Main Menu

Gundam

Started by chilip, 2007-10-14, 02:35:34

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2008-10-20, 18:08:07
ja én. elírtam korábbi post-omban. 3 rész alatt támadt fel a CB :)

Vagy úgy. Hogy tetszett?
Nekem nagyon bejött, igaz, nagyon vártam a részt, csak az zavart, hogy [spoiler]Allelujah 4 kényszerzubbonyban töltött év után vígan futkosott, és repkedett a vadiúj mechájával, meg hogy egyesek emlékszenek olyan dolgokra, amiknek akkor, 4 éve semmi jelentősége nem volt az életükben. [/spoiler]

Ami érdekesnek tűnik, az az, hogy [spoiler]1. úgy tűnik, Tieria tud arról, hogy Setsuna és Marina között van valami
2. az Allelujh név nem egy CB-féle kódnév. [/spoiler]

chilip

sztem nagyon nem is érdekli hogy az igazi nevét használja, vagy lehet nem is volt neki neve, hanem a kódnevét tette igazivá (elvégre laborban született)

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2008-10-20, 18:35:37
lehet nem is volt neki neve, hanem a kódnevét tette igazivá (elvégre laborban született)

Erre most nem emlékszem, valaki más biztos utána tud nézni annak a résznek.

White SeeD

#333
Hát, volt mit nézni ezen az ep-en is. Kedvencem volt mikor a CB transporter belezuhan lassítás nélkül az óceánba. Még jó hogy senki sem volt bekötve (nem mintha ekkora sebességnél számított volna valamit is a biztonsági öv) de még a székből sem estek ki. => A legénység tagjai cyborgok, és a mágneses üléseik biztosították a stabilitást. ;)

Szerencsére a mindenálló festékükből még van dögivel, mivel a börtönbe becsapódó gundamnak a fényezése sem sérűlt. ::)

A vége volt a pláne. 100% Gundam Wing.

btw, mióta vannak ilyene jóban a Princess meg Setsuna? Már nemigen emlékszem az R1-re, mivel a felét áttekertem, de nem emlékszem hogy ilyen "közel" lennének. :eek:

Louiset nem láttuk harcolni. Pedig már annyira várom, hogy lemészárolja a Gundamokat :frown:

FABULOUS  :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

chilip

ilyen pesszimistán nekiállni a sorozatnak  ::) :D nézd a jó oldalát a dolgoknak, történik is valami :D

SaiyaGin

Quote from: White SeeD on 2008-10-21, 19:01:51
Hát, volt mit nézni ezen az ep-en is. Kedvencem volt mikor a CB transporter belezuhan lassítás nélkül az óceánba. Még jó hogy senki sem volt bekötve (nem mintha ekkora sebességnél számított volna valamit is a biztonsági öv) de még a székből sem estek ki. => A legénység tagjai cyborgok, és a mágneses üléseik biztosították a stabilitást. ;)

Erősen kapaszkodtak. :D

Quote from: White SeeD on 2008-10-21, 19:01:51
btw, mióta vannak ilyene jóban a Princess meg Setsuna? Már nemigen emlékszem az R1-re, mivel a felét áttekertem, de nem emlékszem hogy ilyen "közel" lennének. :eek:

Most se voltak sokkal közelebb, mint korábban. (Marina már annak idején se kiáltozott az őrségért, amikor Setsuna F Seiei besétált a hálószobájába.)

Cobra

Egyik blogon olvastam, hogy tiszta Power Rangers lett, és tényleg :D Mindenkinek saját színű egyenruhája és a hozzá illő Gundamja van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

Mr Táp majd egyesíti őket egy giga robottá :D pilótafülkék összetolódnak és mennek zúzni a giga solar-ágyúval :D

Dreamcleaver

#338
 :jee: :jee: :jee: rész volt. A szökőáras megoldás különösen tetszett. Alleluja is back in businesse. Még ilyen jöhet.

Az engem is meglepett, hogy Alleluja ilyen jó formában volt. Meg az is, hogy az A-Laws-os csáveszek milyen bénán céloznak kézifegyverrel.  :D De nem is ez itt a lényeg, maximálisan fun rész volt.

Mellesleg a kiritika az ok, de hülyeségeket ne írj már WS, mert csak magadat röhögteted ki. Kíváncsi vagyok hány olyan mechás animot láttál, ahol megrajzolták hogyan kopik a fényezés csatában. ;)

Quote from: SaiyaGin on 2008-10-21, 20:22:00
Erősen kapaszkodtak. :D

Sztem meg a GN pajzs védte őket. De mechás sci-fi animéknél amúgy is hülyeség ilyeneken agyalni.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Flaser

Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-22, 03:39:29
:jee: :jee: :jee: rész volt. A szökőáras megoldás különösen tetszett. Alleluja is back in businesse. Még ilyen jöhet.

Az engem is meglepett, hogy Alleluja ilyen jó formában volt. Meg az is, hogy az A-Laws-os csáveszek milyen bénán céloznak kézifegyverrel.  :D De nem is ez itt a lényeg, maximálisan fun rész volt.

