Bemutatkozások

Started by Shock12, 2003-09-25, 00:54:41

Previous topic - Next topic

Shock12

Sziasztok!

Mindenki, aki még nem ismert, itt bemutatkozhat. Leírhatja, hogy került kapcsolatba ezen szórakozási, és kultúrformával, néhány kedvencét (leírja nagyjából az érdeklõdési körét).

Hajrá, várunk minden érdeklõdõt, kellemes szórakozást, és mindenkit ÜDVÖZLÜNK !

ArchElf

Mióta nézek anime-ot? Miért? Hogyan? Mi???
Szóval alapvetõen két részre lehetne osztani...
A rajzfilmeket (igényesebbet =X= Tom & Jerry + Tsai.) már kiskoromban is szerettem, de csak két anime-t láttam (és nem is tudtam akkor még hogy anime-ok) Egyiknek sem emlékszem a címére, és lehet hogy meg is nézném õket újra, de már csak részletekre emlékszem belõlük (olyan "teljes estés" : 1 óránál hosszabb filmek voltak).
Mostanában pedig kb néhány hónapja "foglalkozom" anime-okkal.
Nyertem ugyanis az ORIGO-n két jegyet a Chihiro-ra, de mivel senkit nem tudtam elrángatni magammal (senki nem ért sajna rá...) magam mentem el... Nem bántam meg.
Kb. ekkor láttam meg egy hardveroldalon egy a témával foglalkozó topicot.
Az elsõ film amit megszereztem a GITS volt... Mindig is ilyenekre vágytam.
Utána leszedtem majd az összes egészestés filmet az animevilag-ról, és innen egy párat :)
GITS
Nausicaa
Mononoke hime
Laputa
Ninja Scroll
Akira
Covboy Bebop
Utána kezdtem letöltögetni a sorozatokból egy párat:
Lodoss OVA + TV
Covboy Bebop OVA
.Hack//Sign
Juunni kokki
NGE OVA + filmek
Tenchi Muyo (elsõ 13 vagy 14... utána már nem jött be)
Lost Universe
Most letöltés alatt:
Those who hunt elves
Próbáltam az alábbiakat, de nem jöttek be:
Exel saga
Slayers
A vámpíros, hentelõs, mega-giga-brutál-anime-ok nem nagyon jönnek be. Nem az én stílusom...
Amúgy a kérdést itt is felteszem... Miért depresszív minden anime sorozat befejezése? Valahogy nem tudom felfogni :(

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

VASH

QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
Mióta nézek anime-ot? Miért? Hogyan? Mi???
Szóval alapvetõen két részre lehetne osztani...
A rajzfilmeket (igényesebbet =X= Tom & Jerry + Tsai.) már kiskoromban is szerettem, de csak két anime-t láttam (és nem is tudtam akkor még hogy anime-ok) Egyiknek sem emlékszem a címére, és lehet hogy meg is nézném õket újra, de már csak részletekre emlékszem belõlük (olyan "teljes estés" : 1 óránál hosszabb filmek voltak).
Mostanában pedig kb néhány hónapja "foglalkozom" anime-okkal.
Nyertem ugyanis az ORIGO-n két jegyet a Chihiro-ra, de mivel senkit nem tudtam elrángatni magammal (senki nem ért sajna rá...) magam mentem el... Nem bántam meg.
Kb. ekkor láttam meg egy hardveroldalon egy a témával foglalkozó topicot.
Az elsõ film amit megszereztem a GITS volt... Mindig is ilyenekre vágytam.
Utána leszedtem majd az összes egészestés filmet az animevilag-ról, és innen egy párat :)
GITS
Nausicaa
Mononoke hime
Laputa
Ninja Scroll
Akira
Covboy Bebop
Utána kezdtem letöltögetni a sorozatokból egy párat:
Lodoss OVA + TV
Covboy Bebop OVA
.Hack//Sign
Juunni kokki
NGE OVA + filmek
Tenchi Muyo (elsõ 13 vagy 14... utána már nem jött be)
Lost Universe
Most letöltés alatt:
Those who hunt elves
Próbáltam az alábbiakat, de nem jöttek be:
Exel saga
Slayers
A vámpíros, hentelõs, mega-giga-brutál-anime-ok nem nagyon jönnek be. Nem az én stílusom...
Amúgy a kérdést itt is felteszem... Miért depresszív minden anime sorozat befejezése? Valahogy nem tudom felfogni :(

AE
ISTEN HOZOTT..

a válasz nagyon 1xű... akkor van az emberre hatással egy anime ha depresszív érzéseket kelt, hiszen az anime az élettel vagy ahoz közeli dolgokkal foglalkozik és hát akárhogyan is nézzük  ez is hozzátartokik az élethez...
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

enpet

QuoteMiért depresszív minden anime sorozat befejezése? Valahogy nem tudom felfogni :(

Azért szerintem ez az állítás egy kicsit túlzás :) Nem minden animének depressziós a vége.
"Légy hû önmagadhoz és légy jó másokhoz! Ebben minden benne van."

ArchElf

QuoteOriginally posted by VASH
ISTEN HOZOTT..

a válasz nagyon 1xű... akkor van az emberre hatással egy anime ha depresszív érzéseket kelt, hiszen az anime az élettel vagy ahoz közeli dolgokkal foglalkozik és hát akárhogyan is nézzük  ez is hozzátartokik az élethez...
CHROSSFORUM - Mennyi animet nézel?
QuoteOriginally posted by VASH
Szívembõl beszéltél...
az igazség az hogy én így voltam a TRIGUN-nal, és vagy egy hétig gyötört az az érzés hogy nekem miért nincs hatalmam hogy én is tudjak segíteni másokon... egészen addig amíg barátok, barátnõm rá nem vezetett hogy van hatalmam arra hogy a környezetemet változtathassam a jó irányba, és elmúlt a világ iránt érzet sajnálatom és örültem hogy én (talán veletek együtt) a helyes úton járok és így már volt értelme az egésznek...
Szóval szerintem, pont nem az a lényeg, hogy az embert porig sújtsák és depresszív legyen, hanem hogy megláthassa, ő is tud tenn valamit azért, hogy jobb legyen.
De egyébbként tudam: x kultúra =X= y kultúra...
:(
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

thebluesnote

Hm. Azumanga Daiohnak nem depresszív a vége. Kare Kanonak sem. Lainnak sem. Ez most a személyes top 3 volt.

Egyébként: NGE...OVA??? Nagyon lemaradtam vmirôl...

TurboK

Hello, én vagyok Isten. Tessék dicsõiteni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

ArchElf

QuoteOriginally posted by TurboK
Hello, én vagyok Isten. Tessék dicsõiteni.
:zen:
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

ArchElf

QuoteOriginally posted by thebluesnote
Hm. Azumanga Daiohnak nem depresszív a vége. Kare Kanonak sem. Lainnak sem. Ez most a személyes top 3 volt.

Egyébként: NGE...OVA??? Nagyon lemaradtam vmirôl...
Azt hittem az EVA OVA. Nem OVA?
:confused:
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

thebluesnote

QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
Azt hittem az EVA OVA. Nem OVA?
:confused:
AE

Szerintem TV.

enpet

Sorozat (TV) + 2 movie
"Légy hû önmagadhoz és légy jó másokhoz! Ebben minden benne van."

Shock12

ArchElf[HUN] ! Én amit eddig láttam, nem volt depresszív vége... OK, némelyik nem teljesen Happy End, de nagyrészt azzal végzõdik. Nézz körül, biztos lesz egy pár, ami tetszeni fog.

ArchElf

QuoteOriginally posted by Shock12
ArchElf[HUN] ! Én amit eddig láttam, nem volt depresszív vége... OK, némelyik nem teljesen Happy End, de nagyrészt azzal végzõdik. Nézz körül, biztos lesz egy pár, ami tetszeni fog.
Ok...
Fent volt a lista, amit eddig láttam. Tudnál ajánlani néhány-valamit? Megköszönném szépen...
:)
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Shock12

Huhh... beállítottság kérdése. Azt látom, hogy mit nem szeretsz, és ne legyen a vége melankórikus :D .
Hümm...
Egyéni kedvenceimet sorlom fel (bár már valamelyik threadben megtettem, ha valakinek ismerõs, ne lepõdjön meg).

  • El Hazard - The Magnificient world OVA 1 (Elsõ könnyek animén)
  • Vandread (Második adag könny... nevetés, és meghatottság)
  • Full Metal Panic! (nevetés)
  • RahXephon
  • Onegai Sensei!
  • Love Hina (TV) + 2 special + OVA (kult... kötelezõ mellé a manga :D )
  • Chobits
  • Ai Yori Aoshi
  • Narue No Sekai
  • Tenchi Muyo! Ryo Ohki OVA 1, 2 (Fontos, hogy az ovát lásd, az tényleg az igazi (Ha az nem tetszett..sorry))
  • Tenchi Muyo GXP (kötelezõ darab ;) )
  • Wolfs Rain (komolyabb mûfaj)

És akkor a még folyamatban lévõk (Ezek is nagyon jók):

  • Inu Yasha (TV) + 2 movie (TV folyamatban)
  • Full Metal Panic 2 - Fomuffu (Pusztulat :D )
  • Onegai Twins! (úgyszintén pusztulat)
  • Happy Lesson Advance (Nekem tetszik)
  • Ultra Maniac TV (úgyszint)
  • DNAngel (Gyanítom, hogy kicsit melankórikus lesz a vége, de így lesz jó)
  • Last Exile (komolyabb darab, de csodálatos)
  • GadGard (Érdekes artwork, de ajánlom)
  • GitS - Stand Alone Complex (Nagyon komoly, de kult)
  • Scryed (jónak ígérkezik, folyamatosan töltöm fel)

Mint látható, én inkább a romantikusabbja vagyok... de tényleg ajánlom ezeket.

ArchElf

QuoteOriginally posted by Shock12
Huhh... beállítottság kérdése. Azt látom, hogy mit nem szeretsz, és ne legyen a vége melankórikus :D .
Hümm...
Egyéni kedvenceimet sorlom fel (bár már valamelyik threadben megtettem, ha valakinek ismerõs, ne lepõdjön meg).

  • El Hazard - The Magnificient world OVA 1 (Elsõ könnyek animén)
  • Vandread (Második adag könny... nevetés, és meghatottság)
  • Full Metal Panic! (nevetés)
  • RahXephon
  • Onegai Sensei!
  • Love Hina (TV) + 2 special + OVA (kult... kötelezõ mellé a manga :D )
  • Chobits
  • Ai Yori Aoshi
  • Narue No Sekai
  • Tenchi Muyo! Ryo Ohki OVA 1, 2 (Fontos, hogy az ovát lásd, az tényleg az igazi (Ha az nem tetszett..sorry))
  • Tenchi Muyo GXP (kötelezõ darab ;) )
  • Wolfs Rain (komolyabb mûfaj)

És akkor a még folyamatban lévõk (Ezek is nagyon jók):

  • Inu Yasha (TV) + 2 movie (TV folyamatban)
  • Full Metal Panic 2 - Fomuffu (Pusztulat :D )
  • Onegai Twins! (úgyszintén pusztulat)
  • Happy Lesson Advance (Nekem tetszik)
  • Ultra Maniac TV (úgyszint)
  • DNAngel (Gyanítom, hogy kicsit melankórikus lesz a vége, de így lesz jó)
  • Last Exile (komolyabb darab, de csodálatos)
  • GadGard (Érdekes artwork, de ajánlom)
  • GitS - Stand Alone Complex (Nagyon komoly, de kult)
  • Scryed (jónak ígérkezik, folyamatosan töltöm fel)

Mint látható, én inkább a romantikusabbja vagyok... de tényleg ajánlom ezeket. [/B]
OKOK...
Nem baj az ha melankólikus, megnéztem a Grave-et is :), csak nem mindig ilyet szeretnék nézni...
Az FMP is megvan amúgy, meg a Fumoffu is (első 7 és várom a folytatást...), csak elfeljettem említeni, no meg a Now and then, here and there... Szóval kb ez a stílus ami bejön (most). Lehet kicsit fantasztikus, vagy nagyon sci-fi, romantikus, hentelős (csöppet:)), de ne legyen szélsőséges és megabruálállat, ha érted mire gondolok.
A GitS is bejött, de a sorozat az nem (láttam belőle kb 3 részt (bár lehet, hogy azért nem jött be mert franciául volt:)))
Amúgy köszi... Elgondolkodom rajta, mit húzzak le a TVkábelen.
És ahogy ígértem:
どうもありがとうございました
:)
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Shock12

Egyet nem mertem írni, mert az nem csöppet hentelõs, de nagyon kult. Az a Kite.

(Ja, és megpróbálom megszerezni nagyonjó minõségben, és akkor felkerül jól. De ezt a történést megírom majd a Mik kerülnek fel-be, és ha fenn lesz dobok oda is egy postot.)

Ha majd netán-tán-esetleg-mégis rá vetemednél, akkor csak úgy, ha nincs ott az asszony, mert különben megerõszakol... de nem a szó kellemes értelmében... :p

Ezenfelül persze van nagyon sok (Ha sci-fi thriller, akkor Kiddy Grade is nagyon kool. ) Én eddig ezekbõl táplálkoztam.. de majd tágítom látóköröm :) . Ja, GITS-SAC ot pedig próbáldd meg mégegyszer (itt normálisan van fenn)... megéri ;)

Tudom... tudom... offtopic. De az új tagoknak segíteni kell, és ez eléggé jó helynek tûnik... (A többi új tag innen tájékozódhat ;) )

zsozso

QuoteOriginally posted by Shock12
Egyet nem mertem írni, mert az nem csöppet hentelõs, de nagyon kult. Az a Kite.

