Main Menu

Kodek gondok

Started by Attilio, 2003-09-18, 12:35:11

Previous topic - Next topic

Cobra

Ha a Media Player Classicnak is gondja van, akkor valami nagyon megkeverte a gépedet. Mint ahogy elõttem említették, sajnos nem marad más, mint az mplayer (szerintem sajnos csak, sokan szeretik, én nem, bár nálam mûködik még WMP is gond nélkül).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kellögem

mplayer-nél meg gyakran nincs felirat... legalábbis ha ugyanarról a beszélünk - a lejátszó, amit csak úgy lehet megnyitni, ha az ikonjára húzzuk a lejátszani kívánt cuccot, nemde ?
a Classic úgy álltalába véve mûködik, csak néha akad (AMV-knél) v csúszik a felirat, de úgy álltalában véve kényelmetlen számomra a használata a RealPlayerhez képest - ha belepörgetek a filmbe a hangerõ a kétszeresére ugrik rövid idõre, majd elhalkul, + ilyen apróságok...
de ha azt mondjátok, nincs mit tenni, csak a megszokás marad...

zsozso

Quote from: Kellögemmplayer-nél meg gyakran nincs felirat... legalábbis ha ugyanarról a beszélünk - a lejátszó, amit csak úgy lehet megnyitni, ha az ikonjára húzzuk a lejátszani kívánt cuccot, nemde ?
a Classic úgy álltalába véve mûködik, csak néha akad (AMV-knél) v csúszik a felirat, de úgy álltalában véve kényelmetlen számomra a használata a RealPlayerhez képest - ha belepörgetek a filmbe a hangerõ a kétszeresére ugrik rövid idõre, majd elhalkul, + ilyen apróságok...
de ha azt mondjátok, nincs mit tenni, csak a megszokás marad...
j betu vagy -sub ;) De nemart elolvasni a hozzavalo dokumentaciot ...
Death is the only redemption

Squito

Quote from: Kellögemmplayer-nél meg gyakran nincs felirat... legalábbis ha ugyanarról a beszélünk - a lejátszó, amit csak úgy lehet megnyitni, ha az ikonjára húzzuk a lejátszani kívánt cuccot, nemde ?
Háát, ezt a lehetõséget még nem láttam, hogy ikonra, de kituggya... Ha MPlayerrõl van szó, akkor valszeg errõl beszélünk.
Quote from: Kellögema Classic úgy álltalába véve mûködik, csak néha akad (AMV-knél) v csúszik a felirat, de úgy álltalában véve kényelmetlen számomra a használata a RealPlayerhez képest - ha belepörgetek a filmbe a hangerõ a kétszeresére ugrik rövid idõre, majd elhalkul, + ilyen apróságok...
de ha azt mondjátok, nincs mit tenni, csak a megszokás marad...
Classic-ot csak .rm-ek lejáccására használok. A felirat nem biztos, hogy szoftver hibája, lehet, hogy rosszul idõzitették. Az MPlayerrel meg ilyen belepörgetõs hangerõ föl-lemászkálós effektet még nem tapasztaltam...

Kellögem

nekem ennek vmi primitív változata van (volt) meg, ami összesen gyakorlatilag 1 ikonból állt, ha ráhúztad a videót, akkor nyitotta meg, máshogy nem; elvileg vmi félkész verzió volt talán;
mindenesetre köszönöm a linket, mostantól ezt fogom használni, praktikusabb, mint a régi mplayerem és talán még a RealPlayeremet is helyettesíti ( érdekes, h itt úgyfest azt senki nem használlja...)

Shugaru

Sziasztok
nekem is van egy gondom
most töltöttem le a  School of Darkness -t és azt vettem észre, hogy a lejátszás elindul csak éppen a kép az tök sötét marad (hang van)
a codecek amiket mondtatok fent vannak
teljessen elakadtam segítsetek hogyan tovább

Lt. Simoan Blarke

- elírtam a 'címet'. nem FMP, hanem FMA :S FMP-t simán vitte VLC...
próbáltam VLC MPlayerrel és mplayerrel is. nagyon csúnyán nem mûködik, szétcsúszik a hang a képtõl. "klasszikus" lejátszóknál - BSPlayer, DivX, Xvid, wmp, wmpc - kép sincs. any idea?

Shugaru: próbáld ki a VLC Media playert. Egészen eddig MINDENT probléma nélkül lejátszott - köztük az említett stuffot is.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Squito

Quote from: ShugaruSziasztok
nekem is van egy gondom
most töltöttem le a  School of Darkness -t és azt vettem észre, hogy a lejátszás elindul csak éppen a kép az tök sötét marad (hang van)
a codecek amiket mondtatok fent vannak
teljessen elakadtam segítsetek hogyan tovább
MPlayer!! http://mpf.dzm.hu Ha az MPlayerrel történõ lejáccás közben nem tudsz pörgetni (nyilak a bill-en), akkor a fájl letöltés közben sérült, ha kép nincs, csak hang, vagy fordítva, akkor meg maga a fájl hibás...

Phoeneix

Az en problemam az lenne, hogy az mplayer nem akarja lejatszani rendesen a h.264-es kodekkel kodolt filmeket. Kep nincs, de hang van. A windows media player bezzeg lejatsza, de az suxx. Szoval helpet szeretnek kerni, mert nem ertem miert nem akarja rendesen hasznalni a kodeket:(
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Sirylt

Leszedtem Gits filmet, és elvileg van benne japán, magyar és angol hangsáv. K-lite kodec packom volt, megnyitom a filmet, elindul magyar hanngal. Át akarok váltani japánra, de a listában nincs több hangsáv. Az elsõ, magyar felirat is bejön, de váltani a többi között szintén nem tudok. Ekkor áttértem CCCP-re, a probléma ez volt. Aztán megpróbáltam az ACE-t, ott ment minden rendben, viszont amikor meg akartam nézni a NGE: End of Evangelion-t, csak a hangot kezdte el lejátszani. K-litetal pedig az megy rendesen. (mindkét film mkv)
Mit használjak/csináljak, hogy mindkettõt normálisan meg tudjam nézni?

Lt. Simoan Blarke

Quote from: SiryltLeszedtem Gits filmet, és elvileg van benne japán, magyar és angol hangsáv. K-lite kodec packom volt, megnyitom a filmet, elindul magyar hanngal. Át akarok váltani japánra, de a listában nincs több hangsáv. Az elsõ, magyar felirat is bejön, de váltani a többi között szintén nem tudok. Ekkor áttértem CCCP-re, a probléma ez volt. Aztán megpróbáltam az ACE-t, ott ment minden rendben, viszont amikor meg akartam nézni a NGE: End of Evangelion-t, csak a hangot kezdte el lejátszani. K-litetal pedig az megy rendesen. (mindkét film mkv)
Mit használjak/csináljak, hogy mindkettõt normálisan meg tudjam nézni?
VLC Media Player - mindent lejátszik rendesen (illetve majdnem mindent: Oh My Goddesst és FMA elsõ 10 részét nem tudtam vele lejátszani egyedül.).
Mplayer - bár parancssoros, de ha rávonszolod a parancsikonjára a filmfilet, akkor elég egyszerûen kezelhetõ, és billentyûkkel vezérelhetõ. ez se játszotta le az FMA elsõ 10 részét rendesen, de állítólag ebben nem õ a hibás, hanem a nevezett részek kódolása. ;)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Sirylt

Köszönöm, így már mûködik :D

Cobra

Jól összeszemetelted a géped, ezután már sima codeces lejátszó nem is fog menni (talán a Winamp sem). Talán sikerül rendberaknod, ha felrakod a Matroska packot és utána frissíted az ffdshow-t meg a Haali media splittert.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Még mindig nem értem, miért használnak az emberek codec pack-okat. :rolleyes: Van össz-vissz 5-6 codec, ami kell a filmekhez, a többi fölösleges vacak, ráadásul a codec pack-ek nagyon szét tudják bombázni a rendszert...

Sirylt: Használj Mplayert. ;) Annak nem kell semmilyen codec, minden bele van építve, és mindent le tud játszani. Én is idegenkedtem tõle, de hidd el, meg lehet szokni, sõt!
Nekem speciel még a matroska pack sincs fent (nem is lesz). MKV-t mindig Mplayerrel játszok le, és megy rendesen. :)

Phoeneix

Quote from: MohaMég mindig nem értem, miért használnak az emberek codec pack-okat. :rolleyes: Van össz-vissz 5-6 codec, ami kell a filmekhez, a többi fölösleges vacak, ráadásul a codec pack-ek nagyon szét tudják bombázni a rendszert...

Sirylt: Használj Mplayert. ;) Annak nem kell semmilyen codec, minden bele van építve, és mindent le tud játszani. Én is idegenkedtem tõle, de hidd el, meg lehet szokni, sõt!
Nekem speciel még a matroska pack sincs fent (nem is lesz). MKV-t mindig Mplayerrel játszok le, és megy rendesen. :)

Ez azert nem teljesen igy van...
Az mplayer se visz el semmit ha teljesen szuz windowsra teszed fel, meg az 1xu xvides filmeket se. Ahhoz hogy menjen mplayerrrel fel kell tenned a codec-eket. Es a codec-eket 1esevel feltenni nem konnyu, leszedtem a h264-es codec-et, de nem tudtam vele az mplayert mukodesre birni, de a media player classicot viszont igen. Elolvastam e leirasat az mplayernek, de meg mindig nem tudom hogy kell a codec-et implikalni hozza. Szal azt a kodolast kenytelen vagyok massal nezni...
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

zsozso

Quote from: PhoeneixEz azert nem teljesen igy van...
Az mplayer se visz el semmit ha teljesen szuz windowsra teszed fel, meg az 1xu xvides filmeket se. Ahhoz hogy menjen mplayerrrel fel kell tenned a codec-eket. Es a codec-eket 1esevel feltenni nem konnyu, leszedtem a h264-es codec-et, de nem tudtam vele az mplayert mukodesre birni, de a media player classicot viszont igen. Elolvastam e leirasat az mplayernek, de meg mindig nem tudom hogy kell a codec-et implikalni hozza. Szal azt a kodolast kenytelen vagyok massal nezni...
Neharagudj de ez baromsag. Az ujabb ffmpegben van h264 azaz mplayer alapbol tudja. (Azmeg hogy xvidet nem jatszik le alapbol az kulon baromsag...) http://oss.netfarm.it/mplayer-win32.php Pl ezekben a buildekben alapbol bennevan a h264...
Aztan ha nem tetszik a buildben valami akkor forgass magadnak mplayert ottvan mingw vagy cygwin, azt raksz magadnak ossze ami jolesik.
Death is the only redemption

Squito

#136
Quote from: PhoeneixAz en problemam az lenne, hogy az mplayer nem akarja lejatszani rendesen a h.264-es kodekkel kodolt filmeket. Kep nincs, de hang van. A windows media player bezzeg lejatsza, de az suxx. Szoval helpet szeretnek kerni, mert nem ertem miert nem akarja rendesen hasznalni a kodeket:(
Próbáltad már a 19-es verziót?
MPlayer vagy MPlayer (a hivatalos oldal)
Quote from: PhoeneixEz azert nem teljesen igy van...
Az mplayer se visz el semmit ha teljesen szuz windowsra teszed fel, meg az 1xu xvides filmeket se. Ahhoz hogy menjen mplayerrrel fel kell tenned a codec-eket. Es a codec-eket 1esevel feltenni nem konnyu, leszedtem a h264-es codec-et, de nem tudtam vele az mplayert mukodesre birni, de a media player classicot viszont igen. Elolvastam e leirasat az mplayernek, de meg mindig nem tudom hogy kell a codec-et implikalni hozza. Szal azt a kodolast kenytelen vagyok massal nezni...
Az MPlayer nem használ külsõ kodekeket(, legalábbis amennyiben a 'fullcodecs' változatot raktad fel)

Alkyra

Quote from: Kurosaki IchigoPróbáltad már a 19-es verziót?
MPlayer vagy MPlayer (a hivatalos oldal)

Öhm izééé. Ez az Mplayer jobb, mint ami az usteamen van fönn?

Moha

Quote from: Kurosaki IchigoPróbáltad már a 19-es verziót?
MPlayer vagy MPlayer (a hivatalos oldal)
Ember! Ez a frontend rendszer oldala, NEM, az Mplayer-é! Ha megnézed, ugyanaz az Mplayer van benne, mint ami a hivatalos oldalon is kint van (azaz az mplayerhq.hu-n). Magyarán: semmivel sem tud többet.
Ne téveszd össze a frontend verziószámát az Mplayer verziójával!

Frontend meg amúgy is kell a bokámnak. :haha:

Alkyra

Quote from: MohaEmber! Ez a frontend rendszer oldala, NEM, az Mplayer-é! Ha megnézed, ugyanaz az Mplayer van benne, mint ami a hivatalos oldalon is kint van (azaz az mplayerhq.hu-n). Magyarán: semmivel sem tud többet.
Ne téveszd össze a frontend verziószámát az Mplayer verziójával!

Frontend meg amúgy is kell a bokámnak. :haha:

Azé. :D Még jó, hogy nem raktam fel.^^
original command mplayer rulz!:whoah:

Squito

Quote from: Moha...
Frontend meg amúgy is kell a bokámnak. :haha:
Mert?

Slayer_Ace

Lenne egy kis gondom:
A KickAssAnime Gunslinger Girl-jébõl(.mkv,AAC,H264) szeretnék vagdosni, de nem nagyon akar menni.
Próbálkoztam VirtualDubMod-dal...de ez lett az eredménye(nem értem, hogy miért nem ismeri fel a codec-et)
Aztán próbálkoztam a River Past Video Cleaner Pro-val, de az meg mindenáron újra akarja kódolni, és ráadásul nagyon lerontja a képminõséget
Ezután jött az AVImux és a MKVtoolnix, szintén semmi siker, mert csak mkv-be tudják demuxolni a video sávot
És végül MKVextract GUI... ezzel sem jött össze,(kép1, kép2), én annyit szûrtem le a dologból, hogy csak FourCC és Video for Windows codec-ekkel mûködik (ha jól emlékszem a h264 az AVC)
Most már nagyon érdekelne, hogy hogyan lehet megoldani ezt a problémát, tudna valaki segíteni???

Cobra

Ha még aktuális, esetleg próbáld ezt: http://www.rarewares.org/mediacoder/
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Randal

Hali!

Van egy kis problémám a Fullmetal Alchemisttel (DVD-s verziójával vagy melyikkel ami az ftp-n fennt van).
A 39-tõl 51-ig terjedõ részt csak a CCCP kodekkel hajlandó lejátszani, viszonylag rendesen, de sajnos ezzel a kodekkel is néha megakad a kép.
Próbáltam még az Ace Mega Codec packekel is, ezzel nagyon jól ment a 39-es részig, onnantól viszont nem viszi semmilyen lejátszó sem rendesen.
Az MPlayer kiakad vmilyen hibaüzenettel, a MediaPlayerClassicnál pedig csúszik a hang.

Minden tiszteletem annak aki átkonvertálta, de miért kellett ilyen vegyesen? (Többen csinálták?)

Egyrészt mivel az 5-tõl 11-ig (azt hiszem) tartó részek rosszabb minõségûek mint a többi (bár ez nem látszik) a framerate pedig MPEGnek felel meg.
A 39-42 részek aviban vannak, ha átkonvertáltam MPEG-be akkor rendben volt a hang is, viszont a többi mkv-ban van.

Az utolsó részeknél, jó, hogy nincs ráégetve az angol felirat, ezt nem lehetne esetleg eljátszani az elõzõ részekkel és újra feltölteni?
Habár valószínûleg sok idõ lenne, de jobban nézne ki és a készítõ is jobban örülne, hogy igényesebb munkát hozott össze(persze csak ha az eredetibe nem volt beleégetve a felirat).

Azt hiszem jelenleg ennyi lenne a nyomorom
Bye!

Cobra

Elég egy helyen kérdezned, a másik topicban már válaszoltam.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

shadowdarkness

egyszerüen nem tudom lejátszani sehogysem és ha sikerül is lejátszani hang akadozik a képel együt valakinek nincs valami ötlette ezzel kapcsolatban elöre is köszi ^^

Randal

Cobra:
Thx!

Azért írtam két helyre, mert késõn vettem észre ezt a topikot és inkább ide tartozik mint amoda.

Flaser

...a CPU-d nak!

Vitathatatlanul csodálatos képminőségben élvezhetjük immár kelet ázsiai napi betevőnket.
Mindennek ára van - akarom mondani szaggat, hogy a rosseb egye meg....

A H264/x264 dekódolásához még nincsenek olyan jól bejáratott megoldások mint a korábbi (DivX/Xvid/WMV6-9) MPEG-4 alapú kodekekhez.

Ki mivel, milyen procival ill. milyen beállításokkal csikar ki mozgóképet az ultramagas felbontású formátumból?
Elsősorban Win-32 megoldások érdekelnek ('nux-osoknál egyébként is a kor elött jár know-how), akár DirectShow (WMP-C és tsa.™), akár bináris (Mplayer) formában.

Mplayerrel úgy-ahogy, ha döcögősen is de ment a dolog. (P4, win32 build) Mostanra azonban - Bill bácsi áldásos közreműködésével - kezd gyenge lenni a vasam. (1.6 P4)
Van egy erős érzésem, hogy lelehet butítani, s csak SVCD/DVD minőségre a közel HDTV-ről. Csakhogy én mindössze end-(l)júzer vagyok.
'nuxok, felvilágosítottak; hozzátok el a fényt! (...és a helyes config-ot az Mplayer-hez.)
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

TurboK

Nálam amd64 Venice 3200+ mellet még nem tünt fel akadozás =)

De a HDTV meg a h264 mindkettő csak 3 giga körüli procinál ajánlott, úgy tudom.

Nem értem mondjuk hogy miafrancért használnak h264et animékhez, pont az az amit jobban képes vinni egy mezei xvid is.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Dreamcleaver

Athlon XP 2600+ 1G ram: a h264/x264 kódolásu videókat teljsesen akadásmentesen lejátsza. Soha nem volt gond velük. K-Lite Mega Codec Pack, lejátszó Media Player Classic az mkv-hoz, BSPlayer egyébb formátumokra.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS