Main Menu

Fairy Tail

Started by Karez, 2009-10-12, 17:34:14

Previous topic - Next topic

Karez

Mai nappal kezdődően elkezdődik a 21.század egyik legkirályosabb shounen mangájának anime verziója, ami elég sok hasonlóságot de nagy tisztelet tudóan a One Piece kis testvére ha úgy nézzük. (EPIC harcok, nagyon nagy szereplő gárdával, valamint Akira-sensei által leutánzott de inkább Oda-sensei-től kölcsönvett rajzstílussal.)

Jelenleg crunchyroll féle site rip-ek már vannak Horriblesubs-tól:

[Horriblesubs] Fairy Tail - 01 [480p].​mkv

[Horriblesubs] Fairy Tail - 01 [720p].​mkv

Enjoy!

chilip

hát a mostani arc a mangában nem épp a legkirályosabb de simán élvezhető :D

LuckyDingo

#2
Quote from: Karez on 2009-10-12, 17:34:14
Mai nappal kezdődően elkezdődik a 21.század egyik legkirályosabb shounen mangájának anime verziója, ami elég sok hasonlóságot de nagy tisztelet tudóan a One Piece kis testvére ha úgy nézzük. (EPIC harcok, nagyon nagy szereplő gárdával, valamint Akira-sensei által leutánzott de inkább Oda-sensei-től kölcsönvett rajzstílussal.)


A jelző erős túlzás, a One Piece nevében meg kikérem magamnak, hogy egy topicban említed vele.. XDD
Még nem láttam, de a mangája alapján azt mondanám, hogy A OP köbö 100x epicebb nála :P

Többi, megnézés után jön :D

Megnézve:
Grafika: átlagon aluli
Hangok: meg lehet szokni, de lehetne jobb /és nem érdekel melyik Seiyuu milyen híres XD/
Zene: Az egyetlen, amire azt tudom mondani, hogy tetszett

Jah igen.. OP ED.. mindekettő jobb lenne, ha nem is létezne...
Egyik gázabb, mint a másik /nah jó.. átlagosak.. nagyon/ :D

Az első rész összesített értékelése by me: 4/10
Mondhatni, csalódás volt.. /bár lehetett rá számítani/

chilip

grafika nagyon szar volt  :zomg: happy-nek OP-ban volt egy homér simpsonos feje  :zomg: flash-animációba igényesebb lenne. igénytelen lett az egész...

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2009-10-12, 18:25:58
grafika nagyon szar volt  :zomg: happy-nek OP-ban volt egy homér simpsonos feje  :zomg: flash-animációba igényesebb lenne. igénytelen lett az egész...

Nah jah.. normális rajz nem nagyon volt benne. Mondjuk már a manga se a szuper rajzstílusról híres.
Én Erza fejein voltam kiakadva az opban.. meg Happyn. Meg Natsunak az egész részben el volt rajzolva a feje.. vagy 3-4 féle arca volt.. és ugyanazok a studio/k/ csinálta/ák/ ezt, mint a Basquasht.. aszittem, hogy hasonló színvonalú lesz.. hát.. még a Guin Saga megvalósítása is magasan veri, pedig az nem egy hűde extra, de legalább nézhető :D

blackronin

Ep1:
Fura grafika, tűrhető zene, történet még kérdéses + nagyon erős One Piece utánérzés.
6/10.

Karez

Quote from: blackronin on 2009-10-12, 18:35:00
Ep1:
Fura grafika, tűrhető zene, történet még kérdéses + nagyon erős One Piece utánérzés.
6/10.

:tezsvir:

Többieket egyébként nem értem, ez még csak az első része volt, one piece első része sem volt akkora DURR BELE! kezdése és számomra Captain Kuro arc vége felénél jött meg az a bizonyos érzés hogy ezt nézni kell. Így első látásra lefikázni szvsz értelmetlen bármiféle cuccot ami újonan kijön.
Egyébként is volt itt minden nagy pofonoktól "fél várost lazán megrázom kicsit" , abban egyetértek az OP lehetne jobb is de egyébként tűrhető, majd 30.rész után úgyis lesz új OP.  ::)

chilip

lefikázni nem értelmetlen ha ENNYIRE szar. olvasom inkább a mangáját. még adok az animének pár részt azt meglátom még. eddig FAIL.

NLZ

Eddig elég szarok a szinkronhangok, hiába lennének bármilyen híresek.
A varázseffektekhez nem értem, minek kellettek ezek a béna körök. Idétlen, zavaró, és haszontalan. A mangában sem volt, nem véletlenül. Meg a varázslatok magák is kifejezetten rondák voltak. De ezek a hülye sárkányanimációk kifejezetten az időhúzásra mennek. A gag maga az tűrhető, hisz a manga is ilyen végig. OPban egy durva rajzolást láttam, Gerard fejét, kb úgy nézett ki, mint egy 10 éves.
[reserved]

Cobra

Ha egy sorozat első részének is gyenge a grafikája, akkor sok jóra nem lehet számítani a későbbiekben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bishop

Na megnéztem, és annyira nem volt irritáló a grafika, nem volt jó, de nem is zavart igazán. Lehetne jobb tuti, de elviselhető. Szinkront szokni kell de az is elviselhető. Egyedül azokat a varázsköröket hagytam volna ki főleg Natsunál. Már sztem rég nem divat akció animebe hogy a támadásnak külön hátteret adnak. Az a sárkány a háttérbe meg minden varázslathoz az a stance  :facepalm:
OP elég gyenge tekerős, Ed is. Nézni fogom szerintem aztán majd elválik hogy milyen, mindenképpen jó lenne a manga tetőpontjáig a Guild warig megnézni mert mikor azt olvastam folyton azon gondolkodtam milyen jó lenne meganimálni, aztán lehet szar lesz és akkor tuti dobom.

NLZ

Reméljük addig nem lesz kaszálva. :P  Bár ha még ott is ugyanúgy ilyen idióta lesz a varázslás, akkor lehet jobb, ha nem jutunk el addig. :)
[reserved]

Darkstar

Hm, another neverending shounen fightan animu?  :zomg:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

Quote from: Darkstar on 2009-10-13, 20:28:49
Hm, another neverending shounen fightan animu?  :zomg:

this is what my shounen heart needs ;) :D

NLZ

Quote from: Darkstar on 2009-10-13, 20:28:49
Hm, another neverending shounen fightan animu?  :zomg:
Nem biztos, lehet ezt is 50 rész után abbahagyják, mint Kekkaishit. Pedig az jó darab.
[reserved]

LuckyDingo

Második rész tűrhető volt, bár a varázslatoknál a körök valszeg végig maradni fognak, de legalább a sárkányos háttér eltűnt. Lucy hangját kezdem megszokni, de Happytól még mindig agycsikarást kapok XD

smash++

Így 2010 kapujában nekem nem elég ez a grafka, a varázslat köre full gáz.

Attól még, hogy egy induló anime és nem tudni mit hoz a jövő Fanok tekintetében, szerintem gyenge indítás. Én többet vártam a mangát olvasva.

Amikor Natsu haza érkezett még az ajtó berúgás is jobb volt a mangaban...

LuckyDingo

Quote from: smash++ on 2009-10-19, 22:52:42
Így 2010 kapujában nekem nem elég ez a grafka, a varázslat köre full gáz.

Attól még, hogy egy induló anime és nem tudni mit hoz a jövő Fanok tekintetében, szerintem gyenge indítás. Én többet vártam a mangát olvasva.

Amikor Natsu haza érkezett még az ajtó berúgás is jobb volt a mangaban...
Nekem ezek a gondolatok az első rész után jelentek meg.. azóta visszavettem az elvárásokból.   :D

balu01

Quote from: NLZ on 2009-10-12, 20:03:23
A varázseffektekhez nem értem, minek kellettek ezek a béna körök. Idétlen, zavaró, és haszontalan. A mangában sem volt, nem véletlenül. Meg a varázslatok magák is kifejezetten rondák voltak.
Quote from: chilip on 2009-10-12, 18:25:58
grafika nagyon szar volt  :zomg:
Kb. én is így látom, első 2 rész alapján nekem eddig ez nagy csalódás ::)

noriko

Kedves topic indító! Mivel elmulasztotta belinkelni a topicot az Anime topic indexbe, ezennel megrovásban részesítem.  :_piszka:
Legközelebb tessék figyelni! ;)
"I wish I could, but I don't want to."

Affin

Azt hiszem, hogy én maradok a mangánál.
Lehet jövőre már a grafikája is jobb lesz, addigra csak belejönnek a készítők. Akkor majd nézem :)

Karez

Quote from: noriko on 2009-10-22, 13:23:23
Kedves topic indító! Mivel elmulasztotta belinkelni a topicot az Anime topic indexbe, ezennel megrovásban részesítem.  :_piszka:
Legközelebb tessék figyelni! ;)

!
Párdon ezen elsiklottam.  ^^"
Legközelebb jobban figyelek.  ::)

Bicskei

ez a Fairy Tail/Fail rész elment....
habár nem amlékszem olyanra, h Happy-t meg akarták volna sütni...
kicsit furcsa volt na...de jüön Erza!!
Ultras liberi

Bicskei

repost(tényleg skacok kijött több új rész is azt semmi mozgolodás... :( )

nah a lénye gelég jó kis rész lett sztem(nem nagy elvárásokkal, így lehet h csak én láttam jónak..) Erza jó volt meg minden egybe...néztem volna még egy darabig...
Ultras liberi

balu01

Néhány dolgot átrajzoltak az openingben, itt egy összehasonlító kép.
Remélem a részekben is lehet majd észlelni valami javulást :D

blackronin

#25
Fairy Tale 4-5: jó részek voltak. Átlagba adok egy 8-ast mindkettőre.
Egyébként a mangába eddig még nem néztem bele, direkt azért, hogy az anime-s első érzés alapján döntsem el, hogy jó vagy rossz... (a One Piece-nél is ezt alkalmaztam, amikor el kezdtem nézni még NAGYON régen, s ott bejött)
Eddig inkább a jó felé hajlok. A 4 főkari nagyon bejön, rögtön megkedveltem őket, egyedi személyiségük van, eleinte érezhető volt az a bizonyos Toriyama és Oda hatás, de lassan kezd elmúlni.

Kérdés:
Az eddigi 5 részt látva, mennyiben tért el az anime a mangától?
Volt valami durva változtatás (történetben, vagy esetleg cenzúra) idáig?

Quote from: balu01 on 2009-11-10, 18:18:27
Néhány dolgot átrajzoltak az openingben, itt egy összehasonlító kép.
Remélem a részekben is lehet majd észlelni valami javulást :D
Na, akkor nem csak én vettem észre, hogy valami más!  :D

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2009-11-10, 18:20:36

Kérdés:
Az eddigi 5 részt látva, mennyiben tért el az anime a mangától?
Volt valami durva változtatás (történetben, vagy esetleg cenzúra) idáig?

Nekem amúgy, ami nagyon feltűnt, hogy Erza Ruhája teljesen más, mint a mangában...
Egyébként engem még mindig nem győzött meg, hogy ez lehet jó is.

Bishop

én eddig csak az elsőt néztem meg, megvárom 10ig hogy kijöjjön és aztán majd meglátom érdemes e vele foglalkozni, a remény hal meg utoljára, 20perces kikapcsolódásnak meg jó lesz, de remélem mostmár hanyagolni fogják a varázsköröket  :zomg:

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2009-11-10, 20:59:29
de remélem mostmár hanyagolni fogják a varázsköröket  :zomg:
Azt várhatod ::) Megsúgom, [spoiler]megmaradnak valszeg![/spoiler]

fema

Én nem olvastam a mangát, csak az anime 6 részét láttam, szóval nem tudom hasonlítani a kettőt, de a grafika nekem kifejezetten tetszik! :D Oké, volt egy-két furcsa beállás az eleje fele, de szerintem egyáltalán nem zavaró.  ;)

A varázskörökről pedig csak azt tudom mondani, hogy nekem ez az első, hogy ilyet látok, de nagyon bejövős! A sárkány a háttérben dettó!  :hopp:

A hangokkal pedig szintén semmi bajom nem volt, sőt, Lucy-é marhára tetszett, az a legjobb, mikor ráripakodik Gray-re!  :haha:
Erről jut eszembe, a poénok is nagyon ott vannak, elég válogatós a humorérzékem, de ezen nem egyszer hangosan röhögtem.  :lul:

Az egyetlen dolog, ami aggaszt, az az, hogy nehogy túl rövid legyen...   :_piszka: