Fórum szabályzat RC

Started by Darkstar, 2007-03-10, 22:32:25

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Voltam máshol is tag, és ott pl íratlan szabály volt, hogy ismerve
az ftp "szürke" állapotát, nem beszélünk nyíltan róla, legfeljebb
utalunk rá.
A baj csak az, hogy 100 normálissal szemben elég egy nagyon hülye.
Másrészt, ha beírjuk a FAQ-ba, azt se túl sokan olvassák. Ettől
függetlenül azonban én is támogatom a javaslatot.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-05-13, 23:02:00
Voltam máshol is tag, és ott pl íratlan szabály volt, hogy ismerve
az ftp "szürke" állapotát, nem beszélünk nyíltan róla, legfeljebb
utalunk rá.
A baj csak az, hogy 100 normálissal szemben elég egy nagyon hülye.
Másrészt, ha beírjuk a FAQ-ba, azt se túl sokan olvassák. Ettől
függetlenül azonban én is támogatom a javaslatot.
Persze, az FTP-ről nem is (sőt, itt a fórumon se kéne szerintem, ha tényleg az lenne a cél hogy titokban maradjon), a konkrét eset ez a postom a PH-n: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=11683&start=2469&len=1.

ArchElf

Quote from: Zsiga on 2007-05-13, 23:24:54
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-05-13, 23:02:00
Voltam máshol is tag, és ott pl íratlan szabály volt, hogy ismerve
az ftp "szürke" állapotát, nem beszélünk nyíltan róla, legfeljebb
utalunk rá.
A baj csak az, hogy 100 normálissal szemben elég egy nagyon hülye.
Másrészt, ha beírjuk a FAQ-ba, azt se túl sokan olvassák. Ettől
függetlenül azonban én is támogatom a javaslatot.
Persze, az FTP-ről nem is (sőt, itt a fórumon se kéne szerintem, ha tényleg az lenne a cél hogy titokban maradjon), a konkrét eset ez a postom a PH-n: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=11683&start=2469&len=1.
Amúgy lehet, hogy én emlékszem rosszul, de amikor az oldalnak azok a bizonyos jogi problémái voltak, akkor felmerült (nem csak opcionális lehetőségként), hogy az új "elérhetőséget" mindenki igyekezzen privát módon terjeszteni (ha ennek feltétlen szükségét érzi). Ám a threadek törölve/tisztogatva lettek, és ezt a "titkolózást" sem tartják sokan szükségesnek.
Persze -szerintem - erre "mindösszesen" az FTP szürke voltából van szükség (amire nem lenne, ha nem is volna pl SIG, vagy sticky FAQ topic a letöltésre). Amúgy lehet, hogy biztonságban érzi magát a site, hogy a ghiblik és az mp3-ak "le lettek szedve". De azért ettől még - hogy ami itt van jelenleg senkinek nem fáj - nem biztos, hogy egy frissen végző/végzett jogász/ügyész ne ezen az oldalon akarná bemutatni a jog szigorát és megmászni a saját egzisztenciális lajtorjájának első néhány fokát...
Szerintem jobb csöndben várni - az amúgy elkerülhetetlen - publikus lét bezárását (értsd elégséges finanszírozás hiánya és jogi "problémák"), mert így talán még egy néhány plusz hónapot nyer az ftp.

AE


あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Selmo

Nézz el a főoldali shouthbox felé és meglátod, mennyire kedvesen tanácsoljuk el a népet a "Mi az ftp címe?" beszólásaikkal. Ott igenis elég ritkán van emlegetve a dolog konkrétan meg soha. Aki megtalálja az oldalt, annak legyen annyi esze, hogy a fórumban uránanéz a dolgoknak, akinek nincs, az megérdemli. Itt meg értelemszerűen nem lehet titkolózni, hiszen az nagyobb problémával járna, mint az, hogy le lett írva minden, így legalább nincsenek annyian a kérdezők. A többség úgyis csak beállítja a dolgokat és tölt ezerrel, soha többet nem néz ide. Akik pedig maradnak, azok idővel rájönnek, hogy nem mondják el boldog-boldogtalannak a dolgokat, sajnos van épp elég bleach/naruto stb. rajongó, aki továbbadja.
Szerintem nem kell az ördögöt a falra festeni. Sem túl, sem alábecsülni az ellenséget nem jó. Azt hiszem, egyelőre megvan az egyensúly. Amúgy kezd off lenni.

A tökéletesség unalmas.

ArchElf

Quote from: Selmo on 2007-05-14, 00:50:38
Nézz el a főoldali shouthbox felé és meglátod, mennyire kedvesen tanácsoljuk el a népet a "Mi az ftp címe?" beszólásaikkal. Ott igenis elég ritkán van emlegetve a dolog konkrétan meg soha. Aki megtalálja az oldalt, annak legyen annyi esze, hogy a fórumban uránanéz a dolgoknak, akinek nincs, az megérdemli. Itt meg értelemszerűen nem lehet titkolózni, hiszen az nagyobb problémával járna, mint az, hogy le lett írva minden, így legalább nincsenek annyian a kérdezők. ... Amúgy kezd off lenni.
1) Ezért is szóltam, amikor a FÓRUMOT linkelte be a kolléga.
2) Szerintem nem OFF, mert én egy plusz sort szeretnék javasoltam a fórum szabályzatba, és ezen folyik a vita... De az is lehet, hogy csak én vitatkozom kötekszem.

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Selmo

Igazából beírhatjuk, de mint előttem mondták, ezt nem lehet felügyelni, mindenkinek a saját lelkiismeretére van bízva a dolog. Másrészt vedd számításba a 13-18 éves lázadó korosztályt is, akiknek ugye gyakori a "miazhogyne? csakazértis!" hozzáállásuk.

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Attól, hogy saját lelkiismeretre van bízva, még lehet informálni a népet. Lehet, hogy sok n00b nem is sejti, hogy voltak már ebből problémák stb... Beleírni szerintem is bele lehetne.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Mivel úgy érzem, hogy ez túlmutat a moderátori körön, áthelyeztem a témát ide, továbbá nyitottam egy szavazást róla itt.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-05-14, 02:11:56
Mivel úgy érzem, hogy ez túlmutat a moderátori körön, áthelyeztem a témát ide, továbbá nyitottam egy szavazást róla itt.
Szerintem nem erről kéne szavazni, mert AE nem erről beszélt. Az eddigis egyértelmű volt szerintem mindenki számára hogy az ftp-ről nem beszélünk nyíltan máshol, azért lettem "leb@szva" mert a fórumról beszéltem, iletve belinkeltem egy itteni postomat máshová.

Kvikveg

A forum jo kerdes. En nem nagyon vagyok mashol, illetve azok az ismerosem nem erdeklodnek anime irant.
Kerdes, hogy pl Google mennyire adja ki, ha igen, akkor nem erdemes tiltani a linkelest.
Illetve paranoiafuggo.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-05-14, 12:09:15
A forum jo kerdes. En nem nagyon vagyok mashol, illetve azok az ismerosem nem erdeklodnek anime irant.
Kerdes, hogy pl Google mennyire adja ki, ha igen, akkor nem erdemes tiltani a linkelest.
Illetve paranoiafuggo.
AnimeAddicts-on kb. minden második felirat leírásában bennevan hogy az usteamen lévő verzióhoz készült...
Ez meg asszem no comment:

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-05-14, 12:29:08
Zsenialis.
Az.
Ezért mondom hogy teljesen felesleges a fórumot is titokban tartani, amikor még az ftp-t se sikerül...

Selmo

Quote from: Zsiga on 2007-05-14, 11:08:37
Szerintem nem erről kéne szavazni, mert AE nem erről beszélt. Az eddigis egyértelmű volt szerintem mindenki számára hogy az ftp-ről nem beszélünk nyíltan máshol, azért lettem "leb@szva" mert a fórumról beszéltem, iletve belinkeltem egy itteni postomat máshová.
Mivel ezt eleve képtelenségnek tartom, ezért így írtam ki a kérdést. Egy fórumot nem lehet eltitkolni, főleg így, hogy nem zártkörü. De kb. egy szó kibővíteni majd a fórumra is azt a mondatot, mondjuk: "Az oldal jellegéből adódóan lehetőleg ne reklámozd se az ftp-t se a fórumot, mert ha bezárják te sem tudsz tölteni többé. Ez mindig lebegjen a szemed előtt, mielőtt továbbadod másnak."

A tökéletesség unalmas.

ArchElf

Quote from: Zsiga on 2007-05-14, 12:23:57
Quote from: Kvikveg on 2007-05-14, 12:09:15
A forum jo kerdes. En nem nagyon vagyok mashol, illetve azok az ismerosem nem erdeklodnek anime irant.
Kerdes, hogy pl Google mennyire adja ki, ha igen, akkor nem erdemes tiltani a linkelest.
Illetve paranoiafuggo.
AnimeAddicts-on kb. minden második felirat leírásában bennevan hogy az usteamen lévő verzióhoz készült...
Ez meg asszem no comment:

Sajnos jobbat találtam...
http://www.webxposed.de/topic-48486.html
Google cache (ugyanaz)
:(
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

kisvirag

ez csak azért érdekes, mert tudtommal sem az ftp, sem a fórum nem megy külföldről...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Tutegal

Quote from: kisvirag on 2007-05-15, 09:25:20
ez csak azért érdekes, mert tudtommal sem az ftp, sem a fórum nem megy külföldről...
Elvileg a külföld blokkolása IP tartomány listák alapján megy, időnként lehet benne hiba. Ha valaki belefut egy aktiv (nem túl régi) külföldi hivatkozásba, fórumtopikba, érdemes szólni zsozsonak, hogy utánanézhessen.

Rage

Hatalmas meglepetésemre a linkelt topik létrehozója AoiAnime fórumtag. :wtf:
Természetesen hamarosan váltani fogok vele egy-két szót a dologról. Sajnos meg kell, hogy jegyezzem, nem ez az első eset, hogy egyes ftp-felhasználók külföldi oldalakra postolják az eléréshez szükséges paramétereket...
痛みを感じる方向に、出口がある!

Ramiz

Eléggé ijesztő és felháborító, de azért abba is gondoljatok bele, hogy egyrészt ha nem lenne usteam, most őszintén, ki az, aki nem használna ki egy ehhez hasonló gyors külföldi ftp lehetőséget? Másrészt így is zsozso csinálja az egészet, ergo nekünk nincs sok jogunk kiakadni...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

SoonDead Usteam tag is egyben: http://usteam.hu/forum/index.php?action=profile;u=3314
Hamarosan NowDead lesz, ha így folytatja.

ArchElf

Quote from: Member on 2007-05-16, 20:04:41
SoonDead Usteam tag is egyben: http://usteam.hu/forum/index.php?action=profile;u=3314
Hamarosan NowDead lesz, ha így folytatja.
4 hónap alatt egyetlen postot sem tudott generálni. BTW szerintem elsőre azt hitte a fórumba kell regisztrálni a letöltéshez.

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Selmo

Nos miután a nép megszavazta az FTP reklámozásának kerülését, kérek javaslatot, hogy hová kerüljön és mi legyen a szövege?

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-05-20, 20:38:10
Nos miután a nép megszavazta az FTP reklámozásának kerülését, kérek javaslatot, hogy hová kerüljön és mi legyen a szövege?
Fórumszabályzat legelejére: "FTP nincs. Ami nincs arról nem beszélünk. Főleg nem más fórumokon... ;)"

Soldier

Quote from: Zsiga on 2007-05-20, 20:42:05
Quote from: Selmo on 2007-05-20, 20:38:10
Nos miután a nép megszavazta az FTP reklámozásának kerülését, kérek javaslatot, hogy hová kerüljön és mi legyen a szövege?
Fórumszabályzat legelejére: "FTP nincs. Ami nincs arról nem beszélünk. Főleg nem más fórumokon... ;)"

ezh jo , lényegretörö , nem féreérthetö , és meggyözö :P

Selmo

Válaszolási szabályok


  • A quote használatát lehetőleg szorítsd átlátható mértékre, csak 2-3 hozzászólást idézz, hogy ne terítse be a fél képernyőt. Ha hosszú szövegből csak egyvalamire válaszolsz akkor csak azt idézzd be, amire válaszolsz, ne az egész postot, ha több dologra válaszolsz, akkor szépen tedd be az idézeteket külön-külön, hogy átlátható legyen.
  • Ne idézd az előtted szólót, fel tudjuk fogni, hogy arra válaszolsz enélkül is.
  • Ne használj 6pt-nál kisebb betűméretet, mert harapunk. Ha olyan megjegyzést akarsz tenni, ami nem nyílvános, tedd spoilerbe.
  • Szorítsd minimálisra a [move] és [glow] használatát. Ez egy fórum, nem kirakat.
  • Fórumon belüli hivatkozásoknál használd az [iurl][/iurl] tagot, ez nem nyit új ablakot.
  • Ha valamilyen oknál fogva nem szeretnéd, hogy a fórum átkonvertálja a BBC tagokat, URL-t, email címet,  vagy hasonlót, netán egyszerűen csak meg akarod mutatni a BBC vagy smiley kódot, akkor írd [nobbc][/nobbc] tagok közé. Például: http://usteam.hu/ .

Vélemények?

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Quote from: Selmo on 2007-08-23, 16:58:45
Válaszolási szabályok


  • Ne idézd az előtted szólót, fel tudjuk fogni, hogy arra válaszolsz enélkül is.
  • Ne használj 6pt-nál kisebb betűméretet, mert harapunk. Ha olyan megjegyzést akarsz tenni, ami nem nyílvános, tedd spoilerbe.

Vélemények?


  • :__devil:
  • Nem értünk egyet. :D
Failure is the default option

Darkstar

Énis hülyeségnek tartom gyakran az idézgetést, de ha több, mint 2 postnyi távolságban van, akkor nem gond.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Soldier

Quote from: Selmo on 2007-08-23, 16:58:45
Válaszolási szabályok
...
Vélemények?

végülis , lényegében engem nem zavart eddig ahogy volt , de ha valtoztani kivansz(unk) rajta , akkor rajtam nem mulik  :szemuveges:

ArchElf


あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2007-08-23, 16:58:45
Válaszolási szabályok


  • Ne idézd az előtted szólót, fel tudjuk fogni, hogy arra válaszolsz enélkül is.
  • Fórumon belüli hivatkozásoknál használd az [iurl][/iurl] tagot, ez nem nyit új ablakot.

Vélemények?
A fontosabb részek már eddig is le voltak írva;
Az előző idézésénél gyakran a lényeges mondat kiemelése a cél;
Ez szvsz túlzás, és én szeretem is, ha új lapon van (ctrl+w balkázzel is megy,
backspacehez viszont át kell nyúlni :hehe: )