Mit tanultam a legutóbbi animéböl?

Started by VASH, 2003-09-25, 22:36:37

Previous topic - Next topic

Te mit tanultál a legutóbbi animéböl?

Ezen még nem gondolkodtam...
4 (4.1%)
Nem a mondanivalója miatt nézek animét...
6 (6.2%)
Volt benne valami ami megfogott...
74 (76.3%)
Az anime tíz parancsolata szerint élek...
13 (13.4%)

Total Members Voted: 67

Voting closed: 2007-01-07, 21:39:38

Kalibur

QuoteOriginally posted by Saori
Neis^^ Soha^^
Saori a feminizmus rettenthetetlen lovagja...
(távolodóban szürke telivér, hátán karcsú nõalak könnyû egykezes karddal a derekán, lebegõ szõke haja lófarokban hátrafogva... a hátas valagán meg tábla: Just knighted...)
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Saori

QuoteOriginally posted by Kalibur
Saori a feminizmus rettenthetetlen lovagja...
(távolodóban szürke telivér, hátán karcsú nõalak könnyû egykezes karddal a derekán, lebegõ szõke haja lófarokban hátrafogva... a hátas valagán meg tábla: Just knighted...)

Hát..pedig én még nem is vagyok feminista^_^
De ezt muszály volt^^ Már csak azért is mert Sori ugyebár lovag^^ és neki aztán végképp nem szabad megvárakoztatnia egy hölgyet^^ (Főleg ha az a bizonyos hölgy egy hercegnő, és Sori önként és dalolva elvállalta a védelmét^^ vagy ez már nagyon zöld volt?)
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Kalibur

QuoteOriginally posted by Saori
Hát..pedig én még nem is vagyok feminista^_^
De ezt muszály volt^^ Már csak azért is mert Sori ugyebár lovag^^ és neki aztán végképp nem szabad megvárakoztatnia egy hölgyet^^ (Főleg ha az a bizonyos hölgy egy hercegnő, és Sori önként és dalolva elvállalta a védelmét^^ vagy ez már nagyon zöld volt?)
Khm...
Mondhatni szuperzöld...
de tk mind1, hagyjuk. Még a végén én érezném magam hülyének. (vagy legalábbis az átlagosnál hülyébbnek...)
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Sky

Mess with the best,
Die like the rest...

Shizuku

QuoteOriginally posted by Relunx
Volt-e valami mondanivalója az animéknek amiket láttam?
Tanultam-e belõle valamit?

Nos ime az én tapasztalataim:

Kövesd az álmaidat! :)
A szerelem hasznos és jó dolog és (elvileg) átsegít a nehéz dolgokon!

Javítja a kommunikációs képességet. :rolleyes:

Ha rossz napod volt, akkor nézz meg egy animét és máris jobb! :D

Relunx


Relunx minden szavad arany, szal' az öregkori arany koronára már nincs gondod (pedig apám nem is volt fogorvos). :D
Az animékból tanulni? Mit? Azt, hogy van a világon hűség-bátorság-összetartás-akarat-becsület? Ezt eddig is tudtuk. :) Sok újat nem mond. Én pl. nem a tanulnivalóért szeretem az animékat, habár a történetek mélysége (kivétel a hentes - nem hentai! :D - tartalmúakat) mindig meglep. Nem is értem miért a Disney terjedt el :D    :confused:

VASH

QuoteOriginally posted by Shizuku
Relunx minden szavad arany, szal' az öregkori arany koronára már nincs gondod (pedig apám nem is volt fogorvos). :D
Az animékból tanulni? Mit? Azt, hogy van a világon hűség-bátorság-összetartás-akarat-becsület? Ezt eddig is tudtuk. :) Sok újat nem mond. Én pl. nem a tanulnivalóért szeretem az animékat, habár a történetek mélysége (kivétel a hentes - nem hentai! :D - tartalmúakat) mindig meglep. Nem is értem miért a Disney terjedt el :D    :confused:

Az önfeláldozás, hit és még sorolhatnám...
De neked ez természetes(már mint hogy tudod hogy van), de annak aki még a közelében se jár annak amit mi embernek nevezünk...(több mint valószínû hogy életében egy animét se fog megnézni)

Disney?  Ez jó kérdés. én se tudom, talán jobb az image-ük:rolleyes:
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Drótmalac

QuoteOriginally posted by VASH
Az önfeláldozás, hit és még sorolhatnám...
De neked ez természetes(már mint hogy tudod hogy van), de annak aki még a közelében se jár annak amit mi embernek nevezünk...(több mint valószínû hogy életében egy animét se fog megnézni)

Disney?  Ez jó kérdés. én se tudom, talán jobb az image-ük:rolleyes:
A baj az, hogy ez sajnos igaz. (sok dolog egyszerűbb lenne, ha mindenki animét nézne)
Ami a Disney-t illeti, nem egyedül az image, hanem a monopólium és a háttér, ami mögötte van. Ezenkívül a Disney minden korosztály által megtekinthető alkotásai, afféle mindenkinek 1 méret, sokkal egyszerűbben kezelhetők, mint sok stúdió, különböző korosztályoknak készülő produkciói.
Hogy az anime versenyképes legyen a disney-vel szemben kellene egy egyesülés, ami összefogja az egészet...

VASH

QuoteOriginally posted by Drótmalac
A baj az, hogy ez sajnos igaz. (sok dolog egyszerűbb lenne, ha mindenki animét nézne)
Ami a Disney-t illeti, nem egyedül az image, hanem a monopólium és a háttér, ami mögötte van. Ezenkívül a Disney minden korosztály által megtekinthető alkotásai, afféle mindenkinek 1 méret, sokkal egyszerűbben kezelhetők, mint sok stúdió, különböző korosztályoknak készülő produkciói.
Hogy az anime versenyképes legyen a disney-vel szemben kellene egy egyesülés, ami összefogja az egészet...

Fel kell vásárolni, vagy valami ilyesmi...:D
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Sky

Mess with the best,
Die like the rest...

Relunx

Szeintem azét a Disney terjedt el, mert azt minden korosztály meg tudja nézni. Meg álltalában mindig happy end a vége (és a gyerekek meg ezt szeretik).

Hogynézne már ki pl. egy X: The Movie?? Sírva mennének ki a moziból a gyerekek...vagy egy Ghost in the Shell...meg se értenék elsõre. Vagy egy hentai....nem nekik való

Az anime-ben sok különbõzõ mûfaj van.
Ezzel szemben a Disney, csak egy van: Van egy történet, jó és gonosz szereplõkkel, majd a végén a jó gyõz!

Relunx
(Javítson ki vki ha tévednék)

Shizuku

QuoteOriginally posted by Relunx
Szeintem azét a Disney terjedt el, mert azt minden korosztály meg tudja nézni. Meg álltalában mindig happy end a vége (és a gyerekek meg ezt szeretik).

Hogynézne már ki pl. egy X: The Movie?? Sírva mennének ki a moziból a gyerekek...vagy egy Ghost in the Shell...meg se értenék elsõre. Vagy egy hentai....nem nekik való

Az anime-ben sok különbõzõ mûfaj van.
Ezzel szemben a Disney, csak egy van: Van egy történet, jó és gonosz szereplõkkel, majd a végén a jó gyõz!

Relunx
(Javítson ki vki ha tévednék)

Szerintem nem lesz javítás irányodban.. :)

Természetesen mindannyiótoknak igaza van, hiszen a Disney-t (korosztályi nézettségre való tekintettel) nem válthatja fel az anime, vagyis nem AZ az anime, amiket mi nézünk. Egyezzünk ki abban, hogy 12-13 éves korig nézzék a Disney-t és utána térjenek át az animére! :)

roderick

A FMP Fumoffu 14 részéb?l megtanultam, hogy a japánok is hülyének nézik a szociológusokat, de legalább kaphatnak klubtermet... utópisztikus:hopp:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Itachi

A legtöbb anime szerzetes nem úgy viselkedik mint ahogy egy szerzetesnek viselkednie kéne......:D
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Tiaro

A legfontosab:
Sose próbálj lángszóróval cigit meggyújtani...
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Itachi

Nem minden kalóz-bandának a kapitány parancsol.....Pláne ha az többnyire idióta és komolytalan.......:D(One Piece)
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Jenchi

Sose tegyél be a hûtõbe dolgokat, úgy hogy késõbb elfeledkezel róluk. (Úgy egy évre:D )
"I'm not going there to die...  I'm going to see if I'm truly alive."

roderick

QuoteOriginally posted by Jenchi
Sose tegyél be a hûtõbe dolgokat, úgy hogy késõbb elfeledkezel róluk. (Úgy egy évre:D )

:lol: Nagyon igaz, de sajnos ilyesmire anime nélkül is rá lehet jönni....
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Itachi

A ninják legerõsebb technikái nem feltétlenül azok amelyek komoly kárt okznak az emberben.....:DVajon mire gondolhatok.....:rolleyes:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

phr0zen

QuoteOriginally posted by Lorenor
A ninják legerõsebb technikái nem feltétlenül azok amelyek komoly kárt okznak az emberben.....:DVajon mire gondolhatok.....:rolleyes:

Ömm... La blue girl?:D

Itachi

QuoteOriginally posted by phr0zen
Ömm... La blue girl?:D
Nem talált.....Nem hentai és viszonylag új....:rolleyes:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

phr0zen

QuoteOriginally posted by Lorenor
Nem talált.....Nem hentai és viszonylag új....:rolleyes:

Naruto?

Itachi

QuoteOriginally posted by phr0zen
Naruto?
Bingoooo!Azon belül is a Sexy meg a Harem no jutsu...... :D
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

roderick

Ha a kormány valamelyik tagja korrupt (bár ilyen úgyse létezik :rolleyes: ) akkor azokat, akik fel akarják tárni az ügyet a hadsereg megtámadja, a médiában az egészet eltusolják, majd a következô választások után mindenki mindenkit beperel, akiket szétlôttek azoktól bocsánatot kérnek és mindenki boldog....

:zen:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Itachi

QuoteOriginally posted by roderick
Ha a kormány valamelyik tagja korrupt (bár ilyen úgyse létezik :rolleyes: ) akkor azokat, akik fel akarják tárni az ügyet a hadsereg megtámadja, a médiában az egészet eltusolják, majd a következô választások után mindenki mindenkit beperel, akiket szétlôttek azoktól bocsánatot kérnek és mindenki boldog....

:zen:
Emmeg miben volt???????????:D :rolleyes:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

roderick

QuoteOriginally posted by Lorenor
Emmeg miben volt???????????:D :rolleyes:

Gits-SAC, amúgy nempont így volt csak nem akarok spoilerkedni...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Zodd

QuoteOriginally posted by Jenchi
Sose tegyél be a hûtõbe dolgokat, úgy hogy késõbb elfeledkezel róluk. (Úgy egy évre:D )
Csak nem a CB ből??:D
:bsd:

Itachi

Nem minden tetoválás marad mozdulatlan akkor mikor a gazdája nem is mozog.....:p
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

ArchElf

QuoteOriginally posted by Lorenor
Nem minden tetoválás marad mozdulatlan akkor mikor a gazdája nem is mozog.....:p
Sõt néha még a hordozójáról is lemászik...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Sky

Mess with the best,
Die like the rest...

via_mala

Nem minden bogár gonosz, még ha annak néz is ki.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács