Kötetlen beszélgetés játékokról

Started by SlEePwAlKeR, 2003-08-03, 19:11:50

Previous topic - Next topic

Soldier

Quote from: Fazék on 2007-09-17, 21:41:17
valami tényleg nem korrekt a gépemmel. Battlefield Vietnam 1024x768 max-on már nem mondanám tökéletesnek... valahogy elő lehet szedni belőle az aktuális fps értéket, hogy konkrét számokat is mondhassak?

fraps-be van olyan opcio , illetve consol-ba a "fps 1" parancs ha jol emlékszem .

Fazék

Quote from: Soldier on 2007-09-17, 21:43:55
Quote from: Fazék on 2007-09-17, 21:41:17
valami tényleg nem korrekt a gépemmel. Battlefield Vietnam 1024x768 max-on már nem mondanám tökéletesnek... valahogy elő lehet szedni belőle az aktuális fps értéket, hogy konkrét számokat is mondhassak?

fraps-be van olyan opcio , illetve consol-ba a "fps 1" parancs ha jol emlékszem .
jól emlékeztél, de sajnos túl gyorsan változik és túl sok értéket ír ki, hogy rendesen ki tudjak igazodni rajta, szóval mindjárt kipróbálom a fraps-szel is.
800x600x32-nél a minimum olyan 30 fps volt, amúgy 160 körül is járt, ha jól láttam
1280x960x32-nél viszont már szinte folyamatosan 26-35 körül ingadozott, szóval már a játszhatatlan kategória (számomra)

ez ugyebár nevetséges egy 9600XT-nek megfelelő kártyával?

Soldier

#542
Quote from: Fazék on 2007-09-17, 22:23:08
jól emlékeztél, de sajnos túl gyorsan változik és túl sok értéket ír ki, hogy rendesen ki tudjak igazodni rajta, szóval mindjárt kipróbálom a fraps-szel is.
800x600x32-nél a minimum olyan 30 fps volt, amúgy 160 körül is járt, ha jól láttam
1280x960x32-nél viszont már szinte folyamatosan 26-35 körül ingadozott, szóval már a játszhatatlan kategória (számomra)

ez ugyebár nevetséges egy 9600XT-nek megfelelő kártyával?

az! ,mert a Ati 9200-mel +  p3-mal sztem jobban ment nekem anno,legalábis 1024*768 teljesen jatszhato volt ,már ha tisztak az emlékeim., nagyon ugy nez ki valmi nem koser ott nálad  :eek: a mostani géped meg amugyis joval feljebb van mint az ajanlot confg.


Dreamcleaver

Hát engem meg  most jó felb*szott az UT2004. Skilled fokon a qualifying meccseknél az 5 fős dmnél már x6 játsza el velem, hogy 14 fraggem van és valamelyik buzi bot előbb eléri a 15-t. Adept fokozat. Meg a franc vissza kreditet gyűjtögetni, le is töröltem a p*csába ezt a sz*rt.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: Soldier on 2007-09-17, 22:24:57a mostani géped meg amugyis joval feljebb van mint az ajanlot confg.
ez a bajom nekem is, egyszerűen nem értem miért szopat orrba-szájba ez a program... se azt nem engedi, hogy ráerőszakoljam az 1680x1050-et, pedig másoknak sikerült, se normálisan futni nem hajlandó

most fölraktam a legfrissebb omega driver-t, de ezzel is ugyanazt produkálja. 1280x960x32-ben egyszerűen játszhatatlan. levettem 1024x768x32-re és a grafikán is butítottam, így már egész tűrhetően ment 40-50 fps, de ez is nevetséges. egy idő után ráadásul meghülyült az egész, ilyen elmosott lett a képernyő és ha kiléptem a desktop-ra, ott is tönkrevágta a kinézetet így. és csak egy készenléti módba küldés, majd visszajövetel után álltak helyre a karakterek, stb... ??? (ugyanezt megcsinálta a legfrissebb catalyst driver-rel is)

Soldier

Quote from: Fazék on 2007-09-17, 23:13:42
így már egész tűrhetően ment 40-50 fps, de ez is nevetséges. egy idő után ráadásul meghülyült az egész, ilyen elmosott lett a képernyő és ha kiléptem a desktop-ra, ott is tönkrevágta a kinézetet így. és csak egy készenléti módba küldés, majd visszajövetel után álltak helyre a karakterek, stb... ??? (ugyanezt megcsinálta a legfrissebb catalyst driver-rel is)

egyet probálhatnal meg meg esetleg , nekem az egyik 9600-om egyszerüen 2 driverrel müködött normalisan (mindennél hibat okozott , illetve hasonloan nem hihetö fps-el dolgozott) es csak két régi driverrel futott 4.11 / 4.12 + a 4.11betavál ami a gyári cdn volt... lehet oltári hülyen hangzik , és mégis ezzel a 2-vel ment 3évig a kártyám , ujabbal meg mindig csak szivtam = lowfps/hibat_okozott/fpslag.. Esetleg ezzel meg megprobálkozhatnál hátha. Sajnos innentöl en mar nem naon tudok segiteni.De sok sikert és ha kiderült valami irj mer már en is nagyon kivancsi vagyok. esetleg ha eszembe jutna még valami irok majd.

Solid Snake

Kijött John Woo egyik akciófilmjének, a Hard Boiled-nek a játékadaptációja, a Stranglehold.
Netes körökben éltetik, egyedül WTF a mérete (12,45 GB  :eek:) és a gépigénye (Unreal 3 engine ez is, de állítólag a Bioshock optimalizáltabban futott gyengébb konfigokon, mint ez).

kelvor

Jaja, én is fontolgatom, hogy leszedem a Stranglehold-ot, csak kikéne írni pár animét, mert nincs helyem. :smile: Tegnap a World in Conflict-ot kaptam le, állítólag egész jó lett, majd ma késő este belenézek.

Soldier

World in Conflict
az viszton retentöen optimalizalatlan, mindehol ezt olvastam, ettöl függetlenül en meg most huzom . bár akinek van gépe hozzá az aztmondta megéri :P

Kuroi Tenshi

Én is hasonlóakat hallottam róla, RTS létére a grafot feljebb téve még egy
8800U-t is teljesen leterhel ::) Sztem elég nevetséges, hogy már az RTSek
is ott tartanak, hogy a legerősebb rendszerek is gyengék hozzájuk.

Soldier

egy 1024 mid/highba reménykedek , es ha azzal megy mar elégedett leszek asszem , igy a "hirek" alapján

kelvor

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-22, 22:35:27
Én is hasonlóakat hallottam róla, RTS létére a grafot feljebb téve még egy
8800U-t is teljesen leterhel ::) Sztem elég nevetséges, hogy már az RTSek
is ott tartanak, hogy a legerősebb rendszerek is gyengék hozzájuk.

Naja, bezzeg a régi szép idők. :smile:

Quote from: Soldier on 2007-09-22, 22:37:15
egy 1024 mid/highba reménykedek , es ha azzal megy mar elégedett leszek asszem , igy a "hirek" alapján

Én is ebben reménykedek.

Soldier

#552
még mindig : World Of Conflict

nah kiprobaltam nekem szaggatás mentesen futott 1024*768 mid/highba 2AA[nv7600GS 512ram , 2gb ram, p4 3,2ghz]. A tutorial felesleges dolgokat magyarázz el, időpocséklás.Az elsö 3 küldetés nekem nem nyujott olyan "hüde nagyon kiraly" feelinget,bár eleg pörgös/dinamikus a gamepla. A tüzérségi támogatás + minden féle air suppurt jol elvan találva, ezek kifejezeten szépen lettek megoldva, de eddig más szora érdemeset nem láttam benne.No de meg csak nagyon az eleje. Egynek mindenképp jo lesz, aztan kuka (nekem nem érne ez a game egy uj gépet^^)

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-22, 22:35:27
Én is hasonlóakat hallottam róla, RTS létére a grafot feljebb téve még egy
8800U-t is teljesen leterhel ::) Sztem elég nevetséges, hogy már az RTSek
is ott tartanak, hogy a legerősebb rendszerek is gyengék hozzájuk.
ezt nem teljesen értem. RTS-ek ha akartak, sztem mindig is itt tartottak, mióta áttértek a 3D-s megjelenítésre. elég komolyan igénybe tudják venni a processzort, ha akarják. nem véletlenül annyival gyengébb a grafikájuk a korukbeli FPS-ekhez képest. sztem. :)

Kuroi Tenshi

Azért nem egy RTS volt, amihez nem kellett grafikai erőmű, mégis szép és
3D-s is volt. Egy ideje nem játszok túl sokat, sok játék ki is maradt, de
ott volt pl a Codename: Panzers. Max graffal ment az akkori 9600Pro-mon.
WC3, bár nekem grafikailag nem tetszett, úgy hallottam, hogy még gyengébb
kártyákon is kiválóan ment. Rome: TW is jól futott, kivéve a bugos égő nyilak.
Aztán jött egy hirtelen váltás az RTS-eknél, asszem az AoE3-mal kezdődően:
ha magasabb felbontáson és/vagy grafikai beállításokkal akartad játszani,
akkor kellett hozzá egy felsőkategóriás vidkari. Azóta pedig egyre több ilyen
jött/jön ki, pedig jónéhány messze nem olyan szép, mint amilyen gépigényes.
Bár van tényleg proci-igényes is köztük (pl SupComm), de a legtöbbjük még
mindig vga-korlátos, ahogy ezt sok teszt megmutatta már.

Zsiga

#555
***Bioshock topicból áthozva***

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-23, 23:18:41
BTW vki meg tudna dobni egy működővel pmben?
Már kezd engem is érdekelni, de kéne egy jó is ::)
Nálam is fagy, le is töröltem a fenébe két nap próbálkozás után...  :comp:

Fazék


Fubenalvo

Quote from: Zsiga on 2007-09-24, 20:48:14
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-23, 23:18:41
BTW vki meg tudna dobni egy működővel pmben?
Már kezd engem is érdekelni, de kéne egy jó is ::)
Nálam is fagy, le is töröltem a fenébe két nap próbálkozás után...  :comp:
Nekem tökéletesen ment, semmi baj nem volt vele, csak megfelelő verziót kell le... azaz megvenni. :D
Egyébként annyira megtetszett a játék, hogy lehet tényleg megveszem. 8990-ért már meg lehet kapni, ennyit meg lazán ér. Mestermunka.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-09-24, 20:49:56
:__devil: nesztek mockosz kalózok  :__devil:
Amíg nem próbáltam addig nem veszem meg. Az aktiválásos móka miatt meg ha fizetnének se kéne eredetiben.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-09-24, 20:54:35
Quote from: Fazék on 2007-09-24, 20:49:56
:__devil: nesztek mockosz kalózok  :__devil:
Amíg nem próbáltam addig nem veszem meg. Az aktiválásos móka miatt meg ha fizetnének se kéne eredetiben.
demo?
tök jó lehet hogy van valami amire fogni lehet a nem vásárlást :__devil:
aktiválásos mókát mondták, hogy csak egyelőre van benne a kalózmásolatok visszaszorítására, és majd egy későbbi patch-ben kiveszik belőle.

(persze én se vagyok szent, eddig csak 2 játékot vettem 10k fölött, a többinél megvártam a budget árat)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-09-24, 20:58:33
demo?
tök jó lehet hogy van valami amire fogni lehet a nem vásárlást :__devil:
aktiválásos mókát mondták, hogy csak egyelőre van benne a kalózmásolatok visszaszorítására, és majd egy későbbi patch-ben kiveszik belőle.

(persze én se vagyok szent, eddig csak 2 játékot vettem 10k fölött, a többinél megvártam a budget árat)
A demo nem ugyanaz, pl. gyakran nem jönnek elő benne bugok/fagyások/inkompatibilitások amik a teljesben igen.
Az aktiválás meg nem a warezolók hanem az eredetit megvásárlók szopatására jó csak, engem meg ne szopassanak.
Btw. van egy pár eredeti játékom jelenleg is, és van sok amit eladtam, és jónéhányat kezdőáron vettem... De amit végigtolok egy délután alatt aztán meg soha többet felé se nézek azért nem fogok 10k-t kifizetni, ezért fontos számomra a teljes verzió kipróbálása vásárlás előtt.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-09-24, 21:56:19A demo nem ugyanaz, pl. gyakran nem jönnek elő benne bugok/fagyások/inkompatibilitások amik a teljesben igen.
Az aktiválás meg nem a warezolók hanem az eredetit megvásárlók szopatására jó csak, engem meg ne szopassanak.
Btw. van egy pár eredeti játékom jelenleg is, és van sok amit eladtam, és jónéhányat kezdőáron vettem... De amit végigtolok egy délután alatt aztán meg soha többet felé se nézek azért nem fogok 10k-t kifizetni, ezért fontos számomra a teljes verzió kipróbálása vásárlás előtt.
ok, én se szeretem a demo-kat, elég vacak részeket tudnak kiválasztani, vagy az egyetlen legjobbat a játékból.
de mondjuk sztem az aktiválós része is hozzájárul a védelemnek ahhoz, hogy ennyire nehéz hozzá jó törést találni. de persze ez csak tipp.
és speciel nem tudom hibázatni őket, hogy igyekeznek bebiztosítani magukat. a starforce egy köcsögség, ez tény. olyan védelem, ami a gépek jó részén nem működik, illetve meghajtókat is tönkre tud vágni, az rohadtul nem fair dolog. de egy ilyen aktiválás sztem teljesen elfogadható dolog.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-09-24, 22:02:59
ok, én se szeretem a demo-kat, elég vacak részeket tudnak kiválasztani, vagy az egyetlen legjobbat a játékból.
de mondjuk sztem az aktiválós része is hozzájárul a védelemnek ahhoz, hogy ennyire nehéz hozzá jó törést találni. de persze ez csak tipp.
és speciel nem tudom hibázatni őket, hogy igyekeznek bebiztosítani magukat. a starforce egy köcsögség, ez tény. olyan védelem, ami a gépek jó részén nem működik, illetve meghajtókat is tönkre tud vágni, az rohadtul nem fair dolog. de egy ilyen aktiválás sztem teljesen elfogadható dolog.
Semmi gond nem lenne az aktiválással ha akárhányszor aktiválná magát, de mondjuk mindig csak a legfrissebben aktivált hardverkulcshoz tartozót engedné patchelni/netre/stb... Ugye erre emlékszel? :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-09-24, 22:13:15
Semmi gond nem lenne az aktiválással ha akárhányszor aktiválná magát, de mondjuk mindig csak a legfrissebben aktivált hardverkulcshoz tartozót engedné patchelni/netre/stb... Ugye erre emlékszel? :)
persze hogy emlékszem. ha végigolvasod a hozzászólásomat, látod, hogy szerkesztettem és elmúlt a fölháborodásom és csak a korrekt tájékoztatás hiányát, illetve a túlzott reakciókat (többek között a sajátomat is) éreztem "gáznak". de olyan szerkesztés után nem lett volna fair kitörölnöm a hozzászólásom elejét, ha egyszer én is csatlakoztam a pánikkeltő elégedetlenkedők táborához először.

de most őszintén, te a játék megjelenését követő 1 évben hány tök más gépen akarod újrajátszani ugyanazt a játékot? :)

Zsiga

#564
Quote from: Fazék on 2007-09-24, 22:28:05
de most őszintén, te a játék megjelenését követő 1 évben hány tök más gépen akarod újrajátszani ugyanazt a játékot? :)
Megveszem a játékot, felinstallálom, ha megy rendesen akkor eddig egy. Ha nem akkor könnyen lehet hogy VGA/proci/RAM-csere, aminek a játék nem fog örülni, kettő. És mivel félévente-évente szoktam valamit cserélgetni a gépemen ezért előfordulhat hogy becsúszhat még egy harmadik is az egy éves határidőbe. Aztán ha eladom mert meguntam - vagy kölcsönadom neked egy hétre hogy kipróbálhasd a vásárlás előtt - akkor ott a negyedik, stb... És akkor még nem is beszéltünk azokról a vásárlókról (akikből a gazdagabb nyugati országokban nem kevés van) akik felrakják otthon az asztali gépre, majd felrakják a notira is.
És egy szóval nem mondták hogy egy év múlva leveszik, azt mondták hogy majd egyszer valamikor, ami a játék sikerének és az átlagos játékkiadó cégek gerinctelenségének a szorzatából előáttó 5 év is lehet akár.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-09-24, 22:36:22
Quote from: Fazék on 2007-09-24, 22:28:05
de most őszintén, te a játék megjelenését követő 1 évben hány tök más gépen akarod újrajátszani ugyanazt a játékot? :)
Megveszem a játékot, felinstallálom, ha megy rendesen akkor eddig egy. Ha nem akkor könnyen lehet hogy VGA/proci/RAM-csere, aminek a játék nem fog örülni, kettő. És mivel félévente-évente szoktam valamit cserélgetni a gépemen ezért előfordulhat hogy becsúszhat még egy harmadik is az egy éves határidőbe. Aztán ha eladom mert meguntam - vagy kölcsönadom neked egy hétre hogy kipróbálhasd a vásárlás előtt - akkor ott a negyedik, stb...
És egy szóval nem mondták hogy egy év múlva leveszik, azt mondták hogy majd egyszer valamikor, ami a játék sikerének és az átlagos játékkiadó cégek gerinctelenségének a szorzatából előáttó 5 év is lehet akár.
oké, akkor részedről tényleg szopás, de én úgy feltételezem, hogy nem te vagy a tipikus átlagfelhasználó :)
továbbá, mint ahogy a hozzászólásomban is volt, ha kapcsolatba lépsz a support-tal, akkor adnak még aktiválási lehetőséget.
a játék kölcsönadása ugyebár tilos elvileg, de persze én is kölcsönadok mindent a szomszédnak. annyi hogy ennél a játéknál nem tenném meg, kétlem hogy belehalna

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-09-24, 22:40:36
a játék kölcsönadása ugyebár tilos elvileg.
Mutass nekem egy magyar jogszabályt ami tiltja hogy az általam boltban, számlával megvásárolt szoftvert másnak bármilyen célból átadjam/eladjam. (Az hogy a játékkiadó meg az EULA mit mond az kb. annyira nem érdekel mint a Mistral-os garileveleken az az apróbetűs rész hogy ventilátorra nincs gari csak 3 nap, még a 6 év gyári garis Arctic Cooling-okra sem...)
Közben természetesen én nem használhatom legálisan, de itt nem is erről volt szó. De akkor másik példa, lanparty netcafé-s gépeken, mindenki viszi a saját kis szoftvereit... ;)

A supporttal kapcsolatba lépés és a szopatás számomra jelen esetben elég közel álló fogalmak...

Fubenalvo

Szívesen beszállnék a vitába, de ez már annyira offtopic, hogy nem teszem. Viszont ha valaki lenne olnyan drága és áthelyezné a beszélgetést egy önnáló témába... ^^"

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-09-24, 22:45:18
Mutass nekem egy magyar jogszabályt ami tiltja hogy az általam boltban, számlával megvásárolt szoftvert másnak bármilyen célból átadjam/eladjam. (Az hogy a játékkiadó meg az EULA mit mond az kb. annyira nem érdekel mint a Mistral-os garileveleken az az apróbetűs rész hogy ventilátorra nincs gari csak 3 nap, még a 6 év gyári garis Arctic Cooling-okra sem...)
Közben természetesen én nem használhatom legálisan, de itt nem is erről volt szó.
bocsi de jogász sem vagyok, így fogalmam sincs van-e erről jogszabály, illetve mennyire érvényesíthető a magyar jogban az EULA. van egy olyan érzésem, hogy ha ennyire leszarhatná az ember, akkor Windows-t illetően se lehetne bűntetni senkit. de ezzel jó lenne ha átvonulnánk másik topic-ba, hogy mások is be tudjanak szállni, mert érdekel a téma.
Quote from: Zsiga on 2007-09-24, 22:45:18De akkor másik példa, lanparty netcafé-s gépeken, mindenki viszi a saját kis szoftvereit... ;)
ők tudtommal speciális jogot kell(ene), hogy vásároljanak.

szerk: no írás közben Fubenalvo is megjegyezte :) thx előre is jó mod, ki áthelyezed eme témát máshova :)

Zsiga

#569
Mindjárt átdobom az egészet a kötetlen beszélgetésekbe, aztán válaszolgatok. :)

Na, szóval a Windows EULA-jából is csak az érvényes a magyar vásárlókra ami nem ellenkezik a magyar jogszabályokkal. (Az már egy másik kérdés hogy tudtommal amúgyis odafigyelnek erre a Picipuhánál.)

Nem hinném hogy különleges licensz kellene ahhoz hogy egy játékkal azon a PC-n játssz amelyiken csak akarsz, legyen az akár egy netcafé-s gép. A netcaféknak valóban különleges licensz kell, mivel az alaphelyzet az hogy a szoftverek felhasználóhoz kötődnek és nem a hardverhez. Épp ezért minimum pofátlanság ez az aktiválós móka, akár itt akár a MS esetében.