Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Squazee2005

Egyetértek. Most sokkal jobb panelek is voltak.
Éljen Raizo! De komolyan elgondolkoztam azon, hogy vajon Denjirot elfelejtette teljesen Oda?

blackronin

1047
Éppen kirándultam a héten, így csak most reagálok a fejezetre. :)
Elmegy kategória, a Momo-s részek szerintem nem sokat adtak hozzá az eddig ismertekhez, így időhúzásnak éreztem.
Kaido király volt, Luffy kapcsán viszont továbbra sem látom azokat az egetrengető erejű Gear 5 technikákat, amik elvileg meg kellene hoznák a győzelmet Kaido ellen.
Jópofa a villámcsapás meg minden, de Kaido-nál nem igazán látom, hogy túlzottan szenvedne Luffy ellen.
A végére pedig megint kaptunk egy nagyon nagy ütést Luffy-tól.
Ez a cliffhanger kezd kicsit fárasztó lenni.

blackronin

1048
A fejezet eléggé felejthető volt számomra, főleg a hosszú flashback miatt.
Nem igazán adott semmi extrát a történethez.
Kaido vs Luffy rész okés volt, de Oda megint ugyanúgy fejezte be a fejezetet mint az előző 4 alkalommal:
Luffy egy nagy támadásra készül, amit biztosan le fog rázni magáról Kaido a következő fejezet végén...

Az elmúlt időszakban folyamatosan azt érzem, hogy Oda mesterségesen elnyújtja a harc utolsó fázisát, pedig igazából mindenki már tovább szeretne lépni.

Orochi pedig remélhetőleg már tényleg meghalt, mert ha ezt is túléli, akkor Denjiro elég szerencsétlennek fog majd tűnni utána.

chilip

úgynézki a godform nem volt elég, még prófécia is van arra hogy ő fogja elpics@zni Kaido-t....

blackronin

Quote from: chilip on 2022-05-11, 23:19:31úgynézki a godform nem volt elég, még prófécia is van arra hogy ő fogja elpics@zni Kaido-t....
Hát igen, de ezt már hagyjuk...  :P

1049
Hát nehéz szülés volt, de Oda hajlandó volt végre lezárni a Kaido vs Luffy harcot.
Sajnos Oda az ígéretével ellentétben nem tudott újat mutatni, Luffy egy nagyon nagyon erős ütéssel nyert most is...  ^^"
Hiába volt a Gear 5, igazából nem láttam benne azt a valódi erőt, ami indokolta volna a mostani előhozását.
Az összes "kreatív" támadás, pl. ugrókötél, óriás forma, villámhajigálás, csúfosan beégett, nem tudtak valódi problémát okozni Kaido-nak.
Ezzel szemben a Haki-s "flow" ütések elérték a céljukat, de ezeket már az átváltozás előtt is ismerte, elég jó eredményeket is ért el ezekkel.
Talán a Gear 5 egyetlen előnye az volt, hogy Luffy képes volt magát "újraindítani", de kb. ennyi.

Most break, ami várható volt, de a köv. fejezet nagyon izgalmasnak ígérkezik.

Squazee2005

Mondjuk azt nem bánom, hogy nem a DF-en múlik feltétlenül, hogy ki kerekedik a másik fölé, hiszen Blackbeard el tudja venni a gyümölcs erejét, vagyis nélküle (is) erősnek kell Luffynak lennie ahhoz, hogy legyőzze őt.

Nem olyan katartikus fejezet, mint amire számítottam, de azért tetszett. Várom a következőt.  :whoah:

Kár a szünetért. T_T

blackronin

1050
2 hét után láthatjuk végre a folytatást, ami nagyjából az amire számítottam:
Reakciók az egyes oldalakról, valamint Momo Shogun-i belépőjével fog biztosan indulni a köv. fejezet.

Ami viszont megnyugtató:
Kaido és Big Mom egyelőre biztosan nem tér vissza, sőt fura módon a lávában főnek, amit kérdéses hogy meddig bírnak majd...
Ahogy írtam hónapokkal korábban, szerintem legalább Kaido-nak meg kellene halnia a Wano arc-ban.
Egyszerűen túl nagy veszély életben hagyni, míg Big Mom visszatérhet még Whole Cake-re, mint fennmaradó, de komolyan legyengült Yonkou. A bandája Wano-ban van, így ez a leglogikusabb lépés.
Reméljük Oda nem talál ki valami furát, csak azért hogy ne kelljen megölnie Kaido-t...

Összességében egy kötelező átvezető fejezet volt, vagyis ellátta a feladatát, de a következő hetek egyértelműen érdekesebbek lesznek ennél.

Squazee2005

Bár nem látni, de lehet, hogy a vulkán kiköpte őket, jó messze Wanotól. Nem volt rossz fejezet, de picit többet vártam volna tőle most

blackronin

#4478
1051
Jó fejezet volt, nagyjából az történt benne, amit vártam.
Még több reakció Wano egyes részeiből, valamint Momonosuke színre lépése.
A felnőtt design jó lett, egyszerre hasonlít Oden-re, valamint Momo személyisége is kiérződik belőle.
Az viszont fura, hogy Ashura meghalt, nem volt ott a többiekkel együtt, elintézte egy sima robbanás...
Ami kicsit érdekes OP léptékekkel nézve (főleg hogy Kinemon és Kiku ezerszer rosszabb állapotban volt).

Tama képességének határát is megismertük, ami fontos volt.

Yamato pedig lényegében csatlakozott a SH bandához, aminek én személy szerint örülök.  :smile:
Van viszont egy érdemi dolog, ami fontos Yamato kapcsán:
- ez a "Kaido fia vagyok", meg "Kozuki Oden vagyok, de hívhattok Yamato-nak" féle kényszeredett mondatok alapból nem voltak valami hű de "nagy viccek", de megtűrtem őket eddig.
Viszont most már bőven lejárt a szavatosságuk, nem adnak semmit hozzá Yamato karakteréhez a hosszabb távon.
Nagyon nem szeretném, ha Oda ezeket megtartaná, mint gag, mert közelében sem érnek a többi SH tag poénos és megszokott szokásaihoz (pl. Sanji szívecskés arca, Chopper "ne dicsérjetek már, de azért mégis" elszólása, Brook "megnézhetem a bugyidat", stb.).

Még egy kiegészítés, ami kicsit ehhez kapcsolódik:
Már most olvastam olyan vad dolgokat a közösségi médiában (régebben is voltak ilyenek, de most meglódult a szekér), hogy Oda Yamato csatlakozásával felszállt a woke vonatra, muszáj volt ilyen szereplőt is beemelnie a fő bandába, mert Yamato egy transz karakter, vagy micsoda (a modern trendek mondhatni alapból megkövetelték).
Oda-t alapból nem érdeklik az ilyen "elvárások", valamint aki rendesen olvassa a mangát és nem csak a kényszeredett belemagyarázásokat/teóriákat hajtogatja, az tudja, hogy Yamato-nak semmi köze sincs az egészhez.
Nem hiszi, hogy ő egy "női testben élő, de férfi lélekkel rendelkező" személy meg egyéb ostobaságok.
Oda kitalált egy gag-et, ami szerintem nem lett valami erős, és azt erőltette többször a Wano arc-ban, összességében nem sok sikerrel.
Arról nem is beszélve (ha már a sok okostojás bizonyítékokat akar), hogy Yamato minden OP merch-ben (ajándéktárgy, figura, Vivre card, leírás, stb.) nőként szerepel, princess-ek között tartják számon, stb.

Jövő héten lesz fejezet, ami remek, kíváncsi vagyok, hogy miként megyünk tovább.  :hopp:

chilip

Quote from: blackronin on 2022-06-03, 09:48:461051
...
Még egy kiegészítés, ami kicsit ehhez kapcsolódik:
Már most olvastam olyan vad dolgokat a közösségi médiában (régebben is voltak ilyenek, de most meglódult a szekér), hogy Oda Yamato csatlakozásával felszállt a woke vonatra, muszáj volt ilyen szereplőt is beemelnie a fő bandába, mert Yamato egy transz karakter, vagy micsoda (a modern trendek mondhatni alapból megkövetelték).
Oda-t alapból nem érdeklik az ilyen "elvárások", valamint aki rendesen olvassa a mangát és nem csak a kényszeredett belemagyarázásokat/teóriákat hajtogatja, az tudja, hogy Yamato-nak semmi köze sincs az egészhez.
Nem hiszi, hogy ő egy "női testben élő, de férfi lélekkel rendelkező" személy meg egyéb ostobaságok.
Oda kitalált egy gag-et, ami szerintem nem lett valami erős, és azt erőltette többször a Wano arc-ban, összességében nem sok sikerrel.
Arról nem is beszélve (ha már a sok okostojás bizonyítékokat akar), hogy Yamato minden OP merch-ben (ajándéktárgy, figura, Vivre card, leírás, stb.) nőként szerepel, princess-ek között tartják számon, stb.

ki tudja, lehet Oda is akart egy LGBTQ CIA FBI karaktert. Férfi aki nőként jelenik meg. Most ez a "divat" amerikában (legalábbis a média ezt próbálja elhitetni). Amíg pár gag szintjén megmarad a dolog addig nem zavar.

blackronin

#4480
Quote from: chilip on 2022-06-03, 09:59:16ki tudja, lehet Oda is akart egy LGBTQ CIA FBI karaktert. Férfi aki nőként jelenik meg. Most ez a "divat" amerikában (legalábbis a média ezt próbálja elhitetni). Amíg pár gag szintjén megmarad a dolog addig nem zavar.
Az a vicces, hogy egyébként ez már teljesült, mert Kiku pont ilyen.
Ő valóban kimondja a mangában, hogy ő "nőként tekint magára".
Emellett a Vivre card is megemlíti, hogy "woman in heart", valamint "she" (vagyis női) jelzőt használnak nála.
Tehát engem nem zavar, ha van ilyen karakter, ráadásul ennek még komoly kultúrális háttere is létezik Japánban.

A nagyon szép arcú, mondhatni nőies szamurájokról, akikbe még a társaik is bele voltak zúgva.
Ez a történelem, ilyen tényleg volt, hasonlókat még a Drifters mangában is láthattunk (Nasu Suketaka Yoichi személyében).
Őt nagyon bírom, nincs vele semmi gondom.

Tehát a "woke" képviselői nem mondhatják, hogy Oda nem hozott be ilyen szereplőt (Bon Kurei-ről és a Okama-ról nem is beszélve).
A gond az, hogy Yamato nem ez, és nem is lesz ez.
Félreértettek a woke emberek egy gyenge gag-et, majd rá akarják erőltetni a többi fan-ra ezt a nevetséges látásmódot.

Squazee2005

Végülis, az is jó, hogy többféleképpen is lehet értelmezni a dolgokat az OP-ben, így Yamato karakterét is. Nem didaktikus, nem nyomja le a torkodon, szabadon lehet értelmezni sokmindent. Az, hogy Oda hagyja "lélegezni" a szereplőket szintén egybevág a "szabadság" elvvel, amit a manga képvisel.
Amúgy tetszett a fejezet, Momo is jó volt.
Azt csak első olvasás után vettem észre, hogy Ashura tényleg nem tért vissza, a 9 árnyéknak így nem lett része. Ezt azért sajnálom, de legalább van több áldozata az egésznek, ami kicsit reálisabb.

blackronin

#4482
Hú, nem semmi spoiler dolgok lesznek a héten!  :eek:

Három dolgot már most mondhatok:
- az egyik legfurább fejezet lesz, ami kapunk az biztos.
Lesz benne minden, én is csak lestem az első infók elolvasása után...
- jövő héten lesz fejezet, a szokásos menetrenddel ellentétben
- a Jump bejelentette, hogy a köv. fejezet után (jún. 20-tól) a manga 1 hónapos break-re megy, mert Oda az USA-ba utazik, valamint a Red Film és a Netflix sorozat megköveteli a figyelmét.
A történet július 25-én folytatódik majd.

edit:
Azóta kijött a hivatalos Jump bejelentés, hogy a Wano arc, valamint a Yonkou saga egésze hivatalosan véget ér a 1053-as fejezettel (vagyis a jövő hetivel).
A hosszú break után már a "Road to Laugh Tale" saga jön, ami elvileg az utolsó saga a manga történetében.
Vagyis abba kellene beleerőszakolni a következőket:
- Revolutionary/Vegapunk arc
- Elbaf arc
- Shanks vs Blackbeard arc
- Laugh Tale arc
- Final war arc

Oda ezekről már beszélt a korábbi interjúk során, persze előfordulhat hogy egy-kettőt összevon majd.
Összességében biztosan elmondható, hogy legrosszabb esetben is az OP manga nem lesz rövidebb kb. 1200 fejezetnél.
Egész egyszerűen képtelenség ennél kevesebbe belezsúfolni a dolgokat, a break-ek miatt ráadásul ez való időben 4-5 évet jelent minimum.

edit2:
1052
Kijött a fejezet, de eléggé vegyes érzelmekkel fogadtam.
Szinte minden benne volt, amit szerettem volna látni az 1051-es után, ennek ellenére az egész olyan furán állt össze...
Oda nagyon nagy léptékkel ment előre, teljesen más volt a pacing mint az előző fejezetekben.
Különösen a 1047-1049-es részek tekintetében feltűnő a különbség, ahol szinte alig mozdult előre a történet.

Volt itt minden:
- helyzetjelentés kintről
- Wano visszatér a régi kerékvágásba
- Zoro és Luffy felébred
- Közös SH pillanatok és fürdőzés
- utalás az új vérdíjakra, meg a Yonkou tagokra
- az utolsó, eddig nem ismert Admirális megjelenése

Meg persze voltak olyan dolgok is, amelyek előtt pedig teljesen zavarodottan álltam:
- rengeteg olyan interakció, amelyet elvártam volna (Beast Pirates banda sorsa, Nidai Kitetsu sorsa, Yamato csatlakozásának utóhatása, stb.)
Itt talán kettőt érdemes külön kiemelni még:
Luffy Gear 5 képességére való igazi reagálás teljes hiánya és Zoro esete a Kaszással.
Ezekkel mi a fene van!?
- a fura igazolt halálok (Hawkins, Izou, Ashura)
- közvetetten igazolt halálok (Orochi, Kaido és Big Mom)
Egyelőre nagyon nehezen tudom elhinni az utóbbi kettő megtörténtét. Kaido-éban mondjuk reménykedtem, ahogy korábban is írtam, de Big Mom kiírása számomra nagyon merész lépés volt Oda részéről!  :zomg:  :zomg:  :zomg:  :zomg:

Komolyabb elemzést a Wano-ról majd a következő fejezet után írok, de az biztos, hogy nem lesz rövid olvasmány!  :P
Gondoltam, hogy a break alatt mindenki össze tudja szedni a gondolatait az OP manga leghosszabb arc-járól és egyben a Yonkou saga-ról.
Én kíváncsi vagyok a többiek írásaira is. :smile:

Squazee2005

Mindenképpen lesz összefoglaló belőle.  :szemuveges:

Fura, de jó volt a fejezet, én élveztem nagyon. Kijárt már egy kis röhögés, a fiúknak fanservice

Nem értem, hogy hol van Robin, illetve a Szalmakalaposok milyen nyugodtak, annak ellenére, hogy nincs ott. Azt hittem, esetleg Caribou rabolta el és viszi a CPO-hoz, de a többieknek nem tűnne ez fel? Mármint, hogy nincs itt Robin. Mi van itt?

Kár, hogy a következő fejezet lesz az utolsó, kicsit hosszabb Wanos lezárást vártam azért.

blackronin

#4484
1053
A fejezet maga rendben volt, de most ennél bővebbet nem írnák.

A hosszabb írásomban, amely lényegében tekinthetjük a végső saga előtti "nagy helyzetjelentésnek is", mindere kitérek.

Akit érdekel az elolvassa, akit pedig nem, annak most sajnos várnia kell 1 hónapot mindenféle OP tartalom nélkül.  :P

edit:
Az összefoglaló előtt fontos hír, kiigazítás:
Az 1 hónapos szünet után, a 1054-es fejezet még a Wano arc-hoz tartozik biztosan.
A Jump újságban lévő, korábbi szöveget ezzel kapcsolatban félrefordították, de szerintem többeknek leeshetett hogy valami nem oké, mert hivatalosan nem lett lezárva még az Act 3.
Érdemes ezt észben tartani az 1 hónapos break vége után...

edit2:
Wano arc
Rögtön kezdjük a lényeggel, vagyis magának a Wano arc-nak a pontozásával.
Tudom, hogy pont pár sorral feljebb írtam arról, hogy még nem ért véget hivatalosan, de én ennek ellenére a 1054-et már Post-Wano arc-nak tekintem.
Szóval... a véleményem szerint az arc végül egy erős 6,5 lett nálam.
Azt már most rögtön tisztázni akarom, hogy a szint nagyon ingadozott végig:
- az arc elejétől kb. az Oden flashback-ig 7-7,5 körül mozgott,
- az Oden flashback nálam 9,5-10 pontos,
- az Onigashima rajtaütés megkezdése körülig, kb. 980-as fejezet, az arc tartotta a 8-as szintet,
- utána felment 8,5-ig a 1043-asig,
- a 1043-astól pedig fokozatosan esett 6,5-ig, bár néhol beesett egy-két királyabb fejezet.

Erősségek
- Wano mint maga környezet király volt, Onigashima szintén
- sok érdekes karakterrel ismerkedtünk meg, legtöbbjük design-ja is rendben volt (sőt voltak kiemelkedők is több alkalommal, pl. Yamato, King, Queen, Denjiro, Orochi, Ashura, Ryokogyu)
- a történet nagyjából abba az irányba haladt, amit reméltem, valamint az OP világa is érdemileg bővült, rengeteg info-t tudtunk meg (pl. Oden flashback, Leverly betoldások)
- a harcok többsége élvezetes volt és látványos, tényleg voltak eléggé epikus pillanatok
- az Act rendszer jópofa volt, bár voltak azért egyenetlenségek a levezetésében
- ez a harc tényleg a Yonkou-k elleni háborúnak volt tekinthető, ráadásul nem is egy, hanem kettő ellen!

Gyengeségek
- az Act rendszerben az Act 3 súlya nagyon durva volt, szinte elnyomta a másik kettőt.
Jobb lett volna az Act 3-at jobban felbontani, mondjuk egy 5 részes rendszerben:
Act 3: 958-as fejezettől a 1000-ig fejezetig (Luffy nagy pillanata Kaido és Big Mom ellen).
Act 4: 1001-től egészen Luffy harmadik vereségéig (1042)
Act 5: 1043-as fejezettől (Gear 5 kezdetétől) a 1053-ig
Nálam a felsoroltak így jelentettek egy 0,5 pontos levonást.
- Otama karaktere messze túl volt tolva, borzasztóan idegesítő volt, hogy Oda ilyen hihetetlenül sok figyelmet ad neki.
A SMILE fordulathoz fontos elem volt a személye, de minden más csak tölteték volt.
Nálam a felsoroltak így jelentettek egy 0,5 pontos levonást.
- bizonyos jelenetek/események nagyon el lettek nyújtva vagy felesleges nagy fókuszt kaptak:
-> Ice Oni rész
-> Otoko és a fesztivál
-> jelentéktelen SMILE használók tevékenységei. jelenetei
-> Raizo vs Fukuroju "harc", ami szerintem az OP egyik legszánalmasabb küzdelme volt (majdnem egy szinten volt a sokat kritizált Senior Pink vs Franky harchoz)
-> Oden flashback részek felesleges betoldása az Onigashima részek alatt, főleg úgy, hogy nem igazán adtak semmit hozzá az eddig ismert dolgokhoz
Nálam a felsoroltak így jelentettek egy 0,5 pontos levonást.
- Yamato "vicces" quirkje, vagyis hóbortos viselkedése, "Oden vagyok, blablabla..."
Oda egyik legbénább és messze túlzásba vitt dolga, gyűlölöm az egészet, arról nem is beszélve, hogy ezzel az egész jelenséggel Oda a LMBQT hisztériát "sikeresen" bevitte a sorozatba.
Nem volt bajom anno Bon Clay-el, a Newkama-kkal, sőt Kiku-val sem, mindegyiküket szeretem a magam módján.
Yamato dolgát rendezze le Oda a következő fejezetben, mert ha meghagyja ebben a formában, akkor komolyan csalódni fogok benne.
Nálam a felsoroltak így jelentettek egy 0,5 pontos levonást.
- Luffy, mint Nika, vagyis az egész Joyboy dolog
A Gear 5 design-ját már megszoktam, most már egészen bejön, de az összes többi nagyon gáz:
- egész behozott háttér, vagyis a zavaros és erőltetett Nika, Joyboy belemagyarázás Luffy eddigi dolgaiba.
FONTOS: természetesen nekem is világos volt, mint a nap, hogy Oda az egész történet alatt Luffy-t, mint Roger valódi örökösét és mellesleg mint új Joy Boy-t akarja bemutatni. A finom utalások és közvetett bizonyítékokkal nincs bajom, valamint azzal sem, hogy egyes karakterek Luffy-ra, mint megváltóra tekintenek.
Ezzel szemben Oda itt a Wano-ban olyan agresszívan tolta az arcunkba, hogy "Luffy Joyboy, ő Nika is, meg ő a megváltó, stb." féle narratívát, hogy az már az élvezhetőség rovására ment.
Lényegében hülyének nézte az olvasókat Oda azzal, hogy ilyen szájbarágós magyarázatot nyomott le mindenkinek a torkán.

- Luffy követhetetlen személyiségtorzulása a Gear 5 alatt, lásd a borzalmas 1044-es és 1045-ös fejezetek
- Gear 5 kapcsán a "Looney Tunes" effekt:
Nem fejtem ki, az egész egy rakás f*s, vállalhatatlan.
Az hogy még a mostani 1053-as fejezetben is jelent volt, az maga a szégyen.  :Eztneked:
Nálam a felsoroltak így simán jelentettek egy 1 pontos levonást.
- Kaido elleni harc vége
Luffy Gear 5-je kapcsán továbbra is nehezemre esik elhinni, hogy ez kellett valójában Kaido legyőzéséhez.
Szerintem Luffy haki-ja volt a döntő tényező, nem pedig a röhejes Gear 5 technikák, amiket Kaido egészen könnyen tudott hárítani.
Emellett a harc utolsó részét, vagyis a Gear 5-től kezdődőt, nem élveztem egyáltalán, egy Yonkou elleni küzdelem lezárásának sokkalta epikusabbnak kellett volna lennie.
Whitebeard és Big Mom veszte hozta az elvárásokat, de Kaido-jé nem.
Elfogadható volt maximum, de biztosan nem úgy emlékszek rá mint egy epikus végkifejletre (Doflamingo veresége remek ellenpélda szintén).
Nálam a felsoroltak így jelentettek egy 0,5 pontos levonást.

Yonkou saga vége, a sorozat jövője
Egy 2015 óta tartó időszak zárult le végre az OP-ben, ami nem kevés, több mint 7 év.
Az eltelt évekkel összességében elégedett vagyok, a sorozat jó irányba halad a végkifejlet felé.
Mondjuk a Wano arc, főleg az Act 3 utolsó hányada, csak korlátozottan váltotta be a hozzá fűzött reményeket, de ennek ellenére megtörténtek benne azok az események, fordulatok, amelyek kellettek ahhoz, hogy a manga nyugodt szívvel forduljon rá az utolsó nagy saga-ra.
Oda-nak azonban ügyelnie kell az alábbiakra, ha szeretné hogy kevesebb kritika érje őt:
- a rajongók többsége felnőtt, tehát nem tini vagy gyerek.
Ez egy olyan tény, amit mintha Oda nem tudna rendesen elfogadni, és olyan következményeket eredményez, mint pl. Otama karakterének erőltetése, amely a fan-ok többsége számára egy fárasztó nyűg volt.
Az OP-nak remekül áll a komoly történet és a mélyebb role, Oda ezt a vonalat helyezze az előtérbe.
- nem kell már több "megmentendő herceg/hercegnő" történet.
Volt már elég ilyen arc, saga, ne ez a tényező legyen az adott arc fő mozgatórugója.
- Jó, ha jönnek új karakterek, de nem kell azért túlzásba sem esni.
A Wano arc rengeteg karaktert hozott be, ami sok esetben káoszt és egyenetlen pacing-et eredményezett, valamint hogy az érdekesebb szereplők kisebb fókuszt kaptak a töltelékek miatt.
A fókusz most már a meglévő karaktereken (pl. Shanks, Blackbeard, Vegapunk, Dragon, stb.) maradjon, valamint a SH banda egymás közötti kapcsolatai, interakciói kerüljenek jobban előtérbe.

Magam részéről ennyi, de más is nyugodtan ossza meg a meglátásait, elvégre most időnk van bőven.  :P

edit3:
Az AP forum sorsáról tud valaki valamit?
Már elég régóta leállt, s egyelőre egyik alaptag (redon, blueap) se közöl híreket, hogy visszajön-e.
Legalábbis én nem találtam ilyesmire utaló jelet...  :frown:

blackronin

#4485
1054
Lement a hosszú break, szerencsére Oda-nak nem lett baja míg kint volt az USA-ban.  :smile:

Maga fejezet érdekes volt, tetszett a kitekintés, de Shanks egyre furábban viselkedik...
Az egyik kedvenc karakterem, de nagyon remélem, hogy nem nyom egy Aizen szerű lépést a manga utolsó saga-jában.
Maradjon titokzatos meg minden, de összességében azért ne ártson Luffy-nak és a többieknek.

Augusztus elején jön a Red Film, a 103-as kötet, valamint a OP magazine is, szóval lesz tartalom bőven a nyár végéig.

1055
Kijött a fejezet, ami egészen jó volt, volt benne info, különösen Wano múltjáról szóló rész volt érdekes (ami szintén a korábbi OP teóriákat erősíti meg).
Aramaki pedig egy kicsit fura Admirális eddig (ennek ellenére bírom), de azért őt se kell félteni ha harcról van szó...
Persze azért Shanks-nak ő se akar nekimenni egymagában.
Yamato csatlakozása, ha eddig nem lett volna eléggé egyértelmű, még nagyobb megerősítést nyert, maga Momo akarja, hogy 20 év rabság után menjen el és fedezze fel a világot.
Aki ezek után is azt hiszi, hogy nem lesz a SH banda tagja, az eléggé csalódni fog.
Shanks-ot egyébként mindig jó látni, de reméljük, hogy ez volt neki az utolsó "nézői" szerepe, vagyis a manga hátralévő részében azért nem csak távolról, meg szavakkal fogja csak osztani az áldást.

Ja és Uta, Shanks lánya és az új film főszereplője, canon.
Tehát a jövő heti anime részben lévő dolgok (Luffy-val való közös múltja) nagy valószínűséggel szintén annak számítanak majd.

Remélhetőleg most már tényleg lezárul a Wano arc pár fejezeten belül, valamint bevallom hogy egy kicsit összevisszaság lett ez a post-Wano rész.
Megtörténtek a legfontosabb dolgok, de azért Luffy-ék eléggé háttérbe szorultak (több reakciót vártam volna tőlük) és mindenki más többet szerepelt, mint ők.

blackronin

#4486
1056
A heti fejezet megérkezett, élvezetes átvezetőt kaptunk, infókkal megtűzdelve.
Carrot mint Zou vezető elég fura húzás, de ezzel szegény nyuszilány kiesett végre a nakama versenyből.
Buggy Cross Guild-je remek húzás, kíváncsi vagyok, hogy a Crocodile és Mihawk pároson kívül ki a tagja még a szervezetnek...
Yamato csatlakozását pedig eléggé elhúzta Oda, de már senkinek sem kérdéses, hogy mi lesz a következő alkalommal.
Csak egy dolgot kérek Oda:
Ezt a "azt csinálom mint Oden!", "Oden férfi volt, ezért én is úgy viselkedek" stb. féle baromságokat hamarosan zárjuk ki Yamato kapcsán.
Nem viccesek, sőt nagyon is fárasztóak, a fanok többsége utálja és még semmi gyakorlati haszna sincs a történet során.
Yamato érdekes önmagában, nem kell neki ez a röhejes gag, ami már így is túl lett tolva...  :ejj:

A Wano arc véget ér már szintén biztosan, de két dologról azért jó lenne említést tenni:
Zoro meglátogatta-e Ryouma sírját és mi lett Nidai Kotetsu sorsa...
A Sandai jó kard, de én nagyon bízok benne, hogy azt inkább itt hagyja Wanoban Zoro és helyette a jobb minőségű kardot viszi tovább.
Ha így lenne, akkor három Great Grade pengéje lenne, mind potenciállal ahhoz, hogy Supreme Grade-é váljon.

Jövő héten Jump break, ami most jókor jött, mert Oda alapból break-re ment volna 3 fejezet után, így most ezt letudtuk a kötelező Jump nyári szünettel.

A héten jött ki egyébként a 103-as kötet, pár apróbb érdekesség volt csak benne, de jön majd az új OP magazine és a Red Film szintén, ezekre lesz szerintem érdemesebb koncentrálni!

edit:
One Piece Film Red-ből jövő (+ databook), canon dolgok (van egy-két meglepő köztük az biztos):
- Shanks vérdíja az első fejezet idején (amikor 27 éves volt) 1 000 400 000 Berri volt.
- Shanks minden bizonnyal egy Mennyei Sárkány (Sakazuki elszólása a filmben, amikor megemlíti hogy melyik család tagja Shanks)
- Shanks-ot 1 évesen Roger találta meg a God Valley incidens idején a szigeten.
- megismertük jobban Shanks csapatát, vagyis kinek mi a szerepe, miként harcolnak, stb.
- Shanks egyik legveszélyesebb képessége az "Observation Haki Killer", vagyis az Uralkodói Hakijának hála képes hatástalanítani az Observation Hakit. Nem hat rá a jövőbelátás, valamint a jelentlétét se lehet érzékelni, ha nem akarja.
Ez megmagyarázza, hogy miként volt képes beszélni az öregekkel Marijouában.
- Shanks Armament Haki-ja speciális szintén, a magasabb szintű használatával képes meggyújtania a kardját, aminek hála hihetetlenül erősek lesznek a támad
sai.
- Shanks elképzelése az "Új Éráról" eltér attól, mint amit Luffy akar. Ez nem jelenti azt valószínűleg, hogy ő az OP manga Aizen-je, de ebből még lehet konfliktus közte és Luffy között

blackronin

#4487
1057
Hatalmas reményeket tápláltam a fejezet iránt, de elég durván nekimentem a falnak Oda-nak hála...  ^^"
Valóban bírom Yamato-t, valamint tényleg biztosra vettem a csatlakozását, de Oda végül máshogy gondolta.
Igaz, hogy kb. 1-1,5 éve nem hallottunk mást a narratívában (a marketing dolgokról nem is beszélve, lásd. merchandise), hogy a barátságos, de kicsit fura Oni lány lesz az új tag.
Oda ezzel szemben előállt a fejezetben lévő blődséggel, lényegében egyben pontot téve a köv. nakama dologra is.
A félreértések elkerülése végett rögtön leszögezném:
Felőlem Carrot vagy más is csatlakozhatott volna, itt igazából az egész kezelése volt nagyon problémás.

Ugyanis alig 4-5 év van hátra a mangából, most lett volna az utolsó alkalom, hogy valódi nakama-t kapjunk.
Ez most elmaradt, így ténylegesen tekinthetjük úgy, hogy most már csak szövetségeseket kap Luffy, olyan tagokat, mint Jinbei vagy Brook már nem.
De ha csak ennyi gond lett volna a fejezettel.
A rengeteg felesleges ismétlés megint (Momo flashback), valamint az idióta és totálisan félreérthető "előadás" ("A Kurozumi-k arra születtek, hogy égjenek!" féle mondat, ami egy nagyon kényes dolog, mert itt Oda megint játszott a nevekkel, értsd a Kurozumi azt jelenti, hogy szén) sokat rontottak az élményen.
A rossz élményre mégsem ezek tették fel a "koronát", hanem a teljesen középszerű, sőt kifejezetten unalmas búcsújelenet Momo-val.
Luffy-n kívül a SH banda reakciója röhejesen minimális volt, mintha egy idegentől búcsúztak volna el, nem pedig egy baráttól.
Vivi búcsúja emlékezetes volt, Momo-é pedig szánalmas és felejthető.

Az egyetlen pozitívum az Uta special volt, ahol láttunk egy ismeretlen nőt, kezében egy babával, aki talán Luffy lehetett? Létezik az, hogy Luffy anyját így látjuk először?

Reméljük a jövő heti fejezet jobb lesz, mert Wano-ból nagyon elegem van már.

A Wano arc-al kapcsolatos pontszámomat is így korrigálnom kell:
Az arc nem ér többet egy sima 6/10-nál.
Az arc utolsó 10-15 fejezete teljesen zavaros volt, volt csomó mindent amit vártunk (Ryouma sírjának meglátogatása, SH csapat érdemben reagál a dolgokra, Kiku búcsúja a testvérétől, stb.), de nem kaptunk meg, ellenben sok olyat is berakott Oda, amire senki sem volt kíváncsi (lásd. pl. fentebb írt történeti "előadás", a lámpás fesztivál túlzott erőltetése, Tama állandó szerepeltetése, stb.)...
Oda rengeteget vállalt be és sajnos ezeket nem is tudta megfelelően meglépni.
Túl sok karakter, túl sok plotszál, rengeteg off-screen jelenet, voltak gondok dögivel az arc-ban.
Ennek ellenére sok nagyon emlékezetes jelenet is volt, de azokat csak egy ideig lehet emlegetni, nem válthatjuk ki velük az arc gyengeségeit.

Most volt talán először, mióta az OP-t ismerem, hogy simán kijelenthetem:
Sokkalta jobb munkát tudtam volna végezni én, mint amit Oda lerakott az asztalra.
Ez pedig szerintem egy elég szomorú dolog.  :frown:

chilip

Hát sokat jelent az hogy ez alatt az arc alatt csúszott le a figyelmem a mangáról. néha eszembe jutott hogy létezik (meg látom hogy posztolsz róla) azt átpörgettem a kimaradt fejezeteket :(

blackronin

#4489
Quote from: chilip on 2022-08-21, 10:08:25Hát sokat jelent az hogy ez alatt az arc alatt csúszott le a figyelmem a mangáról. néha eszembe jutott hogy létezik (meg látom hogy posztolsz róla) azt átpörgettem a kimaradt fejezeteket :(
Hát a Wano esetében az utólagos pótlás talán jobb lehetett, mint hétről hétre figyelni.
Oda nagyon sokat akart ezzel az arccal, de végül az eredmény nagyon felemás lett.
Túl sok karakter, egyesek nagyon háttérbe szorítva (Denjiro), míg néhány feleslegesen túltolva (Otoko, Tama).

Mindig Yamato kapcsán jutott eszembe, hogy az Oden-es poént mégis melyik szerkesztője javasolta neki (arra bele sem merek gondolni, hogy esetleg magától találhatta ki ezt a blődséget)?
Ki mondhatta neki, hogy "Figyelj, Oda, itt van egy közel 3 méteres, Oni csaj, aki egy legendás szamurájnak hiszi/tetteti magát, ezért ha valaki megemlíti a nevét, akkor azt hiszi, hogy róla beszélnek! Meglátod, hogy az emberek fetrengeni fognak a nevetéstől!
Ja és játszd el legalább 15-ször, mert biztosan nem fognak tudni betelni a dologgal!"
Borzasztó cringe volt ezen jelenetek többsége...  :ejj:

De a Gear 5 Looney Tunes féle "poénok" is fárasztóak voltak, borzasztóan irritáltak ezek a részek.

Squazee2005

Aránytalan és olykor vázlatos volt, szerintem ez a legnagyobb hibája. Itt az utolsó fejezetben egy rahedli Momo flashbacket kapunk, amit elfogadnék, ha minden más is kapott volna ennyi időt. Komolyan még egy évet Wanoban töltöttem volna, ha legalább minden jobban ki lett volna dolgozva és nem ríttam volna, hogy mikor lesz már vége.
Nem volt rossz a Wano arc, de azért egy kicsit csalódás.
Yamato otthagyása meglepett, de talán így jobb lesz mindenkinek. Főleg nekünk. Hiszen a karaktertörténetéből kimaradtak dolgok, amiket a Road to... vázlatokban lehetett olvasni például és ki tudja még mik. Nem értem, miért kell Odának ennyire sietnie.
Momo búcsúja elment, igazából az is felemás, egyik része tök jó volt, másik része meg meh.
Talán egy kis idő múlva újraolvasva és animében végignézve másabb élményt nyújt ez az egész. Majd írok róla én is hosszabban, ha tudok. :)

blackronin

#4491
1058
Hihetetlen ez a fejezet, főleg a múlt heti után.
Megkaptuk a vérdíjakat végre a SH bandának, valamint megismertük a Cross Guild hátterét.
Lényegében nem történtek nagy dolgok, de ennek ellenére olyan jól összeállt a fejezet, a humor (főleg a Buggy-val kapcsolatos részek) is telitalálat volt, az a klasszikus szint amit megszokhattunk már Oda-tól.

Nagyon örülök, hogy elhagytuk Wano-t, az ilyen részek mutatják jól, hogy Oda-ban benne van a lélek még bőven, csak a Wano arc volt az, ami teljesen kifulladt igazából.

Jövő héten break, de ez várható volt.

edit:
1059
Király fejezet volt, kár hogy a remek összképet elrontotta Oda azzal, hogy a Yamato témát nem engedi el és mindenfajta töltelékkel próbálja igazolni a fura döntését a Wano arc végéről...
Arról nem is beszélve, hogy ezek a részek nem adtak hozzá semmit a történtekhez és csak a helyet vették el az érdekesebb eseményektől.

Sok klassz dolog történt a héten, BB és Hancock harca, valamint az új Pacifista modelek megjelenése mind tettek érte, hogy ne unatkozzunk.  :smile:
Nekem egyelőre nagyon bejön ez a Lunarian-Chibi Warlord clone hibrid, eléggé ijesztőek és érdekesek ahhoz, hogy komoly veszélyt jelentsenek a későbbiekben.
Kíváncsi vagyok, hogy a többi Seraphim milyen lesz, pl. gyerek Doflamingo és Crocodile féle PX-ek.
Koby elrablása túlzottan nem izgat, inkább a következményekre vagyok kíváncsi, hogy ez mit jelent a későbbiekben.

Jövő héten cover és color page, így alig várom a folytatást!  :whoah:

Squazee2005

Egyetértek. Yamato és a magyarázkodása jobban illett volna Wanoba, mint ide, itt annyira feleslegesnek éreztem. De aztán...

Mondjuk Boa DNS-e azért volt meg nekik, mert ott volt rabszolga, King is fogva volt tartva. Crocodile múltja még ismeretlen, ott is akármi lehet. Na de ez a erődemonstráció a Navy és BB részéről brutális volt. Alig várom, mi lesz még mindebből. Szuper fejezet volt.

chilip

nagy a csend, pedig jó volt ez a fejezet is :D

blackronin

#4494
Quote from: chilip on 2022-09-15, 23:41:31nagy a csend, pedig jó volt ez a fejezet is :D
Még csak nemrégen jött ki (a rendes, tisztított fejezet), így nem tudtam beírni a szokásos heti szövegemet.  :P

1060
A SH részek nagyon élvezetesek voltak, nagyon hiányoztak az ilyen helyzetek az elmúlt időből!
Luffy álmát nem mutatta be Oda megint, csak a reakciókat.
Viszont engem nem zavar, mert Arthur a youtube-ról (a Library of Ohara oldal üzemeltetője, az egyik legnagyobb OP fan a világon Greg mellett) remekül levezette, hogy mit akarhat Luffy.

A fejezet többi része önmagáért beszél:
Imu megtette a lépését, szegény Sabo pedig rossz helyen volt, rossz időben.
Bonney újra előkerült, örülök, hogy az új arcban megint lesz egy Supernova, aki valamilyen módon kapcsolódni fog az eseményekhez.

Szerencsére nincs break még, így alig várom a folytatást!  :whoah:

edit:
1061
A fejezet kicsivel hamarabb jött ki a vártnál, aminek csak örülni lehet.
Végre kiderült, hogy a mostani arc Vegapunkról fog szólni, ami már jóideje esedékes volt.
Emellett Bonney is feltűnt a színen, szóval unatkozni biztosan nem fogunk!

A break sajnos várható volt.

blackronin

1062
Az Egghead arc teljes erővel beindult, végre több dolog is kiderült Vegapunk-ról, valamint hogy miért ilyen fontos a WG-nek.
Alig várom a folytatást, kész felüdülés ez az arc a fárasztó Wano vég után.

Squazee2005

Én jól szórakoztam az elmúlt fejezeteken. A sci-fi-robotos részek nem mindig a zsánereim, de remélem, hogy itt az OP-ben ez másként fog megmutatkozni. Eddig tetszik az irány és nagyon izgalmasan hangzik a CP0 és a küldetésük.

blackronin

#4497
1063
Ez is élvezetes fejezet volt, bár azon eléggé meglepődtem, hogy kaptunk egy újabb fejleményt BB oldaláról is.
Úgy látszik, hogy Oda esetleg innentől kezdve többször rak majd be ilyen "megszakításokat", amik mutatják, hogy mi történik a nagyvilágban is, míg Luffy-ék teszik a dolgukat.
Nem rossz ötlet, kicsit feszesebbé teszi a tempót.

edit:
1064
Örülök, hogy folytatta Oda a Law vs Teach küzdelmet, de azért haladtunk valamennyit a Vegapunk szállal is.
Vegapunk Shaka testének elszólása érdekes volt a végén, meg hogy ilyen bizalmas viszonyban van Dragonnal is.

Jövő héten break, de érthető, hiszen lement a szokásos 3 fejezet.

blackronin

#4498
1065
Oda, egyszerűen képtelen hibázni eddig ezzel az Egghead arc-cal!  :smile:
Egy újabb élvezetes fejezetet kaptunk, végre megismertük az összes Vegapunk formát, leszámítva a fő testet, ami gondolom el van zárva valahol, hogy ne érhesse kár.
Egyébként valahogy sejtettem, hogy Vegapunk valójában azért zseni, mert megfelelően tudja felhasználni az ősi, Ancient Kingdom-ból származó információkat, technológiákat.
Ezért tűnhet mindenki számára futurisztikusnak a sziget.

edit:
1066
Nagyon informatív fejezetet kaptunk, bár Vegapunk régi énjének kinézete elég érdekesre sikerült.
A jelenben lévő teste egy az egyben Einstein.
Dragont mindig jó látni, elvégre most már róla kellene minél többet megtudni, hiszen a végső saga-ban vagyunk.
Saul "feltámadása" érdekes húzás volt Oda részéről, de részemről nincs vele gondom, mert az Ohara flashback-ben eljátszotta a neki szánt szerepet.

Egy kicsit más:
Végre 3 év kihagyás után újra Japánba mehetek, már alig várom, hogy vasárnap elutazzunk. :)
2 hétre megyek, így biztosan belefér majd közben az egyik közeli OP bolt meglátogatása is...
Persze a szokásos Jump vétel sem maradhat ki, elvégre mégis más a tényleges újságból olvasni majd az új fejezetet. :P

Squazee2005

Örülök neki, hogy a mecha-animék elkerülése miatti tudatlanságom nem vesz el az élvezeti faktorból, már ami a fejezeteket illeti.
Tetszik minden, a tempó, a ruhák, a Vegapunkok, bár értelemszerűen, Shaka a nagy kedvenc és az eredeti VP. Az, hogy mégis hogyan tervez el elmenni a szigetről, az már más kérdés. Nem is értem, hogy gondolja ezt az agya nélkül VP.
Na de most majd kiderüla  szünet után.

Jó utat! :cool:  Picit irigykedem itthonról, de majd egyszer... Várunk vissza.