SAO/ALO/GGO (aka Sword Art Online)

Started by Darkstar, 2012-10-02, 20:22:06

Previous topic - Next topic

kelvor

Mindegy mit csinálnak csak a végét ne rontsák el.  :ejj:

Quote from: Darkstar on 2012-10-28, 17:05:39
Ugyan már.

Francnak aggódtok előre állandóan, jó lesz ez.  :Kiraly:

Úgy legyen!  :kocc:

motifator

Eddig egy az egyben olyan volt, mint a light novel. Ha továbbra is így lesz, akkor nem kell aggódni, nem lesz a vége elrontva.
[spoiler=nem igazán spoiler, ha már láttad a legutóbbi részt]Az ALO arc-nak pretty much Sugu a női főszereplője. És ugyan a fő sztori Asuna kiszabadítása, Sugu és Kirito sokkal több képernyőidőt kap, mint Asuna vagy bárki más. De a sztori így is nagyon jó, a vége is nagyon jó, és az elkövetkező részek után szerintem ti is simán megszeretitek majd Sugut.[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Lehet de én Asuna párti vagyok...

kada

Quote from: Cloud on 2012-10-30, 17:34:04Lehet de én Asuna párti vagyok...
Én meg a vizilovakkal vagyok.  ::)

Cloud


SaiyaGin

Quote from: Darkstar on 2012-10-28, 18:13:49
elismeréssel adózom Sugu testi adottságai előtt

Erre a 18. rész alatt jócskán lesz lehetőséged.  :angyali:

kada

Quote from: SaiyaGin on 2012-11-03, 23:34:45
Quote from: Darkstar on 2012-10-28, 18:13:49
elismeréssel adózom Sugu testi adottságai előtt
Erre a 18. rész alatt jócskán lesz lehetőséged.  :angyali:
...Anyuci se rossz azért, apuci meg sehol...  ::)

Suguha uses The Stare!
It's super effective!

Egy részben két ilyen férfi karakter azért már sok. Hol a nemek közti egyenlőség? Legutóbbi gonosz női karakter kb a negyedik részben volt?
És a részben nem voltak vörösek. Na majd legközelebb talán.  ::)

Cloud

Hát sok minden nem történt a mai részben.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Volt igen, tetszett is a rész, de akkor sem történt olyan sok minden. :D

Darkstar

Majd a következő részben.
[spoiler]Gleameyes Kirito, talán Eugene is, TALÁN evil-god-ok is[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cheesy

Ez... és már csak 7 rész van hátra... Jó, tudom, hogy egy átlagos animének több mint fél évadja 7 rész de akkor is. [spoiler]Annyi mindent beleszőhetnek még, de ne menjen már el az egész "i didn't know you were my onííííííícsááán"... :szorít: :szorít: :ima: :ima:[/spoiler]

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cheesy


Werro

Egy ideig jól viseltem húgit, de már tényleg sok időt pazarolunk rá. Remélem a következő részben továbblépünk. Persze mellékszereplőként maradhat felőlem :_piszka:

Darkstar

Az ALO női főszereplője legalább annyira Sugu, mint Asuna.

Enjoy the ride.  :hehe:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Quote from: Darkstar on 2012-11-06, 21:28:31
Az ALO női főszereplője legalább annyira Sugu, mint Asuna.
Sőt. A SAO igazából egy jól(?) álcázott hárem show. A Bakemonogatarinál se végig csak Senjougahara volt képernyőn, ez egy ilyen műfaj kérem.
A legutóbbi részt még nem láttam, de a könyv alapján nem értem, hogy mi a baj Suguval. Szerintem tök jó karakter, és tök jól volt kezelve az egész DRAMA. Sokkal többet is rinyálhattak volna, Sugu tökös csaj, na.

A GGO-nak most járok a felénél (6. könyv eleje), és ugyan nem hiszem, hogy ez is bekerül az anime első évadába, de
[spoiler=GGO light novel]az egész kezdi kicsit elveszteni a varázsát. Még mindig izgalmas és majd' lerakhatatlan, de valami nem a régi. Kirito személyiségéről már lassan végképp fogalmam sincs. Olyan, mintha minden arc Kirito egy új oldalát mutatná be. Más volt Kirito a SAO-ban, más az ALO-ban, és most megint tök más a GGO-ban.
Meg Shino/Sinon karakterét se értem igazán. Szinte az egész 5. könyv róla szólt, a múltjáról és a jelenjéről, de valahogy kamunak érződik a csaj. Nem jön át ez a totál kettős személyiség, a paranoia vs. über magabiztosság, meg az egész tsundere téma, amikor először találkoznak és harcolnak Kiritoval.
Meg azt se értem, hogy Kirito mit flörtöl állandóan, amikor otthon várja az asszony. De pont én írtam fentebb, hogy ez egy ilyen műfaj :) A Bakemonogatarinál is kiakasztott néha, ahogy Koyomi nyomult a többi csajra, amikor ott van Senjougahara :)
De amúgy izgi, olvastatja magát, csak valahogy nem szív be ugyanúgy, mint az első 4 könyv.[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cheesy

Quote from: Darkstar on 2012-11-06, 21:28:31
Az ALO női főszereplője legalább annyira Sugu, mint Asuna.

Enjoy the ride.  :hehe:
Ezt most értelmeznem kell.

Werro


Darkstar

Quote from: motifator on 2012-11-06, 22:03:42
Quote from: Darkstar on 2012-11-06, 21:28:31
Az ALO női főszereplője legalább annyira Sugu, mint Asuna.
Sőt. A SAO igazából egy jól(?) álcázott hárem show. A Bakemonogatarinál se végig csak Senjougahara volt képernyőn, ez egy ilyen műfaj kérem.
A legutóbbi részt még nem láttam, de a könyv alapján nem értem, hogy mi a baj Suguval. Szerintem tök jó karakter, és tök jól volt kezelve az egész DRAMA. Sokkal többet is rinyálhattak volna, Sugu tökös csaj, na.

A GGO-nak most járok a felénél (6. könyv eleje), és ugyan nem hiszem, hogy ez is bekerül az anime első évadába, de
[spoiler=GGO light novel]az egész kezdi kicsit elveszteni a varázsát. Még mindig izgalmas és majd' lerakhatatlan, de valami nem a régi. Kirito személyiségéről már lassan végképp fogalmam sincs. Olyan, mintha minden arc Kirito egy új oldalát mutatná be. Más volt Kirito a SAO-ban, más az ALO-ban, és most megint tök más a GGO-ban.
Meg Shino/Sinon karakterét se értem igazán. Szinte az egész 5. könyv róla szólt, a múltjáról és a jelenjéről, de valahogy kamunak érződik a csaj. Nem jön át ez a totál kettős személyiség, a paranoia vs. über magabiztosság, meg az egész tsundere téma, amikor először találkoznak és harcolnak Kiritoval.
Meg azt se értem, hogy Kirito mit flörtöl állandóan, amikor otthon várja az asszony. De pont én írtam fentebb, hogy ez egy ilyen műfaj :) A Bakemonogatarinál is kiakasztott néha, ahogy Koyomi nyomult a többi csajra, amikor ott van Senjougahara :)
De amúgy izgi, olvastatja magát, csak valahogy nem szív be ugyanúgy, mint az első 4 könyv.[/spoiler]
Szerintem is az első négy könyv volt a legjobb. Meg majd a későbbiek. A GGO kicsit rókabőr feeling.
Egyébként az /a/-n a multkor volt ebből egy vita, ami 700 postos discussion-be ment át arról, hogy mi is számít háremnek. Mert igazából itt is több lány van, de kb az elejétől világos, hogy ki lesz a befutó, így tulképp nincs is verseny meg "hárem". De valóban, a Bakemono is ilyen. Ha az ember akarja, hívhatja háremnek, ha akarja, nem. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

A Love Hinánál is lehetett tudni rögtön, hogy Naru lesz a befutó, pedig az aztán hárem a javából.
Azt meg örömmel hallom, hogy a későbbi könyvek újra felpörögnek. A GGO se rossz, de pont ahogy írtad, kicsit rókabőr.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

Elég zöldfülű voltam még, amikor azt néztem, de nekem nem volt 100%, hogy ő lesz a nyerő. De rég volt már...  :D

Mostmár bezzeg bármelyik háremnél megmondom, hogy ki fog nyerni.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Hát ja, a rutin, meg az évek... :D
A Love Hina életem második animéje volt. Nem tegnap volt, az biztos :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kada

offtopic:
Hmm, van "életed első animéje" topic?
on:
Háremanime, vagy csak Kiritonak lenne kéznél egy egész hárem ha akarná. Van különbség?
Jahogy 700 post...

Darkstar

That's... Not nice
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone


Prof. William

Komoly. A végén még kiderül hogy Asuna ilyen Spartacus szerűen konspiráló ribi, mint Iliythia, meg Lucrecia és burkoltan mindenkit lelki romlásba akar döntetni. :)

Cloud

Na új rész tetszett, bár ez a tombolás kicsit meredek volt szerintem.

kada

Quote from: Cloud on 2012-11-12, 23:43:40
Na új rész tetszett, bár ez a tombolás kicsit meredek volt szerintem.
The Gleameyes jó mester volt  ::)
Asszem ALOból pont a salamanderes részletek tetszettek a legjobban (pl aktuális részben a csata ahol Kirito a raid boss, majd az alku).  :D
Olvasva persze Suguha kevésbé érvényesült.  :angyali:

motifator

Nekem viszont Suguha/Lyfa (Leafa?) olvasva jobban átjött, mint karakter. De az is lehet, hogy csak azért érzem kicsit laposabbnak, mert már olvastam, és tudom, hogy mi fog történni. Vagy inkább a belső monológok hiányoznak.
De arra a jelenetre leszek igazán kiváncsi, amikor leesik hugicának, hogy ki is az a rejtélyes Spriggan, aki belopta magát a szívébe :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.