Anime - Felmérés

Started by Holdfénytolvaj, 2008-01-04, 14:31:13

Previous topic - Next topic

Member

Engem tulajdonképpen csak az érdekel, miféle összefüggések és válaszok keresése után kutattál? :)

minuszmiki

Engem meg tulajdonképpen az egész dolgozat, kíváncsi vagyok, mit lehetett a válaszokból leszűrni. :)

kikuchiyo

Quote from: minuszmiki on 2008-01-18, 15:24:06
mit lehetett a válaszokból leszűrni. :)

"...a megfigyelt személyek közül azonban néhányan a társadalomra veszélyes viselkedést tanúsítanak, az ő esetükben megelőző jelleggel tudatmódosító, nyugtató gyógyszerek célzott adagolása, 3-6 hónapos pszichiátriai kezelés vagy kémiai kasztrálás javasolt."
Failure is the default option

Kvikveg

En is orulni neki nagyon.  :tezsvir:

Quote from: kikuchiyo on 2008-01-18, 19:16:34
Quote from: minuszmiki on 2008-01-18, 15:24:06
mit lehetett a válaszokból leszűrni. :)

"...a megfigyelt személyek közül azonban néhányan a társadalomra veszélyes viselkedést tanúsítanak, az ő esetükben megelőző jelleggel tudatmódosító, nyugtató gyógyszerek célzott adagolása, 3-6 hónapos pszichiátriai kezelés vagy kémiai kasztrálás javasolt."
:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Holdfénytolvaj

Quote from: kikuchiyo on 2008-01-18, 19:16:34
Quote from: minuszmiki on 2008-01-18, 15:24:06
mit lehetett a válaszokból leszűrni. :)

"...a megfigyelt személyek közül azonban néhányan a társadalomra veszélyes viselkedést tanúsítanak, az ő esetükben megelőző jelleggel tudatmódosító, nyugtató gyógyszerek célzott adagolása, 3-6 hónapos pszichiátriai kezelés vagy kémiai kasztrálás javasolt."

:eek: :D :lol:

Amúgy magát a dolgozatot nekem sajnos nem áll módomban közzé tenni. Ha az illetékesek megteszik, akkor örvendezzünk, jeleztem nekik az igényt. Innentől kezdve nem rajtam áll. :D
Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is.

minuszmiki


LiaLia

#36
A segítségeteket kérem egy anime/manga kutatással kapcsolatban.

Sápi Norbert Csaba, a szegedi egyetem szociológus hallgatója szakdolgozatát a magyarországi animés, mangás kultúráról írja. Ehhez egy kérdőívet is összeállított, amiben az animés, mangás szokásokról kérdez.
A kérdőív itt található, amit névtelenül lehet kitölteni:

http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dE8zNHB3Y05nUTBlQlBKa2lBRGczNmc6MA
(Szerkesztve: a kérdőív 2010. március 2-án lezárult)

Természetesen az összesítés és feldolgozás után lesz belőle rövidebb összefoglaló, ami majd mindenki számára olvasható lesz.

A cél most az, hogy minél több animéshez jusson el a link, illetve minél többen válaszoljanak rá, hogy ezen keresztül kialakulhasson egy kép, hogy milyenek is vagyunk mi, anime és manga kedvelők.
Ezért nagy köszönet, ha kitöltitek a kérdőívet, illetve segítetek a link továbbításában és népszerűsítésében.

White SeeD

Kitöltve, egész jól összeállított kérdőív, bár a
12-es pont. a "vámpíros" az úgy elégé szemet szúró. Mivel az összes többi sokkal általánosabb ahhoz képest. Bár sejtem, miért lett az kitéve oda, de akkor nem lett volna szabad lehagyni pl a "mecha", "történelmi", "ecchi" stb kategóriákat. ezekből sokkal több anime van, sokkal nagyobb fanbázisal mint vámpírsoból.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

LuckyDingo

Quote from: LiaLia on 2010-02-22, 13:08:45
A segítségeteket kérem egy anime/manga kutatással kapcsolatban.

Sápi Norbert Csaba, a szegedi egyetem szociológus hallgatója szakdolgozatát a magyarországi animés, mangás kultúráról írja. Ehhez egy kérdőívet is összeállított, amiben az animés, mangás szokásokról kérdez.
A kérdőív itt található, amit névtelenül lehet kitölteni:

http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dE8zNHB3Y05nUTBlQlBKa2lBRGczNmc6MA

Természetesen az összesítés és feldolgozás után lesz belőle rövidebb összefoglaló, ami majd mindenki számára olvasható lesz.

A cél most az, hogy minél több animéshez jusson el a link, illetve minél többen válaszoljanak rá, hogy ezen keresztül kialakulhasson egy kép, hogy milyenek is vagyunk mi, anime és manga kedvelők.
Ezért nagy köszönet, ha kitöltitek a kérdőívet, illetve segítetek a link továbbításában és népszerűsítésében.
Shit.. jövőre ugyanerről a témáról akartam szakdogát írni... /majnem ugyanerről.. de lényegiben erről/ mennyire vehető rá ez a fiatalember az együttműködésre..? Amúgy kitöltöm mindjárt :D

NLZ

Nekem az szúr szemet, hogy hiába választom a 3asnál a fővárost, a 4esnél mégis kell megyét megadni. :)
[reserved]

LuckyDingo

Quote from: NLZ on 2010-02-22, 16:30:10
Nekem az szúr szemet, hogy hiába választom a 3asnál a fővárost, a 4esnél mégis kell megyét megadni. :)
Ilyen problémám nem volt... XD Bár most már írhattam volna, hogy fővárosi vagyok... kíváncsi leszek hogy hányan töltik ki.

Kvikveg

Kitoltve. Tetszett hogy van szabad rizsazasi lehetoseg. Kapott is rendesen.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

White SeeD

Én is írtam rendesen. kíváncsi vagyok el is olvassa-e majd az összeset, vagy a 30adik naruto után kitörli azt a rovatot :angyali:.
Ki melyik animuról írt?

[spoiler=Az enyém]Otoyomegatari (manga, folyamatosan adják ki, még nincs vége)
A történet a 19. században játszódik közép Ázsiában. A sors úgy hozta, hogy Amira a 20 éves nomád törzsből származó lány hozzámegy/hozzáadják Karlukhoz (12 éves, már letelepedett, falusi életmódot folytató fiúhoz. Az esküvő napjától indul a történet. Innentől megismerhetjük az akkori szokásokat, ruházatot, életstílust. Az ifjú pár éli az életét, és bepillantást nyerhetünk az akkori hétköznapokba. Vadászás, birkaterelés, kenyérsütés, fafaragás stb. A békés életet felzavarja Amira családja, mivel máshoz akarják hozzáadni lányukat (mivel többi lányaik belehaltak a kegyetlen bánásmódba) megjelenik a faluban, hogy visszaköveteljék őt. Természetesen ezt nem hagyja szó nélkül a fiú családja és megvédik a párt. A történet jelenleg itt tart. Ez eddig kb 1,5-2 kötet 300-400 oldal.
Milyen értéket képvisel: először is történelmi és kulturális értéket. A szerző kiváló munkát végzett a történelmi háttér felkutatásával, és annak bemutatásával. Teljesen hiteles a kor, a ruházat, a szokások. A rajzoló szintén remek munkát végzett. Ritka aprólékosan van megrajzolva minden, az emberek, az állatok, az épületek, a legkisebb részletre is odafigyelve. Különösen sok idő mehet el a rajzolásra, már csak azért is mivel azokban az időkben adtak a részletekre. Csodálatos épületeket, ruhakölteményeket láthatunk, de még a kenyérből is művészi alkotásokat csináltak akkoriban.
Másik érték a pár egymáshoz való ragaszkodásuk. Noha csak az esküvőjük napján, még is nyomban különös kapcsolat alakult ki közöttük, és szép lassan haladnak előre. Eleinte idegenek voltak, később a lány úgy tekintett rá mint testvére, viszont már a tényleges szerelem kezd kibontakozni közöttük. Sajnos ez a vonal elég lassan megy, mivel a fiú elég éretlen még ehhez.
Miért ezt választottam ebbe a rovatba? Sokáig gondolkoztam mit is írjak ide. Gondolom sokan ki fogják tölteni ezt az ívet, és mindenféle népszerű cuccos fog ebben a rovatban szerepelni. Így bátorkodtam egy nem klisére épült művet kiválasztani és írni róla pár sort. Ez az alkotás elég távol áll az általános sémáktól, még csak nem is japánban játszódik, nem japánokról szól, nincsenek világmegváltó gondolatai, látványos harcok, hatásvadász/népszerű jelenetek. Egyszerűen csak egy eltűnt/eltűnő kultúra mindennapjait láthatjuk, hogy valahol valakik régen így éltek.
Lényegében azért választottam ezt, mert ez ékes példája az anime/manga kultúra sokszínűségére.[/spoiler]


Közben eszembe jutott, hogy noha fel van sorolva az összes diploma lehetőség, addig az én végzettségem nem volt benne. (2 éves érettségihez kötött képzés főiskolával együttműködve, de nem diplomás képzés) így szakközépiskolát tudtam csak bejelölni. ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

LiaLia

Quote from: White SeeD on 2010-02-22, 15:14:45
a "vámpíros" az úgy elégé szemet szúró....
Quote from: White SeeD on 2010-02-22, 17:32:34
Én is írtam rendesen. kíváncsi vagyok el is olvassa-e majd az összeset,
...
Közben eszembe jutott, hogy noha fel van sorolva az összes diploma lehetőség, addig az én végzettségem nem volt benne. (2 éves érettségihez kötött képzés főiskolával együttműködve, de nem diplomás képzés) így szakközépiskolát tudtam csak bejelölni. ::)
Ennek a kérdőívnek ez előző változatát töltöttem ki, és annak kapcsán kezdtünk el levelezni arról, hogy mit miért kérdezett, vagy miért úgy lett írva a kérdés. Néhány dologban javasoltam pár módosítást, és most is úgy vagyok vele, hogy néhány helyen máshogy kérdeztem volna, viszont ez így az ő munkája, olyan amilyen. A kategóriáknál már lett módosítás, bár így is szerintem is egy kategória a horror és a vámpíros, emellett pl. én hiányoltam az iskolai élet kategóriát. És igen, a mecha is egy elég nagy témakör. Van egy előző tanulmány, amit egy médiaszakos lány készített, és az ahhoz gyűjtött adatokat össze akarja hasonlítani a saját kérdéseivel. Gyanítom, hogy a vámpíros egy ilyen.

A kifejtős válaszokat is el fogja olvasni szerintem. Bár ha tényleg kikerül ez a kérdőív a nagyobb animés oldalakra, akkor több száz kitöltött oldal várható.

Quote from: LuckyDingo on 2010-02-22, 16:07:48
Shit.. jövőre ugyanerről a témáról akartam szakdogát írni... /majnem ugyanerről.. de lényegiben erről/ mennyire vehető rá ez a fiatalember az együttműködésre..? Amúgy kitöltöm mindjárt :D
Szerintem biztosan együttműködne veled jövőre, úgy tűnik, barátságos ember.

Quote from: NLZ on 2010-02-22, 16:30:10
Nekem az szúr szemet, hogy hiába választom a 3asnál a fővárost, a 4esnél mégis kell megyét megadni. :)
Nos igen, az tényleg kimaradt a meghatározások közül, hogy Budapest a világ közepe  ::) :smile:

Quote from: Kvikveg on 2010-02-22, 16:59:10
Kitoltve. Tetszett hogy van szabad rizsazasi lehetoseg. Kapott is rendesen.
Szabadon kifejtőset direkt akart bele tenni, többet is, de le kellett redukálni, mert elég terjedelmes lett így, illetve a próbakérdezéseknél többen nem töltötték ki,csak egy-egy szót írtak. Lehet ez egy Usteam-es specialitás, hogy bőven kifejtés, elemzés. :smile:

NLZ

Quote from: LiaLia on 2010-02-22, 23:26:51
Quote from: NLZ on 2010-02-22, 16:30:10
Nekem az szúr szemet, hogy hiába választom a 3asnál a fővárost, a 4esnél mégis kell megyét megadni. :)
Nos igen, az tényleg kimaradt a meghatározások közül, hogy Budapest a világ közepe  ::) :smile:
Hát igen, ezt nem tudni. ::)
[reserved]

Kvikveg

Quote from: LiaLia on 2010-02-22, 23:26:51
...
Quote from: NLZ on 2010-02-22, 16:30:10
Nekem az szúr szemet, hogy hiába választom a 3asnál a fővárost, a 4esnél mégis kell megyét megadni. :)
Nos igen, az tényleg kimaradt a meghatározások közül, hogy Budapest a világ közepe  ::) :smile:

...
Budapest tudtommal kozigazgatasilag nem Pest megye, hanem kulon teruletnek szamit. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Quote from: Kvikveg on 2010-02-22, 23:34:57
Quote from: LiaLia on 2010-02-22, 23:26:51
...
Quote from: NLZ on 2010-02-22, 16:30:10
Nekem az szúr szemet, hogy hiába választom a 3asnál a fővárost, a 4esnél mégis kell megyét megadni. :)
Nos igen, az tényleg kimaradt a meghatározások közül, hogy Budapest a világ közepe  ::) :smile:

...
Budapest tudtommal kozigazgatasilag nem Pest megye, hanem kulon teruletnek szamit. :)
QFT

A kategóriák egyébként tűrhetőek, csak a vámpíros helyett lehetett volna a sport. Vámpírost a Fantasy alól már csak akkor kéne kiemelni, ha már a Hentai is részletezve van a Guroval, a Tentacleval, a Yaoival és a Futanarival. :)
[reserved]

Kvikveg

QFT?.... google...  aha!

Erdekes, en a vampirosra soha sem mint fantasy temara gondoltam. Nalam a fantasy a torpes-varazslos stb. A vampiros az inkabb olyan Poe-s sotet beutesu... jo kiveve ha mixelik es rozsaszin haju vampirleanykak ugralnak varazslatokat elsutogetve.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

A fantasy az nem a zöld mezőn ugráló-mosolygó tündéreket jelenti, hanem kb mindent, ami természetfeletti. Szal pl a Supernatural is az, arról meg ugye te is tudod, hogy nem egy rózsaszín darab. :)
[reserved]

Próféta

Quote from: White SeeD on 2010-02-22, 17:32:34
Ki melyik animuról írt?
Én lusta voltam újat alkotni, egyszerűen bemásoltam ezt. Itt-ott persze lefordítottam emberi nyelvre (WTF --> zavaros, stb.). Meg beleírtam egy rövid utalást egy Fridge Brilliance elemre, amire csak azóta jöttem rá.

Quote from: White SeeD on 2010-02-22, 17:32:34
Otoyomegatari
:cool: ajánló!

Quote from: NLZ on 2010-02-23, 01:25:26
A fantasy az nem a zöld mezőn ugráló-mosolygó tündéreket jelenti, hanem kb mindent, ami természetfeletti. Szal pl a Supernatural is az, arról meg ugye te is tudod, hogy nem egy rózsaszín darab. :)
+1
Sőt, a Star Wars is fantasy.

Quote from: Kvikveg on 2010-02-23, 00:18:53
Nalam a fantasy a torpes-varazslos stb.
A high fantasy valamivel pontosabb megnevezés... de ez se csak a varázslós-törpés, mert még ebbe is beletartozik a Star Wars (bár jobban belegondolva varázsló és törpe is van benne).  Szvsz a legpontosabb, amit mondhatsz, hogy középkorias high fantasy.

Rounin

Quote from: Próféta on 2010-02-23, 01:54:20
(bár jobban belegondolva varázsló és törpe is van benne).

Sőt, varázsló törpe is.

Zen

Quote from: Próféta on 2010-02-23, 01:54:20
Sőt, a Star Wars is fantasy.

Quote from: Kvikveg on 2010-02-23, 00:18:53
Nalam a fantasy a torpes-varazslos stb.
A high fantasy valamivel pontosabb megnevezés... de ez se csak a varázslós-törpés, mert még ebbe is beletartozik a Star Wars (bár jobban belegondolva varázsló és törpe is van benne).  Szvsz a legpontosabb, amit mondhatsz, hogy középkorias high fantasy.
Star Wars tele van fantasy elemekkel, de azért space operanak sorolják be. High fantasy viszont már túlzás IMO.
Amúgy http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/HighFantasy  :__devil:

Izébizé meg kitöltve.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Moha

Kategóriákból én is hiányoltam párat. Mecha, sport pl. mindenképpen mehetett volna még, de szvsz a seinen meg a shoujo is belefért volna...

NLZ

Azért az egy teljesen más kategóriás alap. Ennyi erővel lehetne pl az AniDB sok-sok kategóriája közül válogatni, mint pl Place: Earth, Fantasy World, Pararell Universe, Virtual Reality, Space. Vagy Time: Present, Past, Future.
[reserved]

Flaser

Quote from: NLZ on 2010-02-23, 22:24:13
Azért az egy teljesen más kategóriás alap. Ennyi erővel lehetne pl az AniDB sok-sok kategóriája közül válogatni, mint pl Place: Earth, Fantasy World, Pararell Universe, Virtual Reality, Space. Vagy Time: Present, Past, Future.

A fantasy-nal van értelme egy kicsit disztingválni, mert eléggé más egy jelenkori urban-fantsy (pl. Shana) vagy egy high/dark fantasy (RoLD) esetleg egy magical girl show (Nanoha) stb.

Ez azért is hasznos, mert "értékesíthető" információ ami pl. könyvkiadót is érdekelne, hogy milyen műveket érdemes licencelni/fordíttatni.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

chilip

kitöltve

mononoke hercegnő FTW  ^^

Member

Kitöltve. Remélem, az eredményből kiderül az, amit most magamban hipotézisként megfogalmaztam. :)

LiaLia

Köszönet a kitöltésekért, bár én csak közvetítő vagyok  :smile:

Quote from: Flaser on 2010-02-23, 23:00:12
Ez azért is hasznos, mert "értékesíthető" információ ami pl. könyvkiadót is érdekelne, hogy milyen műveket érdemes licencelni/fordíttatni.
Egy következő kérdőívnél a kategóriáknál érdemesebb lesz bővebben felsorolni, jobban differenciálni. Bár ez a dolgozat elsősorban szociológiai lesz, úgyhogy szerintem ezért is inkább a társaskapcsolatokról, vagy a "rajongás" jellemzőiről kérdez.
Az igaz, hogy egy kiadónál sokat jelentene egy ilyen felmérés eredménye, milyen jellegű könyveket érdemesebb kiadniuk. Volt már ilyen felmérés? Pl. az animés magazinoknál volt kérdőív? Azokat nem olvasom, úgyhogy azzal nem vagyok képben. :smile:

Quote from: Member on 2010-02-24, 18:15:15
Kitöltve. Remélem, az eredményből kiderül az, amit most magamban hipotézisként megfogalmaztam. :)
Lesz belőle összefoglaló, és majd valamilyen formában olvasható is lesz itt. Utána majd azért osszad meg, hogy mi volt a feltevésed.
Én arra vagyok kíváncsi, hogy melyik a legjellemzőbb korosztály, és hogy ők milyen értéket látnak az anime-mangában, mit fogalmaznak meg értéknek ezekből.

noriko

Ó már vége is? Lemaradtam.  :(
"I wish I could, but I don't want to."

LiaLia

#59
Quote from: noriko on 2010-03-02, 23:31:27
Ó már vége is? Lemaradtam.  :(
Igen, a mai napon lett lezárva a kérdőív. Két hét volt a tervezett idő a kitöltésekre, én a második héten kapcsolódtam be a népszerűsítésébe, így kb. egy hete van ezen az oldalon. A válaszolók számától is függött, hogy meddig lesz kint. Holnap írok róla bővebben, bőségesen válaszoltak rá.

Szerk: vagyis ma még írok róla, most látom, hogy már holnap-ma van :smile: