Main Menu

Japánba utazni

Started by ignus, 2007-02-13, 10:21:30

Previous topic - Next topic

noriko

De jár JR Tokióban is a fontosabb helyekre, szóval úgy a metró kihagyható lenne.

Még nincs meg minden szálláshelyem, így nem tudom rendesen kiszámolni, mennyit és hova fogok vonatozni, de kb eddig bérlet nélkül 200ezer forint körülre jön ki, ahogy számolom... uhh.. És ehhez a tokión belüli nézelődést még nem adtam hozzá.
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Én utaztam sokat nem JR-ral is, szóval a kérdés az, hogy mik azok a fontosabb helyek.

Egyébként ki lehet váltani egy feltöltős kártyát, úgy nem kell állandóan jegyért mászkálni az automatákhoz. Anno 2000 yenért kellett venni, 1500 yen leutazható volt belőle és ha visszaadtad a kártyát, megkaptad a maradék 500 yent.
De ez csak kényelmi szempont és rövid időre talán nem is számít nagyon.

Az utazás sajnos sehol sem olcsó. Bár ha az itthoni árakhoz hasonlítod, nem is olyan drága kint.

noriko

Quote from: .Attila on 2010-05-07, 15:15:38
Az utazás sajnos sehol sem olcsó. Bár ha az itthoni árakhoz hasonlítod, nem is olyan drága kint.
Ja mondjuk ez is igaz. Főleg, hogy sokkal nagyobb távokat fogok megtenni és gondolom, sokkal kényelmesebb vonatokon! :)

Pont ezeket a feltöltő kártyákat nézegettem én is. Suica meg PASMO vagymi. Meg tényleg írja az 1-2 napos bérletet is. Utána is nézek mindjárt. Köszi a segítséget!  ^^
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Quote from: .Attila on 2010-05-07, 15:15:38
Az utazás sajnos sehol sem olcsó. Bár ha az itthoni árakhoz hasonlítod, nem is olyan drága kint.
New Yorkban egy hetes "BKV"-bérlet 6ezer HUF, két hetes alig több mint 10... Ez minden csak nem drága, az egy hetes árából kb. egy vacsora jön ki, vagy két olcsó hamburger+sör ebéd.
Boston még ennél is olcsóbb. És nincsen ilyen "utasbarát" lehúzós faszság hogy ha átszállsz más cégre fizetsz, egy másfél dolláros jeggyel bemész a város egyik végén a metróállomásra, majd három átszállás és másfél óra út után leszállsz a másik végén.
200ezer HUF-ból meg egy egész hónapos első osztályú InterRail Global bérletet lehet kb. venni, ami egész Európára jó...

noriko

Hamár panaszkodunk, akkor Japánban az sem tetszik, hogy nem fogadják el a nemzetközi jogsit, hanem kint külön honosíttatni kell valami teszttel állítólag. :/
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

USA-ban sem érvényes a magyar jogsi elvileg, gyakorlatilag meg úgyse állít meg a rendőr amíg nem csinálsz valami hülyeséget. (Sőt, ha olyan peches vagy mint én, akkor egyáltalán nem állít meg. :D)

.Attila

Quote from: Zsiga on 2010-05-07, 15:31:47
Quote from: .Attila on 2010-05-07, 15:15:38
Az utazás sajnos sehol sem olcsó. Bár ha az itthoni árakhoz hasonlítod, nem is olyan drága kint.
New Yorkban egy hetes "BKV"-bérlet 6ezer HUF, két hetes alig több mint 10... Ez minden csak nem drága, az egy hetes árából kb. egy vacsora jön ki, vagy két olcsó hamburger+sör ebéd.
Boston még ennél is olcsóbb. És nincsen ilyen "utasbarát" lehúzós faszság hogy ha átszállsz más cégre fizetsz, egy másfél dolláros jeggyel bemész a város egyik végén a metróállomásra, majd három átszállás és másfél óra út után leszállsz a másik végén.
200ezer HUF-ból meg egy egész hónapos első osztályú InterRail Global bérletet lehet kb. venni, ami egész Európára jó...

Én a BKV-hoz képest mondtam. A BKV a magyar béreket és a szolgáltatás minőségét tekintve elég drága.

Quote from: noriko on 2010-05-07, 15:42:38
Hamár panaszkodunk, akkor Japánban az sem tetszik, hogy nem fogadják el a nemzetközi jogsit, hanem kint külön honosíttatni kell valami teszttel állítólag. :/

Én nem szívesen engednék olyat jobb kormányos autót vezetni, aki még sosem próbálta.

kikuchiyo

Quote from: noriko on 2010-05-07, 15:11:23
De jár JR Tokióban is a fontosabb helyekre, szóval úgy a metró kihagyható lenne.

Ez szerintem nem igaz.

Ha megnézel egy térképet, amin nem csak a metró- és vasútvonalak sematikus rajzai, hanem az állomások pontos helye is fel van tüntetve távolságskálával, akkor láthatod, hogy a Yamanote-vonal körgyűrűjén belül nincsenek vonatok, csak metróvonalak, márpedig ez hatalmas terület. Mi megpróbáltunk gyalog közlekedni Tokióban, de reménytelen vállalkozás.
Failure is the default option

.Attila

Nem reménytelen az, csak idő kell hozzá. Az viszont nem lesz.

kikuchiyo

Na igen, úgy értettem, hogy ha ki van számolva az idő, akkor kár arra pazarolni, hogy erőltetett menetben talpalunk az egyik célterülettől a másikig.
Failure is the default option

A mordályos nyul

Engem az érdekelne, hogy milyen árban van kint egy átlagos felhasználó számára megfelelő laptop, és egy átlagos (nem csúcskategóriás) mobiltelefon? Sajna a full japán oldalakon nem tudok még kiigazodni.  ^^"

Kuroi Tenshi

Akkor a rájuk telepített full japán oprendszereken se fogsz tudni kiigazodni ;)

.Attila

Mobiltelefont 1yenért is kapsz már. Mellé viszont kell töltőt venni (legalábbis 2005ben még kellett), ami akkor 945yen volt. Szóval kb. 1000yen a legolcsóbb telefon, ami mellesleg nem gagyi szart jelent, a 2005ös 1yenes modell kijelzője 5ször kenterbe veri a mai itthoniakét.

Mi számít átlagos felhasználó számára megfelelő laptopnak?
http://www.yodobashi.com/ec/category/11970_500000000000000201/index.html
Amúgy ha nem tudsz kiigazodni az oldalakon sem, akkor nem biztos, hogy Japánban kéne laptopot venni, ugyanis japán billentyűzetük van. No meg ilyen értékű cucc elvileg vámköteles, ha hazahozod.

A mordályos nyul

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-11, 10:58:55
Akkor a rájuk telepített full japán oprendszereken se fogsz tudni kiigazodni ;)
Ez milyen igaz.  :lol: Igazából nem tudom hogy hol érné meg jobban, mondjuk elvileg kint is lehet angol oprendszerűt venni, nem? Vagy ha egy itthonira telepítem a japán karakterkészletet, akkor az kint mindenhez megfelelő?

Átlagos igények ~ kapcsolattartás, fényképek-videók tárolása, Office ha dolgozni kell rajta, net, és ne dögöljön be egy éven belül. Pontosan nem tudom, hogy mikre lesz még szükségem.  :confused:

.Attila

Kint mire kell? És miért ne lenne megfelelő? Minden japán dolgot le tudsz írni egy angol/német/magyar kiosztáson is.

A mordályos nyul

#135
Fentebb írtam, hogy kb mire kell.
Hogy miért ne lenne megfelelő? Nemtom, valahogy azt vizualizáltam, hogy náluk ehhez is külön rendszer van, mint a mobilokhoz.  ^^"

Bevallom, nem nagyon értek a gépekhez, és nem ártana, ha kinti szolgálata után idehaza is sok mindenre lehetne használni khm játékok khm de sajna az ár is elég limitáló tényező. :?

