Main Menu

Travian

Started by Fubenalvo, 2007-07-18, 12:24:46

Previous topic - Next topic

Fubenalvo


Tudom sokan ismerik, de biztos van olyan is aki nem.

Ez egy webes alapú stratégia. Nem sok időt foglal el az embertől, de mégis jól el lehet lenni vele. Mindenkinek nagyon ajánlom.
Ha más is jön esetleg alapíthatunk klánt.
Én a 1-es szerveren van városom, a neve Osaka és A Dél-Keleti régióban van.
Gyertek minél többen, mert szerintem elég fun. ^^

Weboldal megnyitása


Fazék

én pont tegnap regisztráltam a HW-en indult topic-ja miatt :)
falum helyzete: (-142 | 176)
és nagyon csíííra vagyok :haha:

thrall

és melyik server?

Fazék

Quote from: thrall on 2007-07-18, 12:31:10
és melyik server?
ja ezt lehagytam, szóval ugyanúgy 1-es szerver :)

Fubenalvo

Egyesen szintén van falum. Kettőt húzok :)
Szóval:
1. szerver - Falu: Osaka - Név: fubenalvo - Klán: várhatóan a lineage2-es klánomé. Kb 50 taggal
3x szerver - Falu: -||- - Név: yuoko - Klán: most jelentkeztem még csak az "N.Sz"-be.

Egyébként ki mennyire harcos kedvű ebben a játékba? Illetve hogy megy a harc? Látom, ha az ellenség egyik csapata közelít a térképen?
Meg pl elhagyatott völgyek amiket monszták őríznek... ha azokat elfoglalom akkor mi van? Ott is építhetek kolóniát?

thrall

ha közelít a csapat, akkor a termelés felett kapsz egy új részt, az egység mozgásokat. itt kiírja, hogy mikorra érnek ide az ellenségek, de azt nem, hogy fosztogatás céljából, vagy harc céljából. azonkívül, hogyha kémeket küld feléd az ellenfél, akkor azt t enemlátod, és csakis a klmeid fedezhetik fel a kémeket. Hogyha meg az oázisokat foglalod el(amihez kell egy hősök háza 10 és egy hős), akkor oda nemtudsz építeni, és mondjuk ha egy olyan völgyet foglalsz el, amiben mondjuk fa van, akkor a fa termelésed megnő 25%-al, de olyat, ahol agyag, akkor az agyag termeésed nő 25%-al stbstbstb.

Fubenalvo

Hmm fincsinek hangzik. Hősök házát hanyas központtal lehet építeni?

thrall

aszem 4-5, de nézzd mondjuk itt: help.travian.com

Selmo

Na kipróbálom én is. :)

A tökéletesség unalmas.

Fubenalvo

#9
3x-es szerveren létrehoztam az első buzogányosom 2 nap után. Hojeaaah. :)
Mennyi egységgel érdemes nekifutni 1-1 oázisnak?

1es szerveren elég lassan haladgatok. Semmi épület még csak mező meg bánya stb... és így is alíg van nyersanyag. :/

Selmo

Hja, aki órákat ül a gép előtt, annak megéri a 3×.

A tökéletesség unalmas.

Fubenalvo

Szerintem meg pont nem. Kb 5 perc napi foglalkozás elég.
Elköltöd a nyersanyagokat és utána órákíg megint semmi dolgod vele.
Ilyen kis mellékes. :)

Selmo

Na ez a 3× szerver nem normál embernek való, erre óránként rá kellene nézni. Delete myself. Majd meglátjuk a sima hogy jön be. :P

A tökéletesség unalmas.


Selmo

Még másfél nap és indul az új szerver, aki a kezdeteknél ott akar lenni, az most időben van. ;)
Már töröltem is magam, az s1 szerverről.

A tökéletesség unalmas.

thrall

lesz valami másabb a 3-as serveren, vagy cas azért van, hog yne legyen telített a többi?

Fubenalvo

Annyi, hogy nem indulsz hátránnyal másokkal szemben, és ha ügyes vagy és elég kocka, lehetsz te a legjobb. Erre más szervereken nem sok esély van. Lehetetlen behozni másokat, hacsaknem mindenki abbahagyja a játékot. :P

Selmo

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-16, 12:04:27
Annyi, hogy nem indulsz hátránnyal másokkal szemben, és ha ügyes vagy és elég pénzes lehetsz te a legjobb. Erre más szervereken nem sok esély van. Lehetetlen behozni másokat, hacsaknem mindenki abbahagyja a játékot. :P
Fixed. :D

A tökéletesség unalmas.

Fubenalvo

sikerült elgépelnem valamit? :P

thrall

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-16, 18:44:46
sikerült elgépelnem valamit? :P

[spoiler] ...ha ügyes vagy és elég pénzes... [/spoiler]

Fubenalvo

Nah igen... bár ahoz nagyon kell unatkozni, hogy valaki egy ilyen játékért fizessen. Mármint, nem rossz... deh az már szerintem beteges ha valaki ilyenre áldoz. Kit érdekel őrajta kívűl hogy hanyasik!? :P

Selmo

A speedserveren véget ért a játék; a PPL-AI klán és szövetségesei nyertek. Én sajnos nem velük voltam. :P De lehet készülni a következőre. :)

A tökéletesség unalmas.

chilip

regeltem 4-es szerverre :D chilip faluja és véletlenbe (61|151)

Zen

Én 1. szerón szerencsétlenkedek Oni néven. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

ááá nemtom, sztem ehhez nekem nem lesz türelmem. ránézni mindig + egyéb pepecselés

ed.: bah, mégis pepecselek vele, legalábbis egy darabig még - ezt a felhasználóm meg törlöm, elbasztam a nyersanyagot az elején...

most asszem sikerált a 3-as szeróhoz csatlakozni Artan néven, adjon már kezdőtippeket vki  :D

elkezdtem beépíteni egy rejtekhely után az összes nyersanyagot körülöttem, mer elfogyott az előző acc-omon miután 1 raktárat és 1 magtárat felhúztam, és sztem feleslegesen mer elfért még a cucc a főházban...

thrall

Quote from: chilip on 2007-11-06, 11:25:04
ááá nemtom, sztem ehhez nekem nem lesz türelmem. ránézni mindig + egyéb pepecselés

ed.: bah, mégis pepecselek vele, legalábbis egy darabig még - ezt a felhasználóm meg törlöm, elbasztam a nyersanyagot az elején...

most asszem sikerált a 3-as szeróhoz csatlakozni Artan néven, adjon már kezdőtippeket vki  :D

elkezdtem beépíteni egy rejtekhely után az összes nyersanyagot körülöttem, mer elfogyott az előző acc-omon miután 1 raktárat és 1 magtárat felhúztam, és sztem feleslegesen mer elfért még a cucc a főházban...

Én úgy szoktam kezdeni, hogy minden nyersanyagból legalább egy 3-4 es kiterlemést, közben legalább egy 1-es magtárat, raktárat, és fejlesztem fel a főházat. ja és ne felejtsd el, hogy kaptál X aranyat kezdéskor, amit el tudsz használni mondjuk tavian plusz-ra. elején nagyon megéri :D Később meg annyira nem ppecselős, mert kb egy fél nap lesz, mire feltudod majd fejleszteni egy bármidet is :D

Selmo

Jaja, a főépületet húzd fel vagy 5-ös szintig, mikor 80%-os lesz az építés és mindenképpen kell 1-es fal, ez már önmagában képes ellenfelet ölni és a rejtekhelyet maxold ki. Ha gall vagy, akkkor a csapdaépítőt is legalább 5. szintig húzd fel. Egy búzamezőt fejlessz fel 5-ös szintre, hogy tudj malmot építeni, piac mindenképpen kell, hogy a fölös cuccot elcseréld, követség, hogy csatlakozni tudj, meg ez jól terlmeli a CP-t is. Azután gyülekezőtér, 3-as kaszárnya, 5-ös akadémia, fegyver és páncélkovács. stb.

A tökéletesség unalmas.

chilip

most úgy vagyok hogy jósokmindent beépítettem 1es szintű kitermelővel (olcsóbb, mintha felhúztam volna, bár annyit nem ér) meg van 2es rejtekhely (fa 14/óra, agyag 20/óra, vas 11/óra, gabona 10/óra) gabonából majd 500 van, a többiből meg sosincs elég  :D, főleg agyag kellett, akkor elkezdem a főépületet fejleszteni, de elötte fal...

Alkyra

Falu: Nar Shada
Név: Alkyra
Koordináta: -14,196
Szerver: 3
Klán: Abn

Frissen kezdett játékos vagyok.^^ Csak pár apróságom van. Egyvalamit el ne felejtsetek: Falat húzni!!(a folyóra kattintva , ami a falud körül van ott tudsz építeni ilyet)


Selmo

Az a titka, hogy mindig olyat kell építeni, amit a nyersanyagok engednek, pl. ha sok az agyag, húzol egyet a magtáron, és az elején nem nagyon kell vas, az agyag és fa termelés fele is elég szokott lenni, majd akkor kell igazán, ha az ember eljut a kovácsokig, ott azonban már nincs az a mennyiség, amit nem lehet elkölteni.
Amúgy a speedserver 9.-én indul újra. :D

A tökéletesség unalmas.