Kötetlen beszélgetés játékokról

Started by SlEePwAlKeR, 2003-08-03, 19:11:50

Previous topic - Next topic


thrall

ezjött ki, nagyjából igaz, bár lehet néhol nem is válaszoltam úgy, ahogy kéne, mert nálam azt sokszor a helyzet határozza meg :D

Based on your answers, you are SEAK.

Breakdown: Achiever 46.67%, Explorer 53.33%, Killer 33.33%, Socializer 66.67%

SEAK players are usually very interested in the the 'total experience' of a virtual world--meeting other people and finding the unique places within it. They don't care much for PVP or levelling, but meeting up with online friends to see new parts of the world is usually fun and exciting.

Darkstar

#243
QuoteBased on your answers, you are KASE.
Breakdown: Achiever 60.00%, Explorer 13.33%, Killer 93.33%, Socializer 40.00%

KASE players tends to enjoy the PVP aspect most of all, but also likes to pit themself against all the challenges of the PVE environment as well--although the latter is often a means to an end. This type of player will often enjoy PVP that focuses on their skill as an individual contributor (duels, and so forth) more than team-based PVP.
Nem véletlen vagyok pvp szerveren ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

nekem is hasonlót adott ki:
QuoteBreakdown: Achiever 46.67%, Explorer 66.67%, Killer 0.00%, Socializer 86.67%
de nem merem biztosra mondani, hogy ténylegesen így viselkednék egy mmorpg-ben, ahogy a válaszokat adtam :) ahhoz játszanom kéne, arra meg még lehet várni egy kicsit :D

Draconire

Based on your answers, you are KASE.
Breakdown: Achiever 53.33%, Explorer 33.33%, Killer 66.67%, Socializer 46.67%

KASE players tends to enjoy the PVP aspect most of all, but also likes to pit themself against all the challenges of the PVE environment as well--although the latter is often a means to an end. This type of player will often enjoy PVP that focuses on their skill as an individual contributor (duels, and so forth) more than team-based PVP.

szerk: ez így kb igaz is

Fubenalvo

#246
Van mögöttem 2 év Lineage2, fél év WOW, fél év Ro1, 1 hónap Raikon illetve 1 hónap Ragnarok 2.

Achiever 33.33%, Explorer 46.67%, Killer 66.67%, Socializer 53.33%

Lythis

"Based on your answers, you are AEKS.

Breakdown: Achiever 73.33%, Explorer 53.33%, Killer 53.33%, Socializer 20.00%

AEKS players are interested in the player-versus-environment aspect of the game more than anything else. They are often soloists who want to achieve and see what the world has to offer. Often, they find groups cumbersome and PVP to be more an annoyance than a feature."

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver

Based on your answers, you are ESAK.
Breakdown: Achiever 33.33%, Explorer 80.00%, Killer 26.67%, Socializer 60.00%

ESAK players often see the game world as a great stage, full of things to see and people to meet. They love teaming up with people to get to the hard-to-see places, and they relish unique experiences.

Oh I do love unique experiences. When I'm gonna get laid ingame?  :D

Viszont a kiemelt rész nagyon igaz rám.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fubenalvo

Hmm nemtom egyébként. Fura kérdések voltak... Sokkal inkább érzem magam felfedezőnek mint ahogy az kijött és kevésbé PVP mániákusnak.
Bár a fene tudja, lehet csak magamat ismerem rosszul. :D

Dreamcleaver

Ja, volt egy két érdekes kérdés. Pl mikor elbújsz a szörny elől vagy hívsz egy barátot és segítségével megölöd? Na most én először elbújnék, aztán hívnék egy barátot és a segítségével megölném. Vagy a teszt szerint amíg a barátom meg nem érkezik, addig körbe-körbe rohangálok a szörny előtt?  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

QuoteBreakdown: Achiever 26.67%, Explorer 66.67%, Killer 6.67%, Socializer 100.00%
SEAK players are usually very interested in the the 'total experience' of a virtual world--meeting other people and finding the unique places within it. They don't care much for PVP or levelling, but meeting up with online friends to see new parts of the world is usually fun and exciting.

És igaz is rám. Ha valami számítógépes rpg-t játszom, jobban szeretek csak úgy sétálgatni meg nézelődni, felfedezni mindent, beszélni minden NPC-vel, megcsinálni minden küldetést, mint hentelni vagy tápolni.

thrall

Fubenalvo 3 év Runescape, 4 év RO, 2 hónap Guild wars, 2 hónap 9 Dragons, most wow, de nem reklámozom :P (cask most, magamutogatásból) :_piszka:

én nagyon sok kérdésre nemtudtam eldönteni egyébként, hog ymit válaszoljak, mert bizonyos helyzetben mindkettő igaz volt rám :D pl amikor megtudomh, ogy valaki meg akar támadni mit teszek.. attól függ mennyire rühellem a gyereket

Fubenalvo

#254
De a kedvenc opcióm is hiányzott: Befutok vele a városba, hogy aztán ne csak engem, hanem másokat is megöljön! :D

Quote from: thrall on 2007-06-04, 22:35:22
Fubenalvo 3 év Runescape, 4 év RO, 2 hónap Guild wars, 2 hónap 9 Dragons, most wow, de nem reklámozom :P (cask most, magamutogatásból) :_piszka:

én nagyon sok kérdésre nemtudtam eldönteni egyébként, hog ymit válaszoljak, mert bizonyos helyzetben mindkettő igaz volt rám :D pl amikor megtudomh, ogy valaki meg akar támadni mit teszek.. attól függ mennyire rühellem a gyereket

Egyetértek... attól hogy valaki le PK-z az még nem jelent semmit. Mindezt teheti úgy mint egy ember és úgy is mint egy féreg. Nem olyan egyszerűek ezek a helyzetek mint a kérdőívben. :)

thrall

Quote from: Fubenalvo on 2007-06-04, 22:35:22
De a kedvenc opcióm is hiányzott: Befutok vele a városba, hogy aztán ne csak engem, hanem másokat is megöljön! :D

Na igen, csak sajnos ezt már sok helyen vagy őrökkel, vagy a városba egy portal vezet dologgal el is intézik :S pedig az télleg jó móka

Darkstar

Ott hibás amúgy a kifejtés, hogy szeretem a csoportos pvp-t (bg), mert a többiek kellemes fedezéket biztosítanak, míg huntiként hátulról osztom a halált. ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Szerintem költözzünk át ide a "mivel játszottál.." -ból, mert idővel amúgyis átpakolgatás lenne belőle...

Szóval ok, eddig a Broken Sword 2-ről hallottam jót is és rosszat is, ha megtalálom a CD-t és döccenésmentesen megy, akkor nekiesek talán.
Másik ilyen cucc: Silver. Anno elkezdtem, de ha jól emlékszem volt valami balhé a futtatással (nem szerette a videókártyámat, szal szép csíkokat gyártott a képernyőre... ezen a gépen még nem próbáltam.). Elég vegyes kritikát hallottam róla, mindenesetre nekem az előre megrajzolt hátterek, amikkel találkoztam benne (és amelyik nem sz*rakodott), azok nagyon megfogtag (a könyvtáros részig másztam el, ahol bele akarunk nézni a nagy látcsőbe).
Valaki, aki tovább is vitte: érdemes, vagy csak hentelni fogunk benne ezután is?

Zsiga

Quote from: Lythis on 2007-06-05, 01:03:52
Szerintem költözzünk át ide a "mivel játszottál.." -ból, mert idővel amúgyis átpakolgatás lenne belőle...

Szóval ok, eddig a Broken Sword 2-ről hallottam jót is és rosszat is, ha megtalálom a CD-t és döccenésmentesen megy, akkor nekiesek talán.
Másik ilyen cucc: Silver. Anno elkezdtem, de ha jól emlékszem volt valami balhé a futtatással (nem szerette a videókártyámat, szal szép csíkokat gyártott a képernyőre... ezen a gépen még nem próbáltam.). Elég vegyes kritikát hallottam róla, mindenesetre nekem az előre megrajzolt hátterek, amikkel találkoztam benne (és amelyik nem sz*rakodott), azok nagyon megfogtag (a könyvtáros részig másztam el, ahol bele akarunk nézni a nagy látcsőbe).
Valaki, aki tovább is vitte: érdemes, vagy csak hentelni fogunk benne ezután is?

Én vagy ötször végigtoltam és imádom. :)

Rounin

Breakdown: Achiever 40.00%, Explorer 80.00%, Killer 20.00%, Socializer 60.00%

ESAK players often see the game world as a great stage, full of things to see and people to meet. They love teaming up with people to get to the hard-to-see places, and they relish unique experiences.

Végülis nem tiltakozom ellene :F Kifejezetten igaznak érzem ezt így, leszámítva, hogy szólózni is szeretek.

Silver nekem pont nem tetszett, bár lehet, hogy csak túl kicsi voltam még hozzá :). Igazából hangulatában nem volt rossz, szerintem az irányítással volt sok bajom (nem tetszett, de mocskosul).

Zsiga

Quote from: Rounin on 2007-06-05, 01:24:30
Silver nekem pont nem tetszett, bár lehet, hogy csak túl kicsi voltam még hozzá :). Igazából hangulatában nem volt rossz, szerintem az irányítással volt sok bajom (nem tetszett, de mocskosul).
Pedig az irányítás az erőssége szerintem, én legalábbis imádtam a jobbnál jobb kombókkal hentelni a népet. Bár kellett egy pár óra mire megszoktam az tény, de a második boss-t már úgy aprítottam fel hogy teljesen reflexszerűen ment az irányítás. Szerintem sokkal élvezetesebb mint mondjuk egy Diablo ahol csak kattintgatsz. A dupla kard meg aztán a legnagyobb királyság. :)

Rounin

Quote from: Zsiga on 2007-06-05, 01:56:09
Pedig az irányítás az erőssége szerintem, én legalábbis imádtam a jobbnál jobb kombókkal hentelni a népet. Bár kellett egy pár óra mire megszoktam az tény, de a második boss-t már úgy aprítottam fel hogy teljesen reflexszerűen ment az irányítás. Szerintem sokkal élvezetesebb mint mondjuk egy Diablo ahol csak kattintgatsz. A dupla kard meg aztán a legnagyobb királyság. :)

Eee, a csapat irányítása nem tetszett, hogy igazán konkrét legyek. Amíg egyedül voltam, minden fasza volt :angyali:. Nem is az, hogy nem boldogultam vele, csak egyszerűen nem tetszett. "Esztétikailag". Igaz, hogy baromi régen is volt, lehet, hogy Fallout Tactics után teszek vele még egy próbát.

(Diablo minden volt, csak nem élvezetes irányítás :F)

Summonig-ra emlékszik még valaki? Ahol a varázslatokat kézjelekből kellett kihozni? Ahol jól megbactak a japók, ha cipőben/csizmában mentünk be hozzájuk? :D

Kuroi Tenshi

Nem vagyok mmorpgs, ezek általános megállapítások más rpg és fps játékokból,
npc-khez hozzáállásomból; úgy látom ilyen még nem jött ki másnak:

QuoteBased on your answers, you are EAKS.
Breakdown: Achiever 60.00%, Explorer 73.33%, Killer 46.67%, Socializer 20.00%

EAKS players often live by the phrase 'The journey is often more enjoyable than the destination.' They are motivated by meeting the challenges of the world, but they are usually in no rush--because seeing the creatures and places of the world is even more fun.

Socializer... so f*ing what. Játszani megyek, nem bájcseverészni; azt a valós
életben is lehet, sőt, inkább ott kell.
A Killert kicsit keveslem, mert alapos munkát szoktam végezni  :lazza:

Zsiga

Quote from: Rounin on 2007-06-05, 01:58:45
Eee, a csapat irányítása nem tetszett, hogy igazán konkrét legyek. Amíg egyedül voltam, minden fasza volt :angyali:. Nem is az, hogy nem boldogultam vele, csak egyszerűen nem tetszett. "Esztétikailag". Igaz, hogy baromi régen is volt, lehet, hogy Fallout Tactics után teszek vele még egy próbát.

(Diablo minden volt, csak nem élvezetes irányítás :F)

Summonig-ra emlékszik még valaki? Ahol a varázslatokat kézjelekből kellett kihozni? Ahol jól megbactak a japók, ha cipőben/csizmában mentünk be hozzájuk? :D
Akartam is írni hogy a csapatot meg le kell sz@rni, elvannak magukban, bőven elég azt az egy karaktert használni aki épp a legalkalmasabb a feladatra (ez általában David).
Arra készülj fel hogy XP alatt nem fut, én a legutóbb MS Virtual Machine alá telepítettem egy Win98-at és azon játszottam vele. :D

Rounin

Quote from: Zsiga on 2007-06-05, 02:02:33
Akartam is írni hogy a csapatot meg le kell sz@rni, elvannak magukban, bőven elég azt az egy karaktert használni aki épp a legalkalmasabb a feladatra (ez általában David).
Arra készülj fel hogy XP alatt nem fut, én a legutóbb MS Virtual Machine alá telepítettem egy Win98-at és azon játszottam vele. :D

Hehe, akkor jó, hadd hulljanak csak :angyali: .

Hjam, tudom, azóta próbáltam már egyszer futtatni, le is töröltem a picsbe a kényes, finnyás fajtáját. Nekem ne úricsipázzon. :lul: .

Lythis

akkor asszem nekem is kilőve... nincs kedvem most 98-at telepíteni csak ezért...

Zsiga

W98 iso-ból Virtual Machine-re durván 20 perc alatt felmászik egy mai gépen, és akkor még lehet hogy sokat mondtam.

Rounin

Quote from: Zsiga on 2007-06-05, 02:19:43
W98 iso-ból Virtual Machine-re durván 20 perc alatt felmászik egy mai gépen, és akkor még lehet hogy sokat mondtam.

Err... slacker power ;P.

thrall

Quote from: Zsiga on 2007-06-05, 02:02:33
Arra készülj fel hogy XP alatt nem fut, én a legutóbb MS Virtual Machine alá telepítettem egy Win98-at és azon játszottam vele. :D

nekem futott XP alatt...igaz én Gamestar-hoz kaptam a játékot, leheth, ogy abba babráltak valamit.

egyébként nekem se tetszett, de szerintem ugyanazért, amiért Rouninnak

Ramiz

A Silver az nagy király! Mindazonáltal én is abbahagytam, mert állandóan lefagyott. :D Szeretem ezeket a Final Fantasy-s megrajzolt hátterű, kis figurákal használó, utánafordulós kameranézetű játékokat. Visszatérő álmom (nem tudom, pontosan honnan jött, talán egyszer filóztam rajta ébren, elalvás előtt) egy ilyen nézetű és grafikájú (kicsit egyszerűsített, de azért nem teljesen amorf arányok - ld Silver vagy FF7) cyberpunk játék, sikátorokkal, embertömegekkel, nagyvárosokkal, cyberspace-szel... Volt egy rajzolt(!) grafikájú kommandós játék Shadowwatch címmel, csomó ideig kerestem, végül meglett, és persze XP alatt nem fut... lehúzták, de nekem tetszett. Majd szerzek egy használt Pentium 200-ast olcsón valahonnan és azt fogom tolni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!