Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - blackronin

#1
Anime / Re: One Piece
Yesterday at 22:38:52
Quote from: Isley on 2026-06-25, 19:21:32Újra beértem az animét.
Eddig nagyon hangulatos az Elbaf arc. Az új karakterek, Elbaf világa és a Szalmakalaposok elbafi ruhái is jól eltaláltak.
Blackronin, meg tudod írni, hogy az 1166-os rész hányadik manga fejezetnek felel meg?
Örülök, hogy eddig tetszik az arc! : )

Most vasárnap lesz a 1168-as rész, ami a 1138-as fejezetnek fog majd megfelelni (tehát a 1167-es a 1137-es fejezet a mangában).

Elbaph arc 1164-1167:
Jó részek voltak, végre Gunko és Shamrock a színen. : )

Új, The One Piece trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=3Gmo0EXHyKg

Valamint fontos hír, hogy nyáron folytatódik tovább az anime, majd utána jön a szünet.
Tehát még élvezhetjük egy ideig az Elbaph arc-ot. : )
#2
Manga / Re: Berserk manga
2026-06-25, 18:04:55
Quote from: kada on 2026-06-24, 12:05:05Elhiszem, hogy Miura az elejétől fogva pontosan így tervezte? - nem igazán
Érdekes módon Mori megosztotta, hogy ez a rész már ki volt dolgozva Miura fejében alaposan, sőt Miura mesélt neki arról, hogy fél egy kicsit attól, hogy miként fogadják majd az olvasók a Guts-al kapcsolatos "igazságot".
Emellett a hírhedt 83-as fejezet, az Idea of Evil, amiatt lett kiszedve a manga volume változatból, mert túl hamar árult el túl sok mindent a világ működéséről. Miura szerint az a fejezet a kulcs Griffith legyőzéséhez, csak jöjjön rá Guts a maga módján.
Kíváncsian várom emiatt a következő kettő fejezetet, ami jön!

edit:
385
Éppen most jött ki az új fejezet:
https://weebcentral.com/chapters/01KVZQCN6YH5S98R99YMEA5X29

Hát... nem sok minden történt benne.
Mindenki ámul Guts-on, de azt leszámítva nem lettünk okosabbak.  ^^"
Guts és Puck pillanata aranyos volt, de kb. ennyi.
Azért remélem, hogy a 07.10-eiben azért valami érdemi dolog is történik.
#3
Manga / Re: Berserk manga
2026-06-12, 22:22:13
384
Kijött az új fejezet a hosszú várakozás után, Guts néz szembe a múltjával és hogy honnan jött.
https://weebcentral.com/chapters/01KTZDP62QA7K0AMAD3KAPXZD0
A vége pedig... hát igen, sokakat meg fog osztani a dolog.

Következő fejezetekre is van már dátum, 06.26-a és 07.10-e!  :whoah:
#4
Manga / Re: OnePiece
2026-06-12, 11:23:03
Quote from: Squazee2005 on 2026-06-08, 21:40:22A One Piece-t ugyanúgy nézem és olvasom, csak nem jeletkeztem ide rég.

Nagyon jók a flashbackek, nem számítottam arra, hogy Brookét is megkapjuk ilyen hamar, de nem panaszkodom. Ez az arc egyre jobb lesz, alig várom a folytatást.
Örülök, hogy azért rajtam kívül még írogat ide más is.  :P

1185
Érdekes, hogy az előző 2 flashback fejezet átjött, de a mostani nem.
Középszerűnek tűnt, mondhatni klisésnek.
Brook "mutasd a bugyidat" dolgát túltolta Oda, totál felesleges volt.
A pillanatképek Brook-al és Shuri-val hozták a megszokott formulát, ami miatt hatásvadásznak éreztem ezeket az oldalakat.
Az ártó köd és Candelle "váratlan" halála se jött be, túlzottan leegyszerűsítette az egészet Oda, csak azért hogy haladjunk.
A vége pedig kiszámítható volt túlzottan, a Domi reversi húzást mindenki látta előre.

Jobban örültem volna annak a felállásnak, hogy a birodalom bukását Candelle okozta volna, mint beépült Holy Knight, aki Reuven vérvonala miatt hozta össze Shurit, hogy utána elvihesse őt mint vessel Imunak. Drámaibb lett volna mindenképpen.
Könnyen lehet, hogy a vessel dolog ugyanúgy meglesz, de Candelle helyett behoztuk a Gorosei-t és egy ismeretlen arcot, aki vagy God Knight vagy valami magasrangú Marine.

1186
Számomra nagyon kiábrándítóan zárult a flashback, így összességében egy elég gyenge fejezetet kaptunk.
A lényeget az előző fejezet kapcsán leírtam, vagyis a Candelle szál egyedisége helyett egy újabb "Ginny-féle" story-t kaptunk, azzal a gyenge alátámasztással, hogy Shuri-nak van valami "Sharingan" képessége, amit fel lehet ébreszteni...  :wtf:  mi ez, Naruto?  ^^"
Maga Manmayer Groh, a Holy Knight egy borzasztó jellegtelen és unalmas karakter lett a szememben, kár volt kitalálnia Oda-nak, semmit sem ad hozzá a dolgokhoz. Sokkal érdekesebb lett volna, ha Reuven marad az apa és Shuri Candelle-n keresztül Celestial Dragon. De ez van, ezzel kell együtt élni.
Sok oldalt emellett feleslegesnek éreztem a Brook-Shuri párbeszéd között, igazából nem nagyon feleltek meg a "dráma" fokozásának.
Visszatértünk a jellenbe, Brook kinyilatkozásos része valamennyire átjött, ez volt a fejezet legjobb oldala talán.
Eléggé semmitmondó lett viszont Luffy megjelenése és ütése a végén, nem éreztem benne az Epic feeling-et egyáltalán (mint anno Saint Charlos esetében).
#5
Manga / Re: OnePiece
2026-05-25, 09:47:27
1183
Remek fejezet, a sokat várt Brook és Shuri backstory-val.
Jó volt ezt és az előzőt kint Japánban olvasni a rendes Jump-ban.  :smile:

edit:
1184
Rövid fejezet volt, de aranyos.
Brook múltja így már jobban ki van bontva.
Jövő héten break viszont... : (
#6
Anime / Re: One Piece
2026-04-12, 20:30:21
Egghead arc évge, 1149-1155:
Hozta az elvárt színvonalat, de ezzel le lett tudva a folyamatos, heti pacing.
Elbúcsúztunk az állandó OP hetektől, egy új korszakba lépünk.
Most jön a hosszú várás 2026. áprilisáig.

edit:
Elbaph arc 1156-1163:
Eljött az idő, folytatódik végre az OP anime.  :smile:
A minőségbeli javulás látható, új opening és ending is van.
A pacing egyelőre jó, remélhetőleg ezzel innentől már nem lesz gond, hála a szezonális jelegnek.

edit2:
The One Piece, 2027. februárjától!
https://x.com/theop_official/status/2051633725159756079?s=20
#7
Manga / Re: OnePiece
2026-03-27, 20:46:37
1178
Király fejezet volt, Oda Jump Festa-s kijelentése tényleg összejött.
Az Elbaph-ért folytatott harc viszonylag váratlanul véget ért, Sommers és Kilingham ártalmatlanítva, Gunko eszméletlen, Imu pedig személyesen megy valahová.
Szerencsére nincs break, így a jövő hét várós!  :whoah:

edit:
1179
Hát ezt is megéltük...
Nerone Imu teljes valójában megjelent Elbaph-on.  :zomg:
A design-ját még szoknom kell, de eléggé hatásos volt a belépője.
Valamint érdekes volt látni, hogy a Gorosei ennyire fél attól, hogy Imu elhagyja a Holy Land-et...

edit2:
1180
Király, akciódús fejezet volt!  :whoah:
Imu design-ja is jobban látszódott már, azt tudom mondani, hogy bejövős.
Imu-t nem lehet félvállról venni, de látszik hogy tényleg szorítja az idő, valamint kíváncsi vagyok hogy Loki képes lesz megfelelő ellenállást felmutatni vele szemben.

edit3:
1181
Remek fejezet, folytatódik Imu vs Loki harccal.
Imu képességei lenyűgözőek, valamint érdekes volt rálátni arra, hogy miként gondolkozik a világról.
A vége pedig egyértelműen arra utal, hogy Luffy is csatlakozik a harchoz hamarosan.
Jövő héten Jumo break sajnos, de korai spoiler-eket kapni fogunk majd.

edit4:
1182
Izgalmas fejezet volt, folytatódnak a harcok, valamint Sommers és Killingham is új előre kapott.
Persze a legérdekesebb az istenekről szóló rész volt, Zaza és Dragon közötti kapcsolat elég durva.
Jövő héten újra Japánban leszek, így a fejezetet tartalmazó Shonen Jump-ot biztosan megveszem. : )
Sajnos break jön, de hát ez van...
#8
Baki-Dou: Musashi arc, 1-13 részek
Egy remek feldolgozás, szokásos elsőosztályú Baki minőség.   :jee:
Minden rendben van vele, ajánlom a harcművészeti animek rajongóinak.
A manga kapcsolódó részét már letudtam, fantasztikus volt, így az anime feldolgozás folytatása is nagyon várós lesz!

Alig várom a folytatást ebben az évben, remélhetőleg minél hamarabb érkezik!  :whoah:

edit:
Fist of the North Star 1-4 részek (2026 remake)
Hosszú várakozás után kijött az új adaptáció, bár sokat csúszott a megjelentés...
Egyelőre eléggé óvatos a hozzáállásom hozzá, sok a CGI sajnos, valamint kicsit steril a környezet.
De a szinkronhangok és a Hokuto hangulat (az ending "You are SHOCK" ütött) egyelőre átjön.
Összességében van benne potenciál, de a CGI mennyiségének mindenképpen vissza kell szorulnia valamelyest.
#9
Anime / Re: Jojo's Bizarre Adventure
2026-03-19, 20:44:41
A mai napon kijött a Part 7. első része a Netflix-en. : )
Visszatérnek a Jojo hetek újra!  :whoah:

edit:
Steel Ball Run, 1. rész
Fantasztikus kezdés volt, ráadásul lényegében duplarész!  :whoah:
Minden rendben volt, a karakterek, a zene, a szinkronhangok, az animáció, a pacing.
10/10.

Sajnos valami miatt vissza van tartva a 2. rész, nem tudni hogy mikor folytatják.
Ennek ellenére türelmes leszek, ilyen bíztató kezdet után egyértelmű hogy érdemes várni a folytatásra. : )

edit2:
A jelenlegi információk szerint több batch-ban fogják kiadni a Part 7-et, a következő elvileg nyáron várható.
#10
Manga / Re: OnePiece
2026-02-28, 09:06:00
1175
Akciódús és remek art-al rendelkező fejezet volt, élveztem.  :smile:
Loki DF-je nagyon király, remek párosítás vele!
Szerencsére nincs break, így folytatás jövő héten.  :whoah:

edit:
1176
Egy vegyes érzelmeket keltett benne a fejezet, voltak benne jó részek, de furcsaságok is bőven.
A Killingham elleni küzdelem gyorsan lezárult, legalábbis így elsőre. Killingham nem nagyon rendelkezik állóképességgel és valódi harci erővel a látottak alapján. Valamint Killingham szövege se adott túl sokat a dolgokhoz, eléggé generic Celestial Dragon megnyilvánulás volt, kevés egyediséggel.
Franky "super cola power-up"-ja eléggé a semmiből jött, nem értem hogy miért nem az Egghead arc alatt kapta ezt meg...
Usopp megint nem csinált semmit, többekkel egyet kell értenem abban, hogy a fanboy-okáson túl nem igazán csinált vele Oda semmit ebben az arc-ban, ami eléggé kiábrándító, mert elvileg Elbaph az ő "fénypontja" lett volna. Hátha változik valami még a maradék részben, de erősen kétlem.
Dorry és Brogy Domi Reversi "visszafordítása" kapcsán érzetem megint egy kicsit, hogy Oda kénytelen "levágni"/leegyszerűsíteni dolgokat, mert más dolgokon túl sokat időzött vagy rosszul találta meg a hangsúlyt.
Ezalatt azt értem, hogy a Domi Reversi óriások a kezdeti "WTF" érzéshez képest lesüllyedtek egy kicsit az ágyútöltelék kategóriába nálam...

Jövő héten break sajnos... : (

edit2:
1177
A múlt hetihez hasonlóan ez is vegyes érzelmeket váltott ki.
Örülök, hogy Usopp-nak végre volt egy pillanata, de ahhoz képest, hogy Elbaph az ő arcja, elég sokáig várt vele Oda.
Valamint remélem hogy azért ennél többet tartogat még neki Oda, mert ha ennyi volt, akkor ez csalódás.
Az óriások továbbra is ágyútöltelék szinten maradtak, amennyire veszélyesnek hitte elsőre mindenki, annyira lettek komolytalanok mostanra...
Chopper csinált valamit, amit majd gondolom később értünk meg, vagyis nem csak Haki és gyilkolás kell a visszaváltoztatáshoz.
Luffy, Loki és Nami jelenete remek volt, valamint a vége is kellően megágyazott az arc utolsó (?) összecsapásához.
#11
Manga / Re: OnePiece
2026-01-16, 15:19:27
1171
A 2026-os év első fejezete!
A flashback végre lezárult, végre kiderült hogy azért Imu se tudja felelőtlenül osztogatni a képességeit, ha valamelyik God Knight meghal, akkor az rá is kihatással van.
Loki persze megkapta a várt megváltást, de mindez semmit sem fog érni, ha Luffy-ék nem lesznek képesek legyőzni Imu-t és a démoni seregét.

Sajnos egy váratlan break jön megint, nehéz lesz kibírni...

1172
Eltelt a break, nem volt könnyű kibírni.
A maga a fejezet eléggé felejthető volt, összefoglalták hogy hogyan állunk, de kb. ennyi.
Jarul beszéde megható volt, de inkább a folytatásra vagyok kíváncsi!

edit:
1173
Haladtak a dolgok, különösen érdekes volt a Brook-Gunko jelenet.
Zoro hozta a szintet, egy egyszerű, de nagyszerű ötlettel megkavarta az állóvizet. : )
Sommers pedig megint a helyzet magaslatán van, nem egészen gondolja át a tettei következményeit...

edit2:
1174
Elég rövid fejezetnek érződött, valamint a fókusz leginkább a gyerekeken volt.
A vége pedig EPIC!  :whoah:
Break sajnos, szóval folytatás 2 hét múlva...
#12
Manga / Re: OnePiece
2025-12-19, 09:35:30
1169
Király fejezet volt, sejthető volt hogy Loki teljesen ártalmatlan a Harald-al történtek kapcsán.
Gaban és Shanks is jelen van, így akkor a Loki-Gaban-Shanks csapat tudja együttesen majd csak legyőzni a halhatatlan Harald-ot.
Ja és a Rocks-os color spread üt, kár hogy Gillstar lemaradt róla...

A flashback lezárása a 1170-esre zárul, de remélhetőleg még év vége előtt látni fogunk belőle spoiler-eket (vagy akár a teljes fejezetet is).  :smile:

edit:
Jump Festa 2025 információk tömören:
- A "The One Piece" anime remake jól halad, jövőre fogunk belőle többet látni
- Az élőszereplős sorozat több új trailer-rel jelentkezett, valamint Oda megerősítette, hogy az Arabasta arc a 3. évadban fog befejeződni
- 2026-ban jön az új anime movie, kíváncsi leszek hogy mit fog majd lefedni
- A manga tempója felgyorsul, Oda érzi magán hogy idősebb már, így tudja hogy mindent bele kell majd adnia, ha be szeretné fejezni a mangát...
Spoiler szempontjából annyi, hogy:
Az Elbaph arc a flashback után egy váratlan, nagy csattanóval zárul és úgy megyünk át a következő szigetre, ahol csak Roger és a csapata járt csak... most mindenki Laugh Tale-re gondolhat, de szerintem ez Lodestar szigete lesz.
Shanks és Luffy találkozása szinte biztos, valamint a lángsebhelyes férfi is megjelenik a színen.
Az utolsó pedig a legérdekesebb, mégpedig hogy kettő olyan karakter fog találkozni, akik eddig nem ismerték egymást, de a találkozásuk eredménye sorsdöntő lesz mindenki számára...

edit:2:
1170
2025. év utolsó fejezetét megkaptuk idő előtt, mondhatni karácsonyi ajándékként. : )
Jó fejezet volt, Ragnir aranyos volt, valamint végre kiderült, hogy micsoda Loki DF-je nagyjából.
A vége pedig... Harald utolsó erejével esélyt adott arra Lokinak, hogy megállítsa őt, ezáltal megmentve Elbaph-ot is.
Kíváncsian várom a 2026-ot, érdekes év lesz az OP szempontjából, az biztos!
Minden usteam forumozónak kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánok! : )
#13
Manga / Re: OnePiece
2025-11-21, 10:23:34
1166
Lezárult God Valley, valamint Rocks szerepe is.
Meglepő módon a végső döfést Garling vitte be, így már érthető hogy miért ő a "Champion".
Jók voltak a beszélgetések a fejezetben, különösen Sengoku és Garp volt érdekes.

Quote from: Squazee2005 on 2025-11-14, 19:25:04Jó kis flashback, az egyik legjobb,  mostmár kiváncsi vagyok Lokira. :)
God Valley pontosan olyan jó, mint amire számítottam.
God Valley szerintem is hozta a remélt szintet, de most már a maradék flashback Elbaph-ról szóljon.

edit:
1167
Remek fejezet volt, nagyon jó, hogy ennyit haladtunk előre az időben is.
Így szerintem könnyen elképzelhető, hogy akár a következő részben befejeződjön a flashback.
A Shanks-os részek pedig különösen tetszettek, elvégre a kedvenc karakteremről mindig öröm új dolgokat megtudni! : )
Jövő héten még nincs break, hála az égnek!  :whoah:

edit2:
1168
Eljutottunk végre Harald halálának napjáig, meglett a felvezetés, de a tényleges tragédia csak majd a következő fejezetben kerül bemutatásra.
Persze az már tragédia volt Harald, Hajrudin és Loki szempontjából, hogy Ida belehalt a mérgezésbe...
Harald pedig sajnos szinte mindent megtett azért, hogy Imu kezére adja magát, azt hitte, hogy az ő álma és a WG elképzelési ugyanazok lesznek majd.
Oda emellett nem tudta rendesen befejezni a fejezetet, ami miatt csak 15 oldalas lett és több helyen látszódnak a félig elkészült rajzok (mint anno a 1098-asnál).

Sajnos break jön, valamint az ünnepi menetrend miatt lényegében 2 fejezet lesz már az évben, vagyis 1170-sel zárjuk.
#14
Manga / Re: OnePiece
2025-11-07, 16:46:14
1165
Akciósdús fejezet, Demon Xebec vs Garp és Roger.
Jó volt, érdekes volt megtudni hogy az Advanced Supreme King Haki képes a sebzés semlegesítésére is.
Az utolsó team támadás pedig király volt.  :smile:
Break jövő héten, de várható volt.
#15
Anime / Re: One Piece
2025-11-03, 16:04:07
Egghead 1146-1148:
Jönnek a részek egymás után, de ami igazán fontos:
https://www.crunchyroll.com/news/latest/2025/10/28/one-piece-anime-new-broadcast-schedule-2026

Az Egghead arc 1155-ös résszel zárul majd szünetre megy az anime 2026. januárjától, egészen áprilisig.
Áprilistól Elbaph arc, de az anime új időszámításba lép, aminek következtében évente CSAK 26 rész fog mindig kijönni.
Az ok érthető: rengeteg break, a túlzásba vitt recap részek, a live action sorozat, a "The One Piece" remake, valamint a hosszabb időt igénylő munka a részek elkészítése kapcsán.

Hát nem tehetünk semmit, már várható volt ez a döntés egy ideje, reméljük hogy jobb pacing-el rendelkező részeket kapunk majd ennek eredményeképpen.
#16
Manga / Re: OnePiece
2025-10-10, 09:36:52
1162
A nem várt break után kaptunk egy EPIC fejezetet, messze jobb volt, mint a múltkori!  :whoah:
Sajnos azt viszont meg kell említenem, hogy Yamato cover story-ja eléggé unalmasan zárult, jó lett volna valami óvatos foreshadowing, hogy azért nem lesz minden oké Wano-ban... de hát ez van.
Pörögtek az események, persze a végén (ahogy számítani lehetett) Imu is megjelent, mondjuk azon meglepődtem hogy Saturn-ból kinőve csatlakozik a harchoz.
Az utolsó spread pedig OPIC, nem hittem volna, hogy egy oldalon fogom majd látni WB-t, Kaido-t és Xebec-et.  :zomg:

edit:
Sajnos Oda nem várt egészségügyi problémái miatt break van, hát elég rosszkor jött...  :frown:

edit2:
1163
Túléltük valahogyan a nem tervezett szünetet, de cserében egy igazán emlékezetes, valódi OPIC fejezetet kaptunk.
Több olyan oldallal, ami tényleg beleég majd a rajongók fejébe.  :smile:
A régi legendás alakok vs Imu, valamint a God Valley többi része is megy a maga útján.
Xebec sorsa sajnos várható volt, de kíváncsi vagyok, hogy miként zárul azért a történelem ezen fejezete pontosan.

Nem lesz break, így a jövő hét nagyon várós lesz!  :hopp:

edit3:
1164
Nagyon király, leginkább harcokra fókuszáló fejezet volt!
Rocks egy tragikus karakter, nagyon megkedveltem a flashback alatt.
Jövő héten jön a folytatás, vagyis Rocks bukása Roger és Garp által!  :whoah:
#17
Manga / Re: Berserk manga
2025-09-16, 17:53:22
Quote from: Cheesy on 2025-09-16, 14:59:31Köszönöm, hogy megosztottad a linket :tezsvir:

Ez a weebcentral marha jó, asszem a közeljövőben sokat fogok itt olvasgatni. A mangák eddig eléggé kimaradtak az életemből, de az avatárodnak hála az első amire rákerestem a Fist of the North Star lett és kb. 1 órája már ezt olvasom  ::)

Durva, hogy mennyire pontos Mad Max koppintás (vagy a MM a koppintás?), jobban szembe tűnik mint az anime esetében.
Szívesen.  :smile:

A magam mondján azért még megpróbálok tenni az usteam-ért.
#18
Anime / Re: One Piece
2025-09-14, 20:37:16
1123-1143
Az Egghead anime változata, a sok szünet és recap epizód ellenére, kellően izgalmas és élvezetes maradt.
Jövő héten végre valahára színre lép az összes Five Elder!  :whoah:

edit:
1144-1145
Fantasztikus részek voltak, a Gorosei megjelenése az anime-ben nem okozott csalódást!  :whoah:
Az animáció, a pacing és a zene mind hozta a kimagasló színvonalat.
Sajnos az anime csak október végén fog folytatódni újra egy break, valamint egy tervezetett recap rész miatt.  :frown:
#19
Manga / Re: Berserk manga
2025-09-12, 17:20:58
383
https://weebcentral.com/chapters/01K4WN3QHAHNCN9S3B663WV2Q6

Sohase láttam Guts-ot ennyire legyőzöttnek, tényleg úgy tűnik, hogy hajlandó az egész küzdelmét feladni...  :eek:
Reméljük, hogy a folytatásra nem kell olyan sokat várni, mint erre!
#20
Anime / Re: Jojo's Bizarre Adventure
2025-09-12, 17:18:31
Hát ezt is megéltük végre...  :whoah:
https://www.youtube.com/watch?v=wY2mP2vtkBw

Jojo Part 7: Steel Ball Run

edit: 2025.09.23-án Jojo nap volt, ami kapcsán beesett egy rendes teaser is:
https://www.youtube.com/watch?v=93QIhAbxmdc

Részemről rendben van, alig várom!   :hopp:
#21
Manga / Re: OnePiece
2025-09-05, 09:49:28
1159
OPIC fejezet, nem vitás, sok lore-ral megtömve!
Yamato cover story-ja hamarosan véget ér, nagyon érdekel, hogy mi fogja őt várni a fővárosban, de szerintem nem lesz olyan nyugis a vége a kis kalandjának, mint ahogy most tűnik...
Rocks karaktere kapott egy újabb réteget, Ochoku az áruló (ami nem túlzottan meglepő), valamint feltűnik Dragon és Teach is a fejezetben.
Garling pedig egy kellemesen gyűlölhető karakterré kezd válni, Oda-nak hála.  :P

Jövő héten nincs break, így alig várom a folytatást!  :hopp:

edit:
1160
Folytatódik a legendás God Valley bemutatása, nem lehet ok a panaszra.ű
Yamato cover story története is hamarosan véget ér, egyelőre nem látszik, hogy bármi baj lenne Wano-ban.
A többi God Knight bemutatását jelző oldal király volt, kíváncsi vagyok, hogy ki milyen formában vesz részt a flashback-ben és majd utána a jelenben.

Jövő héten break, de ez várható volt, lement a 3 fejezet egymás után.

edit2:
1161
Lement a break, egy élvezhető, de (legalábbis a korábbiakhoz képest) egy viszonylag "sima" fejezetet kaptunk.
Nem volt benne semmi egetrengető, de haladt a God Valley menete.
Én bevallom hogy jövő hétre várom a "nagy durranást", mind a flashback, mind Yamato cover story-ja kapcsán.

edit3:
Sajnos rossz hír, egy váratlan break miatt nem lesz a héten fejezet...  :frown:
Reméljük, hogy Oda jól van.
#22
Manga / Re: OnePiece
2025-08-29, 09:20:09
1158
Átvezető jellegű fejezet volt, jövő héten nagy valószínűséggel jön már a God Valley incidens.
A cover story-ban jót nevettem azon, hogy szegény Wano lakosok azt hitték Moria-ról, hogy a megmentőjük, csak azért mert harcolt Kaido-val.
Arról nem is beszélve, hogy japánul a "Gekko" írásjelei pont fordítottja a "Kozuki"-nak. Szép nyelvi poén megint, Oda.  ::)

A fejezet többi része önmagáért beszél.
Szerencsére nincs break, valamint a nyár végével remélhetőleg visszaállunk megint egy normálisabb pacing-re, kevesebb break-el.
#23
Manga / Re: OnePiece
2025-07-17, 22:17:01
1155
OPIC fejezet volt, nem vitás!  :whoah:
Xebec jól kitalált karakter, valamint kellő erővel is alá tudja támasztani az elképzeléseit.
A "Proto-Rocks" banda is klassz, valamint érdekes toborzási mód az, hogy Xebec lényegében mindenkit Davy Fight-ok segítségével nyert el, a különböző ellenséges bandákat kihívva.
Ja és Harald se kispályás, ha harcról van szó, de Xebec "kardstílusa" is eléggé rendhagyó.

Az pedig, hogy "beugrott" Imu-hoz, csak hogy beszóljon neki, az azért nem semmi.  :P
Persze az ígéretét végül nem ő fogja beváltani, hanem nagy valószínűséggel a fia, Teach (ha tippelnem kellene).

A break rosszkor jött most, valamint augusztusban alapból van egy Obon is, így szeptemberig max. 3 fejezetet fogunk majd csak kapni sajnos...  :frown:

edit:
1156
Király fejezet volt, haladtunk tovább a legendák vonalán, Harald és a Rocks mellett kaptunk egy kis "sidequest"-et, ahol láthattuk Roger-t, Garp-ot és a Kuja kalózokat is.
Viszont be kell vallanom, hogy a Roger-es/Kuja-s rész már egy kicsit túl nagy kilengés szerintem, hiszen elvégre Harald flashback-je ez és a fókusz a fejezetben eléggé minimális volt az ő tekintetében.
Lore szempontjából egyébként nem lehet panasz, izgalmas látni a Rocks kalózokat, most már tényleg ismerjük az összes fontosabb tagot.
Reméljük, hogy a lényeg a következő fejezetben inkább már Harald-on lesz újra, a Rocks történetét pedig majd más formában látjuk majd tovább elmesélni, köztük a legendás God Valley-vel.

Valahogy kibírtuk a break-et, de jön az Obon, így a folytatás csak 2 hét múlva.

edit2:
1157
Folytatódott a Rocks flashback 2 hét után.  :P
Király volt látni a bandát akció közben és még egy kicsit belelátni abba, hogy milyen idők voltak Roger előtt.
És amennyire bírom a Rocks bandát, sajnos ez a fejezet is túlzottan eltolódik az ő irányukba, az Elbaph/Harald/Loki történet helyett.
Reméljük, hogy jövő héttől azért visszatér a fókusz Harald-ra, mert ez az ő flashback-je elvileg.  ^^"

De azért nem menjünk el amellett, hogy benne volt Katakuri is a fejezetben, ahogy éppen Big Mom vállán pózol.  :D

Sajnos megint break, de nem most Jump, hanem Oda saját break-je, amit ugye mindig külön kell kezelni...
#24
Manga / Re: OnePiece
2025-07-10, 20:41:09
1154
A fejezet nagyon jó volt, volt info és érdekesség benne bőven!
Kezdjük a legfontosabbal:
Sokat kellett várni rá, de a fejezet végén végre megjelent teljes valójában Rocks D. Xebec!  :whoah:
A design nekem bejön, valamint érdekes volt látni, hogy a csapatának az első tagjai Newgate, Shiki és Stussy voltak.
Sokan, köztük én is, sejtettük már régóta, hogy valószínűleg Teach apja is egyben, de ezzel a mostanival már bizonyossá vált a dolog.

Yamato story-ja is halad, kíváncsi vagyok hogy a titokzatos emlékhely meglátogatása milyen jelentőséggel bír majd.

Jövő héten cover és color spread!  :hopp:
#25
Végre beesett a régóta várt, legalábbis nálam, Fist of the North Star remake PV trailer-e!
https://www.youtube.com/watch?v=lE9K6Hppfo8

Sajnos nagyrészt CGI lesz, ami nem igazán méltó szerintem ehhez a legendás anime-hoz, főleg hogy a 40th anniversary alkalmából készült, így vannak fenntartásaim...
Viszont egy HATALMAS plusz pont a készítőknek, ugyanis FANTASZTIKUS új Kenshiro hangot sikerült találniuk!  :whoah:
Ha rendben lesz a többi favorit karalterem hangja is, valamint a zene is hozza a feeling-et, akkor mindenképpen megnézem a sorozatot a CGI ellenére is.

edit:
Új trailer a szinkronhangokról
https://www.youtube.com/watch?v=xKqbOP7lfQ8
Nem rossz, de majd kiderül, hogy a rendes sorozatban miként teljesítenek majd.
#26
Manga / Re: Berserk manga
2025-06-30, 17:24:33
Quote from: kada on 2025-06-30, 16:56:00
Quote from: blackronin on 2025-06-29, 20:00:29mondhatni átvezető jellegű "sétálós" fejezetet kaptunk.
::)

Utolsó próbatétel?

Kétlem.
Egy kis pontosítás:
Utolsó olyan mentális próbatétel, ami Guts-ot ráviszi a végső útra, vagyis a Falconia-ba való utazáshoz, valamint a Griffith-el való találkozáshoz.

Quote from: kada on 2025-06-30, 16:56:00Narratívában fura lenne rögtön az ellenfél vezérét levadászni amikor egy rakat szolgálója lett bemutatva és megnevezve, vannak még akik csatlakozhatnának mint segítők, és biztos lehetne valamit csinálni azzal a karddal hogy jobban vágja az apostolokat pl egy valahol elhagyott és elfelejtett Behelitet beleszerelve, vagy más poweruppal segíteni...
A karddal kapcsolatban már tisztázva volt, hogy a Berserker Armor és a sok kiontott Apostol vér mind alaposan felerősítette. A kovácsmester is megcsinálta (ki tudja melyik fejezetben volt, sok-sok évvel ezelőtt, de a konkrét történetben nem olyan régen) az utolsó teljeskörú élezést és karbantartást, tehát a kard elvileg "ki kellene hogy húzza" a történet végéig... :)

A Guts behelit-jével kapcsolatban sokan találgatnak, hogy mi szerepe lesz még a történetben, de az biztos, hogy ha power-up-ot is ad, akkor az inkább gondot fog jelenteni a végső küzdelmekben, mint előnyt. Elvégre Guts-nak, az embernek, kellene legyőznie Griffith-et a démont, a természetfelettit.
Ha Guts kvázi Apostollá kellene válnia, hogy győzhessen, akkor lényegében vesztett is...
#27
Manga / Re: Berserk manga
2025-06-29, 20:00:29
382
Tényleg kijött az új fejezet előző után 2 héttel, ami kellemes meglepetés volt.
Ezt leszámítva egy elég egyszerű, mondhatni átvezető jellegű "sétálós" fejezetet kaptunk.
Aminek látom az értelmét, de sajnos az nem valami jó, hogy most viszont nincs jelezve hogy mikor folytatódik a történet...
Így a folytatás szerintem valamikor ősszel vagy télen várható.  :frown:

Összességében a kripta lesz szerintem Guts utolsó "próbatétele" mielőtt találkozna Griffith-tel.
Helyre kell magában raknia a dolgokat, különben semmi esélye sincs Griffith és a misztikus Falconia királyság ellen.
#28
Manga / Re: OnePiece
2025-06-22, 18:55:21
Quote from: Squazee2005 on 2025-06-22, 12:35:56Bevallom, az első fejezetek után elég kétkedő voltam, de iszonyatosan jó ez az arc, s végre flashbackhez is elértünk. Tetszik a dráma, akomédia, minden, de tényleg.
Azt sajnálom, hogy Jinbei csak úgy félre van dobva Usopp,Nami kettőssel.
Viszont minden más zseniális.
Örülök, hogy rajtam kívül azért még más is ír be...  :P
Ugyanis nekem is bejön nagyon az Elbaph arc, hétről hétre alig várom a fejezeteket!

1152
Király fejezet volt, remek interakciókkal a karakterek között, valamint a várva várt Harald flashback is elindult, kíváncsi vagyok hogy mennyire látunk majd be a világ dolgaiba (régebbi Fleet Admiral, Admiral-ok, stb. karakterek és esetlegesen más híres kalózok bemutatása, akik meghatározták a kort), mielőtt Roger előtérbe került volna!

edit:
1153
Kicsit visszafogottabb lett a flashback folytatása, mint ahogy vártam és nagyobbakat ugrottunk az időben is.
Ennek ellenére élvezetes volt, a fiatal Harald utazásai jópofák. : )
A break-re viszont csak jövő heti fejezet után számítottam, valamiért előrébb hozta Oda a dolgot...
#29
Manga / Re: OnePiece
2025-05-23, 09:11:29
1149
A break utáni fejezet elég ütős volt!
Gaban hozta az elvárásokat, sajnos várható volt hogy Colon miatt meg lesz kötve a keze...
De a fejezetben fénypontja egyértelműen Gunko volt és Imu megjelenése.
Felgyorsultak az események a világban nagyon!  :whoah:

edit:
1150
Fantasztikus fejezet volt, Imu képességei nem vehetők félvállról!
Yamato cover story-ja is jól halad, kíváncsi vagyok hogy hova fog kilyukadni, így hogy az eredeti cél teljesült.
Csak egy dolog zavart a fejezetben, amit szerintem egy kicsit benézett Oda:
Brogy kapott egy király démonfejszét az átváltozás után, míg a többi óriás csak sima vasvillát...
Dorry fegyvere is lényegében ugyanolyan, csak az egyik villa helyett Oda rárakott egy kardot, ami egy elég uncsi húzás volt.
Jó lett volna látni több démoni fegyvert az óriások kezében.

edit2:
1151
Az előző hét nagyon erős volt, így egy kicsit sajnáltam hogy a mostani fejezet csak simán átlagos volt.
Nem volt rossz, de semmi rendkívüli.
Killingham emberi arca egész komoly, a vicces sárkányképéhez képest. : )
Sajnos megint break, ahogy várható volt, de annyira érdekel a folytatás, hogy most nehezebb lesz kivárni...
#30
Manga / Re: OnePiece
2025-04-18, 14:55:56
Több mint 2 hét Japán után újra jöhet a szokásos menetrend...

1145-1146
Jó fejezetek voltak, most már teljes gőzzel beindultak a harcok.  :smile:

Most egyelőre csak ennyi, mert az út után fáradt az ember és a sok OP cucc nem fogja magát szétválogatni...  :P

edit:
1147
Átvezető fejezet volt, de a jobbik fajtából.
Sikerült nagyjából felvázolni, hogy ki hol van és mi a célja a God's Knights bandának.
Jövő héten nincs break, így haladunk tovább.  :smile:

edit2:
1148
Kicsit lassú volt a fejezet nekem, de lényeges dolgok történtek benne mindenképpen.
Gaban támadásának magyarázatára eléggé kíváncsi vagyok, mit csinált másképp mint a többiek.
Valamint hiába volt Jump break múlt héten, most sajnos Oda saját break-je jön... : (