Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Liquid Snake

Én csak azt nem értem miért olyan nagy cucc az, hogy Shirahoshi tudja irányítani a Sea King-eket mikor már Luffy az első évad óta oneshotolja őket...

LuckyDingo

Quote from: Liquid Snake on 2011-07-12, 19:35:36
Én csak azt nem értem miért olyan nagy cucc az, hogy Shirahoshi tudja irányítani a Sea King-eket mikor már Luffy az első évad óta oneshotolja őket...
Sztem ezek a bizonyos überseakingek nem olyanok, amiket Luffy lecsapott. De azt se felejtsd hogy a Sea Kingek Hodyra jelentenek veszélyt és nem Luffyra :D És mivel Hody nem tudja irányítani őket, így inkább elpusztítja ezt az erőt.

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2011-07-12, 19:29:19
Kinn a chapter. Hátőő.. a vége kivételével elfogadható chapter volt, [spoiler]bár kicsit gáztnak érzem, hogy Jinbe-t ilyen könnyen elfogták -_- Decken hülyesége a végén már kissé sok nekem.[/spoiler]
Hát sajnos én nem vagyok ilyen pozitív véleményen!
Hol is kezdjem?

Fail részek számomra:
- 3 herceg leverése off-screen ->  :lame:
- Jinbe és Shirahosi "elkapása" ->  :lame:
- a 100 000-es hadsereg... asspull, nem tudom, hogy minek erőltetni az ilyen nagy számokat... a végén úgyse lesz semmi értelme.  :lame:
- Hody hirtelen elmondja, hogy ő ölte meg Otohime-t... erre kiderül hogy Shirahoshi tudta végig...  :lame:

Untam dolgok:
- a NFP tisztek megnyilvánulásai: inkább idegesítőnek tartom már őket, mint érdekesnek.

Majd elválik féle:
- VDD "ötlete", vagy orbitális FAIL lesz, mert nem lesz értelme vagy pedig EPICWIN... majd kiderül.
- Shirley mint Arlong testvére: nem tudom, hogy számít-e egyáltalán

Összeségében: ez egy ritka sz*r chapter volt.


Pihenje ki magát Oda a betegségéből, szedje össze a gondolatait és változtasson a dolgokon, mert kezdem azt érezni, hogy rossz felé tart az arc!

Bishop

#2583
Egyértelműen arra készül Oda hogy amikor már mindenkinek a töke ki van az egésszel akkor megjelenjenek Luffyék és elintézzék az egész bandát in an epic style  :D

Squazee2005

Hehe. Egyetértek. Amúgy nem volt olyan vészes ez a fejezet. A 3 herceg leverésére amúgy se voltam kíváncsi, de az a Jinbe elkapása nem volt szép dolog, ebben egyetérthetünk. 100000, na és? Nem értem mi a zavaró vagy mi az asspull it.

blackronin

Quote from: Bishop on 2011-07-12, 19:46:49
Egyértelműen arra készül Oda hogy amikor már mindenkinek a töke ki van az egésszel akkor megjelenjenek Luffyék és elintézzék az egész bandát in an epic style  :D
Hát kb. én is ezt várom.

Quote from: Squazee2005 on 2011-07-12, 19:54:57
Hehe. Egyetértek. Amúgy nem volt olyan vészes ez a fejezet. A 3 herceg leverésére amúgy se voltam kíváncsi, de az a Jinbe elkapása nem volt szép dolog, ebben egyetérthetünk. 100000, na és? Nem értem mi a zavaró vagy mi az asspull it.
Nyugodtan bejöhet a chapter neked attól mert nekem nem tetszett, de a felsorolt dolgok engem zavartak.
A 100 000-es szám tiszta olyan volt nekem, mint a Naruto-ban a 100 000 és 80 000 fő lecsökkenése 50 000 és 40 000 főre.
Semmitmondó, lényegtelen.
Aki olvassa a Naruto mangát az tudja, hogy miről beszélek.

Bishop

Max az volt benne zavaró hogy elsőre kiszámolták, nem értem minek kellett, elég lett volna az hogy jó sok :D

Squazee2005

Quote from: blackronin on 2011-07-12, 19:58:28
Nyugodtan bejöhet a chapter neked attól mert nekem nem tetszett,
Thank you, my Lord. Now I can sleep well.  :angyali:

Quote from: blackronin on 2011-07-12, 19:58:28
Aki olvassa a Naruto mangát az tudja, hogy miről beszélek.

Na jó, jó, de mégse mondhatja azt Hody, hogy itt vagyunk nyolcan (most csak random mondok egy számot) és kész. Ez egy lázadás, s nem nyolc (még mindig random szám) halemberke van benne, hanem egy masszívabb réteg támogatja a dolgot.
Narutoban asspull, mert a kutyát nem érdekelte, hogy a fele már nincs meg, és őszintén édes mindegy, hogy ki-hogy-mit csinál amúgy is, de itt csak megemlítették, mennyien állnak Hodyék mellett. Aztán néhány SH ledarálja őket. Kész.

Zelda

Hát asszem ezzel, hogy Jimbe-t ily módon kapták el, számomra meg is szűnt a Jimbe leverte Luffy-t verzió halványka esélye. Mitöbb lassan kezdem azt gondolni, hogy Jimbe-n gyengítettek... És nálam pedig majdnem 100%, hogy Luffy és a többiek épp Zoroékat szedik ki a ketrecből... Hiszen eleve azért akart odamenni.
A hajó meg egy hülyeség, úgyse fog becsapódni, mert addigra odaér mindenki. De azért poénnak jó volt. VDD epic face.

Liquid Snake

Quote from: LuckyDingo on 2011-07-12, 19:39:47
Quote from: Liquid Snake on 2011-07-12, 19:35:36
Én csak azt nem értem miért olyan nagy cucc az, hogy Shirahoshi tudja irányítani a Sea King-eket mikor már Luffy az első évad óta oneshotolja őket...
Sztem ezek a bizonyos überseakingek nem olyanok, amiket Luffy lecsapott. De azt se felejtsd hogy a Sea Kingek Hodyra jelentenek veszélyt és nem Luffyra :D És mivel Hody nem tudja irányítani őket, így inkább elpusztítja ezt az erőt.

Igen de ezeket a hűű de kemény Sea King-eket egy ütésből leverte a 3 herceg, akiket viszont elverte Hody csapata... Nemhiszem h igazából félni kéne tőlük, főleg a mostani állapotában Hody-nak...

chilip

hát nemtom hova rakni ezt a fejezetet, csak úgy dobálta rám az info-t szinte semmi kapcsolattal vagy átvezetéssel egymás között.

blackronin

#2591
Most van egy kis felesleges időm, hogy megosszak néhány gondolatot az arc-al kapcsolatosan (az elmúlt fejezetek fényében):

[spoiler]1. Hody:
Tényleg bejön az új design, de nagyon remélem hogy valóban lesz KOMOLY mellékhatása az ES-nak, nem csak az, hogy még erősebb lesz...  ^^"
De inkább az lenne ütős, ha Luffy simán szarráalázná a "legyőzhetetlen" Hody-t.
Úgy mindenki szeme láttára.  :D

2. Hody emberei:
Sajnos ők (kivéve talán Hyozou és Zeo... bár ki tudja) nagyon idegesítenek.
A "személyiségjegyeik" fárasztóak, s erőltetettek. Főleg Dosun-é és Ikaros-é.
Elsőre se voltak érdekes vagy viccesek, de többször látva egyre nehezebb elviselni.

3. VDD:
Látom, hogy megvan a szerepe az arc-ban, de sajnos nem tudom pontosan hogy Oda mit akar vele igazából...
Csak poén "ellenség" marad, vagy tényleg komolyan beszáll a küzdelmekbe.
Jó arc egyébként, de ez a "Dobjuk Noah-t a szigetre" ötlet elég nehezen emészthető számomra még.

4. Shirley:
Nála sem tudom, hogy mit akar vele Oda.
Néha feltűnik, elmondja a "jövendölését" és ennyi.

5. Jinbe:
Marad komoly nakama jelölt, de a mostani "elkapása" kritikán aluli volt.
Soha nem vártam volna tőle ilyet.

6. Hercegek:
Az előző fejezetben megörültem, hogy végre láthatom őket harcolni, s nem feltétlenül a SH csapatnak kell majd megmenteni a "világot", vagyis a szigetet...
Oda erre jött a mostani fejezetben látott dologgal. Eléggé nagy csalódás volt.
Számomra nem éppen a legérdekesebb szövegben elolvasni, hogy "milyen jól elverték a NFP tagokat, de utána hirtelen veszítettek." Utálom, ha egy várt harcot  Oda ennyivel lerendez.

7. NFP kalózok:
A hatalmas 100 000-es hadsereg, ami csak dísznek jó.
A tisztek nélkül nem érdekesek, tipikus fodder az egész bagázs.
Néhány anime only WB kalóz is jobb volt, mint ezek együttvéve.

8. Shihahosi:
Lady GiantBoobs with Cute face who's got summoning power.
Érződik hogy fontos az arc-ban, kapcsolódik is majd a végkifejlethez, de összességében hamar el fogjuk felejteni az arc után.
Egy kiegészítő karakter lesz az OP világában, akit talán még egy cover page keretében látni fogunk... De ennyi.
Nakama úgyse lesz, hiába is reménykednek a fanok.

9. Fishmen Island:
Az arc "körítésével" 100 %-ban elégedett vagyok.
Színes, érdekes és emlékezetes helyszín.

10. FI flashback:
Nem volt rossz, másmilyenre számítottam, de élveztem összességében.

11. Harcok:
Nem volt semmi emlékezetes vagy hosszabb eddig, szóval ez még várhat magára.
[/spoiler]


Összességében:
[spoiler]
Nem rossz a FI arc, de mindenki 3 dolgot vár:
1. Végre jöjjön a NEW WORLD!
2. MEGA SUPER plottwist az arc-ban (Big Mam, Shicibukai, Supernova, Admiral, Blackbeard vagy Ancient Weapon megjelenése.) Ami egy kicsit felrázza az állóvizet.
3. SH csapat tündöklése az arc-ban. (pl. az egész SH banda megjelenése és ezzel Hody, valamint bandájának ülepének szétrúgása)
[/spoiler]

Squazee2005

Oda mindig tudja, hogyan kell addig húzni a dolgot, míg amikor végre megtörténik, akkor azt mondhassuk: Igen, végre, ez kellett, tökéletes!!! Remélem, a harcig nem kell sokat várnom.

Plottwist... hát nem is tudom, hogy kell-e vagy se. Ha lesz, örülni fogok neki, ha nem nem fogok panaszkodni.

[spoiler]1. Így van, Luffy jön, lát és zúz! Remélem Hody nemsokára a "halakkal alszik majd". :D

2. Egyetértek, épp ezért nem tetszett az a fejezet, ami róluk szólt. Na jó, a Daidaloszos sztori azért jó volt. Tetszik az a zabálós kutyaszerű izé is, meg a csíkos kaméleon csávó. Szomorú, de nem tudtam megjegyezni a nevüket. Még.
Én Hyozou-t utálom a legjobban. Részeges karatemester kardforgató? Utoljára Jackie Channél, Jackie Chunnál (izé Zseniális Teknősnél) és talán Ranmánál volt vicces, de azóta bűzlik. De nagyon. Persze csak nekem, tudom. ^^'

3. Ha csak ennyi a szerepe, már megérte. Emlékezetes, urambocsá' még vicces is, igazi OP karakter, legyen ellenfél vagy szövetséges. Többet ér, mint Hody és a csapata.

4. Ha egy kicsit több képkockát kapott volna eddig, hogy jobban ki legyen bontakoztatva a karaktere, s még lett volna egy pinduri utalás arra, hogy ő Arlong tesója, vagy valami, jobban jártunk volna. Így olyan random, igen, Arlong a tesója volt. Na és? Ace meg Gol D. Roger fia. Az már valami. De ez...

5. Azt hiszem ez Jinbenek ilyen karaktergyengeség lehet. Amióta kételkedik önmagában, a céljai helyességében, azóta nem találja a helyét. Persze a háborúban, meg ID-ben nagy volt, meg minden, de ott nem abban a közegben volt, ahol az igazi problémái lakoznak. Jinbe alábecsülte Hodyékat, s azt hitte, ő a  nagy tesó, aki rendet tesz a szigeten, holmi fúj emberek helyett. Furcsa őt látni gyengén, de az is igaz, hogy egy olyan nagy darab lényt, mint Shirahoshi nehezen tudott volna megállítani, amikor a lány a csapda felé ment. Gondolom. Vagy nem. Mindenesetre én sem vagyok elégedett Jinbe elkapási módjával.

6. Megint csak szalad Oda, pedig ha Skypiát képes volt elhúzni, ezt is be kéne vállalnia. Bár én nem voltam ráizgulva a hercegek harcára, azért el kell ismerni, nem lett volna rossz látni, hiszen elvileg ez egy shounen fight manga. Elvileg, persze.

8. Shirahoshi karaktere még elválik. Ez , hogy tudta, hogy Hody volt az anyja gyilkosa számomra érdekessé tette. Meglátjuk még.[/spoiler]



smash++

Szerintem nagyon jól indult a jump, de ez az erc eddig inkább Fail kategória.
Ezeket az ellenfeleket nem lehet komolyan venni...

Van két főgonosz:
Főgonosz 1: One piece elején intéztek el egy hasonló kalibert.
Főgonosz 2: Késdobáló aki egy filler karakterrel ér fel.
Drog: Gyenge power up eszköz...nincs jobb ötlet.

Megy az időhúzás és a szerencsétlenkedés.
Máshoz nem lehet hasonlítani a nagy HQ harc után és a várva várt jump után...

blackronin

#2594
Volume 63. cover
[spoiler]Cím: "Otohime and Tiger"



Shirahoshi rózsaszín, míg Otohime szőke hajú, s Fisher Tiger pedig rózsaszínes piros bőrű.
[/spoiler]

Ja és szegény Fehérítőnek annyi az eladások szempontjából...
Ugyanabban a hónapban jön ki az új kötet, mint az OP.  :D



Squazee2005

Én kicsit sajnálom, [spoiler]hogy Shirahoshi rózsaszín hajú, de Shirahoshinál számítani lehetett arra, hogy a domináns színei a piros és az arany(sárga) lesznek.[/spoiler]

Múlt héten végre tudtam válogatni magamnak OP mangákat a boltban, úgyhogy bővült a mini-gyűjtemény a 23., 32., 45. és az 58. kötettel. Az 58. a legfrissebb német kötet, remélem, jövőre jöhet a többi is.  :hopp:

blackronin

Fucking awesome!  :D
[spoiler][/spoiler]

Zelda

Öhm... Kedves  :rotfl:  :lul:

blackronin

#2598
633
[spoiler]
coverstory: Island of Giants "Little Garden" Dorry and Broggy are still fighting.

The reason why Shirahoshi knew the perpetrator was because Megalo saw the whole thing, and told Shirahoshi
She kept it a secret because Hodi may vent his hatred towards someone for it, and her mother would be saddened by it
She followed her mother's last words which was not to hate anyone, and kept it to herself for 10 years
Hodi calls her a fool, and attacks the king and the princes with Yabusame (the water shot)

The fishmen children asks Madame Shirley when the pirate with the hat is coming to destroy the island
"I wish he'd come right now! If he rampages here right now, we'd be in trouble.. but those guys would be in bigger trouble right!?"
The adults who heard those words also wished the pirate would come right now

Hodi tries to finish the king off.
Shirahoshi: Luffy-sama!! Please protect my father!!
Luffy jumps out of Megalo's mouth! He darts towards Hodi, and kicks him.

Luffy: Hurry up, guys!!
Nami appears, and snatches the Tenryuubito's letter (the one Otohime brought back) and the keys to the King and Princes' locks
Robin uses them to release the princes

In the sky is Hoe and the Sunny.
Gaon cannon is shot to take out the fishmen pirates, and Hoe rescues Neptune
This whole attack was pre-planned with Jinbe.
The denizens of Fishman Island asks the strawhat pirtes if they are friends or foes.
Luffy: Friend or Foe...? Well, you decide yourselves!

The straw hat pirates all gather at the plaza. Jinbe gets ready to fight alongside them too!

Chapter endHow Zoro and others got out is probably gonna be revealed later
Franky probably went to save them? Leaving only Jinbe, Shirahoshi, Luffy, and Megalo to head to the plaza at first.
Anyways all of the Straw Hats are there!
The story is picking up in pace!
I'll bring you more info later....

Volume 63 cover is Shirahoshi in the center, in all pink, looking cute.
To the left and right are faces of Tiger and Otohime
To the bototm is Luffy
[/spoiler]


NOW, that's SSUUUPPPERRR AWESOME!!!!  :whoah: :whoah: :whoah: :whoah: :whoah:
Oda-sensei is back with FULL POWER.


edit: rossz hír
Valószínűleg a jövő heti szám duplaszám lesz, így egy újabb break számíthatunk...  :frown:
Vagyis jövő héten lesz chapter, de utána nem.

edit2: képek
http://mangahead.com/Manga-Raw-Scan/One-Piece/One-Piece-633-Raw-Scan

Az utolsó spread nagyon üt!  :whoah:

edit3: ez a chapter már előre lefoglalta nálam az OPIC jelzőt.  :D

edit4: jövő héten OP cover + color spread
Alig várom!  :smile:
És majd utána lesz a Jump break.

blackronin

#2599


Liquid Snake

Hatalmas ch volt ahogy odaállítottak Straw Hat-ék :D  :whoah: Hody feje meg priceless mikor kapott egyet. Mindig is szerettem nézni mikor betalálnak egy ilyen nagypofájú ellent :D

Bishop

Tökéletes chapter, viszont ez a Jinbe is odaáll közéjük gyanús végül még is ő lesz a new nakama, neem baj a remény hal meg utoljára hogy VDD csatlakozik :D

próbáltam keresni egy olyan képet ami kellően epic hogy kifejezze a véleményem, de nem volt sajnos, és nincs is! :D

blackronin

63. cover (normális minőségben)

Junchi

#2604
^Shirahoshinak pont ilyesmi hajszínt képzeltem el, szal yeey! :3 (Btw láttam már ennél jobb vol covert is, szal WTF, Zoro, Luffy, CÁPA? o.O)

Egyébként most vettem észre, hogy van vagy 4 ch-nyi lemaradásom... ^^"

-ETA-

Na be is hoztam. Az utolsó ch valóban OPIC, ezzel kár is lenne vitába szállni. :D

Amúgy Hodiék oldalán nincs elegendő ember Luffy-ékkal szemben, szal vele + VDD-vel együtt is csak heten vannak, Luffy-ék meg Jinbei-jel együtt tízen, szal kellene még három fishman, hogy 1v1-be tolhassa mindenki.

LuckyDingo

Quote from: Junchi on 2011-07-28, 10:12:44

Amúgy Hodiék oldalán nincs elegendő ember Luffy-ékkal szemben, szal vele + VDD-vel együtt is csak heten vannak, Luffy-ék meg Jinbei-jel együtt tízen, szal kellene még három fishman, hogy 1v1-be tolhassa mindenki.

Hacsak nem lesz Hodinak még két powerupja szerintem nem nagyon lesznek itt 1vs1-ek. Luffytól elég nagyot kapott a dög. Vagy sztem lesz 7 vs7 + a maradék szedi a noobokat.

blackronin

Quote from: Junchi on 2011-07-28, 10:12:44
Amúgy Hodiék oldalán nincs elegendő ember Luffy-ékkal szemben, szal vele + VDD-vel együtt is csak heten vannak, Luffy-ék meg Jinbei-jel együtt tízen, szal kellene még három fishman, hogy 1v1-be tolhassa mindenki.

Quote from: LuckyDingo on 2011-07-28, 13:08:21
Hacsak nem lesz Hodinak még két powerupja szerintem nem nagyon lesznek itt 1vs1-ek. Luffytól elég nagyot kapott a dög. Vagy sztem lesz 7 vs7 + a maradék szedi a noobokat.

A harc "lerendezése" eléggé izgat, nem tudom, hogy Oda mennyi fejezetet akar a csatának szentelni...
Vagy hogy milyen formában akarja megoldani.
Mindenki mindenki ellen? Vagy elvonulnak az egyes karakterek, hogy ne zavarják egymást?
Hody-nak ez lesz a végső formája?
VDD és "ördögi terve" miként befolyásolja a dolgokat...

Sok a kérdés.

Szerintem jövő héten kapunk egy kis "harci felállást", hogy ki ki ellen küzd, s talán még Zoro-ék megmenekülését is megtudhatjuk.

chilip

hát a hajónak még meg kell érkeznie :D

Liquid Snake

Az lenne pedig a legjobb ha Luffy-ék nagyobb megerőltetés nélkül szétvernék őket, akkor látszódna igazán mennyit fejlődtek ebben a 2 évben.

blackronin

Quote from: Liquid Snake on 2011-08-01, 01:29:31
Az lenne pedig a legjobb ha Luffy-ék nagyobb megerőltetés nélkül szétvernék őket, akkor látszódna igazán mennyit fejlődtek ebben a 2 évben.
Szerintem nemcsak, hogy ez lenne a legjobb, hanem ezt várjuk is el.
Elég szánalmas lenne, ha az első VALÓDI akadály miatt már teljes erővel kellene harcolniuk.
A SH csapatnak most szarrá kell aláznia Hody-t és csapatát.
Nálam csak ez jöhet szóba.
2 év edzés azért nem olyan kis dolog, hogy pár tablettával ellensúlyozni lehetne!