(Ja, és megpróbálom megszerezni nagyonjó minõségben, és akkor felkerül jól. De ezt a történést megírom majd a Mik kerülnek fel-be, és ha fenn lesz dobok oda is egy postot.)

Ha majd netán-tán-esetleg-mégis rá vetemednél, akkor csak úgy, ha nincs ott az asszony, mert különben megerõszakol... de nem a szó kellemes értelmében... :p

Ezenfelül persze van nagyon sok (Ha sci-fi thriller, akkor Kiddy Grade is nagyon kool. ) Én eddig ezekbõl táplálkoztam.. de majd tágítom látóköröm :) . Ja, GITS-SAC ot pedig próbáldd meg mégegyszer (itt normálisan van fenn)... megéri ;)

Tudom... tudom... offtopic. De az új tagoknak segíteni kell, és ez eléggé jó helynek tûnik... (A többi új tag innen tájékozódhat ;) )

Kite fentvan jó minőségben.
Death is the only redemption

Shock12

QuoteKite fentvan jó minõségben
730 megás ogm ?

zsozso

QuoteOriginally posted by Shock12
730 megás ogm ?
300 megás, de uncut.
Death is the only redemption

Shock12

Állítólag ez is... lecsekkolom... ha ac3as lenne, szerintem megérné (huhh... ac3ban az a metrós jelenet... huhh...) :D

zsozso

Death is the only redemption

ArchElf

QuoteOriginally posted by Shock12

Tudom... tudom... offtopic. De az új tagoknak segíteni kell, és ez eléggé jó helynek tûnik... (A többi új tag innen tájékozódhat ;) )
Szerintem nem OFF, nekem nagyon is ON...
:D
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

thebluesnote

QuoteOriginally posted by zsozso
300 megás, de uncut.

Mondjuk imho a Kite jobb lenne cutolva... Még anno szórakoztam vele, hogy sk megcutolom, de a hang mindig nyekkent egyet a cutolás helyén, úgyhogy hagytam a fenébe. Eh... kár azokért a gagyi hentai jelenetekért, azok nélkül egy teljesen korrekt film lenne.

VASH

QuoteOriginally posted by thebluesnote
Mondjuk imho a Kite jobb lenne cutolva... Még anno szórakoztam vele, hogy sk megcutolom, de a hang mindig nyekkent egyet a cutolás helyén, úgyhogy hagytam a fenébe. Eh... kár azokért a gagyi hentai jelenetekért, azok nélkül egy teljesen korrekt film lenne.
így is az:D

Gulyás Csaba vagyok, 12 éve foglalkozom automata mosógépek javításával, és MÁR K*RV*RA UNOM...:lol:


Réges régen, egy messzi messzi postban...

Szerintem a depresszión keresztül tudod megérteni a fájdalmat, és a fájdalmon pedig lemérni a jót...

Egyszerre elveszíteni egy barátot(wolfwood) és megölni egy embert(Legato) nagyon depresszív hatással van de így képes az ember elviselni a holnapot ami mindig eljön ... talán egy új lehetõséggel.
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

thebluesnote

QuoteOriginally posted by VASH
így is az:D

Gulyás Csaba vagyok, 12 éve foglalkozom automata mosógépek javításával, és MÁR K*RV*RA UNOM...:lol:


Réges régen, egy messzi messzi postban...

Szerintem a depresszión keresztül tudod megérteni a fájdalmat, és a fájdalmon pedig lemérni a jót...

Egyszerre elveszíteni egy barátot(wolfwood) és megölni egy embert(Legato) nagyon depresszív hatással van de így képes az ember elviselni a holnapot ami mindig eljön ... talán egy új lehetõséggel.


:confused: Most ez mi volt? Néha nehéz követni a braindumpjaidat... ;)

Shock12

Fárad... a saját tapasztalataim szerint... tegnap is ilyen tájban volt agyindulása :p ...

VASH

QuoteOriginally posted by Shock12
Fárad... a saját tapasztalataim szerint... tegnap is ilyen tájban volt agyindulása :p ...

jól van na egy kicsit ittas vagyok most azért nem tudom hogy mihez kezdjek mert akartam egy kis poént meg egy régi levélre is válaszolni... ennyi történt...ilyenkor picit elérzékenyülök...;)
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

thebluesnote

Én egyszer fórumoztam becsípve, kaptam is egy 4 napos felfüggesztést...

Rhyagelle

De jó dolga van valkinek Vash! :)
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

Shock12

A hét közben berúgik ! Elhagyom az agyam. Ki kellene függeszteni egy táblát: Iszik VAGY fórumozik ! :rolleyes: