Main Menu

Code Geass /Spoiler!/

Started by nephotep, 2007-02-07, 04:04:18

Previous topic - Next topic

chilip

biztos nem :) miért csinálnának?

ogre

hogy vegyél egy special ed dvd-t abban a reményben, h rendes vége lesz a sztorinak pl ;)

Rounin

Jó volt ez. Nekem legalábbis tetszett. Mondjuk az eleje ritka szarul van összerakva, de mindegy.

Fújolóknak kicsit másként: a legkevésbé szar befejezés, amit ki lehetett hozni. Now shut up and sing the song. ^^

Darkstar

THIS
WAS
SOME
SERIOUS
SHIT

Fail & AIDS, now gimme a movie about world domination.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

minuszmiki

#1084
Quote from: Rounin on 2008-09-29, 00:55:08
Jó volt ez. Nekem legalábbis tetszett. Mondjuk az eleje ritka szarul van összerakva, de mindegy.

Fújolóknak kicsit másként: a legkevésbé szar befejezés, amit ki lehetett hozni. Now shut up and sing the song. ^^
Ezzel így teljesen egyetértek. Más kérdés, hogy az első szériára alapozva sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle.

edit: typo

Rounin

Lehetett volna, ha az a volna ott nem lett volna, mert akkor a kiskacsa is krokodil lett volna.

minuszmiki

Nyilván ezen nem lehet segíteni, meg nyavalyogni is kár, de nagyobb lehetőség volt benne.

Rounin

Az emberi fajban is. ^^

Xzone

Quote from: Rounin on 2008-09-29, 00:55:08
Jó volt ez. Nekem legalábbis tetszett. Mondjuk az eleje ritka szarul van összerakva, de mindegy.

Fújolóknak kicsit másként: a legkevésbé szar befejezés, amit ki lehetett hozni. Now shut up and sing the song. ^^

+1

ogre

az igaz, h amit eddig Lulu csinált, mely szerint ő Zero/Emperorként visselkedett, és nem feltétlenül úgy, mint önmaga, és ezt igazán szépen végig is vitte
[spoiler]de ha már több millió ember előtt leszúratja magát, akkor haljon is meg jól.
amit vártam, azt tulképp már az előző részben meghiúsították, mert nem közvetítette a Schneizeles beszélgetést, így az idióta bk nem jött rá, h mekkora nagy hülye, stb. de ezt egy nagyobb cél érdekében úgy tűnik, el is vetették az alkotók[/spoiler]

Xzone

#1090
Quote from: White SeeD on 2008-09-28, 15:26:46
[spoiler=DN és Kirafanok nehogy elolvassák!!!!    últradúrva spoiler CG end fejtegetés]

Lelouch is still alive. He has Charles' Code which he received when the man choked him. The Code activates first when you die, which happened. And before you say can't have Code and a Geass at the same time, the Code wasn't the one C.C. had, meaning that Lelouch was the first one to achieve Code Geass. He's now travelling the country-side with C.C., living as immortals.

That's the only reason for C.C. to be suddenly so happy again. Also, before you say that C.C. was just talking to the dead like with Marianne, that's not true. She could only talk to her because of the nature of her Geass which allowed her to implant herself into the "hearts" of others. That's how she was able to talk with Marianne. Lelouch's Geass was entirely different, meaning that she could only have spoken to him if he was there.

Also, the screenie of the cart driver who is masking his features competely supports this.

What further supports this is that Nunnally got Lelouch's memories when she touched her, just like Lelouch did when he touched C.C. back in Narita. The only way this could have happened is his Code activating. This pretty much confirms that he has the Code and is alive.

C.C.'s words in the end translated: "Geass is the power of kings, it will isolate you... well, I guess thats a little wrong... eh, Lelouch"


IN ADDITION

CODE GEASS R2=LELOUCH
R2 IS LELOUCH'S IMMORTAL "CODENAME," CODE GEASS REFERS TO THE POWERS HE HAS...CODE+GEASS=CODE GEASS



[/spoiler]

Én is valahogy így gondoltam (kivéve a cím elemzést)

Ez annyira tökéletes, hogy biztos ez a hivatalos végkifejlet, amit az írók kigondoltak. (És ezt az összefoglalást meg csak valami L kaliberű ember hozhatta össze (az R2-s dolgot először nem értettem, aztán fogmosás közben csaptam a homlokomra) :D)

Dreamcleaver

Tetszett a vége. Kivéve, hogy Oghi nem halt meg. Most komolyan minek hagyták életben? Aaaaah...
Suzaku meg így jó helyre került imho.
Amúgy Karen-nek leesett az egész átverés? Sírt mikor kimondta, hogy ő Zero, meg a végén mosolyogva nézte Lelouche képét etc...

Ez a Code Geass fejtegetés meg érdekes. Talán majd 1-2 részes specialban felfedik, hogy mi is lett pontosan Lelouche-sel.
Amúgy a záró szavai is érdekesek voltak:
"elpusztítani világokat...teremteni világokat"
Lehet ez is arra utal, hogy valahogy életben maradt. Fene tudja.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

White SeeD

[spoiler=true end]

[/spoiler]
:smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Alkyra

Quote from: White SeeD on 2008-09-29, 14:03:36
[spoiler=true end]

[/spoiler]
:smile:

Én is kábé erre számítok/reménykedem. Főleg, hogy CC a végén mondja, hogy a Geass magányossá tesz az nem is igaz ezekszerint.
Nem tudom, hogy mi nem tettszik nektek benne. Jó vége volt.

9/10 (a vége felé túl sok értelmetlen csavar s resurrect volt)

LuckyDingo

Érdekes lett a vége és ami azt illeti nekem így is tetszett. Le lett zárva rendesen minden,  az igaz, hogy a végére várt masszív vértenger elmaradt, de sztem nem volt itt semmi gond. Az utóbbi idők egyik legjobb animéje volt inkább az első évad, aztán ez is.

CC. ruhája a végén eddig tán a legjobb, ami rajtavolt az egész sorozatban ;) Igazi cosplay alapanyag.. alig várom, hogy ilyeneket lássak XD

Swarczi

Én személy szerint ilyen végre számítottam. Biztosra vettem hogy Lelouch meghal, habár lehet C.C a támadás előtt átadta Lelouch-nak a code-ját és a végén ő vezette a szekeret. Jó volna egy special v. ova hogy valójában mi történt.Mellesleg Suzaku elmondhatta volna a BK-nak Lelouch igazi szándékát.

XenHai

Szerintem![spoiler]Lelouch még él mert cc ugy beszél mintha ott lenne és ott az origami is amit Lelouch csinált a hugának mindig szerintem o a kocsi halytó és bujkál![/spoiler]

minuszmiki

Quote from: XenHai on 2008-09-30, 20:06:26
Szerintem![spoiler]Lelouch még él mert cc ugy beszél mintha ott lenne és ott az origami is amit Lelouch csinált a hugának mindig szerintem o a kocsi halytó és bujkál![/spoiler]
Brilliant, Sherlock!

Alkyra

#1098
Quote from: XenHai on 2008-09-30, 20:06:26
Szerintem![spoiler]Lelouch még él mert cc ugy beszél mintha ott lenne és ott az origami is amit Lelouch csinált a hugának mindig szerintem o a kocsi halytó és bujkál![/spoiler]


Olvass vissza pár postot mielőtt írsz. Hasznos dolog, főleg, hogy rájössz miről is szólt az téma az elmúlt órák/napok során.

Dehogy on is legyek:
[spoiler]

[/spoiler]


Én

Quote from: Alkyra on 2008-09-30, 20:31:59
[spoiler]

[/spoiler]
Még az utolsó rész előtt néztem meg ezt, és azt hittem, onnan van... :D
Én mindenesetre szeretném azt hinni, hogy Lulu végleg halott. Nem azért, mert nem kedveltem, hanem nekem így lenne egész. Az egyedüli ami zavar, hogy nem volt semmiféle vívódása, csak úgy eldobta az életét - nem jellemző rá, de az sem, hogy az örök életet választotta volna.

bimanc

Szerintem elég sok jelenetben látszik az, hogy gondolkozik, mit is tett és mit kell tennie.  Például ott van a Nunnalyval folytatott beszélgetése az utolsó részben.
Egyébként tökéletesen egyetértek, lehet, hogy vannak nagyon gyanús jelek, de nekem is úgy tökéletes, ha valóban meghal.

Dreamcleaver

#1101
Quote from: Én on 2008-10-03, 18:50:11
Én mindenesetre szeretném azt hinni, hogy Lulu végleg halott. Nem azért, mert nem kedveltem, hanem nekem így lenne egész. Az egyedüli ami zavar, hogy nem volt semmiféle vívódása, csak úgy eldobta az életét - nem jellemző rá, de az sem, hogy az örök életet választotta volna.

Biztosat senki sem tud, de valószínűbbnek tűnik, hogy Lulu él, és jobb is így.  :smile:
Amúgy meg attól, hogy csak a végén fedték fel, nem jelenti azt, hogy Lulu hirtelen csak úgy eldobta volna az életét. Az egész emperorság a kezdetektől a Zero's Requiem-nek volt alárendelve. Kezdettől ez volt a végcél. Az eszközök lehet, hogy kegyetlenek voltak, de hatásosak.

Én az egészben csak azt sajnálom, hogy Shirley-t eltették láb alól. Tudom hogy kell a drama meg a suspense, de akkor is jobbat érdemelt, és nekem ez fájt.  :frown:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Próféta

Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-04, 00:41:25
Amúgy meg attól, hogy csak a végén fedték fel, nem jelenti azt, hogy Lulu hirtelen csak úgy eldobta volna az életét. Az egész emperorság a kezdetektől a Zero's Requiem-nek volt alárendelve. Kezdettől ez volt a végcél. Az eszközök lehet, hogy kegyetlenek voltak, de hatásosak.
"Kezdettől" = "az apu legyőzésétől"
de amúgy egyetértek.
Vívódás meg akár lehetett is bőségesen, nem tudjuk, a time skip átugrotta.

Quote from: bimanc on 2008-10-04, 00:35:59
Egyébként tökéletesen egyetértek, lehet, hogy vannak nagyon gyanús jelek, de nekem is úgy tökéletes, ha valóban meghal.
Nekem az jött le, hogy úgy hitte, valóban meghal, és így értékesnek mondható az áldozatvállalása...
Mintegy mellékes szerencse, hogy ezután boszorkánymesterként "feltámadt". De a fenti miatt ez nem rontja el a befejezést.



Én

#1103
Persze, lehet, hogy egész idő alatt ezt tervezte, és lehet hogy volt vívódása. De ezt nem adták tudtomra, nekem nem ez jött le a viselkedéséből, vagyis a sorozat átbaszott. És máshogy mint a többi plot-twistben... :)
De félreértés ne essék, az ötletet tekintve tetszett a vége.
Amúgy valamiért az volt az érzésem, hogy a vége felé már lemondott a világ megváltásáról, és csak megalomániás paraszt lett, ezért volt számomra hirtelen a végcélért való áldozat. De belegondolva nyíltan ezt nem mondta ki, szóval valszeg csak a benyomásaim vezettek félre.

Chronus

Quote from: Próféta on 2008-10-04, 00:47:22
Nekem az jött le, hogy úgy hitte, valóban meghal, és így értékesnek mondható az áldozatvállalása...

Nekem is. Szerintem ennek volt tulajdonítható a végső "világokat pusztítok, világokat teremtek" mondata is. Pont az után, hogy Nunnaly megérintette, és látta az emlékeit (ugyanúgy ahogy Lulu is C.C. emlékeit mikor megérintette a "holttestét" a barlangban R1-ben), és Lulu pont utánna mondta ezt, az egész valahogy amolyan "ja, igaz is, bocs skacok, nekem még dolgom van ebben a világban" megállípatásnak tűnt, csak aztán jobbnak látta a holtat tettetni, hogyí épségben kikerülhessen a szituból.

Szerintem se csökkenti a az ending minőségét, sőt, növeli. Végső soron ő "feláldozta magát", ha végül testileg nem is, de a létezése biztos megszűnt, legalábbis a rokonai és ismerősei számára. Lehetne róla vitatkozni, hogy ez vajon nagyobb büntetés e neki, mint a halál (Nunnalytól és mindenkitől távol az idők végezetéig).

Hogy "R.R." meg ez után mit kezd, az amolyan TTGL féle ending. Attól még, hogy a főkarakter életben marad a sztori lezárható úgy, hogy ne legyen igénye folytatásra. És ez meg is történt.

White SeeD

[spoiler= end lefordítva]

[/spoiler]
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

NLZ

[reserved]

minuszmiki

Quote from: NLZ on 2008-10-04, 17:57:33
Orange narancsozik? :D
Ez a poén nekem is csak most esett le, pedig a 25. végén is ott dolgozik az ültetvényen. :D

NLZ

Jó, de rajz alapján lehetett volna egy elbénázott alma is. :P
[reserved]

Chronus

Egyáltalán honnan van ez a rajz? Kicsit béna ahhoz, hogy az original manga legyen, ha meg nem az, akkor meg minden fordítgatni?