Mellesleg a kiritika az ok, de hülyeségeket ne írj már WS, mert csak magadat röhögteted ki. Kíváncsi vagyok hány olyan mechás animot láttál, ahol megrajzolták hogyan kopik a fényezés csatában. ;)

Quote from: SaiyaGin on 2008-10-21, 20:22:00
Erősen kapaszkodtak. :D

Sztem meg a GN pajzs védte őket. De mechás sci-fi animéknél amúgy is hülyeség ilyeneken agyalni.  :D

-Eredeti Gundam sorozat és Mozi alatt az égvilágon minden féle mecha és közben a Gundam is kap rendesen.
-különféle VOTOMs anime-okban a VOTOMs-ok.
-különféle Patlabor anime-okban a Pat/sima Laborok
-különféle Macross anime-okban a Veritech Fighter-ek is rendesen törnek
...
..
.
Soroljak még fel párat?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

White SeeD

#340
Quote from: Dreamcleaver link=topic=1251.msg364319#msg364319
Mellesleg a kiritika az ok, de hülyeségeket ne írj már WS, mert csak magadat röhögteted ki. Kíváncsi vagyok hány olyan mechás animot láttál, ahol megrajzolták hogyan kopik a fényezés csatában. ;)

Az előttem felszólaló már elmondta amit erre válaszolni akartam :P Gyakorlatilag közel az összesben :D

De a festést főleg irónikusnak szántam, mivel nagyban eljátszák a hattyúk dalát, hogy hú de meg vannak szorongatva, közben se egy lerepülő alkatrész, se egy széteső fegyver, egy levágott végtag,  egy horpadás, se karcolás nem esik rajtuk, miközben az ellen csak hullik és hullik és hullik....
+Belezuhannak mindenbe, kőbe, fába, falba, amibe minden meches animeban kap sérülést a mech, elvégre fizikai behatás érte. De amit itt csinálnak a fizikával... :ejj:

Szerintem inkább ezen lehet röhögni és nem rajtam, aki elvár némi szintet mint Gundam rajongó ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

White SeeD

OMG!

[spoiler]Komoly sérülések történtek eme rész alatt. Minimum 4 helyen átütötték CB-ék transzportját, sőt a Zetautánzatot is megkarcolták ;)
Persze volt a szokásos negatívum is, pl gundamot már nem ütötte át. Nameg a víz alatti manőverezés sem különbözött túlzottan a levegő vagy űrbelitől ::) És akkor a fényfegyverek vízalatti használatát nem részlettezném :angyali:
Maszkman viszont cool volt.

(Ha már egyszer itt vagyunk, kiderült, hogy csak a gundaméknak van karcálló festékük, mivel az A-lawosoké az tudott égni :ejnye:)

Persze az is lehet hogy a készítők olvasnak fórumokat, és megfelelően reagálnak.
[/spoiler]
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

Quote from: White SeeD on 2008-10-26, 16:50:30
OMG!

[spoiler]Komoly sérülések történtek eme rész alatt. Minimum 4 helyen átütötték CB-ék transzportját, sőt a Zetautánzatot is megkarcolták ;)
Persze volt a szokásos negatívum is, pl gundamot már nem ütötte át. Nameg a víz alatti manőverezés sem különbözött túlzottan a levegő vagy űrbelitől ::) És akkor a fényfegyverek vízalatti használatát nem részlettezném :angyali:
Maszkman viszont cool volt.

[/spoiler]

[spoiler]Engem pont az zavar, hogy a Ptolemy már megint darabokban van két lövés után. Vagy én szoktam meg túlságosan, hogy az Archangel és a Minerva kibírta, ha fél részen át lőtték? :D
Egyébként meg az Arios kapott legalább egy csúnya találatot.
Mr Bushido... ööö? :D? ::)? Valamelyik a kettő közül.
[/spoiler]
Aki hiányolta a romantikát eddig, most annak is voltak jelenetek[spoiler]Al és Soma gyerekkora, Al és Sumeragi jelene(alkesz stratéga és edzésben lévő alkesz pilóta, nagyszerű szervezet a CB... :Kiraly:), amikor Milena(a friss beszerzésű kiscsaj) megkérdezte, hogy Setsuna és Marina egy pár-e, és egyszerre vágták rá, hogy NEM!, azon fetrengem. Persze, persze...
Lockon ügyében a feliratig nem ítélkeznék... [/spoiler]

White SeeD

[spoiler]De az csak egy gagyi transzport, míg Archangel  hadihajó volt. De azt is szitáválőtték azért párszor :smile:
Azért érdekes, múltkor bemutatták milyen frankó űrből tengerbe esni, most meg egy torpedót nem bír ki ::)[/spoiler]
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

#344
Quote from: White SeeD on 2008-10-26, 19:15:37
[spoiler]De az csak egy gagyi transzport, míg Archangel  hadihajó volt. De azt is szitáválőtték azért párszor :smile:
Azért érdekes, múltkor bemutatták milyen frankó űrből tengerbe esni, most meg egy torpedót nem bír ki ::)[/spoiler]

[spoiler]Ez nem egy átlagos torpedó volt, hanem valami vadiúj hiperszuper célszerszám, amit gondolom direkt erre a célra fejlesztettek.[/spoiler]

White SeeD

Quote from: SaiyaGin on 2008-10-26, 19:22:37
Quote from: White SeeD on 2008-10-26, 19:15:37
[spoiler]De az csak egy gagyi transzport, míg Archangel  hadihajó volt. De azt is szitáválőtték azért párszor :smile:
Azért érdekes, múltkor bemutatták milyen frankó űrből tengerbe esni, most meg egy torpedót nem bír ki ::)[/spoiler]

[spoiler]Ez nem egy átlagos torpedó volt, hanem valami vadúj hiperszuper célszerszám, amit gondolom direkt erre a célra fejlesztettek.[/spoiler]

[spoiler]Valószínűleg borg adaptálódóds technológia volt. Én H rawot néztem, így nemigen tűnt túl különlegesnek, max az hogy az eleje piros volt.

btw, elég mélyen voltak, elvileg csak a pajzs tartotta távol a vizet. Nem kellett volna egy szerkezetileg meggyengült kockahajónak összeroppannia azon nyomban amint betört a víz? :smile:[/spoiler]
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

#346
Quote from: White SeeD on 2008-10-26, 19:33:45
[spoiler]Valószínűleg borg adaptálódóds technológia volt. Én H rawot néztem, így nemigen tűnt túl különlegesnek, max az hogy az eleje piros volt.

btw, elég mélyen voltak, elvileg csak a pajzs tartotta távol a vizet. Nem kellett volna egy szerkezetileg meggyengült kockahajónak összeroppannia azon nyomban amint betört a víz? :smile:[/spoiler]

Valamelyik CB-tag mondta, hogy "ZOMG shin heiki!!4444", amennyire értettem. A második kérdésre nem tudok válaszolni.
[spoiler]Annyiban volt különleges, hogy az "átlagos" torpedók eddig emlékeim szerint nem mentek át a megfelelően működő GN Fielden. Ezek meg igen.[/spoiler]

chilip

"Mr. Bushido" elég ótvarul néz ki :D mobile suit-ostul. karcolás meg azért nincs a gundameken mert: DZSÍ-EN SHÍLDÓÓÓ! (GN shield - csakis gyengébbek kedvéért) :D

SaiyaGin

Kijött a Conclave-Mendoi verzió.

SaiyaGin

Mindenki dobta a sorozatot rajtam kívül?  :confused:

White SeeD

Én még nézem hrawban, de subot csak akkor szedek le ha Shaji vagy Louise komolyabban lesz benne.  Addig a pár mondatig amíg szerepeltek azt nem nehéz lefordítani.
A maradvány meg nemigen hoz lázba. túl unalmas, kiszámítható, és ugyanaz van mint az első seasonba.

Nem is értem a 4chanos lelkesedést iránta. :he:
Vagy ennyi embernek nincs ízlése, vagy nem láttak még jó Gundamot :mittomen:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Venom

Én nézem, bár nem hagytam el a hajam tőle.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Cobra

Én nézem, de nincs nagyon mit írni róla, eddig nem nagyon történt semmi kitárgyalni való.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

Quote from: SaiyaGin on 2008-10-27, 19:19:12
Kijött a Conclave-Mendoi verzió.

Eleje kicsit lassú volt, de a második fele tetszett. Arra vagyok kíváncsi, hogy Manneqin és Pieris meddig bírják még gyomorral az A-Lawsnál, illetve, hogy mikor fognak meghalni...Saji-t meg reméltem végre kikalapálják valahogy, de most megint depis lesz egy időre. :rolleyes:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

SaiyaGin

Quote from: Dreamcleaver on 2008-11-06, 22:42:00

Eleje kicsit lassú volt, de a második fele tetszett. Arra vagyok kíváncsi, hogy Manneqin és Pieris meddig bírják még gyomorral az A-Lawsnál, illetve, hogy mikor fognak meghalni...

Ja, most hogy Soma Pieris elfogadta, hogy Sergei Smirnov adoptálja, valamelyikőjük csúnyán végezheti... Én inkább Sergei Smirnovra tippelnék. Bár mindkettőjüknek van még megoldatlan háttértörténete, szóval...
Kati Manneqin meg ne haljon meg, az egyik kedvenc szereplőm.

White SeeD

A legjobb résznél hagyták abba  :frown:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

Quote from: White SeeD on 2008-11-09, 14:32:32
A legjobb résznél hagyták abba  :frown:

Ebben egyetértek.

chilip

kill her saji! at least HIT HER DAMMIT!!!! :D

White SeeD

Téma 4chanról, melyik a legjobb gundam.
Meglepődtem hogy a sok normál gundamot nem látó 00-t istenítő mellett volt nem kevés Zetafan.

Voltak beszólások: "OO so realistic" :lol:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Flaser

#359
Real Man™ use the Scopedog.

"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."