Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

blackronin

#2670
One Piece 1044-1061
Egy rövid update csak:
Az anime halad szépen és lassan, néha sajnos inkább lassan, legnagyobb bajom jelenleg a pacing.
Feleslegesen elnyújtott részek több alkalommal is, valamint a recap epizódok erőltetése (pl. jövő héten recap rész Zoro vs King harcáról, amit alig 3-4 hete láttunk...  ^^" )
Az animáció nem rossz, sőt néhány helyen kiemelkedő, de kicsit fel kellene pörgetni az anime stábnak a pacing-et, mert így elég szenvedős lesz a Wano maradék része.

edit:
1062-1066
Kicsit elnyújtották a dolgokat, valamint recap is volt, de azért a Big Mom elleni harc királyul volt megcsinálva.

edit2:
Közben kijött az OP live action trailer is (éppen nyaralni voltam, ezért nem írtam ide), ami egészen bíztató, de majd meglátjuk, hogy mit tudnak kihozni 8 részből, mennyire lesz meg az OP feeling...

Squazee2005

A live actiont megpróbálom úgy kezelni, mint egy főhajtást az OP előtt és nem, mint valami OP-s dolgot, különben nagyot csalódnék.
Az anime nagyon jól néz ki, néha fura a stílus, de csúcsra járatják az animációt, annyi szent.

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2023-07-21, 10:40:33A live actiont megpróbálom úgy kezelni, mint egy főhajtást az OP előtt és nem, mint valami OP-s dolgot, különben nagyot csalódnék.
Az én szememben is inkább főhajtás, de az eddigi tapasztalatok alapján egy elég tisztességes.  :smile:

Most jött ki egyébként az új, vagyis inkább a hivatalos, trailer, ami elég sokat mutat.
https://www.youtube.com/watch?v=Ades3pQbeh8
És amit láttam az elég komoly bizakodásra ad okot a részemről.  :jee:

Squazee2005

Az előző trailernél sokkal jobb. Tetszik Roger és Garp. Arlong a fogpiszkálós :D Rajta nagyot röhögtem.
Meglátjuk, mi lesz, de mindenképp nézni fogom.

chilip

azt kívánom bárcsak 1 dolgot megváltoztattak volna az animéhez/mangához képest: a támadások bekiabálása nagyon nem fekszik nekem élő szereplős közegben. Amúgy jó sok minden ott van, Arlong Park végéig. Nem csak 8 részes lesz?

blackronin

#2675
1067-1072
Kicsit húzták a dolgokat megint, de végre itt van a Gear 5.
A 1071-es résznél sajnos beigazolódott az a félelmem, hogy a Disney vendéganimátorok túl fogják tolni az effekteket és az animációt... így az szerintem kevésbé lett élvezetes, mint a mostani, 1072-es rész.
Ennek ellenére a Gear 5 jobban bejön az anime-ben, mint a mangában, ami azért nem rossz dolog. :)

edit:
Közben gondoltam, hogy megemlítem hogy kijött a Live-Action sorozat is, amiből mondjuk csak egy részt láttam, de az NAGYON kellemes csalódás volt. : )
Tudom, hogy bizonyos dolgokat a későbbi részekben átalakítanak/lerövidítenek, de akkor is egyelőre bíztató, amit megtapasztaltam.

1073-1074
Összességében nem voltak rossz részek, de az eredeti mangához hasonlóan túlzottan el vannak nyújtva a dolgok, amivel az anime sem tud mit csinálni.
Az animáció remek, főleg a Kaido vs Luffy alatt, de ha valami lassú, akkor lassú...
A lényeg az, hogy haladunk azért.

1075-1078
Nem nagyon tudok ezekhez a részekhez hozzáfűzni.
Le akarom tudni a Wano-t, mert anno a mangában ez az utolsó fejezet számomra nagyon fárasztó és elnyújtott volt.
Sajnos az anime se tudott ezen sokat javítani, ráadásul a rengeteg recap rész is sokat ront az élményen.

blackronin

#2676
1079-1085
A Wano arc végre befejeződött, 4 év után.
Összességében kb. ugyanazt a színvonalat képviseli mint anno a mangában:
Túl hosszú lett az arc, amelyet egy szörnyen elnyújtott, rosszul felépített és gyenge lezárással tudott le Oda.
A harcok többsége jó volt, amelyet az anime még jobbá tudott tenni... de a pozitív dolgok sajnos fokozatosan elfelejtődtek a sok recap és időhúzásnak hála, így lényegében inkább vártam hogy már véget érjen az egész.
A Yamato-s dolog továbbra is röhejes maradt.
Nálam egy erős 7/10-es az ítélet.

Jövő héttől Egghead, ami egy remek arc, de remélem az anime nem cseszi el az egészer a rossz pacing-el majd...

edit:
Közben lezajlott 12.16-17-én a Jump Festa 2024 is, amivel kapcsolatban az alábbi OP hírek voltak:
- 2024. januárjában jön a Monsters feldolgozás, de erről már korábban is tudtunk.
- 25 éves lesz anime jövőre, amit úgy "ünnepelünk" meg, hogy a Wit Studió és a Netlflix közösen megcsinálja az OP remake-et, ami jobban igazodik a mai minőségi elvárásokhoz.
Igen, az elejétől kezdve jön újra az OP (persze közben fut a rendes anime is), nem a Toei, hanem egy másik animációs stúdió által.
Magam részéről egyáltalán nem örülök a hírnek, két egyszerű okból kifolyólag:
1. Az OP anime úgy jó, ahogy van, így a régebbi részek is.
2. Ha valaki újabb köntösben akarja látni a régebbi arc-okat, annak ott voltak a "Episode of..." féle specialok.
Érdekes módon az nem hatott meg nagyon senkit, erre jön ez a hír...  :wtf:
Én jobban örültem volna egy újabb Movie-nak vagy akár annak, hogy a cover story történeteket megcsinálják végre anime-ben.
Erre jött ez. Nehezen értem, de valószínűleg nem is fogom követni a projektet, mert nem látom az értelmét.

blackronin

#2677
1086-1089
Először is BUÉK mindenkinek, részemről ez az első 2024-es poszt.
Az Egghead elrajtolt már 2023. végén, de igazán a mai, 1089-es résszel éreztem igazán hogy új arc-ba léptünk.
Az új Opening OPIC, régen tetszett ennyire egy opening.  :smile:
Mondjuk nem csoda, hiszen Hiroshi Kitadani megint hozta azt a felejthetetlen OP hangulatot, amit mindig is szerettünk.  :whoah:
Az art style pedig telitalálat lett!
Csak így tovább, menjen Egghead ezerrel!

edit:
1090-1091
Egghead megy a maga útján, a manga is jó volt, az anime se okozott csalódást.  :smile:

edit2:
Monsters anime
Közben kijött a várva várt Monsters feldolgozás is, ami Ryuma fiatalkorát mutatja be és a legnagyobb tettét, ami okán híressé vált.
Nekem ez is nagyon tetszett, a vége pedig jópofa volt, ahogy átkötötték az eseményeket a Zoro vs Ryuma párbajhoz.