Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Cameo

#4950
Quote from: Fazék on 2012-04-05, 23:46:30
még hogy fölálljak, nekiállni keresgélni vmit? hamarabb leér újból :lazza: :D (de persze ne az ftp-ről szedjétek, ahelyett inkább tessék tényleg a polcról előhalászni, ne terheljük fölöslegesen  :zen:)

ha nem szálltak volna most el így a vinyó árak, akkor javasoltam volna, hogy inkább vegyetek 1-2 vinyót, és kb a jelenlegi cd/dvd gyűjteménnyel szemben 98%-kal kevesebb helyet foglalnának az adatok fizikailag a szobátokban, továbbá az elérésük is némileg egyszerűsödhetne :)

Szívemből szólsz. Esti imáimba foglalom a gyárak újraindulását és az árak normalizálódását "enyhe" sürgetés formájában a felsőbb hatalmak felé.  :hopp:

Quote from: Próféta on 2012-04-05, 23:50:32
Quote from: Fazék on 2012-04-05, 23:46:30
még hogy fölálljak, nekiállni keresgélni vmit? hamarabb leér újból :lazza: :D
+1
Én már eljutottam oda az igénytelenség lejtőjén, hogy a vinyómon lévő sorozatokba is néha youtube-on nézek bele :)

Nálam inkább az volt gyakoribb, hogy elfelejtettem, hogy már megvan.  :szemuveges: és az én netszolgáltatóm nem egy szuperexpressz.
"Mivel szegény vagyok, álmom van csupán, álmaim lábad elé terítem: finoman lépj, mert álmaimon gázolsz..."

Darkstar

BakaBt és a mai net sebesség mellett én max nehány nehezen beszerezhető sorozatot tárolok, ahhoz meg nem kell nyilvántartás.  :D

Ed.: f yeah, read only mode
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

SSD + 4 magos processzor = 1.5 méter e-fasz növekedés :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

NLZ

És milyen?
(Mert nem mindegy, hogy egy Kingston SSDNow V 40Gb + AMD Phenom X4 9100e, vagy egy OCZ RevoDrive X2 960Gb + Intel Core i7-3820. :))
[reserved]

Fazék

4 és fél éve vettem a procit és alaplapot. idén már azt hiszem tényleg nem ártana lecserélnem, már csak azért is, hogy szerencsétlen 6870-es ne érezze ennyire visszafogva magát :)

jelenleg E6750 proci (3.2Ghz-en hajtva) + GA-P35DS3 rev1.0 lap 4GB DDR2 memóriával azt hiszem

csak érdeklődni szeretnék, hogy mik az idénre tervezett technológia újítások, melyik negyedévben / hónapban lehet így előreláthatóan érdemes váltani?

(házat, tápot (corsair vx450), vinyókat szeretném megtartani, ssd vételt még halogatnám)

Cloud

Most jöttek ki az új Intel procik, azok érdekesek lehetnek, bár páran már írták ph-n is hogy másra számítottak.

A fejlesztésnél szerintem a legfontosabb hogy mennyit szánsz rá.

Fazék

#4956
Quote from: Cloud on 2012-05-11, 18:23:44
Most jöttek ki az új Intel procik, azok érdekesek lehetnek, bár páran már írták ph-n is hogy másra számítottak.

A fejlesztésnél szerintem a legfontosabb hogy mennyit szánsz rá.
jogos észrevétel, ez jól lemaradt siettemben.
szóval alaplap+proci+memória hármasra hajlandó vagyok jelenleg kidobni nettó 60-70 körüli összeget
memóriából gondolom 8GB-ot érdemes

szerk: intel-t preferálom, de csak azért mert amd konfigom még sosem volt :)

szerk2: most nézem, hogy ebből az összegből max egy i5-2300 körüli proci jöhet szóba. hirtelen ami tesztet találtam, abban nagy átlagban 2-3x jobb a jelenlegi procimnál. ez kb reális? szerk3: nettó/bruttó hibába beleestem, komolyabbra is telik

Cobra

AMD-ből őszre ígérnek új processzorokat, a jelenlegi felhozatal kissé elavult. Illetve a jelenlegi  FX-ek nem sikerültek túl jól.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2012-05-11, 18:27:03
i5-2300

Nem rossz az se, az Ivy Bridge nem lett sokkal erősebb már nála (3-8% előny
clock-for-clock), igaz nem is az volt a cél, hanem az új gyártástechnológia, 22nm
és trigate.

Quote from: Cobra on 2012-05-11, 21:36:02
AMD-ből őszre ígérnek új processzorokat, a jelenlegi felhozatal kissé elavult. Illetve a jelenlegi  FX-ek nem sikerültek túl jól.

A javított Piledrivertől sem várok sokat, max. az első generációs Core i procik
szintjét azonos árkategóriában, vagy még annyit se.
Inkább a Trinity az, ami náluk most nagyon nagy lesz, már mióta ezekre várok.
Ebben az esetben viszont nem játszik, mivel lesz külön kártya, inkább notiknál
lesz érdekes (ha egyáltalán végre kezdenek rá notikat építeni...)

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-05-11, 22:42:12
Quote from: Fazék on 2012-05-11, 18:27:03
i5-2300

Nem rossz az se, az Ivy Bridge nem lett sokkal erősebb már nála (3-8% előny
clock-for-clock), igaz nem is az volt a cél, hanem az új gyártástechnológia, 22nm
és trigate.
ismét köszönöm a segítséget, akkor majd vmikor nyár vége felé azt hiszem benevezek egy ilyen ivy bridge-es i5 procira a hozzávalókkal :)
[spoiler](talán addigra kicsit föléled a cég, és végre kivehetem az elmaradt fizetéseimet :haha:)[/spoiler]

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lythis

Kedves AMD, rohadtul díjaznám, ha a saját updatered tényleg frissítené is a rohadt drivert  :Eztneked:

.Attila

#4962
Hát eddig nem vagyok elájulva a Linuxtól sem, sőt.
A Windows legalább települ és működik elsőre is, de Linux telepítés második rendszer telepítésénél sem sikerül.

VMWare-re próbálom felrakni a Kubuntu 12.04-et, először egy csomaggal volt baja. Mivel nem lehetett mit tenni vele, letöröltem a virtuális gépet és újrakezdtem.
Most települt, de parancssoros módban indult, pedig a Kubuntunak tudtommal grafikus felülettel kéne indulnia.
Ötlet? Esetleg be lehet kapcsolni a parancssorból a gui boot-ot?

Más: google drive-ot próbált már valaki?

Kuroi Tenshi

Szerintem keress kész, beállított vm image-et.
Kubuntu is guis, k = KDE

.Attila

http://www.kubuntu.org/getkubuntu/download

Innen szedtem le. Korábban innen töltöttem le a 11.10-et és ott másmilyen nem volt ilyen probléma, bootolt rendesen guival.

Darkstar

Minek neked a Linux? Enyhe mazo hajlam?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Szerver üzemeltetés, karbantartás irányba megyek tovább és oda nem árt.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2012-05-25, 22:45:01
Szerver üzemeltetés, karbantartás irányba megyek tovább és oda nem árt.

Quote from: .Attila on 2012-05-23, 18:50:09
Most települt, de parancssoros módban indult, pedig a Kubuntunak tudtommal grafikus felülettel kéne indulnia.

Ha szerverek, akkor viszont szokj hozzá a parancssorhoz :haha:

Ha fejest a mélyvízbe, hárdkór szerver, akkor Fedora, Debian, esetleg
Ubuntu Server; vagy linux helyett unix, és freebsd / openbsd.
Ha felhasználóbarát, és használat közben ide-oda kicsit beletanulós
módszer, akkor a normál ubuntuk helyett inkább a Linux Mint (alapja
ubuntu, de annak utóbbi időkben erőltetett fasságai nélkül, s más,
jobb előtelepített programokkal).

Próféta

Quote from: .Attila on 2012-05-25, 22:45:01
Szerver üzemeltetés, karbantartás irányba megyek tovább és oda nem árt.
OK, ha tanulás célzattal kínzod magad Linuxszal, akkor ez pont nagyon jó lecke lesz.  :lazza:
Nézd meg, miért nem indul be az X (ez a grafikus alrendszer neve), kutass a naplófájlban!
/var/log/Xorg.* közül melyik a friss fájl? Van-e benne valami gyanús?

Maga a bejelentkezés is parancssoros felületen történik? Fel van ugye rakva valamelyik display manager (kdm-et fel kéne tennie az Ubuntunak)?

Quote from: .Attila on 2012-05-23, 18:50:09
Ötlet? Esetleg be lehet kapcsolni a parancssorból a gui boot-ot?
Kézzel el lehet indítani a grafikus felületet startx-szel. De a ha Desktop változtatot raktál fel a Kubuntuból, akkor ennek meg kellett volna történnie magától is, máshol lesz a baj.

.Attila

#4969
Jelenleg MS-tal kell foglalkoznom részletesebben, ezért nem merülök bele nagyon Linuxba, hanem lassan ismerkedek vele.
Parancssor majd később, Windows-nál is meg akarom tanulni a powershellt, de mindent idővel, nem fejjel előre.

A vmd-t pedig már letöröltem, de max nekifutok még egyszer, meglátjuk, mi lesz.
Egyébként igen, a bejelentkezés is parancssoros volt.

szerk.: 3. telepítésnél is ugyanaz az eredmény. Első bootnál:
QuoteStarting load fallback graphics devices        [fail]

A startx parancsot fel sem ismerte, apt-get paranccsal le kellett tölteni.

No, a Mint felment, GUI is rendben. Kissé fura mondjuk, hogy az 1920x1080as felbontást nem tudja, magasabb felbontásoknál csak a 4:3 és 16:10 arányokat ismeri.

Lythis

Kijött az új Chromebook, mellé faceliftet kapott a Chrome OS, és piacra pakolják a Chromebox-ot is.
A Chromebook-ot még érteném, merthát cloud-based (elviekben)budget laptop, és ez tök jó, meg gyorsan bootol, és az átlag weben lebzselő felhasználó igényeit majdhogynem tökéletesen kiszolgálja. Más kérdés, hogy egyeseket zavarhat, hogy nem tud teszem azt skype-ot használni rajta, stb, de ez talán nem akkora nagy tradeoff.
(Az más kérdés, hogy kishazánkban egyelőre teljesen életképtelennek tartom, mert a WiFi lefedettség azért bőven lehetne jobb még a fővárosban is - azon kívül meg javarészt mintha nem is lenne).

Viszont valaki magyarázza már el nekem, hogy a chromebox mi a retekre jó? Mert oké, egy kvázi laptop-ot még megértek. Hurcolászom magammal, fúrumot olvasok, chatelek, szét farmvillezem az agyam (vagy mi az aktuális slágerjáték féjszbúkon), meg esetleg gúgöldoksz. De ez még azt sem tudja. Ezt le kell pakolnom, és perifériákra kötnöm, mert anélkül sz*rtsem ér. A 330$-os áron kívül tényleg nem látom, hogy mi benne az, amiért "ez a jövő", vagy hogy komolyabb létjogosultsága van. Mármint szép, meg jó ez a webappos dolog, de szerintem még messze nem vagyunk ott, hogy a komolyabb dolgokra legyen életképes cloud alternatíva.

Puru²

Win 8 preview-t valaki próbálta ? Gondolkoztam ,hogy felrakjam-e de a túl sok negatív visszajelzés arról győzött meg ,hogy inkább ne (bugok ,nem átlátható kezelőfelület stb.)

.Attila

Én úgy 1-2 hónapja felraktam kipróbálni.
Hát, nem biztos, hogy jó irányba megy a MS. Nagyon erőltetni szeretnék, hogy mindennek (desktop, mobil, tablet stb.) ugyanaz vagy legalábbis nagyon hasonló kezelőfelülete legyen (metro gui). Szerintem meg kifejezetten rossz ötlet. Át lehet térni a régi megjelenítésre, de még akkor is sok dolog másképp néz ki, újra meg kell szokni.
Amennyit eddig használtam, az alapján nem volt szimpatikus. Ha már új rendszert kell megszoknom, akkor inkább átugrok Linuxra.

Darkstar

Tableten és telefonon tetszetős a MetroUI, de gépen nekem nem jön be. Főleg fura, hogy eléggé inkonzisztens a rendszer attól függően, hogy metro kompatibilis dolgot futtatsz vagy sem (pl előbbi a metro menübe ugrik vissza kilépésnél, utóbbi desktopra).
Egy darabig valszeg maradok a w7-nél, de meglátjuk.
QuoteHa már új rendszert kell megszoknom, akkor inkább átugrok osxre.
Esetemben így helyes.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

#4974
Nekem pl tetszik az egész Metro design nyelv, szóval az egyetlen bajom a színekkel van.
Linuxot kellett használnom még régebben, de nem volt a szívem csücske. Azóta persze kijött egy rakat frissítés, meg újítás, és eljutottunk oda, hogy végre ki is néz valahogy (az új Fedora pl kifejezetten tetszik, de a Unity-s Ubuntu sem volt már olyan rút, mint a korábbiak) - más kérdés, hogy a harcore Linux-os ismerőseim mindenféle saját buildekre, és parancssorra esküsznek, és a végítélet hírnökének tekintik az újabb distrókat (és általában marha hamar eljutunk oda, hogy már nem értem, hogy mit magyaráznak).

Az OSX-el annyi bajom van, hogy szürke, de ettől eltekintve egész aranyos (najó, Lion óta... Snow Leopard még elment szódával) - csak jellemzően minden drága hozzá, és a filerendszer, amit használ (HFS+) gyakorlatilag egy kövület, és nem fér a fejembe, hogy miért nem sikerült még lecserélni valami modernebbre. Mondjuk mindennapi átlagfelhasználás alatt ez nyilván nem szúr annyira szemet.

EDIT: végsősoron az esetek 95%-ában a szövegszerkesztőt/böngészőt/videólejátszót/chat ablakot/játékot bámulom, így a start screen/desktop-ot jóformán csak indításkor látom.

.Attila

Quote from: Darkstar on 2012-06-02, 14:13:48
Tableten és telefonon tetszetős a MetroUI, de gépen nekem nem jön be. Főleg fura, hogy eléggé inkonzisztens a rendszer attól függően, hogy metro kompatibilis dolgot futtatsz vagy sem (pl előbbi a metro menübe ugrik vissza kilépésnél, utóbbi desktopra).
Egy darabig valszeg maradok a w7-nél, de meglátjuk.
QuoteHa már új rendszert kell megszoknom, akkor inkább átugrok osxre.
Esetemben így helyes.

Majd ha valami gonosz boszorkány vagy gnóm apple fanboy-já változtat, akkor elgondolkozok azon is.

Lythis

Quote from: .Attila on 2012-06-02, 17:53:38
Quote from: Darkstar on 2012-06-02, 14:13:48
Tableten és telefonon tetszetős a MetroUI, de gépen nekem nem jön be. Főleg fura, hogy eléggé inkonzisztens a rendszer attól függően, hogy metro kompatibilis dolgot futtatsz vagy sem (pl előbbi a metro menübe ugrik vissza kilépésnél, utóbbi desktopra).
Egy darabig valszeg maradok a w7-nél, de meglátjuk.
QuoteHa már új rendszert kell megszoknom, akkor inkább átugrok osxre.
Esetemben így helyes.

Majd ha valami gonosz boszorkány vagy gnóm apple fanboy-já változtat, akkor elgondolkozok azon is.
Miért kéne Apple fanboynak lenned ahhoz, hogy használd?

Próféta

Quote from: Lythis on 2012-06-02, 16:33:00
egyetlen bajom a színekkel van.
Quote from: Lythis on 2012-06-02, 16:33:00
Az OSX-el annyi bajom van, hogy szürke
First world problems  :lul:

Quote from: .Attila on 2012-06-02, 17:53:38
Majd ha valami gonosz boszorkány vagy gnóm apple fanboy-já változtat, akkor elgondolkozok azon is.
Hivatalosan ez fordítva van: elkezded használni, lenyűgöz a minősége, és utána leszel fanboy. :ejnye: (Vagy kifizeted, és utána már muszáj fanboynak lenned, vagy belátni hogy balek voltál :__devil:)

De a piszkálódást félretéve, több "geek" ismerősöm használ legnagyobb megelégedésre Macbook Pro-t, méghozzá (egyikük kivételével) anélkül, hogy egyéb tekintetben Apple fanboyok lennének. Egyszerűen élvezik azt, hogy kapnak egy Unix sh terminállal és jó szkriptelési lehetőségekkel ellátott OS-t, amelyre zömmel lefordítható a legtöbb *nixos program, és így jól használható programozásra / távoli szerverberhelésre; de a Linuxokkal ellentétben jó minőségű terméktámogatás, ésszel tervezett user interface, nagyobb (fizetős, professzionális) alkalmazáskínálat stb. is jár mellé, no meg egy színvonalas hardver. Persze mindennek meg is kérik az árát, de nem szabad azt képzelni, hogy mindenki csak azért vesz Mac-et, mert a szemben ülők szemszögéből a fehér alma logó jól ellenpontozza a szolizott arcbőrét. Juteszembe, a klasszikus megvolt?

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2012-06-10, 12:28:11
Hivatalosan ez fordítva van: elkezded használni, lenyűgöz a minősége, és utána leszel fanboy. :ejnye: (Vagy kifizeted, és utána már muszáj fanboynak lenned, vagy belátni hogy balek voltál :__devil:)

De a piszkálódást félretéve, több "geek" ismerősöm használ legnagyobb megelégedésre Macbook Pro-t, méghozzá (egyikük kivételével) anélkül, hogy egyéb tekintetben Apple fanboyok lennének. Egyszerűen élvezik azt, hogy kapnak egy Unix sh terminállal és jó szkriptelési lehetőségekkel ellátott OS-t, amelyre zömmel lefordítható a legtöbb *nixos program, és így jól használható programozásra / távoli szerverberhelésre; de a Linuxokkal ellentétben jó minőségű terméktámogatás, ésszel tervezett user interface, nagyobb (fizetős, professzionális) alkalmazáskínálat stb. is jár mellé, no meg egy színvonalas hardver.

Anélkül, hogy mac vs pc vitába mélyednénk, azt én is aláírom, hogy a termékeik
kiválóak dizájn és gui felhasználó-barátsága szempontjából, valamint a hardver
is korrekt, továbbá Amerikában még az árazás is kompetitív, de: a céget elítélem
és megvetem. Pofátlan és gusztustalan, amit művelnek. Mivel a termék meg-
vételével a céget és ezt a cégpolitikájukat erősíteném, ezért nem veszek apple
terméket.