Main Menu

Amatőrfilmek

Started by Ramiz, 2008-01-12, 16:58:50

Previous topic - Next topic

Ramiz

Pra Loup :hopp:

22 perces kiváló :) amatőr :lame: horror. :wtf Egy lelkes :lazza: és tehetséges :Kiraly: fiatalokból álló csapat készítette. :o Innen lehet letölteni. :whoah:
(Aki leszedi, plz seedelje tovább! :merci:)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-01-12, 16:58:50
Pra Loup (2008) :hopp:

22 perces kiváló :) amatőr :lame: horror. :wtf Egy lelkes :lazza: és tehetséges :Kiraly: fiatalokból álló csapat készítette. :o Innen lehet letölteni. :whoah:
(Aki leszedi, plz seedelje tovább! :merci:)
Töltöm. :)

Én


Ramiz

Az a baj, hogy még tart a free leech a cinematikon, és onnan muszáj szednem (bár most kilőttem a seedjeim és csak kettőt töltök). Mindjárt átviszem a Mazsihoz is az avit, hogy ő is seedelje nektek. :D (Sőt, ha valaki esetleg a Teke felé jár este 7-8 körül... :) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Én asszem aljas leszek, és megvárom, amíg lesz több seeder...
Failure is the default option

Ramiz

Na most már én is jobban töltöm (10+ kb/s) és Mazsi is elkezdte. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone

Quote from: Ramiz on 2008-01-12, 18:46:55
Na most már én is jobban töltöm (10+ kb/s) és Mazsi is elkezdte. :)

Holnapra lenn is van :)

Ramiz

Itt lehet fikázni, kérdezősködni, jelentkezni a következő filmre, trailert vágni a filmhez Sport szeletért stb.
http://tmp-praloup.blogspot.com/
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2008-01-12, 17:10:59
Quote from: Ramiz on 2008-01-12, 16:58:50
Pra Loup (2008) :hopp:

22 perces kiváló :) amatőr :lame: horror. :wtf Egy lelkes :lazza: és tehetséges :Kiraly: fiatalokból álló csapat készítette. :o Innen lehet letölteni. :whoah:
(Aki leszedi, plz seedelje tovább! :merci:)
Töltöm. :)
Csatlakoztam. Ramiz-film LOL :muhahah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

A peer-listában lévő amerikaiak tudják, hogy mit töltenek?

(BTW majd át lehetne ezeket a postokat mozgatni egy relevánsabb topikba)
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2008-01-12, 19:45:17
A peer-listában lévő amerikaiak tudják, hogy mit töltenek?
én arra tippelnék így elsőre, hogy Ramiz szólt amerikai ismerősnek, hogy nézze meg.

Ramiz

#11
Quote from: Fazék on 2008-01-12, 19:47:11
Quote from: kikuchiyo on 2008-01-12, 19:45:17
A peer-listában lévő amerikaiak tudják, hogy mit töltenek?
én arra tippelnék így elsőre, hogy Ramiz szólt amerikai ismerősnek, hogy nézze meg.

Pedig nem - kint nem haverkodtunk össze honfitárssal. Az az illető szerintem véletlenül találta meg mininován. :) Szerintem tudja, mit tölt, mivel a torrent címe elég egyértelmű: "PRA LOUP 2008 - Hungarian Amateur Horror (No Subs!)". (Bár ha "Japanese Schoolgirls Shows Hot Pussy!" néven töltöm fel, nyilván többen szedik le, de hát nem arra játszunk... :) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-01-13, 02:28:13
Quote from: Fazék on 2008-01-12, 19:47:11
Quote from: kikuchiyo on 2008-01-12, 19:45:17
A peer-listában lévő amerikaiak tudják, hogy mit töltenek?
én arra tippelnék így elsőre, hogy Ramiz szólt amerikai ismerősnek, hogy nézze meg.
Pedig nem - kint nem haverkodtunk össze honfitárssal. Az az illető szerintem véletlenül találta meg mininován. :)
to err is hum to FAIL

rövidesen leérne a film, de azt hiszem estére kilövöm a gépeket, reggel majd folytatom a seed-elését (már most is 1.203-as ratio-m van, de a hitet terjeszteni kell :D)

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-01-13, 02:33:39
rövidesen leérne a film, de azt hiszem estére kilövöm a gépeket, reggel majd folytatom a seed-elését (már most is 1.203-as ratio-m van, de a hitet terjeszteni kell :D)
Wow, látatlanban is ennyire bíztok bennünk... :merci: (Amúgy - természetesen - botor dolog... :__devil: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Én már megvárom, de éjszakára én is kilövöm. Holnap még seedelem, ha igénylitek.

Quote from: Ramiz on 2008-01-13, 02:35:41
Wow, látatlanban is ennyire bíztok bennünk... :merci: (Amúgy - természetesen - botor dolog... :__devil: )

Belenéztem, és nem biztos, hogy örülni fogsz annak, amit kapsz  :__devil:
Failure is the default option

Ramiz

Mi van, nyugodtan fikázzátok... :D Egy hét síelés alatt, szabadidőnkben (=piás esték alatt) hoztuk össze, ami nem mentség a bénaságokra, csak azért mondom, hogy tudjátok, nem fogunk megsértődni a lehúzó kritikákon... nyilván nem tehetségünk legjava csillog a filmen. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Hay guise, did you hear that?

Össze kell szednünk trollkodási tapasztalataink legjavát, hogy életre szóló lelki sebeket okozzunk Ramiznak, és egy életre elfojtsuk benne az önkifejezési hajlamot!  :__devil: :muhahah:
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2008-01-13, 02:53:26
Össze kell szednünk trollkodási tapasztalataink legjavát, hogy életre szóló lelki sebeket okozzunk Ramiznak, és egy életre elfojtsuk benne az önkifejezési hajlamot!  :__devil: :muhahah:
Naná, pont erről beszélek! Örülök, hogy végre megjött az eszed... :muhahah:
Srácok, számítok rátok! Szabadítsatok meg a filmezésre sarkalló rejtett kisördögtől... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone

Megnéztem :szemuveges:

Amatőrfilmnek nem rossz, csak kicsit sok volt a felvezető rész, amikor "még minden rendben van". És sok jelenetnél látszott, hogy nem gondoljátok teljesen komolyan a dolgot :)

[spoiler]Ramiz, nagyon jól játszottad a hullát a szekrényben :lol:[/spoiler]

Egyébként ha már úgyis van ilyen topic, felrakom stage6-re a filmet, amit végzős középiskolásként csináltunk("diákigazgatóválasztási kampányfilm"). For the lulz. Amúgy nem is lett rossz szerintem, megkockáztatom még élvezhető is :) Most már csak a filmet magát kellene megtalálnom valahol...

Én

A második fele nekem is jobban tetszett, az első ilyen slice of life, de asse volt rossz. Ramiz, nem vagy sajtász... :D
Egyébként a PRA LOUP mit jelent?

Ramiz

#20
Szerintem az első fele
[spoiler]sokkal rosszabb, nem hittem volna, hogy ilyen baromi nehéz semmitmondó, csakis a szereplők és a helyzet megismerése szempontjából fontos jelenetekhez párbeszédeket írni... végül nem is sikerült semmilyen forgatókönyvet csinálni az elejéhez, a beszélgetés improvizált (és béna), a borkiömlés legalább őszinte (és igazi volt... lásd: trivia az imdb-s lapon :D ). Az én kedvenc részem egyértelműen a fürdőszobás klasszikus horrorjelenet (és ott pont nem volt benne a kezem abszolút a beállítás és a vágások kitalálásában).[/spoiler]

Pra Loup volt a városka neve, ahol forgattunk. Lupus = farkas latinul, gondolom a loup is ebből jön a franciába (meg a szobor az útkereszteződésben).

Minden amatőrfilm jöhet! :D Mazsinak (újoncok kedvéért: Raggie, régi motoros) is van egy marha jó kis amatőr krimije, amiben szerepel.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

chilip

mé nincs seed-er?  :ejj:

Én

Pedig én seedelem most

Ramiz

Öt seedert látok...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék


Ramiz

Én most 10-et... :) Mindegy, a lényeg, hogy van seeder!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Bocs, sajnos most csak ennyire tellik, nincs időm finomhangolni...

A filmes világot alapjaiban átalakító, a lehetőségeket a végtelenségig tágító digitális technikának sajnos mellékhatásai is vannak: ma már olcsón elérhető az a technológia, amellyel magukat zseniálisnak képzelő, valójában azonban teljesen képzetlen dilettánsok is filmet, pontosabban a filmre bizonyos külső jegyeiben távolról emlékeztető képkocka-halmazt hozhatnak össze. A Pra Loup című, nagyképűen amatőr horrornak aposztrofált sajnálatos balfogás is ennek a jelenségnek az eredménye. Néhány fiatal úgy gondolta, hogy három-négy horrorfilm megtekintése után már ők is ismerik a szakma csínját-bínját, és minden további nélkül képesek lesznek maguk is a rosszul felfogott eszményképeik utánzásával egy értékelhető horror-kisfilmet összehozni. A tudatlanság arroganciája, ugyebár.

A végeredményként előálló 22 perces, filmnek aligha beállítható termék erős jóindulattal akár bájosnak is nevezhető lenne a maga bumfordiságával (egy Ford Fairlane-idézet ugrik itt be: "ezt a filmet nézni olyan, mint sajtreszelővel rejszolni: kicsit szórakoztató, de leginkább fájdalmas"), ha nem hágna át minden filmes alapszabályt, ha nem lenne minden szinten értékelhetetlen. Többről van itt szó, mint a szereplők - szándékosan nem írok színészeket - végtelen mesterkéltségéről és fülsértő megjátszottságáról, vagy az alulmúlhatatlan tehetségtelenséget tükröző operatőri munkáról és vágásokról. A forgatókönyv lapossága (már ahol volt, a film első percein elterpeszkedő improvizált jelenet legrosszabb élményeim közé tartozik), a félreértett, rosszul kivitelezett horror-klisék esetlensége, az egész cselekmény aránytalansága és sehová sem vezető volta mind-mind elviselhetetlenül kínossá teszik a film megtekintését. Hihetetlennek hangzik, de a mindössze huszonkét perces játékidőt is meg lehet tölteni üresjáratokkal. Az úgynevezett speciális effektusokról pedig inkább ne is ejtsünk szót: hiába nem illik egy minimális költségvetésű amatőr produkción számon kérni az ilyesmit, ennek a filmnek a látványa azért mégiscsak meghökkentően primitív. Az ember nem tudja, hogy sírjon vagy nevessen az amatörizmusnak ilyen mértékű megnyilvánulásán, és a megtekintés élménye is valószínűleg pszichológiai kezelést von majd maga után a gyengébb idegzetűeknél - mindezzel együtt remélhetjük, hogy ennek a feledésre ítélt produkciónak az alkotói többé sohasem fognak kamerát a kezükbe.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2008-01-13, 15:22:26
Bocs, sajnos most csak ennyire tellik, nincs időm finomhangolni...
Hát igen, kicsit puhatökű kritika lett, de mindegy, végül is elfogult vagy az irántunk érzett rajongásod miatt. :)

Quote from: kikuchiyo on 2008-01-13, 15:22:26(...) pontosabban a filmre bizonyos külső jegyeiben távolról emlékeztető képkocka-halmazt (...) rosszul felfogott eszményképeik utánzásával (...) 22 perces, filmnek aligha beállítható termék (...) az alulmúlhatatlan tehetségtelenséget tükröző operatőri munkáról és vágásokról (...) a félreértett, rosszul kivitelezett horror-klisék esetlensége (...)
Ezek a legerősebb elemek... ezek azért jók voltak. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2008-01-13, 15:22:26
...
:lol:
Legalabb most mar nagyjabol felkeszultem ra lelkileg.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Két konstruktív kritika következik:

1. Ne vágjatok alá olyan hangos zenét, hogy ne lehessen érteni a szöveget. A zenével elnyomott beszéd akkor is zavaró, ha - mint jelen esetben - nem képezné fontos részét a műnek. Pontosabban szólva nem tudom megítélni, mennyire volt fontos, mert nem értettem a szöveget, mert banán volt a fülemben. Konkrétan amikor először mentetek a síelés után a toszoborhoz, meg amikor a Ramiz vs. Akárkicsoda jelenet zajlott ugyanott, néhány mondatot nem sikerült dekódolni. Persze olyat is láttunk már, hogy épp a nagyobb/teljesebb hatás kedvéért van elnyomva egy beszédrészlet, mivel az Ismeretlen ereje és a nézőben lezajló találgatási folyamat művészileg teljesebbé transzformálja az alkotást, v.ö. a The Neverending Story, vagy a Lost In Translation emlékezetes jeleneteivel; ha nálatok erről lett volna szó, akkor elnézést.
2. Hiányoznak a futkározó, sikítozó lányok.