Megfilmesítések (könyv, képregény => film)

Started by Raggie, 2007-03-09, 01:19:56

Previous topic - Next topic

Raggie

Quote from: krezga on 2007-03-09, 00:45:29
Rejtő Jenő: Láthatatlan Légió

Ez is olyan könyv, amit az ember nem tud letenni az 50. oldal után. Tele van csavarral, poénnal, fantasztikus kikapcsolódás/szórakozás.
Pont most beszélgettem valakivel Rejtő-ről és arra jutottunk hogy talán a legjobb magyar regényíró és hogy annyi szar magyar film helyett amiket manapság csinálnak(tisztelet a ritka kivételnek) inkább Rentő könyveket kéne megfilmesíteni.
Hiszen minden adott... már-már komplett forgatókönyv szinte összes könyve és nagyon filvászonra kívánkoznak a karakterek. Valamint amiben egyedül elfogadhatót tudnak alakítani a magyar színészek az a komédia, vagy legalábbis valamilyen komikumot is tartalmazó műfaj. Én személy szerint nagyon örülnék ennek... :)

Gondoljatok csak bele... a Három testőr Afrikában, vagy a Tizennégy karátos autó filmen. :cool:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Raggie: A három testőr Afrikában
valaki megírhatná mennyire sikerült jól a film. bár nem ajánlották még túl sokan, szóval vélhetően a felejthető kategória...

amúgy tényleg jók lehetnének a Rejtő filmek, de nem lesznek azok, mert úgyis a rossz helyre kerül a megfilmesítési jog, és csinálnak belőle vmi hulladék update-elt reklámfilmet...

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-03-09, 01:25:56
Raggie: A három testőr Afrikában
valaki megírhatná mennyire sikerült jól a film. bár nem ajánlották még túl sokan, szóval vélhetően a felejthető kategória...

amúgy tényleg jók lehetnének a Rejtő filmek, de nem lesznek azok, mert úgyis a rossz helyre kerül a megfilmesítési jog, és csinálnak belőle vmi hulladék update-elt reklámfilmet...
Tényleg felejthető, elég gyenge lett. :) Mondjuk nekem már csak azért is tetszik, mert voltam egy napot abban a szállodában ahol forgatták. :)

Raggie

Hát lehet hogy igazad van Fazék... de azért ennél mégiscsak jobb filmeket lehetne forgatni annyi pénzből, mint amennyiből mondjuk az Argo-t vagy a mittomén... a Szex és más semmi-t vagy valamelyik mostani hülye vígjátékot forgatták. Azér a Bujtor nem ma rendezett, és akkor még sokkal kevesebbet kaptak egy ilyen film leforgatására. Szerintem most jobb eséllyel indulnának.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Nakedape

Quote from: Raggie on 2007-03-09, 01:19:56
Quote from: krezga on 2007-03-09, 00:45:29
Rejtő Jenő: Láthatatlan Légió

Ez is olyan könyv, amit az ember nem tud letenni az 50. oldal után. Tele van csavarral, poénnal, fantasztikus kikapcsolódás/szórakozás.
Pont most beszélgettem valakivel Rejtő-ről és arra jutottunk hogy talán a legjobb magyar regényíró és hogy annyi szar magyar film helyett amiket manapság csinálnak(tisztelet a ritka kivételnek) inkább Rentő könyveket kéne megfilmesíteni.
Hiszen minden adott... már-már komplett forgatókönyv szinte összes könyve és nagyon filvászonra kívánkoznak a karakterek. Valamint amiben egyedül elfogadhatót tudnak alakítani a magyar színészek az a komédia, vagy legalábbis valamilyen komikumot is tartalmazó műfaj. Én személy szerint nagyon örülnék ennek... :)

Gondoljatok csak bele... a Három testőr Afrikában, vagy a Tizennégy karátos autó filmen. :cool:

3 testőr van filmen. sztem max közepes lett
http://www.imdb.com/title/tt0116492/

akkor már jobb amit a vesztegzár a garnd hotelből írtak, a Meztelen diplomata, az egész jó volt,
http://www.imdb.com/title/tt0125403/

részeletek láttam a Hallhatatlan légiósból

ami róla szól de tőle jelenetekkel, meg akarom nézni
http://www.imdb.com/title/tt0405955/

a többi meg itt, azokról nem tudok semmit:
http://www.imdb.com/name/nm0718737/
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Raggie on 2007-03-09, 01:19:56Pont most beszélgettem valakivel Rejtő-ről és arra jutottunk hogy talán a legjobb magyar regényíró és hogy annyi szar magyar film helyett amiket manapság csinálnak(tisztelet a ritka kivételnek) inkább Rentő könyveket kéne megfilmesíteni.
Quote from: Nakedape on 2007-03-09, 11:33:17
akkor már jobb amit a vesztegzár a garnd hotelből írtak, a Meztelen diplomata, az egész jó volt,
http://www.imdb.com/title/tt0125403/
Na ez az, aminek nem jutott eszembe a címe, Mazsi! Meztelen diplomata!!! A Filmmúzeumon láttam, ez a film fukkin' 10/10, végig marha jó poénok, Márkus lubickol a szerepben! A Miniszter félrelép mellett a másik magyar film, amit végig tudtam röhögni. (A Tanú és a Tizedes... a legjobbak, de azok csak félig viccesek, félig meg szomorúak.) Így kell Rejtőt filmre vinni! Egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen színvonalú filmeket ne lehessen még jópárat simán legyártani! Kevés költség, forgatókönyvvel gyarkolatilag nincs gond, egyedül a színészeknek kell kicsit odatenniük magukat és kész!

Quote from: Zsiga on 2007-03-09, 01:44:37Tényleg felejthető, elég gyenge lett. :) Mondjuk nekem már csak azért is tetszik, mert voltam egy napot abban a szállodában ahol forgatták. :)
FAG
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

télleg meztelen diplomata szinten kéne csinálni újakat ( s ne azt újra.. mer h az jó volt.. s van egy csomó megfelelő karakterszínészünk: Mucsi, badar, scherer. stb ha velük nem lehet karaktereket kikötőkbe akkor senkivel:D :D  légiósokba meg mehetneka szépfiúk is (csányi pl, színházba láttam régen sokat színésznek nagyon jó, mostani filmjeiről ötletem nincs, mer nem láttam)

na írunk forgaíatókönyvet vmiből ? s már csak postázni kell:D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Bruce

Meztelen diplomatának köszönhetően kezdtem el Rejtőt olvasni :D Valahol fel is van véve kazira... Egyébként nem tudom feltűnt-e valakinek, de a Meztelen diplomatában az egyik egy az egyben olyan, mint Gendo... az Evás idősebbik Ikari... :eek:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2007-03-09, 21:36:50
Mintha a vesztegzár a Grand hotelben is meg lett volna filmesítve. Az is nagyon jó volt.

(CSak nem tudom ki írta. Régen annyit olvastam, emlékszem is rá ki mit hol mikor miért hogyan, de hogy a könyveket ki írta, már fogggalmam sincsen ^_^' .)
:lol: A fél topic erről szól...  ;)

Próféta

A Meztelen eléggé eltér a Vesztegzártól, de azért  :cool:. Az Afrikában szvsz kötelezően kerülendő.
Volt nemrég valami Zwack Unicum reklám, ilyen sivatagos-légiós-iszogatós, egyértelműen a rejtői stílusra hajazott, és tök jó volt. A folytatásai már nem tetszettek annyira.
Van egy Terence Hill, Gene Hackman, stb. sztárok nevével fémjelzett Menni vagy meghalni film, de az sajnos nem Rejtő azonos című regényéből készült :(

De nem biztos, hogy annyira könnyű rejtőt megfilmesíteni. Nem feltétlenül működik az jól a vásznon, ha a szereplők megmerevednek, és a narrátor másdél percen keresztül viccesnél viccesebb jelzőkkel illeti őket és környezetüket. Szóval valami brutálisan domináns narráció kell hozzá.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2007-03-09, 23:16:17
De nem biztos, hogy annyira könnyű rejtőt megfilmesíteni. Nem feltétlenül működik az jól a vásznon, ha a szereplők megmerevednek, és a narrátor másdél percen keresztül viccesnél viccesebb jelzőkkel illeti őket és környezetüket. Szóval valami brutálisan domináns narráció kell hozzá.
Rejtő nemcsak attól Rejtő. Jó, persze pár vicces jelenetleírást el kell játszani, de legalább annyira ütősek a párbeszédek és a hülye helyzetek, amik még jobban is működhetnek előadva.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Próféta on 2007-03-09, 23:16:17
Van egy Terence Hill, Gene Hackman, stb. sztárok nevével fémjelzett Menni vagy meghalni film, de az sajnos nem Rejtő azonos című regényéből készült :(
Biztos? Mert én mintha régebben láttam volna a TV-ben és én úgy emlékszem hogy éppen azon hitetlenkedtünk, hogy mégis mit keres egy Rejtő megfilmesítésben külföldi színész mígnem rájöttünk, hogy nem is magyar filmről van szó.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Amerikai pszihó filmet érdemes megnézni? Azokat kérdem, akik a könyvet is olvasták. Biztos egy kicsit más, mint a könyv, de legalább nyomokban megtalálható benne a könyv "mélysége", a kemény lelki/pszihológiai töltet?

Egyébként általában félek a megfilmesítésektől. Nem is tudom, hogy volt-e, amivel maradéktalanul elégedett voltam...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2007-03-10, 13:50:07
Amerikai pszihó filmet érdemes megnézni? Azokat kérdem, akik a könyvet is olvasták. Biztos egy kicsit más, mint a könyv, de legalább nyomokban megtalálható benne a könyv "mélysége", a kemény lelki/pszihológiai töltet?

Egyébként általában félek a megfilmesítésektől. Nem is tudom, hogy volt-e, amivel maradéktalanul elégedett voltam...
Én ugyan nem olvastam a könyvet és nem láttam a filmet se, de még gimnáziumban az egyik ismerősöm olvasta és neki tetszett a film is.

Tökéletes megfilmesítésre jó példa a Band of Brothers. :)

Kvikveg

A konyvet nem olvastam, de a film jo ... utos volt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Djinn

Mindig is kiváncsi voltam vmire, hátha itt tudja vki és tán ide is illik (?). :)
George Lucas elöbb megírta és kiadta a "Star Wars" című könyvet (1976) és csak utánna jött ki a film (1977). (Lehet rosszul tudom de a dátumok ezt mutatják, a részletekbe sose mentem bele ^^) Szóval a könyvben van pár jelenet ami a filmből kimradt. Ez direkt van, vagy egy az egyben lett "leforgatva a könyv", és késöbb hagytak ki dolgokat? Nem mintha lényeges lenne, csak kíváncsi vagyok.  :3x3:

Ha elég szemellenzősen csak a dátumokat veszem figyelembe, akkor ez pl egy elég korrekt "megfilmesítés" :szemuveges: De egyébként még én sem igen találkoztam olyannal, hogy ne a könyv lett volna a jobb.

"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2007-03-10, 14:11:18Tökéletes megfilmesítésre jó példa a Band of Brothers. :)
Jó, az tényleg jó. :) Jurassic Park is jó.

SW könyvek például nekem nagyon nem jöttek be...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

krezga

Huha, amiket mondok róla, most meg kell néznem a Meztelen diplomatát:)
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Selmo

Quote from: Djinn on 2007-03-10, 15:21:43
Mindig is kiváncsi voltam vmire, hátha itt tudja vki és tán ide is illik (?). :)
George Lucas elöbb megírta és kiadta a "Star Wars" című könyvet (1976) és csak utánna jött ki a film (1977). (Lehet rosszul tudom de a dátumok ezt mutatják, a részletekbe sose mentem bele ^^) Szóval a könyvben van pár jelenet ami a filmből kimradt. Ez direkt van, vagy egy az egyben lett "leforgatva a könyv", és késöbb hagytak ki dolgokat? Nem mintha lényeges lenne, csak kíváncsi vagyok.  :3x3:
Egy az egyben leforgatták a teljes könyvet, csak kivágtak belőle jeleneteket később. :)
pl.: http://www.youtube.com/watch?v=zEPQ9OYOPnU

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Quote from: krezga on 2007-03-14, 23:48:09
Huha, amiket mondok róla, most meg kell néznem a Meztelen diplomatát:)
Bárcsak kiadnák dvd-n... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

krezga

Quote from: Ramiz on 2007-03-15, 00:58:11
Quote from: krezga on 2007-03-14, 23:48:09
Huha, amiket mondok róla, most meg kell néznem a Meztelen diplomatát:)
Bárcsak kiadnák dvd-n... :)

Úgy lenne a szép, most meg kell keresnem és letöltenem...:)
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Ramiz

Quote from: krezga on 2007-03-16, 01:07:29
Quote from: Ramiz on 2007-03-15, 00:58:11
Quote from: krezga on 2007-03-14, 23:48:09
Huha, amiket mondok róla, most meg kell néznem a Meztelen diplomatát:)
Bárcsak kiadnák dvd-n... :)

Úgy lenne a szép, most meg kell keresnem és letöltenem...:)
Szólj, ha találsz, mert nekem is kell! :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

krezga

Quote from: Ramiz on 2007-03-16, 14:33:38
Quote from: krezga on 2007-03-16, 01:07:29
Quote from: Ramiz on 2007-03-15, 00:58:11
Quote from: krezga on 2007-03-14, 23:48:09
Huha, amiket mondok róla, most meg kell néznem a Meztelen diplomatát:)
Bárcsak kiadnák dvd-n... :)

Úgy lenne a szép, most meg kell keresnem és letöltenem...:)
Szólj, ha találsz, mert nekem is kell! :hopp:

Sajnos neten még mindig nem találtam, talán valami fájlmegosztóval kéne próbálkoznom(de azokat nem szeretem...).
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

noriko

#23
Twin Peaks-en felbuzdulva, nézeggetük az imdb oldalát, és hogy a szereplők mire vitték utána, és ott bukkantunk rá arra, hogy az egyik Dűne adaptációt Lynch rendezte, és a főszereplője Cooper ügynök! Na ezt meg kellett nézni. Egyik rokon nagy sci-fi fan, és pont meg is volt neki a dvd, így tegnap le is nyúltam, és megnéztük. Vagyis megnéztem...húgom ugyanis még az elején kidőlt.
Lehet, hogy hardcore Lynch rajongók ezért meg fognak lincselni ( :3x3:), de nagyon gyenge film lett szvsz.
Látszik, hogy igyekszik szorosan követni a könyvet, de épp ez a veszte. A könyvben rémlik, hogy pont az tetszett, hogy egyfolytában történnek egymás után az események, és elég pergős az egész. Épp ezért, egy kb két és fél órás filmbe ezt nem lehet belesűríteni, úgy, hogy érthető és élvezhető is legyen olyanok számára is, akik most találkoznak először a történettel. Ezért a film erősen lecsupaszította és leegyszerűsítette azt, és inkább a látványra próbálta helyezni a hangsúlyt, így szinte semmi karakterfejlődés nem volt benne, sőt, még a bemutatásuk sem igazán.
Ha jól rémlik a minisorozatos adaptáció, ez a Lynch-változat azért kevésbé irritált, mert abban a szereplők nem jöttek be. Ebben a színészek legalább jók voltak, vagy ha nem is annyira, azért mindenképp szórakoztatóak! :D Pl. Sting a kis sasgatyóban(ezen az oldalon, kicsit lejjebb, ajánlom megtekintésre még Sean Connery nagyszerű jelmezét egy másik filmből!), vagy a felejthetetlen jelenet, amikor "Cooper" és "Ed" rockzenére megülik a férget.  :lul:
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Hú, hogy az milyen borzalmas egy film  :lol:

Quote from: noriko on 2007-04-07, 20:07:48Látszik, hogy igyekszik szorosan követni a könyvet,
Nekem ez nem tűnt fel. Inkább a formaságokat próbálja csak megtartani.

Zsiga

Quote from: noriko on 2007-04-07, 20:07:48

Szerintem még a hardcore Lynch-rajongók se szeretik ezt a filmet. :) Én pl. ezért a filmért nem szeretem Lynch-et. Nem mintha a többi filmje olyan jó lenne, de amit a Dűnével művelt azért minimum száműzni kéne a Salusa Secundusra...

noriko

Quote from: Próféta on 2007-04-07, 20:18:22
Nekem ez nem tűnt fel. Inkább a formaságokat próbálja csak megtartani.
Azt úgy értettem, hogy saját megoldásai alig vannak, ezért lesz olyan követhetetlen és összedobált. Olyan, mint amikor a Vobsub-nál azt a funkciót használjuk, hogy ugorjon a következő key-frame-re... Na ezeket a könyvbeli keyframe-eket kicsit megszűri, és kihagyja a köztük levő összekötő frame-eket, és benyom néhány alámondott gondolatot helyettük. A hirtelen ugrás a végén, amikor Irulan elnarrálja, hogy mi volt addig, az különösen fájt. (bár mintha a könyvben is nagy ugrás lett volna, de ott azért mégis máshogy jött ki mint egy filmben!!)
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Mint fél-hardcore Lynch-rajongó, tanúsíthatom, hogy szerintem sem a legjobban sikerült filmje.

Zsiga, te meg divatfikázó vagy, úgyhogy GTFO... méghogy "nem mintha a többi filmje olyan jó lenne"... Mulholland Drive, Radírfej, Elefántember?
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-07, 20:36:09
Mint fél-hardcore Lynch-rajongó, tanúsíthatom, hogy szerintem sem a legjobban sikerült filmje.

Zsiga, te meg divatfikázó vagy, úgyhogy GTFO... méghogy "nem mintha a többi filmje olyan jó lenne"... Mulholland Drive, Radírfej, Elefántember?
Pedig még nem is fikáztam le annyira mint amennyire először akartam, mert tudtam hogy van itt pár fanboy...  :hehe:
De ez után a film után tökmindegy hogy előtte és utána mit és milyet alkotott még, minden jóérzésű Dűne-rajongó gondolkodás nélkül fejbelőné, köztük én is. :)

Fazék

4-5 éve újranéztem a Dűne filmet és semmi bajom nem volt vele, sokkal jobban tetszett mint a 2000-es minisorozat.

a Dune könyveket is olvastam és imádom őket és azok olvasása után látva a filmet számomra abszolút korrektnek tűnt. persze tény hogy a könyvek ismerete nélkül a felét sem értettem volna :)

szerk: és nyugodtan lehet szídni a filmet, már hozzászoktam :) nagyon kevés embert ismerek, akinek tetszett rajtam kívül :)