Fórum szabályzat RC

Started by Darkstar, 2007-03-10, 22:32:25

Previous topic - Next topic

Darkstar

Akkor ime a fórumszabályzat RC-je, javaslatokat, véleményeket ide lehet írni. Erre kb egy hétig lesz lehetőségetek, utána kerül beiktatásra. Természetes apróbb kiegészítések, módosítások ezután is történhetnek, erről a megfelelő topikban mindíg lesz bejegyzés. A "tiltásokat" egyébként a modik szubjektíven bírálják el. Ahogy ezt eddig is tapasztaltátok, ez nem épp vasszigort jelent, szerintem azt itt lévő fórumozók jó része úgyis teljesen tisztában van vele, hogy mit lehet és mit nem. :) A pontok mögött zárójelben dőltbetűvel a saját kommentjeim olvashatók ^^
Mégegyszer köszi Gmer, hogy összeszedted. :merci:

QuoteÁltalános szabályok:

    * Az adminisztrátort, a moderátorokat, illetve egymást sem illik sértegetni. Az összes ilyen jellegű post azonnal   törölve lesz.   (Azaz a flame lehetőleg minimális legyen)
    * A fórumon tilos a politikai témájú vita.   (Ez az egy pont, amiben az összes mod viszonylag szigorúan kezel)
    * Tilos a guro, bármilyen formában.   (Ez úgyis ritka, igyekezzetek pmre korlátozni. Ha elkerülhetetlenül címeket akartok egyeztetni, azért tüntessétek fel, hogy miről is van szó.)
    * Az offtopic hozzászólásokat tessék minimalizálni. Megengedett határ: 5 egymásutáni post. Ettől függetlenül a moderátor még ekkor is törölheti őket, ha úgy véli nagyon nem illenek oda. (Ez szintén mindíg alkalmilag kerül elbírálásra, és az az 5 post sincs betonba öntve)
    * A dupla- illetve triplapostokat, hacsak nem indokolt akkor kerüljétek, erre való a modify gomb. (Ezeket viszont mindíg mergelni fogom)
    * Képeket ne attach-ként postoljatok, zsozso éppen ebből a célból hozta létre a képtárat. Szóval a képeket oda tessék feltölteni (lehetőleg a megfelelő részlegbe), és onnan linkeljétek be õket ide. IMG-ként pedig csak max 640x480 és max 600 KB méretű képeket postoljatok. Kivétel, ha a thread első postjában jelezve lett, hogy képgyűjtés vagy hasonló céllal jött létre.
    * Egy új thread megnyitása elött tessék először rendesen körbenézni, hogy nincs e már egy hasonló témájú. A fölösleges thread-ek vagy törölve lesznek vagy (ha már létezik hasonló témájú) összevonva. Másrészt arra kérnénk mindenkit, hogy olyan thread-et ne nyisson ami kb 2 post erejéig fog élni. Törekedjünk az áttekinthetőségre.
    * Nem szabad más fórumokról vitázni/szidni/ócsárolni/stb. Tilos más site nevével fémjelezni/általánosítani embereket, mivel az indokolatlanul rossz hatással van az adott site hírnevére.
    * Ha egy adott threadben túl sűrűn lesz offtopic hozzászólás illetve beszélgetés a felszólítás ellenére is, akkor az be lesz zárva/törlésre kerül.   (Itt is érvényesek az általános offnál leírtak)
    * Használjátok a „Report to moderator” gombot, sokat segít a fórum rendbentartásában.   (Ezzel mostanában sokan éltek, amit ezúton szeretnék is megköszönni. :))


Avatar illetve aláírások:

    * A közízlést sértő képek/szövegek tilosak (közízlés= a fórum ízlése)
    * Az avatar maximális mérete 300KB  (a felbontást a fórummotor automatikusan 128X128-ra kicsinyíti, ha szükséges)
    * Az aláírás képek nagysága lehetőleg ne húzza szét a fórumot és összesen ne legyen több mint  500 KB
    * A szöveg ne legyen 5-6 sornál hosszabb, és ne húzza szét a fórumot szélességben.
    * Nem lehet az aláírásba flash animációt rakni.   (Ha esetleg valakinek nem tiszta, animált gif lehet, a fenti korlátozások figyelembevételével)


Egyéb:

     *Az ftp ideiglenes leállásai/lassulásai meg lesznek oldva, hacsak az admin külön nem jelzi, hogy komolyabb probléma van. A többszöri „Mi van az ftp-vel?!” postok törölve lesznek.


Spoiler
     
        * Spoilernek (poéngyilkosságnak) minősül minden információ, amely egy anime/manga/könyv/film/stb eseményeire vonatkozik (a rövid ajánló szövegnél mélyebben), és előzetes ismerete elronthatja a mű élvezetét.
      * Na spoilerezz, mert harapunk. Ne lődd le a poénokat, hadd, hogy mindenki magának fedezze fel a művet.
      * Ha egy diskurzus során mégis le kell írnod egy spoilert, akkor tedd spoiler tagek közé (radioaktív gomb), hogy csak szándékosan lehessen elolvasni. Ha ezt esetleg elmulasztottad volna, de mások felhívják rá a figyelmedet, mihamarabb javítsd.
      * Ha nem egyértelmű, hogy a spoiler milyen animére, vagy melyik epizódra vonatkozik, és úgy érzed, ebből félreértés lehet, akkor nyugodtan jelezd a spoiler nevében (spoiler=HáryJános), hogy minek az ismeretét feltételezi.
      * Az, hogy esetleg téged személy szerint nem zavarnak a spoilerek, az nem felmentés a szabály alól. Mások talán szeretik a meglepetéseket.
      * Felmentést élveznek ezen rendelkezés alól azok a topicok, amelyeknek már a címe figyelmeztet arra, hogy itt egy anime/manga/stb. történetére nézve spoilerek várhatók. Ha azonban egy adott anime threadjének a címében fel van tüntetve, hogy spoilerek lehetnek benne, az nem jelenti azt, hogy a mangából illetve (tekintettel arra, hogy sokan nem nézik felirat nélkül) a rawokból nyugodtan lehet spoilerkedni. Használjátok a spoiler gombot, és írjátok oda hogy éppen a mangáról/rawról van szó.
      * Dumbledore dies on page 596. (^^)

Edits:

  • Spoiler részletes bekerült
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote* A közízlést sértő képek/szövegek tilosak (közízlés= a fórum ízlése)
Francba, akkor en nezegethetem az alairasodat nem egeszen onkent, de ha Alucardot berakom, cenzurazva leszek?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

RC ^^"
Majd kérünk RTM verziót is :D

Megjegyzések (dőltbetűs) is benne lesznek?
"Report to modaerator"
Közizlés = fórum izlés?
Talán még a képek linkelését bizonyos méret felett bele lehetne venni.

Cobra

Aláírásképre is kéne valami méretkorlátozás, mondjuk 500 pixeles magasság. Elég zavaró, amikro egy fél oldalt kitesz valakinek az aláírása. Szóveg se legyen több 4-5 sornál.
közízlés= a fórum ízlése Ez tetszik  :D

Szerintem jó így, nagyon mást én se tudok hozzáfűzni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Quote*IMG-ként pedig csak max 640x480 és max 600 KB méretű képeket postoljatok.
       *Az ftp ideiglenes leállásai/lassulásai meg lesznek oldva, hacsak az admin külön nem jelzi, hogy komolyabb probléma van. A többszöri ,,Mi van az ftp-vel?!" postok törölve lesznek.
:hail:
Szerintem jó ez így. :)

Darkstar

#5
Nem kaptál moderátori/admini felszólítást, hogy szedd ki, ha jól emlékszem. Ergo beteheted, ha akarod. Bár nem tudom minek, ha értesüléseim helyesek, kikapcsolt ava/sigekkel fórumozol. ^^

Member: képenként 600kb. :D

Tenshi: A saját kommentjeimet meg a bevezetőt leszámítva copypasta. :) De javítom.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Aki a FAQ-ban szereplő dologról kérdez, az ne csodálkozzon, ha figyelmen kívül hagyják, vagy útbaigazítják.
Kérdéseket a help topciba, ne az offba netán az anime/manga vonatkozó topicjába.
A fórumot szétdobó linkek és képek meg legyenek nevesített URL-ben vagy spoilerben.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Nem, admin nem szolt, de sokan hanytak. :D :D :D
Ja, munkahely+alairasok kombo problema miatt kapcsoltam ki. Tied az egyik, meg volt meg par, amit bent inkabb nem mutogatok, mert nem biztos, hogy felfogjak, hogy nem egy kislanyokat nezegeto... namindegy. Szoval nem egetem magam.
Avakat most bekapcsoltam, mert rajottem, hogy kulonben keptelen vagyok hatasosan megkulonboztetni az embereket.


  • Nem tudom lehet-e kezdeni valamit a meretkorlatoknak megfelelo, de zavaroan villogo citromsarga-neonzold-stb alairasokkal? Nem tudom mar kinek volt anno de neha epilepsziakozeli allapotban voltam tole.
  • A loli alairaskepeket szeretnem nem javasoltta tenni. Engem legalabbis nagyon zavarnak.
A tobbi szabaly igy elso ranezesre teljesen ok. Nyilvan a puding probaja az eves.  :jee:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Quote from: Darkstar on 2007-03-10, 22:40:25
Member: képenként 600kb. :D
Eddig voltak szinte megás nagyságrendűek, egyszer csak lentebb mászik az. :rolleyes:
(Amúgy meg egyszerűbb progikkal 75%-os minőségű mentéssel 1/3-ára csökken a méret jpeg esetén, csak gondoltam, szólok)

Nekem ki vannak kapcsolva és mégis tudom, hogy ki kicsoda. Még jó, hogy a neveket nem lehet kikapcsolni. :haha:

D_S, mi lenne, ha mostantól csak lolikat engedélyeznétek aláírásba? :D

Darkstar

Quote from: Member on 2007-03-10, 22:52:39
Eddig voltak szinte megás nagyságrendűek, egyszer csak lentebb mászik az. :rolleyes:
Megás szerintem kevés volt, de ezután még kevesebb lesz, lehet örülni. :D

Quote from: Kvikveg on 2007-03-10, 22:49:20

  • Nem tudom lehet-e kezdeni valamit a meretkorlatoknak megfelelo, de zavaroan villogo citromsarga-neonzold-stb alairasokkal? Nem tudom mar kinek volt anno de neha epilepsziakozeli allapotban voltam tole.
  • A loli alairaskepeket szeretnem nem javasoltta tenni. Engem legalabbis nagyon zavarnak.
Az első pont jogos, de ezt hogyan lehetne megfogalmazni? A másodikat személyem elleni leplezetlen támadásnak veszem. :D Lásd Member javaslatát:
Quote from: Member on 2007-03-10, 22:52:39
D_S, mi lenne, ha mostantól csak lolikat engedélyeznétek aláírásba? :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

#10
 :mad:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Tudod egy cute lolis kép milyen jól ellesúlyozná az avád búskomor hangulatát?  :hehe:
[spoiler]Nem kellett volna elképzelnem...   :lul:[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Draconire

Quote from: Darkstar on 2007-03-10, 22:56:36
Az első pont jogos, de ezt hogyan lehetne megfogalmazni?
[spoiler=Egy példával.][/spoiler]

Member

Quote from: Gmer on 2007-03-10, 23:10:57
[spoiler=Egy példával.][/spoiler]
Ezt mindenki tegye be az aláírásába! Most! :lol:
(Nekem tetszik :haha: )

Selmo

Szerintem meg egyszerűen ne lehessen animált gifet tenni aláírásba.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Quote from: Selmo on 2007-03-10, 23:13:38
Szerintem meg egyszerűen ne lehessen animált gifet tenni aláírásba.
Az meg a masik veglet lenne, vannak szep animaltak, pl ehhe, nem azert mert az enyem...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Lehet, de aki animált képet tesz be, az nem egy lengő függönyt használ, hanem valami figyelemfelkeltőt, hiszen ez a célja. Márpedig ha a fél topic össze vissza villózik, meg mozog, meg ilyenek, akkor előbb-utóbb mindenki kikapcsolja az aláírásokat. Nálam is ki vannak kapcsolva, így számomra mindegy, csak gondoltam ne terheljük az oldalak megjelenítését tovább. ;)

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Selmo on 2007-03-11, 05:22:34
csak gondoltam ne terheljük az oldalak megjelenítését tovább. ;)
Ha nem áll körülbelül 50000 frame-ből (volt már rá példa, hogy vkié vagy 1 perc volt, amíg animált :eek: ), akkor optimalizált frame-ek esetén nem durvul el. ;)

Draconire

Quote from: Member on 2007-03-11, 10:52:34
Ha nem áll körülbelül 50000 frame-ből (volt már rá példa, hogy vkié vagy 1 perc volt, amíg animált :eek: ), akkor optimalizált frame-ek esetén nem durvul el. ;)
A frame-ek száma nem számít a megjelenési sebességnél, csak a gif mérete, pontosabban az adott frame mérete.

Próféta

Javaslat.
Úgy vettem észre, hogy sokan, főleg akiknek nincs komolyabb internetes múltjuk, nem ismerik a spoiler fogalmát, nem figyelének rá, nem alkalmazzák a gyakorlatban. Én pedig ultra kényes vagyok rá.
Szóval ahelyett, hogy az egyéb második pontjának zárójele foglalkozna vele, ki lehetne emelni valami ilyesmit:

Quote* Spoiler
      * Spoilernek (poéngyilkosságnak) minősül minden információ, amely egy anime/manga/könyv/film/stb eseményeire vonatkozik (a rövid ajánló szövegnél mélyebben), és előzetes ismerete elronthatja a mű élvezetét.
      * Na spoilerezz, mert harapunk. Ne lődd le a poénokat, hadd, hogy mindenki magának fedezze fel a művet.
      * Ha egy diskurzus során mégis le kell írnod egy spoilert, akkor tedd spoiler tagek közé (radioaktív gomb), hogy csak szándékosan lehessen elolvasni. Ha ezt esetleg elmulasztottad volna, de mások felhívják rá a figyelmedet, mihamarabb javítsd.
      * Ha nem egyértelmű, hogy a spoiler milyen animére, vagy melyik epizódra vonatkozik, és úgy érzed, ebből félreértés lehet, akkor nyugodtan jelezd a spoiler nevében (spoiler=HáryJános), hogy minek az ismeretét feltételezi.
      * Az, hogy esetleg téged személy szerint nem zavarnak a spoilerek, az nem felmentés a szabály alól. Mások talán szeretik a meglepetéseket.
      * Felmentést élveznek ezen rendelkezés alól azok a topicok, amelyeknek már a címe figyelmeztet arra, hogy itt egy anime/manga/stb. történetére nézve spoilerek várhatók. Ha azonban egy adott anime threadjének a címében fel van tüntetve, hogy spoilerek lehetnek benne, az nem jelenti azt, hogy a mangából illetve (tekintettel arra, hogy sokan nem nézik felirat nélkül) a rawokból nyugodtan lehet spoilerkedni. Használjátok a spoiler gombot, és írjátok oda hogy éppen a mangáról/rawról van szó.
      * Dumbledore dies on page 596.

Tudom, hogy ez így nagyon szájbarágós, meg hogy mindennek józan ésszel is beláthatónak kéne lennie, de láttunk példát arra, hogy valakinek nem ilyen egyértelmű.

Darkstar

Approved ^^
A sig teljes magasságát hány pixelben kéne megahtározni? 500 marhasok, aki 1024*768ban tolja, annak így egy post több, mint egy monitornyi.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Nekem akkor gondolom 800*600-ban még több.  ^^'
A 275 szerintem még belefér.

Cobra

Ha 128 az avatar, akkor legyen mondjuk ennek a duplája, tehát 256 (esetleg max 300).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Szvsz ne legyen nagyobb az avatarnál, inkább legyen banner stílusú, mondjuk 512×128.

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Magasságra minimum 150 legyen (csak hogy ne kelljen újat gyártanom :D), bár felőlem nyugodtan lehet nagyobb is, modjuk olyan maximum 300 pixelig. Szélesség meg szvsz tökmindegy, ha túl széles a kép, akkor sem húzza szét a fórumot, a motor egyszerűen tesz rá egy vizszintes scrollt.


Fazék

sztem is maximum 150, de még a 128 is teljesen korrekt felső határ lenne.

Darkstar

Legyen akkor 150, hadd ne kelljen resize-olni.  :redface:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

No, eltelt egy hét, kicsit több is. Amiről egyenlőre nincs megállapodás, az az aláírások mérete (pixelben). Azon kívül minden ok? Továbbá a régi szabályzattal mi legyen? Törölni nem akarom, úgy gondolom, elég ha unsticky-zem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Ez esetben a nevében is jelezd, hogy elavult, és nem ártana tenni bele egy linket az aktuálisra.
Bár szerintem az is bőven elég, ha az aktuális verziót hozzácsapod egy újabb post formájában, mint ahogy azt a régebbi modok is tették.


Darkstar

#29
Szerintem pont azért lett az egész összeszedve, letisztázva és aktualizálva, mert így átláthatóbb. Végülis különbség nem sok van, a tiltott témákat leszámítva. De végülis az hozzáírás is megoldható... Melyik legyen akkor?

Ed.: poll hozzáadva
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん