Hónap végi vizsgafelejtős filmmaraton

Started by Ramiz, 2008-01-06, 17:18:40

Previous topic - Next topic

Ramiz

Azért így írtam, mert a Perfect Blue-t én többször láttam, és tippem szerint sokan (hentai társaság! :D), a P.A.-et és a Paprikát viszont csak 1x és jó kis pörgős cucc mindkettő. Tőlem mehet még több film is Satoshi Kontól (én a Tokyo G.-t nem is láttam), a Millenium Actress sztem kicsit bealvós egy ilyen hosszú maratonon.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

teraflare

Quote from: Ramiz on 2010-10-16, 20:15:05
Animés, Satoshi Kon tiszteletére rendezett Filmmaraton érdekel valakit? Paranoia Agent + Paprika, mondjuk.
Érdekel

kikuchiyo

Éss... mikó?
Ilyesmit... kérdezek... én.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: Ramiz on 2010-10-22, 13:39:19Azért így írtam, mert a Perfect Blue-t én többször láttam, és tippem szerint sokan (hentai társaság! :D)
ja
Quote from: Ramiz on 2010-10-22, 13:39:19, a P.A.-et és a Paprikát viszont csak 1x és jó kis pörgős cucc mindkettő.
ja
Quote from: Ramiz on 2010-10-22, 13:39:19Tőlem mehet még több film is Satoshi Kontól
ja
Quote from: Ramiz on 2010-10-22, 13:39:19(én a Tokyo G.-t nem is láttam),
:morci:
Quote from: Ramiz on 2010-10-22, 13:39:19a Millenium Actress sztem kicsit bealvós egy ilyen hosszú maratonon.
ja

Ramiz

Quote from: Fazék on 2010-10-22, 19:14:41
Quote from: Ramiz on 2010-10-22, 13:39:19Azért így írtam, mert a Perfect Blue-t én többször láttam, és tippem szerint sokan (hentai társaság! :D)
ja
Quote from: Ramiz on 2010-10-22, 13:39:19, a P.A.-et és a Paprikát viszont csak 1x és jó kis pörgős cucc mindkettő.
ja
Quote from: Ramiz on 2010-10-22, 13:39:19Tőlem mehet még több film is Satoshi Kontól
ja
Quote from: Ramiz on 2010-10-22, 13:39:19(én a Tokyo G.-t nem is láttam),
:morci:
Quote from: Ramiz on 2010-10-22, 13:39:19a Millenium Actress sztem kicsit bealvós egy ilyen hosszú maratonon.
ja

Bipoláris személyiségjegyek? Vagy evil_blimp meghekkelte a useredet?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2010-10-25, 16:15:42
Quote from: Fazék on 2010-10-22, 19:14:41
Quote from: Ramiz on 2010-10-22, 13:39:19Azért így írtam, mert a Perfect Blue-t én többször láttam, és tippem szerint sokan (hentai társaság! :D)
ja
Quote from: Ramiz on 2010-10-22, 13:39:19, a P.A.-et és a Paprikát viszont csak 1x és jó kis pörgős cucc mindkettő.
ja
Quote from: Ramiz on 2010-10-22, 13:39:19Tőlem mehet még több film is Satoshi Kontól
ja
Quote from: Ramiz on 2010-10-22, 13:39:19(én a Tokyo G.-t nem is láttam),
:morci:
Quote from: Ramiz on 2010-10-22, 13:39:19a Millenium Actress sztem kicsit bealvós egy ilyen hosszú maratonon.
ja

Bipoláris személyiségjegyek? Vagy evil_blimp meghekkelte a useredet?
sztem simán  érthető, Tokyo G az jó és láttam, amúgy meg én pl perfect bluet és paprikát , PA-t nem, szóval lehetnek
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2010-10-25, 16:25:27
sztem simán  érthető

Érthetőnek érthető, de azért a fásult "ja"-k sorozata és a dühös arc mégis poénos rákontrázásért kiáltott!!! vagy nem??? KÉRLEK bocsáássatok meg! csak vicces akartam lenni... :( nagyon sajnálom... nevettetnék... de nem sikerült... :(

Egyébként a Paranoia Agent szerénytelen véleményem szerint a Perfect Blue után Satoshi Kon messze legjobb műve (a Paprika nekem ici-picit sok volt már néhol, persze jó kis fun, de a PB és a PA szigorú értelemben feszesebb, jobban megírt művek). 13 rész brain-fuck.

Speaking of which: egy rövidebb, de (illetve mert) még megterhelőbb BRAINRAEP maratonnal is készülök, ahol kizárólag "bazmeg, ilyen nincs!!!" filmek szerepelnének. Az egyik jelölt már megvan, egy őrült japán film, de semmit nem árulok el róla, nehogy valaki előre megnézze. :)

Az egyiket megtarthatjuk még novemberben.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2010-10-25, 16:36:45
Quote from: Nakedape on 2010-10-25, 16:25:27
sztem simán  érthető

Érthetőnek érthető, de azért a fásult "ja"-k sorozata és a dühös arc mégis poénos rákontrázásért kiáltott!!! vagy nem???
de
ja
én kérek elnézést (lehet h simán hozzászoktam, csak hozzá)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: Ramiz on 2010-10-25, 16:36:45
Az egyiket megtarthatjuk még novemberben.
Szerintem hirdess időpontot minél hamarabb, hogy - egy pillanat szülte képzavarral élve - a fejünk fölött köröző programok ne pont oda találjanak leszállni.

Egyáltalán, ugye szombatról vasárnapra virradóan várható? Mert ha inkább péntek / szombat, akkor nekem 12/13 és 26/27 nem lesz jó.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2010-10-30, 12:54:01
Quote from: Ramiz on 2010-10-25, 16:36:45
Az egyiket megtarthatjuk még novemberben.
Szerintem hirdess időpontot minél hamarabb, hogy - egy pillanat szülte képzavarral élve - a fejünk fölött köröző programok ne pont oda találjanak leszállni.

És milyen stílusos képzavar! :cool:

Nem tudom, játsszunk olyat, hogy a komoly érdeklődők (Satoshi Kon tematikáról van most szó) írjanak dátumokat, amikor tuti jó, és azt is, hogy mit preferálnának az alábbi lehetőségek közül:
(1) szombat reggeltől estig,
(2) szombat estétől vasárnap reggelig,
(3) vasárnap reggeltől estig.

Éjjel kicsit sötétebb van, de nappal is szoktunk filmezni simán, és le is lehet takarni az ablakokat.
Viszont éjjel nincs közlekedés, ha valaki nem maradna végig, és másnap ugye alszik az ember, szóval ez a hátránya.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Én az éjszakát preferálom de a nappal se gond ha a többségnek az a jó. Ezen a hétvégén biztos ráérek, jövő héten 90%, utána meg exponenciálisan csökken az esély ebben a hónapban. Minden attól függ hogy mikorra gyógyulok meg teljesen, meg a háziorvosom mikor enged vissza dolgozni, mert egyébként nem nagyon lenne szabad hétvégém erre a hónapra.

Xzone

Nekem szerintem bármikor jó lenne.

Próféta

Nappal / éjszaka tekintetében nincs preferenciám, feltéve ha éjszakára a fűtés biztosítva van.

Most hétvége részemről 0%. Következő hétvégén az éjszaka vagy vasárnap szuper, de szombat napközben is megoldható. A további novemberi hétvégéken asszem szintén oké... még.




Apropos. Akik "majd egyszer még elnézek egy filmmaratonra" státuszban voltak (Bicskei?), azok jönnének? Egyáltalán olvassák a topikot?

Fazék

igénytelen vagyok, bármelyik opció jó*

*illetve nem jó

szóval továbbra is két dologtól függ az odajutási lehetőségem: munka és lakásfelújítás
és ezek sajnos mostanában 100%-osan kiszámíthatatlanok

Zsiga

Alternatív megoldásként minden hétvégén egy maraton, aztán mindenki jön amikor tud? Úgyis összejött már egy évre elég néznivaló, van miből válogatni. :)

Meg holnap megkérdezem anyámat belvárosi iroda ügyben, most elvileg épp üres.

kikuchiyo

E hét megoldható, jövő hét neccesebb, utána vsz. nem leszek itthon.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2010-11-05, 00:40:54Meg holnap megkérdezem anyámat belvárosi iroda ügyben, most elvileg épp üres.

Annak szerintem sokan örülnének. :)

BTW én is csak most néztem meg a beosztásomat, és nekem a most hétvége (szombat napközben) még esélyes talán, de vasárnap és a jövő hétvége teli van munkával (szombat 14-től, vasárnap meg 15-ig melózok). :( (De ha Zsigáéknál lenne, akkor mondjuk közelebb van a meló is, meg el is tudok osonni dolgozni anélkül, hogy megszakadna a maraton.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

teraflare

Nekem minden hétvége bizonytalan mint a kutya vacsorája. E hétvégén fennt maradok azt tudom. Utána meg ahogy a szükség hozza.


Zsiga

Szereztem irodát a Keleti mellett. Jövő hétvége kinek jó?

Próféta

Quote from: Zsiga on 2010-11-13, 22:32:37
Szereztem irodát a Keleti mellett. Jövő hétvége kinek jó?
ÁÁ MSN-en épp most szerveznek nekem másik programot akkorra.
Gyorsan derüljön ki, hogy szombat-e vagy vasárnap, ha a jövő hétvégéről van szó.

Zsiga

Quote from: Próféta on 2010-11-13, 22:35:22
Quote from: Zsiga on 2010-11-13, 22:32:37
Szereztem irodát a Keleti mellett. Jövő hétvége kinek jó?
ÁÁ MSN-en épp most szerveznek nekem másik programot akkorra.
Gyorsan derüljön ki, hogy szombat-e vagy vasárnap, ha a jövő hétvégéről van szó.
:)
Nekem szombat éjszaka lenne ideális. Esetleg vasárnap nappal.

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2010-11-13, 22:32:37
Jövő hétvége kinek jó?

\o_
\o/
szombat délután kivételével, tehát szombat este-éjszaka, vasárnap

Flaser

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-13, 23:32:40
Quote from: Zsiga on 2010-11-13, 22:32:37
Jövő hétvége kinek jó?

\o_
\o/
szombat délután kivételével, tehát szombat este-éjszaka, vasárnap
+1
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Xzone

Vasárnap nappal lenne nekem az ideális, de szerintem a többi is működne.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-13, 23:32:40
szombat délután kivételével, tehát szombat este-éjszaka, vasárnap

kicsit változott a menetrend:
szombat délután-este-éjszaka maradt csak, vasárnap délelőtt-délután kiesett.

Tényleg, amúgy mit fogunk nézni?

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-15, 02:49:22
Tényleg, amúgy mit fogunk nézni?
Passz, majd kitaláljuk menet közben, ahogy szoktuk. Azért nekiálltam letölteni minden Satoshi Kon filmből az elérhető legjobb verziót.

Meg azt kéne még eldönteni hogy akkor végülis nálam lesz-e vagy Ramiznál, illetve ha nálam akkor lesz-e projektor, vagy valaki tud-e segíteni a TV szállításában. (Nem fér be a kocsiba...) Ja és valami hangrendszert is kéne intézni.

Próféta

Quote from: Zsiga on 2010-11-15, 10:36:00
Azért nekiálltam letölteni minden Satoshi Kon filmből az elérhető legjobb verziót.
Minthogy Ramiz kezdeményezte a SK-maratont, szerintem illendő lenne olyankor sort keríteni rá, amikor ő is tud jönni.

Quote from: Zsiga on 2010-11-15, 10:36:00
Ja és valami hangrendszert is kéne intézni.
Genius sztereo hangszóró? :D

Zsiga

Quote from: Próféta on 2010-11-15, 21:06:19
Minthogy Ramiz kezdeményezte a SK-maratont, szerintem illendő lenne olyankor sort keríteni rá, amikor ő is tud jönni.
Elvileg ez a hétvége jó neki, de majd mindjárt megdobálom emaillel.

Quote from: Próféta on 2010-11-15, 21:06:19
Genius sztereo hangszóró? :D
Ha más nincs az is jobb mint a TV beépítettje (bár megmondom őszintén sose próbáltam hogy szól), én sajnos nem igazán tudom vinni a komplett 5.1-es szettet, a fél szobát szét kéne szedni hozzá. Az ideális valami nagyobb sztereó szett lenne, mint ami Ramiznak is van a pincében.

Illetve a fűtés is kérdéses...

Fazék

#1079
Ha jól számolom, akkor péntekre kifogyok a Star Trek részekből, szóval én a szombatra szavazok, hogy akkorra hozza nekem Zsiga a legutolsó filmet :D

időpont nekem továbbra is bármi jó*, csak legyen eldöntve legalább 1-2 nappal előtte

fűtés: oké, viszek tüzifát
hangfal: sztem fölösleges, mert szokásunkhoz híven szép csöndben ülve fogjuk végignézni a filmeket.

[spoiler]szóval én se tudom kiszabadítani az 5.1-es rendszeremet, mert ugyan nem kéne falat bontanom, de hogy ezt a kábelrengeteget nem bontogatom szét és majd újra össze visszarakáskor, az is biztos :)

egyedüli amit fel tudok ajánlani, az a kis vacak jvc hifim, aminek 2 db 10W-os külön hangfala van. a semminél ez is több.
egy darab 3,5-ös jack aux bemenete van[/spoiler]

kocsival meg természetesen tudok szolgálni.**

Zsiga, mekkora a doboz, amiben szállítani akarod?

*illetve nem jó

**persze csak amennyiben tudok menni