Anime - Felmérés

Started by Holdfénytolvaj, 2008-01-04, 14:31:13

Previous topic - Next topic

LiaLia

Egy kis összegzés a kérdőívvel kapcsolatban :smile:

A kérdőív tegnap, március 2-án le lett zárva.

A kérdőív csak interneten volt elérhető. 10 netes oldal támogatta ezt a "nemes" ügyet azzal, hogy kikerülhetett a felkérés és a kérdőív linkje az oldalakra, vagy az oldalak fórumába.
Ezúton is nagy köszönet Zsozsonak, hogy nemcsak a fórumon, hanem az Usteam főoldalán is olvasható volt a kérés!  :merci:

Két hét alatt összesen 709-en töltötték ki a kérdőívet.
Bár a kitöltések nagyon nagy része az utóbbi egy héten történt.
Nagy köszönet mindenkinek, aki időt és energiát szánt a kérdőív elolvasására és kitöltésére!  :merci:

Amint elkészül az elemzés, és megírja a szakdolgozatát, lesz belőle összefoglaló, amit majd valamilyen formában itt is el lehet majd olvasni.

Tazzie

#61
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Jómagam is anime-manga fan (és gyakorló cospalyer XD) vagyok és éppen ezért választottam a szakdolgozatomhoz egy olyan témát, ami közel áll hozzám. Azt vizsgálom, hogy Magyarországon lehet-e anime és manga szubkultúráról beszélni. (Közben elolvastam azt a topicot, ahol ugyancsak egy szakdolgozó segítségkérését közvetítették a fórumon. ^^" Úgy tűnik ez a 2010-es év most ilyen.)
Azt hittem, hogy elkészült a szakdolgozatom és végre leadhatom, de a konzulensem hiányolta belőle az empirikus kutatást és a módszertant, így azt javasolta, hogy egy fórumelemzést készítsek. Az elemzés során olyan hozzászólásokkal kellene alátámasztanom a hipotézisemet, melyek igazolják, hogy valóban beszélhetünk szubkultúráról. (Plusz feltennék még "pár" tucat kérdést is.)

Az a baj, hogy már így is a határidőt túllépve adom le a dolgozatomat és elvileg holnap már köttetni szerettem volna, de így muszáj vagyok még gyors infokat szerezni, hogy be tudjam fejezni. Három fórumot vizsgálok, köztük a usteam lenne az egyik, zsozso engedélyével felhasználhatom a statisztikai adatokat és megnyithattam ezt a topicot is, köszönet érte. Viszont szükségem lenne a Ti véleményetekre és beszámolótokra is, remélem tudtok segíteni. Ha valaki segítene, akkor a kérdések közül nyugodtan szanáljon a válaszadásában és nyugodtan egészítsétek ki az észrevételeitekkel a kérdéseimet és persze tetszőleges terjedelemben várom a 'megmentőim' válaszait. :)

Aki inkább név nélkül vállalná a válaszadást, erre az e-mailcímre várnám a levelét: shitsupizza@gmail.com

Olyan kérdésekkel bombáználak (szó szerint, mert ketyeg az órám >.<) Benneteket, mint (elnézést, hogy a kérdések sorrendjében nem lesz logikai összefüggés, de most találom ki őket és már a koffein sem fejti ki jótékony hatását -___-):

1. Pontosan mikor alakult a fórum animés közösséggé?

2. Kb hány fő mutat aktivitást a regisztrált tagok közül és mennyi lehet az aktív felhasználók átlagéletkora?

3. Milyen gyakran látogatsz a fórumra, mely témákat követed? (Milyen gyakran postolsz és mely témákba? Mennyi időt töltesz fórumböngészéssel/postolással?)

4. Milyen témájú mangákat és animéket olvasol szivesen és miért?

5. Naponta vagy hetente mennyi időt töltesz anime és manga nézéssel/olvasással?

6. Mit gondolsz a Japán kultúráról, hogyan viszonyulsz hozzá? Ha vonzódsz a kultúra iránt, az mennyiben függ össze az anime és manga "rajongásoddal"? (Azaz, az animék keltették-e fel az érdeklődésedet a kultúra iránt?) Mi vonz a kultúrában?

7. Tanulsz (vagy szeretnél-e) valamilyen harcművészetet vagy önvédelmet?

8. Tanulsz japánul?

9. Szoktatok személyesen is találkozni? Ha igen, milyen gyakran és hány fő vesz részt a találkozókon?

10. Jársz AnimeCon-ra? Ha igen, miért és mik a tapasztalataid? Milyen programokon veszel részt?

11. Mit gondolsz a 15-20 év közötti animés rajongókról?

12. Mit gondolsz arról a sztereotipiáról, hogy az online közösségekben lévő emberi kapcsolatok sekélyesek, lazák?

13. Szerinted van olyan, hogy "divat-animés"? Ha igen, akkor miben más, mint a műfaj iránt komolyabban érdeklődő? Vannak-e felismerhető jegyei online és offline?

14. Hogyan ismerkedtél meg az animékkel és mangákkal?

15. Szerinted miért ítélik meg Magyarországon negatívan a laikusok az anime és manga műfajt?

16. Közvetlen baráti/ismeretségi körödben hogyan viszonyulnak az emberek az animékhez, Téged hogyan ítélnek meg a rajongásod miatt?

17. Szerinted miért tekinthető Magyarországon az anime és manga közösség szubkultúrának?

18. Van-e olyan ex-fórumozó, aki régebben tagja volt a közösségnek, de mára már kikopott a színtérről, de személyesen még tartjátok a kapcsolatot?

19. Mit jelent számodra ez a fórumközösség?

20. Van-e olyan szabadidős elfoglaltságod, ami az anime és manga rajongásodhoz köthető, vagy abból fakad? Ha van, mennyi időt töltesz ezzel naponta/hetente?

21. Hogyan találtál erre a fórumra és milyen indíttatásból maradtál a részese?

22. Mit ad Neked az anime/manga? Miért szereted a műfajt?

23. Szerinted valaha elmúlik a műfaj iránti rajongásod?

24. Mit gondolsz az animék magyar szinkronjáról?

25. Szerinted milyen hatással vannak az animék/mangák az emberekre, miért szerethetik vagy miért utálják/elutasítók?

26. Hallgatsz japán zenét? Ha igen, milyet, milyen együttesektől?

27. Öltözködésedben/megjelenésedben van-e olyan extrémebb jegy, amely arra enged következtetni, hogy anime/manga rajongó vagy?

28. Mi a véleményed a magyar médiában megjelenő animékről, vagy animés visszhangról? (Animax csatorna, Dragonball Z betiltás stb.)

29. Szoktál venni magyar animés magazinokat?

30. Szoktál vásárolni eredeti mangát/artbookot/figurát stb.? Ha igen, milyen sűrűn és honnan szerzed be?

31. Milyen más témába vágó fórumokat látogatsz még a usteam mellett?




Egyelőre ennyi jutott az eszembe, tuti kihagytam egy csomó dolgot, ha bárkinek van valamilyen észrevétele, szivesen veszem, ha szól. :)




Kilenc éve vagyok vega, de a Nagymamám még mindig csirkecombbal kínál.

Zsiga

1. A USTEAM esetében inkább arról lehet beszélni hogy mikor alakult animés közösségből valami mássá... :)
Az aktív tagok közül sokan alig (vagy egyáltalán nem) néznek animét.

2. Tippem szerint kb. 50-en vagyunk napi szinten aktívak, és van még 50-100 ember aki felbukkan néha.
Átlagéletkor bőven 20 felett.

3. Minden nap, és elsősorban a Külvilág boardokra, én se sűrűn nézek animét, ha mégis akkor meg nem nagyon írok róla. Animu/Mango boardokra gyakorlatilag csak moderálni meg trollkodni teszem be a lábam néha. Hogy mennyit postolok meg hova azt itt megtalálod: http://usteam.hu/forum/index.php?action=profile;area=statistics;u=2267

4. Mangát nem olvasok, animét meg ami épp megtetszik, lehetőleg valami rövidet, mostanában ritkán megyek 13 rész fölé. Műfaj szempontjából nem nagyon vagyok válogatós, amiről jókat olvasok itt a fórumon vagy megtetszik azt nézem, tökmindegy miféle.

5. Keveset. :) Van hogy hetekig/hónapokig nem nézek semmit, aztán ha épp olyanom van egy egész hétvégén végig animét nézek, szóval erősen változó.

6. Érdekel, mint nagyjából minden más keleti kultúra, de semmi köze az animékhez.

7. Nem, konzervatív vagyok, minek üssek ha lőhetek is? ^^

8. Tanultam egy (fél) évet, lustaság miatt, illetve tulajdonképpen érdeklődés hiányában abbahagytam.

9. Igen, rendszeresen vannak mindenféle találkozók. Teázások, sörözések, társasjáték, mozi, filmmaraton, sütés-főzés, stb. A résztvevők száma változó, átlag 5-10 között, sörre kevesebben. Gyakoriságot nem tudok pontosat mondani fejből, sör mondjuk 2 hetente valami spontán és 2 havonta kicsit szervezettebb, a többinek meg olvass bele a topicjába: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1484.0

10. :D Nyáron kimentünk hárman a PeCsa mellé szombat este ipari mennyiségű alkohollal röhögni a sok nyomin. Jól sikerült... Konkrétan bent a con-on még nem voltam, valószínűleg nem is nagyon leszek.

11.


12. Egyetértek. Ezért kell személyesen is találkozni a jóarcokkal.

13. Biztos van, nem értek hozzá / nem érdekel.

14. Nem emlékszem.

15. Menj ki egy con-ra józanul, nézz körbe egy átlagember szemével, és rájössz. ;)

16. Tesóm néha megnéz-egy-egy sorozatot/filmet, más ismerőst nem igazán érdekel; engem meg szintén nem érdekel annyira hogy megpróbáljam bárkire ráerőltetni a nemlétező rajongásomat. :)

17. Szerintem ami itthon van az nem tekinthető szubkultúrának, hiányzik belőle a -kultúra.

18. Szerintem nincs, akivel találkozunk személyesen az postol is néha.

19. Egy nagy rakás moderálnivaló trollt. :D

20. Nincs.

21. FTP, és annyi volt a hülye hogy be kellett szólnom néhánynak. Nameg akkoriban még néztem viszonylag gyakran és rendszeresen animét.

22. Az anime nem műfaj. ::)

23. Lásd előző, és már elmúlt.

24. Mint minden más magyar szinkronról az utóbbi 10-15 éve: fos.

25. Hogy mért szerethetik? Mert más, új, stb. Aki még nem látott belőle eleget annak nem tűnik fel hogy ugyanolyan klisés szemét az anime-ipar mint mondjuk Hollywood, csak ugye másik kukából gyűjtik hozzá az alapanyagot.
Aki utálja az meg tulajdonképpen ugyanezért, egy teljesen idegen kultúrát mutat be, gyökeresen más értékrenddel és ízlésvilággal.

26. Pár anime OST-t, ennél mélyebbre még nem süllyedtem, remélem nem is fogok.

27. Nincs.

28. Animaxot nem nézek a szinkron meg a tré feliratok miatt, (meg egyáltalán semmi TV-t nem nézek), Dragonball-t nem szerettem már régen se. Néha lemegy pár értelmes film/sorozat (GitS, Miyazaki-filmek, stb.), de általában csak a szemetet nyomják, ahogy azt a  magyar TV-csatornáktól már megszokhattuk.

29. Sok éve leszoktam a nyomtatott sajtóról.

30. Nem.

31. Prohardver és társoldalai, kocka-fórum.

Makos

#63
Asszem Zsiga röviden, tömören összefoglalt mindent :D

Mondjuk én meetekre nem járok. Majd ha BP közelébe leszek akkor esetleg.

Fazék

#64
de rohadt sok kérdés...

1. ld Zsiga válaszát

2. ld Zsiga válaszát

3. ld Zsiga válaszát (mert mi mindannyian egyéniségek vagyunk!)

4. elég vegyesen, kb mindent fogyasztok, fölöslegesnek érzem kifejteni

5. az elmúlt másfél-két évben 0 órát. na jó, végülis olyan 2-3 évente újranézem a GTO, CB sorozatokat, illetve kb évente ránézek hol tart a Berserk manga (és mindig ugyanaz a válasz, hogy sehol)

6. a/m fölkeltették az érdeklődést, ami aztán el is tűnt. nem az én népem. kajáik kb a lehető legmesszebb állnak az ízlésvilágomtól, az életvitelükre meg nem tudok mit mondani, a volt tanáraimon kívül senki japánnal nem találkoztam, tv-ből meg cikkekből ítélni meg nem akarok. fura népség, az biztos :)

7. tanultam 1 hónap karate-t nagyon fiatalon, de útáltam, és azóta se terveztem bármi harcművészet tanulását. krav-maga-ra jártam fél évet, de az ugye kicsit messze áll Japántól

8. tanultam pár évet, 4-kyu-t szereztem nyelvvizsgán, a 3-kyu-t meg 1,25%-kal buktam el, szóval talán tudtam, de mostanra gyakorlás hiányában szinte teljesen elkopott

9. ld Zsiga válaszát

10. egyszer pont szombaton volt, mikor kint fociztunk a városligetben és kicsit fájdalmas volt nézni a tömeget. azért volt pár jól kinéző csaj, de más vonzereje nincs az eseménynek számomra

11. majd benő a fejük lágya

12. igen és nem

13. ld Zsiga válasz

14. ELTE-n volt anime vetítés első egyetemi próbálkozásom elején, oda benéztem, tetszett amit láttam, usteam-re rátaláltam. röviden ennyi.

15. ld Zsiga válasz

16. vegyes és kb lényegtelen

17. hát biztos

18. nope

19. sok haszontalan moderátort és rengeteg troll-társat :D

20. nincs

21. lehet hogy az ELTE-s vetítésen ajánlotta valaki, már nem rémlik hogyan kerültem ide. az ftp veszettül jó, aktív feltöltő is voltam, egy ideig támogattam is, (amíg használtam és utána még 1-2 évig,) illetve főként a társaság miatt maradtam

22. szórakozást

23. már elmúlt pár éve

24. nem érdekelnek

25. ha a rajongóikat és a populáris animéket/mangákat látják, akkor sztem ijesztő, elborzasztó hatással van az átlagemberre, amit el is tudok fogadni, mint reakciót

26. elvétve, együttesnevek nem ugranak be így hirtelen.

27. remélem nincs

28. a lehető legkevésbé sem érdekelnek. ha anime, akkor csak eredeti hanggal. magyarul ha fizetnének se nézném.

29. nem

30. 1-2 mangát vettem, de azokat már el is adtam, illetve van kb 10 anime film, illetve 2 sorozat dvd-m

31. témába vágót nem látogatok mást.

Tazzie

Zsiga, Fazék: köszönöm szépen a segítséget! :) Remélem lesz még pár tag, aki feláldozna az idejéből egy kicsit, hogy válaszoljon a kérdésekre.  ^^"
Kilenc éve vagyok vega, de a Nagymamám még mindig csirkecombbal kínál.

Kuroi Tenshi

Quote from: Tazzie on 2010-03-29, 03:54:01
A segítségeteket szeretném kérni. Jómagam is anime-manga fan (és gyakorló cospalyer XD)

Szóval jól hallom, a válaszokért cserébe izibe' teljesalakos képeket
fogsz feltenni magadról?  :angyali:

Quote from: Tazzie on 2010-03-29, 03:54:01
holnap már köttetni szerettem volna

Én tavaly Bp Szentkirályi u 38-ban köttettem (huh, olyan
jól működik az oldal keresője, hogy csak fél órába telt
manuálisan megkeresni), akár negyed-fél óra alatt is kész
vannak, én "csak" egy órás kötést kértem.

Quote from: Tazzie on 2010-03-29, 03:54:01
Három fórumot vizsgálok, köztük a usteam lenne az egyik

Nem tudom, a dolgozatodhoz mennyire leszünk jó alany,
mert az itt aktív tagok nagyrészénél kevésbé ütközik ki a
szubkultúra jelleg. Igen, nézünk animét és néha mangát
is -- de öltözködésben, magatartásformában, egyebekben
nem ütközik ki annyira, mint egy-két, fiatalabb átlagéletkorú
fórum.

Szóval:

1. ez a kezdetektől az volt :p
2. ~25-30 legalább párnaponta felnéz és ír, és kb. 22-25
3. naponta többször; általában már csak az offtopicban
ökörködök, meg az általam moderált boardokra nézek rá;
időnként nézek már csak be az anime boardra.
4. Témájú? Hűh.. Inkább műfajt mondok: dráma, tragédia,
krimi; néha vígjáték. Elsősorban animéket, mangát nem
szoktam olvasni.
5. Erősen változó, most pl. hetek óta nem néztem semmit;
előfordul viszont az is, ha épp belemerültem egy sorozatba,
hogy 3-5 órát nézek naponta. Átlagban napi negyed-fél óra.
6. Érdekel, kiskoromban a távol-keleti építészet tetszett
nagyon, akkor persze még nem is tudtam, mi az anime.
7. Nem, bár lehet nem ártana :haha:
8. Igen, 4 éve
9. Igen, kb havonta, átl. 6-9 fő teázós-társasos
találkozókon, 3-6 sörözős összefutásokon
10. Nem, kb 3 éve voltam legutoljára
11. Amit Zsiga is :haha:
Azon túl azt, hogy hiperaktívságuk és "kawaiiiii ^_______^"
és hasonlóval tarkított kommunikációjuk kissé elrettentő
12. Nem teljesen értek egyet, IRL is lehet valaki sekélyes;
de tényleg könnyebb online sekélyesebbnek maradni.
13. biztos; nem is tudom, talán egyetlen, barátai körében
népszerű sorozaton kívül nem ismer más műveket?
14. GiTS :D Külföldi adók késő esti / hajnali animéi, majd
később az Animax
15. talán az animációs film == mese == gyerekeknek való
téves következtetés miatt; aztán, ahogy Zsiga is mondja,
a conról szóló tudósítások sem hinném, hogy túl pozitív
benyomást tennének egy átlagemberre.
16. Változó: vannak, akik szintén tudják, mi az; vannak,
akik azt se tudják, hogy eszik vagy isszák; meg vannak,
akik annyival letudják, hogy "mese", enyhe megvető és
lenéző hangsúllyal. Meg persze vannak, akik nem mondják
ki őszintén, hogy mit gondolnak.
17. Szerintem nincs egységes szubkultúra, vannak a
"régi motorosok", jellemzően huszon- harminc-x évesek,
akiknél ez még egy elég underground dolog volt; és
vannak újabban a tizen- és huszon-kevés évesek, akik
már szinte mainstreamként kapják. A különbségek egy
része a korral is jár.
18. Nem teljesen kopott ki a színtérről, csak ritkán postol,
de néha találkozunk / összefutunk
19. pfft... néhány dologban hasonló érdeklődési körű
baráti társaságot. talán.
20. nincs
21. az ftp :o Értelmes diskurzus folyt néhány olyan
animéről, amit szerettem; utána pedig a társaságért
maradtam.
22. Nem műfaj, hanem eszköz, irányzat. Én a sötétebb
műfajokat kedvelem, ez pedig hiánycikk a mainstream
filmiparban az amerikai leegyszerűsítő jó-rossz ellentét
mellett/miatt; vannak olyan témák, helyzetek is, amiknek
a feldolgozása szintén ritkább; emberibb, esendőbb
szereplők (már ahol); valamint az, hogy nem minden
végződik happy enddel
23. Néhány klasszikus örökre a kedvencek közé fog
tartozni; újabbakat pedig már régóta ritkán nézek
24. rég nem nézek animaxot, volt jó és rossz is közöttük.
Már csak japánul nézek animéket
25. itt-ott kifejtve előző kérdéseknél
26. nem
27. nem
28. fogalmam sincs, már 4-5 éve nem nézek tv-t.
29. nem
30. nem
31. prohardver, xtremesystems (IT), sportmotor
32. jé, a végére értem? Na hol vannak a képek? :3

noriko

#67
2. Kb hány fő mutat aktivitást a regisztrált tagok közül és mennyi lehet az aktív felhasználók átlagéletkora?
- a napi bejelentkezések alapján olyan 30-40 közötti a forgalom.
- átlagéletkor kb. 24

3. Milyen gyakran látogatsz a fórumra, mely témákat követed? (Milyen gyakran postolsz és mely témákba? Mennyi időt töltesz fórumböngészéssel/postolással?)
- ált. naponta felnézek, néha vannak hosszabb kihagyások. hozzászólni ritkábban szoktam.
- az Offtopic, Kultúra és Japán boardokat követem. (néha ránézek a Manga boardra, hogy van-e moderálnivaló.)

4. Milyen témájú mangákat és animéket olvasol szivesen és miért?
slice-of-life és shoujo témákat jobban kedvelem. a nyivákoló lolis fanservice-szel teli sorozatokat igyekszem kerülni, csakúgy mint a yaoit.

5. Naponta vagy hetente mennyi időt töltesz anime és manga nézéssel/olvasással?
havonta egyszer ránézek az egyetlen jelenleg általam követett mangára, hogy van-e már új rész. animét mostanában csak újranéztem, újat rég láttam.

6. Mit gondolsz a Japán kultúráról, hogyan viszonyulsz hozzá? Ha vonzódsz a kultúra iránt, az mennyiben függ össze az anime és manga "rajongásoddal"? (Azaz, az animék keltették-e fel az érdeklődésedet a kultúra iránt?) Mi vonz a kultúrában?
- igen, az animék keltették fel érdeklődésem a kultúra iránt. érdekesnek, a miénktől idegennek találom, és ezért vonz. Érdekel a konyhaművészetük, a minimalista belsőépítészet, a koto és a taiko hangszerek, a nyelv, a rizstermesztés, az onsenek, a furcsa tévéműsorok, stb.  ^^

7. Tanulsz (vagy szeretnél-e) valamilyen harcművészetet vagy önvédelmet?
Tanulok kínai harcművészetet, de ennek nincs köze az animékhez vagy japánhoz.

8. Tanulsz japánul?
-igen  ^^"

10. Jársz AnimeCon-ra? Ha igen, miért és mik a tapasztalataid? Milyen programokon veszel részt?
- kíváncsiságból voltam régebben, de mindig csalódtam a színvonalban és mindig megfogadtam, hogy legközelebb nem megyek... Legutóbb az önállóan megtartott japán nappal sikerült elcsábítani, és főleg a bento verseny miatt. Ha nem cosplayezek, és nem veszek részt egyéb versenyeken sem, illetve egyébként sem vásárolok a helyszínen termékeket, akkor nem sok élvezet van az animeconban, csak tömeg. Mások cosplay műveire kíváncsi vagyok, de azokat meg tudom nézni fényképen is utólag. Nem éri meg befizetni magam.

11. Mit gondolsz a 15-20 év közötti animés rajongókról?
- kicsit félek tőlük... ijesztő az ízlésviláguk  ^^"

12. Mit gondolsz arról a sztereotipiáról, hogy az online közösségekben lévő emberi kapcsolatok sekélyesek, lazák?
- az online közösségekben lévő emberi kapcsolatok sokfélék. ha személyes ismeretség is van mögötte, akkor az online közösség csak egyik módja a rendszeres kapcsolattartásnak, és semmivel sem lazább, mint egyéb fórumok. Ha a felek személyesen nem ismerik egymást, arra a kapcsolatra szerintem is ráhúzható a fenti sztereotípia. 

13. Szerinted van olyan, hogy "divat-animés"? Ha igen, akkor miben más, mint a műfaj iránt komolyabban érdeklődő? Vannak-e felismerhető jegyei online és offline?
- nincs. valaki vagy néz animét, vagy nem. Aki komolyabban érdeklődik az sokat néz, aki nem, az keveset. :)

14. Hogyan ismerkedtél meg az animékkel és mangákkal?
- Tévéből (Candy Candy, Sailor Moon, DragonBall :D), illetve ajánlás alapján.

15. Szerinted miért ítélik meg Magyarországon negatívan a laikusok az anime és manga műfajt?
- mert a szélsőségek tényleg ijesztőek.

16. Közvetlen baráti/ismeretségi körödben hogyan viszonyulnak az emberek az animékhez, Téged hogyan ítélnek meg a rajongásod miatt?
- nem néznek animéket, és amíg "rajongó" voltam, furcsának találták, de nem ítélték el.

17. Szerinted miért tekinthető Magyarországon az anime és manga közösség szubkultúrának?
- nem vagyok meggyőződve róla, hogy lehet szubkultúráról beszélni. Ha mégis van, én tuti nem tartozom bele, még akkor sem, ha ma is aktívan néznék animéket.

18. Van-e olyan ex-fórumozó, aki régebben tagja volt a közösségnek, de mára már kikopott a színtérről, de személyesen még tartjátok a kapcsolatot?
- akad

19. Mit jelent számodra ez a fórumközösség?
- érdekes témákat, szórakozást

20. Van-e olyan szabadidős elfoglaltságod, ami az anime és manga rajongásodhoz köthető, vagy abból fakad? Ha van, mennyi időt töltesz ezzel naponta/hetente?
- ...a japántanulás? hetente 1,5 óra.

21. Hogyan találtál erre a fórumra és milyen indíttatásból maradtál a részese?
- már nem emlékszem, de valószínűleg az ftp hozott ide. tetszett az itteniek hozzáállása és stílusa.

22. Mit ad Neked az anime/manga? Miért szereted a műfajt?
- kikapcsolódást és ízelítőt a japán kultúrából.

23. Szerinted valaha elmúlik a műfaj iránti rajongásod?
- már elmúlt. a sokadik sorozat után kezdtek elfogyni az eredeti ötletek.

24. Mit gondolsz az animék magyar szinkronjáról?
- rossz. nekem hozzátartozik egy animéhez, hogy japánul beszélnek.

26. Hallgatsz japán zenét? Ha igen, milyet, milyen együttesektől?
- Arashi  ^^

27. Öltözködésedben/megjelenésedben van-e olyan extrémebb jegy, amely arra enged következtetni, hogy anime/manga rajongó vagy?
- nem vagyok rajongó.

29. Szoktál venni magyar animés magazinokat?
- nem.

30. Szoktál vásárolni eredeti mangát/artbookot/figurát stb.? Ha igen, milyen sűrűn és honnan szerzed be?
- van Totoro-s bento dobozom, és néhány mangám. A bento Japánból (online bolt), a mangák főleg Kanadából.

31. Milyen más témába vágó fórumokat látogatsz még a usteam mellett?
- animecon fórumának főzőverseny része. mást nem.
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Quote from: noriko on 2010-03-29, 17:31:46
4. Milyen témájú mangákat és animéket olvasol szivesen és miért?
slice-of-life és shoujo témákat jobban kedvelem. a nyivákoló lolis fanservice-szel teli sorozatokat igyekszem kerülni, csakúgy mint a yaoit.

Emlékszem én még arra, amikor anno a Burger Kingben Gravitation-t néztél egy laptopon :hehe:

Selmo

1. Már kezdetektől annak indult.

2. 30 körül lehetnek azok, akik írnak, akik olvassák, hát ki tudja? 25+

3. http://usteam.hu/forum/index.php?action=profile;area=statistics;u=2385 A Japán boardra egyszer tévedtem be, az Anime társalgó és Manga boardokra szinte csak moderálni járok.

4. Mangát nem olvasok, animékből meg elég sok mindent, műfaj szerint leginkább: vígjáték, romantikus, ecchi, fantasy, sci-fi, dráma. Nem pont ebben a sorrendben.

5. Mangát nem olvasok, animét sokat nézek, ez átlagban olyan heti 12 részt jelenthet.

6. Kétségkívül vannak érdekes részei, de számomra túlságosan merev.

7. Nem.

8. Nem.

9. Majd a pestiek megmondják.

10. Nem.

11. Ők járnak conra.

12. Emberfüggő.

13. Biztos, az épp aktuálisan futó sorozatot sztárolja, nem tudom.

14. MTV-n Gits, VOX-on NGE.

15. Minden ami ismeretlen és nem értjük, azt le kell szólni.

16. Van 1-2 ember aki szívesen nézi, a többieket nem érdekli. Ezt tőlük kéne megkérdezni.

17. Vannak, akik nézik, mert szeretik, meg vannak akik divatból nézik, hogy ez mennyire szubkultúra?...

18. Van.

19. Egy csapat hasonló hobbival rendelkező ittlakót, akik előszeretettel offolnak és trollkodnak. :D

20. Nincs.

21. Már régen volt, talán a google segített. A társaság miatt.

22. Kikapcsolódást, egy másik kultúra bemutatását, és olyan alkotásokat, amik el mernek menni olyan határokon is túlra, amiket a nyugatiak meg sem mernek közelíteni.

23. Ha ezt is elárasztják a divatalkotások és mégegybőrt típusú folytatások, akkor lehet. Szerencsére legalább 20 év munkájából válogathatok akkor is.

24. Voltak közöttük jók és borzalmasak is.

25. Ez megér egy szakdolgozatot, de én ugyan bele nem kezdek.

26. Nem.

27. Nincs.

28. Szókásos túllihegése egy dolognak, ami új és nem értjük. Amúgy fogalmam sincs, évek óta nem nézek TV-t.

29. Nem.

30. Nem.

31. rpg.hu, simplemachines.hu

A tökéletesség unalmas.

noriko

Quote from: .Attila on 2010-03-29, 17:50:51
Emlékszem én még arra, amikor anno a Burger Kingben Gravitation-t néztél egy laptopon :hehe:
sajnos én is :D De arra az egy részre azért volt szükség, hogy tisztában legyek vele, mit kerüljek a jövőben. :)
"I wish I could, but I don't want to."

NLZ

3. Napi 1-2x átfutom az összes új hozzászólást, max néhányat kihagyok, amit már unok.

4. Vicces darabok, ökörségek, kellemes slice of life, izgi scifi és akció. Azért, mert ezek kötnek le, ezeket élvezem.

5. Most hogy már leszoktam az animézésről, így csak napi egy óra max átlagban.

6. Nem vagyok weeaboo, nagy ívben leszarom az egész japán kultúrát, felőlem akár az albánok is csinálhatnának animu/mangót.

7. Tanultam és szeretnék is a közeljövőben.

8. Nem.

9. Nem érdekel az ilyen.

10. Nem.

11. Sok köztük a kommersz fejű, miattuk csinálnak annyi szar animét.

12. Ha csak online, akkor tényleg max egy haveri kapcsolat tud lenni. Ha több év után meg is marad, akkor se lesz mélyebb.

13. Van hát. Abban más, hogy az ilyen nagy hype által övezett darabokért odavan, innen a név. Felismerhető jele, hogy más animékről lövése sincs, és nem is áll szándékában bővíteni az ismereteit, ergó nem akar kilépni a státuszából. Főleg a lányokra jellemző ez, pl odavannak a yaoiért, japánul tanulnak, lilára és kékre festik a hajukat, Conra járnak, rajzolnak, aztán néhány év mulva kinövik, mint az emós gruftiságot. Vagy ha benő a feje lágyuk, akkor néha megmaradnak az anime/manga már nem sekélyes kedvelésével.

14. Egyszer gondoltam egyet, és elkezdtem nézni, onnantól nem volt megállás. Azelőtt nem foglalkoztam vele, még a népszerű darabokat se néztem anno, mint a DBZ. Persze utólag már bepótoltam.

15. A sok hülye magamutogató pöcs miatt, amiért a buzikat is elitélik.

16. Nem mindenki tudja, meg nem is kerítek neki nagy feneket, kb annyira fontosnak tartom, mint azt, hogy sok amcsi sorozatot nézek. Ezáltal a környezetem is így kezeli, vagyis hogy kb sehogy.

17. Foggalmam sincs.

18. Passz.

19. Egy hely, ahol olvashatom mások tapasztalatát és megoszthatom a magamét az animékről/mangákról, és minden egyébről.

20. Egy időben segédkeztem manga scanlationban, pontosabban a szövegbuborékon kívüli japán karaktereket retusáltam ki, hogy rá lehessen írni angolul a szöveget. De ezt már meguntam, így most semmi nincs.

21. Ha jól emlékszem, az FTP-n keresztül találtam ide.

22. Szórakozást, izgalmakat.

23. Ha találok valamit, ami még szórakoztatóbb és izgalmasabb, akkor igen.

24. Azt, amit miden mai magyar szinkronról: szar.

25. Legfőbb elrettentő tényező az az, hogy ugye rajzolva van, így erről mindenkinek a rajzfilm mesék jutnak eszükbe elsőre, amiket gyerekkorába nézett.

26. Nem.

27. Nincs.

28. Különösképpen nem izgat, mondhatni nagy ívben teszek rá.

29. Nem.

30. Nem.

31. Mást nem látogatok.
[reserved]

frozenstein

3. Milyen gyakran látogatsz a fórumra, mely témákat követed? (Milyen gyakran postolsz és mely témákba? Mennyi időt töltesz fórumböngészéssel/postolással?)
Naponta fél egy órát töltök a fórumon. Miket követek, hova postolok: http://usteam.hu/forum/index.php?action=profile;area=statistics;u=2938

4. Milyen témájú mangákat és animéket olvasol szivesen és miért?
Mindenevő vagyok animék terén, az újabban induló sorozatok 90%-át megnézem ha készül hozzá felirat, raw-okat csak akkor nézek ha nagyon érdekelne de senki nem subolja. Mangát ritkán olvasok, de akkor csak véget ért sorozatokat, és olyat aminek az animéjét már láttam.

5. Naponta vagy hetente mennyi időt töltesz anime és manga nézéssel/olvasással?
Hetente 100-150 részt nézek, mangát kb. negyedévente olvasok egy teljes sorozatot.

6. Mit gondolsz a Japán kultúráról, hogyan viszonyulsz hozzá? Ha vonzódsz a kultúra iránt, az mennyiben függ össze az anime és manga "rajongásoddal"? (Azaz, az animék keltették-e fel az érdeklődésedet a kultúra iránt?) Mi vonz a kultúrában?
Érdekel, de csak, mint az anime kiegészítéseként, az ott felvetett érdekesebb témáknak néha kicsit utánajárok. pl.:mitológia, történelem

7. Tanulsz (vagy szeretnél-e) valamilyen harcművészetet vagy önvédelmet?
Nem.

8. Tanulsz japánul?
Tavaly megszereztem a JLPT 4. szintjét, egyelőre szüneteltetem, de majd valamikor szeretném még folytatni.

10. Jársz AnimeCon-ra? Ha igen, miért és mik a tapasztalataid? Milyen programokon veszel részt?
Nem és, nem is szeretnék.

11. Mit gondolsz a 15-20 év közötti animés rajongókról?
No comment.

12. Mit gondolsz arról a sztereotipiáról, hogy az online közösségekben lévő emberi kapcsolatok sekélyesek, lazák?
Ez igaz, a csak online kapcsolatokra.

14. Hogyan ismerkedtél meg az animékkel és mangákkal?
Még anno az aplusz-on néztem öcsémmel, aztán végül ő egy-két sorozat után megunta én meg az internet felé fordultam, mint új forrás.

15. Szerinted miért ítélik meg Magyarországon negatívan a laikusok az anime és manga műfajt?
Rajz=mese félreértés miatt.

16. Közvetlen baráti/ismeretségi körödben hogyan viszonyulnak az emberek az animékhez, Téged hogyan ítélnek meg a rajongásod miatt?
Öcsémmel szoktam nézetni, ő csak velem együtt nézi, cserébe én nézek vele filmeket(Hollywood stb.). Mások ha tudják is nem érdekli különösebben őket.

17. Szerinted miért tekinthető Magyarországon az anime és manga közösség szubkultúrának?
Nem tekinthető.

19. Mit jelent számodra ez a fórumközösség?
Egy jó társaságot.

20. Van-e olyan szabadidős elfoglaltságod, ami az anime és manga rajongásodhoz köthető, vagy abból fakad? Ha van, mennyi időt töltesz ezzel naponta/hetente?
Nincs.

21. Hogyan találtál erre a fórumra és milyen indíttatásból maradtál a részese?
FTP-n keresztül, a társaság miatt maradtam.

22. Mit ad Neked az anime/manga? Miért szereted a műfajt?
Szórakozást.

23. Szerinted valaha elmúlik a műfaj iránti rajongásod?
Nem hiszem.

24. Mit gondolsz az animék magyar szinkronjáról?
Rosszak, ha anime akkor japánul.

26. Hallgatsz japán zenét? Ha igen, milyet, milyen együttesektől?
Animékhez kapcsolódó zenéket csak, de azt elég nagy mennyiségben. (OST-k, OP,ED albumok, chara-songok)

27. Öltözködésedben/megjelenésedben van-e olyan extrémebb jegy, amely arra enged következtetni, hogy anime/manga rajongó vagy?
Nincs.

28. Mi a véleményed a magyar médiában megjelenő animékről, vagy animés visszhangról? (Animax csatorna, Dragonball Z betiltás stb.)
Nem érdekel, pár éve már nem nézek tévét.

29. Szoktál venni magyar animés magazinokat?
Igen, Mondo-t.

30. Szoktál vásárolni eredeti mangát/artbookot/figurát stb.? Ha igen, milyen sűrűn és honnan szerzed be?
Nem. Cowboy Bebop megvan eredeti DVD-n (magyar kiadás), de ennyi.

31. Milyen más témába vágó fórumokat látogatsz még a usteam mellett?
rpg.hu, animax fóruma, bár az már vagy egy hónapja nem elérhető

LuckyDingo

2. Kb hány fő mutat aktivitást a regisztrált tagok közül és mennyi lehet az aktív felhasználók átlagéletkora?
20-an általában vagyunk.. életkor meg.. passz.. 20+ gondolom.

3. Milyen gyakran látogatsz a fórumra, mely témákat követed? (Milyen gyakran postolsz és mely témákba? Mennyi időt töltesz fórumböngészéssel/postolással?)
Naponta többször.. szanaszét szemetelem az animés, mangás topicokat/sry all :(/. Meg az offtopicot olvasom általában.

4. Milyen témájú mangákat és animéket olvasol szivesen és miért?
Bármi jöhet.. yaoin kívül..

5. Naponta vagy hetente mennyi időt töltesz anime és manga nézéssel/olvasással?
Azzal kelek és fekszem... na jó ez túlzás, de dee sokat.

6. Mit gondolsz a Japán kultúráról, hogyan viszonyulsz hozzá? Ha vonzódsz a kultúra iránt, az mennyiben függ össze az anime és manga "rajongásoddal"? (Azaz, az animék keltették-e fel az érdeklődésedet a kultúra iránt?) Mi vonz a kultúrában?
Az anime előtt is érdekelt, de lényegében amit tudok róla, azt az anime miatt /nem az animéből/ tudom. Egyébként szerintem jó a japán kultúra.. kár, hogy itthon soha nem terjed el még hasonló sem XD /weaboo mode off/

7. Tanulsz (vagy szeretnél-e) valamilyen harcművészetet vagy önvédelmet?
Igen szeretnék, csak az egyetem nem engedi...

8. Tanulsz japánul?
Nem.. nem is fogok. Egyszer önállóan próbáltam, de rájöttem, hogy nincs különösebb szükségem rá.

9. Szoktatok személyesen is találkozni? Ha igen, milyen gyakran és hány fő vesz részt a találkozókon?
Nem szoktam. nem ismerek itt senkit személyesen és ha adódott rá lehetőség, akkor is sikerült valahogy elkerültem mindenkit.

10. Jársz AnimeCon-ra? Ha igen, miért és mik a tapasztalataid? Milyen programokon veszel részt?
Járok.. általában barátnőm kísérő-budigárd személyzete vagyok, de ha nem akkor cosplayeseket nézek, meg cosfaileseken röhögök.. fényképezgetek, karaokét hallgatok, amíg nem fájdul meg a fülem. Részt eddig csak a fanfic versenyben vettem, de elég volt egyszer. Rajozolni nem fogok, énekelni nem fogok.. /pedig az lehet menne.. nem röhög O.o/. Cosplayezni... egyszer elég volt.

11. Mit gondolsz a 15-20 év közötti animés rajongókról?
Van köztük normális, van köztük elmebuggyant. 15-20 évesig gyakran meg sem tudom mondani, hogy melyik mennyi idős. De arról megvan a véleményem, aki sikítozik, rohangál, ökörködik úgy, hogy csak neki vicces, mindenki másnak ciki.

12. Mit gondolsz arról a sztereotipiáról, hogy az online közösségekben lévő emberi kapcsolatok sekélyesek, lazák?
Így van.. de ha az onlineból valahogy IRL kapcsolat lesz, akkor viszont erősítő hatása van az online tapasztalatnak szerintem.

13. Szerinted van olyan, hogy "divat-animés"? Ha igen, akkor miben más, mint a műfaj iránt komolyabban érdeklődő? Vannak-e felismerhető jegyei online és offline?
Van.. többnyire fin.. lövése sincs arról, hogy narutón és Dragon ballon kívül létezik más is. Offline ránézésre megmondom neked, hogy a nagyon csicsás, bulizós emberek nagy része, aki conon megjelenik divat, vagy csak szimplán újonc.. de ez csak az én véleményem, ami lehet hibás is, sőt, valszeg az :D

14. Hogyan ismerkedtél meg az animékkel és mangákkal?
576 kbyte újságban láttam hentai mangákat anno.. azon kívül hála az rtl klubnak.. Dragon ball, Sailor moon, Tsubasa kapitány.. asszem az is azon volt. amikor meg már nem akkor RTL2 digimon pokemon mindenmon meg a többi gágyesz :D És aztán jött a Vampira Hunter D.meg az Akira, meg a Ninja Scroll, meg a One Piece, aminek még mindig rajongója vagyok :D És aztán netről ala torrent jött a többi.

15. Szerinted miért ítélik meg Magyarországon negatívan a laikusok az anime és manga műfajt?
Mert azt hiszik, hogy csak pornó és/vagy mesefilm. Meg gagyinak tartják.

16. Közvetlen baráti/ismeretségi körödben hogyan viszonyulnak az emberek az animékhez, Téged hogyan ítélnek meg a rajongásod miatt?
vagy olyan a közvetlen baráti köröm, hogy ők is szeretik, vagy ha nem akkor max hülyének néznek, de igazából nem érdekel.. szülők megszokták már. Volt rá idejük :P

17. Szerinted miért tekinthető Magyarországon az anime és manga közösség szubkultúrának?
Passz.. mondjuk lehet, bár nem tudom, hogy a mostani animés csoportok mennyire szegülnek ellen az "elfogadott" mainstream kultúrának itthon. Az tuti, hogy viselkedésben, nyelvhasználatban, szokásokban az animések gyakran általánosítható minták alapján működnek. /ez egy de gáz mondat lett.. ></

18. Van-e olyan ex-fórumozó, aki régebben tagja volt a közösségnek, de mára már kikopott a színtérről, de személyesen még tartjátok a kapcsolatot?
Umm.. nincs.

19. Mit jelent számodra ez a fórumközösség?
Itt lehet normálisan megdumálni, vagy vitázni az animékről, mangákról... vagy akár bármiről. Más fórumon ez nem igazán megy.

20. Van-e olyan szabadidős elfoglaltságod, ami az anime és manga rajongásodhoz köthető, vagy abból fakad? Ha van, mennyi időt töltesz ezzel naponta/hetente?
Maga az anime nézés, manga olvasás ide tartozik? XD Amúgy ezzel kapcsolatban max magamnak karaokezek anime openingeket... meg a szomszédoknak.. éljen a panel.

21. Hogyan találtál erre a fórumra és milyen indíttatásból maradtál a részese?
Jó kérdés.. egyszer régen egyik haverom hozott ide, aztán maradtam.

22. Mit ad Neked az anime/manga? Miért szereted a műfajt?
Szórakozás, olyan dolgokat oldanak meg bennük, amit amcsi filmekben a büdös életben nem fognak. Sokszínű és általában van valami mondanivalójuk... persze van egy rakat olyan, ami csak random bullshit, de az csak azért jó.

23. Szerinted valaha elmúlik a műfaj iránti rajongásod?
Amíg lesz jó anime, manga addig kétlem.. max a fogyasztási szokásaim változnak majd idővel.

24. Mit gondolsz az animék magyar szinkronjáról?
Semmi jót.. nyomdafestéket nem tűrő szöveget most nincs kedvem írni. :P

25. Szerinted milyen hatással vannak az animék/mangák az emberekre, miért szerethetik vagy miért utálják/elutasítók?
Mindenkire más hatással, mint a filmek... erre nem tudok válaszolni.

26. Hallgatsz japán zenét? Ha igen, milyet, milyen együttesektől?
Hallgatok.. azt, amit éppen találok.. együtteseket nem tudok.. a zenét nézem/hallgatom/, nem azt, aki csinálja :D

27. Öltözködésedben/megjelenésedben van-e olyan extrémebb jegy, amely arra enged következtetni, hogy anime/manga rajongó vagy?
Nincs.. átlagos kockás inges intellektuális favágó külsővel rendelkezem.

28. Mi a véleményed a magyar médiában megjelenő animékről, vagy animés visszhangról? (Animax csatorna, Dragonball Z betiltás stb.)
Nem élek velük.. szerencsére nincs animaxom.. amit magyarul láttam azt indavideóról. A Betiltás.. hát az már egy mítosz. Mond mindenki mindent, de engem már nem érdekel.. úgy is megnéztem a DB-tXD

29. Szoktál venni magyar animés magazinokat?
Nem és nem is tervezem, hogy veszek : )

30. Szoktál vásárolni eredeti mangát/artbookot/figurát stb.? Ha igen, milyen sűrűn és honnan szerzed be?
Nem.. de tervezem, hogy majd artbookokat veszek, ha már lesz miből kifizetni XD

31. Milyen más témába vágó fórumokat látogatsz még a usteam mellett?
Általában külföldi fórumokat, amelyek egy-két animével foglalkoznak legtöbbször. Ilyen a bleachasylum, arlongpark, dgraydivinty, vagy esetleg a MangaHelpers fórumait.

Huh végeee!

Cloud

Hehe. Nem tudom, de szerintem engem nem nagyon lehet törzstagnak venni itt. Csak tengek lengek néha benyögök pár hülyeséget. :D (többieknek: mondjátok hogy nem így van. :D )



Na akkor válaszok, hátha....


1.nem tudom pontosan, én már így érkeztem ide. :D

2. kb. 25-30 szerintem.

3.  MInden nap általában délután, este munka után, de néha napközben is, ha net terminálhoz odajutok. :D Álltalában külvilág board-ra írok, néha anime témákba is. :D Attól függ épp mit nézek. :D

4. Mangákat nem nagyon olvasok, animék közül igazából bármit megnézek, legyen szó  vígjátékról, mecha-ról, akció, sci-fi, dráma, stb. Grafika számít nekem azért, ezért régi animéket nem nagyon szeretem.

5. Van hogy hetekig semmit nem nézek, de utána meg van hogy egy sorozatot teljesen végig nézek.  :D

6. Az animék keltették fel az érdeklődésem a japán kultúra iránt.  Mi vonz a kultúrában? Sok minden: technológia, napi szokások, étkezési szokások, stb.

7. Egyszer talán. Lusta vagyok hozzá. :D

8. Nem, de szeretnék.

9. Én még nem találkoztam többiekkel, de szokott lenni találkozó. Kicsi is, nagy is. Sörözés, és egyéb összejövetel is. :D
Majd azért én is szeretnék néha elmenni egy egy ilyen találkozóra. :D

10. Még sose voltam, de jó poén lehet. :D

11. Van egy két elrettentő példa, de többségben Zsigával értek egyet én is. :D :D

12. Egyetértek, ezért fontos a személyes ismerkedés. :D

13. Van. Néha már elrettentő a sok naruto, meg bleach cuccban rohangáló csaj a városban. :D

14. Tv-ből. Dragon Ball, Sailor Moon, és társai. :D  Onnan szinte egyenes út vezetett erre az oldalra. :D

15.  Talán mert az animéket hülye gyerekmeséknek állítják be, meg hogy ciki ha valaki ilyet néz. :S sose tudtam miért van ez így.

16. Közvetlen ismerős nincs aki animéket nézne. Néha kiröhögnek hogy  miket nézek de nagy álltalánosságban nem érdekli őket.

17. Annak tekinthető? :D 

18.nincs

19. Magam sem tudom. Jó ide járni annyit tudok. :D

20. Nincs.

21. Nem tudom, egyszer csak itt találtam magam.

22. Kikapcsolódást, ha vígjátékot nézek akkor rengeteg nevetést. :D Szeretek nevetni. :D

23. Max csökken, el nem múlik. :D

24. Szar. :D

25. talán azért szeretik mert más mint amit eddig megszoktak. ugyanez igaz lehet az ellentétére is. utálják mert más mint amit megszoktak. :)

26.  Max openingeket meg endingeket.

27. Nincs.

28. A+ indulásakor napi rendszerességgel néztem a csatornát, de megúntam hogy minden sorozatnál ugyanazok voltak a szinkronszínészek.

29. Még sose vettem.

30. Egy mangát vettem eddig. Semmi mást. :D

31. Huh milyen fórumokat látogatok még? Abydos Gate-et(csillagkapus-mindenes oldal), Prohardvert, feliratos fórumokat, néha Sg.hu-t, meg persze Animeaddicts-ot, bár onnan álltalában csak project-eket szedek le. :D

Huh megint sok hülyeséget írtam össze. Most megyek enni. :D

Lythis

#75
1. Ez egy közösség, ami néz anime-t is, nem pedig egy animés közösség. Szerintem ez sosem volt másképp.

2. Lásd korábbi válaszok.

3. Változó. Van, hogy naponta többször, van, hogy hetekig nem.

4. Nincs konkrét preferenciám. Ha valami tetszik, azt követem, és ennyi.

5. Mostanában jóformán semmit. Egyébként attól is függ, hogy éppen van-e valami, ami érdekel, mert akkor hajlamos vagyok rászánni pár órát a hetemből.

6. Általánosságban érdekelnek más kultúrák. A japán is csak egy ezek közül. Nem szentelek neki kiemelt figyelmet, ha erre vagy kíváncsi. Nem tartom magam anime/manga rajongónak sem, és az érdeklődésemet sem ezek keltették fel.

7. Tanultam, és tanulok. Ennek semmi köze japánhoz vagy az animékhez.

8. Nem.

9. Igen. Továbbiakban lásd Zsiga válaszát.

10. Nem.

11. Ha ez alatt azokat érted, akik beleesnek ebbe a korosztályba, tisztában vannak avval, hogy mit néznek, és hogy létezik más is, mint amit az animax okád a pofájukba, akkor azokkal semmi bajom. Ha azokra gondolsz, akikre a hazai anime-conok is építenek, akkor azokról elég negatív véleményem van.

12. Te mondtad: sztereotípia. Tippre közössége válogatja. Mint azt látod itt azért az emberek többsége ismeri egymást legalább látásból, és nem is mind csak a fórumon tartjuk a kapcsolatot.

13. Van. Tudom, hogy nem szép dolog kérdésre kérdéssel felelni, de: Voltál már con-on?

14. Adták a Maya a Méhecskét amikor kicsi voltam (höhöhö - egyébként tényleg, csak nem tudtam, hogy az is anime). Komolyra fordítva: láttam pár rajzfilmet, amik tetszettek. Volt köztük film, és sorozat is. Aztán megtudtam, hogy anime-knek hívják őket.

15. Egyrészt mert rajzolt média, és azt itthon általábban kizárólag gyerekeknek szánt alkotásnak tartjuk. Másrészt mert még nem szokták meg. Harmadrészt - és talán ez a legfontosabb - a retardált rajongócsűrhe miatt.

16. Van, akit szintén érdekel valamilyen szinten, másokat egyáltalán nem foglalkoztat. Nem vagyok rajongó, tehát nem is fordult még elő, hogy a "rajongásom" miatt ítéltek volna meg :)

17. Mikor mondtam, hogy annak tekinthető? :D Egyébként, ha a szakdogát szubkultúrákkal foglalkozik, akkor nyílván tudod, hogy azért mert kialakult bennük egy "csoporttudat", vannak jegyek, amik alapján felismerik egymást, és kifejezéshasználatuk, ami elsősorban rájuk jellemző és a többi ilyen szociomaszlag. :)

19. Természetesen hasonlóan különc gondolkodású emberek szerfelett konstruktív csoportját :D

20. nincs. (does trolling image boards count?)

21. Azthiszem vissza kellett jeleznem valami miatt, és amiatt regisztrálni kellett. Aztán maradtam a társaság miatt.

22. Leköt/szórakoztat/elgondolkodtat. Máskülönben nem foglalkoznék vele. Egyébként az anime tényleg nem műfaj :D

23. Nem vagyok rajongó, így nincs, ami elmúljon :)

24. Egy rakás szar - és akkor még finom voltam :)

25. Dunát lehetne rekeszteni az animékkel/mangákkal, és jóformán minden műfaj képviselteti magát köztük. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy a filmek milyen hatással vannak az emberekre és miért :)

26. Néha. Nincs konkrét preferenciám, ami éppen tetszik.

27. Tudtommal nincs.

28. Igyekeznek azt behozni, ami kint japánban/máshol a világban is sikeres, és jól el lehet adni. Piaci érdek. Nem nézek animaxot, amit láttam belőle máshol, az alapján elég silány. A dbz betiltás pedig .. hehh... az egy szép nagy értelmetlen médiabotrány volt :D

29. Nem.

30. Egyszer vettem volna egy artbookot ajándékba. Azt rendeltem volna. Nem volt nekik készleten. :D

31. Rule #10. Szóval témábavágót nem igazán.

kikuchiyo

#76
Quote from: Cloud on 2010-03-29, 19:54:31
Hehe. Nem tudom, de szerintem engem nem nagyon lehet törzstagnak venni itt. Csak tengek lengek néha benyögök pár hülyeséget. :D (többieknek: mondjátok hogy nem így van. :D )

Ki ez az ember? :D


0. "Az elemzés során olyan hozzászólásokkal kellene alátámasztanom a hipotézisemet, melyek igazolják, hogy valóban beszélhetünk szubkultúráról."
Looking good...

1. Pontosan mikor alakult a fórum animés közösséggé?
Szerintem eleve úgy indult, már amikor 2002 körül először idejöttem (akkor még csak lurkolni), már akkor is elég erős közösség volt itt.

2. Kb hány fő mutat aktivitást a regisztrált tagok közül és mennyi lehet az aktív felhasználók átlagéletkora?
Mittomén, 20 körül. Az átlagéletkor jóval 20 fölötti, mint már írták. Ez a fórum felér egy paleontológiai kiállítással.

3. Milyen gyakran látogatsz a fórumra, mely témákat követed? (Milyen gyakran postolsz és mely témákba? Mennyi időt töltesz fórumböngészéssel/postolással?)

Naponta fel szoktam nézni, nem mindennap szólok hozzá.
Konkrét animékhez mostanában már ritkán, inkább filmekről, könyvekről szoktam írni, na meg az offtopikba. A tudomány és a technika híreit szoktam még nagy pofával kommentálni.

4. Milyen témájú mangákat és animéket olvasol szivesen és miért?
Leginkább sci-fi vagy dráma, tehát ami "komolyabb" témájú. Erre mondja a zsargon, hogy LOLDEEP.

5. Naponta vagy hetente mennyi időt töltesz anime és manga nézéssel/olvasással?
Ma már szinte semmit. Lejöttem a szerről.

6. Mit gondolsz a Japán kultúráról, hogyan viszonyulsz hozzá? Ha vonzódsz a kultúra iránt, az mennyiben függ össze az anime és manga "rajongásoddal"? (Azaz, az animék keltették-e fel az érdeklődésedet a kultúra iránt?) Mi vonz a kultúrában?
Nehéz sommás véleményt alkotni egy annyira szerteágazó és minőségileg különböző dolgokból álló tárgyról, mint a japán kultúra (már ha abban az általános értelemben beszélünk róla, amibe a bugyiautomaták és a buddhista templomépítészet is beletartozik), de alapvetően érdekel, egyes részei kisebb, mások nagyobb részben. Tulajdonképpen régóta érdekel, de igazából az anime nyomán exponálódtam.

7. Tanulsz (vagy szeretnél-e) valamilyen harcművészetet vagy önvédelmet?
Nem.

8. Tanulsz japánul?
Diplomatikusan fogalmazva: éppen szüneteltetve van.
Kevésbé diplomatikusan: inkább már felejtek.
Amúgy tanultam, kb. 4 évet, és az anime miatt jött az érdeklődés a nyelv iránt.

9. Szoktatok személyesen is találkozni? Ha igen, milyen gyakran és hány fő vesz részt a találkozókon?
Igen, pár havonta akad valami és 5-10 fő. (Úgy kellett volna feltenni a kérdéseket, hogy egymás válaszait ne tudjuk elolvasni, úgy összehasonlíthattad volna a vallomásokat :))

10. Jársz AnimeCon-ra? Ha igen, miért és mik a tapasztalataid? Milyen programokon veszel részt?
Egyszer-kétszer voltam kint, hogy ismerős eladókkal/ kiadós emberekkel beszéljek, de utálom a tömeget és amúgy sem az én korosztályom.

11. Mit gondolsz a 15-20 év közötti animés rajongókról?


12. Mit gondolsz arról a sztereotipiáról, hogy az online közösségekben lévő emberi kapcsolatok sekélyesek, lazák?
Lehet, hogy többségében jellemző, de nem törvényszerű.

13. Szerinted van olyan, hogy "divat-animés"? Ha igen, akkor miben más, mint a műfaj iránt komolyabban érdeklődő? Vannak-e felismerhető jegyei online és offline?
Nem tudom, hogy pont erre gondolsz-e, illetve hogy amire én gondolok, az Magyarországon előfordul-e egyáltalán, de Japánban vannak olyanok, akik egy bizonyos típusú animéért vannak a megszállottságig oda. A moe-rajongókra gondolok; őket könnyedén fel lehet ismerni és utálják is őket rendesen.

14. Hogyan ismerkedtél meg az animékkel és mangákkal?
Az első, amikor már félig tudtam, miről van szó, természetesen a Dragon Ball volt.
Aztán a német adók éjjeli műsorai (Agent Aika :)) következtek, majd már az egyetem alatt volt egy vetítés, amit egy animeklubos tag szervezett, ott láttam a GiTS-t, ami tényleg eldöntötte a sorsomat.

15. Szerinted miért ítélik meg Magyarországon negatívan a laikusok az anime és manga műfajt?
Mer' hülyék.
Amúgy én is csak a már felmerült sablonválaszokat tudnám ismételni (amit nem ismernek és nem értenek, azt gyűlölik; a médiában látható vetülete a témának a cosplayerekkel és a Pokémon hatására megőrülő gyerekekkel valóban negatívan megítélhető képet ad stb. stb.)

16. Közvetlen baráti/ismeretségi körödben hogyan viszonyulnak az emberek az animékhez, Téged hogyan ítélnek meg a rajongásod miatt?
Általában sehogy sem viszonyulnak, és mivel nem hozom nyilvánosságra a már-nem-létező rajongásomat, nem is ítélnek meg miatta.

17. Szerinted miért tekinthető Magyarországon az anime és manga közösség szubkultúrának?
Ha annak tekinthető... (tudom, ezzel sokat segítünk...)

18. Van-e olyan ex-fórumozó, aki régebben tagja volt a közösségnek, de mára már kikopott a színtérről, de személyesen még tartjátok a kapcsolatot?
Sok olyan van, aki már kikopott, de én nem tartom velük a kapcsolatot.

19. Mit jelent számodra ez a fórumközösség?
Egy belterjes hely, ahol nyugodtan trollkodhatok :)

20. Van-e olyan szabadidős elfoglaltságod, ami az anime és manga rajongásodhoz köthető, vagy abból fakad? Ha van, mennyi időt töltesz ezzel naponta/hetente?
Nincs, vagy mittomén

21. Hogyan találtál erre a fórumra és milyen indíttatásból maradtál a részese?
Azon az említett egyetemi vetítésen írták fel a címét. Eleinte kevéssé szóltam hozzá, aztán egyre többet.
Viszonylag értelmesek (voltak) itt az aktív tagok.

22. Mit ad Neked az anime/manga? Miért szereted a műfajt?
Nem műfaj, mint mondták, másrészt párszáz vagy inkább ezer órányi CUCC megnézése után azért elég jól kirajzolódik a kép: az animére is érvényes az a törvény, hogy mindennek a 90%-a szar, itt talán még több is, mint 90%.
Viszont van néhány cím, amit még most is meghatározó élménynek tartok.

23. Szerinted valaha elmúlik a műfaj iránti rajongásod?
Már elmúlt.

24. Mit gondolsz az animék magyar szinkronjáról?
Közbevetés: egy infinitezimális időtartam erejéig foglalkoztam szinkronfordítással, tehát van vagy volt némi rálátásom a szinkrongyártásra, így a többieknél megalapozottabban mondhatom, hogy az utóbbi időben, ami alatt mondjuk 20 év értendő, valóban sokat romlott a magyar szinkronok minősége. Az általam látott kevés magyar anime-szinkron ebbe a trendbe jól belesimul.

25. Szerinted milyen hatással vannak az animék/mangák az emberekre, miért szerethetik vagy miért utálják/elutasítók?
Nem tudom, ehhez az embereket kell megkérdezni.

26. Hallgatsz japán zenét? Ha igen, milyet, milyen együttesektől?
Nem.

27. Öltözködésedben/megjelenésedben van-e olyan extrémebb jegy, amely arra enged következtetni, hogy anime/manga rajongó vagy?
Öltözködésemre az extrém igénytelenség jellemző (:D), hogy ez az anime-rajongáshoz kapcsolódik-e, az kérdéses.

