Main Menu

Gundam

Started by chilip, 2007-10-14, 02:35:34

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: Lokids on 2007-11-02, 11:08:46
Ehhez a sorozathoz kell látni az előző többszáz részt?

Nem.

Cobra

Nem, mivel idáig úgy tűnik, hogy ez játszódik legkorábban az időben (meg egyébként sincs sok kapcsolat a különböző Gundam sorozatok között).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Venom

Nah, ötödik rész szintén letudva. Szerencsére most már nem kötelező elmondani, hogy a Celestial Being véget vet a háborúknak, viszont ennek örömére az akció is minimálisra csökkent. Viszont kiderült néhány dolog, mégpedig Allelujah Haptismről. Hmmm... asszem ezt most lespoilerezem.

[spoiler]1.) Allelujah is ugyan olyan nanorobotokkal teletömött csodagyerek, mint az Enhanced Soldier No. 1. És amikor egymás közelébe érnek, reagálnak egymásra, illetve úgy tűnik, hogy telepatikus kapcsolatot is tudnak létesíteni. (Biztos van valami hiperBluetooth beépítve a nanorobotokba. :P)
2.) Allelujahnak KÉT személyisége van. Van egy csöndes, aranyos, világmegmentős, Gundam Meisteres. Illetve van egy gonoszul nézős, világraszarós, test-fölötti-uralmatátvevős. És a legjobb az egészben, hogy úgy ábrázolják a váltás, hogy most eddig a jobb szemét takarta a haja (eddig volt jó fiú), és most hirtelen a bal szemét takarja (innentől gonosz).
3.) A múltidézés természetesen csak fekete-fehérben, némi statikus zavarral együtt történhet. De vajon mi történhetett azon a zűrhajón oly régen? Mármint azon kívül, hogy kirakták őket, mint macskát szarni. Csak rájuk valószínűleg a halál várt.
[/spoiler]


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

fraglimiter

Megneztem az 5. reszt, most eloszor nem a Nyoro~ valtozattal kezdtem hanem a Conclave&Mendoi-val.
Sokminden volt ami hozzajarult ahhoz h az 5. kifejezetten tetszen.
Eloszor is ott van az a rozsaszin mobile suit... hat az vmi formedveny , nem ertem a dizajnereket miert nem tudnak tervezni/rajzolni egy olyan mobile suitot ami lehet h nem nez ki annyira Gundam-esen de megsem egy fem-doboz. (itt a ronda dizajn adott pluszt a reszhez  :muhahah: )
Nem jelent meg a szinen millio uj karakter akikrol semmit sem tudunk sőt Tieria csak a legvegen jelent!  :jee:
Allelujah-rol is kiderul h nem teljesen 100as :) (mar csak Lockon (szemelyes kedvencem) tunik normalisnak)
Nem utolso sorban nem a politikan es a 3 foldi csoport mar-mar kenyszeres bemutatasan volt a hangsuly (persze a mechek kozti kulonbseget most is erosen ereztettek hiszen ez volt az egesz resz lenyege).
Egyre jobban kezd elkapni ujra a gundam-fever :D

ed.: elkestem :bruhuhu:

SaiyaGin

Egyetértek az előttem szólókkal, jó, hogy végre dobálnak be random új szereplőket, akik azt hajtogatják, hogy "The private military organization, Celestial Being", az egyetlen problémám Saji&Louise: nem nagyon illenek bele a sorozatba,  L. eddig egy ostoba libának tűnik, nem többnek. (Gondolom csak azért szerepelnek, hogy a 00 se legyen "átlagos középiskolás" nélkül.)
Különben sokkal jobban tetszett ez a rész, mint az eddigiek.  :jee:
Sergei nagyon rendes, eddig az egyetlen szimpatikus alak a hivatásos katonak között.
A nem hivatásosak viszont:
Allelujah [spoiler]A  másik személyisége érdekes figura. Engem egy bizonyos fillerektől szenvedő harcolós shounen-sorozat bizonyos másik személyiségére emlékeztet.  :whoah:[/spoiler]
Tieria[spoiler]"A kiadott küldetést végre kell hajtani, az a 200 ember senkit se érdekel, nyugodtan feldobhatják a talpukat."  [/spoiler] Mibe, hogy ő és Allelujah pár részen belül ellentétbe kerül?

Lockon továbbra is magasan a kedvencem. :lazza:

fraglimiter

#35
A ket kozepiskolas szerintem vmilyen uton modon fel fog kerulni az egyik oldal nagy anyahajojara mint technikus/szerelok, hisz az elejen emlitettek h vmifele technikai suliba jarnak (az en tippem h a Ptolemaios-on fognak kikotni, legalabbis Saiji).

EP6: A Ptolemaios noi legenysegenek nyomonkovetesevel megvolt a kotelezo fanservice aminek szemely szerint nagyon orulok  :appl: :appl:
Amennyibe az elozo resz pozitivuma volt h nem igazan kaptunk uj karaktert ugy a 6os resztol le is vonhatunk egy pontot Setsuna feltetelezett gyerekkori vezetojenek felbukkanasaval (aki kikopott Che Guevara szerintem) aki meg mobile suitot is kapott h teljes legyen a kep!
Egyre tobben vannak akik Gundam pilotak akarnak lenne de nem lattunk meg egyetlen ertelmes probalkozast sem, kivancsi vagyok mi lesz ennek a Setsuna vs. Che harcnak a kimenetele.

Venom

Az új karakter belépése nem is igazából önmagában fontos, hanem a kontextusban. Azaz, hogy így Setsuna múltjára lesz némileg több rálátásunk.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Dreamcleaver

Hát remélem a 7-ik részben mostmár történik valami, mert ez A Gundam lenyom mindenkit felállás kezd uncsi lenni. Ráadásul tele van a sztori klissé karakterekkel. Setsuna az eddig lehető legunalmasabb főszereplő. 14-15 éves kiscsaj meghackeli egy profi zsoldos hadsereg biztonsági rendszerét etc.  :lame: Mondjuk remélem a készítők azért csináltak, ilyen baromira eltúlzott alapfelállást, hogy utána nagyobb öröm legyen nézni, ahogy szétkapják a Celestial Beinget.

A kedvenc kariaim eddig amúgy az Union Ace pilóta és Alleluja.

Setsuna és a királynő románcára már most nem vagyok kíváncsi.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Venom

Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-14, 18:41:02
Setsuna és a királynő románcára már most nem vagyok kíváncsi.

Ez ugye csak valami rossz vicc?


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Dreamcleaver

Quote from: Venom on 2007-11-14, 23:08:56
Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-14, 18:41:02
Setsuna és a királynő románcára már most nem vagyok kíváncsi.

Ez ugye csak valami rossz vicc?

Mármint az, hogy nem vagyok rá kíváncsi? Mert az nem vicc, k*rvára nem érdekel.  :D

Vagy azt kérdezed, hogy lesz e románc Setsuna és a királynő között? Én az OP-ban lévő jelenetből következtettem. Lehet tévedek.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Venom

Hoppá, izé... lebuktam. Nem nézek se OP-t, se ED-t. Az én lelki világom már csak ilyen szegényes. :D


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

SaiyaGin

#41
Most már VII. Lenin, II. Sousuke és II. Kurz mellett van II. Gauronunk és Lambda Driverünk is.  :smile: Egész jó ez az FMP4.  :smile:

Komolyan... Nem állítom, hogy a volt gyerekkatona/partizán/terrorista múltja miatt szótlan, általában érzelemmentes szereplőt, a főszereplő és a volt mestere közti konfliktust, valamint a :cool:, laza pilóta archetípusát és az energiapajzzsal védekező mechákat az FMP találta fel, de egy kicsit sok a párhuzam közte és a 00 között. (Azt beismerem, hogy már akkor jó adag előítéletet szereztem a 00-val szemben, amikor még az 1. rész előtt elolvastam a szereplők ismertetését a neten.)

A rész maga ott folytatódott, ahol befejeződött az előző, "hőseink" ismét jókora mészárlást csaptak. Azt vettem észre, hogy Lockon és Allelujah próbálja életben hagyni az ellenfeleit, ez sokkal szimpatikusabbá teszi őket, mint a másik kettőt. Az az érzésem, hogy Tieria nemsokára nagyobb balhét fog véghezvinni...
Láthattunk még továbbá Setsuna múltjából egy-két rövid, de fontos flashbacket, valamint kiderült, hogy nem véletlenül ők négyen lettek Gundam Májszterek. Ez is egy érdekes szál lehet a történetben.
A rész számomra meglepő eseményekkel végződött.

Dreamcleaver

Ismét egy uncsi csata. Főleg Tieria Gundamja unalmas. Azt ne mondják már, hogy nem, lehet eltalálni az a böhöm nagy mostrumot amíg a fegyverét tölti. A részecskék meg igazán univerzálisan felhasználhatóak; meghajtás, radar jammer, pajzs. Rofl. Ja és azt figyuztátok, hogy minden mobile suit-ot elpusztít, de a reptér aszfaltját nem tudja feltépni, csak összekormozza.  :haha:
A terrortámadások meg max Lockon-t és Alleluja-t zavarhatják, mert a Celestial Being sztem magasan tesz a civil áldozatokra. Ebbők kiindulva teljesen értelmetlen is a küldetése.
Jah és nemsokára kezdődik a Setsuna/királynő szál. Ennél rosszabb már nem lehet.  :lazza:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

SaiyaGin

Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-19, 21:36:31
A terrortámadások meg max Lockon-t és Alleluja-t zavarhatják, mert a Celestial Being sztem magasan tesz a civil áldozatokra. Ebbők kiindulva teljesen értelmetlen is a küldetése.

:tezsvir:

Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-19, 21:36:31
Jah és nemsokára kezdődik a Setsuna/királynő szál. Ennél rosszabb már nem lehet.  :lazza:

Ne pánikolj be, hiszen lesz tengerparti jelenet is a Ptolemaios legénységével leányságával!  :lazza:

Venom

Szerintem a Ptolemaiost nyugodtan átnevezhetik Fanservice Űrhajóra. Egyébként Tieria 1) olyan homokos, mint a tengerpart, 2) valószínűleg terrorista múlttal rendelkezik, ezért nem hatja meg a dolog. Vagy egyszerűen csak egy pöcs. Mondjuk azok után, hogy Setsuna lelőtte a saját szüleit, kétlem, hogy neki is sok morális gátlása lenne.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

fraglimiter

Quote from: SaiyaGin on 2007-11-19, 21:50:03
Ne pánikolj be, hiszen lesz tengerparti jelenet is a Ptolemaios legénységével leányságával!  :lazza:

Ismeretsegi korombol ezt mar tobben varjuk h mikor jon a kotelezo fanservice resz a Ptolemaios csajokkal!  :Kiraly:
A mostani resz hatasara Tierianak tovabbra is esett nepszerusegi indexe.
Setsuna multjaba is belelathattunk [spoiler]Errol csak annyit h ezzel a gundam resszel egy kicsit most betelt nalam a pohar a japanok "abberraltsagaval" kapcsolatban, miota animeot nezek nem tudom felfogni h a keszitok miert raknak be ilyen szintu kegyetlensegeket a műveikbe. Leginkabb nem is a kegyetlenseggel van a baj (mert azt este a Kék Fényben is latok) hanem azzal h gyerekek kovetik el es akkor mindenki fel van haborodva meg anyaznak a forumokon amikor egy iskolas lany baltaval vegez az apjaval es akkor a keszitok vezeklesbol nem adjak le az utolso reszt, lsd: School Days.
Igazabol nem tudok mit tenni ez ellen csak amiket mostanaban lattam azokban feltunoen sok volt az ehhez hasonlo jelenet es kicsit merges lettem.[/spoiler] ami szerintem nem fog ennel a melysegnel tovabb haladni. Itt arra gondolok h lazadt meg stb aztan csatlakozott vmi militaris szervezethez... a tobbi mar kikovetkeztetheto.
Lockonrol miert nem tudunk meg tobbet? Itt lenne mar az ideje h bemutassak azt az embert aki sajt volt megutni Tieriat  :bruhuhu: (holott inkabb őt kellett volna megutni mint Setsunat) Tetszett ez a bizonyos resz foleg azert mert a csipogo kislabda vizbe kerulesevel megprobaltak csokkenteni a feszultseget a nezoben, en vmiert nagyon jot nevettem  :muhahah:

SaiyaGin

Ez az egész rész túl egyszerű volt. Még mindig nem vagyok megelégedve a sorozattal, ha nem Gundam lenne, talán abbahagynám a figyelemmel kísérését.

Venom

Én csak annyit tudok mondani, hogy Setsunát szájba fogják vágni előbb-utóbb. De nagyon. És én akkor örülni fogok.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

chilip

Quote from: Venom on 2007-11-28, 01:03:43
Én csak annyit tudok mondani, hogy Setsunát szájba fogják vágni előbb-utóbb. De nagyon. És én akkor örülni fogok.

:lol:
azthittem rosszul hallok, mikor kiadta a nevét és azt hogy gundam-meister egy vadidegennek, akivel akkor találkozott először. más kérdés hogy hitt-e neki, vagy sem... eléggé unszimpatikus figura, kár hogy a kedvenc gundamemet vezeti  :ejj:

SaiyaGin

#49
Quote from: Venom on 2007-11-28, 01:03:43
Én csak annyit tudok mondani, hogy Setsunát szájba fogják vágni előbb-utóbb. De nagyon. És én akkor örülni fogok.

Ja, kíváncsi vagyok, hogy Tieria hány golyót helyezne bele Soran Kamal Mazirif Setsuna F. Seiei hátába ha tudna erről az esetről. (Vagy hányat fog, miután a tévéhíradóban megnézte a repülő ésaz Exia találkozását.
Másrészt viszont: "Even if I were to kill you, nothing would change." Setsuna egy igazi "lady killer". :D Tudja, hogy mit kell mondania egy nőnek, ha fel akarja kelteni az érdeklődését. :Kiraly:

Egyébként az Aoi Anime blogolja a sorozatot, szerintem az eddigi részek ismertetései is jók voltak, ezé a részé viszont már kifejezetten zseniális.  :lazza:
http://www.aoianime.hu/index.php?blog=420

ultimecia

Quote from: SaiyaGin on 2007-11-27, 21:09:53
Ez az egész rész túl egyszerű volt. Még mindig nem vagyok megelégedve a sorozattal, ha nem Gundam lenne, talán abbahagynám a figyelemmel kísérését.

:tezsvir:

Én is pont így avgyok vele. A lehető legunalmasabb Gundam amit valaha láttam. A Gundamok túl overpowerek. A Seed-ben meg ag a Desteny-ben is zavart, de ott már az első részektől volt legalább 2 nagyjából egynenlő erejű oldal, és mindíg meg voltak szorongatva. Itt meg eddig gyakorlatilag minden instantwin volt számukra.
Remélem mielőbb változni fog sokminden. Eddig amire büszke lehet azok a zenék meg a képi megjelenítés, viszont minden más  :ejj: .

fraglimiter

Erre a reszre nem adnek tul sok pontot, mondjuk ugy 8/10et, azt is csak azert mert vegre mutattak vmit Lockon hatterebol.
Meg el ne felejtsem:

chilip

"Mr. Design: Még a végén kitalálja hogy a 4 Gundam egy ötödikké tud alakulni!
Mr. Táp: Ugyan, egy ilyen összetett dolog design-ját te úgyse tudnád megcsinálni!
Mr. Design: Fogadjunk?"

:lul: :rotfl: :muhahah:

Dreamcleaver

Ebben a részben a kövi rész előzetese volt a legjobb. Remélem végre történik valami.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

TT-n feltűnt az SD Gundam első része, kíváncsiságból megnéztem. Igaz marha nagy ökörség (87-es gyerekrajzfilm), de van benne Haro-kun (és ugyanúgy is néz ki, mint a mostani) :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Flaser

Quote from: chilip on 2007-11-28, 01:22:43
Quote from: Venom on 2007-11-28, 01:03:43
Én csak annyit tudok mondani, hogy Setsunát szájba fogják vágni előbb-utóbb. De nagyon. És én akkor örülni fogok.

:lol:
azthittem rosszul hallok, mikor kiadta a nevét és azt hogy gundam-meister egy vadidegennek, akivel akkor találkozott először. más kérdés hogy hitt-e neki, vagy sem... eléggé unszimpatikus figura, kár hogy a kedvenc gundamemet vezeti  :ejj:

Az a vadidegen annak az államnak a vezetője amely hajdanán a földdel tette egyenlővé Setsuna otthonát.
A kijelentése amolyan Heero Yuy-os, "I'm gona kill you"; ugyanis épp azt igérte, hogy ezútal majd náluk rak rendet valaki más.

BTW: A SEED az eredeti Gundam, a Destiny a Zeta igen elbaszott, a jelek szerint a 00 meg a Wing remakeje.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cobra

Időben a 00 a többi sorozat előtt játszódik, szóval inkább prelude szerű, mint a Wing feldolgozása. Persze elég sok a hasonlóság a Winggel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Megnéztem a 9. raw-t. Szerintem nem volt rossz.
[spoiler]Már 4 hónap telt el az első rész óta, a CB folytatta a "konfliktusok megszüntetését", időközben a nagyszámú ellenző mellett vannak támogatói is a civilek között. Azonban úgy tűnik, hogy a problémamentes pwnolások ideje lejárt: Sergei egy gondosan elkészített stratégiával kíván rajtaütni "hőseinken". Előtte azonban egy kis "character development" 2 szereplő számára...  Ennek során megtudunk valamennyit a CB múltjáról is.
Sergei tervének elindítása váratlanul éri a Fanservice Űrhajót(Copyright: Venom).Úgy tűnik Sumeragi Sergei-t is ismeri.  Ezzel el is jutottam a legfurább változáshoz: az űrben a Gandamuk sokkal rosszabbul teljesítenek, pl. Lockon az ellenséges gépek felét nem találja el. :ejj: (Úgy tűnt, hogy mondtak valami okot erre, de azt nem értettem meg.)
A következő rész előzetese még nagyobb veszélyt és Hallelujah visszatérését jelzi :lazza:[/spoiler]

Flaser

Quote from: Cobra on 2007-12-01, 20:38:02
Időben a 00 a többi sorozat előtt játszódik, szóval inkább prelude szerű, mint a Wing feldolgozása. Persze elég sok a hasonlóság a Winggel.

Az előttből csinálj AU - s, akkor nagyjából stimmel is.
Pont mivel AU (Alternate Universe, nem UC - Universal Century), azért jelenthetem ki nyugodtan, hogy ez egy remake.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Puru²

Ez a 9. rész valami nagyon jó volt .Végre kapunk egy igazi űrcsatát és a CB-t is szopatják orrba-szájba .   :appl:

Amúgy a Wing-00 párhuzam kicsit sántít bár tény hogy vannak áthallások  (bishi hegyek ,szupertáp Gundam-ok) ott azért az alapszitu eléggé más volt .