Main Menu

Titanic Filmfesztivál

Started by Ramiz, 2007-03-31, 04:00:53

Previous topic - Next topic

Körülbelül hány filmre fogsz/szoktál elmenni a Titanicon?

Nem járok moziba, még filmfesztiválra sem.
10 (50%)
Egy-kettőt.
4 (20%)
Minél többet...
5 (25%)
Amelyik érdekel, azt mind.
1 (5%)

Total Members Voted: 20

Ramiz

Ghosts Of Cité Soleil

Érdekes film Haiti káoszáról. Némileg City Of God-utánérzésnek tűnik, csak nincs benne történet és így még a rövidke 1:20-as játékmenet is sok, az viszont kevésbé játékfilmes, inkább doku-jellegű (bár sosem tudom, mikor mi megrendezett - lehet, hogy semmi sem volt az). Viszont maga a téma durva, nem lehet elmenni mellette, és ügyesek az általunk is ismertebb valóság bevonása (jelezvén, hogy nem, ez nem fikció, akármilyen hihetetlen is), mint például Wyclef Jean vagy egy-két amerikai politikus nyilatkozatának szerepeltetése, de valahogy kilóg az egészből. Meg azért eléggé kétes erkölcsű emberek a főszereplők és a film azért mégiscsak félreérthetetlenül rokonszenvez velük. Furcsa volt, na. Visszás. De emlékezetes.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Question:      Körülbelül hány filmre fogsz/szoktál elmenni a Titanicon?
Amennyi erdekel es el is tudok menni ra...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Úgy látszik, az idén nem vált ki nagy lelkesedést a Titanic a fórumon...

Mindenesetre tegnap láttuk az Egy éjszaka egy városban c. cseh stop-trükkös bábfilmet.
Ismeretes, hogy a csehek nagyon értenek az elborult animációs filmekhez, elég csak Švankmajerre gondolni. Éppen ezért bizonyos elvárásokkal ültem be erre a filmre. Sajnos ezek az elvárások csak részben teljesültek, leginkább azért, mert (pl. az említett úriember filmjeivel ellentétben) nem volt egy közös téma, ami a lazán felfűzött epizódokat összetartotta volna. Kétségtelen, hogy rengeteg ötlet volt benne, és az animáció színvonala is kifogástalan volt, el sem tudom képzelni, hogy mennyi munka mehetett a figurák aprólékos beállításába, amíg ezt a több mint 70 percnyi teljesen folyamatosnak ható mozgást létrehozták. Az eleje talán kissé még unalmas is volt, de a közepére bemelegedett, és néhány jelenet egészen zseniálisra sikerült. Nem gondoltam volna például, hogy valaha látni fogok egy antropomorf fát meztelenül léggitározni. :D

A Linda3-'t is láttam még a múlt héten - az ilyen filmre szokták mondani, hogy "bájos" meg "szeretnivaló", de a legelvakultabb iskloáslány-fetisizmus és középiskolás nosztalgia sem emelheti ki a tisztes középszer kényelmes kategóriájából. Azért jó tudni, hogy a Haruhi ama bizonyos koncertjelenetét tényleg kockáról kockára innen, khm, forráselemezték.

Failure is the default option

Ramiz

Ezeket én is láttam. Linda^3 csalódás, unalmas és eseménytelen, Swing Girls sokkal-sokkal jobb. Egy éjszaka...-ról már írtam, nekem tetszett.

Jar City: kellően gusztustalan, sötét és kilátástalan izlandi thriller szemgolyóevéssel, rothadó hullákkal, komplexusokkal, és undok, pszihopata idős emberekkel, akik a fiatal zsarukat verik. Marha jó. :D
Eye In The Sky: egy film, amiben két csapat ember van, a bűnözők a kirablandó boltokat figyelik, a rendőrök meg a bűnözőket. Ez megy végig, és mégis izgalmasabb, mint egy átlagos akciófilm. Nagyon tudnak ezek a hongkongiak... :cool: Remek film, kicsit megbicsakló befejezéssel, viszont annál jobb színészekkel.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

#65
Quote from: Ramiz on 2008-04-09, 23:18:12
Ezeket én is láttam. Linda^3 csalódás, unalmas és eseménytelen, Swing Girls sokkal-sokkal jobb. Egy éjszaka...-ról már írtam, nekem tetszett.

Quote from: Hogy fölvitte a kend dolgát!Svankmajer és Jirí Trinka világhírűek szürreális hangulatú, hátborzongató rövid- és egész estés stop-motion bábfilmjeikért (előbbi legismertebb munkája a Hüvelyk Matyi feldolgozása,

A Secret Adventures of Tom Thumb-ra gondolsz? Mert az angol. Svankmajert meg leginkább az Alice-ről ismerik szerintem.

Én a Poe-novellák nyomán készült 2005-ös filmjét láttam tavaly vagy tavalyelőtt, na az egy élmény. Felér egy gyomrossal.
Kevés filmnek van annyira végletesen kiábrándult, cinikus világképe, mint annak.
Failure is the default option

Ramiz

Köszi a korrektúrát! Összekevertem.
Most szedem a Lunacy-t, arra is kíváncsi leszek.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Nakedape

hmm titanic újra :)
kissé hamar van, sztem idén nem sok film lesz belőle nekem, főleg április lehet jó.. sauna jónak tűnik
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Időbűnök
Borzasztó boldog
Fél(ek) a sötétben
A legnagyobb japán
erdekel.
Kasztner meggyilkolása is erdekesen hangzik, bar kis eselyt latok ra, hogy lenne kedvem hozza eppen amikor megy.
De ezt is szivesen megneznem moziban:
Byôsoku 5 senchimêtoru
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

Mivel eszembe jutott, hogy van ilyen topik, és hogy lassan itt az idény, gondoltam, felhozom, hátha valakit érdekel a téma.  ^^ Ha meg nem, akkor meg majd úgyis csendben visszasüllyed.  :D

http://www.titanicfilmfest.hu/2011/filmek.php

lesz egy animu is.
"I wish I could, but I don't want to."

noriko

Az aktuális BUMP post, mert jövő péntektől itt az ideje.

http://www.titanicfilmfest.hu/2012/

Engem elsőre A trollvadász érdekel. Lehet, megnézem. :D
A többit még nem néztem át.
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

Quote from: noriko on 2012-04-06, 21:27:22
Engem elsőre A trollvadász érdekel. Lehet, megnézem. :D
A többit még nem néztem át.
trollvadászt nem ajánlanám. volt benne potenciál, de valahogy gyengére sikeredett. majd Domonkos ha erre jár talán részletesebben is beszámolhat róla, hogy mik voltak vele a gondok :)

noriko

Köszi Fazék a figyelmeztetést, akkor inkább nem nézem meg.  ^^"

Helyette találtam egy rejtett japános filmet, ami brazil.  :smile:
http://titanicfilmfest.hu/2012/Mocskosszivek.php

Amúgy nem tűnik olyan érdekesnek az idei felhozatal... A legtöbb film depi hangulatot áraszt.
Még esetleg a Garbo, a kém meg a koreai film jönne szóba nálam, ha nem rossz időpontokban vetítenék. :/
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

Quote from: noriko on 2012-04-06, 21:27:22
Az aktuális BUMP post, mert jövő péntektől itt az ideje.

http://www.titanicfilmfest.hu/2012/

Engem elsőre A trollvadász érdekel. Lehet, megnézem. :D
A többit még nem néztem át.
Láttam még amikor kijött. Nekem tetszett. (vagy csak kellően hulla voltam, és minden mindegy volt, amikor láttam) Minden megvolt benne, amitől egy ilyen "mocumentary" jó lehet, és külön értékeltem, hogy nem akarták erőltetni azt sem, hogy pörögjön.
Néhol a trollok nem tetszettek annyira, és a vége elég WTF, de ennek ellenére szerintem egy cloverfield-et pl simán ver - még úgy is, hogy gyakorlatilag egy budget film.