Main Menu

Gundam

Started by chilip, 2007-10-14, 02:35:34

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Super hitech Celestiel Being: Vannak Gundamjai, de a Ptolemaiosra "elfelejtettek" fegyvert rakni. lol?

Sztem ebből egyértelműen látszik, hogy a készítők eltolták az arányokat. A Gundamok túl erősek lettek, ezért ki kellett nekik találni egy gyenge pontot, ami a transzport lett.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

ultimecia

Hát igen, (el)tolják a dolgokat rendesen.
Szerintem is a Winghez hasonlít a dolog, de még talán ott sem voltak ennyire túltápoltak a Gundamok. De az alapszitu nagyjából ugyanaz.
Na jó, a végefelé ott is ráraktak egy lapáttal de nem csak ők kaptak tápot addigra.
Bármi is lesz, én azért reménykedem hogy egyszer valamikor kijön egy Zeta szintű Gundam, és leszenk végre valahol női pilóták újjra :whoah:
...rakhatnának bele pár moe jelenetet is...

Cobra

Van most is 1 női pilóta a HRL-nél (mondjuk nem 100%-ban tiszta ember)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

Én kezdetben azt hittem, hogy Tieria (vagy hogyhíjják azt a szemetet) lány, de aztán megszólalt.  :D Az albínó ribi meg nem számít mert, mert nem gerjedek rá.  :D Louise-t Gundam Meisternek!!!!!  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

ultimecia

Én Tieria-ról még mindíg nem tudom eldönteni hogy micsoda. Ha megszólal egyértelmű. De valahányszor meglátom az outroban női táskával a vállán a kirakatokat stírölve elbizonytalanodok.
Persze majd jön a rész, mikor kiderül az ő múltja is. Valójában nő volt, mikor kitört a háború becsapódott valami. Meghalt a szerelme, ő súlyosan megsérűlt. A hanszálait szétmarta a savas levegő, és egy férfi hangszálait kapta meg. Mikor magához tért meghasídt a szíve és kemény lett. Ekkor bosszút esküdött a világ ellen....
Az az 1 db lolilány meg bőven kevés. Én olyan zeta nő/férfi egyensúlyra gondoltam :smile:

De ez a 9 es rész. Ott a túltápolt pajzs. De a computer nem alkalmazkodik automatikusan és nem kalibrálja be a célzórendszert? A hajón nincs még egy rakétaelhárító sem? (Biztos elfogyott a pénz a gundamokra meg a szuperpajzsra, így a hajót már nem tudták felfegyverezni :D) ...Hírtelen minden táp eltűnt a gundamokról és simán megszivatják őket...
Ugye gundam simán legyorsul mindent, verhetetlen tűzerőben, belép a föld légkörébe, úgy manőverezik mint más semmi... de az üres űrben nem látja az aknamezőt amibe simán belerohan... (Persze nem mintha megsértenék a felrobbanó aknák, de azért még is csak fura ha a semmi közepén nem látja meg az aknamezőt  :lol: )

Prof. William

Hiába jó a gép ha a vezetők lúzerek. :)

Flaser

Én eddig az egész sorozatot elég gyengének talátam. Majd meglátjuk, hogy lesz-e bármi ami kiemeli a végtelen középszerűségből ami eddig jellemezte.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

SaiyaGin

#67
Ez a rész szerintem elég jó volt. Még mindig felvezető  jellegű, de most már fontosabb dolgok is kiderültek, és végre azok a szereplők, akiknek semmi közük nincs az épp folyó csatához, nem jelentek meg folyton, nagy örömömre voltak, akik egyáltalán nem szerepeltek e részben. (A többiek a rész elején és végén kaptak egy kevéske időt.)

(És a csata is érdekesebb volt a megszokott "mindenkit pwnolunk 2 perc alatt/DON'T TOUCH ME!!!" összecsapásoknál.)

chilip

Best ep. so far , vééégreee

ultimecia

#69
[spoiler]Mr Otaku: Tuti hogy nem mersz  hajat csinálni a Gundamnak.
Mr Design: Fogadjunk ? :ejnye:

És ilyen sokáig kellett várni hogy felűlmúlják a bajszos gundamot :smile:[/spoiler]

Dreamcleaver

Szerintetek amikor berakták a Kyrios-t a szállítóhajóba, akkor miért nem folyattak rá olyan gélt vagy kötözték meg valamivel? "De jó! elájult a pilóta. Mostmár tuti nyert ügyünk van!" Amatőrök vazz. Mondjuk nekem idáig az Alleluja/Halleluja szál tetszik a legjobban, de akkor is béna volt a szökési jelenet.

A Virtue meg nagyon imba megint. Rámegy hat Tieren vagy mi, meg lefújják szilárdító géllel meg stb, nem tudja aktíválni az At mezőt, de azért egy full átalakulást elnyom. Biztos valami spéci technika, ami során a pilóta akaratereje hozzáadódik a gép teljesítményéhez, és az addig elszakíthatatlan rögzítések hirtelen szétpattanak. Pieres suit-ja meg hogy visszahőkölt egy lepattannó páncéldarabkától.

Jah, de amúgy jobb volt mint az eddigi részek. Ez is kb 50-52 részes sorozat lesz?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

2x25, lesz benne egy kis szünet :D és nekem bejön az a szakállszerű valami :D (sokkal jobb, mint a duci tank)

Dreamcleaver

Eh...egyértelműen a Virtue nézett ki jobban.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

fraglimiter

#73
Ez egy hatarozottan jo resz volt!
Nem tudom melyik Meister lesz joban Louse-al es Saiji-val de utobbi megkerhetne egy pilotat h gyors utemben likvidalja Louse anyjat  :uzi:
Tieria... Eddig sem csiptem ot annyira de megint kapott -1 pontot. Ki volt felelos a Meisterek recruitjaert mert ilyen egy ontelt *uzit felvenni, leszarja kb mi tortenik maga korul es mi lesz a csata vegkimenetele csak az faj neki h megmutatta az "igazi" enjet a gundamjanak (aminek ha levagjuk a ket gall-szakallat a legjobban kinezi gundam lenne :whoah:) aztan elkezd ott sirni a semmiben, pfff.
Allelujah-ra nem lehet haragudni, őt emberek raktak ossze. Kesz. Ilyen lett, kicsit skizo kicsit felenk ez van. Viszont az furcsa h csak ugy otthagyta a menekulo Colonelt es loli pilotankat. A gundamje kepes vmifele repulove atalakulni de nem megy utanuk amikor a celpontja mar szinte nem is repul  :confused: :confused: :confused:
Es most kovetkezik 2 resznyi lecseszes/agonizalas/megbanas/bosszuvagy a Celestial Being oldalarol, aztan megint megjelenik egy hiperszuper titkos mobile suit vmelyik resz vegen aztan meg 2resz mire meglatjuk akcioban, ugyh most pihi.

SaiyaGin

Quote from: fraglimiter on 2007-12-12, 09:14:45
Allelujah-ra nem lehet haragudni, őt emberek raktak ossze. Kesz. Ilyen lett, kicsit skizo kicsit felenk ez van. Viszont az furcsa h csak ugy otthagyta a menekulo Colonelt es loli pilotankat. A gundamje kepes vmifele repulove atalakulni de nem utanuk menni amikor az celpontja mar szinte nem is repul  :confused: :confused: :confused:

A bekezdésed első mondata a magyarázat az utolsóra. Eléggé el volt foglalva azzal, hogy "OMG halálra kínoztam egy embert és közben még röhögtem is végig!", nem volt olyan lelkiállapotban, hogy megpróbáljon másokat is megölni.

Prof. William

Ezután javasoloni fogom a Magyar Gundam sorozat elkészítését ahol a gundamok hegyesre pödört huszárbajusszal és és tömött körszakákkal vagy esetleg jó tömött parasztos bajusszal fognak repkedni...

ultimecia

A hegyesbajusz már volt :ejnye:
Viszont yetigundam még nem. Persze ha várunk még pár részt láthatjuk azt is :smile:

Prof. William

Ja. Egyre jobban elszálnak a tervezők. Valahogy nem bírom komolyan venni amikor egy harci gép hajat vagy bajuszt növeszt... A Code Geass ezért tetszik. Ott nem száltek el ennyire... Ott a mechák csak harci gépek...

Én is alig várom hogy 5 rész múlva megjelenjen a narancszínű bundás CSBKA-1 gundam  alias CSUBAKKA-1. :)

chilip

Quote from: fraglimiter on 2007-12-12, 09:14:45
aminek ha levagjuk a ket gall-szakallat a legjobban kinezi gundam lenne :whoah:)

az az ottmaradt kábel, ami a pufi-szerkóval kötötte össze sztem...

Dreamcleaver

Quote from: chilip on 2007-12-12, 21:28:10
Quote from: fraglimiter on 2007-12-12, 09:14:45
aminek ha levagjuk a ket gall-szakallat a legjobban kinezi gundam lenne :whoah:)

az az ottmaradt kábel, ami a pufi-szerkóval kötötte össze sztem...

A Tieria anyjának haja, akinek szellem összeforrt a Gundammel ezért nagyon nagy Tieria szinkronja a gépével és ezért...na várjunk csak ez ismerős valahonnan.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

Quote from: Dreamcleaver on 2007-12-12, 22:27:18
Quote from: chilip on 2007-12-12, 21:28:10
Quote from: fraglimiter on 2007-12-12, 09:14:45
aminek ha levagjuk a ket gall-szakallat a legjobban kinezi gundam lenne :whoah:)

az az ottmaradt kábel, ami a pufi-szerkóval kötötte össze sztem...

A Tieria anyjának haja, akinek szellem összeforrt a Gundammel ezért nagyon nagy Tieria szinkronja a gépével és ezért...na várjunk csak ez ismerős valahonnan.  :D

Hmmm vajon honnan?  :rotfl:

Hamarosan tuti kiderül hogy a Gundamok valahogy élőlények...

Venom

Vicces volt ez a 11. rész. Az elején Tieria megpróbálja az egész Nadleeh balhát Sumeragira kenni, de nem jön össze. Allelujah tovább szenved és másik személyiségével vitatkozik, de láthatóan bajban van. Ennek örömére úgy dönt, hogy leadja a drótot Sumeraginak és kinyírja az épp kiképzés álló Szuper Katonákat. Ennek örömére néhány flashback segítségével kiderül a múltjának a nagyja, lejátszák a szokásos moralizálós köröket, aztán ripityomra lövi a kiképző központot.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

ultimecia

#82
Kint van a 11 bár gagyi subbal. Jöhetne már a szokásos jó kis sub-unk.
Addigis ahogy böngésztem egy oldalt (egy nagyon ismert magyra oldalt) ahol a Gundam 00 ismertetőjét olvashattam el, amiből kiderűlt hogy az írója nem sok Gundamot láthatott ezelőtt.
Még feltűnt aznak a 27 idiótának az értékelése, akik a sorozatot az első 10 fail rész után 93%osra értékelték.
Az ismertetőt pedig 97%osra, amiben iylen finomságok szerepelnek mint a "a liftek juttatják le a felszínre az előállított energiá" (Érdekes, én úgy tudtam hogy az áramot vezetékben/en érdemes "szálíítani", főleg nagy távolságokba, mivel tömege nincsen (elhanyagolható) folyamatos a szállítás lehetősége és gyakorlatilag azonnali. Persze minden bizonnyal érdemesebb nagy elemeket fel alá furikáztatni egy liftben :D
[spoiler]Persze a hab a tortán a hozzászlások ahol ilyen nagyröptű nyilatkozatokat olvashatunk mint a :
"Én is úgy voltam vele, hogy nincs időm az összes szériát megnézni, de mivel kronológiai szempontból ez az első, ezért ezt valószínűleg megnézem"[/spoiler]

Quote from: Venom on 2007-12-18, 15:59:15
[spoiler]Vicces volt ez a 11. rész. Az elején Tieria megpróbálja az egész Nadleeh balhát Sumeragira kenni, de nem jön össze. Allelujah tovább szenved és másik személyiségével vitatkozik, de láthatóan bajban van. Ennek örömére úgy dönt, hogy leadja a drótot Sumeraginak és kinyírja az épp kiképzés álló Szuper Katonákat. Ennek örömére néhány flashback segítségével kiderül a múltjának a nagyja, lejátszák a szokásos moralizálós köröket, aztán ripityomra lövi a kiképző központot.[/spoiler]

Thank you for your spoiler. here same aids.

Flaser

#83
"Kronológiailag" az első? ROFL....most tényleg ez :rotfl: :bruhuhu: :rotfl:

Az energiát egyébként mikrohullámon küldik le "halálsugárral". (A kifejezés nem vicc, tényleg így hívják az ilyen megoldást a szakirodalomban is. Többek közt azért, mert a szakma nagyja elítéli, ugyanis a céltévesztett sugár minden további nélkül megfőzné a belekerült embert). Ez annyiban ésszerű, hogy így nem kell kiépíteni egy komoly infrastruktúrát az energia szállításához; s a szállítási veszteség gyak. csak az atmoszféria energia elnyelése.

Az orbitális liftek a rendszer kiépítéséhez kellettek valószínűleg, mert még a mai becslések szerint is, hihetetlenül lenyomnák az űrbe szállítás árát. (Jelenleg sokezer dollárban mérik ennek kilóját; s még a legjobb "kis" szatellitek is száz kilogrammok körül mozognak; az űrlift-el kg-onként tízdollárokért lehetne szállítani).

(Erre mondják azt, hogy "When you're in orbit, you're halfway to anywhere!", hja igen; ha űrkolonizálni akarsz kicsit ciki, hogy egy bazi mély gödör fenekén (gravitation well) élsz).

Kedvenc mizanthrope-om, Garry Brecher nemrég kielemezte a kurdokat az exile-ban:
http://exile.ru/articles/detail.php?ARTICLE_ID=14150&IBLOCK_ID=35
http://exile.ru/articles/detail.php?ARTICLE_ID=14538&IBLOCK_ID=35

Miért érdekes ez?
1. Setsuna kurd; Garry leírása stimmel - egy rakás önjelölt, önfejű Rambo
2. Az egész "kurd" állam létjogosultsága (egyáltalán léte) az igazság fényében szintúgy megérdemel egy nagy  :rotfl:-ot.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Venom

#84
Quote from: ultimecia on 2007-12-18, 16:14:30
Kint van a 11 bár gagyi subbal. Jöhetne már a szokásos jó kis sub-unk.

Thank you for your spoiler. here same aids.

Csak erre a kettőre reagálnék.

Ad 1) Igen, kijött a Mendoi-Conclave-féle sub. Ha ez neked a gagyi, akkor kíváncsi vagyok, mi lehet a jó. (Shinsen-subs szintén jó, Nyoro már nem annyira.)
Ad 2) Hihetetlen gondolom, de minden részt megbeszélünk, miután meglehet nézni adott részt subosan. És erről beszélgetünk. Egy fórumon. Nem értem, mi ebben a furcsa.
Ad 3) Mit jelent az, hogy "here same aids"?

Szerk: Kijött a Shinsen-subs verzió is.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Dreamcleaver

#85
Nekem fura volt ez a rész. Ha le kéne írnom, hogy mi történt benne, az alapján jónak tűnhetne. De valahogy nagyon lapos lett a megvalósítás. Alleluja/Halleluja most nem ütött akkorát. Ráadásul az a kiképző centrumot is hamar letudták, se akció, se nagy dráma (jó tudom, bent volt egy csomó megkínzott gyermek, aki meghalt, de valahogy nem jött át).

Az "1 perc Louise anyjával" rövidshow-t meg nem tudom meddig akarják még nyomatni. Köze nincs a történésekhez, de mindig bevágnak valami baromságot.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

ultimecia

Quote from: Venom on 2007-12-19, 00:09:01
Quote from: ultimecia on 2007-12-18, 16:14:30
Kint van a 11 bár gagyi subbal. Jöhetne már a szokásos jó kis sub-unk.

Thank you for your spoiler. here same aids.

Csak erre a kettőre reagálnék.

Ad 1) Igen, kijött a Mendoi-Conclave-féle sub. Ha ez neked a gagyi, akkor kíváncsi vagyok, mi lehet a jó. (Shinsen-subs szintén jó, Nyoro már nem annyira.)
Ad 2) Hihetetlen gondolom, de minden részt megbeszélünk, miután meglehet nézni adott részt subosan. És erről beszélgetünk. Egy fórumon. Nem értem, mi ebben a furcsa.
Ad 3) Mit jelent az, hogy "here same aids"?

Szerk: Kijött a Shinsen-subs verzió is.

Nézd, olvass bele a FAQ-ba. Ha azután sem érted mi lett volna a megfelelő akkor no comment.
Mendoi-Conclave név nekem nem mond semmit, főleg hogy eddig semmit nem suboltak még, és valahogy jobban bízom olyan csapatban amitől már láttam subot, és évek óta megvan. (És ha rosszúl csinálnák akkor sneki nem töltene tőlük és már régen lehúzták volna a rolót)
az aids meg tipikus /b/-s jutalom valamiért, jelen esetben a spoilerért...
Lényeg hogy illik spoiler tag-ot használni, főleg ha még nem jött ki a nagyobb subcsapatoktól. Attól hogy spoilerbe teszel bármit is semmit nem fog veszíteni értékéből :smile:

Venom

#87
Quote from: ultimecia on 2007-12-19, 11:56:49
Nézd, olvass bele a FAQ-ba. Ha azután sem érted mi lett volna a megfelelő akkor no comment.
Mendoi-Conclave név nekem nem mond semmit, főleg hogy eddig semmit nem suboltak még, és valahogy jobban bízom olyan csapatban amitől már láttam subot, és évek óta megvan. (És ha rosszúl csinálnák akkor sneki nem töltene tőlük és már régen lehúzták volna a rolót)
az aids meg tipikus /b/-s jutalom valamiért, jelen esetben a spoilerért...
Lényeg hogy illik spoiler tag-ot használni, főleg ha még nem jött ki a nagyobb subcsapatoktól. Attól hogy spoilerbe teszel bármit is semmit nem fog veszíteni értékéből :smile:

Azt hiszem elég régóta járok ide fórumozgatni, hogy legyen elképzelésem arról, mit szabad és mit nem. Meglepő módon csak te vagy felháborodva, mindenki más inkább a témával foglalkozik. Szerintem mindannyian jobban járnánk, ha te is inkább ezt tennéd.
Lehet, hogy neked nem mond semmit a Mendoi-Conclave, nekem is ez az első tapasztalatom velük, de eddig nem volt gond a fordításukkal, és ezt úgy mondom, hogy a Shinsen verzióját is megnéztem. Ami viszont extra az MC-nél, hogy HD minőségben lehet nézni a részt és általában Shinsen előtt jönnek ki. (Gondolom Shinsennek van még egy rakat másik projektje.)

U.I. Bárkinek, bármilyen okból AIDS-et kívánni... azt hiszem valahol a kultúráltság hiányát sejteti.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

ultimecia

Én imádom a "1 perc Louise anyjával" jeleneteket. Legalább van ami feldobja a hangulatot. Ha már a harcok unalmasak (most sem volt valami nagy szám), nem beszélve a pszichopata pilótákról, az alkoholista kapitányról és a reménytele legénységről.
Kellenek a normális emberek is. Meg csak lesz valami nagyobb szerepük elvégre introban is bennevannak.
Pl Ők lesznek a következő maister generáció. Vagy Louise lesz a heart a captain gundamban.
Vagy kinyírják a (papucs)barátját, erre bedühödik, kiderűl hogy ő a szuperpilóták legújabb generációja, csak eddig a génjei szunyadtak, kap egy antigundamot, valamenylik 2 pilóta kilép az egyletből, átáll hozzá és ők fogják ölni egymást a köv szezonban :D
Tierában meg már abban sem vagyok biztos hogy ember egyáltalán :smile:

fraglimiter

Egy dolog piszkalta most nagyon az orromat ebben a reszben, valahogy nem illik Sumeragihoz az alkoholizmus. Ebbe a sagaba nem illenek az alkoholistak, egy Black Lagoon szeru akcio-animeba tokeletes itt viszont nem erzem helyenvalonak.
Nagyon lassan halad sajnos a sorozat es ami meg jobban elszomorit h meddig fogjak huzni a turelmunket :grrr: Igazan johetne vmi olyan esemely amin lehetne csamcsogni de legalabb hosszabb kovetkeztetest levonni (remelem Saiji novere(:confused:) kifundal valamit az oreg Leninrol  :lazza:)