Main Menu

Kodek gondok

Started by Attilio, 2003-09-18, 12:35:11

Previous topic - Next topic

zsozso

Quote from: TurboKOggDS + ffdshow = sokkal egyszerûbb megoldás. az mplayer eléggé ódivatú lejátszó (commandline alapú asszem).
OMG
Death is the only redemption

Xaga

Quote from: TurboKaz mplayer eléggé ódivatú lejátszó (commandline alapú asszem).

Használd Linux alatt és akko lesz neki szép User Interface-e :)(Linuxnak Knopixot ajánlom jelen esetben)

.Attila

Quote from: zsozsoOMG
:lol: :D :lul:
VLC-t ne! Nem olyan jó az. mkv-nál egyszerre nyomta a japán meg az angol hangot...
mplayer jó, bár gombot kell tudni, és mehet.

TurboK

Quote from: zsozsoOMG
kifejtenéd bõvebben? Eddig még abszolúte semmi olyasmivel nem kerültem szembe amihez mplayer kellett volna.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

zsozso

Quote from: TurboKkifejtenéd bõvebben? Eddig még abszolúte semmi olyasmivel nem kerültem szembe amihez mplayer kellett volna.
Inkabb nem commentelem.
Death is the only redemption

bandiras2

#65
Quote from: TurboKkifejtenéd bõvebben? Eddig még abszolúte semmi olyasmivel nem kerültem szembe amihez mplayer kellett volna.

Akkor próbáld meg lejátszani a NGE 2003 remastered end of eva part 1.mkv filet, és ha vmivel sikerül, akkor légyszi közöld velem is, mert érdekel, hogy mi volt az. Jelenleg az mplayer codekelésével és beconfigolásával szórakozok, de ha valamivel le bírod jáccani, akkor lehet hogy hagyom a francba.
Press any key to continue and any other key to quit.

Fazék

Quote from: bandiras2Akkor próbáld meg lejátszani a NGE 2003 remastered end of eva part 1.mkv filet, és ha vmivel sikerül, akkor légyszi közöld velem is, mert érdekel, hogy mi volt az. Jelenleg az mplayer codekelésével és beconfigolásával szórakozok, de ha valamivel le bírod jáccani, akkor lehet hogy hagyom a francba.
mi lenne, ha megpróbálnád újra letölteni, mert ha tényleg ennek a lejátszásával van bajod: zx.end.of.eva.renewal.part1.divx511.mkv és 2.cd akkor meg kell hogy nyugtassalak, minden amivel próbáltam lejátssza nálam... ha meg nem ezekre a file-okra gondoltál, akkor legalább egy mintafile-nevet írj már be...

Fazék

Quote from: White SeeDNálam nem tom mi van, de az mkv lejátszásom megdöglött.
A mp classic, egyszerûen befagy, míg minden mást visz.
A bs playernél meg nincsen felirat. hogyan lehet annál feliratott behívni? mért nem nyitja meg a felirat kódeket, míg minden másnál behívja a tálcán???
wmp meg eleve sz.r.

Valakinek valami 5let? Az mkv lejátszáshoz a kodeket innen szedtem le.
matroska pack uninstall re-install próba már volt?

Fazék

#68
Hmmm bocsánat az elõbbikért, úgy néz ki mégis csak lehet valami inkompatibilitási gond az újabb mkv-kkal... Most próbáltam meg lejátszani a Neko no Ongaeshi mkv-s változatát a régi gépemen, az elsõ cd-t hajlandó 20 mp-ig lejátszani, vagy 1-2 belepörgetésig, a második cd-nél viszont az elsõ képnél már kilép... nem tudom mitõl lehet ez, a P4-es gond nélkül lejátssza mindkét cd-t. Kíváncsiságból kipróbáltam az End of Eva Renewal mkv-kat, de azokat gond nélkül vitte a régi gépem is.

Összefoglalva, letöltöttem a legújabb mplayer-t, alap config file, és Neko no Ongaeshi mkv nem megy. Ötlet?

edit: ez ment az error output-ra:

Quotec:/windows/fonts/arial.ttf doesn't look like a font description, ignoring.
Cannot load font: c:/windows/fonts/arial.ttf
No accelerated IMDCT transform found
Using MMX optimized resampler
[h264 @ 009E3CB8]illegal short term buffer state detected
[h264 @ 009E3CB8]illegal short term buffer state detected
[h264 @ 009E3CB8]illegal short term buffer state detected


MPlayer interrupted by signal 11 in module: decode_video
- MPlayer crashed by bad usage of CPU/FPU/RAM.
  Recompile MPlayer with --enable-debug and make a 'gdb' backtrace and
  disassembly. Details in DOCS/HTML/en/bugreports_what.html#bugreports_crash.
- MPlayer crashed. This shouldn't happen.
  It can be a bug in the MPlayer code _or_ in your drivers _or_ in your
  gcc version. If you think it's MPlayer's fault, please read
  DOCS/HTML/en/bugreports.html and follow the instructions there. We can't and
  won't help unless you provide this information when reporting a possible bug.

edit2: Gyorsan tettem vele egy próbát, minden más mkv-t gond nélkül lejátszik a régi gépem is... Miért pont ezzel van baj?  :(

TurboK

ami 3 mkv file nekem van (koroshiya, sex friends 1-2) az hibátlanul megy bsplayer alatt.

hol van az a neko no onegashi? szerveren nem látom.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Dragon

Quote from: TurboKami 3 mkv file nekem van (koroshiya, sex friends 1-2) az hibátlanul megy bsplayer alatt.

hol van az a neko no onegashi? szerveren nem látom.
ftp://usteam.uw.hu/Anime/The%20cat%20returns%20(Neko%20no%20Ongaeshi)/
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Cobra

Volt róla valahol itt szó, hogy a legújabb Xvid codeckkel van valami gond.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Quote from: bandiras2Akkor próbáld meg lejátszani a NGE 2003 remastered end of eva part 1.mkv filet, és ha vmivel sikerül, akkor légyszi közöld velem is, mert érdekel, hogy mi volt az. Jelenleg az mplayer codekelésével és beconfigolásával szórakozok, de ha valamivel le bírod jáccani, akkor lehet hogy hagyom a francba.
Jelentem, zoomplayer frankón vitte. Már ha arról a fájlról van szó, amit Blimp említett.


noriko

hi!
mplayer használata nélkül azt meg lehet oldani, hogy az mkv lejátszásakor ne egyszerre menjen az angol és a japán hang?
"I wish I could, but I don't want to."

Cobra

Windows Media playerhez kell a Morgan Stream Switcher (Matroska packban benne van), a többi lejátszó meg elvileg alapból kellene, hogy kezelje gondolom.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Quote from: CobraVolt róla valahol itt szó, hogy a legújabb Xvid codeckkel van valami gond.
használj ffdshow-t.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

noriko

Quote from: CobraWindows Media playerhez kell a Morgan Stream Switcher
:jee: kössz!
"I wish I could, but I don't want to."

bandiras2

Szívok az Mplayerrel  :mad:
Valaki aki fehérvári nem tudunk megegyezni pár sörben, hogy jön egy telepítõcédével és beconfigolja nekem? :jee:
Letöltöttem a linkrõl az összes kodeket, bedobtam a codecs könyvtárba, bemásoltam a config file-t is, de semmi hatás. Áll az egész. Az mplayer nem találja a filet. :linsux:
Press any key to continue and any other key to quit.

TurboK

HEHEHE, a neko no onegashira az mplayer azt mondja hogy nincs video stream.

BSplayer elinditja, kiírja a helyes felbontást, csak a kép sík fekete.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: bandiras2Az mplayer nem találja a filet. :linsux:
Pontosan mit nem talál? Küldhetnél egy screenshot-ot a hibaüzenetrõl, meg hogy milyen paraméterekkel indítod, hátha tudok segíteni.

bandiras2

#80
Quote from: MohaPontosan mit nem talál? Küldhetnél egy screenshot-ot a hibaüzenetrõl, meg hogy milyen paraméterekkel indítod, hátha tudok segíteni.

Paraméter?
A frontenddel szórakozok, amit az installer telepített.
Az lenne a legjobb, ha átjönnél egy CD vel, amin ott vannak a kodekek, meg ami kell, mindent megmagyarázol, megtanítasz, és megmondod, hogy hány sörben lesz ez nekem. Ha nem szereted a sört, fizethetek Másban is.
Screenshotot majd csinálok holnapra, azt felrakom.
Egyébként merre lax?
Press any key to continue and any other key to quit.

Moha

Quote from: bandiras2Paraméter?
A frontenddel szórakozok, amit az installer telepített.
Az lenne a legjobb, ha átjönnél egy CD vel, amin ott vannak a kodekek, meg ami kell, mindent megmagyarázol, megtanítasz, és megmondod, hogy hány sörben lesz ez nekem. Ha nem szereted a sört, fizethetek Másban is.
Screenshotot majd csinálok holnapra, azt felrakom.
Egyébként merre lax?
Én a frontenddel sosem szenvedtem. Egyszerûen letöltöttem a zip-es változatot, bevágtam a config-ot és kész. Van egy ikon a TC-ben, azzal elindítom a videókat. Ennyi.
Szívesen lemennék segíteni neked, csak az a bökkenõ, hogy kb 270 km-re lakom tõled: Debrecenben...

bandiras2

Esetleg másvalaki, Székesfehérvár környékérõl?
Press any key to continue and any other key to quit.

bandiras2

Ápp :(  :(  :(  :(  :(
Press any key to continue and any other key to quit.

newszi

Én MPlayerre szavazok. Nekem pl ha felrakom matroska poackot mkvhez akkor akad ogm lejátszás, szal vagy ogm vagy mkv. Végül MPlayer magában megoldotta, és ami nekem van az feliratokat is jól kezeli ,meg hang és videósávokat is, és külsõ feliratot is, nem kell aza config file se mint régen.
Csináltam egy installálós csomagot MPlayer+MPUI+allcodes, minen láma feltudja rakni. És nagyonjó. Szerintem próbáld ki.
mplayer.rulz.hu
The net is surely Vast and Infinite.
Anime listám

Necrid^

Egyszer vmikor régen letöltöttem az SLD codec pack ami 6 MB és azóta minden tökéletesen fut..egyetlen bajom codekel nem volt .
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

BanTorrent

Sziasztok!

Lenne egy baromi nagy gondom!!! Az a helyzet h nem tudok semmivel sem tökéletesen lejátszani MKV fájlokat...az OGM-mekkel nincsen gondom, de az mkv valahogy nem megy! Már utánanéztem mindenhol, de semmi......tettem fel a-l codec pack-ot, matroska pack-ot, CCCP-t is.... meg az összes többi ismert codeck packot.....DE télleg egyikkkkel sem mennek...némelyik lejácco tökéletes hangot ad...némelyik a képet adja tökéletesen....van amelyik egyszerre adja mindkettõt csak épp akad mind mint az állat......kipróbáltam h az összes codec 1x-re van fent (tudom h nem szabad), aztán kipróbáltam azt is h csak 1 van fennt , DE EGYIK MEGOLDÁS SEM VOLT CÉLRA VEZETÕ! most már tényleg tanácstalan vagyok........SEGÍTSEN vki aki tényleg vágja h mi lehet a baj!!!

Elõre is köszi, BanTorrent

Kuroi Tenshi

mkv = Matroska Video tehát Matroska Packkal mennie kéne, a többi (cccp, a-l, stb) nem biztos, hogy jó...

Probléma lehet: valam rossz beállítás; rossz lejátszó; rossz felvétel; gyenge gép.
Próbáld meg törölni és felinstalálni csak a következõket:
Matroska Pack (Haali MS-el)
DirectShow - ffdshow
OggDS
DivX
Xvid
AC3
(kell még valami?...)

Plusz lejátszónak a Media Player Clasic-ot
(mint netrõl ingyért és könnyen letölthetõ)

Ha még ezután se megy, akkor szólj, majd kitalálunk valamit

Moha

Codec Pack = garantált öngyilkosság. Ne szenvedj codec packekkel, mert baromira össze tudják kuszálni a rendszert. Inkább külön-külön tedd fel azt a pár codecet, ami kell.
MKV lejátszáshoz meg használj Mplayer-t! :)

Slayer_Ace

Ace Mega Codecs Pack + Bsplayer(vagy Media Player Classic) = még nem találkoztam olyan videofájlal amit ne tudtam volna lejátszani:)