Fórum szabályzat RC

Started by Darkstar, 2007-03-10, 22:32:25

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Új, átfogó fórumszabályzat -> egyszerűbb, átláthatóbb, mint még egy post.
Evvel talán nő az esélye, hogy a friss tagok bele is olvasnak, mint az, hogy
látják a reputation pontokat és keresik, hogy hol vannak, majd rájönnek, hogy
elavult - ezekután végigolvasnák az egészet?

Fazék

sztem már páran nyilatkoztunk az aláírás magasságról, a többieket meg láthatóan nem érdekli annyira, hogy megerőltessék magukat egy válasszal :) de ha gondoljátok, akár erről is indulhat egy szavazás. sztem a 150-es magasság talán még pont elviselhető és ahogy nézem sok embernek pont ekkora az aláírása :)
szélességre meg annyi, hogy ne húzza szét az oldalt 1024x768-as felbontásban (bár Nakedape miatt a 800x600-as felbontásban böngészőket is megkímélhetnénk :))

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-03-19, 23:58:45
sztem már páran nyilatkoztunk az aláírás magasságról, a többieket meg láthatóan nem érdekli annyira, hogy megerőltessék magukat egy válasszal :) de ha gondoljátok, akár erről is indulhat egy szavazás. sztem a 150-es magasság talán még pont elviselhető és ahogy nézem sok embernek pont ekkora az aláírása :)
szélességre meg annyi, hogy ne húzza szét az oldalt 1024x768-as felbontásban (bár Nakedape miatt a 800x600-as felbontásban böngészőket is megkímélhetnénk :))
Member is 800x600-at használ emlékeim szerint, meg néha én is (ha ágyban fekve fórumozok... :D), szóval támogatom az ötletet.

Darkstar

A szavazás elég egyértelmű, akkor új topic lesz.

Az aláírások meg visszintesen nem rántják szét a fórumot (lsd az átmenetileg betett 1600px hosszú csíkot), a motor betesz egy görgetősávot. Bár az igaz, hogy ezt ronda. :) Valaki számolja akkor ki pls, hogy mi az a szélesség, aminél még nicns csík.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#34
ha egy objektum nagyon széles, akkor nem húzza szét a képernyőt, de pl a te aláírásod esetében a 2 képet már egymás alá rakja be 800x600-as felbontásnál, vagyis 3-400-as magasságú lett kb az aláírásod, ezzel a teljes alap olvasható képernyőt kitakarja firefox-ban

kb 450 a max szélesség, ami még nem lóg túl
szóval kb 2 db 200 képpont szélességű képet talán még nem dob egymás alá

Darkstar

Majd akkor egymáshoz rögzíten őket, akkor nem tudja szétszedni. :)

http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1033.0
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

korrigálás: tévedtem, kb 585 képpont szélességű az aláírás frame 800x600-as felbontásban, ehhez még a "spacing"-et még figyelembe kell venni, szóval 500-550 összszélességű aláírás talán még nem ugrik több sorba 800x600-as felbontásban se

Darkstar

Mostmár garantáltan nem fog szétcsúszni, 640*480ban sem :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2007-03-20, 14:59:58
Mostmár garantáltan nem fog szétcsúszni, 640*480ban sem :D
nice :D

de ettől még sztem meg kéne említeni a fórumszabályzatban is az 500-as max össz-szélességet, amennyiben nem csupán egyetlen képet rak be aláírásnak az illető :)

Darkstar

b

(bocs, szemétség volt ^^)

Akkor magasság 150 pix, szélesség 1 képnél mind1, többnél 500?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

c

nem illik kinevetni a fórummozgás-korlátozottakat :3x3: :D

Manitu

quote használatát is meg lehetne említeni. Nem feltétlenül mint szankcionálandó cselekedet, csak mint irányelv.

Azért csak módjával vele. Felesleges visszaidézni az egész beszélgetést a jövőhéttel együtt, aki követi a társalgást, az anélkül is tudja, hogy miről van szó, és elég hülyén néz ki az egyoldalas idézet alatt a kétszavas válasz.
Az előző hozzászólást meg pláne felesleges idézni, ott van fölötte/alatta.


Selmo

#42
Pár kiegészítés/ javítás:

  • egy pont, amit az összes mod
  • igyekezzetek PM-re korlátozni
  • a gurot érdemes lenne acronymba tenni, hogy tudja szerencsétlen friss user, mi is az, vagy linkbe egy magyarázathoz
  • max. 640x480 és max. 600 KB
  • megnyitása előtt tessék
  • ami kb. 2 post
  • mérete 300_KB
  • poénokat, hagyd, hogy
  • fel van tűntetve, hogy
  • +1 szabály: Mielőtt kérdeznél olvasd el a FAQ-ot! Ha nem teszed és kérdezgetsz, ne csodálkozz, hogy piszkálnak érte.
  • +2 szabály: Igyekezzünk a magyar helyesírás szabályait betartani, választékosan fogalmazni és erre ösztönözni a fórumtársakat is, mert mint Széchenyi mondta: "Nyelvében él a nemzet."
  • +3 szabály: A quote használatát lehetőleg szorítsuk átlátható mértékre, csak 2-3 hozzászólást idézzünk, hogy ne terítse be a fél képernyőt. Ha hosszú szövegből csak egyvalamire válaszolunk akkor csak azt idézzük be, amire válaszoltunk, ne az egész postot, ha több dologra válaszolunk, akkor szépen tegyük be az idézeteket külön-külön, hogy átlátható legyen.

Eh Manitu megelőzött. :Kiraly:

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Quote from: Selmo on 2007-03-20, 16:05:31
Pár kiegészítés/ javítás:

  • fel van tűntetve, hogy

  • +2 szabály: Igyekezzünk a magyar helyesírás szabályait betartani, választékosan fogalmazni és erre ösztönözni a fórumtársakat is, mert mint Széchenyi mondta: "Nyelvében él a nemzet."

:rolleyes:
Failure is the default option

Selmo

Bah. XD Ott a pont, na ezért is tegyük bele. :lul:

A tökéletesség unalmas.

Draconire

Quote from: Selmo on 2007-03-20, 16:05:31
  • +2 szabály: Igyekezzünk a magyar helyesírás szabályait betartani, választékosan fogalmazni és erre ösztönözni a fórumtársakat is, mert mint Széchenyi mondta: "Nyelvében él a nemzet."
a, a normálisabbak alapból odafigyelnek erre
b, szinte képtelenség lenne betartatni, de ha mégis
c, hamar megtelne a fórum egymás javítgatásával

Darkstar

Hibák javítva, pontok hozzáadva, gurohoz majd keresek valami linket. :P
BTW hogy lehet az, hogy az apró elírásokat észreveszitek, de azt nem, hogy egy mondat "Ne" helyett "Na"-val kezdődik. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

Csak most olvastam el, hogy mi minden megy itt... :o (szégyen pedig követnem kéne az eseményeket mint semi-modi :D ). Nekem tetszenek a szabályok. Szerintem lehet(ne) korlátozni a lolit is, nem mintha engem zavarna :angyali: , de pl Kviki utálja, én meg legutóbb konkrétan akkor kapcsoltam ki az aláírásokat, amikor a félmeztelen homi Alucardot berakta aláírásnak... :lol:
BTW a trágárságokról még nincs semmi írva! A kurvaéletbe, hejhó! :hopp: :muhahah: Na jó, nyilván nem illik. De azért teljesen ne tiltsuk őket! Az olyan gyerekes...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2007-03-20, 21:00:35
Hibák javítva, pontok hozzáadva, gurohoz majd keresek valami linket. :P
gurochan? :3
nem mintha járnék ott, sőt azt se tudom, hogy mi az, meg izé...
lebuktam ^^"
asszem a wikiben is van bejegyzés :D

Ramiz: azért mégis kéne - meg hiába illik, így is jópárszor csillagozok ki szavakat
postokban.

noriko

#49
beszállnék a hiba észrevevősdibe! ^^

mindíg --> mindig (Általános szabályok/4., és 5. pont zárójeles részében) :)

Amúgy nehogymár link legyen guro-hoz abban a szabályzatban, ami kifejezetten tilosnak nyilvánítja! Aki felhozná, az elvileg eleve tudja, hogy mi az. Vagy ha nem így lenne, akkor max. legyen kisbetűsen és zárójelben/ vagy alul kicsillagozva, egy rövid definíció. Esetleg rövid wikis definíció magyarra fordítva, akár rövidebben? (A form of hentai based around dead, or heavily mutilated humans engaged in sexual acts. A major theme is large amounts of blood.)
Mert ha külön cikket linkelünk, az már egész népszerűsítő jellegűnek hat, szvsz.
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Szerintem bőven elég annyi, hogy
Quote from: szabályzat SP1* A guro minden formája tilos a fórumon. (Ha nem tudod, mi az, örülj neki.)
Failure is the default option

noriko

vagy, hogy legyen benne valamennyi felvilágosítás, esetleg:

Quote from: szabályzat SP1* A guro minden formája tilos a fórumon. (Ez a hentainak egy durva alfaja, ha nem ismered, örülj neki.)
"I wish I could, but I don't want to."

Member

Mi ez a hatalmas ellenszenv a guro-val szemben? :rolleyes:

Darkstar

#53
Gyenge a gyomruk. ^^ A hugom épp most nézett Thomas, a kis gőzmozdonyt (vagy mit) és az jobban felforgatta a gyomromat, mint az általam eddig látott (ilyen szerencsére alig akad, mert utálom egyébként) guro beütésű mangák bármelyike. És remélem nem gondoltátok komolyan, hogy egy sample image-el akarom megmutatni, mi az a guro. :D

A csillagozás meg szerintem teljesen felesleges és gyerekes alakoskodás, de mindenki maga dönti el, hogy használja-e. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

KeLa

Quote from: Member on 2007-03-21, 17:16:54
Mi ez a hatalmas ellenszenv a guro-val szemben? :rolleyes:
Jó kérdés, én pl sosem értettem miért kell utálni meg szidni, aki nem szereti az nem szereti és kész... nem kéne hozzáfűzni semmit ;) (Amúgy meg a többség csak mondja h utálja, pedig csak pár képet látott, meg talán egy mangát :smile: ) Sztem érdekes lenne egy guro topik nyitása... persze tiszteletben tartom a többség akaratát, meg unalmas is lenne egyedül beleirogatni :muhahah:

Manitu

Quote from: KeLa on 2007-03-21, 17:46:52Sztem érdekes lenne egy guro topik nyitása... persze tiszteletben tartom a többség akaratát, meg unalmas is lenne egyedül beleirogatni :muhahah:
Szó sincs töbség akaratáról. Zsozso utálja, így a fórumon tiltott. Kész. Ettől függetlenül nekem sem hiányzik a téma.


noriko

Rendeben. How 'bout this? Szerintem ennyi is elég. Aki tudja, az tudja, aki nem, az azt tudja meg, hogy ha beírja, hogy [insert random comment here] az nem = guro :D

Quote from: szabályzat, take 3* A guro minden formája tilos a fórumon. (Ez a hentai egyik alfaja)

Darkstar: reméltem is, hogy nem képet akarsz linkelni hozzá! ^^"
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Miért vívtok háborút a guro ellen, amikor még soha nem volt ebből nagyobb probléma a fórumon és senkinek nem mániája? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

ArchElf

Téma: Site linkelése más helyeken fórumokon

Mintha korábban olvastam volna, hogy nem támogatott az oldal reklámozása (közvetlen linkelése) más fórumokon (főleg az FTP miatt). Most ezt nem találtam (nem sehol, de az általános FAQ és Általános infok között nem).

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Zsiga

#59
Quote from: ArchElf on 2007-05-13, 22:39:25
Téma: Site linkelése más helyeken fórumokon

Mintha korábban olvastam volna, hogy nem támogatott az oldal reklámozása (közvetlen linkelése) más fórumokon (főleg az FTP miatt). Most ezt nem találtam (nem sehol, de az általános FAQ és Általános infok között nem).

AE
Azért linkeltem mert nem tudok ilyen szabályról. :)
Ez egy nyilvános fórum, mért ne lehetne linkelni? Elég sok ember idetalál enélkül is, aki meg akar az aztán főleg.

Szerk.: De már csak azért sincs semmi értelme, mert senkinek nincs beleszólása hogy mások más fórumokon mit írnak/linkelnek. Az egy dolog hogy én mint itteni moderátor meg aktív tag betartanám ezt a szabályt ha lenne, de hogy másra hogy akarod rákényszeríteni azt nem tudom. Ilyenért a PH-n nem fogják kimoderálni abban biztos lehetsz.