Hajime no Ippo - The Fighting

Started by kelvor, 2009-04-01, 19:44:50

Previous topic - Next topic

kelvor




Makunouchi Ippo egy átlagos iskolás diák Japánban. Az idejének nagy részét az iskolán kívül tölti, segítve édesanyját a családi vállalkozásban. Erős fizikuma ellenére állandóan célponttá válik az idősebb diákok körében. Az egyik verést követően az élete gyökeresen megváltozik, mikor egy bokszoló, Takamura,  megmenti, s ezzel célt adva az életének.  Ippo elhatározza, hogy Takamura nyomdokaiba lép, bokszoló lesz belőle és megtalálja a kérdésére a választ, vagyis mit jelent igazán erősnek lenni?

Az animét 2000-ben kezdték el vetíteni, azóta megélt 75 részt és 2 filmet. A mangája most is fut, jelenleg a 847-ig chapternél jár. 2009-re a MADHOUSE úgy döntött, most már megérett a dolog egy második szériára, januárban el is indították a New Challenger-t, ami viszi tovább a filmekkel le nem zárt történetet. Nagyszerű harcok, remek karakterek és néhol fergeteges poénok.

Minden héten szerda délután, már kinn van a sub az új részhez a Speedstar csapattól. Fordítja még a Frostii és az Animebreaker is, igaz, ők lassabban. Mivel nézzük egypáran itt a fórumon, nem árt neki egy topic. Az sem baj, ha kedvet kap az is hozzá, aki ódszkodik a sport-animéktól.

*Vigyázat, függővé tesz!*



Én

#1
Wáá, az alap sorozat nagy kedvencem, de a challengert még mindig nem kezdtem el :( Azt hiszem, ideje, már jó sok rész kinn van, ahogy látom. Legalább felhalmozódott pár mára. ^^
ED: kisegítesz néhány linkkel? az első részekhez nem találok normális torrentet...

Rounin

Nemrég fejeztem be az első sorozatot és épp a mangával szemezek (rég néztem ekkora terjedelemben animét), a második sorozattal meg várok, amíg végig nem fordítják.
Lakótársam mondjuk elkezdte nézni streamelve, francia vagy spanyol felirattal (nem, nem ért belőle egy szót sem :D), de ez csak elrettentett tőle. :angyali:

kelvor

Quote from: Én on 2009-04-01, 19:46:58
ED: kisegítesz néhány linkkel? az első részekhez nem találok normális torrentet...

Yupp, ahol lehet, szedd az animebreaker-t, de a speedstar sem rossz.


Quote from: Rounin on 2009-04-01, 19:59:56
Nemrég fejeztem be az első sorozatot és épp a mangával szemezek (rég néztem ekkora terjedelemben animét), a második sorozattal meg várok, amíg végig nem fordítják.
Lakótársam mondjuk elkezdte nézni streamelve, francia vagy spanyol felirattal (nem, nem ért belőle egy szót sem :D), de ez csak elrettentett tőle. :angyali:

A mangájával is el lehet lenni egy jó darabig.  Áh, én nem bírnám ki, hogy megvárjam, míg végigadják.  :smile:

Rounin

Quote from: kelvor on 2009-04-01, 20:10:22
A mangájával is el lehet lenni egy jó darabig.  Áh, én nem bírnám ki, hogy megvárjam, míg végigadják.  :smile:

Bőven van mivel lekötnöm magam, szóval nem aggódok. + tudom, hogy jobban irritálna, ha várnom kellene az új részekre egy-egy (nem annyira) cliffhanger után.

Én

Quote from: kelvor on 2009-04-01, 20:10:22
Yupp, ahol lehet, szedd az animebreaker-t, de a speedstar sem rossz.
:merci: :hai: Közben találtam valami ZnF-et, de ha ez a jó, akkor majd ezt szedem későbbiekben.
Mangát majd valamikor, amikor nagyon sok szabadidőm lesz (read: nyár)

NLZ

Én a SZN & I-O verziót nézem, korrektek és viszonylag gyorsak. Animebreakert eléggé lepontozták AniDB-n.

És remélem mostmár jönnek Takamura világbajnoki meccsei. :D
[reserved]

kelvor

Quote from: NLZ on 2009-04-01, 21:00:44
És remélem mostmár jönnek Takamura világbajnoki meccsei. :D

Jaja, már alig várom!

A 13-as részt meg leszedtem, de még nem tudtam megnézni, éppen melóban csücsölök...úgy néz ki reggelig.  :frown: Melyik rész jött most, megint edzőtáborban vannak?

Én

Höhö, tegnap megnéztem az első részt az újból. Jó volt megint a kamogawa gymben :D Mintha a poénok mennyiségéből (a minőségéből szerencsére nem) alábbadtak volna, de ezt betudom a kezdésnek. Miyata meg érdekes, eleinte nagyon utáltam, de Thaiföld után nagyon rokonszenves lett, most is neki drukkolok. Még jó, hogy még van 12 rész amit nézhetek. :D

kelvor

Lesznek poénok rendesen, nyugi.  :D A 13. részben is mit össze ökörködtek a parton. [spoiler]Takamura csöppet megcsöcsörészte Aoki barátnőjét hátulról.  :rotfl: Aztán jött a bosszú a bogaras szenyóval. [/spoiler]

Miyata jól boxol, de sosem volt a kedvencem. Jók a counterei, de ahogy már többen is mondták neki, néha eléggé könnyű, nincs súly mögötte. Lesz ő még jobb is a mostani formájánál.  :smile:

NLZ

Az edző is megmondta már a legelején, hogy nem box az, amit Miyata csinál. :D
[reserved]

Én

Thaiföldön akkor is fasza gyerek volt. :P

NLZ

Akkor mi is volt? Lenyomta azt a pontvadászt?
[reserved]

Én

#13
Azt hiszem. Valami Johnny-t, iirc. Takonnyá verte Miyata agyát, de aztán a végén valahogy bevitt neki egy szuper countert. Azt a részt fenn is hagytam vinyón, mindjárt megnézem.
ED: ...Jimmy :D Amúgy azért itt kedveltem meg Miyatát, mert itt ábrázolták először NEM beképzelt pöcsnek.

kelvor

Jimmy, tényleg.  ^^ Az jó kis meccs volt! Mondjuk az eddig legjobb összecsapást még csak mangában olvastam, remélem már nem kell sokat rá várni. No nem mintha az eddigi meccsek rosszak lettek volna. Sendo meg Wolf nagy kedvencek, szerepelhetnének többet!

NLZ

Puhapöcs, gyógyegér, pedofil, wáááá! Faszért kell ez a szánalmas tutyimutyi jellem. Még ha egy 60 kilós ágybavizelő lenne, még azt mondom oké. De a fizikai edzésekkel az ember önbizalma is megnő, miért kellett ezt így csinálni?
Na megyek és kaparom tovább a falat.
[reserved]

kelvor

Ha Ippora gondoltál, akkor valami szinten jogos. Engem az zavar, hogy ő a japán bajnok, de még mindig olyan érzésem van néha, hogy még mindig valahol a rookie champion körül van.

NLZ

De komolyan, Ippo már vagy 20 éves. Ki ilyen szánalmas még 20 évesen, mikor már valagnyi önbizalma lehet a box miatt? Wááááh, nem is jártatom ezen az agyam, mert csak felhúzom magam.
[reserved]

kelvor

15.

Takamura  :lol: Csöppet nincs most formában.

NLZ

Ehh, faszom, ennyi volt? Megint 7 év, mire folytatják?
[reserved]

kelvor

Quote from: NLZ on 2009-07-04, 17:32:52
Ehh, faszom, ennyi volt? Megint 7 év, mire folytatják?

Ja, egyenlőre ennyi volt. Franc, pedig rohadt jó meccsek jöttek volna.  :falba:
Még simán mehetett volna legalább 26 (vagy akár 52) rész, a mangája a 859. chapternél jár, a New Challenger még a 400. előtt befejeződött. Remélhetőleg nem kell megint ennyit várni egy új szezonra!
Egyébként nem volt vele semmi gond, szépen követte mangát, 0 fillér.  Hiányozni fognak hetente a részek.

Nevl

Én is végignéztem, jó lett, főleg Takamura meccse. Csak az zavar, hogy Ippo kb semmit sem fejlődött az egész sorozatban...
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

NLZ

Még a mangában se fejlődött szinte semmit se, pedig az anime a mangának nem sokkal a felén túl tart. Egy kis fejlődésnek van jele, de mire ennek gyümölcsét látjuk, az kb a világbajnoksági meccseken lesz, ami belátható időn kívül van.
[reserved]

LuckyDingo

Lul nem is tudtam hogy van ennek is topicja :D Egy hete végeztem ki a 2 sorozatot, meg tegnap előtt a mangát.
Azért Ippo már kezd azért király dolgokat csinálni /mangában XD/ de a személyisége az életben nem fog megváltozni. Viszont valamelyik nőre ráhajthatna... mondjuk Kumira veszélyes  XDDD

kelvor

Ha másban nem is változik Ippo, legalább a francos riporterek kérdéseire ne csak annyi mondjon mindig, hogy "I don't know". Komolyan, Japán bajnok és semmi önbecsülése nincs.

blackman

És a senpai-ja is nem más, mint Takamura.  :D

NLZ

Quote from: kelvor on 2009-08-17, 22:02:56
Ha másban nem is változik Ippo, legalább a francos riporterek kérdéseire ne csak annyi mondjon mindig, hogy "I don't know". Komolyan, Japán bajnok és semmi önbecsülése nincs.
Ez egy fikció. Örülj, hogy legalább egy kis ralitás van benne. :D
[reserved]

Liquid Snake

Félve kezdtem el. " Mi lehet olyan jó egy boxos animen..." de az első rész után már megtetszett :d Most a 30nál tartok és azt kell, hogy mondjam, hogy kár lett volna kihagyni egy ilyen fasza anime-t a repertoáromból :D

Kassh

Quote from: Liquid Snake on 2010-02-02, 02:10:53
Félve kezdtem el. " Mi lehet olyan jó egy boxos animen..." de az első rész után már megtetszett :d Most a 30nál tartok és azt kell, hogy mondjam, hogy kár lett volna kihagyni egy ilyen fasza anime-t a repertoáromból :D
az a helyzet hogy én pont ugyanígy voltam/vagyok vele :D

LuckyDingo

+1  :tezsvir:

Én azt várom, hogy jön még pár évad :D Ami most volt a mangában, az érdekelne animálva :D