Main Menu

Macross Frontier

Started by White SeeD, 2008-04-11, 22:30:56

Previous topic - Next topic

Fatal

Aztkérdeznémmegszépen, hogy a Frontierhez szükséges az előző sorozat megtekintése, vagy magában is nézhető? Sok jót olvastam róla, itt is dicséritek, szeretem a stílust, és hát semmi néznivalóm nincs.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

White SeeD

Nem szükséges. Időrendben olyan régen van már, hogy különállóként is megállja a helyét.
az előtte lévő sorozatok / filmek mind a hunman - giant háborút örökítik meg.
(Kivéve egy két filmet persze amik egészen másról szolnak)

Persze jó ha az ember tisztában van az előzményekkel és világosabb ha láttad azokat is (Én imádtam mindet, de én szeretem a retro stílusú cuccokat), de mivel itt egy oldalon vannak akik harcoltak, illetve új 3madik oldal van jelen, nem maradsz le semmi lényegesről.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

smash++

Quote from: Xzone on 2008-09-14, 02:03:55
Sajna úgy néz ki, hogy Alto mégiscsak Rankát választja...na nem baj, legalább megpróbálta. Sheryl pedig szerintem már ma csak úgy menekülhet meg, ha kinyírják a fő-fő Vajra bosst (ami lehet, hogy addigra már Grace lesz :) ), és azzal együtt elpusztul ez az egész fold-háló dolog.

Vagy Alto megöli Rankat és a Fő Bosst is, így mindenki boldogan él tovább. Ez alapján én is kellemes emlékekkel fejezem be a sorozatot.
Ranka end esetén, pedig egy keserű utóízzel...

Most persze Alto Love-járól beszélnek, pár résszel ezelőtt pedig Sheryl-t támogatták.

A kövi részben legalább jó fight lesz.

White SeeD

Hmmm, hmmmm.
Most jön az a rész hogy

[spoiler]SHERILLLLLLLL

RANKAAAAAAAAAAA

Majd jövőre R2 :smile:

De ha most majd a maradék 1-2 rész alatt lezárják... Azt tuti nem fogja az értékét növelni[/spoiler]
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Xzone

Quote from: White SeeD on 2008-09-19, 16:54:25
Hmmm, hmmmm.
Most jön az a rész hogy

[spoiler]SHERILLLLLLLL

RANKAAAAAAAAAAA

Majd jövőre R2 :smile:

De ha most majd a maradék 1-2 rész alatt lezárják... Azt tuti nem fogja az értékét növelni[/spoiler]

Everybody dies.

chilip

hát Alto gépét lelőtték :( kiváncsi vagyok hogy élte túl, mert ha nem éli túl az = "Vajra end. Humanity become extinct..." Rankát sztem már csak Alto tudja megállítani.

smash++

Ranka why won't you just die?! DIE Ranka DIE!!!!! DIE WITH YOUR F BUGS.... :uzi:
Rendesen felbosszant a karaktere a végére :)
Azért Leon vigyora nagyon ott volt, még szerintem Jokertől is nagyobb volt a "mosolya"
Sheryl!Sheryl!Sheryl! Még szerencse, hogy a végére kicsit több szerepet kapott... egyébként már nem tudom mikor végeztem volna a sorozattal. Azért Alto faszán nem tudja már megint, hogy mit akar... vagy egy irdatlan nagy köcsög

Mondtam már, hogy imádom Sheryl hangját és a számait :D

Ha a kövi részben is Aimo-Aimot kell hallgatni nem tudom mit csinálok :zomg:

Ha kövi rész az utolsó (nincs folytatás), picit összecsapott lesz. Egy újabb sorozat Alto-Sheryl-Ranka 3szöggel kibírhatatlan lenne... Lehet eből is lesz valami OVA v Movie, plus money.

Xzone

#127
Quote from: smash++ on 2008-09-22, 22:56:17
Mondtam már, hogy imádom Sheryl hangját és a számait :D

:tezsvir:

(Csak az zavaró egy kicsit, hogy a beszéd- és énekhangja két különböző csaj :D )

ÁÁÁÁ, egyszer el kell mennem egy koncertjére :D

3:40-nél kezdődik a szám

(Suzumiya Haruhi no Gekisou lenne a másik nagy koncert-álmom.)

fraglimiter

Erzek nemi hasonlosagot a vegjatekban a Zero-val, csak a ket lany szerepet csereltek meg.
Ajanlom nekik hogy valami normalis vege legyen bar ahogy most a helyzet kinez...
Sheryl szama pedig PURE WIN volt!!!

smash++

Quote from: Xzone on 2008-09-23, 03:16:59
(Csak az zavaró egy kicsit, hogy a beszéd- és énekhangja két különböző csaj :D )

Engem annyira nem zavar, mert a szinkron hangja is tetszik, de az énekhang az igazi az tuti!
Kár, hogy nem foglalkoztak többet Sheryl múltjával, mert most derülnek ki érdekes dolgok...

Quote from: Xzone on 2008-09-23, 03:16:59
ÁÁÁÁ, egyszer el kell mennem egy koncertjére :D
3:40-nél kezdődik a szám

Ezt élőben nyomja :confused:? Hívjuk már el hozzánk is egy koncert erejéig :D, oda tuti én is megyek!!

A Suzumiya-s hozzáfűzésem, hogy nálunk nem a koncert érdekelne hanem egy kis backstage a hotelszobában :D

White SeeD

[spoiler=end]
Hát, elég lightosra sikeredett a sorozat vége.
Végiglődözték az egészet mialatt egy nagy mixbe összeszedték a jobb számokat, amit folyamatosan nyomattak.
Jónak jó volt, de nem derűlt ki lényegében semmi, egy halom kérdés nyitott maradt.

End meg best possible end (hárem) :Kiraly:

Végső ítélet sub után :smile:
[/spoiler]
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

chilip

hát az a pár "cool-pose" nem kerül bele amit a géppel levágtak, sokkal jobb lett volna. a nagy hajókkal is jobban manőverezhettek volna, erre birokra kelnek a még nagyobbal ami persze az ellennél van  ::) ,sztem az uccsó rész volt a sorozat leggyengébb része, de ezek ellenére élveztem ezt a részt is.  ;) hiányozni fog a heti színvonalas műsor :( vége van ennek, D.Gray-manből már csak 1 rész, Code Geassnek holnap vége...  :ejj:

fraglimiter

Talan a legjobb zenek voltak ebben a reszben, nekem nagyon tetszett.
Hozta azt amit egy Macross-nak kell es meg hozza is tett a maga modjan.
Engem viszont atvertek a keszitok rendesen a sorozat alatt, folyamatosan volt egy teoriam hogy mi lesz a vege es lam nem jott be (csak Michael) :) Pedig mar azt hittem eleg tapasztalatom van megjosolni az ilyen ur-operak veget, de nem.
10/10

@Chilip: have no fear! mahoz egy hetre jon gundam00 s2! CG-t meg remelem lezarjak egy eletre...

White SeeD

Quote from: fraglimiter on 2008-09-28, 14:03:15
@Chilip: have no fear! mahoz egy hetre jon gundam00 s2!

Hát, ha olyan színvonalas lesz mint az első szezon, akkor még pár jópár hónapot várnunk kell, hogy nézhető állapotba kalapálják össze. :smile:

BTW
Végre lecsorgott az utolsó rész subal. Röpke 18 óra alatt... Megnézem aztán jön az ítélet. Bár 9nél roszabbat nemigen kap :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

chilip

Gundam 00-ban egyedül a grafika volt szinvonalas. Mintha egy tech-bemutatót láttam volna jó kis mecha-harcokkal...

Flaser

Quote from: chilip on 2008-09-28, 14:50:09
Gundam 00-ban egyedül a grafika volt szinvonalas. Mintha egy tech-bemutatót láttam volna jó kis mecha-harcokkal...nélkül.

Fixed.

Ha jó kis mech harcokat akarsz akkor nézd meg az eredeti sorozatból készült mozitrilógiát. Na ott aztán van koreográfia - és arat is a halál rendesen.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

smash++

Röviden és gyorsan. Az utolsó rész végülis jó lett, de egy picit öszecsapott feelingje van és nekem is hiányzik jó pár info. Ranka helyzetét nagyon jól oldották meg és végülis kereszt mentés volt, mert Ranka pedig Sherylt mentette meg. A zenék marha jók volt, természetesen a látvánnyal.
A vége a lehető legátgondoltabb választás volt a készítőktől  :frown:. Egyik tábornak sem akartak kedvenzi. De talán kijelenthetjük, hogy Sheryl győzött :D
A Vajrak történetét elég gyorsan letudták és a főgonoszokat is gyorsan átlépték.
Végülis egy full Happy End, egy régebbi rész kivételével.
Majd még alszok rá párat, de most még csak 9/10
Ha jön még egy rész vagy valami és tetszik tuti megkapja a 10-et

chilip


White SeeD

Kár hogy lemaradt róla pár olyan ami pont kellett volna ::)
Nem baj, azt beszerzem máshonnan :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Xzone

Quote from: White SeeD on 2008-10-09, 10:14:10
Kár hogy lemaradt róla pár olyan ami pont kellett volna ::)
Nem baj, azt beszerzem máshonnan :D

Jaja, azokat már kiadták korábban, külön albumon :)

smash++

Kis segítséget kérek és véleményt!
Én most elkezdtem szedni a
Macross_Frontier_Ep01_Close_Encounter_[720p,BluRay,x264] THORA

A THORA verziókat. Valaki már nézte őket? Ez már gyűjthető verzió?
Van jobb gyűjtésre érdemesnek tűnő verzió?

White SeeD

Én még nem láttam tőlük semmit.
De majd mondj róla véleményt ha lejött :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

smash++

Quote from: White SeeD on 2008-11-02, 15:48:42
Én még nem láttam tőlük semmit.
De majd mondj róla véleményt ha lejött :D

Én őszintén szólva a GITS (moviek és sorozat) részeket szedtem le tőlük, de nem nagyon néztem bele.
A Macross 1-7ig már lejött és belenéztem.

A grafika nekem nagyon jónak tűnik a felirat pedig nomrális betűtípus (enyhén rózsaszín). A fordítás általában AOGM (nem tudom mit jelent vagy melyik csapat)
Fájl méretek: 470-1000 MB között mozog

ViDEO.CODEC...: H.264 (x264)
RESOLUTiON....: 1280x720
AUDiO.........: Japanese AC3 2.0 320 kbps
SUBTiTLES.....: English ASS  (translation by AOGM,SHS,gg)

De én ezekkel a minőségekkel még mindig bajban vagyok, még fejlődnöm kell, hogy tényleg észrevegyem a HD-k között a minőségbeli különbséget...
Mert ezt is leszedtem: [AonE-Gekkostate-Menclave]

Cobra

Nem néztem még a BluRay ripet, de más filmnél igen jó minőséget produkált eddig a Thoranime. AOGM meg az Aone-G.-Menclave verzió :) Feliratról nem tudok nyilatkozni, de a videó minőségével biztos nem lesz gondod.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

#144
QuoteWarning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.
* motifator uses Phoneix Down

Végre elkezdtem nézni, már rég felvettem a listára, de a Best of 2008 szavazás miatt vált igazán aktuálissá. No meg pont valamelyik nap olvastam egy régebbi interjút a rendezővel meg Yoko Kannoval, és akkor döntöttem el, hogy ideje megnézni.
Még csak 2 részen vagyok túl, de Yoko Kanno ide, vagy oda, hallottam már jobb JPop-ot, de biztos nekem voltak irreális elvárásaim, vagy totális ízlésficamom van. Ranka moe, de ő mérnöki pontossággal lett über-kawaiira megtervezve, szal azon lepődnék meg, ha ennek ellenére nem lenne aranyos.
A többi karakter valahogy nem tetszik, de lehet, hogy ez a mecha/űropera sorozatok sajátossága, hogy a szereplők számomra túl műanyagok, a reakcióik eltúlzottak, kicsit olyan érzésem van, mintha visszamentünk volna 10-20 évet az animetörténelemben. De ugyanezt éreztem a Gundam SEEDnél is, nem is bírtam egy résznél tovább, de biztos velem van a baj, vagy csak egy kis idő kell a sorozatnak. Mint mondtam Ranka kivétel, ő ennivaló :)

Ja, a grafika király, főleg a CG: a harcok dinamikusak, a mecha design érdekes, és az gonosz marslakók is jól meg vannak csinálva. Lehet, hogy egy 2008-ban egy ilyen nagyszabású animénél már elvárható, de azért meg kell jegyezni, hogy szép lett, na. Most nézem csak, hogy milyen noname stúdiók állnak az anime mögött (Studio NUE, Satelight, kik ezek?), nem semmi, hogy egy ilyet össze tudtak hozni.

Edit:

Közben haladtunk tovább, és valamennyire a véleményünk is változott. Kb. az 5. részre kezdett a sorozat letehetetlenné válni. A Yoko Kanno fikázást is visszaszívom, az OP és az ED igencsak megtetszett, és még néhány insert song is bejött (lol, a Watashi no Kare wa PAIROTTU zseniális :D). Némelyik insert song továbbra is elég gyengécske, az engrishtől is a falra lehet mászni néha, de az általános véleményem a sorozat zenéjéről rengeteget javult.
A sztori olyan, amilyen. Izgi is, meg nem is, klisés is, meg nem is, de egyelőre érdekes, tetszik. Jó benne, hogy azért nem annyira  :wtf:, mint egy Code Geass, cserébe talán nem is annyira izgalmas, de bármikor inkább ezt választanám. Asszem.
A karakterek még mindig elég műanyagok, de valamiért kezdem őket megszeretni őket így is, ilyen plasztik formában. Most következik a 9. rész, még a 10-es is le van töltve, de remélem megtáltosodik a torrentem, mert nem hiszem, hogy ma este 2 résszel kibírom  ^^


Edit2:

Úgy látom, már csak én írok ide, de sebaj, elblogolgatok én itt :D Szal ott tartunk, hogy Ranka Lee éppen kibékítette a Zentraediked az énekével. Hát ezen tiszta szívből röhögtem egy hatalmasat :D  :appl:
Yahk deculture! Magam se mondhattam volna szebben :D
Ez egy meglehetősen  :wtf: rész volt, de nagyon élveztem. Ez a sorozat egyre EPICebb, még a végén megkedvelem az űropera műfajt.
Ja, és felejtsük el a Watashi no Kare wa PAIROTTU-t, a Neko no Nikki ezerszer odaveri :D Gabriela Robin ROCKS!!!  :whoah: :whoah: :whoah: Asszem be kell szereznem egy OST lemezt :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

smash++

Quote from: motifator on 2009-03-20, 22:27:26
Ez egy meglehetősen  :wtf: rész volt, de nagyon élveztem. Ez a sorozat egyre EPICebb, még a végén megkedvelem az űropera műfajt.
Szerintem egyre jobban fog tetszeni a sorozat és ha nem is kedvenc lesz, de megkedveled.
Mondjuk pár dolog engem már a vége felé kezdett idagesíteni. PL: Ranka :D
Sheryl fan-tól mást nem is lehet várni...

OP ED mindig is nagyon jó volt!!

motifator

Quote from: smash++ on 2009-03-21, 14:40:31
Mondjuk pár dolog engem már a vége felé kezdett idagesíteni. PL: Ranka :D
Na erre kiváncsi vagyok, nekem eddig ő a favorit :D
Ha a Frontierrel végeztem, akkor biztos, hogy nekikezdek a régi Macross-oknak is, aztán majd meglátjuk, hogy mennyire fog tetszeni.

Azt olvastam valahol, hogy az igazi animefan nem vak, csak megbocsájtó. Ezt úgy kell érteni, hogy tisztában van a szeretett animéje hiányosságaival, hibáival,  :wtf: részeivel, de ennek ellenére (vagy talán inkább ezekkel együtt) szereti. Eddig valahogy így vagyok a Macross Frontierrel is. Ez a sorozat tele van hülyeségekkel, ennek ellenére nagyon bírom, nem is tudom, melyik animével voltam így utóljára. Most így hirtelen a Mai HiME jut eszembe. Annál is végig úgy éreztem, hogy teljesen hülyének néznek, és az orromnál fogva vezetnek, de végig imádtam :D
Most így a sorozat felénél azt mondom, hogy a Macross F nálam nagyon esélyes a legjobb mecha, legjobb soundtrack és a legjobb animáció (bár ezen még gondolkozom) szavazatra a USTEAM Best of 2008-on. Persze a végéig még elronthatják, de remélem nem így lesz :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cobra

Legjobb animáció azért még mindig a Macross Zero-é, bár annak annyi előnye volt, hogy 5 részes OVA (cserébe 2002-es, tehát komoly technikai hátránnyal indul). Egyébként a Frontier után mindenkéépen a zerot nézd, utána jöhet a Plus, és utána próbálkozz a régi sorozatokkal (első sorozat nagyon régi, szóval kell pár hét kihagyás, hogy emészthető legyen).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Lol, hogy ennek mekkora nyál vége lett :D Nem baj, azért imádtam :)
A legjobb mecha és a legjobb soundtrack szavazatot továbbra is megkapja, nem sikerült elrontaniuk. Bár a szerelmi szálat kicsit bánom, de számítottam rá, hogy ez lesz (többek között mert valami köcsög blogger jól elspoilerezte nekem valami totál nem kapcsolódó postban vagy egy hete :Eztneked: ).
Mindegy, szerettük, élveztük, nem egy 100/10 szintű epic BEST ANIMU EVAR, de tetszett. Most asszem mégis tartok egy kis szünetet az űropera műfajból, de utána jöhet a többi Macross. Az SDF Macrossra különösen kiváncsi vagyok, sok jót hallottam róla, a gyenge animáció ellenére is.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

SaiyaGin