FTP lassulás

Started by Adam_013, 2003-10-05, 23:23:48

Previous topic - Next topic

Adam_013

Hmmm... úgy tûnik a fórum utál engem. Ez persze nem újdonság. Próbáljuk meg újra...

Szóval már elég régóta látogatom az oldalt, ezt-azt letölteni és rendkívül értékelem amit csináltok. Ami elõször ledöbentett az a (2x) 100Kb/s letöltési sebesség volt, amivel gyakorlatilag úgy tudtam végignézni sorozatokat, hogy csak pár percet vártam két rész között.

Aztán egyszer csak észreveszem hogy kicsit többet kell már várni és lám, csak 64k-val jönne a fájlok. Sebaj, gyakran vannak hardver problémák, majd helyrejön, ha nem, azt is túlélem.

Némi kimaradás után megint leszedtem valamit, de ez már csak 32k-val jött. Ez már kicsit zavart, de hát gondoltam el vagyok kényeztetve, biztos ez a részleg nincs a legjobb állapotban.

Most pedig itt ülök a letöltés elõtt, ami nagyjából 10k-s sebességgel csordogál, néha inkább 2. Bármivel is próbálkozom, 4 óránál biztatóbb becslést nem kapok.

Nem siránkozni akarok, csak érdekelne miért is van ez. Az én szolgáltatómmal van valami? Vagy tényleg ennyit lassult a server? Említett-e valaki hasonló problémát? Láttam van szó egy fizetõs rendszer bevezetésérõl, de annak semmi jelét nem látom, hogy már mûködne.

zsozso

QuoteOriginally posted by Adam_013
Hmmm... úgy tûnik a fórum utál engem. Ez persze nem újdonság. Próbáljuk meg újra...

Szóval már elég régóta látogatom az oldalt, ezt-azt letölteni és rendkívül értékelem amit csináltok. Ami elõször ledöbentett az a (2x) 100Kb/s letöltési sebesség volt, amivel gyakorlatilag úgy tudtam végignézni sorozatokat, hogy csak pár percet vártam két rész között.

Aztán egyszer csak észreveszem hogy kicsit többet kell már várni és lám, csak 64k-val jönne a fájlok. Sebaj, gyakran vannak hardver problémák, majd helyrejön, ha nem, azt is túlélem.

Némi kimaradás után megint leszedtem valamit, de ez már csak 32k-val jött. Ez már kicsit zavart, de hát gondoltam el vagyok kényeztetve, biztos ez a részleg nincs a legjobb állapotban.

Most pedig itt ülök a letöltés elõtt, ami nagyjából 10k-s sebességgel csordogál, néha inkább 2. Bármivel is próbálkozom, 4 óránál biztatóbb becslést nem kapok.

Nem siránkozni akarok, csak érdekelne miért is van ez. Az én szolgáltatómmal van valami? Vagy tényleg ennyit lassult a server? Említett-e valaki hasonló problémát? Láttam van szó egy fizetõs rendszer bevezetésérõl, de annak semmi jelét nem látom, hogy már mûködne.

Jelenleg is 2x200k val lehet szedni az ftpről szóval valószinű nálad lessz a probléma :(
Death is the only redemption

Zelgadis

JESSSZUS! Mikor lesz nekem akkora vonalam :DDD

Úgylátszik Adam, nem volt sose 28ks modemed :D :D

Ahhoz képest a 10k egy álom :)

paTKany

QuoteOriginally posted by Zelgadis
JESSSZUS! Mikor lesz nekem akkora vonalam :DDD
Úgylátszik Adam, nem volt sose 28ks modemed :D :D
Ahhoz képest a 10k egy álom :)

Azért ahhoz is kellõ fanatizmus kell, hogy valaki nekiálljon 3,6 kilobájt/másodperccel 200 megás fájlokat letölteni. :D :D :D

Nekem 1-1,5 megabit/sec között szokott ingadozni a letöltési sebességem (vagyis pont annyi amennyit a gépben lévõ gagyi "10" megásnak titulált realtek chipes hálókártya bír), ha visszaesik egy átlag 512ADSL szintjére azt már jelentõs lassulásnak szoktam érezni...

Btw, az említett ftp lassulást én is tapasztaltam
(csak éppen nem törõdtem vele, hogy itt megemlítsem, mivel szolgáltató oldali gondnak véltem). Szombat délelõtt highspeed accal belépve sem ment 20 kilobájt/sec fölé a sebesség akkor, de délután meg vasárnap már jó volt. Neked mikor volt Adam?

Adam_013

QuoteOriginally posted by Zelgadis
JESSSZUS! Mikor lesz nekem akkora vonalam :D

Úgylátszik Adam, nem volt sose 28ks modemed :D :D

Ahhoz képest a 10k egy álom :)

Heh, beismerem 56-ossal kezdtem. De akkor még a letöltések is kissebbek voltak.

A totál sebesség nem annyira idegesít mint az hogy a régi érték tizedére zuhant. Na jó, arról sem könnyû lemondani hogy mire egy részt végignézel, két másik 77%-on áll.



Nekem mindig egyforma.  Indításkor néha 64k-ról zuhan, néha nullából mászik fel, de pár másodperc múlva mindig 10-13k-nál állapodik meg, ha nincs semmi probléma. Ha durcás kedvében van, visszaesik 2-3k-ra. Úgy tûnik ideje elbeszélgetni szolgáltató bácsiékkal.

Zelgadis

Jó, mostmár nekem is ADSL van ^_^
De azóta sem fitymállom a net lassúságát amikor éppen van neki, mert örülök h 1általán általában megy normálisan :))
Az 50 az majd 15 szöröse annak a speednek :D

TurboK

QuoteOriginally posted by Zelgadis
JESSSZUS! Mikor lesz nekem akkora vonalam :DDD

Úgylátszik Adam, nem volt sose 28ks modemed :D :D

Ahhoz képest a 10k egy álom :)

28k az semmi. Képzeld, én Suliban kezdtem el töltögetni játékokat annakidején. (ha a 45 perces óra alatt lejött a 600kbytes Megadrive ROM akkor baromi hepi voltam...)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

McDouglas

QuoteOriginally posted by Adam_013
Heh, beismerem 56-ossal kezdtem. De akkor még a letöltések is kissebbek voltak.

A totál sebesség nem annyira idegesít mint az hogy a régi érték tizedére zuhant. Na jó, arról sem könnyû lemondani hogy mire egy részt végignézel, két másik 77%-on áll.



Nekem mindig egyforma.  Indításkor néha 64k-ról zuhan, néha nullából mászik fel, de pár másodperc múlva mindig 10-13k-nál állapodik meg, ha nincs semmi probléma. Ha durcás kedvében van, visszaesik 2-3k-ra. Úgy tûnik ideje elbeszélgetni szolgáltató bácsiékkal.

Ezzel igy hogy belassul nem nagyon tudunk mit kezdeni, ha lehet a legkozelebbi esetnel csinalj egy ping statisztikat a serverre, packetlossal, es atlagos idovel a vegen, valamint az esemeny idejet is feljegyezhetned, es ha megtenned, egy masik serverrol is probalj meg letolteni. Ha lehet akkor az AHQ-rol is probald meg, leven a ket server nagyjabol uyganott van, tehat a routolas sem mehet nagyon mas uton. Mindenesetre nekem 4-5mega/seccel barmikor ment akarmikor is probaltam, ugyhogy atmeneti szolgaltatoi zavarokra tudok csak gondolni, mind a te oldaladon, mind a server oldalan (mert ugye annak is van egy szolgaltatoja, csak kicsit masok a szerzodesi feltetelek;) ). Tehat a fent felsorolt adatokat legyszives postolni legkozelebb, hogy utana tudjunk jarni a dolognak (lehet, eppen masolgattam a vinyok kozott, az is meg tudja olni, vagy lehet eppen rekordot dontottek a latogatok, vagy valami eroforras igenyes dolog futott a serveren, teaht az ido mindenkepp lenyeges).
Kukorica Rox ^^

zsozso

QuoteOriginally posted by McDouglas
Ezzel igy hogy belassul nem nagyon tudunk mit kezdeni, ha lehet a legkozelebbi esetnel csinalj egy ping statisztikat a serverre, packetlossal, es atlagos idovel a vegen, valamint az esemeny idejet is feljegyezhetned, es ha megtenned, egy masik serverrol is probalj meg letolteni. Ha lehet akkor az AHQ-rol is probald meg, leven a ket server nagyjabol uyganott van, tehat a routolas sem mehet nagyon mas uton. Mindenesetre nekem 4-5mega/seccel barmikor ment akarmikor is probaltam, ugyhogy atmeneti szolgaltatoi zavarokra tudok csak gondolni, mind a te oldaladon, mind a server oldalan (mert ugye annak is van egy szolgaltatoja, csak kicsit masok a szerzodesi feltetelek;) ). Tehat a fent felsorolt adatokat legyszives postolni legkozelebb, hogy utana tudjunk jarni a dolognak (lehet, eppen masolgattam a vinyok kozott, az is meg tudja olni, vagy lehet eppen rekordot dontottek a latogatok, vagy valami eroforras igenyes dolog futott a serveren, teaht az ido mindenkepp lenyeges).

Ahq mas node on van.
Death is the only redemption

Titkos®

Nem tudom, hogy csak nállam van -e ez, de nekem az FTP már lassan egy hete eléggé dúrván lelassúlt. A korábban 45 perc vagy maximum egy óra alatt letöltött fájlokat most minimum 2-3 órába telik neki leszedni. (A most leszedett Ranma részt is este hétkor kezdtem el tölteni és fél tizenegyre szedte le.) Más is tapasztalt már ilyet? FTP hiba lehet, vagy az én gépemmel van valami, esetleg az internet szolgáltatónál kell keresni a bajt? Ha az én gépem a hibás, nem tudom mi okozhatja, új programokat nem raktam fel rá, és hely is van rajta dögivel (most van úgy 3 giga, de szerintem ez nem függ a helytől, mert korábban 500 mega mellett is ugyanakkora volt a sebesség, mint 2 gigánál). Viszont úgy vettem észre, hogy mintha a forgalommal is kapcsolatban lenne, mert pl. kedd este szinte 45 perc alatt leszedte a cuccot (bár azért akkor is vacakolt valamennyire), viszont egy szombat vagy péntek este szó szerint több óráig tököl.
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Cobra

nekem is volt ilyen a múlt hét végén, szerintem ha túl sokan töltenek le egyszerre, akkor lassul be
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Titkos®

QuoteOriginally posted by Cobra
nekem is volt ilyen a múlt hét végén, szerintem ha túl sokan töltenek le egyszerre, akkor lassul be

Az meglehet, csak az a baj, hogy nekem lassan már minden letöltésnél érződik a lassulás valamennyire.
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

izriot

Nálam is jelentkezett a lassulás, valoszinüleg csak véletlen egybeesés hogy szintén Ranma töltése közben.
Rájöttem hogy a b?nös egy W32.HLLW.Blaxe -meg valami elfajzott
társa, asszem Bees- nevezetü virus volt.
3 órás virusirtós módszer után feladtam és a regisztribe kezdtem turkálni, aszt sikerült legyalulni a winyorol. Net ujratelepítése a biztonság kedvéért, aszt minden ujra pöpec!
Na most aki nagyon akaja utánanézhet a Norton oldalán a "frissítésnek" és azzal is megcsinálhatja, csak épp maceránsabb, mert ? ott mindenféle kulcsokkal mef bejegyzésekkel is szórakozik. Egyszerübb ha kitörlöd hogy ujrindulás után ne töltödjön be és akkor már törölni is tudod a virusos filokat.
Egyébként a virus simán feltelepült autoprotect bekapcsolása mellett, meg azt mondanom se kell, hogy mindenfále Mikeroszoft-os biztonsági javítás is fenn volt a gépen.
Ja igen, és worm-eltávolítokkal is fölös probálkozni, mert azok se találják meg (no meg minden oprendszerrel kompatibilis is a szemét).
No... szal nálam ez volt, nemtom hogy nálatok mi, probáljátok meg, azért egy viruskeresés nem árt senkinek!:)

Titkos®

QuoteOriginally posted by izriot
Nálam is jelentkezett a lassulás, valoszinüleg csak véletlen egybeesés hogy szintén Ranma töltése közben.
Rájöttem hogy a b?nös egy W32.HLLW.Blaxe -meg valami elfajzott
társa, asszem Bees- nevezetü virus volt.
3 órás virusirtós módszer után feladtam és a regisztribe kezdtem turkálni, aszt sikerült legyalulni a winyorol. Net ujratelepítése a biztonság kedvéért, aszt minden ujra pöpec!
Na most aki nagyon akaja utánanézhet a Norton oldalán a "frissítésnek" és azzal is megcsinálhatja, csak épp maceránsabb, mert ? ott mindenféle kulcsokkal mef bejegyzésekkel is szórakozik. Egyszerübb ha kitörlöd hogy ujrindulás után ne töltödjön be és akkor már törölni is tudod a virusos filokat.
Egyébként a virus simán feltelepült autoprotect bekapcsolása mellett, meg azt mondanom se kell, hogy mindenfále Mikeroszoft-os biztonsági javítás is fenn volt a gépen.
Ja igen, és worm-eltávolítokkal is fölös probálkozni, mert azok se találják meg (no meg minden oprendszerrel kompatibilis is a szemét).
No... szal nálam ez volt, nemtom hogy nálatok mi, probáljátok meg, azért egy viruskeresés nem árt senkinek!:)

Meglátjuk... Nekem egyenlőre azóta megjavúlt, legalábbis egy Ranma részt most leszedett egy óra alatt, pedig ilyenkor este már igen csak nagy errefelé a forgalom...
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Michi

Kb. 1 hét óta nálam is csigalassú a letöltés...2-15k között ingadozik a megszokott 64 k helyett...:(
Ez a probléma a Peace M. Kurogane-nél jelentkezett,mást azóta még nem próbáltam leszedni...
Pls...nézzetek utána,hogy mi lehet a probléma
All those beautiful people
I want to have them all
All those porcelain models
If only i could make them fall

Chronos

QuoteOriginally posted by Michi
Kb. 1 hét óta nálam is csigalassú a letöltés...2-15k között ingadozik a megszokott 64 k helyett...:(
Ez a probléma a Peace M. Kurogane-nél jelentkezett,mást azóta még nem próbáltam leszedni...
Pls...nézzetek utána,hogy mi lehet a probléma
Sajnos a probléma imho nem megoldható, mivel egyszerre több 100an leechelnek az ftpről, köztük high speed accosok is...(2x600 kb/s)
Volt már, hogy este 10kor 60%-os volt a sávszélesség leterheltsége...:rolleyes: (6400 kb/s)

CHRONOS

.Attila

QuoteOriginally posted by Chronos
Sajnos a probléma imho nem megoldható, mivel egyszerre több 100an leechelnek az ftpről, köztük high speed accosok is...(2x600 kb/s)
Volt már, hogy este 10kor 60%-os volt a sávszélesség leterheltsége...:rolleyes: (6400 kb/s)

CHRONOS

Nem lehetne korlátozni a letöltést egy ip címről? Pl. pont 65KB/sec-re :)
Akkor a nagyon gyors letöltők nem vennék el mindenkitől a letöltési sávszélességet.

Cobra

Az ADSL-esek csak ne szóljanak bele :p
Nekem a 77kbyte-os downloaddal is elég sokáig tart letölteni valamit. Esetleg a 2X600kbit-et lehetne levinni 2X500-ra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Chronos

QuoteOriginally posted by Trivi
Nem lehetne korlátozni a letöltést egy ip címről? Pl. pont 65KB/sec-re :)
Akkor a nagyon gyors letöltők nem vennék el mindenkitől a letöltési sávszélességet.
Nem hiszem hogy korlátozva lesz, mert Zsozso nem olyan ember, aki a korlátozásokról és tiltásokról híres, és pont ezért tisztelem őt...:)
Ha korlátozva lenne, akkor meg egy csomó ember jönne, hogy mennyit lassult az FTP, hiszen mostmár 90valahány kb helyett "csak" 65-el jön...:p

CHRONOS

Chronos

QuoteOriginally posted by Cobra
Esetleg a 2X600kbit-et lehetne levinni 2X500-ra.
Aminek semmi értelme nem lenne, mint ahogy annak sem, hogy 2X400 vagy 2X300 legyen...:rolleyes:
Egyébként meg a legtöbb embernek 512/128-as adsl-je van, ami soha nem kerül 70 kb fölé...:)
Az más, hogy van 768-as is, de ki fog érte 6000 ft-al többet fizetni? :p

CHRONOS

Xipe

hat en fizetek erte 6000Ft-al tobbet.
mondjuk engem nem  is annyira erdekel hogy nem 90kbps-el toltok de mar napok ota 6kbps-el jon.
nagyon jo a valasztekotok es orulok mint allat enek a ftpnek, de lassan kesz kinszenvedes tolteni, ha masok bezabaljak a savszelesseget.
mindegy, jon ez most 20-al.
mar csak 46 reszt kell leszednem.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Marfy

Quote from: Xipehat en fizetek erte 6000Ft-al tobbet.
mondjuk engem nem  is annyira erdekel hogy nem 90kbps-el toltok de mar napok ota 6kbps-el jon.
nagyon jo a valasztekotok es orulok mint allat enek a ftpnek, de lassan kesz kinszenvedes tolteni, ha masok bezabaljak a savszelesseget.
mindegy, jon ez most 20-al.
mar csak 46 reszt kell leszednem.

Szerintem nem mások zabálják le a sávszélességet valahol lehet a te házadtáján van a hiba. A Chello-sok sokan panaszkodtak  a net miatt esetleg neked is ez lehet a hiba.

zsozso

Quote from: Xipehat en fizetek erte 6000Ft-al tobbet.
mondjuk engem nem  is annyira erdekel hogy nem 90kbps-el toltok de mar napok ota 6kbps-el jon.
nagyon jo a valasztekotok es orulok mint allat enek a ftpnek, de lassan kesz kinszenvedes tolteni, ha masok bezabaljak a savszelesseget.
mindegy, jon ez most 20-al.
mar csak 46 reszt kell leszednem.
Nekedis chellod van teis szivsz, ez az elet rendje :( Legalabbis upc szerint -_-
Death is the only redemption

Xipe

igen, sajnos tenyleg ez a problema.
utananeztem ma es a chello szerverhalozata nagy problemakkal kuzzd.
nomeg ott van meg az a franya 15GB/ho korlatozas is.
de tulelem.
turelmes ember vagyok.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

az upcnél valaki nagyon hülye hogy 15 meg 20 gb határt tett rá a netre, 768 meg 1024 kbitnél az kábé 3 napig elég.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: TurboKaz upcnél valaki nagyon hülye hogy 15 meg 20 gb határt tett rá a netre
Na ezzel nem mondtál újat. Hát még az indokuk milyen jó, hogy miért van a korlátozás: "a UPC nem tudja garantálni a szolgáltatás folyamatos mûködését, ha azt a felhasználók túlterhelik" - basszus, hát hónap elején, mikor mindenki felszabadul és elkezd tölteni, mégse szokott gond lenni, ergo azért bírja a hálózat, szóval egyszerûen csak így tetszik nekik.
Mindegy, már csak májusig kell kibirnom, addig szól a szerzõdésünk. Utána úgy átmegyünk ADSL-re, hogy csak na!
Mondjuk én mostanában - helyhiány miatt - nem töltögettem, de ha nekem is ilyen lassú lesz, akkor lehet, hogy még hamarabb átmegyek ADSL-re és inkább kifizetem a plusz díjat.

Natsukawa

Hello
Noh ha valtotok mas szolgaltatohoz itt erdemes korul nezni :)
http://www.bix.hu/index.php3?lang=en&page=stat&op=full&grp=off&memberfilt=26
ezek a grafikonok sokat elarulnak am :)

Joeccakat
Igen, én hülye vagyok, de akkor kik vannak körülöttem? (Albert Einstein)

Xipe

Nekem meg decemberig kell kibirnom a chellot utan en is atvaltok mashova.
most meg itt ulok es nem birok kapcsolodni az FTP-re sehogysem.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

zsozso

Quote from: XipeNekem meg decemberig kell kibirnom a chellot utan en is atvaltok mashova.
most meg itt ulok es nem birok kapcsolodni az FTP-re sehogysem.
Mivel probalod mi a hibauzenet stb ?
Death is the only redemption

Moha

Tényleg lehet most valami a chello-val. Nekem a letöltés sebessége most eléggé ingadozik. Van, hogy lemegy 30K-ra, aztán újra vissza 88K-ig. De 90 felé sose megy, pedig régebben stabil 92K-val jött.
Bár ez lehet, hogy az új kábelmodem miatt van, mert mondtak valamit, hogy túl sok a csillapítás és "erölködik" a modem. Csak az a röhej, hogy a régivel semmi gond nem volt.
Az ftp szerverrel amúgy minden rendben? Csak a chello szarakodik?

Xipe: Szerintem nem érdemes pont most váltani. Mi is akartunk, de mikor hallottuk, hogy dec-tõl 1,5 Mbit-es vonal lesz és végre a korlátot is emelik.... szóval érdemes kivárni, hogy milyen lesz és legfeljebb annak tükrében dönteni.