lusta voltam admin-ként elindítani a chkdsk-et ^^"

de most erőt vettem magamon és lefuttattam a vinyóimon:
úgy látszik mindegyik vinyóm 4096 bytes/szektor beállítással lett logikailag formázva, ezek szerint ezt tekinti a windows alapnak

Cloud

Talán ide:


Azoktól kérdezem, akik rendszeresen járnak PH-ra:  Valahogy meg lehet nézni a már érvénytelenített(tehát elkelt) hírdetéseim listáját?

Selmo

Quote from: Fazék on 2011-01-01, 18:44:15
úgy látszik mindegyik vinyóm 4096 bytes/szektor beállítással lett logikailag formázva, ezek szerint ezt tekinti a windows alapnak
Lemezmérettől függ, de jó darabig 4k: http://support.microsoft.com/kb/140365

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Flaser on 2010-12-31, 01:45:57
Az új WD Caviar (különösen Green) vinyókkal két probléma van:
-4096 byte-os alap foglalási egység, amit nem a szokásos módon kell formázni.
-A másik, sokkal komolyabb probléma, hogy a WD mostanában ezekben a termék szériákban a TLER funkciót permamnens kikapcsolva szállítja a vinyókat. (Ennek az lehet az oka, hogy olyan fizikailag annyival silányabb ezeknek az anyaga, hogy muszáj, hogy az alacsony szintű hiba-korrekció és abajgatás támogassa őket).

MÁS:

Linux+Caviar Green - úgyfest szintúgy EPIC FAIL:
http://forums.whirlpool.net.au/archive/1367904

Ezt meg az okozza, hogy a lemezt 8 másodperc tétlenség után az elektronikája kiteszi parkolni... igen ám, de a Linux, meg 20 másodpercenként swappel!

Ó, mily témáról maradtam le...
Igen, ezekkel már mind szívtam egy sort.
Gondolom már írtam a kedves 4k és wdalign miatti winyó-elszállást még a
nyáron. S valamikor korábban azt, amikor a másfél évig wl500gp-re, mint
fájlszerverre kötött wd500aacs-t egy linuxos cél szerint fájlszerver gépben
újrahasznosítottam, és csak néztem, hogy a már addig összegyűjtött majd'
150k load-unload cycle hogy pörög...
A parkolást amúgy kompletten kikapcsolták az EARS winyókban, pont a
fentiek miatt (olvastam olyat is, akinek 10^6+ fölött volt pár hónap alatt),
ott "csak" a 4k-s dolog van...

Szvsz a RE és normál winyók között csak a firmware és a garancia a
különbség; korai szériákra fel is lehetett nyomni a RE fw-ét. A TLER-t
azért vették ki a normálból, mert különben sokkal kisebb lenne a kereslet a
RE-re... :__devil:

Quote from: Flaser on 2010-12-31, 16:50:12
Összesen két dolgot jelent:
-4096 byte alap foglalási egység 512 byte helyett.
-A boot sector miatt nem a szokásos 32k, hanem 1024k-s eltolással kell kövesse a lemez maradéka.

Mindkettő tisztán csak formázásnál jelenthet problémát, mert az XP/egyéb régi eszközök alap eszközök nem biztos, hogy jól csinálják. Ha windows vista/7, vagy XP alatt a WD saját softwarét használva már megformáztad az eszközt (s a WD Align-al ellenőrizted); akkor már elvileg bárhol felhasználható.

ha. haha. HAHAHAHA NEM.
15ears, w7 alatt formázva, majd xp telepítve. 6MBps sebesség xp-vel.
De ha ugyanazt a partíciót W7-tel néztem, hasított 60-80MBps...





ha már szóbakerült szegény megboldogult wl500gp-m...
várjunk csak.. él! zombi!! Hogyan lőjem fejbe, hogyha headless
serverként konfiguráltam?...
yep, it was a triumph. Nem csak a készülék fesszab részében ment
ki a túlfesztől pár kondi, hanem orvul a tápban is, de úgy, hogy
látszólag működött, rá lehetett mérni, de terhelve már nem ment.
Ja és ezt pont egy nappal rá vette észre apám, hogy a minigépembe
vettem egy gigabites kártyát, hogy akkor az lesz a router :haha:
bár a gigabit utóbbinak még nagy előnye, igaz a router viszont
kevesebbet fogyaszt, és egyből megy a wifi, míg a minigéppel még
mindig nem tudtam működésre bírni a hostapd-t.

Darkstar

Kezdem megérteni azokat, akik azt mondják, hogy iPhone után semmilyen más telefont. Ez a cucc nagyon durva, mind sebességben, mind "élményben veri az összes telót, ami eddig volt/próbáltam.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Jeee, kinyírtam a Samsung HD103UJ vinyómat ezzel a mókával:
https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase
Azt hittem, hogy csak dísznek van az a figyelmeztetés. :D
[reserved]

Próféta

Ouch. Részvét.

Quote from: NLZ on 2011-01-10, 01:42:17
Azt hittem, hogy csak dísznek van az a figyelmeztetés. :D
Melyik volt konkrétan?

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZ on 2011-01-10, 01:42:17


az szép...
mennyire teljesen nyírtad ki? fel se ismeri, el se indítja, vagy
csak nem tudja felmountolni? Esetleg fw forced reflash első
esetre?

NLZ

Quote from: Próféta on 2011-01-10, 01:55:25
Ouch. Részvét.

Quote from: NLZ on 2011-01-10, 01:42:17
Azt hittem, hogy csak dísznek van az a figyelmeztetés. :D
Melyik volt konkrétan?
DISCLAIMER: If you hit kernel or firmware bugs (which are plenty with not widely-tested features such as ATA Secure Erase) this procedure might render the drive unusable or crash the computer it's running on.

Annyira KO, hogy még az ahci vezérlő se látja, csak 15 másodpercre megakasztja. IDE módban ugyanez, a Gigabyte külön vezérlője meg felismeri 5 másodperc után, csak épp pirosan villog.
[reserved]

chilip

hát igen, de legalább mama és papa nem találja meg már soha a tentacle pr0n-t :D

NLZ

Minden le volt mentve róla, pusztán csak tesztképp voltam rá kiváncsi, hogy mit csinál a bad sectorokkal és úgy a vinyóval általában. De erre nem számítottam. :D
[reserved]

Fazék

mióta lehet utorrent-ben torrent-enként állítani az up/down speed limit-et?  :eek:

tök jó :whoah:

NLZ

2.0? Lehet már régebben is.
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2011-01-11, 01:08:08
2.0? Lehet már régebben is.
akkor megint gyorsan észleletem ^^"

pedig 1-2 hónapja átnézegettem a beállításokat vmi ilyesmit keresve, de persze nem találtam ^^"

Cobra

Talán mert nem a beállítások alatt van, hanem jobklikk a torrentre? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

1.6.1 körül kezdtem használni (amikor végleg használhatatlan fost csináltak az Azureusból), azóta tuti van benne.

Fazék

Quote from: Cobra on 2011-01-11, 09:32:39
Talán mert nem a beállítások alatt van, hanem jobklikk a torrentre? :)
thank you cpt obvious az egész programon belülre vonatkoztattam a beállításokat.

És csak azért furcsállom, hogy ezidáig nem vettem észre ezt az opciót, mert a pont fölötte levő (gy.k. torrentenkénti) prioritásállítást meg rendszeresen használtam

Én

Ismerős azt mondja, hogy "ráz" a laptopja, főleg a touchpadnál (nem vészes, de érzi). Ez mi ez?

Cloud

Quote from: Én on 2011-01-15, 22:53:36
Ismerős azt mondja, hogy "ráz" a laptopja, főleg a touchpadnál (nem vészes, de érzi). Ez mi ez?
Ráz? Valami full fém testes noti?  Lehet érintkezőhibás.

kikuchiyo

Most hogy így mondod, az enyém is mintha rázna... vagy csak az alatta lévő HDD rezgését érzem rázásnak?

Ugye rendes számítógépnél szokott az lenni, hogy ráz a fémház, ha nem földelt konnektorba van csatlakoztatva a tápegység, de egy laptopnál a külső tápkockából törpefeszültségen kívül semminek sem szabad kijönnie.
Failure is the default option

Kvikveg

Engem neha a fulesem razott meg. Pedig az csak a lejatszomba volt bedugva. Lehet itt is valami hasonlo van?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2011-01-16, 01:54:47
Engem neha a fulesem razott meg. Pedig az csak a lejatszomba volt bedugva. Lehet itt is valami hasonlo van?
Az nem füles volt, nem kell mindent elhinni a pszichiáternek amit mond.
http://en.wikipedia.org/wiki/Electroconvulsive_therapy

Flaser

Quote from: Zsiga on 2011-01-16, 06:44:27
Quote from: Kvikveg on 2011-01-16, 01:54:47
Engem neha a fulesem razott meg. Pedig az csak a lejatszomba volt bedugva. Lehet itt is valami hasonlo van?
Az nem füles volt, nem kell mindent elhinni a pszichiáternek amit mond.
http://en.wikipedia.org/wiki/Electroconvulsive_therapy

Tudtummal azt altatásban csinálják... így nem emlékszel rá. Manapság az a divat, hogy a pszihomókus titokban előjegyez kezelésre, megvárják míg elalszol és az éjjel egy nagy fehér autó...

...szóval igen, innen tudhat Zsiga is róla.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Selmo

http://csarg.atw.hu/1191_06feladat.rar hozzáértőbbek szedjék le, indítsák el a feladata.html-t és olvassák el a kérdéseket. Ez a tavaly előtti rendszergazda OKJ vizsgasora hálózatokból. Személyes kedvencem a 18-as kérdés. Amúgy meg no comment.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Érdekes. 5ös is vehető szarnak, ahogy a 4es is. Meg a 8as. Meg a 10es is gyanúsnak tűnik, bár ebben nem vagyok jártas. De ennyi elég volt, köszönjük az élményt. :D
[reserved]