Kuroi Tenshi

Tanács: a vizualizálgatás helyett inkább járj előtte utána,
sok fáradalomtól és költségtől menthet meg ;)
Google, válogass

A mordályos nyul

Éppen azt teszem  :angyali:
Amúgy használok japán szövegbevitelt a gépemen, csak nem voltam benne biztos, hogy az úgy elég. Mindenre.

Az egyik ismerősöm vett kint gépet, és ő hangoztatta, hogy ha tehetjük, ő mindenkinek ajánlja. (Csak őt mostanában nem tudtam elérni)

motifator

A vámos dologban egyáltalán nem vagyok biztos. Ha kézipoggyászba rakod, akkor biztos haza tudod hozni gond nélkül, amikor kérdezik, simán nem kell bevallani és kész. Ha konkrétan rákérdeznek (nem fognak), akkor azt mondod, hogy már megvan neked régóta, nem kint vetted.
Én amikor Frankfurtban leszálltam, csak simán megkérdezték, hogy van-e elvámolnivalóm. Mondtam, hogy nem, és mehettem tovább. Amerikába kifelé ugyanez. Mondjuk én nem is vettem semmi különöset, de a kollégák rendszeresen hoznak haza laptopokat, egyéb elektronikai cuccokat, még sose hallottam, hogy valakinek vámot kellett volna fizetni. A lényeg, hogy az ilyesmit mindig kézipoggyászban hozd.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Quote from: A mordályos nyul on 2010-05-11, 11:35:44
Fentebb írtam, hogy kb mire kell.
Quote from: A mordályos nyul on 2010-05-11, 11:14:57
Pontosan nem tudom, hogy mikre lesz még szükségem.  :confused:

Továbbá kapásból felmerül kérdésként, hogy mekkora kijelző kell: kicsi, tehát 12", vagy azért kell egy normál 15", vagy mégis egy nagyobbacska 17" wide screen? Nagyon nem mindegy.
Videókat fogsz-e lejátszani rajta? Ha igen, milyeneket? Nehogy az legyen a végén, hogy ott a vadi új gép, szeretnél rajta azért egy kis HD-t nézni, aztán csak diavetítés lesz.

Quote from: motifator on 2010-05-11, 11:56:56
A vámos dologban egyáltalán nem vagyok biztos...

Ezért fogalmaztam úgy, hogy elvileg ;)
Én szóltam a magyar vámnál, hogy a fényképezőgépet (65ezer yen) kint vettem. Mondták, hogy nem szükséges.

noriko

Ahhoz, hogy az itthoni elektronikai cuccokat be tudjam dugni a Japán konnektorokba, kell adapter is vagy elég a dugó fejére átalakító?
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

#141
Igen, ott 110V van, IIRC.

Néhány dologhoz, pl. noti tápjához, amennyiben "full range" vagy
"100~240V" van ráírva, csak dugó-átalakító is elég, de másokhoz
kelleni fog adapter.

A mordályos nyul

#142
Köszi, hogy segítetek, a fülem is kettéáll, annyi felé kell gondolkodnom, úgyhogy magamtól elég kevés ilyen részlet jut eszembe.  ^^" (Plusz pont mostanában húzott fel nagyon egy program, úgyhogy a technikából is elegem van egy kis időre...)

Kijelzőből egy közepes méretű lenne jobb, a nagyobb több helyet foglal, a kisebb meg... kisebb, azt hiszem ez mindent elárul  :D

Quote from: .Attila on 2010-05-11, 12:27:12
szeretnél rajta azért egy kis HD-t nézni, aztán csak diavetítés lesz.
Talán kint nem lesz szükség HD-re (gondolom valami alap videót azért fogok rajta játszani), de hosszabb távon jól jönne az is. :)  Azt sem tudom, mi kell ahhoz, hogy egy gépen fusson a HD

.Attila

Nem véletlenül kérdeztem a HD-t.
Tök mindegy, mikor kell, a HD hardware igényes, ráadásul laptopról van szó, ami kevésbé rugalmas fejlesztés terén. Azt hiszem, ma már léteznek cserélhető grafikus chipek, de nem vagyok biztos benne. Meg a processzor is fontos, ram is, de a legnagyobb kötöttséget az alaplap adja, mert azt nem lehet cserélni, hiszen arra épül rá a laptop.
Hogy bonyolítsunk még rajta, nem mindegy, hogy 720p vagy 1080i/1080p HD-ről beszélünk-e.

A mordályos nyul

És mi a minimum követelmény a HD-hez?

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-05-11, 14:17:50
Azt hiszem, ma már léteznek cserélhető grafikus chipek

Axiom, MXM-I-II-III már elég régóta léteznek.
De olyan ritkák és drágák, hogy nem érdemes
velük foglalkozni.

Quote from: .Attila on 2010-05-11, 14:17:50
a HD hardware igényes
Hogy bonyolítsunk még rajta, nem mindegy, hogy 720p vagy 1080i/1080p HD-ről beszélünk-e.

Ha a 720p félHD-t is ide sorolod, akkor nem,
720p már a legtöbb kétmagos laptop-procin
(sőt, kevésbé durva kódolású még régebbi
egymagosokon is) elmegy.
1080p fullHD pedig megfelelő célhardver kérdése,
hardveres dekódolás-gyorsítás már a legtöbb
modern alaplapi integrált gpu-ban benne van
(nem csak nv Gef9300/9400 és Ati 780G, de
Intel X4500MHD-ban is). Ld. off/hw-ben írtam
nemrég, hogy harmatgyenge duál-Atomos
kisgépen a Gef9400 (Ion)-nak köszönhetően
simán megy elég durva, 34Mbps-os kódolású
fullHD .mkv is. S ez csak egy alaplapi int. graf,
ez még játékra kevés.

Quote from: A mordályos nyul on 2010-05-11, 13:52:35


A "mit" kérdésedre nem válaszolok, mert ott
teljesen más a kínálat, olyan modellek, de még
gyártók is vannak, amik ide el sem jutnak.
Másrészt, azt sem tudjuk, mikor.
Harmadrészt, te sem tudod, mi kell neked...

Quote from: A mordályos nyul on 2010-05-11, 11:35:44
khm játékok khm de sajna az ár is elég limitáló tényező. :?

khm aki játékra vesz laptopot, az hülye,
mert sokkal drágábban kap olyan teljesítményt,
ami egy asztalinál már idejétmúlt, márpedig ahhoz
mérik a játékokat; másrészt könnyebben/gyorsabban
tönkremegy, nehéz, rövid az akkus üzemideje, forró,
stb. khm
és ha az ár limitáló tényező, akkor főleg felejtsd el
laptopon a gépigényes játékokat.

A mordályos nyul

#146
Nem is arra gondoltam, hogy én laptopon nyomnék valami legújabb csúcsgrafikájú valamit, csak ne akarjon felrobbanni egy sima facebook-alkalmazástól, mint a húgom gépe.

De ez végülis már nem vág ide, azért köszi az eddigi segítséget!

Moha

Szerintem sokkal jobb, ha itthon veszed meg. Nem hiszem, hogy annyival olcsóbb lenne odakint, hogy megérje a japán rendszerrel meg billentyűkiosztással együtt...
Szerintem írd össze, hogy mire szeretnéd használni a gépet odakint és mire itthon 1-2 éven belül és abból már el lehet indulni.
Az sem elhanyagolható szempont, hogy mekkora keretből tudsz gazdálkodni.

Ha kell, szívesen segítek kinézni neked egy jót. :)

kikuchiyo

Japán vidéki tájképek

Most irigyeljük norikot, amiért ilyeneket fog látni!
Failure is the default option

noriko

 ^^

már van fényképezőm is, úgyhogy majd csinálok nektek képeket!  :D

a vonatozástól viszont egyre jobban tartok... Főleg az átszállásoktól...
"I wish I could, but I don't want to."