SAO/ALO/GGO (aka Sword Art Online)

Started by Darkstar, 2012-10-02, 20:22:06

Previous topic - Next topic

Darkstar




Quote* Based on Kawahara Reki's light novel series Sword Art Online

Kazuto "Kirito" Kirigaya enters a virtual-reality, massively multiplayer online role playing game called Sword Art Online. There is no escape from this world unless the player clears the game; however getting a "game over" results in the death of the player.

Note: The first episode received a pre-airing on 24.06.2012 at an event at Tokyo International Forum Hall C. Regular broadcast started on July, 8.

Note 2: The setting is the same as that of Accel World, another series by the same author.

Subz

LN (english) (Akinek meg a raw kell, úgyis megtalálja)

Valóban elfér még, mert egyrészt megbeszélnivaló is van vele kapcsolatban, másrészt meg a best of season anime érdemel egy topicot.
A spoilereket (különös tekintettel az LN spoilerekre) azért igyekezzünk gomb alá tenni. Kicsit majd turbózom még ezt a postot meg talán (TALÁN) átmergelem a régi hozzászólások egy részét, de ez utóbbi nem biztos.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Hajrá hajrá. Amúgy ha vége a sorozatnak LN alapján lehet még hogy készül folytatás?

kada

Átemeléshez hajrá!
Quote from: Cloud on 2012-10-02, 22:35:09
Hajrá hajrá. Amúgy ha vége a sorozatnak LN alapján lehet még hogy készül folytatás?

SAO max 1 OVA vagy hasonló, saccra mindent ellőnek.
ALO-t is gondolom hasonlóan, esetleg alter karakter nézőpontból persze mindkettőhöz lehetne alkotni, kérdés megéri-e.
GGO-t szerintem nem fogják most elkezdeni (meg én nem is olvastam), szóval azt simán.  :angyali:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

_Anime Wynter_

#4
Valószínű szikladarabokat kapok a fejemre, de eddig amit láttam 11 epizódot, nem tudom hova tenni a sorozatot.

[spoiler]Az első 6 epizód nem nagyon mozgatta meg az érdeklődésemet. A harcokat úgymond elvágták, és csak a kezdetet, meg a végét mutatták (Például a mikulásos fazon eset). Kirito olyan hiper-szupernek tűnik, hogy egy-két kardjátékkal elintézi az ellenséget (Mikor azzal a kislánnyal elment a virágért hogy a leány "Pina" nevű (Ezen szakadtam) állatkáját megmentsék).

Később kiderül róla, hogy őt nem is nagyon lehet megsebezni, mert gyorsan regenerálódik. Körülbelül ekkor veszett el az úgymond kis varázslat bennem, hogy ez lesz még izgalmasabb
.
Aztán feltűntek az Asunával való szerelmi epizódok, de nekem ez valahogy semmitmondó, és valahogy nekem kicsit nyálasnak tűnt. Lehet hogy ez kell bele, meg sokan szeretik ezt a párosítást, de azért egy izgalmasabb harc kerekedjen ki, és ne menjen át love storyba az egész. Még csak a 11. epizódig láttam, de talán valami jó dolog is történik eme gyerek mizériából.

Kifejezetten örültem neki mikor Kiritot legyőzte a Vér lovagjainak a vezére, sőt ez tetszett a legjobban. Öljetek meg, de nekem eddig 10-ből 5, és 6 között mozog a skála. O_o Az úgymond "Akkor minek nézed?" megjegyzéseket megkaptam már egy másik fórumon. ^^ Én arra tudok ezügyben hivatkozni, hogy mindent végignézek amibe belekezdtem.[/spoiler]

kada

Quote from: _Anime Wynter_ on 2012-10-03, 15:06:01
Valószínű szikladarabokat kapok a fejemre, de eddig amit láttam 11 epizódot, nem tudom hova tenni a sorozatot.

[spoiler]Az első 6 epizód nem nagyon mozgatta meg az érdeklődésemet. A harcokat úgymond elvágták, és csak a kezdetet, meg a végét mutatták (Például a mikulásos fazon eset). Kirito olyan hiper-szupernek tűnik, hogy egy-két kardjátékkal elintézi az ellenséget (Mikor azzal a kislánnyal elment a virágért hogy a leány "Pina" nevű (Ezen szakadtam) állatkáját megmentsék).

Később kiderül róla, hogy őt nem is nagyon lehet megsebezni, mert gyorsan regenerálódik. Körülbelül ekkor veszett el az úgymond kis varázslat bennem, hogy ez lesz még izgalmasabb
.
Aztán feltűntek az Asunával való szerelmi epizódok, de nekem ez valahogy semmitmondó, és valahogy nekem kicsit nyálasnak tűnt. Lehet hogy ez kell bele, meg sokan szeretik ezt a párosítást, de azért egy izgalmasabb harc kerekedjen ki, és ne menjen át love storyba az egész. Még csak a 11. epizódig láttam, de talán valami jó dolog is történik eme gyerek mizériából.

Kifejezetten örültem neki mikor Kiritot legyőzte a Vér lovagjainak a vezére, sőt ez tetszett a legjobban. Öljetek meg, de nekem eddig 10-ből 5, és 6 között mozog a skála. O_o Az úgymond "Akkor minek nézed?" megjegyzéseket megkaptam már egy másik fórumon. ^^ Én arra tudok ezügyben hivatkozni, hogy mindent végignézek amibe belekezdtem.[/spoiler]
Még senki se lett itt keresztrefeszítve kultúrált véleménynyilvánításért, majd a tettet elrejtendő lecserélve egy chatbotra.
...Remélem.

[spoiler=harc]Valóban sokszor mintha csak kis látványos "eyecandy" lenne, vagy totál ki van vágva.
- Mikulásos például a könyvbe se volt benne, ott totál nem a harc volt a lényeg, hanem a csalódás utánna.
- Pinás esetnél a harc nem is volt, annyival gyengébbek voltak a támadók. Mintha Diabló3ban egy 1000hp/sec regenes karakternek ugrana neki 10 10-es szintű, kb annyi esélyük volt. Nem a combat regenje volt OP, hanem az enemy volt szánalmas.  :P
- Vér Vezér ellen a harc gyakorlatilag azonos szintű ellenfelek közt volt, úgy hogy amaz legendás arról hogy még sosem veszített csatát/párbajt. Na ott már torkán akadt a kihívás.
És nekem is marhára bejött ez.  :D[/spoiler]

Asuna...
[spoiler]Csinos magányos lány, és az eszméletlen tápos (virtuális)szakácsművészete.
What is there not to like?  :angyali:
Nem maga a párosítás tetszik, tőlem nyugodtan lehetne a kovácslányzóval is egyébként, vagy akár senkivel (bár akkor meg a haremkedés lehet zavarna), hanem a páros néhol jól bemutatott dinamikája, és a humor.
És a kaja.[/spoiler]
Egyébként egy darabig én is kb végignéztem mindent amibe belekezdtem (kivétel a neverending sorozatok pl DB, na ezért meg én leszek megkövezve), most már abbahagyom ami nem jön be.

Aggódni meg nem kell ha már úgy állsz hozzá hogy végignézed, lesz még elég bonyodalom hogy ne minden rész a csöpögős love storyról szóljon...

Prof. William

Sword Art Online 14 előzetes.

http://www.youtube.com/watch?v=VCEkxmAFfsE

Olyan mesteri szinten nem derül ki belőle semmi a 14. rész tartalmáról, hogy le a kalappal a készítők előtt. :)

Cloud

Quote from: Darkstar on 2012-10-03, 00:03:21
Cloud, elküldtem a fordítást.

Köszöntem megjött. Terjeszthetem? Mármint pl PH-ra, pár ismerősnek vagy a topicjába. Esetleg ide is bele lehetne tenni, biztos érdekel többeket.

Darkstar

Szerintem az itteniek tudnak angolul :)
De terjeszd nyugodtan, úgysem az én írásom.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud


motifator

Most értem a végére a Liz-es side story-nak a második könyvben. Már az animében is tetszett nagyon az a rész, de a könyv sokkal, de sokkal jobb. A romantikus részeknél sokkal jobban kijön, hogy a könyvben sok a belső monológ, ami az animéből kimarad. Az egész sokkal hatásosabb, lehet, hogy valaki azt mondaná rá, hogy nyálasabb, de nekem sokkal jobban bejön.
A Silica side story is sokkal jobban tetszett a könyvben, mint az animében. A kaland/akció részeknél annyira nem jön ki a könyv előnye, de a romantikusabb meg a drámaibb részeknél messze odaveri az animét.
A következő 2 történet is király lesz, főleg a Red-nosed Reindeerre vagyok kiváncsi, szerintem sírás lesz a vége :)
Köszi mindenkinek, aki ajánlotta a könyveket, tényleg nagyon megéri olvasni!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

Csak röviden, mert épp vonaton vagyok.
Szerintem Kirito és Asuna kapcsolata a történet igazi lényege, a VR és a kaland ehhez csak egy érdekesebb hátteret ad. Viszont kettejük kapcsolata a szál, ami a regényeket összeköti. És mint olyan, baromi jól meg van csinálva, és ami néhányak szerint nyálas, szerintem pont, hogy jó. Kevés olyan anime van, akar romantikus, akár bármilyen, ahol a főszereplők között tényleg ilyen mély kapcsolat alakul ki és nem merül ki a romantika a kezfogasban, meg esetleg egy szégyenlős "pusziban", hanem a dolognak mélysége is van. Együtt tervezett jövő, a másikkal való törődés, szó szerint a másikért létezés.
Én szerintem negyed ennyire sem élvezném, ha ez a szál nem lenne benne, és csak egy adventure lenne az egesz.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Quote from: motifator on 2012-10-03, 19:57:39Köszi mindenkinek, aki ajánlotta a könyveket, tényleg nagyon megéri olvasni!
Ha már sikeresen megfertőzött valamivel DS, akkor az csak-csak nem semmi   :angyali:

Werro

Eddig bírtam eltolni, hogy maaajd együtt nézem a 13-14et. Már bánom.. Tényleg a legjobb résznél van vége..  :falba:

Prof. William

#14
Quote from: Darkstar on 2012-10-03, 21:52:05

Szerintem Kirito és Asuna kapcsolata a történet igazi lényege.

Egyet értek. Ha csak annyi lenne az egész, hogy bent ragadtak és andveture már biztosan dobtam volna. Pár fórumon sírtak hogy nem elég MMO-s a történet. De egyáltalán nem ez a lényeg...

Ha 13- részen át azt néznénk, hogy Kirito raidel a többiekkel, meg 3 részen át grindel, hogy aztán az epizód csúcspontján kotyvasszon belőle egy +5 Strenght-es italt hát én már a kardomba dőltem volna.   :merci:

Cloud

Ezért vigyorgok azokon akik szerint nyálas a sok romantika, meg több harc kellene. :D

_Anime Wynter_

#16
Nem, nekem nem az a fő problémám hogy dúl a szerelem, és a drámázás, hanem az a baj hogy eddig semmi normálisnak mondható küzdelem nem történt. Kirito eddigi harcai csak abból álltak jóformán, hogy 1-2 kardcsapással elintézte az ellenséget, aztán viszlát. A csontvázas harcban remélem látni lehet majd igazán, hogy minden karakter küzd ahogy tud, és remélem Kirito és a kis szerelmével együtt nem fog véget vetni egy-két kardcsapással. Ha ez történne, csalódnék, aztán valószínű tovább nem nézném.
Eleve itt nem arra akarok kilyukadni hogy most csak harc legyen, meg több hanem egyszerűen hiányzott belőle az igazi küzdelem. Az meg szerintem nem harc, hogy 1 kardcsapással 1-2 perc alatt Kirito elintézi az ellenséget. No meg a harc nem végigjátszása.

chilip

novellában a harcok tovább tartanak :P csak itt sztem idő hiányában vannak valamennyire megvágva

Darkstar

[spoiler]Az aktuális boss ott is "offscreen" hal meg, szóval.  :Kiraly:[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

#19
Quote from: _Anime Wynter_ on 2012-10-06, 04:30:32
Nem, nekem nem az a fő problémám hogy dúl a szerelem, és a drámázás, hanem az a baj hogy eddig semmi normálisnak mondható küzdelem nem történt. Kirito eddigi harcai csak abból álltak jóformán, hogy 1-2 kardcsapással elintézte az ellenséget, aztán viszlát. A csontvázas harcban remélem látni lehet majd igazán, hogy minden karakter küzd ahogy tud, és remélem Kirito és a kis szerelmével együtt nem fog véget vetni egy-két kardcsapással. Ha ez történne, csalódnék, aztán valószínű tovább nem nézném.
Eleve itt nem arra akarok kilyukadni hogy most csak harc legyen, meg több hanem egyszerűen hiányzott belőle az igazi küzdelem. Az meg szerintem nem harc, hogy 1 kardcsapással 1-2 perc alatt Kirito elintézi az ellenséget. No meg a harc nem végigjátszása.
Normális küzdelem egy virtuális térben, ahol a mozdulatok részben szimbolikusak.  ::)
Na jó, trollkodást félretéve értjük a problémát.
Épp csak részemről pl kevésbé vagyok rá érzékeny.
Az aktuálisan lecsengő szezonból 14 sorozatnak néztem meg a hatodik részét (ez lett most a mérföldkő, hogy még a dobottak is kaptak egy esélyt)
Nyolcban nincs shounen szinten értelmezhető harc.
[spoiler]Accel Worldben történnek látványos dolgok, de a végén úgyis a plot dönti el ki győz, meg a lelkesedése.
Arcana Famiglia: dropped, nem rémlik harc, de nem hallottam róla utánna se jót.
Dog Daysben a harcok egy része inkább csak sportesemény, jelentős hányada stripperific, a maradékot meg hogy a fenébe tudnám komolyan venni?
Horizon: Vannak harcok, és nagyon komolyan nem hal meg soha senki, a veszteségért kapnak egy bátorító mosolyt, a győzelemért egy ünneplit...  ::)
Hagure Yuusha: Részben ugyanaz a bűne mint SAO-nak: A főhős Gary Stu, elöbb-utóbb mindent bealáz, max meg kell várnia hogy a körülmények kedvezőbbek legyenek. Also, stripperific.[/spoiler]Kicsit rant, de nem láttam a szezonban olyan harcot, ami jobban megfogott volna mint mondjuk egy Kirito vs Heathcliff  ^^"
Persze az csak egy csata, úgyhogy az összehasonlításom sántít, ráadásul ott előre tudtam a végeredményt mert olvastam, de végülis hol nem? (Hagureban beleszámoltam az epizódszámot)  ::)
És... igazából... hiányzik vajon?
Passz.
Quote from: chilip on 2012-10-06, 11:05:52novellában a harcok tovább tartanak :P csak itt sztem idő hiányában vannak valamennyire megvágva
Ééés ezért örülök hogy nyáron elolvastam nettelen kárhozatomban.  ::)

chilip

14es résszel 1 bajom volt

skull reaper harc a főcím előtt lement  :zomg: ráadásul kicsit gagyesz is volt, holott mit összehoztak a 13as rész végén azzal kibeb@szott jó zenével alatta  :3x3: nu mind1, jó volt jó volt várom a következőt, és innentől nekem új dolgok jönnek  :haha: csak az első könyvet olvastam el

motifator

Jaja, a kezdés nekem is fura volt, de amúgy tök jól hozta a könyv utolsó fejezetének a hangulatát. Persze a könyvben kicsit szívbemarkolóbb volt a dolog, de lehet, hogy csak azért éreztem így, mert mire az animét néztem, már tudtam, mi fog történni.
Én is csak most olvasom a második könyvet, de elég jól haladok vele, szerintem mire jön a köv. rész egy hét múlva, már a harmadik könyv közepén fogok járni legalább.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

SaiyaGin

A rész eleji harc számomra is túl rövid volt, viszont az, hogy helyette a Kirito-Asuna jelenetekre került a hangsúly, megerősíti DS elméletét arról, hogy mi is a sorozat igazi lényege.
Ami viszont igazán zavart, az a világ megsemmisülése idején lement Kirito-Kayaba beszélgetés volt:
-Miért ölted meg azt a négyezer embert?
- Bocs, már elfelejtettem, hogy miért. Csak arra emlékszem, hogy gyerekkorom óta szerettem volna létrehozni egy új világot.
Mindezt egész baráti hangnemben.

Darkstar

Ő, ez nem elmélet, hanem tény, csak a szokásos finomkodás miatt eléírtam egy szerintemet. :D
Max egyesek mást akarnak belelátni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Werro

Szerintem ritka, hogy ilyen szépen egymásra találna a két főszereplő, de ez így szép.. ilyen is kell :) A harcok ettől még lehetnének jobbak is..  ^^"

kada

Quote from: SaiyaGin on 2012-10-07, 11:45:48
A rész eleji harc számomra is túl rövid volt, viszont az, hogy helyette a Kirito-Asuna jelenetekre került a hangsúly, megerősíti DS elméletét arról, hogy mi is a sorozat igazi lényege.
[spoiler]Ami viszont igazán zavart, az a világ megsemmisülése idején lement Kirito-Kayaba beszélgetés volt:
-Miért ölted meg azt a négyezer embert?
- Bocs, már elfelejtettem, hogy miért. Csak arra emlékszem, hogy gyerekkorom óta szerettem volna létrehozni egy új világot.
Mindezt egész baráti hangnemben.[/spoiler]
Hmm... mennyire kéne itt spoiler tagokat használni, meg mennyire nem?

Amivel bajod volt, nekem nem, normal is boring.
És két év (sőt, több) alatt tényleg bele tud fásulni az ember egy csomó mindenbe.
Még egy szerelembe is pl, pedig az elején mindenét odaadná érte akár.

Ami engem zavart, hogy a végén nyíló ajtó legalább kellett volna.
Elején a gyakásra szinte kár volt ennyi képkockát "pazarolni", valahogy nagyon gagyi lett az előző rész végén jól megcsinált csata után. Meg mi az, hogy ennyire recoveryframeloopolják!? Vagy csak animáció... Végülis akkor jó, de nem így jött át.
Még mi... tömegreakciók az immoral objectnél, az a "jó" japános szinpadias, ahogy a "why" és rá a válasz is tipikusan nem kevés animében előfordult, utóbbi lehet pont ezért nem zavart, már megszoktam.  ^^"
Második immoral objectre a reklamáció jogos, könyvben nem így volt (és persze jobb), meg úgy az egész jelenet onnan a helyszínváltásig olvasva jobban hatott.
És ezt már sokadszorra mondom  :frown:

SaiyaGin

Quote from: kada on 2012-10-07, 13:16:34
Hmm... mennyire kéne itt spoiler tagokat használni, meg mennyire nem?

Tegnap este kijött a rész felirattal, ma délelőtt megírtam róla a véleményemet. Gondoltam, hogy azok, akik olvassák a topikot, időközben már megnézték.

Darkstar

#27
Én csak most tudtam megnézni.
Basszus, mekkora hiba már, HC "change into IMmortal object".  :falba:

De amúgy nagyon jó rész volt (habár megint hiányzott egy rakat belső monológ, ami azért kellett volna). Nem tudom, hogy fogom helyretenni, hogy [spoiler]most jó darabig nem lesz Asuna, csak forever suguha[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Részt még nem láttam, de én hülye megnéztem következő rész előzetesét:
[spoiler=Következő rész előzetese]
http://www.youtube.com/watch?v=PAiUf-HHBZ0&feature=player_embedded[/spoiler]

Darkstar

#29
Ja, ahogy mondtuk, köv rész már a fairy dance, aka vol 3.



Hehe, első comment :D
[spoiler]>Baaaawwww onii-chan won't love me because he already has a girlfriend
>Oh, well. It's okay. I still have that cool and nice guy I met in an online game
>BAAAAAAAAAWWWWWWWW HE'S ACTUALLY MY ONII-CHAN
FOREVER SUGUHA[/spoiler]

DIE DIE DIE DIE, FAGGOT Már ha ez ő, de gyanítom, hogy igen.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん