Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Cheesy on 2013-03-09, 18:41:45
NAS téren van valakinek tapasztalata, használtok ilyet?
Én csak USB routerre rakott sima USB lemezt, az én céljaimra az is megteszi.

Fazék

gyerekek... eddigi életem során winchester beszereléssel még ennyit nem szoptam...

[spoiler=a vinyó kerettel][/spoiler]
[spoiler=a keret vinyó nélkül][/spoiler]

azt talán mondanom sem kell, hogy mostanra ez a keret némely helyeken vesztett a festett állapotából

ahogy nézegettem, a legtöbb 3,5"-es SSD adapter így néz ki, ilyen lyukelosztással.

namármost a Chieftec BH-02B-B-B ház megalkotói még nem igazán számolhattak ezzel a kerettel, bár azért így is csuklottak valószínűleg

a 6db winchester helyre esélytelen berakni, mert jóval mélyebbnek kéne lennie az adapternek, hogy a két oldalsó pánt rögzítő csavarjait átérje

5,25"-ös hely megint csak esélytelen.

maradt az egyetlen nyamvadt kisfloppy hely.

kénytelen vagyok bevallani, ide bizony istentelenül barbár módszerekkel applikáltam be a vinyót.

kb mindhárom csavart széjjelerőszakoltam, hogy épphogy rá tudjon fogni a keretre, egyiknél még a házat is kicsit modifikálnom kellett egy darabkát kihajlítottam belőle.

de kész, bent van a tetves winchester, és ha minden igaz, akkor még tönkre se sikerült tennem a művelet folyamán.

röpke 1 órás folyamat volt ez...

és most következik az izgalmasabb része. win8 telepítés a friss vinyóra

Kuroi Tenshi

Én marha szakszerűen csak letettem a padlólemezre, bármi rögzítés nélkül :muhahah:
Mozgó alkatrész híján nem mászik el, és még ha arrébb is menne ház mozgatása
közben, mindegy neki, nem zavarja.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-03-20, 21:13:14
Én marha szakszerűen csak letettem a padlólemezre, bármi rögzítés nélkül :muhahah:
Mozgó alkatrész híján nem mászik el, és még ha arrébb is menne ház mozgatása
közben, mindegy neki, nem zavarja.
iiigen ez a megoldás bennem is fölmerült, de már csak azért is berögzítettem oda ^^'

Cloud

Vinyót írtál, de nem SSD-re gondoltál?

Fazék

#5165
Quote from: Cloud on 2013-03-20, 21:54:04
Vinyót írtál, de nem SSD-re gondoltál?
hehh. jogos észrevétel. természetesen de.
illetve pontosabban eddig eszembe se jutott, hogy a winchester kifejezés az csak a HDD-kre áll, és azokra is csak pár nem angolul beszélő országban használják, pl Mo-on :)

minden nap tanul valamit az ember :)

és már csak 5 perc van hátra a clonezilla ellenőrzésből, utána bátran tehetek bármit a régi rendszervinyómmal :)

első próba az lesz, hogy hátha hajlandó lesz a win8 upgrade nem közvetlenül a win7-es vinyóra települni, hanem már az ssd-re.
98%-ot mondok rá, hogy ilyenre nem fogom tudni rávenni, de egy próbát megér :)

azért szar érzés, hogy ez a pár éves netbook szarabb böngészésre, mint a mobilom...

Fazék

úgy döntöttem, hogy inkább tisztán rakom föl a win8-at az ssd-re, legfeljebb egy kicsit szopok majd az adataim visszaállításával, de nem akarom áthozni az előző teleszemetelt win7-et, jó lesz ez így. :)

természetesen ismét egyetlen apró gond volt, szerencsére már rutinos vagyok, így második körben előjött a gyanú, és igazam lett.

pendrive-ról telepítés
ok, gond nélkül ment, ssd-ről telepítés folytatódik, 1-2 restart, majd fekete képernyő és álldogálunk a végtelenségig...
fasza, akkor kezdjük előlről.
pendrive-ról telepítés (közben filmnézés a tv-n, hogy ne unatkozzak, eddig mobilon játszottam)
ok, gond nélkül ment, ssd-ről telepítés folytatódik, 1-2 restart, majd fekete képernyő és álldogálunk a végtelenségig...
hmm...
egér megmozgat. hmm. van kurzor.
tv-n forrásváltás hdmi pc-re.
és igen, ott várt szépen türelmesen a telepítőképernyő.

ha én egyszer rá tudnék jönni, hogy miért veszi a hdmi kimenetet 1. megjelenítőnek és miért csak 2. a dvi, akkor onnantól én egy nagyon boldog ember lennék.

no mindegy. tv-n befejeztem a telepítést, aztán beállítottam, hogy inkább a monitort használja megjelenítésre.

de szóval az a vicc, hogy elég ha csatlakoztatva van bármi a hdmi portra és hiába volt kikapcsolva a tv, akkor is már oda akarta nyomni a képernyőt első telepítési próbánál is.
ki van ez találva...

na mindegy. megtörtént, most ismét lehet benépesíteni a windows-t, csak ezt a kezelőfelületet még erősen szoknom kell :)

Cheesy

#5167
Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-03-20, 21:13:14
Én marha szakszerűen csak letettem a padlólemezre, bármi rögzítés nélkül :muhahah:
Mozgó alkatrész híján nem mászik el, és még ha arrébb is menne ház mozgatása
közben, mindegy neki, nem zavarja.
Esetemben Enermax Ostrog a ház, de úgy látom nem csak én szívok az ssd beszereléssel :)
Találtam egy ősrégi, 1x2cm-es 3M kétoldalán ragasztós, közötte tépőzáras ragacsot, így most tépőzár tartja a helyén az ssdt :) Bár ennek az sem ártana, ha csak lógna a levegőben.

Win8? aintnobodygottimeforthat.png

Darkstar

Nekem a régi gépben két futárgumi tartotta az ssd-t :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#5169
egy kicsikét zavaróan gyorsan megvolt az első kritikus hiba és restart win8-nál...

DPC WATCHDOG VIOLATION

azt írják, hogy ezt legtöbbször az ssd okozza, hogy nem tökéletesen kompatibilis win8-cal.
azért az elég vicces lenne, egy most januári firmware esetében, mert az ssd-n bizony a legfrissebb van.

e öröm bódottá

Fazék

Quote from: Fazék on 2013-03-24, 20:04:03
egy kicsikét zavaróan gyorsan megvolt az első kritikus hiba és restart win8-nál...

DPC WATCHDOG VIOLATION

azt írják, hogy ezt legtöbbször az ssd okozza, hogy nem tökéletesen kompatibilis win8-cal.
azért az elég vicces lenne, egy most januári firmware esetében, mert az ssd-n bizony a legfrissebb van.

e öröm bódottá
úgy néz ki ez rendszeres hiba lesz, ma reggel is kifagyott. ráadásul úgy, hogy magára volt hagyva a gép, épp teát készítettem, csak a böngésző volt nyitva 3 youtube videó, meg 10 másik sima oldal megnyitva.

öröm lesz kigyomlálni ezt...

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék


Cobra

Kifejezetten erre nem találtam semmi megoldást. Esetleg W7 a W8 helyett?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2013-03-25, 20:48:14
Kifejezetten erre nem találtam semmi megoldást. Esetleg W7 a W8 helyett?
w7 upgrade-elve lett w8-ra. fizetősen. vagyis ha ragaszkodni szeretnék az eredeti oprendszerhez, akkor legálisan jelenleg a w8-at kell használnom.
és repesek az örömtől.
inkább lettem volna én is csaló és a próbaverziót upgrade-elem még olcsóbban is... tiszta hülyeség volt ez részemről

Darkstar

Oké, hogy nagyon spekuláció még, meg minden, de ha igaz, az gáz.
http://index.hu/tech/2013/03/26/nem_lesz_asztal_a_windowsban/
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

A Microsoft nagyon szeretné, hogy térjek át Linuxra.

Hogy az irodai környezetben ez a "fejlesztés" mit fog művelni...

Cloud

Quote from: Darkstar on 2013-03-26, 22:34:47
Oké, hogy nagyon spekuláció még, meg minden, de ha igaz, az gáz.
http://index.hu/tech/2013/03/26/nem_lesz_asztal_a_windowsban/

Már ahogy kezdődik az nem tetszik:

"A kiszivárgott új Windows"

Nem, nem új Windows. A Blue egy összetett feature pakk a Win8hoz.  ::)

.Attila

Quote from: Cloud on 2013-03-26, 22:53:52
Quote from: Darkstar on 2013-03-26, 22:34:47
Oké, hogy nagyon spekuláció még, meg minden, de ha igaz, az gáz.
http://index.hu/tech/2013/03/26/nem_lesz_asztal_a_windowsban/

Már ahogy kezdődik az nem tetszik:

"A kiszivárgott új Windows"

Nem, nem új Windows. A Blue egy összetett feature pakk a Win8hoz.  ::)

Attól függ.
Ha marad a 6.2 vonalon, akkor valóban.
Viszont mi van, ha a 6.3 lesz? 6.0 a Vista volt, a 6.1 a win7.
XP az 5.1, win2000 volt az 5.0.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/ms724832%28v=vs.85%29.aspx

Cloud

ÉN ezt olvastam:

[spoiler]A Windows Blue, ahogy egy korábbi cikkben is írtuk, a Windows 8-hoz készülő, amolyan feature pack. Több, mint egy service pack, mert nem csak biztonsági frissítések és teljesítmény optimalizálás a célja, hanem látható változásokat is hoz, mind asztali, mind pedig Modern UI környezetben. Ezzel a Microsoft átáll az Apple-től már ismert éves frissítési rendszerre, azaz aktuális rendszeréhez évente ad ki nagyobb frissítéseket, elméletileg ingyen, a Windows Store-on keresztül. Mellette viszont nem áll le a fő oprendszer ág fejlesztése sem, ahogy fent is láttad, elvileg jövő év végén már megjelenik az új 9-es Windows. Tehát itt most 2 külön fejlesztési ágról van szó. Elvileg a Blue annak a fejlesztő csapatnak a kezében van akik korábban a service packok fejlesztéséért voltak felelősek, a 9-et pedig az a csapat fejleszti aki a 8-at is fejlesztette.[/spoiler]

Darkstar

A heti szoftverbevásárlás is megvolt. :D
Szerintem elég jó deal, mert ebből 3at (Parallels, Diskaid és istat) magában is megvettem volna.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Szar, hogy win-re, linuxra ingyen vannak programok, így nem lehet akciózni.

Darkstar

#5182
Ja, 1x év latt én is észrevettem, hogy mennyi minőségi ingyenes (és adfree) program van windowsra... Mondjuk úgy, hogy nem sok. Annyi meg OSX-re is van, de a legjobbak itt is fizetősek. Mutass pélául a Reederhez vagy a Parallels-hez (ami teljesen integrálódni is tud, azaz nem egy külön ablakban fut, hanem minden wines program osx szerűen) haszonló szintű alternatívát windowsra. Előbbiből fizetőset akár. Linsuxról nem tudok nyilatkozni. Torrenttel persze minden ingyenes.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

RSS-t régen kipróbáltam, rájöttem, nem kell.
€80-ért virtualizáció? Kösz nem. €50-ért sem.

Darkstar

Tehát nem tudsz. Köszi, így gondoltam én is.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Hogy mit akarsz belegondolni, az a te dolgod.
Virtualizációra én inkább használnám a virtualboxot ingyen, reklám nélkül, mintsem kifizessek €50-t.

Cobra

Nekem inkább a 6 Dolláros uninstalláló program szúrt szemet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Darkstar on 2013-03-28, 09:35:02
Parallels-hez (ami teljesen integrálódni is tud, azaz nem egy külön ablakban fut, hanem minden wines program osx szerűen) haszonló szintű alternatívát windowsra
W7 Pro-ban van XP Mode, ami nagyjából ugyanezt tudja, szintén Windows vendéggel.
Mac-re VMware Fusion szintén, bár az nem ingyen van, €43 (és nem tud mindent, amit a Parallels, csak majdnem). Érdekes, hogy Mac-re egyáltalán nincs ingyenes VMware Player (bár a "nem egy külön ablakban fut" desktop integráció más platformokon is fizetős)... sok igazság van abban, amit .Attila írt.

RSS kliens annyi van, mint égen a csillag. Ingyenesek is. Mit tud ez a Reeder, hogy ennyire fájt rá a fogad?

Darkstar

#5188
Egyrészt van Mac és iOS verziója is, gyors, stabil, jók a beépített funkciók (read it later, sharing, gesture vezérlés, etc), folyamatosan fejlesztik és mindemellé adott egy letisztult, egyszerű, de pofás design.

Egyébként ha nem virtualizációt akarnék csak sima windowst, ott a bootcamp, de fog a franc rebootolni ha egy kicsit VN-ekkel akarok játszani.

A fizetős / ingyenes dolgokban Kaiki-vel értek egyet (egy kis csavarral) "Capitalism gives you money so you can grease it's cogwheels with it" :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Kedvem támadt újra megnézni a Ghost in the Shellt, és eszembe jutott, hogy annak idején megvettem a "díszkiadású" Odeon DVD-t. Gondoltam, beteszem a meghajtóba, és majd megnézem jól.

Hát a lófaszt.

Valamiért semmi sem akarta lejátszani, pedig próbáltam háromféle mplayer-buildet és VLC-t. Amelyik egyáltalán tudott valamit kezdeni a lemezzel, az is kiírta, hogy error cracking CSS. Végül hosszas googlizás után megleltem Fermat Utolsó Fórumposztját, amiből kiderült, hogy az a baj, hogy nincs beállítva a régiókód a lejátszóban. Apt-get install regionset, és már játszotta is (miután megtaláltam azokat az mplayer opciókat, amelyekkel kép ÉS hang is volt).

Igen, tudom, PEBKAC, és igen, tudom, minek szopatom magam a linuxxal.

De azért az is elgondolkodtató, hogy vagy négy éve megvan ez a laptop, és most jutott először eszembe, hogy DVD-t nézzek rajta. Ez utal arra is, hogy nagyjában és egészében döglött ez a formátum. A képminőség kívánnivalókat hagy maga után, még a 200 megás animu-enkódokhoz képest is.
Failure is the default option