Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Flaser on 2011-06-27, 18:30:50
Ez minden modern "boot logo"-val megáldott rendszer sajátja. Hacsak nem lövöd ki BIOS-ban, akkor lehet, h az égvilágon semmit se tudsz róla, h mit is csinál... persze, lehet, h ha ezt belövöd még akkor is hajlamos tökölésre. RAID controler-ektől már láttam szép kis "indulásokat" (4-8 perc, kopp-kopp) igaz az ilyesmit nem is kéne normálisan újraindítani.
de szted az is normális, hogy közben semmire nem reagál? se tab, se semmivel nem lehet eltűntetni a logo-t, és "system starting..." szöveget, hogy lássam, hogy mi folyik közben?
legtöbb bios-nál legalább a tab-ra eltűnik opció megvolt... ennél meg csak a logo-t látom, még a bios-ba se tudtam belépni, azzal is ugyanúgy végig akarta velem váratni a folyamatot...

Flaser

Quote from: Fazék on 2011-06-27, 19:44:48
Quote from: Flaser on 2011-06-27, 18:30:50
Ez minden modern "boot logo"-val megáldott rendszer sajátja. Hacsak nem lövöd ki BIOS-ban, akkor lehet, h az égvilágon semmit se tudsz róla, h mit is csinál... persze, lehet, h ha ezt belövöd még akkor is hajlamos tökölésre. RAID controler-ektől már láttam szép kis "indulásokat" (4-8 perc, kopp-kopp) igaz az ilyesmit nem is kéne normálisan újraindítani.
de szted az is normális, hogy közben semmire nem reagál? se tab, se semmivel nem lehet eltűntetni a logo-t, és "system starting..." szöveget, hogy lássam, hogy mi folyik közben?
legtöbb bios-nál legalább a tab-ra eltűnik opció megvolt... ennél meg csak a logo-t látom, még a bios-ba se tudtam belépni, azzal is ugyanúgy végig akarta velem váratni a folyamatot...

Az ilyen rendszereknek épp az az egyik lényege, hogy a felhasználótól teljesen rejtsd el, hogy mi történik és még véletlenül se tudjon belepiszkálni. Ezeket a gépeket arra találták ki, hogy egy nagy cég vesz belőle minimum 100-at, s csak a sysop piszkálja, akinek meg külön jó, hogy a 1.0, egységsugarú informatikai ismeretekkel rendelkező felhasználók minél kevesebb dologba tudnak belebarmolni.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

#4412
Quote from: Flaser on 2011-06-27, 22:16:26
Quote from: Fazék on 2011-06-27, 19:44:48
Quote from: Flaser on 2011-06-27, 18:30:50
Ez minden modern "boot logo"-val megáldott rendszer sajátja. Hacsak nem lövöd ki BIOS-ban, akkor lehet, h az égvilágon semmit se tudsz róla, h mit is csinál... persze, lehet, h ha ezt belövöd még akkor is hajlamos tökölésre. RAID controler-ektől már láttam szép kis "indulásokat" (4-8 perc, kopp-kopp) igaz az ilyesmit nem is kéne normálisan újraindítani.
de szted az is normális, hogy közben semmire nem reagál? se tab, se semmivel nem lehet eltűntetni a logo-t, és "system starting..." szöveget, hogy lássam, hogy mi folyik közben?
legtöbb bios-nál legalább a tab-ra eltűnik opció megvolt... ennél meg csak a logo-t látom, még a bios-ba se tudtam belépni, azzal is ugyanúgy végig akarta velem váratni a folyamatot...

Az ilyen rendszereknek épp az az egyik lényege, hogy a felhasználótól teljesen rejtsd el, hogy mi történik és még véletlenül se tudjon belepiszkálni. Ezeket a gépeket arra találták ki, hogy egy nagy cég vesz belőle minimum 100-at, s csak a sysop piszkálja, akinek meg külön jó, hogy a 1.0, egységsugarú informatikai ismeretekkel rendelkező felhasználók minél kevesebb dologba tudnak belebarmolni.
nem értek egyet. sztem ez szimplán idiotizmus a készítők részéről. mibe tudna belenyúlni az említett személy, ha egy tab-ra mutatná, hogy éppen miért áll látszólag szart sem csinálva egy helyben a gép? mondd meg pontosan mit tudna elrontani, ha tudná, hogy a gép most éppen nem ledöglött, hanem csak kurvára gondolkodik vmin. tényleg érdekelne.
jó persze ritka eset, hogy hardver-elemeket cserél vmi komolyabb helyen a sysop, és utána nem ő az első, aki leteszteli, de ettől még az átlag egységsugarú kevés informatikai ismerettel rendelkező személlyel (jelen esetünkben velem egy olyan helyen ahol van összesen 3 szgép, és csak ezeket tartja tudásához mérten karban,) rendesen ki tudnak baszni ezzel a baromságukkal.

szerk: nem az lenne esetleg a normális, hogy ha vmi hardverelem cserét észlel, akkor ezt jelzi is? elvégre úgyis vszleg az ül a gép előtt, aki cserélte. miért ne lenne halál logikus, hogy ebben az egy esetben eltér a némasági fogadalmától a gép?

szerk2: akárhogy forgatom a témát a fejemben, nem tudom elfogadni a magyarázatodat
(igen, tényleg ennyire fölbaszta ez az agyamat, hogy ennyit foglalkozok vele.)

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2011-06-27, 11:53:39


ohoho nice. ekkora fost.
BIOS-frissítés, hátha ezt később javították?

Quote from: Flaser on 2011-06-27, 22:16:26


Idéznék a Blade Runnerből: lófaszt.
Valahogy a BIOSt elő kell hozni, meg az sem árt debuggingnál, hogy
írja ki folyamatosan, hogy hol tart, hogy lehessen látni, hogy hol akad
el.

Selmo

http://itcafe.hu/hir/tisztaszoftver_campus_ingyen_windows_office_nfm.html Most akkor kidobhatom az ablakon az MSDNAA-n igényelt licenszeimet? Vagy bár nem jogtiszták, de attól még érvényes vagy mi a tököm van?

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2011-06-30, 16:24:19
http://itcafe.hu/hir/tisztaszoftver_campus_ingyen_windows_office_nfm.html Most akkor kidobhatom az ablakon az MSDNAA-n igényelt licenszeimet? Vagy bár nem jogtiszták, de attól még érvényes vagy mi a tököm van?
kicsit más, de talán témába vágó:
múltkor hogy vettem egy használt gépet, ugyebár szempont volt, hogy legyen hozzá xp matrica.
a boltos átvételkor kicsit elkeserített.
igen, az a matrica használható xp telepítésre, microsoft-nak _állítólag_ nincsen semmi gondja vele, eredetinek számít. (<-- ezt nem tudom leellenőrizni, ha valaki megcáfol, hajrá)
DE a drágalátos magyar BSA természetesen nem fogadja el, ahhoz a géphez köteles vagy új XP-t venni (, ha azt akarsz használni), különben jön a bírság.

kikuchiyo

Milyen bírság?

Tudtommal a BSA egy gittegylet, semmilyen hatósági jogköre nincs. Küldhet neked fenyegető leveleket valamint börtönben kuksoló szoftverkalózokat ábrázoló ijesztő képeket, de bírságot nem szabhat ki.
Failure is the default option

NLZ

Meg miért a kispolgárokat zaklatná a cégek helyett, ahol a kalózkodás is nagyobb összegű tud lenni?
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2011-06-30, 19:25:14
Meg miért a kispolgárokat zaklatná a cégek helyett, ahol a kalózkodás is nagyobb összegű tud lenni?
családi cég nevében írtam, amit írtam :D

@kikuchiyo
hmm. most hogy mondod, rémlik valami olyasmi, hogy simán lehet mondani nekik, hogy menjenek máshova, mert most leltárazunk, vagy éppen fontos láblógatás folyik.
aztán meg végülis a följelentéssel vszleg kitörölheti...
nu mindegy. egy ideig küzdöttem vele, hogy legális vagy open source szoftvereket használjunk, de egy ideje már a leszarom kategóriába lépett át ez a hozzáállás.

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-06-28, 00:42:32
Idéznék a Blade Runnerből: lófaszt.
Valahogy a BIOSt elő kell hozni, meg az sem árt debuggingnál, hogy
írja ki folyamatosan, hogy hol tart, hogy lehessen látni, hogy hol akad
el.
Szerintem tuti elő lehet hozni, mondjuk Alt+Shift+PgDn vagy Ctrl+F11 vagy egyéb random billentyűkombóval. Csak ez nincs kiírva Gizi néninek, hanem a könyvecskében van szépen ledokumentálva, ami a rendszergazda polcán áll.

Fazék

Quote from: Próféta on 2011-07-01, 23:13:33
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-06-28, 00:42:32
Idéznék a Blade Runnerből: lófaszt.
Valahogy a BIOSt elő kell hozni, meg az sem árt debuggingnál, hogy
írja ki folyamatosan, hogy hol tart, hogy lehessen látni, hogy hol akad
el.
Szerintem tuti elő lehet hozni, mondjuk Alt+Shift+PgDn vagy Ctrl+F11 vagy egyéb random billentyűkombóval. Csak ez nincs kiírva Gizi néninek, hanem a könyvecskében van szépen ledokumentálva, ami a rendszergazda polcán áll.
na most már csak azért is le fogom ellenőrizni hétfőn. bios update lehetőséget is, meg random billentyűkombókat is alaplap leírást átnézve
de erősen kétlem, hogy meglepődnék

Selmo

Kérjük a tisztelt közönséget, segítsenek Fazék fórumtársnak jövőbelátni! Köszönjük!

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Anyám laptopjában 1.6Ghz-es PentiumM van és mellette jelenleg 1Gb DDRII, ez egész tűrhetően használható. Még a 720p-s animéket is lejátssza (igaz néha ha sok a felirat, akkor már szétesik a szinkron, de ez inkább csak OP meg ED alatt jön ki).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2011-07-07, 09:48:36
Még a 720p-s animéket is lejátssza

Oké, de az nem online flash videó, a la juhtyúk...
Sajnos azt már nem viszik annyira jól

Member

Mert ki néz nagyfelbontást YT-on? Én inkább azt nézem meg, hogy mire érdemes rákeresni torrenten.
Amúgy meg jah, a 720p még 2000 GHz-n is szaggatott.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone



Fazék

#4429
kísérletet folytatok ingyenes antivírus programokkal:

Comodo - messzire kerüljétek - zabálja az erőforrásokat, iszonyat lassít mindent
AVG - hosszú ideig használtam, de ezeken a régebbi gépeken (P4) már túl sok erőforrást eszik, a kezelése lassú. otthoni gépen lehet meghagyom még egy ideig
Avira - minden indításkor földob egy reklámablakot, de legalább keveset eszik, jól elvan a háttérben, egyszerű, gyors kezelhetőségű. egyelőre szimpatikus

hatékonyság? fogalmam sincs. :) olyan ritkán futok vírusba/féregbe hogy nem igazán tudom ez alapján megítélni őket, pedig tudom ez az egyik legfontosabb szempont :)

NLZ

Avirában az húzott fel, hogy kivételeket nagyon macerás beállítani.
[reserved]

Puru²

MS security essentials  :D - most ez van fent elég kevés erőforrást zabál.

Korábban én is Avirát használtam ,leszámítva a reklámot és ,hogy alapból a  win indulása után azonnal frissít amiatt hosszabb  a boot idő ,nem volt vele gondom.

Cloud

Quote from: Fazék on 2011-07-15, 11:11:40
kísérletet folytatok ingyenes antivírus programokkal:

Comodo - messzire kerüljétek - zabálja az erőforrásokat, iszonyat lassít mindent
AVG - hosszú ideig használtam, de ezeken a régebbi gépeken (P4) már túl sok erőforrást eszik, a kezelése lassú. otthoni gépen lehet meghagyom még egy ideig
Avira - minden indításkor földob egy reklámablakot, de legalább keveset eszik, jól elvan a háttérben, egyszerű, gyors kezelhetőségű. egyelőre szimpatikus

hatékonyság? fogalmam sincs. :) olyan ritkán futok vírusba/féregbe hogy nem igazán tudom ez alapján megítélni őket, pedig tudom ez az egyik legfontosabb szempont :)

Évek óta Eset-et használok, eddig semmi gondom nem volt vele, hiába szidják mint állat.

Fazék

Quote from: Cloud on 2011-07-15, 13:25:08Évek óta Eset-et használok, eddig semmi gondom nem volt vele, hiába szidják mint állat.
az eset tényleg jó, de abból csak 30 napos próbaváltozat van, szóval sztem véletlenül sem esik bele az "ingyenes vírusírtó" kategóriába ;)

és igen, tudom lehet innen-onnan lopni a friss működő kódokat, meg lehet véglegesen is feltörni, de vhogy vírusírtóknál nincs kedvem ilyesmivel szórakozni :)

NLZ

[reserved]

Selmo

Quote from: Fazék on 2011-07-15, 13:32:42
Quote from: Cloud on 2011-07-15, 13:25:08Évek óta Eset-et használok, eddig semmi gondom nem volt vele, hiába szidják mint állat.
az eset tényleg jó, de abból csak 30 napos próbaváltozat van, szóval sztem véletlenül sem esik bele az "ingyenes vírusírtó" kategóriába ;)

és igen, tudom lehet innen-onnan lopni a friss működő kódokat, meg lehet véglegesen is feltörni, de vhogy vírusírtóknál nincs kedvem ilyesmivel szórakozni :)
Semmi ilyen, van egy csomó nem hivatalos frissítési szerver, csak beállítasz egyet és hozzá se kell nyúlni. Nálam így megy már majd egy éve, az egyetlen problémám az volt vele azóta, hogy a beállított szervert lelőtték, így másikat kellett beállítanom. :)
Öcsém Avastot használ már vagy 3 éve és eddig azzal sem volt semmi gondja. Évente regisztrálni kell licenszet rá vagy hogy és kész.

A tökéletesség unalmas.

Cloud

Quote from: NLZ on 2011-07-15, 14:21:27
Eset 5 béta? :D

Linket pls... :)

Fazék:

Ok ott a pont. Átsiklottam az ingyenes fölött. :)

Kvikveg

Linux vagy fizetes az ESETert?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

NLZ

Quote from: Cloud on 2011-07-15, 17:04:46
Quote from: NLZ on 2011-07-15, 14:21:27
Eset 5 béta? :D

Linket pls... :)

Fazék:

Ok ott a pont. Átsiklottam az ingyenes fölött. :)
www.eset.com
Najó, nem béta már, hanem RC, szal már csak egy-két hónapig lehet haszálni. De már van egy ideje.
[reserved]