28. Mi a véleményed a magyar médiában megjelenő animékről, vagy animés visszhangról? (Animax csatorna, Dragonball Z betiltás stb.)
Kisebbségi véleményt mondok: a magyar animés közösség, ha van ilyen, a seggét a földhöz verheti ilyen felhozatal mellett. Egészen új címeket adnak, ráadásul magyar felirattal, gyakran jelennek meg mangák magyarul és még animés/mangás célfolyóiratok is képesek megélni. Az utóbbi pár évben eltűntek a korábban jellemző "gonosz japán rajzfilmben szörnyek erőszakolnak meg ártatlan lányokat, ezt már nem mutathatjuk meg" jellegű rosszindulatú rácsodálkozások. Ehelyett általában csend van, vagy ha mégis szóba kerül a téma, akkor - némi megérdemelt gúny mellett - viszonylag korrektül állnak hozzá.
A Dragonball Z betiltása 14 éve volt, azóta már kihaltak a dinoszauruszok meg ilyesmi, elnyomást emlegetni miatta semennyire sem reális már - annak elismerése mellett, hogy a betiltás valóban visszavetette pár évvel a téma mainstreammé válását. De nem akadályozta meg: a mainstreammé válás bekövetkezett.

29. Szoktál venni magyar animés magazinokat?
Nem. Egyszer-kétszer vettem még régebben.

30. Szoktál vásárolni eredeti mangát/artbookot/figurát stb.? Ha igen, milyen sűrűn és honnan szerzed be?
Nagyon ritkán. Mondjuk féltucat kötet van.

31. Milyen más témába vágó fórumokat látogatsz még a usteam mellett?
Egy-két külföldi fórumra mondjuk kéthavonta felnézek, hogy az épp engem érdeklő dolgokról mit tudnak, de egyébként semmit.
Failure is the default option

Makos

#77
Quote from: NLZ on 2010-03-29, 18:32:17
31. Mást nem látogatok.
Szóval csak ide jársz trollkodni? :angyali:



1. Pontosan mikor alakult a fórum animés közösséggé?
Mikor én rátaláltam akkor már az volt. Bár már akkor is "Ez egy közösség, ami néz anime-t is, nem pedig egy animés közösség" volt, hogy Lythis-t idézzem.

2. Kb hány fő mutat aktivitást a regisztrált tagok közül és mennyi lehet az aktív felhasználók átlagéletkora?
ld Zsiga válaszát

3. Milyen gyakran látogatsz a fórumra, mely témákat követed? (Milyen gyakran postolsz és mely témákba? Mennyi időt töltesz fórumböngészéssel/postolással?)
Naponta. Animés-mangás részre csak ritkán nézek rá. És naponta elég sokat vagyok online.

4. Milyen témájú mangákat és animéket olvasol szivesen és miért?
Ami éppen megtetszik. De nagyon hosszúba nem fogok belekezdeni.

5. Naponta vagy hetente mennyi időt töltesz anime és manga nézéssel/olvasással?
ld Zsiga válaszát

6. Mit gondolsz a Japán kultúráról, hogyan viszonyulsz hozzá? Ha vonzódsz a kultúra iránt, az mennyiben függ össze az anime és manga "rajongásoddal"? (Azaz, az animék keltették-e fel az érdeklődésedet a kultúra iránt?) Mi vonz a kultúrában?
ld Zsiga válaszát

7. Tanulsz (vagy szeretnél-e) valamilyen harcművészetet vagy önvédelmet?
Szeretnék de lusta vagyok.

8. Tanulsz japánul?
A próbálkozás is túlzás, lustaságom ugyanis határtalan.

9. Szoktatok személyesen is találkozni? Ha igen, milyen gyakran és hány fő vesz részt a találkozókon?
Nem pedig szívesen megismernék 1-2 embert személyesen csak hát sok az a Mezőkövesd-BP távolság.

10. Jársz AnimeCon-ra? Ha igen, miért és mik a tapasztalataid? Milyen programokon veszel részt?
Nem, köszönöm nem kérek belőle.

11. Mit gondolsz a 15-20 év közötti animés rajongókról?
ld Zsiga válaszát

12. Mit gondolsz arról a sztereotipiáról, hogy az online közösségekben lévő emberi kapcsolatok sekélyesek, lazák?
Egyetértek. Ezért lenne jó IRL is látni őket.

13. Szerinted van olyan, hogy "divat-animés"? Ha igen, akkor miben más, mint a műfaj iránt komolyabban érdeklődő? Vannak-e felismerhető jegyei online és offline?
Passz.

14. Hogyan ismerkedtél meg az animékkel és mangákkal?
Őőőő passz.

15. Szerinted miért ítélik meg Magyarországon negatívan a laikusok az anime és manga műfajt?
ld Zsiga válaszát

16. Közvetlen baráti/ismeretségi körödben hogyan viszonyulnak az emberek az animékhez, Téged hogyan ítélnek meg a rajongásod miatt?
Nem nagyon tudnak róla hogy animéket nézek. Szüleim néha wtf fejjel néznek a képernyőre :D
Tesóm viszont néha megnéz 1-2 animét-

17. Szerinted miért tekinthető Magyarországon az anime és manga közösség szubkultúrának?
ld Zsiga válaszát

18. Van-e olyan ex-fórumozó, aki régebben tagja volt a közösségnek, de mára már kikopott a színtérről, de személyesen még tartjátok a kapcsolatot?
Nem vagyok én itt olyan régóta.

19. Mit jelent számodra ez a fórumközösség?
Trollz, trollz, trollz. És lusta emberek akik nem akarnak se cs:s-ezni se l4d-ezni :D

20. Van-e olyan szabadidős elfoglaltságod, ami az anime és manga rajongásodhoz köthető, vagy abból fakad? Ha van, mennyi időt töltesz ezzel naponta/hetente?
Nincs.

21. Hogyan találtál erre a fórumra és milyen indíttatásból maradtál a részese?
FTP miatt. De a közösség miatt maradtam.

22. Mit ad Neked az anime/manga? Miért szereted a műfajt?
ld Zsiga válaszát

23. Szerinted valaha elmúlik a műfaj iránti rajongásod?
ld Zsiga válaszát.

24. Mit gondolsz az animék magyar szinkronjáról?
Nem akarok linkelni képet egy nagy rakás lósz*rról.

25. Szerinted milyen hatással vannak az animék/mangák az emberekre, miért szerethetik vagy miért utálják/elutasítók?
ld Zsiga válaszát

26. Hallgatsz japán zenét? Ha igen, milyet, milyen együttesektől?
Nem nagyon. Néhány OST de ennyi.

27. Öltözködésedben/megjelenésedben van-e olyan extrémebb jegy, amely arra enged következtetni, hogy anime/manga rajongó vagy?
Nincs.

28. Mi a véleményed a magyar médiában megjelenő animékről, vagy animés visszhangról? (Animax csatorna, Dragonball Z betiltás stb.)
TV-t már egy jóideje nem nézek.

29. Szoktál venni magyar animés magazinokat?
Nem.

30. Szoktál vásárolni eredeti mangát/artbookot/figurát stb.? Ha igen, milyen sűrűn és honnan szerzed be?
Nem

31. Milyen más témába vágó fórumokat látogatsz még a usteam mellett?
ubuntu.hu

Kvikveg

1. Pontosan mikor alakult a fórum animés közösséggé?
    Oooo... mondjuk ugy, hogy az anime tema idevonzott sokakat aztan itt maradtunk, bar mar joreszt nem a fotemarol folyik a cseveges. En talan 6-7 eve jottem kb?

2. Kb hány fő mutat aktivitást a regisztrált tagok közül és mennyi lehet az aktív felhasználók átlagéletkora?
Passz. 20< szerintem boven

3. Milyen gyakran látogatsz a fórumra, mely témákat követed? (Milyen gyakran postolsz és mely témákba? Mennyi időt töltesz fórumböngészéssel/postolással?)
   Naponta ha netkozelben vagyok. Offtopic, filmes kepek, nagyon LOL, egyeb erdekessegek a nagyvilagbol, meet, help topic.

4. Milyen témájú mangákat és animéket olvasol szivesen és miért?
   Mangat gyk nem olvasok, anime: ido hianyaban skippelem a meghatarozast, de azt is alig (=fel evben egyszer-ketszer) nezek, mert nem talalok olyat ami erdekelne.

5. Naponta vagy hetente mennyi időt töltesz anime és manga nézéssel/olvasással?
   Mostanaban (=evek ota) -> 0. Najo, a mult heten elovettem par Shin Angyo Onshi kotetemet.

6. Mit gondolsz a Japán kultúráról, hogyan viszonyulsz hozzá? Ha vonzódsz a kultúra iránt, az mennyiben függ össze az anime és manga "rajongásoddal"? (Azaz, az animék keltették-e fel az érdeklődésedet a kultúra iránt?) Mi vonz a kultúrában?
   Nem az anime keltette fel, nem erdeklodok iranta jobban, mint mas irant, bar szeretem a klasszikus japan epuleteket etc.

7. Tanulsz (vagy szeretnél-e) valamilyen harcművészetet vagy önvédelmet?
    Tanultam osszevissza eztazt.

8. Tanulsz japánul?
    Nem. Soha nem is tanultam, mert szerintem nem eri meg.

9. Szoktatok személyesen is találkozni? Ha igen, milyen gyakran és hány fő vesz részt a találkozókon?
   En ritkan, 1/2 honap talan, vagy 1/negyedev, letszam valtozo (3 fo mozitol 8 fo tarsasig kb)
.
10. Jársz AnimeCon-ra? Ha igen, miért és mik a tapasztalataid? Milyen programokon veszel részt?
     Nem. Ketszer voltam, annyi eleg volt.

11. Mit gondolsz a 15-20 év közötti animés rajongókról?
     Nem sokat latom oket mivel en mar az egyetemet is a hatam mogott hagytam. A cosplayeseken hat... mar rohogni se tudok igazan. Remelem majd kinovik. XD

12. Mit gondolsz arról a sztereotipiáról, hogy az online közösségekben lévő emberi kapcsolatok sekélyesek, lazák?
     Kerdes melyik online kozosseg es kicsodarol van szo. Ez is a resztvevoktol fugg...

13. Szerinted van olyan, hogy "divat-animés"? Ha igen, akkor miben más, mint a műfaj iránt komolyabban érdeklődő? Vannak-e felismerhető jegyei online és offline?
     Biztos van, nem tudom.

14. Hogyan ismerkedtél meg az animékkel és mangákkal?
     Nemet VIVA tv, utana meg net es ez a forum. Aztan utolag tudtam meg, hogy par rajzfilm amiket gyerekkoromban lattam szinten anime vagy legalabbis a japanoknak valamilyen szinten benne van a kezuk.

15. Szerinted miért ítélik meg Magyarországon negatívan a laikusok az anime és manga műfajt?
     Mert ami a tvbe jut az a sikitozo iskolaslanyos es orditozo harcimarci stilus cukorhabbal elboritva. Remes szinkronnal. Legalabbis amit utoljara lattam veletlen atkapcsolas eredmenyekent. A cosplayesek meg szanalmasak. Az atlag Bela ezt latja, ez alapjan itel.

