Main Menu

Titanic Filmfesztivál

Started by Ramiz, 2007-03-31, 04:00:53

Previous topic - Next topic

Körülbelül hány filmre fogsz/szoktál elmenni a Titanicon?

Nem járok moziba, még filmfesztiválra sem.
10 (50%)
Egy-kettőt.
4 (20%)
Minél többet...
5 (25%)
Amelyik érdekel, azt mind.
1 (5%)

Total Members Voted: 20

Raggie

5-re én is ott leszek az Óbesterben. ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Raggie

Sztem tök jól sikerült a filmezés és az előtte levő vegyes-meet! :D :cool:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

Szia Clint! Szerintem is. Teljesen meglepodtem, hogy mennyien osszejottunk. :whoah:
velemenyek?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Tycho

 :Kiraly: :whoah: :lazza:  azt hiszem ez mindent elmond a dologról  :hehe: jó volt a mini-meet és a film is, amit Ramiz jóvoltából (és ösztöndíjából  :angyali: ) néztem meg én is  :jee: (Tsukamoto - Rémálmok nyomozója (ha jól emlékszem a címre... nem találom a programfüzetem  :eek: ) - úgyhogy itt is köszi Ramiz, hogy megvetted a jegyem  :merci: )

Ramiz

Nekem bejött a vegyes tali is (de hát tök jó új arcokat így lehet megismerni :) ) meg a BIDI!!! :whoah: :D Tsukamoto = :kiraly:, egyértelmű, nem érdekel, hogy a sznob filmkritikusok fikázzák a neten. :) A Mosómedve hercegnőtől kicsit félek, mert állítólag francia felirat van rajta és egy szinkrontolmács, aki közben rádiót hallgat, azaz a film alatt a t. néző a slágerlisták zenéit is hallgathatja...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

#35
Na hát eddig még nem sikerült rossz filmet kifognom a Titanicon, ami igazán örvendetes... :)

Midnight Detective - a szokásosnál könnyedebb Tsukamoto, a rajongók találhatnak sok kapcsolódási pontot a régebbi filmekhez, akik pedig kevésbé ismerik, "csak" egy nem túlságosan újszerű, de remekül előadott és érdekes gondolatokkal tarkított psziho-thriller/horror filmet élvezhetnek. Tsukamoto szokás szerint játszik a filmjében, méghozzá baromi jól, de a nyomozót játszó fiatal színész is ismerős lehet (nálunk is megjelent pl a Tabu (Gohatto) című film, amiben Takeshi Kitano is játszik). 9/10.

Princess Raccoon - ezt már kevesebb embernek ajánlanám, pedig baromi jó film, a maga nemében tökéletes. Aki az operát és a színházat utálja, az kerülje el, aki csak simán nem különesebben kedveli őket, de akar egy igazán egyéni és érdekes stílusbravúrt látni a témában, az nézze meg. (Aki szereti az operát és operettet, az meg természetesen szintén tegyen így szerintem.) Érdemes megnézni a Princess Raccoon előtt Seijun Suzuki előző filmjét is (Pistol Opera), az - a címétől eltérően - nem egy zenés-dalos előadás, viszont sok ponton továbbköthető ehhez a filmhez a rendező korábbi munkáit is figyelembe véve. 10/10.

Dark Night - szintén nagyon kellemes meglepetés. Lehet Lynch-hez hasonlítani (egész konkrétan az Eraserhead-hez) vagy Kafka megidézését elemezni, de igazából nincs ennek nagy lényege, egyfajta tisztelgésen vagy kikacsintáson kívül mást ezek nem jelenetek, mert nem egy másolat vagy utánzat a film: egyéni, teljesen másról is szól, mint a fentiek. A főszereplő színész játékával nem voltam teljesen elégedett, de a helyszínek, a finoman, visszafogottan, értelmezhetően alkalmazott szimbolizmus és a gyönyörű vizuális költői képek (amik jelentése az időben haladva még változott is - legalábbis az én olvasatomban) kárpótoltak mindenért. Arra azért kíváncsi vagyok, hogy a rendező egyértelműnek szánta-e a befejezést, mert én még el tudok képzelni több lehetőséget is, de a filmbe csomagolt logikai puzzle-kért meg amúgy is bolondulok, szóval mindegy. :) 8-9/10 (lehet, hogy őszintén csak 8, de mivel a Vörösmartyban kifelé jövet mindenki gyalázta a filmet, és jó hangosan azt tárgyalták hogy 1 vagy 2 pontot ér-e 5-ből, ezért kapásból 5/5-öt adtam rá, és ugye ha konzekvens akarok lenni, akkor most nem adhatok 8/10-et :) de screw this! hülye mérnökös érvelés :D )


Amivel viszont nem vagyok elégedett a Titanic kapcsán, az... (nem, nem a szinkrontolmácsok, szerintem ők aránylag korrekt munkát végeznek...) - az a többi ember. :__devil: Na jó, nem mondom, hogy "bezzeg az én időmben", mert valószínűleg már gyerekkoromban sem egészen úgy volt az, de akkor is: semmi tisztelet, áhítat nem maradt már az emberekben a mozgókép mágiájával, vagy egyáltalán, a moziba járás szertartásával kapcsolatban! Úgyhogy ezentúl a fesztiválokat igyekszem kerülni (kár, hogy a Titanicon ilyen rohadt jó filmeket adnak), moziba pedig csak az alábbi feltételek egyidejű teljesülése esetén megyek majd, ha csak tehetem:
0.) Csak ART moziba. (Közönség+eleve a filmkínálat miatt is. No meg a hangulat. Például a Toldiban vagy a Vörösmartyban tök jót lehet kávézni/ír kávézni/Unicumozni film után...) Minél eldugottabb mozi, annál jobb.
1.) Késő éjszakai vagy kora délutáni /délelőtti/ vetítés.
2.) Régóta játszott film, ami már csak kevés embert érdekelhet.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Wristcutters - Ez is egy meglepően jó film lett, könnyed, visszafogottan (alig) filozófikus road movie-ba oltott komédia kis romantikával.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

#37
Wristcutters - KELL! Ezt a csaladnak is bemutatom. Kivaloan szorakoztam rajta. :haha:
Ramiz teljesen jol osszefoglalta. Ehhez meg csak azt tennem hozza, hogy hazaig mosolyogtam rajta. (1:30 idonyi utohatas, nem semmi.) Es meg utana is kicsit.

Kritika origo-n
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raggie

Szacsiko Hanai csodálatos Mellei jók voltak! ;) :jee: :cool:
(több szoft-szex jelenet mint számítottam, több csöcs mint számítottam és úgy amblokk jobb mint számítottam :D )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2007-04-20, 11:11:45
Wristcutters - KELL! Ezt a csaladnak is bemutatom. Kivaloan szorakoztam rajta. :haha:
Ramiz teljesen jol osszefoglalta. Ehhez meg csak azt tennem hozza, hogy hazaig mosolyogtam rajta. (1:30 idonyi utohatas, nem semmi.) Es meg utana is kicsit.

Kritika origo-n
Szólj, ha találsz t.rrentet. :)

Quote from: Raggie on 2007-04-21, 04:14:38
Szacsiko Hanai csodálatos Mellei jók voltak! ;) :jee: :cool:
(több szoft-szex jelenet mint számítottam, több csöcs mint számítottam és úgy amblokk jobb mint számítottam :D )
És az első mell-felbukkanást kihoztuk tapsosra. :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Ramiz on 2007-04-21, 14:34:46
Quote from: Raggie on 2007-04-21, 04:14:38
Szacsiko Hanai csodálatos Mellei jók voltak! ;) :jee: :cool:
(több szoft-szex jelenet mint számítottam, több csöcs mint számítottam és úgy amblokk jobb mint számítottam :D )
És az első mell-felbukkanást kihoztuk tapsosra. :Kiraly:
:lul: :lul: :cool: :cool: beakcióztuk!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

Ok, ha talalok torrentet a Wristcutterhez, szolok.

Quote from: Ramiz on 2007-04-21, 14:34:46
...
És az első mell-felbukkanást kihoztuk tapsosra. :Kiraly:
:lol: Gondolom fogjak meg emlegetni egy ideig a szervezok a nagy kozonsegsikert. :lul: :ejnye:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

http://www.titanicfilmfest.hu/2008/index.php

Filmek még nincsenek fent. A Nyomozót biztos vetítik, azt meg is fogom nézni. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2008-03-11, 15:45:02
http://www.titanicfilmfest.hu/2008/index.php

Filmek még nincsenek fent. A Nyomozót biztos vetítik, azt meg is fogom nézni. :)

felszabadítok sok időt áprilisba ha tudok :D  :jee: főleg este érek majd rá.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Ramiz, ugye be tudsz minket vinni a sajtóvetítésekre? :D  :angyali:
Failure is the default option

Ramiz

Na, úgy néz ki, szűken mérik a sajtóigazolványt, még én sem kapok, de lehet, hogy az egész Geekzről senki. :) (Egyébként fesztiválokon nincs sajtóvetítés, max ingyen beengednek.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-03-12, 00:20:03max ingyen beengednek.)
ok, elnézzük neked, jó lesz az ingyenjegy is. de csak most az egyszer. legközelebb erőltesd meg magad.  :lazza:

Ramiz

Nem engem engednek be ingyen, hanem azt, aki kap... (Vagy értetted, és most én vagyok a hülye, mert magyarázok? :D)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-03-12, 00:32:30
Nem engem engednek be ingyen, hanem azt, aki kap... (Vagy értetted, és most én vagyok a hülye, mert magyarázok? :D)
yup. (vagy értetted és duplacsavar és én vagyok a hülye? )

Ramiz

Kint van a filmlista (még nincs minden filmről adatlap).

http://www.titanicfilmfest.hu/2008/filmek.php

A Vérvonalt tuti megnézem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta


Nakedape

basszus azt hittem, h ma már időpontok is lesznek, mert mennék jegyeket venni...

napi két filmet össze akarok hozni:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Én is sűrűre terveztem a Titanicot, majd meglátjuk, milyenek a filmek (lusta vagyok magyar címek alapján imdb-zni...). A Nyomozót nagyon remélem, hogy valamilyen keretek között levetítik... nagyon ajánlom!!! :Eztneked: A Yumát meg aki nem látta, nézze meg moziban, remek neo-western (nem olyan hulla unalmas, mint az új Jesse James). A Linda^3-ról van cikk az Ázsiafilmen, én lehet, hogy elcsábulok (japán diáklányokból álló zenekar - a Swing Girls-ben remekül működött :cool: :o ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

A címek alapján nem sok van, ami érdekelhet.
Időm se lesz sok - antikultúr-emberré válásom folytatódik.

A Linda3 egyébként az a film, ahonnan a Haruhi emlékezetes koncertfelvételét ööö... merítették.
Failure is the default option

Nakedape

#54
újra updatelt!

jegyek a Toldiban holnaptól kaphatók, holnap megyek venni, addig lehet szólni

én elvileg az alábbiakra veszek jegyeket, ma este, ha addig írtok, h ezek érdekelnének, vehetek többet valamelyikre. (estiek mind)

TOLDI:04.03 Linda Linda Linda
04.05 szörnyek vagyunk
04.05 játszma az ördöggel
04.06 szamócás süti
04.08 egy éjszaka a városban
04.09 tokiói jakuzák

örökmozgó
04.07 Azok hárman

Vörösmarty
04.08 www.what a wonderful world

Uránia
04.13 Vérvonal
aki csatlakozni akar az szóljon akkor kb 18:30ig olvasok mailt /fórumot/pmet..stb
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Van pár, ahol lehet, hogy összetalálkozunk majd, de jegyet rendelni így előre nem merek. :) A Vérvonal, a WWW érdekel mindenképp, a Linda^3 is, de az megvan dvd-n :o , a Szamócás sütit nagyon dicsérték ismerősök.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Jó hír: kaptam sajtó akkredet! :hopp:
Rossz hír: délelőtt vannak a sajtóvetítések, ergo vagy nem járok be a BME-re, vagy nem tudok írni róluk. (PROTIP: jövőre is van félév... :lame: :muhahah: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

The Devil Dared Me To (3/10)

A My Name Is Earl-höz vagy a Beavis & Butthead-hez hasonlító ízig-vérig tahó humorú történet, azonban az előző két remek sorozattól eltérően ennek a filmnek nincs meg a szükséges bölcsessége ahhoz, hogy ne úgy érezze magát a néző, mint aki egy felnőtteknek szánt Tom és Jerry-t néz, ahol mindenféle súly és következmény nélkül, viccesen robbantják fel egymást az emberek, törik el kezük-lábuk és így tovább. Azért néhány jó poén van (ahogy Dick eljegyzi a barátnőjét, és a jövőjükről beszél, miközben a csaj sms-ben szervezi a kefélést egy másik faszival, és később a magnetofonos jelenet - na ezek hatalmasan gecik), de az egész filmben igazából csak az utolsó három perc értékes és érdekes, mert az igazi, azt viszont meg lehet nézni youtube-on: http://www.youtube.com/watch?v=L6ZZbrjA0H4

(Továbbra sem tudom átvenni a sajtós belépőmet, mert beteg vagyok. :( )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

#58
Linda Linda Linda

egy két há és:
linda, lindaaa, linda linda linda lindaaaaaa.... lindaaa lindaaaa linda linda lindaaa


(x-nemsok)/x
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2008-04-05, 10:20:56
The Devil Dared Me To (3/10)

A My Name Is Earl-höz vagy a Beavis & Butthead-hez hasonlító ízig-vérig tahó humorú történet, azonban az előző két remek sorozattól eltérően ennek a filmnek nincs meg a szükséges bölcsessége ahhoz, hogy ne úgy érezze magát a néző, mint aki egy felnőtteknek szánt Tom és Jerry-t néz, ahol mindenféle súly és következmény nélkül, viccesen robbantják fel egymást az emberek, törik el kezük-lábuk és így tovább. Azért néhány jó poén van (ahogy Dick eljegyzi a barátnőjét, és a jövőjükről beszél, miközben a csaj sms-ben szervezi a kefélést egy másik faszival, és később a magnetofonos jelenet - na ezek hatalmasan gecik), de az egész filmben igazából csak az utolsó három perc értékes és érdekes, mert az igazi, azt viszont meg lehet nézni youtube-on: http://www.youtube.com/watch?v=L6ZZbrjA0H4

(Továbbra sem tudom átvenni a sajtós belépőmet, mert beteg vagyok. :( )

nekem a közepe leült, de én azért élveztem
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution