Genshiken - Egyesület a Modern Vizuális Kultúra Tanulmányozásáért

Started by Kraivan, 2007-10-25, 10:15:44

Previous topic - Next topic

Kraivan

Ismertetőnek:
http://animeaddicts.hu/animecontent.php?id.403

Gondoltam ideje témát nyitni ennek, elvégre mégis egy olyan animeről van szó, mely magáról a kultúráról szól.

Az első szériában megismerjük a "számunkra" ismerős világot, a rajongások okát, és ismert offenzívákkal is találkozunk mellyel ostromolják eme kultúra kedvelőit. (Madarame hárításai észbontóak  :lul:)

Az OVA-ban két új tagot ismerünk meg. [spoiler](igazából csak egyet)[/spoiler]

És a Dattebayo csütörtökönként már a második széria új részeit adja ki, ami ott folytatódik, ahol az OVA véget ér, vagyis lehetőséget kapnak hogy a Comi-Fes -en előálljanak egy mangával, ami egy doujinshi füzet lesz. Az eddigi két rész alapján (a harmadik e percben csorog) egy mangafüzet elkészítéseinek bonyolultsága, nehézségei, és a csapatszellemet megpróbáltató ismerős összetűzéseket láthatjuk.


A rajz jó, a 2. széria OST-ját már alig várom, a poénok fergetegesek, és lévén arról szól, amit többek közt ez a fórum is képvisel, erősen ajánlott alkotás mindenki számára.



chilip

már szemezek az első seasonnal egy ideje, dattebayo meg csak rátett a tűzre egy lapáttal, mikor elkezdte kiadni a 2.-at, no majd őszi szünetbe végignézem  :szemuveges:

hargharg

1. szezont mar regen lattam, de emlekszem, hogy vicces volt, es sztorit is raktak bele valamennyit. OVA meg ugyancsak kotelezo.

mostani s02e03 meg ROTFL, LOL, KOUSAKA, LOLROTFL, muha, muhaha. ^_^

ui: merthogy en is nezem.
rofl

Kraivan

Hát ez nagy volt! XD
A meglepetés ütött, és a végén a "És a mai bevétel a buli után..."

Kicsit hiányolom Haraguchiújramegjelenését a végén, de pár részen belül úgyis kikészít majd mindenkit.
Jó sorozat lesz ez.
Annyi bajom van vele h elkövettem azt a fatális hibát h már nézem, ergo: mikor lesz jövő hét csütörtök! :bruhuhu:
:D

minuszmiki

No, én is up-to-date lettem. Teljesen jó ez a második széria is, jobban néz ki az OVÁ-knál, jók a poénok is, hozza a megszokott hangulatot. Jöhet a következő. :)

SaiyaGin

Tegnap megnéztem a 2., ma a 3. részt, én is beállok a folytatást kedvelők sorába.  :jee: Kousaka elég durva volt. :lul:
Az opening pedig  :Kiraly:

Kraivan

A mai rész... ööö  :redface:
Hát erről nem illik beszélgetni. 
egyszerűen csak :cool: a mai.

Bár ennek a vonalnak már épp ideje volt.
Ráadásul ahogy...

minuszmiki

Ja, jó volt, elég frankón megcsinálták. És tényleg ideje volt már. :D
[spoiler]Már csak Sasaharát kell összehozni Ogiuéval és kész is. :)[/spoiler]

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kraivan

5. rész


Azért ezt a részt kihagytam volna az életemből.  :_piszka: :lol:

Sasaharát tényleg össze kéne hozni, de azért mégse így.  :hopp:

Cobra

A 4. rész után szerintem semmi nem lepheti már meg az embert, de majd meglátjuk (ha lesz normális sub) :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

minuszmiki

Quote from: Kraivan on 2007-11-09, 11:12:42
5. rész
Azért ezt a részt kihagytam volna az életemből.  :_piszka: :lol:
Sasaharát tényleg össze kéne hozni, de azért mégse így.  :hopp:
Hubazz, ez tényleg meredek volt

Cobra

Ogiue hentai  :comp:
Remélem nem lesznek olyan álmaim ma éjjel, mint Ogiue-nek az 5. részben  :bruhuhu:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

Hmmm 5.rész... Csak tekerve tudtam megnézni, az első jeleneten még nevettem de aztán, hogyis mondjam már "kicsit" sok volt :) Ettől függetlenül nem veszített semmit az értékéből az anime :D Még mindig nagyon imádom :)

kelvor

Megnéztem ma az első évadot meg az ovákat, tényleg elég jó...jöhet az s2.  :smile:

Szerk.:
Eddig nem rossz az s2, de az 5. rész...tényleg nagyon meredek volt. Ogiue nem egyszerű karakter, de nagyon bírom.  :smile: Ahogy elnéztem az előzetest, megint központi figura lesz.

SaiyaGin

A 3. rész után egy kis szünetet tartottam a sorozattal, hogy egymás után több részt nézhessek meg, ha akarnám.
Tegnap nem akartam tanulni volt egy kis szabadidőm, és megnéztem a 4. részt.
Idén nem röhögtem ennyit animén.  :lazza:
Viszont az 5. rész előzetesét látva úgy döntöttem, hogy a következő részt majd máskor nézem meg.  :D

Kraivan

Most bennem van a hiba, a fordítás rossz vagy mintha valóban romlott volna a színvonal?

Attóla  résztől h Ogiue elment a comifestre (beleértve azta részt is) mintha semmi történet, poén nem lenne. Mintha az egész sorozat ?"erőltetett"? lenne.

A 8. részben is mi volt? Egyszerűen eltűnik a szereplőgárda fele és kaptunk egy valami gyenge poénos dolgot ami közel sem éri el az első széria színvonalát.

Remélem csak bennem van a hiba, és én nem tudom értékelni a női ruhaneműk szaglászásának, a hentai karaktercosplaykedést (Ogiue) és  a férfi cosplaykedés egy elvetemült változát. (najó az télleg elég jó volt)  :muhahah:


hargharg

nekem nem tunt fel, hogy romlott volna a szinvonal. na nem, mintha az en igenyeim o*an magasak lennenek, en foleg a sztori miatt nezem a legtobb animet, amit nezek, ha eszvesztoen nevetni akarok, akkor Monty Pythont veszek elo vagy valami mar bevalt nevettetos dolgot. : )
na persze nem problema, ha lehet nevetni valamin, dehat kerem.

amugy pedig turelem, turelem, ha 40 resz filler lemegy, vagy ha eccercsak fogjak magukat es se szo se beszed - tkp. akar beszeddel is - felbehagyjak, lehet panaszkodni. ^_^
a szereplogarda fele meg azert tunt el, mert az elozo reszben mintha vmi "gradualasrol" lett volna szo, ergo eppen nem ernek ra egyeb teendoik miatt. de mar nem emlekszem pontosan, lecc ne kovezzen meg senki, ha tevedek. ^_^
rofl

ultimecia

Szerintem sem romlott a színvonal sőt...
Elvégre egy kis otaku csoport mindennapjairól szól az egész. Teljesen korrekt hogy ha vége a sulinak, eljön az ideje és munkába kell állnod.
De én azért nem siratnám még az elment szereplőket. Lessz itt még egysmás.
Meg nem értem mi ez a fújjogás. Bezzeg a csáposrapera meg a pedocuccokra nem fujjog senki  (Bár az még nem volt annyira téma, de még van hátra pár rész  :ejnye:)
A legutóbbi rész vége pedig eszméletlen  :lol: volt.

minuszmiki

ep 9. - Kicsit komolyabbra vette a figurát, de azért volt benne egy-két jó lol. Nem kellett most sem csalódnom.

Lokids

Quote from: minuszmiki on 2007-12-07, 00:37:39
ep 9. - Kicsit komolyabbra vette a figurát, de azért volt benne egy-két jó lol. Nem kellett most sem csalódnom.

Jaja. "Dugunk mint a nyulak" :D :D
De nagyon le fogják zárni ezt a végén.
De ez az öszes párt hozzuk össze nem valami jóirány. Valahogy olyan mintha lealacsonyítaná a sorozatot.

minuszmiki

Quote from: Lokids on 2007-12-07, 00:45:41
Quote from: minuszmiki on 2007-12-07, 00:37:39
ep 9. - Kicsit komolyabbra vette a figurát, de azért volt benne egy-két jó lol. Nem kellett most sem csalódnom.
De nagyon le fogják zárni ezt a végén.
De ez az öszes párt hozzuk össze nem valami jóirány. Valahogy olyan mintha lealacsonyítaná a sorozatot.
Engem nem zavarna, ha öszehoznák a párokat. Mondjuk Madaramének nem tudok elképzelni párt. :D Viszont a previewból nem egészen az jött le, hogy teljesen le fogják zárni...

ultimecia

Én nem vártam tovább a sudo-ig így leszedtem a DB féle verziót.
Jó kis rész volt. Bár a legjobban az előzetes tetszett. Valószínűleg írtó jó részre számíthatunk a következőben.
Ha már a párok összehozásánál tartunk lehet, hogy a szemüvegest srácot. (akinek most nem jut eszembe a neve. az összes szereplőt tudom csak őt felejtem el mindíg :smile: ) összehozzák az usa-ból jött otakuval :D

ultimecia

Ep 10: Az eddigi legviccesebb legwinebb rész.
2 újj karater.
[spoiler]delicous loli modellezőfreak + devileye + animeidézőszöveges (erre van megfelelőbb kifejezés? :smile:)
((hmm, jobban megnézve nem is akart összerakni bármit is, viszont mindent kibontott és összekevert  :redface: ))
és a
nyomúlós + bombázó + buttlerlover
kiválló  páros :D[/spoiler]

De a rész legnagyobb tanúlsága: Jó ha az ember beszál idegen nyelveket. Vagy legalább megérti azokat valamilyen szinten!
Mindenesetre ebben a részben több volt az angol szöveg mint a japán.
a többit nem lőném le, nézzétek :smile:

minuszmiki

Quote from: ultimecia on 2007-12-13, 19:49:08
[spoiler]delicous loli modellezőfreak + devileye + animeidézőszöveges (erre van megfelelőbb kifejezés? :)
[/spoiler]
Weaboo? ;)
Egyébként tényleg elég jó volt.

Kraivan

Ebbena  részben mintha a rajz is sokkal jobb lett volna mint azelőzőekben. Mintha az első széria rajzolása tért volna vissza, bár egy-két deformed még volt.

Amúgy nagyon jót tett a lelkemnek így munka után. A jövő heti részt nehéz lesz kivárni.
Mondjuk Sue után lehet be kellene pótolnom azokat a sorozatokat amiből idézett, mert így nem ütött akkorát a poén.

Alig várom mi lesz ebből...  :hopp:

[spoiler]És nemutolsósorban h miféle füzet lesz kiadva milyen tartalommal.
Bár a sejtésem az h Magát rajzolta meg amint Együtt vannak. A "hogy megmutassam a világnak kínos gondolataimat" flashback után elég gyanús. De az előzetesbe belenézve mivel Sasahara szemszögéből látjuk ezt a vonalat, nem fogjuk megtudni... Vagy mégis? Váááá jövő hét csütörtöki részt ide de azonnal!!!  :__devil:[/spoiler]

hargharg

na ez is egy i*en "kerem haladjanak tovabb, nincs itt semmi latnivalo" jellegu resz volt... : D
es mivel mostanaban nincsen House, M.D., ezert itt mondom: johet a kovetkezo! : DD
rofl

Xzone

Uhh, egy pár napja elkezdem nézni ezt a sorozatot. Majd írok róla beszámolót, de most így a második évad ötödik része után muszáj vagyok ide benyögni valamit: ouch. A Genshiken tagok mint boy's love karakterek? Wow... Erre azért nem számítottam. Feszengtem is rendesen a székben miközben néztem, nem kicsit volt durva. A Sasahara-Madarame szexjelenettől szerintem rémálmaim lesznek.

Mindenesetre elismerésre méltó, hogy a készítők ennyire más stílusban is tudnak alkotni. A rajzolás, a zene, a karakterek hangjai, az egész atmoszféra... nagyon jól megy nekik ez az "anime az animében" dolog.

ultimecia

ep 11.
NOOOO It is censored!!! :morci: :comp:

edit: Meg azon gondolkodtam hogy az a 3 lány, akiket már epizódok óta láthatunk, vajon csatlakoznak-e a klubbhoz :smile:

Kraivan

Quote from: ultimecia on 2007-12-20, 11:42:41
ep 11.
NOOOO It is censored!!! :morci: :comp:
:lol:

De azért kaptunk egy kis ízelítőt a képről.

Amikor Angela kifejti kedvenc jelenetét:
Ohno: Öööö... erőteljesen dícséri a füzeteted.  :hopp:

És végre! Sue-tól végre egy olyan benyögés amit ismertem is. [spoiler]Lucky Star[/spoiler]