16. Közvetlen baráti/ismeretségi körödben hogyan viszonyulnak az emberek az animékhez, Téged hogyan ítélnek meg a rajongásod miatt?
     Nem sokan nezik, passz, de mivel az eletem elenyeso reszet tolti ki, szerintem semmiben nem befolyasolja a rolam kialakult kepuket.

17. Szerinted miért tekinthető Magyarországon az anime és manga közösség szubkultúrának?
     Sok klub van, sokan jarnak cosplayre es tartjak emiatt a kapcsolatot gondolom.

18. Van-e olyan ex-fórumozó, aki régebben tagja volt a közösségnek, de mára már kikopott a színtérről, de személyesen még tartjátok a kapcsolatot?
     En nem, mas biztos.

19. Mit jelent számodra ez a fórumközösség?
     Napi adag LOL es erdekessegek. Egy hely, ahol nyavalyoghatok.

20. Van-e olyan szabadidős elfoglaltságod, ami az anime és manga rajongásodhoz köthető, vagy abból fakad? Ha van, mennyi időt töltesz ezzel naponta/hetente?
     Nincs.

21. Hogyan találtál erre a fórumra és milyen indíttatásból maradtál a részese?
     Amikor animeket kerestem anno a VIVA utan, azert maradtam mert erdekes tarsasag volt, es ez volt az elso forum ahova regisztraltam, tehat meg volt energiam tenylegesen "ott lenni".

22. Mit ad Neked az anime/manga? Miért szereted a műfajt?
     Ha jo, akkor jo szorakozas, mint a filmek.

23. Szerinted valaha elmúlik a műfaj iránti rajongásod?
     Ha eleg sok szemetet csinalnak, biztos.

24. Mit gondolsz az animék magyar szinkronjáról?
     Horror. Amit eddig hallottam. De az regen volt.

25. Szerinted milyen hatással vannak az animék/mangák az emberekre, miért szerethetik vagy miért utálják/elutasítók?
     Oooo... ooo... nincs 3 oram valaszolni es atgondolni. Idegen, ujszeru (volt nekem anno), ezert erdekes. Fiuknak gondolom tetszenek a sikitozo felpucer lanykak.

26. Hallgatsz japán zenét? Ha igen, milyet, milyen együttesektől?
     Neeee! Nem. Ja de, neha OSTokat Yoko Kannotol vagy hasonlo szinvonaluakat. De a j-poptol menekulok.

27. Öltözködésedben/megjelenésedben van-e olyan extrémebb jegy, amely arra enged következtetni, hogy anime/manga rajongó vagy?
    Nem.

28. Mi a véleményed a magyar médiában megjelenő animékről, vagy animés visszhangról? (Animax csatorna, Dragonball Z betiltás stb.)
    Nem kovetem. Animaxra egyszer atkapcsoltam, de miutan nem lehetett eredeti szinkron+magyar felirattal nezni, dobtam. Dragon Bill-t nem neztem anno, kb a Kreten parodiajabol tobbet tudtam meg rola, mint a TVbol.

29. Szoktál venni magyar animés magazinokat?
   Nem.

30. Szoktál vásárolni eredeti mangát/artbookot/figurát stb.? Ha igen, milyen sűrűn és honnan szerzed be?
    1 figura 1 poszter, szerintem artbookom nincs. Es ez 6-7 evi termes, es nem tervezek a jovoben venni.
    Ja es keszittetem egy kinai naptar-allat-bogyo keszletet (Fruits Basket) meg a feher pici izet a levelkevel a Totorobol. :)

31. Milyen más témába vágó fórumokat látogatsz még a usteam mellett?
    Semmit.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Tazzie

Nagyon köszönöm a Többieknek is! Elnézést, hogy így sebtibe válaszolok egy "gyorsat", csak még bagolyként munkálkodom a szakdolgozaton, hogy végre leadhassam. Köszi elsősorban azt a javítást, hogy nem 'műfaj' és a többi észrevételt, megjegyzést. :)

A fórum FTP-s jellegét nem emelném ki (azaz nem teszek róla említést) mert ki tudja mit okoznék egy ilyen infóval az oldalnak, károsítani semmiképpen nem szeretném.

(Kuroi Tenshi: ha ezzel a csereajánlattal riogattam volna a fórumozókat, sosem töltötték volna ki a kérdéseket. xD)
Kilenc éve vagyok vega, de a Nagymamám még mindig csirkecombbal kínál.

fullmoon88chan

Kedves Mindenki!

Garai Tímea vagyok, a Szegedi Egyetem Kommunikáció- és Médiatudományi szakán végzek idén, a szakdolgozatomat pedig Anime-Manga a digitális kultúrában témában írom. Kérdőív kitöltésében szeretném kérni a segítségeteket, ha kedvetek van rá, és időtök is engedi, amelynek eredményeit a dolgozatomhoz fogom felhasználni. A kérdések során elsősorban internetezési szokásaitokra vagyok kíváncsi a szubkultúrával kapcsolatban, és hogy milyen internetes tevékenységet űztök még. A kitöltés teljesen anonim. Ahogy egy korábbi, 2009-es kutatásom során láthatjátok, az eredmények ismét elérhetőek lesznek a honlapomon http://www.fullmoon88chan.extra.hu/blog/. A cél az lenne, hogy minél többen kitöltsétek, és ha tudjátok esetleg ismerősöknek terjesszétek.

A kérdőív pedig: https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHUzdTh0dWdDWjkteFVRYUY1RmdEY3c6MQ

Előre is köszönöm Mindenki segítségét, a kérdőív olyan 10-20 perc alatt kitölthető, és április közepéig lesz elérhető, utána már dolgozat leadási határidőm lesz. Minden véleményt, kritikát, visszajelzést szívesen várok! Szép estét Mindenkinek!

Üdv: Fullmoon88 / Garai Timi

NLZ

Az ilyeneknek is lehetne külön topic lassan. Egy TITS or GTFO felhívással megspékelve. :D

Ám hogyan lehetséges egyszerre több módon találkozni elsőre az animu/mangóval (08as)? ::)
Meg úgy az összes leggyakrabban/legtöbbet típusu kérdések is lehetnének egyválasztásosak.

32-nél a "friss megjelenésű mangákról?" alatt mit értesz? Azt, hogy utána olvasok, hogy milyen új sorozat indult WSJ-ban, vagy hogy a frissen scanlationokat olvasom? Meg a "az interneten népszerű animét / mangát?" rész se tiszta, most a Freezing legújabb részének végignézésére gondolsz, vagy az informálódásra?
Jah, ez a 32 az első 32, ami a 25 és a 26 közé beékelődött.

33-nál érdemes lenne úgy feltenni a kérdést, hogy akkor is kifejtésre kerüljön a válasz, ha nemleges. :)

Meg az ilyen igen-még nem-má nem-sosem típusu kérdések lehetnének így sorrendben, nem össze-vissza (pl 36-37).

38nál belejölte vki mindet? :D
[reserved]

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Jahogy van neki topicja.
[reserved]

Moha

Kitöltöttem.

Pár észrevételem volna:
- Nincs 11-es kérdés, ellenben 32-esből van kettő is. :P
- 10. kérdésnél én hiányolom a "munkahelyen" választ. :)

38-nál én csak vagy 4-et hagytam ki...

Selmo

Quote from: NLZ on 2011-03-07, 22:54:12
Jahogy van neki topicja.
Most már igen, összevontam 4 korábbival.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Moha on 2011-03-07, 22:55:37
- 10. kérdésnél én hiányolom a "munkahelyen" választ. :)
szintén
Quote from: Moha on 2011-03-07, 22:55:3738-nál én csak vagy 4-et hagytam ki...
kb a felét

Darkstar

Quote from: Moha on 2011-03-07, 22:55:37
38-nál én csak vagy 4-et hagytam ki...
Melyik 4et?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

#88
18.: Miért csak a magyar és angol nyelv választható? És ha németül keresem az infókat, esetleg japánul?
20: A "legtöbbet", mégis több válaszlehetőség van? Meg miért csak az LJK Fansub szerepel, ha több nagyobb csapat is van? ^^"
20/b.: Érdemes lett lett volna a kérdéseket felosztani az adatbázisokra, a videómegosztókra, a mangaolvasókra és a torrent-oldalakra.
32: Soha opció?

Nem akarok kötekedni, de a szabad kitöltést biztosító kérdőívezés egyáltalán nem reprezentatív, mivel a motiváltabb, aktívabb embereket fogod felmérni, ami hibás képet ad végül. Biztosan elfogadja majd az opponensed? Ebben a témában lehet, hogy különböző városok anime klubjainak fókuszcsoport interjúja célszerűbb lett volna.

Darkstar

#89
20. No 4chan

Why.jpg

Ha valakit véletlen érdekelne (épp nagyon ráérek)
[spoiler]1. na vajon?
2 - 24
3 - 4. Dunakeszi
5 - Gimi + 3 év IK + 2 év AK :D
6 - Tanuló (+ meló)
7 - Animu (Fuck year délutáni Dragon Ball, az összes fiú lógta miatta a tesit. :D)
8 - TV / újság (Asszem talán a Chip magazinban futottam pár ecchi képre, szerintem az alapozta meg a romlásomat :D)
9 - +
10 és 11 (10a?)  - Mind, kivéve koli
12 - mind
13 - kiváló
14 - naponta
15 - 20-29 óra sztem + amit a telefonon netezek
16 - Na vajon?
17 - See above
18 - Infok/képek/hírek, friss megjelenések
19 - Nop
20 - Usteam. 80%áról nem is hallottam még
20b - 4chan, TT, baka, Anidb, Mangaupdates,
21 - Töltöm / DVDt veszek
22 - Raw + sub
23 - mind
24 - töltöm / veszem külföldről
25 - Raw / angol
26 - Magyarra? Nem és nem is tervezem
27 - Személyesen + net
28 - See above
29 - Mail, twitter, fórum
30 - Japán nyelv tanulására (ez nem csak anime hozadék), japán zene, gaems, történelem (hehe)
31 - Lolno
32 - Attentionwhores
33 - Barátok közthöz és VVhez hasonlítani? Nanemár :D
34 - Zene / cash (bár gyűjteni nem gyűjtök, ha épp van, akkor veszek vmit)
35 - Nop
36 - Lolno. Max ha lesz menjünk röhögjük ki a Narutardokat utána meg sörözzünk egyet mehmozdulás
37 - Megami
38 - Mindet (habár a loliconnál voltak kétségeim)
[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん