Bemutatkozások

Started by Shock12, 2003-09-25, 00:54:41

Previous topic - Next topic

Shock12

QuoteOriginally posted by Kalibur
Ilyet már én is mûködtem, de nem szándékosan... De tudosmit? Átvehetsz egy gratot tõlem is (most lusta vagyok átklikkelni a megfelelõ topicba sorry)
Köszönöm ;)

Sky

Mess with the best,
Die like the rest...

via_mala

#182
Esetleg írok ide is, bár általában inkább a hardwired fórumait látogatom.
Én kb. 2-3 hónapja nézek animéket. Talán a Chihiro volt az elsõ, utána a meg a My Neighbour Totoro. Ezután felfedeztem a USTEAM-et, és már nem tellik el hét, hogy ne néznék anime-t. Én is mindenevõ vagyok, jöhet a humoros, romantikus is, bár jobban szeretem a cyber, sci-fi, ninja, vámpíros, pörgõs akciós filmeket, amiben van némi humor, és némi életfilozófia is. Általában azokat is kedvelem, amiknek van némi sötét oldala, szeretem az elborultakat és elvontakat is, amik elgondolkodtatnak, bár a vontatott sorozatok nem tetszenek annyira. Elég sok egész estés és sorozat anime-t is magam mögött tudhatok, de nyilván a többség sokkal nagyobb ismerettel rendelkezik nálam, ezért ez relatív. Egészen megszoktam és megkedveltem a japán nyelv hangzását, most már szokatlan, ha angol a szinkron, vagy pl. a koreai Wonderful Days is eleinte bántotta a fülemet.
Tulajdonképpen azért is kezdtem el "animézni", mert szimpatikus a japán kultúra, a japán emberek visszafogottsága, és mert mindenfélére nyitott vagyok, gondoltam kipróbálom; és nem bántam meg. Alapjában véve a japán emberek gondolkodásmódja az, ami igazán közel áll hozzám. Az ahogyan bölcsen elfogadják az életet és a halált, szinte kicsi gyerekkoruktól kezdve abban a tudatban nõnek fel, hogy létük örök körforgás, és hogy egy személy csak egyetlen pici pont a hatalmas világrendben. Én legalább is így gondolom.
:zen:
Jelenlegi kedvenceim: Berserk, Hellsing, Bastard, Cowboy Bebop, Ghost in the Shell - SAC, de tetszett az Akira, az X, a Vampire Hunter D, VHD Bloodlust, a Blood, a Ninja Scroll, a Perfect Blue, a Nausicaa, a Tenchi Muyo OVA, nem beszélve Jubei-Chan-ról és a Read or Die OVA-ról. Amiket még végignéztem: .hack//SIGN és a NOIR sorozatok, amibõl az elõbbi volt a vontatottabb, de a zenéje meglehetõsen kárpótolt, és a végére legalább mindkettõ beindult.
Most jut eszembe, hogy a Final Fantasy volt az elsõ anime, és jóval utána az Animatrix, amiket láttam. Talán az utóbbi volt, ami megadta az elsõ lökést, hiszen az elõbbit valószínûleg sokan nem is tartják igazi anime-nek :rolleyes:.
Uff.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Itachi

Üdv körünkben!Érezd jól magad!:D :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

SlEePwAlKeR

Hali^^
a köszöntés most az új tagnak szól:)

amugy hogy tudtál összeszedni ennyi animet 2-3 hónap alatt?
nekem alig sikerült 10-12 õt 5 hónap alattX_x
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

Shock12

QuoteOriginally posted by SlEePwAlKeR
Hali^^
a köszöntés most az új tagnak szól:)

amugy hogy tudtál összeszedni ennyi animet 2-3 hónap alatt?
nekem alig sikerült 10-12 õt 5 hónap alattX_x

Üdvözlet ! (szerintem az Animátrix sem tekinthető animének... ;) )

Hogy sikerült... tudta, hová kell fordulni :D !

via_mala

#186
QuoteOriginally posted by SlEePwAlKeR
Hali^^
a köszöntés most az új tagnak szól:)

amugy hogy tudtál összeszedni ennyi animet 2-3 hónap alatt?
nekem alig sikerült 10-12 õt 5 hónap alattX_x
Üdv!

Nem összeszedni volt nehéz (köszönet a USTEAM-nek :jee::merci::cool: ), hanem inkább megnézni. De mivel kicsi az alvásigényem (5 óra), és néha még abból is lecsippentek, így éjszakánként azért mindig akad idő egy kis anime-ra. :D Különben is olyan vagyok, hogy ha valami nagyon tetszik, akkor az álomnak esélye sincs. Volt már olyan is, hogy hajnali 3-kor feküdtem le, de jódarabig nem tudtam elaludni, mert annyira felpörögtem egy filmtől. De ezzel azt hiszem nem vagyok itt egyedül ;).

Egyébként találtam egy príma avatar oldalt. A mostani is onnan van, mert itt nem találtam egyetlen jó Guts képet sem.
EGS Avatars
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Ramiz

Andris (17). Nincs "hosszú" múltam (tévében Dragonball).
Aztán égi sugallatra és a csillagok együttállásából adódóan elmentem egy éjjel anime-vetítésre (Süssfelnap, A vadon hercegnõje), és menthetetlenül elvesztem. Azóta voltam pár vetítésen (Zwack, Holdudvar), német tévén nézem a sorozatokat, könyvtárból is lett pár videóm... Egyedül szeretek animét nézni, mert akkor nem zavar semmi, nem piszkál senki a hülyeségeivel, nem szemétkednek velem a családtagjaim - hagyom magamat elvarázsolni, borzongani a gyönyörûségtõl, ahogy HOZZÁM szólnak a történetek... Egy darabig próbáltam megismertetni másokkal is ezt a mûfajt, de hamar abbahagytam - nem értették, megzavarták köreimet, majdnem elvették tõlem a varázst... most már mindent letagadok... A kedvenceim-- a sorozatok közül a Cowboy Bebop - lenyûgöz a lezserségével, a könnyedségével, ami néhány részben profin ötvözõdik a komoly - sõt, megrázó gondolatokkal (pl.: Pierre le fou, Brain Scratch vagy akár a film).
És az Evangeliont is imádom, nem is a harcok miatt, az utalgatások miatt, hanem azért, mert amikor nézem, sokszor érzem azt a bizonyos "érintést"... hogy ezt már én is átéltem, ez teljesen így van... fõleg Shinji szerepébe tudom beleélni magam (és egy kicsit Rei-ébe). És az Escaflowne, az ártatlan, mindenre rácsodálkozó angyali Hitomi miatt.
A filmek közül a Ghost in the Shell tetszik, mert képekben, zenével és benyomásokkal mesél... Nem tudom ezt máshogy mefogalmazni, de én értem... biztos van más is így vele. És az Akira is tetszik, tökéletesen megértem (és érzem) azt a mellõzött, "mindig mások árnyékában"-érzést, ami annyira jó táptalaj a hatalom kihasználásának (a sötét oldal, ugye...)
Hát ennyi.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Shock12

QuoteOriginally posted by Ramiz

Üdv köreinkben (az utolsó postot kapd ki (Edit-delete-re pipa, majd delete gomb) légyszi) ! Látom, Te sem a vidámságoddal fogsz minket elkápráztatni, na de sebaj, filozofálgatásokra mi is vevõk vagyunk ! Kellemes fórumozást, és persze kultúrálódást !! ;)

Zelgadis

QuoteOriginally posted by Shock12
 (Edit-delete-re pipa, majd delete gomb) légyszi) !


AAArgh, megvilágosítottál :eek:

Én meg itt aszittem csak moderátor törölhet postot, én tényleg vak vagyok (mert edittel már szórakoztam, de nem figyeltem felette a delete et...)

:lame: Zel :lame:

(sikerült már duplán postoljak, mostmár tudom hogy kõ kitörölni)

Spectre

#190
Na, ide is írok pár sort.
Kõszegi Miklósnak hívnak az ismerõseim, és Érd csodás (broáf) városában tengetem hétköznapjaim. Jelenleg a BMF-en próbálják belémverni a villamosmérnökséget (egyelõre kevés sikerrel). Egyéb fórumokon már bizonyára megállapították rólam, hogy középkori fegyverb*zi vagyok, ez valószínûleg annak köszönhetõ, hogy jó egy éve tanulok európai középkori harcmûvészetet (különféle fegyverek egy kevés pusztakezes harccal).
Ha jól emlékszem, az elsõ anime amit láttam, még nagyon rég a Nausicaa volt (jó kis alábeszélõs változatban :D ), de tudatosan csak év eleje óta foglalkozom a témával. Õszintén szólva fogalmam sincs, hogyan keveredtem ide, egyszercsak azt vettem észre, hogy napok óta nem álltam fel a gép mellõl... Stílusból sok mindent szeretek, számomra kedves anime pedig nagyon sok van, úgyhogy inkább nem sorolnám fel őket.

Spec
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

via_mala

#191
Üdv Ramiz és Spectre!

Ramiz: ha te 17 éves vagy, akkor "félelmetesen" :) komoly srác lehetsz. A fogalmazásod alapján meglepõen érett személyiségnek gondollak, a lelkesedésed pedig õszinte és magávalragadó. Csodálkozom, hogy senkit nem tudtál még megszerettetni az anime világával, de ezzel ne törõdj! Itt megértenek téged is. ;)
:zen:

Spectre: nem kell teljes felsorolás, csak szemezgess a kedvenceidbõl 2-3 darabot! :rolleyes: :D
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Spectre

QuoteOriginally posted by via_mala
Spectre: nem kell teljes felsorolás, csak szemezgess a kedvenceidbõl 2-3 darabot! :rolleyes: :D

Azok ott vannak a legjobb animékben, de azért egy pár cím: Nausicaa (ez örökre ott lesz), VHD: Bloodlust, VanDread, Trigun, El-Hazard OVA, Crest of the Stars, Slayers. És egy csomót kifelejtettem ;)

Spec
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

Shock12

QuoteOriginally posted by Spectre
VanDread... El-Hazard OVA...Slayers.

Végre egy vidámabb ember :) !

Spectre

QuoteOriginally posted by Shock12
Végre egy vidámabb ember :) !

Ja. A Vampire Princess Miyu TV után egy hétig depis voltam... (mondjuk az volt az elsõ ilyen jellegû animém, azóta picit edzõttem :D )
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

Tiaro

Egyébként ez az anime-terjesztés furcsa dolog. Az ismerõseim nagy része totál õrültnek tart, amiért majd húsz évesen rajzfilmeket nézegetek, és garantált, hogy az emberek 80%-a így érez. Én pedig nem értem, hogy miért. Miért nevetséges rajzfilmeket nézni? Hiába mondanám nekik, hogy egy átlag anime messze veri történetben, és mondanivalóban akármelyik amcsi filmet (tiszt. a kivételnek), vagy hogy ez egy igazi mûvészeti ág. Miért jobb mondjuk ostoba szappanoperákat, focit, idegesítõ jenki akciófilmeket, vagy az elefántok szaporodását nézni? Vagy mondjuk azt a *** Katalin bírónõt, Mónika showt, vagy Balázst? Nézzem inkább Gyõzikét, akinek elég meglátnom a fejét, és már vágyakozva nyúlok a falon lévõ katana markolata után? Tudom, hogy az ilyen dolgokat nem ide kéne írnom, mert mindenki megtapasztalta ezeket az elõítéleteket, de szimplán egy kérdésnek szántam, hátva valaki vágja a témát: miért van ez? (Ugyanez jogos pl a szerepjátékra is, amiatt is sokan néztek hülyének... végül is nem is természetes, ha az ember otthon beszélget baromságokról a barátaival, ahelyett, hogy elmenne berúgni egy kocsmába, vagy tekerni egy spanglit egy plaza parkolójában... )
Az ilyen dologk miatt tartom az átlag embert, mint úgy, ostobának.
Na mindegy csak fáradt vagyok, biztos ez a baj. :ejj:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Spectre

#196
Edit: Itt eredetileg Vash állt, de természetesen Tiaronak szólt az üzenet:
Teljesen igaz, ezt a nézzük-meg-alaposan-a-srácot-mert-õrültet-nem-lát-minden-nap-az-ember nézést én is ismerem. Mondjuk nekem nyíltan csak kevesek merik megmondani, azok közül is fõként a közelebbi ismerõseim... Hiába, ilyen a világ, aki eltér a normáktól, azt nehezen fogadják el.

Spec

és bocs az offért
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

Tiaro

/Hmmm, az offért asszem inkább részemrõl jár a mea culpa...
De én nem Vash-san vagyok, csak a gonosz ikertestvére... :D De csak amíg nem lesz idõm összedobni egy eredetibb arcot... You know how it goes between immortals... :hehe: /
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Spectre

QuoteOriginally posted by Tiaro
/Hmmm, az offért asszem inkább részemrõl jár a mea culpa...
De én nem Vash-san vagyok, csak a gonosz ikertestvére... :D De csak amíg nem lesz idõm összedobni egy eredetibb arcot... You know how it goes between immortals... :hehe: /

Ááá, gomen, gomen! Teljesen igaz! Kicsit megzavart  a frizura. Meg a szemüveg. Meg a ruha. Meg a stukker :D
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

roderick

#199
Személyes tapasztalat+vélemény:

A haverom nem érti bennem, hogy vagyok képes visszataszítóan amorf emberalakokat használó rajzfilmeket nézni, amik ráadásul keleti buddha-blablával tömik az ember fejét (nem a szép nyugtató nyugati kultúrkör gyöngyszemeivel), én meg nem értem benne, hogy képes hajnali 2-3-ig 3 zeneTV között kapcsolgatva, mindenféle félig meddig jó zenészek klippeit nézni... És így kerek a világ!

:zen:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

kk-krisi

Tiszteletem!

Egyesek már biztosan ismernek különböz? helyekr?l, de mivel eddig bizonyos okokból ide nem volt "id?m" elvánszorogni kimaradtam az usteam fórumának aktivitásából. Most, hogy az animehq ideiglenesen felmondta a szolgálatot szentelek egy kis id?t ennek a fórumnak is.

Kezdem ezt egy gyors adatfelsorolással.

age: 19
race: human
sex: male
iq: way too low (can't really call him intelligent)
occupation: unknown
location: unknown
nationality: unknown (Hungarian, maybe)

special skills: none
exp w/ women: none/virgin
largest salary: very big

Ha valakit ezek után még érdekel, hogy ki is vagyok valójában az megtalál (általában) a #aoianime@ircNET csatin
Love, peace, massacre.

.: Failures of Society :.

phr0zen

Üdv krisi!Azért néha ugorj be ide is,nem vagyunk mi rosszabak au Aoi-sok nál...;)

Sky

QuoteOriginally posted by phr0zen
Üdv krisi!Azért néha ugorj be ide is,nem vagyunk mi rosszabak au Aoi-sok nál...;)

És aki mást mer állítani... :morci:
:D
Mess with the best,
Die like the rest...

Zsan

Hello mindenki.
Én egy 18 éves anime őrült srác vagyok.
Bár még nem olyan sok animét láttam mivel otthon nincs net, de
azért próbálom a gyüjteményemet bővitgetni.
Eddigi animéim:
NGE
Ranma 1/2 (csak az első két sorozat)
Berserk
Hellsing
Steel Angel Kurumi
Yume de Aetera
Vampire Hunter D
Blood the last vampire-ből egy részem van
Ghost in the Shell
Ninja Scrolls
Mononoke Hime
End of Eva.
Asszem dióhéjban ennyi.
Remélem itt majd összehaverkodhatok igazi anime őrült fanokkal.
:)

Saori

QuoteOriginally posted by Zsan
Hello mindenki.
Én egy 18 éves anime őrült srác vagyok.
Bár még nem olyan sok animét láttam mivel otthon nincs net, de
azért próbálom a gyüjteményemet bővitgetni.
Eddigi animéim:
NGE
Ranma 1/2 (csak az első két sorozat)
Berserk
Hellsing
Steel Angel Kurumi
Yume de Aetera
Vampire Hunter D
Blood the last vampire-ből egy részem van
Ghost in the Shell
Ninja Scrolls
Mononoke Hime
End of Eva.
Asszem dióhéjban ennyi.
Remélem itt majd összehaverkodhatok igazi anime őrült fanokkal.
:)

Hát anime-őrült fanból biztos találhatsz itt párat:)
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

SlEePwAlKeR

Hali krisi^^
amint látom ide is regisztráltál:)
hello neked is zsan^^
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

SlEePwAlKeR

QuoteOriginally posted by phr0zen
Üdv krisi!Azért néha ugorj be ide is,nem vagyunk mi rosszabak au Aoi-sok nál...;)
az au az mit takar:confused:
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

Saori

QuoteOriginally posted by SlEePwAlKeR
az au az mit takar:confused:

Az au _az_ akart lenni:) Csak a drága nem tud írni... (nem mintha én tudnék :D)
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Chronos

QuoteOriginally posted by Zsan

Blood the last vampire-ből egy részem van
Talán azért mert nem sorozat, hanem egy movie...:D

CHRONOS

Zelmor

Én csak ritkán nézek ide, mert már rég leszoktam a  levélértesítés kéréséről, szóval ezúton köszöntenék minden új tagot anime-háborodott kis társaságunkban. XD