Main Menu

Fairy Tail

Started by Karez, 2009-10-12, 17:34:14

Previous topic - Next topic

NLZ

Lehet nem a végtelenségik fogják csinálni, csak mondjuk 50 részig, mint anno Kekkaishit.
[reserved]

LuckyDingo

FT8 egész tűrhető volt.. de Erza Sailor Moon átváltozását meg az elnyújtott varázslatokat hanyagolhatnák. A sárkány meg megint állandó szereplő lett. Az ellenfelet meg nem lehetett komolyan venni.

chilip

Quote from: NLZ on 2009-11-22, 15:19:55
Lehet nem a végtelenségik fogják csinálni, csak mondjuk 50 részig, mint anno Kekkaishit.

az a baj hogy az az elejétől jó volt ez meg már az első résztől szar...

LuckyDingo

Ha nem csal az emlékezetem, akkor a 9. rész... f... fff... FFFF... FILLER VOOOLT!!!!!!  :__devil: :grrr: :falba: :_piszka:

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2009-12-07, 21:43:49
Ha nem csal az emlékezetem, akkor a 9. rész... f... fff... FFFF... FILLER VOOOLT!!!!!!  :__devil: :grrr: :falba: :_piszka:

:facepalm: Épp, mikor kezdett volna szépen javulni...

Amúgy köv rész is az lesz?

Karez

Quote from: Junchi on 2009-12-08, 18:44:44
Quote from: LuckyDingo on 2009-12-07, 21:43:49
Ha nem csal az emlékezetem, akkor a 9. rész... f... fff... FFFF... FILLER VOOOLT!!!!!!  :__devil: :grrr: :falba: :_piszka:

:facepalm: Épp, mikor kezdett volna szépen javulni...

Amúgy köv rész is az lesz?

Nyugi a kövi rész már original story.  :Kiraly:
Egyébként meglepően egész tűrhető sótlan fanservice volt.  ::)
(kb. egy közepes one piece fillerhez mérhető szvsz)

LuckyDingo

#36
Hááhááháámia jó szentcsirkebogyó volt ez? :D Még csak az openinget néztem meg, de már ez elég volt, hoghy kiakadjak... 12 rész után új op? Nem korai egy kicsit? :D És már Gazille? Leonékkal mi lesz?  Azért az sem volt olyan rövid fight. Mellesleg a zene köbö az új OP opening szintjén van.. borzalom. Előbb gondolnám, hogy ez a Nyankoi új openingje /bár mág annak is gáz lenne/, mint a Fairy tailé..

-ennyit az openingről- a többi meg majd ha meglestem XD

maradék: a rész tűrhető volt..

Az ending chibi cukiság, elmegy kategória.

blackronin

Mostanában nem volt időm Faily Tail-t nézni (asszem az 5-ik részig néztem csak meg), de talán jobb is a következő miatt:
Aki látta egészen mostanáig (eddig 15 rész jött ki), és egyben olvassa a mangát is, az mit gondol róla?
Vannak már most pl. durva eltérések, cenzúra, csúsztatások, egyes dolgok időben máskor történnek meg, stb. jellegű "furcsaságok"?
Érdemes belemélyedni, vagy már esetleg most elcseszték az egészet?
Vagy csak a mangát olvassam el inkább?

Várom az észrevételeket...  :smile:

Junchi

#38
Nekem egyetlen "aprócska" problémám van az egész animével: EGY KURVA VÉRCSEPP NEM VOLT EDDIG!!! A cenzúra egyszerűen gusztustalan; aki ezek után le meri hordani a Bleach még egész korrekt cenzúráját, arról meg lesz a véleményem. A legutóbbi részben pedig már ruhaletépés sem volt, szal mikor Lucy harcolt a tehenével, egyszer csak LESZAKADT róla a felső rész... >______>

Egyébiránt az anime messze nem olyan hangulatos, mint a manga, szal nem to'om, mi volt a készítők szándéka ezzel a sok csicsás színnel és idióta karadesignnal, de van egy olyan érzésem, hogy ez a cucc leginkább azoknak készül, akik nem olvassák a mangát és/vagy 12 év alattiak. Ami viszont meglepő, hogy az események meglehetősen mangahűek, a sok szarság ellenére még az apróbb pontok is megmaradtak, szal... Hát, szerintem érdemes vele próbálkozni, de 100, hogy nem fogod az álladat keresgélni a Föld magjánál egy-egy epizód után. Eddig nálam 7/10.

LuckyDingo

7/10 elég kedves osztályzat rá :D Én valahol 3-4/10 körül adtam rá asszem :)
A Bleach cenzúráját én lehordom neked, mert megtehetem.. nem is korrekt amúgy :P Az fix, hogy a FTben nincs vér... mesében nem szokás. XD

Junchi

Ep23

Lol? Ez az epizód csak szerintem lett kivételesen nagyon jó?

Bishop

Nézi még valaki? Javult a minőség? vagy még mindig nincs értelme belekezdenem, titkon reménykedem hogy összekapja magát mint a D Gray-men.

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2010-06-06, 19:23:28
Nézi még valaki? Javult a minőség? vagy még mindig nincs értelme belekezdenem, titkon reménykedem hogy összekapja magát mint a D Gray-men.
Ami idegesített benne, az megmaradt. Attól függetlenül nézem. Ha követed a mangát, akkor most következik az Erza régi haverjai arc. Most lett vége a Loki-s mellékszálnak. Egyébként a Loki-s részek tetszettek.

Bishop

Szóval varázskörök idétlen stance-ek és sárkányok maradtak?  ::)

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2010-06-06, 19:53:56
Szóval varázskörök idétlen stance-ek és sárkányok maradtak?  ::)
Varázskörök maradtak, idétlen stance.. azok nem tűnnek fel XD
Sárkányok.. előfordulnak, de nem viszik túlzásba.
Viszont a graf sokkal jobb az első pár résznél..

blackronin

Hú, jó régen írtak ide...  ^^"

A dilemmám még mindig az, hogy a mangát olvassam inkább, vagy az anime változat megéri a fáradságot...
Most hogy kijött már 41 rész (amiket leszedtem, de csak 5 részt néztem meg, a mangába pedig csak belepillantottam), mi a véleményetek?
Pl.
Javult a kezdés óta vagy rosszabb lett?
Megtartja a manga hangulatát vagy távolodik tőle?
Voltak már filler részek benne?

Junchi

Quote from: blackronin on 2010-08-12, 17:46:41
Javult a kezdés óta vagy rosszabb lett?

IMHO javult a színvonal, de...

Quote from: blackronin on 2010-08-12, 17:46:41Megtartja a manga hangulatát vagy távolodik tőle?

Is-is. Vannak benne olyan jelenetek, amik azért jobbak, mint a mangában (pölö Erza - Ikaruga harc, kivéve persze a végét), de inkább csak egy langyi változat a mangához képest. Szal engem leginkább az zavar, hogy messze nem olyan GAR az anime, mint amilyennek a manga alapján lennie kéne... :/

Quote from: blackronin on 2010-08-12, 17:46:41Voltak már filler részek benne?

Voltak, de csak ilyen egy-két epizódosak, és annyira nem voltak vészesek.

Bishop

Na úgy döntöttem az első 2 rész után adok neki még egy esélyt, és örülök hogy megtettem, egyre jobb szerintem, már a varázslatok se olyan idegesítőek, már az idétlen jeleneteket se erőltetik mint Natsu ököl összecsapása vagy Erza sailor moon átváltozása. Az eddigi arcok jók voltak, kedvencem a phantom arc, mint mangaban is. Makarov vs Jose nagyon bejött :whoah: Ez a Luxus arc is elég jó eddig, érdekes volt megtudni pár tagról hogy tényleg tud valamit nem csak úgy van. Pl Macao vagy a pipás srác, vagy a két tag aki bele van esve Revibe, vagy a sniper duo. A mangat sose tartottam epicnek mindig olyan jó nézni és ennyi volt, így ettől se vártam hogy az lesz így nem is csalódtam, jó nézni és ennyi. Luxus arc után úgy is jön a színvonal esés. Addig meg már alig várom a Luxus vs Mistgun(Mystogun) harcot :whoah: Annyira sajnálom hogy később elkurják őt is mint Grayt :frown: Viszont lassan számítani lehet masszív filler áradatra mert ilyen tempóval még ebben az évben beéri a mangát.

blackronin

Quote from: Bishop on 2010-09-11, 22:20:51
Viszont lassan számítani lehet masszív filler áradatra mert ilyen tempóval még ebben az évben beéri a mangát.
Micsoda?
Nem volt filler cucc egészen mostanáig? (még nem néztem tovább és nem olvastam a sorozatot)
Akkor melyik fejezetnél tartanak számszerűen a mangához viszonyítva?
Ha valaki leírná, akkor az jó lenne.

Bishop

Volt egy-két kisebb 1 részes filler mint pl a lélek cserés, legalább is én arra nem emlékszem mangaban. De ezen kiül elég kevés filler volt annyira hogy 10 rész alatt simán leadnak 1 arcot. Ugye 0-10-ig volt a bevezető meg fuvolás arc 10-20 gray arc 20-30 phantom arc 30-40 erza arc és most 40-45 és már mindjárt ott tartunk hogy Natsu+Gazzile vs Luxus. Sőt animenews confirmed hogy lesz jövőre FT mégpedig nirvana arcal, aztán jön az edolas és ennyi beérte a mangat. Most olyan 120dik chapternél van az anime kb. Tényleg elég gyors a tempó, az ann hírből ítélve nem volt biztos az hogy folytatják és nem is foglalkoztak ezért a fillerekkel, de be kell látni hogy hamarosan annak is eljön az ideje, de addig is szerintem egy egész jó animevel van dolgunk. Már ha úgy állunk hozzá.

LuckyDingo

Ez a 48-as rész valami iszonyat jól sikerült.. sokkal jobban sajnáltam Laxus kilépését.. az Expelles rész, és főleg a Fantasia meg enyhén besírósra sikerült... Eddig tán ez volt a legjobb része az animének.

nikici

Ez a rész tényleg nagyon jó volt. :D Bár az elmúlt napokban hoztam be a sorozatból vagy 10-15 részes lemaradásomat, úgyhogy kellő képpen rá voltam hangolódva. :D Laxust sajnáltam a végén, hogy el lett zavarva, bár érthető az is, hogy tényleg megérdemelte azok után amit tett. De a búcsú intés a parádén nagyon megható lett. :') Gajeel meg szerencsére duplán kém. Vagyis csak rémélem, hogy nem triplán. XD De ha úgy is lett volna csak, hogy Ivan kémje, előbb utóbb úgy is átállt volna, gondolom.

Én csak animés vagyok FT-ből, de most megnéztem, hogy ez volt a 128. fejezet, és a manga jelenleg a 202.nél jár. Akkor a maradék már nem elég túl sok részre.

Bishop

Jó rész volt csak az bosszantott hogy kicsit megvariálták a mangahoz képest. Mangaba nem jelenik meg Igneel, helyette Ivan jelenik meg még  animebe csak megemlíti Gazielle Makarovnak a fantasia alatt még mangaba utánna említi meg. Urthearre se emlékszem de annak utánna kell nézni. Remélem ez nem jelenti azt hogy úgy jár mint a Soul eater...

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2010-09-29, 19:11:36
Jó rész volt csak az bosszantott hogy kicsit megvariálták a mangahoz képest. Mangaba nem jelenik meg Igneel, helyette Ivan jelenik meg még  animebe csak megemlíti Gazielle Makarovnak a fantasia alatt még mangaba utánna említi meg. Urthearre se emlékszem de annak utánna kell nézni. Remélem ez nem jelenti azt hogy úgy jár mint a Soul eater...
Szerintem sajna de. Azt csinálják, amit én vártam a mangában. Behozzák a sárkányokat és valahogy lezárják a storyt. De ha nem akkor remélem volt értelme a dolognak.. az is lehet hogy valami sárkányos filler jön, mert igaz, hogy két arc-kal van lemaradva az anime, de iszonyat gyorsan halad.

Bishop

Én is azon filózok most hogy most hogy lesz, ha Gerardra meg Lucy apjára el tudnak húzni még egy hónapot akkor se jön ki a dolog mert Nirvana arcot csak jövőre tervezik, szóval nem kizárt hogy behoznak egy filler arcot,  ilyenkor már új opening szokott lenni abból sok minden kiderülne.

LuckyDingo

Ok.. én megszakadtam, amikor az 52.-ben megszólalt Ichiya... Shou Hayami hangján O.o Naneee... XD

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2010-11-03, 14:48:15
Ok.. én megszakadtam, amikor az 52.-ben megszólalt Ichiya... Shou Hayami hangján O.o Naneee... XD

o________O

DO WANT! xDDD

Bishop



Értem én hogy filler de áááá :falba: Az egész még az FThez is képest klisé halmaz és a logika teljes hiánya :gyagya: Az ahogy mindenki Natsuzik attól már megőrülök, de ami végleg betette a kaput az Gray magyarázata
Miért tetted ez?
Azért mert őt csak Natsu győzheti le
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ  :falba:

Arra még nem gondolt hogy ha a csajt elintézik akkor nincs sárkány sem, meg ha Natsut nem fogják el akkor nincs SÁRKÁNY SE? Fú na jó ha valaki nézi még szóljon ha vége a fillernek.

Junchi

Valahol a Nirvánás arc-nál droppoltam ezt az animét... (F*szom se kíváncsi annak a retek arc-nak a meganimált változatára...)

Örülök, hogy nem vesztettem vele semmit. :D

Brasszikoszteroid

Quote from: Bishop on 2011-04-03, 13:19:55


Értem én hogy filler de áááá :falba: Az egész még az FThez is képest klisé halmaz és a logika teljes hiánya :gyagya: Az ahogy mindenki Natsuzik attól már megőrülök, de ami végleg betette a kaput az Gray magyarázata
Miért tetted ez?
Azért mert őt csak Natsu győzheti le
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ  :falba:

Arra még nem gondolt hogy ha a csajt elintézik akkor nincs sárkány sem, meg ha Natsut nem fogják el akkor nincs SÁRKÁNY SE? Fú na jó ha valaki nézi még szóljon ha vége a fillernek.

Ha jobban figyeltél volna, akkor annak a falunak a lakói, akik örökké rejtve vannak, mert megátkozta őket daphné, ú tudnak csak felszabadulni, ha Natsu betartja az ígéretét(amit elfelejtett, Gray erre próbálta emlékeztetni), miszerint legyőzi daphné-t( sárkánnyal/sárkányostul együtt az nem számít).

Ettől még persze szar filler,de kaptunk "értelmes" választ azért.