Zeneajánlások, albumkritikák

Started by Ramiz, 2005-06-16, 14:07:31

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: minuszmiki on 2007-09-27, 00:17:33
Quote from: Ramiz on 2007-09-26, 16:48:03
The Matthew Herbert Big Band - Goodbye Swingtime
Végighallgattam. Annyira nincs szétesve, mint a leírás alaplján gondoltam, de ettől függetlenül még nagyon jó. Nekem is a Misprints tetszett a legjobban, tényleg poén. :)
Na én mostanában kerítettem csak sort rá, csatlakoznék a Misprints rajongói klubhoz.

Ramiz

Reverend Horton Heat - Lucky 7

A rockabilly egyik ma élő legjelentősebb figurája. Laza stílus, magas fokú technikai tudás, néhol debil, máshol komolyabb szövegek, hihetetlen hangulat - odaleszel érte, ha bírtad a rock 'n roll-t, de egy kicsit frissebb vérre vágysz. :__devil:

Rántsd magadra az albumot!
- vagy -
Hallgass bele az egyik legkirályabb slágerszámba!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta


Nakedape

Quote from: Ramiz on 2007-10-04, 21:15:16
Reverend Horton Heat - Lucky 7

A rockabilly egyik ma élő legjelentősebb figurája. Laza stílus, magas fokú technikai tudás, néhol debil, máshol komolyabb szövegek, hihetetlen hangulat - odaleszel érte, ha bírtad a rock 'n roll-t, de egy kicsit frissebb vérre vágysz. :__devil:

Rántsd magadra az albumot!
- vagy -
Hallgass bele az egyik legkirályabb slágerszámba!


ez má pszihobilli nem rokabilli :ejnye: :whoah:

nem tűnik rosszak azt hiszem van is tőlük valamim, i'll check

de ha bejön, és nem ismernéd, nekem a kedvenc pszihobillim női énekes, nekromantix tagos: HORRORPOPS
walk like a zombie
Where You Can't Follow
Misstake

táncoslányos videók!

jöjjenek jöjjenek

csak tessék , csak tessék:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2007-10-04, 23:14:24
Ismerem a Horrorpopsot. :D

elnézést a feltételezésért :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

Nightwish - Dark Passion Play

Ez volt az első Nightwish album amit meghallgattam, sőt ezek voltak az első NW számok amiket meghallgattam. :D Nagyon tetszett, azért megnézek még egy régebbi albumot is (ha jól udom más volt az énekes csaj). Kedvenceim az Amaranth, 7 Days To The Wolves, Sahara. :jee: :whoah:

Dreamcleaver

Ha ez tetszett, akkor ajánlom a többit is. Ez az album hozta a jó öreg Nightwish hangulatot. Amaranth, Cadence of Her Last Breath és Last of the Wilds instant kedvencek lettek.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Tycho

Ez egy őrült fazon minimalista de király zenéje, és még pucér keblek is láthatóak a klippben!
(igazi csemege Ramiznak :muhahah:)


"Bob Log III is a Lo-fi music blues one-man band based in Tucson, Arizona. Formely of Doo Rag. He is well known for performing in a flight helmet and singing through a telephone headset attached to the helmet. He plays slide guitar and a bass drum at the same time as well as using a drum machine and various effects." - nem volt kedvem fordítani :redface:

sirtomi

Érdekes zenét játszik, asszem meghallgatok még pár számot :)

Baggio

Vanessa Hudgens - V
szerintem jó kis album, mondjuk van már van egy éves, de csak most hallgattam meg rendesen. Nem tudom mennyire ismerős a csaj, a High School Musical főszereplője, és az első klippet erről a CD-ről lehetett látni itthon is (Baby Come Back). Mostanában pedig kiszirvárgott meztelen fotói voltak a fő téma.
a CD egy jó kis tipikus amerikai soft rock-pop album, szépen hangszerelve. a csajnak jó hangja van, és  jó számokat írtak neki. Nem egy alapmű, de kellemes hallgatnivaló. különösen a videóklippes szám és a Drive jó

Fubenalvo

Frank Sinatra -  My Way - The Best Of

Tökéletes válogatás album annak aki szereti az ilyen stílusú zenét. Sinatra mester minden remekműve digitálisan felújítva, nagyon tuti hangminőségben. Egyetlen hiányom van a lemezzel kapcsolatba. A "somwhere beyond the sea" lemaradt róla, pedíg szerintem az egy nagyon nagy klasszikusa. Ezekszerint mások szerint nem... nade ez van.

Fazék

Quote from: Fubenalvo on 2007-10-14, 13:22:22
Frank Sinatra -  My Way - The Best Of
:tezsvir: rég hallgattam, ideje elővennem :)

Ramiz

Puhulok... mióta nem hallgattam metált, nem is tudom, a legdurvább, ami megy, Reverend Horton Heat psychobilly őrültségei. Amit a legtöbbet hallgatok most, az pedig The Ditty Bops. Nagyon jó popos zene, de a "popzene" szót megfosztja a számomra berögzült "unalmas" jelentéstartalomtól. Kellemes, háttérben is kitűnően működik, de előbb-utóbb akkor is elkezdesz rá odafigyelni. Balzsam a lélekre, megnyugtató, pedig nem mindig vidám és vicces szövegei vannak.

http://www.youtube.com/watch?v=qkEaDXpqF4U
http://www.youtube.com/watch?v=e9_fiy_523A

edit: az új Norah Jones albumot is imádom, érdemes meghallgatni. Természetesen a Tom Waits-es Sinkin' Soon a kedvencem. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

chilip

#194
Abingdon Boys School - Abingdon Boys School

Végre valami albumot is adtak ki << torrent - mp3 320 kbps >> 12 szám van rajta, ebből legalább 3 ki volt már adva Single-ben. Innocent Sorrow (D.Gray-man OP Single), Howling (Darker Than Black OP), Nephilim (foggalmam sincs miből, csak megvolt már ez a single gépen :D ). nos az első 2 számcím sokat elmond a minőségről. ezenkívül amit meg akarok említeni, hogy újrafeldolgozták a Trinity Blood OP-ját (11. szám, címét meg nemtom, krikszkraksz, de még ha fenn is lenne a japán jelkészlet, akkor se érteném), és nekem nagyon bejön  :lazza:, uccsó szám címe meg "ReBirth+ReVerse" ami nagyon Kiddy Grade szagú  :haha:  Sokat fogom ezt az albumot halgatni ;)

minuszmiki

Quote from: chilip on 2007-10-16, 22:49:35
Abingdon Boys School - Abingdon Boys School
...
Sokat fogom ezt az albumot halgatni ;)
Én is, elég fasza, ütős cucc. A Trinity Blood OP covert tényleg nagyon eltalálták.  :whoah:

Member

Finntroll - Ur Jordens Djup (2007)
Haverom laptopján fent volt, ezért gondoltam, összeszedem magamnak, bár kicsit keserű szájízzel ültem neki, ugyanis a Metal Hammer válogatás CDre az albumukról egy Dimmu Borgir-t idéző tipikus dark-os black metal került fel, pedig hallottam korábban, hogy tőlük ez nem szokás. Szerencsére csak 2 számuk sikerült ilyen trén, a többiben továbbra is üvölt a polka és irtja a szerencsétlen hallgató idegeit. :D 8.5/10.
Ami így elsőre a legjobb az albumról

Fubenalvo

...hosszú idő után előszedtem megint a Zorall albumom. Rá kellett jönnöm hogy még mindíg mekkora. :)
http://fubenalvo.extra.hu/01_stuff/index.php ---> Ennye enye Rebeka, meg ne tudja nagymama.... :D

chilip

The Witcher
zenéje fülbemászó, nagyon eltalálták. nagyon feldobja a játék hangulatát (az amúgy is nagyon hangulatos grafika és sztori mellett ;) ). a játék honlapjáról le lehet tölteni az összes számot. bejön a flash-es menü, főkaritól kicsit jobbra a lantra kattintva előkúszik a lista (10 szám), és meg is lehet hallgatni, mielőtt letöltenéd.

<< www.thewitcher.com >>

Soldier

még csak most hallgatam bele a "Nightwish - Dark Passion Play (2007)"-be. Igazabol nekem annyira nem tetszettek a szamok mint anno, hisz az elözöböl is 3-4 számot szerettem de a többit is meghalgattmam.ebbe viszont joh ha 2 van ami tetszik, a többi viszont nagyon nem.Bár egyaltalan nem az én stilusum ez a zene   :lazza:

Lythis

Quote from: chilip on 2007-10-28, 00:26:20
The Witcher
zenéje fülbemászó, nagyon eltalálták. nagyon feldobja a játék hangulatát (az amúgy is nagyon hangulatos grafika és sztori mellett ;) ). a játék honlapjáról le lehet tölteni az összes számot. bejön a flash-es menü, főkaritól kicsit jobbra a lantra kattintva előkúszik a lista (10 szám), és meg is lehet hallgatni, mielőtt letöltenéd.

<< www.thewitcher.com >>
megelőztél :)

Fubenalvo

Takáts Eszter - Rövidtáv (2007)

Először Radiocafen hallottam meg a számit. Persze sosem jutottam el odáíg hogy megleseem az előadót, de egyszer annyira ráéreztem a "Dárga idő" című számára. Hogy muszály volt megkeresnem az albumát.
Hogy milyen stílus? Huhh, nehéz meghatározni, mert minden számnak külön élete van, viszont talán egy világzene&jazz keverékkel lehetne jellemezni, de helyenként rock-os elemek is megjelennek. Szóval nehéz beskatulyázni...
A szövegek szerintem nagyon fantáziadúsak, még Geszti is megirigyelhetné őket. :)


"A földszinten, vagy az emeleten...
A karosszékben, vagy a lepedőn...
Az emberem úgyis visszajön értem,
és kéri majd:légy újra a szeretőőőőm!!"

.Attila

Ez nagyon tetszik:
Amos Moses
Primus verzióját szoktam hallgatni, nagyon jól megcsinálták.
(ha ilyesmi zenét tud még valaki, ne tartsa magában :))

Fubenalvo

#203
Két szám az új Kispál albumról:
http://www.youtube.com/watch?v=3iz-_soe6QA
http://www.youtube.com/watch?v=tgk5zdbsDnI

Féltem hogy vége az együttesnek... egy darabig nagyon is úgy tűnt hogy Kispi abba akarja hagyni, de aztán most itt az új album és már csak dobost kell találniuk. :D

.Attila

Within Temptation-t ismeri valaki?
Letöltöttem még pár hónappal ezelőtt egy 1000 mp3-as torrentet, és azon kezdtem el végigrágni magam, amikor rátaláltam a Mother Earth számukra. Azóta letöltöttem a teljes diszkográfiát. Meg merném kockáztatni (sőt), hogy jobban tetszik, mint a Nightwish, bár talán nem egészen ugyanaz a stílus. Hard rockos / metálos hangszerelésre egy kellemes női hang, bár nem opera énekes (bár így talán az új Nightwish énekessel már összemérhető).
Még most hallgatom a számaikat, de eddig kettőt kiemelnék:
Mother Earth (tesóm gyorsan el is kérte, aztán loopra rakta),
Aquarius

szerk.: most nézem a honlapot, azt mondja, gothic rock. Nem véletlenül tetszik akkor :)

Manitu

savage genius - Sora no Kotoba

Az első albumukra elég sokat kellett várni, a második ehhez képest alig egy évvel utánna megjelent. Külön pozitívum, hogy még nem hallgattam ronygyosra a fél albumot különböző anime ostkről :)
Hozzák a formájukat most is, pörgős, rockos-elektronikus zene, az énekesnő hangja pedik még mindíg gyönyörű :jee:


sirtomi

Avenged Sevenfold - Avenged Sevenfold

Tegnap szereztem csak tudomást az új album létezéséről, be is szereztem gyorsan.

A 2. albumot viszi tovább. Ígéretekkel ellentétben nem tért vissza a visítós ének és a keményebb dallamok. Egyébként kellemes számok vannak az albumon, eddig tetszik. Majd meglátjuk többszöri meghallgatás után mi lesz a véleményem.

kikuchiyo

Quote from: .Attila on 2007-11-07, 11:54:26
Within Temptation-t ismeri valaki?
Letöltöttem még pár hónappal ezelőtt egy 1000 mp3-as torrentet, és azon kezdtem el végigrágni magam, amikor rátaláltam a Mother Earth számukra. Azóta letöltöttem a teljes diszkográfiát. Meg merném kockáztatni (sőt), hogy jobban tetszik, mint a Nightwish, bár talán nem egészen ugyanaz a stílus. Hard rockos / metálos hangszerelésre egy kellemes női hang, bár nem opera énekes (bár így talán az új Nightwish énekessel már összemérhető).
Még most hallgatom a számaikat, de eddig kettőt kiemelnék:
Mother Earth (tesóm gyorsan el is kérte, aztán loopra rakta),
Aquarius

szerk.: most nézem a honlapot, azt mondja, gothic rock. Nem véletlenül tetszik akkor :)

Kellett neked ajánlani, most én is kénytelen leszek beszerezni...

Kösz :)
Failure is the default option

chilip

2 albumuk van nekem lenn immár 1 éve, The Silent Force és a The Hearth of Everything. mind2-t ajánlani tudom csak :D

.Attila

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-13, 19:01:07
Kellett neked ajánlani, most én is kénytelen leszek beszerezni...

:)

QuoteKösz :)

:tezsvir:

Quote from: chilip on 2007-11-13, 19:19:49
2 albumuk van nekem lenn immár 1 éve, The Silent Force és a The Hearth of Everything. mind2-t ajánlani tudom csak :D

A legjobb számok asszem azokon is vannak. The Silent Force bonus cd-je is megvan? Mert azon pl. ott van a Jane Doe, aminek vannak egész jó részei. Ill. az egyéb albumokon vannak orchestral meg instrumental változatai a számoknak.