Main Menu

Kodek gondok

Started by Attilio, 2003-09-18, 12:35:11

Previous topic - Next topic

Randal

Beyond The Clouds: Ac3 hang 5.1-es, felbontás: 853x480:)

Van egy olyan rossz szokásom, hogy mindenből az elérhető legjobbat, vagy tudomásum szerint legjobbat szedem le, mégha torrentről vagy máshonnan kell beszerezni:)

Szal sajna nem hinném hogy menni fog.

Azon filóztam, hogy átnyomom az mkv-t aviba és kiírom dvd-re. Csak kérdés hogy h264-et lejátsza-e a lejátszó

Manitu

Quote from: Randal on 2006-08-09, 17:05:27
Azon filóztam, hogy átnyomom az mkv-t aviba és kiírom dvd-re. Csak kérdés hogy h264-et lejátsza-e a lejátszó
Kizárt. Vagyis majdnem kizárt. Elvileg létezik olyan ami kezeli, de kis hazánkban nem kapható, az fix. De például átkódolhatod DivX-be, és akkor nem lesz vele gáz. Vagy vegyél egy jobb procit, 3000+ Athlon64 lazán viszi az 1280x1024-es felbontást is, ac3 hanggal, ass felírattal, karaokeeffektekkel :)


Randal

Fajin:)
A gépvásárlás tervezve van, csak sajna azé munkázni köll majd sokat:)
Meg ha sikerel akkor haver vesz hamarabb bika gépet, szal akkor majd nézhetem. Addig meg úgy csinálok mintha diavetítést néznék:)

kikuchiyo

tippek: mplayer, mindenféle postprocessinget kikapcsolva, vagy mpc+CoreAVC codec. Utóbbiról aszongyák, hogy annak ellenére, hogy tisztán szoftveres kodek, sebességben veri a hardveresen támogatott H.264 dekódereket.
Failure is the default option

Randal

Ahha. És ezt a coreAVC-t hogy? bemásolom az mplayer codecjei közé?
amúgy sajna a gépnek csak 256 MB memóriája van. mondjuk tescos avgy milyen gép, szal max annyi hogy elinduljon és viszonylag normálisan fusson egy alkalmazás rajta.:)

kikuchiyo

Az ilyen tacskó gazdaságos gépekre szokták mondani a szakik erős fejcsóválás kíséretében, hogy cipőt a cipőboltból - számítógépet a számítógépboltból.

A CoreAVC DirectShow-os codec, ami azt jelenti, hogy előírásszerűen telepíteni kell, és egy "rendes" lejátszót használni mellé. "Rendes" lejátszónak a Media Player Classicot szokták ajánlani (nem összetévesztendő a beépített Windows Media Player-rel, ami egy rakás trágya).
Failure is the default option

Randal

#186
Nem is az én gépem:)
Isten ments hogy ilyet vegyek!
node, majd akkor kipróbálom a kodeket hátha. A media Player Classic az jó, de a régi Media Player is jó:)
Amúgy a CreAVC-t honnan tudom lekapni? ugyanis kodekcsomagban 0.0.0.4-es verziót találtam. Az 1.1-es az meg fizetős.

Manitu

Valóban fizetős, CoreAVC nagy hátránya. Ezért használ a többség FFdshowt.
[spoiler]Google it, hátha találsz valami serialt vagy cracket :redface:[/spoiler]


Randal

#188
Találtam guglin regisztráltat:)

[spoiler]http://torrents.thepiratebay.org/hashtorrent/3500003.torrent/CoreAVC_Pro_1.1.3500003.TPB.torrent[/spoiler]


Viszont hogy töltetem be a lejátszóval?:)

kuroao

Sziasztok!
Újra én idegesítem a jó népet. Gondolom már mindenki sejti, hogy nem vagyok egy számítógép zseni. A problémám az, hogy letöltöttem egy animet (mp4, h.264 videótömörítés – perpillanat kedvenc párosításom :mad:) és netten kerestem is kodeket, de csak hangot sikerült kicsikarni. Van Viplay, Bsplayer, Divx Player és Media Player classic is. Ki mit ajánl kodeknek? Előre is KÖSZI.

Kuroi Tenshi

mp4 + h264? Jó kérdés.
mplayerrel se megy?

Rage

Quote from: kuroao on 2006-08-19, 16:33:07
Ki mit ajánl kodeknek?
MPlayert. :Kiraly:
Esetleg, ha mindenkeppen Media Player Classic-ot akarsz hasznalni, es bika geped van, akkor CCCP-t hozza.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Lt. Simoan Blarke

mp4 + h264-hez, ha nem fekszik az mplayer, quicktime-ot javaslok. itt megtalalod a 7.0 freeware verziojat, ebben defaultbol van h264 kodek. (mivel lusta voltam feltenni legujabb mplayert, en is evvel nezem a h264 cuccokat, szoval elvileg mukodnie kell(ene). )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Cobra

Ffdshow elég jól viszi a h.264-et, legalábbis a Nero saját codecjénél sokkal kisebb a gépigénye. Elvileg bármilyen külső codeceket használó lejátszó vinni fogja a videót, de én a MPC-t ajánlom.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

freeknight

Nemrég az FTP címetekről leszedtem a Fullmetal Alchemist néhány részét. Az a gondom lenne vele, hogy a bsplayer nem viszi a hangját, csak az mplayer. Ez még nem lenne olyan nagy gond, de nekem mindenképpen a bsplayerrel kéne futtatni, mer' ott be lehet állítani, hogy a felirat mögött legyen egy fekete háttér (így kitakarja az angol subot). Az mplayerrel meg összeolvad az angol és a magyar felirat... :smile:. Látom többféle verzió is volt ott, segítségképpen itt egy címnév: Fullmetal_Alchemist_11.DVD(AAC)[KAA][5B682615]. Ráadásul ez .avi formátum, úgyhogy ilyen gondoknak nem kéne lennie :ejj:. Tehát a Nagy kérdés: mit tehetek, hogy legyen hang?

Member

BS Player-t felejtsd el mindenféleképpen. Én anno ViPlay-el néztem és volt hangja, pedig az nem egy eltúlzott lejátszó. Tedd fel a CCCP vagy K-lite kodekpack-et, ha azzal sem menne. (mplayer belső kodekkel nyomja, neki könnyű)

Kuroi Tenshi

BSPlayer, mint a neve is mutatja, néha egy nagy rakás bs...
Media Player Classic?
Amúgy mplayerben is be lehet ezt valahogy állítani (az más kérdés, hogy mi hozzá a parancs...)

freeknight

A Media Player Classicnak codec problémái vannak... És ezt írja ViPlay is. Egyszóval: jöhet a K-Lite codec pack :lazza:

zsozso

Quote from: freeknight on 2006-08-27, 18:09:35
Nemrég az FTP címetekről leszedtem a Fullmetal Alchemist néhány részét. Az a gondom lenne vele, hogy a bsplayer nem viszi a hangját, csak az mplayer. Ez még nem lenne olyan nagy gond, de nekem mindenképpen a bsplayerrel kéne futtatni, mer' ott be lehet állítani, hogy a felirat mögött legyen egy fekete háttér (így kitakarja az angol subot). Az mplayerrel meg összeolvad az angol és a magyar felirat... :smile:. Látom többféle verzió is volt ott, segítségképpen itt egy címnév: Fullmetal_Alchemist_11.DVD(AAC)[KAA][5B682615]. Ráadásul ez .avi formátum, úgyhogy ilyen gondoknak nem kéne lennie :ejj:. Tehát a Nagy kérdés: mit tehetek, hogy legyen hang?

−sub-bg-alpha <0−255>
Specify the alpha channel value for subtitles and OSD backgrounds. Big values mean more transparency. 0 means completely transparent.

−sub-bg-color <0−255>
Specify the color value for subtitles and OSD backgrounds. Currently subtitles are grayscale so this value is equivalent to the intensity of the color. 255 means white and 0 black.

Szal pl: -sub-bg-color 0 -sub-bg-alpha 1
Death is the only redemption

freeknight

Zsozso: Ez az mplayer-hez lenne? Ha igen, hol kell beírni?

Próféta

Quote from: freeknight on 2006-08-27, 18:32:15
Zsozso: Ez az mplayer-hez lenne? Ha igen, hol kell beírni?
Igen, parancssori paraméternek.

freeknight

Tudom, elég béna vagyok, de még mindig nem jöttem rá a megoldásra :lol:. Az mplayer parancssorát (ami megnyílik a lejátszóablak ablak mögött), nem tudom szerkeszteni! Hogyan kell? (hogy beírhassam azt a -sub-bg-color 0 -sub -bg alpha 1-et)

Lt. Simoan Blarke

freeknight: DOS nyit, mplayer mappaban mplayer (file eleresi utja) parameterek... vagy pedig csinalsz parancsikont, jobbklikk, tulajdonsagok, es a Cel mezobe beirod az eleresi utvonal utan a paramokat. ezutan amikor rahuzol egy ikont a parancsikonra, az emlitett parameterekkel fogja inditani.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

freeknight

Kösz mindenkinek a segítséget!!! :merci:. Sikerült!

kikuchiyo

Még jobb, ha a config fájlt szerkeszted át...
Failure is the default option

Ramiz

Kap egy sört, aki rájön, hogy miért nem játssza le az átokverte hangot semelyik böngésző flash-es beágyazott videók esetén... :) (Leginkább amire szükségem volna: youtube.com.)
Egyáltalán ez kodek gond, vagy flash plugin gond, vagy mi a franc? Mit lehet tenni?!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Van rá mód, hogy az ember _MINDEN_ kodeket tökéletesen legyaluljon a gépéről?
Voltam olyan balga, hogy kodekes tévelygéseimet (mindenféle egymásra telepített kodek, minden lejátszónak megengedtem a saját hülye kodekjeit feltenni stb) azzal próbáltam helyrehozni, hogy rátelepítettem az egészre egy fullos K-Lite kodekcsomagot. Most minden avi szaggat, csúszik a hang, megakad a lejátszás (még mplayer-rel is). Nem féreg vagy ilyesmi szerintem, mert amikor megakad másodpercekre a film, akkor a gép éppen nem tölt, hanem semmit nem csinál...
Vagy ez nem is kodek gond?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

khk

Sziasztok!

Kb az összes kodec gondot megoldja ha ezt a packot használjátok:
Storm Codec 5.12RC3
http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Codec-Packs-Video-Codecs/Storm-Codec.shtml

Gyakorlaitlag nem találkoztam olyan file formátummal amit nem tudott volna lejátszani:)
Alapból van benne egy Media Player Classic is.

Teljesen free, a letöltéshez azt hiszem regelni sem kell.

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2006-10-11, 02:18:49
Van rá mód, hogy az ember _MINDEN_ kodeket tökéletesen legyaluljon a gépéről?
Voltam olyan balga, hogy kodekes tévelygéseimet (mindenféle egymásra telepített kodek, minden lejátszónak megengedtem a saját hülye kodekjeit feltenni stb) azzal próbáltam helyrehozni, hogy rátelepítettem az egészre egy fullos K-Lite kodekcsomagot. Most minden avi szaggat, csúszik a hang, megakad a lejátszás (még mplayer-rel is). Nem féreg vagy ilyesmi szerintem, mert amikor megakad másodpercekre a film, akkor a gép éppen nem tölt, hanem semmit nem csinál...
Vagy ez nem is kodek gond?
Próbáld meg ezt, nálam működött.

khk: A leírása alapján szokásos mindentbele hulladék... :rolleyes:

khk

Azért javasoltam, mert ez végre nem tesz fel a háttérben futó dolgokat, taskban nem futtat semmit. nem pakolja tele szeméttel a gépet.
Ez az egy codec pack van nálam feltelepitve és hibátlan, nincs semmivel sem gondom. legyen az mkv, ogm, h264 vagy bármi más. Egyszerü és praktikus.