Main Menu

Kodek gondok

Started by Attilio, 2003-09-18, 12:35:11

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Slayer_AceAce Mega Codecs Pack
Khm khm khm... Én nem ajánlanám. Fõleg az Ace-t nem. Valami ad- vagy spyware van benne, ha jól emlékszem. Vagy talán még annál is rosszabb.

Slayer_Ace

QuoteOriginally Posted by Kuro_Tenshi
Valami ad- vagy spyware van benne, ha jól emlékszem. Vagy talán még annál is rosszabb.
Tényleg?? Én emberemlékezet óta az Ace-t használom és még soha semmi gondom nem volt vele

Necrid^

Quote from: Kuro_TenshiKhm khm khm... Én nem ajánlanám. Fõleg az Ace-t nem. Valami ad- vagy spyware van benne, ha jól emlékszem. Vagy talán még annál is rosszabb.
Egyetértek.. én is azt használtam régen. sokan irják neten hogy tartalmaz vmi spyware. én azóta használom a k-lite azzal még nem volt problem.minden ment vele.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

TurboK

Quote from: Slayer_AceAce Mega Codecs Pack + Bsplayer(vagy Media Player Classic) = még nem találkoztam olyan videofájlal amit ne tudtam volna lejátszani:)
Ace Mega Codecs Pack = még nem találkoztam olyan windowszal amit ne kúrt volna tönkre.

most komolyan, ffdshow kezeli a használt video codecek 90%-át. Nem kell hülye pakkokkal szopni. Max OggDS és Matroska filter kell, vagy Quicktime alternative.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Darkstar

Mostmár én sem használok pack-eket, jobb egyesével feltenni õket. Ha valaki lusta a codec-downloadon keresgélni, az Animestars-on ott vannak összegyûjtve a legfontosabbak.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Slayer_Ace

QuoteOriginally Posted by White SeeD
Mindegyiket kicsinálta:D
És ez a kicsinálás miben jelentkezett?

Fazék

Quote from: White SeeDa mpc lejátszót tönkrevágta, szal el sem indúlt. a bsplayerel csak avit tudtam lejátszani...úgyahogy
ogm és mkv kegyetlenûl szaggatott a media playerbe.
És a gépem rohadtúl belassúlt.
ha nem olvastam volna vissza, akkor is tudnám, hogy ez az Ace Mega Codec packnek köszönhetõ :D egy csoda az a gyûjtemény! csoda, hogy még kiadnak belõle újabb verziókat és vannak emberek, akik bedõlnek neki... :rolleyes:

[SIZE="1"](azokról nem is beszélve, akik terjesztik, hogy azt rakd föl! :eek:  :wtf:  )[/SIZE]

BanTorrent

Sziasztok! Kösz mindenkinek a tippeket....bár már mindent kipróbáltam, de semmi
asszem felrakom csak a K-Lite-ot...az nekem mindíg bevállt....régen (ez kb 1év) gond nélkül megnéztem bármit vele (még az MKV-ket is, amirõl tudom h matroska)...de azért kösz.....aztán lehet persze h csak a kikurt Windows-t kellene újratelepíteni! :((....de télleg kösz mindenkinek h segítettetek!! :)

Damnatus

Én k-liteot használok, mediaplayer classiccal, és semmi gond vele.

Moha

Quote from: BanTorrentSziasztok! Kösz mindenkinek a tippeket....bár már mindent kipróbáltam, de semmi
Mplayer sem vitte? :eek: Pedig az még az egyébként problémás Win64 rendszeren is rendesen mûxik!

Dreamcleaver

#100
Sziasztok. Kéne egy kis segítség ezzel asorozattal. Sehogy sem tudom normálisan elindítani az angol feliratot. Ha BSPlayerrel próbálom, akkor teljesen mindegy, hogy milyen renderrelt használok (sys default, VMR 9 render/renderless) csak az első 5 résznek van felirata a többinek nem. o_O
Ha Mediaplayer Classic-kal próbálom, akkor meg egyáltalán nincs felirat semmilyen renderrel ráadásul nem is tudok beletekerni a filmbe, mert visszaugrik az elejére. Fura mert, ha jobb click subtitlesre megyek, akkor ott elvileg azt írta VMR 7-9-nél hogy "enabled" , de nem jelenik meg. Eddig nem volt problémám az mkv fájlokkal, K-Lite megacodeck packot használok. Nem szeretek mindenféle kodeckeket fekrakosgatni, és ez eddig mindig bevált (kb 4-5 éve nézek animokat).
Szóval ha valaki be tudta üzemelni a sorozatot, akkor létszi segitsen!
Előre is kösz. ;)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kupo

Szerintem használj MPlayer-t, az a legjobb, nem kell kodek, és minden megy. :) Még egyszer se volt vele gondom.

sirtomi

Nekem volt hogy Mplayer nem akart lejátszani egy mkv fájlt. Csak hang volt és kép nem. Nem emlékszem mi volt a megoldás.

Squito

Quote from: sirtomiNekem volt hogy Mplayer nem akart lejátszani egy mkv fájlt. Csak hang volt és kép nem. Nem emlékszem mi volt a megoldás.
Esetleg paraméterezés?

sirtomi

Quote from: Kurosaki IchigoEsetleg paraméterezés?
Nem emlékszem, de megoldódott a probléma akkor.

Fazék

rohadt új codec-ek, fõleg ez a mocsok h.264 pusztuljanak meg!
mplayer fejlesztése áll, már vagy fél éve semmi frissítés, új mkv file-okkal csak a szenvedés megy. most éppen ezzel van gondom: Kakurenbo_-_1_-_Complete_Movie_-_[E-D](ff7c452b)(dub.sub_jap.eng.eng).mkv elsõ pörgetési próbánál elküld a fenébe. a file hibátlan. sima lejátszáskor az elsõ 10-15 mp-nyi felirat megjelenik de utána nagyívbõl tojik rám. megpróbáltam media player classic-kal. nem vitte. felraktam legfrisebb matroska haali spiltter-t, ffdshow-t. most már elindul media player classic-kal, csak hang nincsen és még az elején se jelenik meg a felirat, hiába van beállítva. kb fél órával ezelõtt úgy terveztem, hogy fáj a fejem, nyugtatásként megnézek egy 20 perces horrorszerûséget, erre ez a rohadt új codec-mánia keresztbetett és jelenleg majd megüt a guta, hogy az istennek se tudom beüzemelni... japán hang, angol felirattal, pörgethetõen... csak ennyit szeretnék, de a világ úgy döntött kapjam be... hát azt hiszem inkább olvasok és megyek aludni. estét

kikuchiyo

Esetleg megpróbálhatod a legújabb windows binaryt, ha még nem azt használod, szeptember 28-i. Az egyik mirrorról lehet leszedni.

Egyébként egyetértek, az utóbbi 1 évben az mplayer lefelé halad a lejtõn.
Failure is the default option

Fazék

#107
Quote from: kikuchiyoEsetleg megpróbálhatod a legújabb windows binaryt, ha még nem azt használod, szeptember 28-i. Az egyik mirrorról lehet leszedni.
KÖSZÖNÖM!!!! azért már ez is csalódás, hogy nem képesek az összes mirror-ra fölrakni a legfrisebbet... azért ez milyen már? mennyibe telne? én hülye folyton csak az elsõ link-et néztem, hogy még mindig nincs frissítés, még mindig nincs... na mindegy, ez már viszi :) [SIZE="1"][COLOR="LemonChiffon"]Éljen az mplayer![/COLOR][/SIZE] :)

Fazék

Sajnos így se tökéletes még... a felirat egyszerûen egy idõ után nem jelenik meg... megnéztem mit ír az mplayer, mi baja lehet és egy pöttyet ledöbbentem :eeek:

[SIZE="1"]
Quote************************************************
           **** Your system is too SLOW to play this!  ****
           ************************************************

Possible reasons, problems, workarounds:
- Most common: broken/buggy _audio_ driver
  - Try -ao sdl or use the OSS emulation of ALSA.
  - Experiment with different values for -autosync, 30 is a good start.
- Slow video output
  - Try a different -vo driver (-vo help for a list) or try -framedrop!
- Slow CPU
  - Don't try to play a big DVD/DivX on a slow CPU! Try some of the lavdopts,
    e.g. -vfm ffmpeg -lavdopts lowres=1:fast:skiploopfilter=all.
- Broken file
  - Try various combinations of -nobps -ni -forceidx -mc 0.
- Slow media (NFS/SMB mounts, DVD, VCD etc)
  - Try -cache 8192.
- Are you using -cache to play a non-interleaved AVI file?
  - Try -nocache.
Read DOCS/HTML/en/video.html for tuning/speedup tips.
If none of this helps you, read DOCS/HTML/en/bugreports.html.

[/SIZE]

na erre azért nem számítottam... [SIZE="1"](p4-3ghz NW mag, 512 MB ram, mobility radeon9700 128MB)[/SIZE]

Slayer_Ace

Az NGE 26. részét (mkv formátumú) meg szerettem volna nyitni Virtual DubMod-dal, de állandóan elszáll egy hibaüzenettel (bár érdekes módon a 7. részt megnyitja)
Tud valaki segíteni? (esetleg egy másik program?)

Moha

Quote from: Slayer_AceAz NGE 26. részét (mkv formátumú) meg szerettem volna nyitni Virtual DubMod-dal, de állandóan elszáll egy hibaüzenettel (bár érdekes módon a 7. részt megnyitja)
Tud valaki segíteni? (esetleg egy másik program?)
Nekem ugyanez volt a problémám az Azumangával. Nekem az Mkvextract segített.

Slayer_Ace

#111
QuoteOriginally Posted by Moha
Nekem ugyanez volt a problémám az Azumangával. Nekem az Mkvextract segített.
Időközben letöltöttem már egy fixet a vdubmod-hoz (ezzel működik:jee: ), de azért:merci:

Squito

Quote from: Fazékrohadt új codec-ek, fõleg ez a mocsok h.264 pusztuljanak meg!
Pedig elméletileg benne van, legalábbis:
QuoteVIVO 1.0, 2.0, I263 and other H.263(+) variants (using x86 DLL)
Quote from: Fazékmplayer fejlesztése áll, már vagy fél éve semmi frissítés, új mkv file-okkal csak a szenvedés megy.
Október 27-én rakták fel az MPlayer 0-19-0-s verziót!

Moha

#113
Quote from: Kurosaki IchigoOktóber 27-én rakták fel az MPlayer 0-19-0-s verziót!
És amúgy ez tuti hivatalos verzió? :wtf:
Csak mert az oldalukon már jóideje nem hoztak ki új verziót. Különben is kell a francnak a telepítős verzió. Egy sima .zip-ben sokkal jobb.

Edit: Ja, hogy ez a frontend?! Naná, abból hoztak ki új verziót, de maga a lejátszó ugyanaz! :p
Amúgy meg mi a frásznak egyáltalán a frontend?

Yakumo

Hát ezt nem biztos, hogy ide kell,de: Letöltöttem ftp-rõl az Ai Yori Aoshit. OK. ogm, OK. Codec Pack fel, OK! De nincs felirat és nem tudni beizzítani, pedig lenni egy sfv hozzá. Szépen le is fut a CRC, ha elindítom, csak lejátszás közben nem tudom megnyitni a feliratot.
Ja BSPlayer-em van. Itt hogy köll feliratot nyitni?
Tudom rámegyek képre jobb gomb és kiválasztom, de ott csak a két hangsávot érzékeli a feliratot nem.
So please help! I'm lame! :(

Cobra

BSPlayert nem ismerem, de WMP, illetve MPC mellett a VobSub-bal tudsz feliratot megnyitni. Esetleg ha azzal se megy, akkor nézd meg VirtualDubMod-dal ,hogy van-e egyáltalán felirat benne.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lt. Simoan Blarke

nem tudom mennyire ismeritek a VLC media playert. letölthetõ többek között innen.
Amellett, hogy elvileg videódumáláshoz is lehetne használni, abszolúte MINDEN formátumot lejátszik, amit BSPlayer, MPC, DivX, XVid nem játszott le vagy nem jól játszott le (jellemzõ hibák voltak a rezonáló kép és az elcsúszó hang (kicsit lassabb képlejátszás, mint kellene => a hang "elõreszalad")). Na, amióta ez az aranyosság van fent, tökéletesen le tudok játszani mindent. Feliratok behozása és hasonlók is triviális módon mennek, stb. stb. Kedvencem :jee:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Yakumo

#117
Köszönöm Cobra tényleg a VobSub nyit meg BsPlayerhez is feliratot. TY!
blarke: kipróbálom! ;) :merci:

edit: (to blarke) egyszerû és qrva jó! Kösz,hogy beírtad ide! :hail: :zen: :merci:

Kellögem

Hi!
Lenne 1 problémám, remélem jó helyre jöttem vele...
a gondom az, h a RealPlayer-em nem hajlandó AVI formátumú videókat lejátszani mostanság;
ez régen nem így volt, de azt nem tom, mi okozhatta.. talán az h letöltöttem, és kipróbáltam néhány kodekot nemrégiben, h le tudjak játszani vmit, amit a RP-m magától nem tudott (különben így sem sikerült - végül mplayer-el kellett megnéznem);
mindenesetre AVI formátumú videókat most csak Media Player Classic-kal tudok nézni, ami viszont gyakran akad , v a szöveg el van csúszva... szeretném a régi állapotokat visszaállítani... a kodekokat azóta már letöröltem, de ez sem tûnt célravezetõnek...ha vkinek van vmi ötlete mihez kezdjek, kérem ossza meg velem;

zsozso

Quote from: KellögemHi!
Lenne 1 problémám, remélem jó helyre jöttem vele...
a gondom az, h a RealPlayer-em nem hajlandó AVI formátumú videókat lejátszani mostanság;
ez régen nem így volt, de azt nem tom, mi okozhatta.. talán az h letöltöttem, és kipróbáltam néhány kodekot nemrégiben, h le tudjak játszani vmit, amit a RP-m magától nem tudott (különben így sem sikerült - végül mplayer-el kellett megnéznem);
mindenesetre AVI formátumú videókat most csak Media Player Classic-kal tudok nézni, ami viszont gyakran akad , v a szöveg el van csúszva... szeretném a régi állapotokat visszaállítani... a kodekokat azóta már letöröltem, de ez sem tûnt célravezetõnek...ha vkinek van vmi ötlete mihez kezdjek, kérem ossza meg velem;
Hasznalj mplayert.
Death is the only redemption